Podprsenkové dotazy a proměna s Caresse

10.02.15 | autor Ada

Mluvila jsem tuhle s Klárou z Caresse - často jezdí do brněnské pobočky a obvykle zajdeme někam na pokec - a prohodila jsem: "Už dlouho nebylo na Pekle nic o podprsenkách, co?" Myslela jsem to jako vtip, ale stal se z toho podnět k brainstormingu, ve kterém jsme vymyslely dvě zajímavé věci. Jednou z nich je čtenářská proměna. Čtěte dál!

caresse.jpg

O tom, že podprsenky jsou stále žhavé téma, se přesvědčuji dnes a denně. V zimě se sice nemusím koukat přímo na prádlo, to je milosrdně skryto pod vrstvami oblečení, nicméně efekt špatné velikosti je často patrný i tak, zvlášť u většího poprsí. Korpulentní dámy často plují ulicemi v docela hezkých kabátech, zdeformovaných ovšem dvojitou boulí posazenou těsně nad pasem, nebo ve sportovních bundách, v nichž vlivem tohoto přesunu hmoty vypadají jako krabice. Ale když se večer ocitnu někde, kam chodí mladé ženy, taky to není žádná sláva. Když má mladá žena menší pevná prsa, špatná podprsenka se tolik nepozná, protože ještě nemá tolik co podepírat; ale všimněte si, jak často přijde slečna do kavárny nebo do klubu, stáhne svetr přes hlavu a vzápětí začne typickými hmaty přes tričko rovnat podprsenku, která se při vzpažení rozutekla všemi směry.

"Pokud musíš podprsenku pořád upravovat, nandávat spadlá ramínka a něco popotahovat a rovnat, tak máš špatnou podprsenku," potvrzuje Klára z Caresse. Sama má větší prsa, takže se zákaznice můžou na vlastní oči přesvědčit, že není nutné mít takové poprsí v pase a zadní díl podprsenky za krkem.

Mohla bych se teď rozepsat o všech známých podprsenkových pravidlech, o výběru správného obvodu a dostatečně prostorných košíčků a tak dále, ale to už všechno znáte nebo si to umíte najít (třeba přímo na webu Caresse). Mnohem raději bych napsala článek, ve kterém byste našly přesně to, co vás zajímá. Tím se dostávám k prvnímu nápadu: "Podprsenkové dotazy", aneb zeptejte se, na co chcete, a dostanete konkrétní odpověď právě na váš dotaz! Dotazy pište do komentářů nebo mi je pošlete mailem nebo do zpráv, já je cca za týden proberu s Klárou a i s odpověďmi je najdete v dalším článku. Můžete se ptát na věci, které souvisejí přímo s Caresse, na značky prádla, na měření, střihy podprsenek, na oblékání, péči i na veškeré detaily, které nemůžete rozlousknout. Můžete pokládat i dotazy, které vám přijdou hloupé nebo začátečnické, i ty dostanou prostor :)

Roztomilým příkladem budiž nechápavý dotaz jednoho mého kamaráda, kterému jsem ukázala brožurku s novými modely Panache, kde bylo něco na tenhle způsob:

(Panache)

A on se zeptal: "Nemá tu podprsenku nějakou velkou? Ty košíčky jsou takový... rozložitý...?" Chvíli jsem přemýšlela, co mu nesedí, a pak mi došlo, že většinou jsme zvyklí vídat modelky v krytkách na bradavky na tento způsob:

Zdroj: http://www.leontyna.cz/podprsenka-sielei-1506/

Kostice sice vepředu nedoléhají a na stranách nesahají do podpaží, ale tak ostatně spousta žen ty svoje 75B a 80A nosí... Jenže košíček, který má správně podpírat, musí být větší, aby skutečně zakryl a objal celé prso. Krytky, které poprsí přepůlí a vystrčí až pod bradu, se nehodí jinam než do ložnice na hraní.

Druhou akcí, kterou jsme se rozhodly vyhlásit, je Čtenářská proměna. Vybíráte si v běžném sortimentu a pořád vám podprsenky nějak nesedí? Chcete si nechat udělat profesionální brafitting, dozvědět se, jakou máte skutečně velikost a zjistit, co udělá správná podprsenka s vaším poprsím? Rády bychom v proměně ukázaly jednu ženu cca od 45 let výše, s nadváhou a většími ňadry, která má v prádelníku samé 100D, a k tomu nějaký mladší ročník libovolných parametrů, které se nedají napasovat do běžně prodávaného rozsahu. Nejlepší by byla dvojice mladší čtenářky Pekla a její maminky (tety, babičky), takže ukecejte maminku, která zarytě nosí prsa za krkem a stěžuje si na bolavá záda! Můžete se ale hlásit i jednotlivě. Pro účast je podmínkou ochota dojet do pražské nebo brněnské prodejny Caresse a nechat se vyfotit pro článek o proměně, který bude zveřejněn na Módním pekle (a bude se týkat výhradně podprsenek, nic jiného kritizovat nebudu, takže bez obav). Vybranou podprsenku, která vám bude sedět, si z proměny odnesete jako dárek.

Hlašte se na můj e-mail ada@modnipeklo.cz a napište, kolik vám je, jaké máte míry, případně jakou podprsenku teď nosíte, a také do které prodejny můžete přijít. Termín proměny stanovíme na základě domluvy.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Jiná Realita
13791 příspěvků 10.2.15 22:56

No nechci rýpat, ale kamarádovi bych se ani moc nedivila, že by se divil, protože photoshop oné první modelky s velkou podprsenkou skutečně „nedali“ a bohužel jí (krom jiného) umístili prsní žlábek někam úplně jinam, než by měl být. kostice ležící na jejím levém prsu by asi moc pohodlná nebyla. výsledek - modelka a její poprsí působí opravdu divně. vyrobili jí žlábek, který by jí ta podprsenka, co má na sobě, prostě udělat nemohla.

Ada Pekelná
973 příspěvků 10.2.15 23:20

(Nebyla to konkrétně tahle fotka. Ale je pravda, že podprsenky se správně velkými košíčky prostě někdy na fotkách vypadají nezvykle velké.)

tartaletka
266 příspěvků 11.2.15 00:37

Podle me je to spis postojem nez photoshopem.

BarcaAri
631 příspěvků 11.2.15 09:53

Kamaradovi se nedivim, fotky Panache moc zajimave a hezky nevypadaji. To chlap nebo nekdo s mensimi nadry neoceni;)

ip.kkk
103 příspěvků 11.2.15 17:24

Mě ta fotka připadala taky divná ještě než jsem si to přečetla.

may.frayn
1047 příspěvků 10.2.15 23:31

Skoda, Prahu i Brno mam ted dost z ruky:-(

unkulinka
9 příspěvků 11.2.15 00:04
podprsenkova dzungle

Omlouvám se za diakritiku, píšu z telefonu. Škoda, že moje mamka by se nikde fotit nenechala. Jinak je přesne tento případ. Nekupuje si podprsenky u Vietnamců kteří mají jen do D :-) bohužel i přes veškerou snahu velmi ochoten paní zde v obchode s prádlem se stále moc nedařilo. I přesto, že mamka loni investovala do údajne kvalitní podprsenky od Feliny, dvakrát se v ni předkloni a prsa má napůl venku. Několikrát jsem s ni byla vybírat a musím říct že jsem opravdu ráda že mám prsa po tátovi (tedy v tescu a jiných levných obchodech vel. 85 D, velikost triola 75 E (sousedka s plným šuplíkem velikosti 85 A, B vietnamských nechápala kde ja jsem vzala ecka :D). Pokud si dobře pamatuji mamka má velikost 80 J což 90% výrobců je Mimoň! Pokud něco je tak v krajce. Pěknou hladkou co nejméně vyztuženou podprsenku na šmrncovni ženu asi nemají. Daří se objevit tak jednu do roka a tu kupujeme rovnou dvakrát. Největší úspěch zaznamenáváme u firmy triola. Nějaký triumph a podobne absolutne bez úspěchu a neumíte si představit upocenou ženu po vyzkoušení 27 podprsenek odcházející z obchodu bez úspěchu. :-/ to člověku moc nepřidá… každopádně potřebuje hladkou podprsenku teto velikosti, co Nedela špičatý prsa, je co nejméně vyztužena, dobrý materiál, netlačí a má zesílena ramínka ktera jsou vyvedena ne uplne vedle ramena ale spis blíž ke krku, pak méně tlačí, prsa tolik nevypadávají a neboli tolik záda. Přitom by fakt chtěla ale kde je chyba, podle koho se teda sije? Pokud máte zkušenost, poraďte třebas značku; Díky ;-)

Hořáč
1588 příspěvků 11.2.15 00:16

Jsem zvědavá, jestli se najde nějaká odvážná žena - nemodelka, co se nechá vyfotit v podprsence na peklo. Já bych to neudělala, ani kdybyste mi slibovali miliony a zásoby prádla na doživotí, natož za jednu podprsenku.

Dahllie
2222 příspěvků 11.2.15 09:06

To já bych se vyfotila hned, aby byl ten rozdíl vidět, ale už pár let tu správnou velikost nosím.

BarcaAri
631 příspěvků 11.2.15 09:55

Verim tomu, ze se nekdo najde. Uprimne mne by to nevadilo. Nemam se za co stydet. Ale nejsem asi moc vhodny material a tak nejak tusim, ze 65D mi (bohuzel - moc jich neznam) sedi dobre.

janina.ch
26 příspěvků 6.3.15 15:15

Taky nosím 60-65 D. A je to peklo je sehnat, i když už je to lepší než před čtyřmi, pěti lety. Já jsem každopádně objevila absolutnmě skvělý od Victorias Secret, co je mám, tak nevím, co jsou to ramínka u podprsenky a už bych znovu s ramínky nechtěla. A chodím v nich i tančit, lezu na hory… prostě všechno. a drží, kde mají. Bohužel, už je to spíš „držely“, protože jim jsou tři roky a podle toho vypadají. Musím na výlet aspoň do Londýna, když jinde v Evropě jejich podprsenky nemají :(((

-Anna-
187 příspěvků 11.2.15 00:39

V prodejně Caresse jsem se byla onehdá pozeptat plná naděje, jelikož jsem tu kdesi četla samou chválu a zjistila jsem, že jedna prodejna je na Nuselské, což nemám daleko. Jenže se mi opět potvrdilo, že jsem, co se poprsí týče, zřejmě kuriozita. Vážím od maturity, což je už pětatřicet let, pořád stejně, cca 55 kg, měřím 169 cm, mám obvod pod prsy cca 77 cm, což je poměrně robustní hrudník, a obvod přes prsa cca 84 cm, což jsou prsa nevelká, ale protože místa na hrudníku mají dost, tak mají celkem širokou základnu, či jak to popsat, takže košíčky mi bývají malé i velké zároveň. Kostice mi leží na prsou, košíčky jsou poloprázdné a prsa přečnívají do stran. S mými rozměry výrobci zjevně nepočítají a ani ve speciálním obchodě Caresse na mě neměli vůbec nic…
Několik posledních let jsem měla pocit, že už jsem problém vyřešila. Kupovala jsem si v Imtimissimi pořád stejnou, úplně hladkou, bezešvou, nevyztuženou podprsenku s kosticemi. Měli tělovou i černou a seděla mi krásně. Jenže když jsem se poptávala naposled a ukázala na vlastním těle prodavačce, kterou podprsenku chci, pravila, že tuhle už nedostávají „jelikož to nikdo nekupoval“. Kdybych to byla bývala věděla, tak bych ten typ vykoupila a předzásobila se padnoucími podprsenkami až do smrti…

Příspěvek upraven 11.02.15 v 00:43

MP pohodarka
49 příspěvků 11.2.15 07:21

Me se libi oznaceni vaseho hrudniku s rozmery 77 cm jako robustni :) nechci si z toho delat legraci, ale jak byste nazvala obvod hrudniku pod prsy 90 cm a obvod pres prsa 100 cm? a nejedna se o rekneme prostorove vyraznou zenu, takze tu devadesatku pres hrudnik proste nezhubne, leda byste ji osekali :D

Příspěvek upraven 11.02.15 v 07:21

kocurM
595 příspěvků 14.2.15 10:35
Mně se

Taky hrudník 77 cm při výšce 169 nezdá robustní…

Tyldusha
2 příspěvky 14.2.15 11:24

@kocurM @-Anna- měřím 167 cm, obvod hrudníku 77 cm, košíčky A. Představte si kupovat perfektní podprsenku na tohle :-D Naštěstí Calvin Klein většinou umí, ale i tam musím vyzkoušet tak 4-5 ks, než jedna sedne. Obvykle ty jednodušší, bez krajek a hezkého zdobení. Bohužel u nás jsou podprsenky od CK dost drahé, v US jsem je kupovala po 4 stovkách.

Moir
2640 příspěvků 11.2.15 09:05

Zkuste se poohlédnout po střihu padded half cup, možná by vám mohl sedět, též mám prsa širší a plošší a klasický třídílný střih do T mi nikdy nesedí, tenhle má vertikální švy a je nahoře otevřenější, takže mnohem lépe sedí.

Valounek
46 příspěvků 11.2.15 09:11

Řeším to samé. Vždycky jsem měla s výběrem podprsenek problém, nakonec mi nejlíp seděly z NewYorkru, ani jsem o nich nevěděla. Ale po kojení jsem se jaksi smrskla na asi malinký áčka a vůbec nevím, kam teď jít. Pod prsy mám 75 cm, přes prsa asi 81 cm - trochu víc od sebe, takže i 75A mě dost tlačí. Zatím to řeším tak, že nosím bezešvé bez kostic „bolerko“ anebo vůbec nic. Což se teď v zimě dá. Ale co budu dělat v létě, to netuším. Přecejen to vypadá líp, když je pod trikem normální podprsenka, aby nekoukaly bradavky.

Karin
3950 příspěvků 11.2.15 10:02

Klasika - co si oblíbím, to přestanou prodávat…

Lidka8
12 příspěvků 11.2.15 15:55

To znám, to jako hnědá voděodolná řasenka - v současné době nesehnatelná.

Lenio
11 příspěvků 15.2.15 23:39

@Lidka8 Já vím, že se tu nemluví o řasenkách. Ale voděodolnou hnědou má Yves Rocher. Už léta ji kupuju.

Fatabuna
152 příspěvků 11.2.15 17:16

Kdysi dávno někdo na jakémsi internetovém fóru popisoval stejný problém. Ta dotyčná to řešila tím, že si koupila podprsenku s kosticemi, které z podprsenky vytáhla. Košíčky se tím roztáhly do stran a zároveň zploštily. Osobní zkušenost s tím nemám, ale třeba by stálo za vyzkoušet to na nějaké starší podprsence, kterou byste stejně vyřadila a nebude vám jí líto.

kozarohata
155 příspěvků 12.2.15 15:10

Nic moc s tím vytáhnutím kostic, už jsem to zkoušela taky. uprostřed hrudníku spodní obvod podprsenky nehezky odstává, vznikne jakýsi „meziprostor“ šíře na dva prsty. ale já mám ptačí hrudníček, takže ono to chce fakt asi vyzkoušet kus od kusu…;)

kozarohata
155 příspěvků 12.2.15 14:39

Jhééé…máme skoro stejné rozměry v cm (pod 76 nad 83, výška/váha 164/52). já se považuji za plochodráždici :D. soudobé (dnešní) články o podprsenkách (na netu) si ráda přečtu, ale vlastně se mě vůbec netýkají - z výše uvedených důvodů.

Veroniq
332 příspěvků 12.2.15 23:27

Já na tom s poměrem 75/85 nejsem o moc líp… Jelikož jsem si dodnes nikde nepřečetla, že to vlastně žádná prsa nejsou, nosívala jsem už s menším rozměrem podprsenky 75B, do kterých jsem se nakonec nevešla a přešla jsem na C.
Je fakt, že mi některé střihy košíčků nesedí a mám tam zbytečně moc místa, ale některé sedí velice dobře. Jak je možné, že se do některých Béček prostě nevejdu, když mám podle tabulek sotva A? Vlastně mám takový dojem, že mnohé podprsenky ani nejsou číslované podle prsou, které mají podpírat, ale podle vnějšího rozměru, který chceme vykouzlit pod trikem včetně vycpávek. Jinak s kosticemi mám podobný problém, plus mě navíc vysoké kostice vždycky tlačí do hrudní kosti, ale osvědčily se mi „balkonové podprsenky“ z Tezenis, které tolik netlačí prsa k sobě.

XandreaX
5 příspěvků 17.2.15 06:43

Veroniqo, jsem na to s rozmery skoro stejne jako vy (mam 76/86). Bra size calculator (http://www.85b.org/bra_calc.php) mi vypocital, ze mam velikost 34AA/75AA.
Kupuji se ted podprsenky v M&S, jinam uz vubec nechodim. Nedovedu si predstavit, co bych do kosicku B nebo dokonce C dala.

Brioso
445 příspěvků 17.2.15 08:36

@XandreaX Tak tenhle kalkulátor je hodně mimo. Nebo vlastně až tak ne, doporučuje mi tu velikost, kterou většina špatných tabulek a kalkulaček, tzn. 75C. Nosím 65F. A na Vaše míry bych zkusila 70C. Když se prsa správně usadí , tak se budete divit, jak to sedí.

Příspěvek upraven 17.02.15 v 09:12

XandreaX
5 příspěvků 17.2.15 11:35

Mne ta velikost 34A sedi perfektne. Nosim podprsenku cely den, i v ni spim. Urcite jinou velikost zkouset nebudu. Tato je perfektni. Dekuji za doporuceni.

ip.kkk
103 příspěvků 17.2.15 15:57

Jak můžete v podpsence i spát? To spíte v nějaké hadrové nebo normálně s kosticemi?

XandreaX
5 příspěvků 17.2.15 15:59

V te s kosticemi, sedi perfektne, vubec o ni nevim. Kdyby mi vadila, tak ji sundam. Zvykla jsem si nosit podprsenku 24/7 kdyz jsem kojila deti.
Peru kazdy den v ruce. Nosim jen krajkove spodni pradlo.

Příspěvek upraven 17.02.15 v 16:01

Moir
2640 příspěvků 17.2.15 08:38

S rozměry cca stejnými (75/85) jsem léta z MS spokojeně a nadšeně, že jsem konečně našla něco, co mi sedí, nosila 80AA, vůbec mi nebylo divné, že když hodně vydechnu, tak se podprsenka úplně uvolní a musím si ji narovnat, vždyť to bylo táák pohodlné, neškrtilo a s tak malými prsy přece žádný jiný košíček mít nikdy nemůžu. Představa, že bych mohla nosit košíček třeba C a obvod 65 byla strašně absurdní, vždyť bych v tom nemohla ani dýchat! A ty buřtíky vytlačené kolem obvodu podprsenky, to je přece nesmysl.
A přece nebyl. Postupně jsem (i dílky dámám, co si později založily Caresse) přes 65C skončila na 65D a jednu podprsenku z MS mám 65E a opravdu jsem nezhubla a nepodstoupila vycpání prsou umělou hmotou. A dnes bych se pominula spíš z volného obvodu. Škoda, že jsem všechny podprsenky 80AA už vyhodila, mileráda bych se pro ukázku nechala vyfotit, ten rozdíl v tom, jak to vypadá, je neskutečný, na svá „stará kolena“ mám konečně aspoň nějaká prsa.

XandreaX
5 příspěvků 17.2.15 11:42

Musim se opravit, ted jsem se koukla do supliku. Mam podpsenky vel. 34A a 36A, zalezi na strihu.
Vyzkousela ruzne velikosti a ruzne znacky podprsenek. Tato velikost mi sedi nejlepe. Menit nebudu. Nenosim push up podprsenky, nelibi se mi, jak to prsa tlaci nahoru. Vetsinou nosim strih - balcony. Vyhovuje mi to.
Nikomu sve nazory ani rady nevnucuji. Jen jsem chtela prispet svou zkusenosti.

Příspěvek upraven 17.02.15 v 13:16

opal_k
131 příspěvků 18.2.15 10:17

@ Moir: A jak to prosím tedy máte s těmi vytlačenými „buřtíky“? Já jsem to (z Caresse) také slyšela bagatelizovat, ale mně to fakt přijde nehezké…

Veroniq
332 příspěvků 10.3.15 21:58

Andreo, prostě určité střihy mi takto sedí a asi jsem dlouho nenakupovala nikde, kde by mi seděla čísla podle těchto tabulek :) Já si zase nedokážu dost dobře představit, že bych v sebelepší podprsence spala. Když jdu spát, ponožky a další nepotřebné (obepínající) prádlo odhazuji v dál, jinak bych byla ráno pěkně otlačená :D

janina.ch
26 příspěvků 6.3.15 15:20

Jestli máte obvod 75 cm (naměřený), tak máte nosit velikost 65-70 a zvětšit písmenko košíčku, jinak vám to opravdu nikdy nepadne…

Dunsany
1 příspěvek 18.2.15 07:12

Ahoj, mám stejný problém a sedí mi podprsenky od Lormar. Kostice se nezapichují zboku do hrudníku, ramínka nevedou těsně kolem krku, košíky jsou hezky od sebe. Také se mi smějí, když řeknu, že mám široký hrudník, pak se začne zkoušet a smích je přejde…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.2.15 01:13

@unkulinka Chtěla bych vidět Vašeho tátu.

Nosfi
45 příspěvků 11.2.15 06:58

@-Anna- -S tímto problémem nejste jediná. Přidala bych mezi dotazy i takovou zapeklitou situaci. :)

Helenuše
365 příspěvků 11.2.15 07:35

Mě by zajímala nabídka podprsenek větších velikostí bez kostice. Ještě dva a půl roku po porodu nesnesu na žebrech kostice. Takže přesto, že původní podprsenku v pohodě oblíknu a zapnu, drží, jak má, nic nepřetíká, tak mám za půl dne na žebrech jelita. Nemám tam až tolik špeku (tedy jako ne víc než dřív).
Obvody mám 95/126. Nějaké podprsenky bez kostic jsem sehnala v M&S, sedí dobře, ale zase moc dobře nepodpírají - prasa mám rozteklá do stran. Existuje nějaká, kteá tvaruje, drží a nemá kostice nebo se to prostě vylučuje?

zonan
2 příspěvky 12.2.15 16:52

Nedávno jsem trefila na tuto bez kostic. Nemám ale vyzkoušeno

http://www.eshopspravnapodprsenka.cz/…kostice.html

Siesta1987
6 příspěvků 13.2.15 20:04

Já doporučuji tuto, je úžasná a dělá překrásná prsa!

http://www.eshopspravnapodprsenka.cz/…p-blush.html

Příspěvek upraven 13.02.15 v 20:04

Gorilka
1476 příspěvků 11.2.15 07:45

Proč ne, i když jsem zvyklá spíše na Le Chaton.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.2.15 07:49

Zajímalo by mě, jak si vybrat podprsenku, aby dobře seděl spodní obvod, nikam se neposunovala, a zároveň by se v ní dalo pohodlně dýchat do hrudníku. Zjišťuju totiž, že se správným obvodem dýchám docela mělce…

kapka_v_moři
59 příspěvků 17.2.15 16:02

Pokud ale dýcháte (především) do hrudníku, dýcháte špatně. Správné dýchání je do břicha, kdy se hrudník pohybuje miniálně.

Ameline
99 příspěvků 18.2.15 17:05

No jo, ale co jóga, meditace - nebo třeba intenzivní aktivita, kdy dýcháte opravdu zhluboka, do celého břicha i hrudníku. Řeším to tak, že na první dvě podprsenku odkládám a poslední stejně příliš nepraktikuju. Na druhou stranu by bylo dokonalý mít podprsenku, se kterou se mohu naprosto volně nadechnout, ale která současně udrží i velký těžký prsa na místě. Nepovažuji to však za technicky možné a v běžném provozu to problém není, takže…

kapka_v_moři
59 příspěvků 19.2.15 15:18

Moje poznámka s podprsenkami nesouvisela, byla trošku off-topic. Chtěla jsem říct, že pokud někdo při dýchání spoléhá hlavně na hrudník, tak to nedělá úplně dobře. Myslela jsem, že @Réza4 má na mysli běžné dýchání, ne nějakou speciální aktivitu, to mě nenapadlo. Ale ať už to myslela jak chtěla, tak jsem rozhodně nechtěla říct, že by „správná“ podprsenka měla hrudník nějak nepříjemně stlačovat. Já bych si tedy podprsenku, která mě tlačí nebo jakkoli omezuje, nekoupila. Dobrá podprsenka je pro mě taková, o které ani nevím, že ji mám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.15 07:27

No já myslím, že správné dýchání je do hrudníku a do břicha zároveň se zapojením bránice, ale tak, aby se hrudník rozšiřoval do stran, ramena nesmí jít vzhůru a hrudní kost dopředu. Při dýchání pouze do břicha trpí bederní páteř a nepohybující se žebra mají tendenci se zablokovat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.2.15 08:41

@MP pohodarka Já má obvod 78 cm a taky tomu říkám široký hrudník, protože kolem sebe vidím ženy, které mají třeba o 20 kilo víc, ale nemají tak široká záda a takový obvod hrudníku. Navíc pod kůží mám hned kosti a taková ta podprsenková doporučení „změřit se a koupit podprsenku s o 5 -10 cm menším obvodem“ u mě neplatí, protože i 75 cm sotva dýchám, někdy ji ani nezapnu. Mám stejný problém jako @-Anna-

Barbarca
17 příspěvků 23.2.15 16:45

Já třeba mám taky poměrně malá prsa na to jaký mám objem, ale nechala jsem se změřit v M & S a prodavačka mi vybrala 70 C typu „plunge“ a sedí perfektně..

Ji.Black
7 příspěvků 11.2.15 08:50

Mně by zajímalo, jestli se dá v obchodech jako Caresse sehnat bavlněná podprsenka, tedy myslím tím opravdu bavlněná podprsenka, ne něco, co má nahoře bavlnu a vespod polyester. A dále bych ráda věděla, jestli se na malá prsa vyrábí nevyztužené podprsenky, v poslední době mám zkušenost, že se v obchodech se spodním prádlem prodavačky divily, že nechci push-upku nebo aspoň vypodloženou podprsenku a jiný typ mi nebyly schopné nabídnout. Chápu, že v zimě je fajn, když se nerýsují bradavky, a ta trocha materiálu navíc asi nevadí, co ale nosit v létě?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.2.15 09:27

Připojuji se k dotazu na skutečně celobavlněné nevycpávané podprsenky (elastan je tedy jediný vítán, jiný plast kromě zapínání vítán není). Je velmi obtížné takové sehnat. Do obchodů už ani nechodím, musím spoléhat na zásilkovky. V nich ještě pojem bavlněná podprsenka bez stračích hnízd není sprosté slovo, dokonce chápou i požadavek na bezešvé košíčky bez kostic a pokouší se dokonce dohlédnout dál než na černou a bílou barvu.

-Anna-
187 příspěvků 11.2.15 09:38

Mě také překvapuje to všeobecné přesvědčení, že děvče s menším poprsím kudy chodí tudy zoufale přemýšlí, jak by svůj strašlivý hendikep zamaskovalo. Já jsem s velikostí spokojená a prsa polokoulemi vycpanými molitanem přiklápět nechci…

andiedvorakova
331 příspěvků 11.2.15 12:09

Vidíte, tohle přesně mě překvapuje taky. Push-up jsem nosívala, ale pak jsem nějak došla k tomu, že už je nosit nechci. Začala jsem mít divný pocit z toho nepřirozeného tvaru a taky mi došlo, že kdybych byla muž, asi bych nechtěla, aby mnou vyhlédnutá prsatá slečna v posteli odhodila podprsenku a s ní i prsa. Ne snad, že by muži se ženami spali jen kvůli poprsí, ale přece jen, když něco nečekáte, můžete zůstat zírat a to asi není úplně příjemné ani jedné straně. Kupodivu, spousta mužů push-up nepozná, často ani neví, že to existuje. Tak mi to přijde jako takový malý podvůdek. Netrpím ani nějakou zvláštní obsesí mít za každou cenu žlábek, i kdyby to mělo znamenat, že si obleču čtyři push-upky na sebe a vyhrnu si prsa až pod bradu. A v létě je v tom zbytečně horko…

No, nikdo v okolí nedokázal pochopit, proč jsem si nakoupila podprsenky, které nejsou vycpané a záměrně tak ukazuju, že mám prsa po tatínkovi (mám 70B). Koupila jsem si úplně jednoduché „starterky“ pro puberťačky v M&S. Nemají kostice, ale jsou z pevné látky a mojí velikosti stačí. Asi to není 100 % bavlna, ale protože nemám žádné kožní problémy, tak mi to nevadí…

Mimochodem:
http://3.bp.blogspot.com/…s1600/VS.jpg
http://dm.victoriassecret.com/…09_RCS45.jpg
Už jsem si říkala, kdy někoho napadne něco podobného. Protože můžete být upocené, mít zarudlý obličej, vlasy vám můžou trčet na všechny strany, můžete dýchat jako lokomotiva, ale nikdy - opravdu nikdy - nesmí vaše prsa vypadat malá nebo placatá! XD

Michvolka
17 příspěvků 11.2.15 12:42
žlábek

S tím žlábkem jste mi připomněla mou pubertu. Prsa mi začala růst někdy v deseti a ve dvanácti jsem měla již regulerní podprsenky. Vzhledem k všeobecné masáži ze všech médií jsem byla přesvědčená, že „velká“ a „krásná“ prsa se poznají podle toho, že vypadají takhle:
http://cdna.lystit.com/…ge_flex.jpeg

Už v pubertě jsem měla velikost D, byť jsem jí cpala do B podprsenek, a pořád jsem nechápala, jak je možné, že i když mám velká prsa, nikdy nedosáhnu takového efektu, jako na fotografii výše. Chtěla jsem „žlábek“ jak o něm všichni mluvili že je to vono po čem každá touží a co dělá prsa velkými. Problém je, že s mou velikostí prsou jsem žlábek mít nemohla, jelikož prsy prostě „stečou“ k sobě. A tak jsem celé roky dělala to, že jsem se svoje macky, které v současnosti budou někde u velikosti I, odtahovala od sebe a štelovala je do podprsenky tak, abych tam tu mezeru prostě měla. Mladá a blbá.

Až snad někdy v dospělosti jsem konečně pochopila, že ten posvátný žlábek vzniká právě tím, že jsou menší prsa uměle tlačena k sobě, aby se dosáhlo efektu plnějšího hrudníku, který jsem měla od začátku.

Markymar
94 příspěvků 11.2.15 21:19

No vidíte, jaké jsme, já mám C a možná by mi v Caresse řekli že i větší, ale nikdy mi neudělají tu pěknou čárku, prostě mám ten žlábek a říkala jsem si celou pubertu, jak je pěkný, když se prsa dotýkají a já to nemám :D člověk má být spokojený. Jinak se teď taky odkláním od vyztužených, pořád nechápu, proč to vyztužení dělají tak tlusté i na velikosti, kdy mu stačí vlastní velikost, takže i kdybych to dřív nikdy neřekla, začínám nosit sportovní i mimo tělocvičnu :)

kozarohata
155 příspěvků 12.2.15 14:44

To jste hezky napsala. přidávám se „do klubu“

surrik
2612 příspěvků 11.2.15 09:05

Co koupit, když se vám velikost prsou mění během měsíce až o dvě čísla… mám to tak týden v měsíci, kdyby mi tahle velikost aspon zůstala stále :D

Dahllie
2222 příspěvků 11.2.15 09:12

Prodává se prádlo, kam je možné vložit vycpávky. Primárně to je na redukci rozdílu velikosti mezi jednotlivými prsy.

Linie
2020 příspěvků 11.2.15 09:08

Ráda bych věděla, jestli se dá podprsenkou vyrovnat výrazná asymetrie velikosti prsou. Setkávám se s tím občas u zákaznic a někdy je s tím dost problém.

Akitaken
4960 příspěvků 11.2.15 10:04

Přidávám se: jaká podprsenka je vhodná pro asymetrická prsa? Existuje i nějaká bez kostic a molitanových vycpávek?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.2.15 09:35

Podprsenka na druhé fotce je skutečně „nějaká divná“. Viděla jsem takových obrázků víc a musím konstatovat, že to, co mi na nich vadí, je kostice usazená nepřirozeně nízko a placaté košíčky i při větších velikostech prsou. Dělá to dojem, že modelka musí mít „věšáky“ připlácnuté k žebrům cca 10 cm pod jejich základnou. Možná je to tím, že fotka je docela obyčejně fotografem (který nerozumí podprsenkám) vytažená do délky, aby byla modelka štíhlá (o což ovšem u focení podprsenek vůbec nejde, že). Co myslíte, nevypadá tato fotka podstatně přirozeněji:
Oprava:…na první fotce, pochopitelně.

Příspěvek upraven 11.02.15 v 11:27

815
739 příspěvků 11.2.15 09:54

To je uzasnej rozdil…a vubec mi to nedoslo… jop, na te „neprodlouzene“ fotce, vypada mnohem lip…

kozarohata
155 příspěvků 12.2.15 14:51

Aha!

Příspěvek upraven 12.02.15 v 14:52

shanin
20 příspěvků 11.2.15 10:45

@Ji.Black Nevyztužené a bez kostic se dají koupit třeba v Lindexu nebo Intimissimi.

Michvolka
17 příspěvků 11.2.15 10:46

Zdravím, mohu mít dotaz k soutězi? „nechat se vyfotit“ znamená asi v podprsence, nikoliv v oblečení (s podprsenkou pod ním), že?

Já i maminka bychom do puntíku odpovídaly, ale do podprsenky jí na fotce nedostanu (a dost možná ani sama sebe).

Příspěvek upraven 11.02.15 v 10:47

poisonivy
3 příspěvky 11.2.15 10:54

Mám miery 68/80 - chudý, kostnatý hrudník a môj problém je, že mi správne sediace obvody (65 a nižšie) kvôli citlivej koži robia otlaky a nevydržím ich nosiť viac ako pár hodín. Nakoniec tak vždy skončím s veľkosťou 70B, ktorá mi trochu uteká hore, ale otlaky nie sú zďaleka tak veľké…

Eju
16 příspěvků 11.2.15 22:46
otlaky

Mívala jsem také problémy s otlaky, jelikož nemám moc podkožního tuku. Někdy se mi podařilo na některých místech kůži odřít až do krve. V Caresse mi doporučili značku Comexim a už bych neměnila. Je to značka speciálně šitá pro hubený holky a je nenahraditelná. Zkuste se tam jít optat a vyzkoušet ji. Dělají i nevyzpané, kdyby je neměli na prodejně, dají se objednat.

přes-dívka
105 příspěvků 11.2.15 11:14

Chtěla bych se zeptat, jestli se dělají (příp. kde se dají pořídit) nevyztužené podprsenky (případně i bez kostic) ve velikosti 75F (tuhle velikost mám u Comeximu - mmch. super prádlo!).

A pak ještě jeden dotaz k Freye bez ramínek (resp. s odepínatelnými) - mám od vás vel. 70FF a při nošení se mi dělaly puchýře - asi od těch silikonových pásků? Příliš malý obvod? Co s tím?

debra.morgan
224 příspěvků 11.2.15 13:43

Hmm tak já jsem se jednou pod vlivem MP a podprsenkové diskuse rozhodla, že si zajdu koupit podprsenku do specializovaného obchodu, na to že mě neobsluhovala, žádná stará nepoučená bába, ale mladá slečna, která mi i kontrolovala, jak mi sedí obvod a ramínka, a já si naivně myslela, že tomu opravdu rozumí, jsem si odneska naprosto nepadnoucí podpsenku (obvod tlačil, kostice dělaly obtisky, ramínka zařízlá). měla jsem ji na sobě asi jednou a nikdy víc ( pětikilo v prdeli - pro mě dost peněz), neměla jsme kozy na to, jít se s nima hádat.

tedˇ jsem si koupila po dlouhé době podprsenku v Lindexu, obyčejná, šedá, hladká 80E, přestože ovod mám těch 80, takže nechápu to neustálé, změřte si obvod po prsy a odečtěte 5-7 cm! ( jo a taky nechápu ty tenký ramínka, sice prsa drží obvod, ale ty špagáty co jsou i na podprsenkách s většími košíčky než B jsou výsměch)

omlouvám se za chyby - mobil :-/

edit: jedná se o jinou prodejnu než je v článku

Příspěvek upraven 11.02.15 v 13:48

815
739 příspěvků 11.2.15 13:59

Ta formulace „nemit na neco kozy“ jako alternativa muzskeho „nemit na neco koule“ mi prijde proste ohavna. Zatimco u chlapu tohle vyjadrovani dokazu jeste tolerovat u zen mi to prijde silene nepatricne a chlapacke.

Ale pradlo v Lindexu skvely, sama s nim mam vybornou zkusenost a je podstatne cenove prijemnejsi nez Caresse…

kocurM
595 příspěvků 14.2.15 10:52
Přijde mi strašné i to,

Že žena používá označení ´kozy´pro svá prsa. Dost hrozné je už to, jak dnes mluví o ženách muži a ještě to přebírat a dělat z toho normu.

debra.morgan
224 příspěvků 14.2.15 11:09

@kocourM kamarádka používá místo podprsenky chlívečky/domečky na kozy… mě se zase nelíbí slovo prsa, je mi strašně protivné ho říkat nahlas, nevím proč, ale pár takových slov mám a slovo prsa/prso mezi ně patří.

Go-lightly
3429 příspěvků 14.2.15 12:29

Dobře, ale se slovem kuráž snad problémy nemáte, ne? Tak proč neříct, že nemáte kuráž jít věc vyměnit, a házíte vulgaritami jak chlapi ve třetí cenové? V kontextu vašeho příspěvku to navíc mate smysl: jako byste chtěla říct, že nemáte poprsí do takové podprsenky, nebo podobně.

debra.morgan
224 příspěvků 14.2.15 17:07

@Go-lightly myslela jsem, že slovo kuráž se používá jen ve filmech pro pamětníky a čítankách :-D smiřte se s tím, že někomu slovní spojení nemít na něco koule/kozy připadá nehanlivé a neurážlivé, já se taky musela vyrovnat se slovy, která nepoužívám :-)

kocurM
595 příspěvků 15.2.15 09:24
To je tak na psychoanalýzu

Když nemůžete vyslovit normální označení svého těla a místo toho musíte mluvit vulgárně, ne? :-)

debra.morgan
224 příspěvků 15.2.15 09:31

@kocourM vážně tu chcete debatovat a popularitě slov? Slovo prso se mi nelíbí, pokud nemusím, tak ho nepoužiju. Mě třeba kozy urážlivé nepříjdou. Je to věc názoru. Možná byste za psychologem měla zajít vy a pořešit proč vám slovo kozy připadá nechutné?

Příspěvek upraven 15.02.15 v 09:38

kocurM
595 příspěvků 15.2.15 10:52
Z prostého důvodu.

Nechybí mi schopnost vnímat slova v kontextu. Budeme se dohadovat, zda je přijatelnější běžný spisovný výraz nebo slovo jednoznačně vzniklé z vulgarity?

debra.morgan
224 příspěvků 15.2.15 10:59

@kocurM budeme se dohadovat, jak kdo vnímá vulgární slova?

edit: omlouvám se, že píšu váš nickname špatně, až teď jsem si toho všimla.

kocurM
595 příspěvků 15.2.15 11:02
Nemyslím si,

Že hranice je až tak nejasná. I když v současném ´Česku´, kdo ví…

MP Helena
85 příspěvků 16.2.15 14:49

No jo, v Česku se nedivte. Poměrně dost lidí volilo toho Zemana…

opal_k
131 příspěvků 18.2.15 10:13

Je mi líto, ale slovník spisovného jazyka českého mluví jasně. Vám to možná hrubé nepřijde, ale musíte počítat s tím, že pro jiné to vulgarismus bude.

Evizna
5 příspěvků 28.2.15 14:35

Zkus slovo „prsa“ nahradit slovem „prsníky“ zní mi to líp. Eva

marmota-b
532 příspěvků 11.2.15 17:41

Podle mě se to bude lišit výrobce od výrobce. Ty tabulky přepočtu obvodů na velikost košíčků se totiž regulérně liší - všimla jsem si toho, když jsem se koukala na tabulku v kabince v Triumphu a srovnávala to myslím s tabulkami na Správné podprsence. A taky, jak vyplývá i tady z diskuze, se to odvíjí od toho, jestli máte v tom obvodu co „zmáčknout“, nebo spíš ne.

AimiHina
5 příspěvků 11.2.15 14:20

Ráda bych si nechala poradit ohledně podprsenky, neboť mi sice nic,,nepřetéká", ale jednou mi ramínka padají, pak mě zase škrtí, a pak se sami povolí a zase padají. Je to pro mě zkouška trpělivosti. Navíc najít podprsenku, která by mi sedla dohonale je problém, takže se většinou spokojím s velikostí 85C, i když vím, že to není ono. Nemám sice maminku s velikostí 100D, ale mám kamarádku, která věčně nosí malou podprsenku. Upozorňovala jsem jí na to několikrát a vždy to odbyde slovy: to je dobrý. Ne, není to dobrý a chci ji ukázat, že to jde i jinak.

GPS
7 příspěvků 11.2.15 15:50

Byla jsem si pro podprsenku v Praze v Caresse. Měla jsem svou představu a jsem již důsledně vyškolená, jak má padnout a sedět tento kus prádla..Chtěla jsem obvod, který mám prověřený- varianta 1… Obsluha ochotná, potud vše ok. JEN mi slečna přesvědčovala, že si mám vzít menší obvod, že SE TO vytáhne. Tak jsem zkoušela menší obvod- varianta 2- a téměř jsem nedýchala.. a stále se to slečně nezdálo a přinesla mi ještě menší obvod varianta 3. Ten jsem zkusila a fakt to nešlo. Vrátily jsem se k číslo dvě, já chtěla tip číslo jedna, slečna nedala jinak, než že se TO vytáhne… Já argumentovala, že nevím kdy, když ji téměř nemohu nosit, jak je mi to nepříjemné… no zkrátím to. Nechala jsem se přesvědčit a nyní mám doma podprsenku, kterou fakt nenosím, je mi v ní špatně, nemůžu dýchat a tudíž se TO fakt nikdy nevytáhne, protože jí nenosím..:-)..
Takže Caresse ne a zůstávám u Victoria secret..

vivvienn
4 příspěvky 11.2.15 18:42

GPS:presne tak, taky mam doma podprsenku se " spravnym " obvodem a nemuzu v ni dychat, dela se mi mdlo, nevydrzim v ni ani hodinu, takze ji nenosim…

zonan
2 příspěvky 12.2.15 17:14

Na přechodné období než se „to vytáhne“ používám prodlužovátko na zapínání.

AgathaSarka
1 příspěvek 13.2.15 10:16

Také jsem to vyřešila prodloužením zapínání. Koupila jsem v galanterii, za cca 40 Kč, měli barevný výber bílá, černá, tělová. A dala se vybrat šíře 2 nebo 3 háčky. Nosím s tím (taky jsem se nechala ukecat - podprsenka za 1200,–). Asi po 3 měsících se stále nevytáhla. Asi kvalita :-)

kackahavel
1 příspěvek 11.2.15 15:50
Plavky

Dobrý den, mám velikost podprsenky kolem 75 D, E a v této velikosti se dá ve slušném obchodě koupit podprsenka, např. Triumph mi celkem sedí, ale nemám šanci sehnat plavky, ze kterých by mi nevypadávala prsa. Všude mají velikosti max. do italské 4, což je pro mě malé. V moderním designu nejsem schopná plavky sehnat. Velké velikosti košíčků prostě nemají a to si o sobě nemyslím, že bych měla nějaká obří prsa, přijdou mi celkem běžná. Nechápu, kde ostatní ženy nakupují plavky. Koukala jsem na nabídku na webu Správná podprsenka, ale tam taky není moc slavná nabídka. Máte nějaký typ, kdy sehnat plavky?
Děkuji moc, Katka

JankaM
259 příspěvků 1 inzerát 11.2.15 17:35

Triolu jste zkoušela? Já mám jejich velikost 70 H-I a mají i plavky ve stejných velikostech a střizích jako podprsenky, kalhotky lze koupit zvlášť.

z maloměsta
49 příspěvků 12.2.15 10:11

Mám podobnou velikost a docela dobře se mi nakupujou plavky v Litexu (manžel mě loni ukecal i na něco jako bikiny, a kupodivu to nevypadá tak hrozně, jak jsem se bála;)

LinkaK
25 příspěvků 14.2.15 18:29

Plavku s většími košíčky, rodílná velikost spodek vršek, dají se dobré koupit značka Anita.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.15 14:54

Mám oblíbenou německou značku SASSA (běžně je k dostání i u nás), ale z principu nedoporučuju kupovat nevyzkoušené podprsenky na internetu, takže většinu prádla nosím od Tima. Jednak je to čeká značka, údajně se prádlo i šije v Čechách, a má vlastní prodejny a proškolené prodavačky. Jestli jste z Prahy, doporučuji tuto prodejnu: http://www.timo.cz/…ovska-570310. Chodím tam a jsou ochotný a milý :-)

Ašarat.k
339 příspěvků 11.2.15 16:34
Dumky, žalky,a co já?

Jak závidím ženám a dívkám jejich starosti s velikostí podprsenky!!!
Mně vyrostly v pubertě všísilou dvojky, po 2 dětech trapně za 1 a po odsávání tukových bulek každých 1/2 roku (někdy jich tam je 20 a více) mám tak akorát žehlicí prkno. Za to ve slevě:)
Nevylezla bych v podprdě nikam ani za půl mega! Teď jsem se někde dočetla, že se dá místo vycpávek použít srolovaná fusekle!!!
Holky, holky, prostě vám závidím. Ale jelikož jsem už baba na odstřel, nebudu se už trápit komplexama.

kung-fu-zu
3 příspěvky 11.2.15 17:18
miniobvod

Jak tak pročítám diskusi, tak mám pocit, že se svým „problémem“ 65C asi zůstanu osamocena :)
Mám pocit, že tuhle velikost jsem snaž v životě v krámě neviděla. Nosím proto 70C, což se ještě dá, i když se obvod časem „vygajdá“.
Máte nějaký tip? Online prádlo nenakupuju příliš ráda, raději ho vyzkouším. Dík…

Jiná Realita
13791 příspěvků 11.2.15 17:29

Neděláte chybu? neměl by při stoupajícím obvodu klesat košíček? nebo obráceně - pokud je vám dobře 70C, tak by vám na menší obvod 65 měl sedět košíček D, pokud nekecám.

mám pocit, že čas od času vídám 65 obvod v lindexu, kam si chodím pro tu 70C :) ale je to hodně málokdy.

NInaL.
39 příspěvků 11.2.15 23:13

65? To jdu vzít Lindex útokem, díky za tip. V Caresse mám objednanou podprsenku, nicméně z původního měsíce na ni čekám už skoro tři - a to ani nevím, jestli mi padne. Zase na druhou stranu, pokud ne, nemusím si dělat starosti s nějakým posíláním zpět.

Jiná Realita
13791 příspěvků 11.2.15 23:55

No doufám, že nekecám, ale někde jsem si při hledání co nesprávnější podprsenky obvod 65 zkoušela a 100% to nebylo v žádném „butiku“ na spodní prádlo a la intimissimi nebo tak, muselo to být buď v lindexu nebo ještě možná v tescu. pamatuju si to, protože mi byl opravdu malý :-) problém je, že poslední dobou je problém tam sehnat i tu 70C… :(

hankajohny
1 příspěvek 12.2.15 22:13

Obvod 65 mají v marks & Spencr

Veroniq
332 příspěvků 11.2.15 17:56

Zkoušela jste Ráj prádla? Moc zkušeností s obchody s prádlem nemám, ale nabídku mají dost širokou a zboží lze filtrovat dle dostupných velikostí. Já i mamka už odtud podprsenky máme. Nevím, jaké máte představy o ceně, někdy mají docela dobré akce, a myslím, že pokud zrovna vychytáte slevy, vyplatí se objednat si X kousků s tím, že něco z toho třeba nesedne a budete to muset vrátit. Kdybyste byla z Brna, nebo sem měla cesty, mohla byste si zboží vyzkoušet/vyzvednout v kamenné prodejně a tím by se redukovalo poštovné.
http://www.rajpradla.cz/podprsenky-1

Příspěvek upraven 11.02.15 v 17:56

cryptoprocta
179 příspěvků 11.2.15 19:52

Právě mi přišel balíček z obchodu Ráj prádla. Za sebe můžu jenom doporučit, už jsem poprsenky vyměňovala podruhé (nemohla jsem trefit velikosti) a nebyl s tím nejmenší problém. Zkuste to, třeba pochodíte.

Edit: měla to být samozřejmě raekce pro @Kung-fu-zu

Příspěvek upraven 11.02.15 v 19:53

kung-fu-zu
3 příspěvky 18.2.15 17:05

Supr, díky za tip :)

kopretinka95
18 příspěvků 11.2.15 19:53

Ale mají - Marks and Spencer :)

Zuzulli
725 příspěvků 11.2.15 20:10

@kung-fu-zu Zkuste Marks Spencer, já mám 65D a kupuji si tam jejich 30DD nebo 30D a jsem naprosto spokojená. Navíc ty velikosti zůstávají i ve slevách, takže mám od nich nejdražší podprsenku za 150 Kč.

Moir
2640 příspěvků 12.2.15 08:43

65D jsem koupila ve výprodeji v Lindex (ale obvod je pevný hodně), mívají ho v Marks and Spencer a speciálky

elesse
102 příspěvků 13.2.15 10:55

@kung-fu-zu ja chodim na 65c-DD dle strihu do markse spencera, prima vyber je hlavne na vaclavaku. Nemaji 65 u vsech, ale tak u poloviny jo

kung-fu-zu
3 příspěvky 18.2.15 17:06

Dík za tip, přiznám se, že M&S vynechávám, jelikož mám 152 cm a na mě tam nic nemají (často začínají od velikosti 8, já bych podle jejich tabulky potřebovala 4).
Ale na podprdy s mrknu… ;)

miakap
3 příspěvky 9.3.15 01:13

Marie Jo Avera je moc krasna podprsenka a najdes ji ve velikost 65C. (pozn. skok na 65D jsou maxi kosicky! :-D)
Pak Aubaude je skvela - model Bahia napriklad.

Lacrimosa
164 příspěvků 11.2.15 17:36

Nosím pevný obvod podprsenky, který by tedy měl nést většinu váhy prsou /65E/ Ale! I když nemám monstrózní poprsí, nechápu povětšinou ta špagetová tahavá ramínka, která s ena menší velikosti přišívají. Většinou to mám tak, že podprsenka je pěkná, udržovaná, obvod časem popotáhnu, ale ty gumičky ramínek se jakoby zkrabatí a jsou dost hnusné. Vyměnit většinou nejdou. Naprosto mě to vytáčí :D

ip.kkk
103 příspěvků 11.2.15 17:38

Chci se zeptat. Mám několik podprenek z různých obchodů a každá má jinou velikost, ale sedí mi stejně. Mám jednu z H&M a ta je 75B a sedí mi uplně skvěle. Pak mám jednu z Lindexu 80A a také mi sedí celkem dobře. Nedávno mi máma jako dárek koupila jednu z Tchiba 75B a je úplně obrovská, hlavně košíčky mi odstávají. Nevíte čím to je? Může snad každá značka mít jiné velikosti, nebo je to stylem podprsenky?

marmota-b
532 příspěvků 11.2.15 17:45

Myslím, že je to obojí - střihy se liší (takže je rozhodně lepší zkoušet a nekupovat naslepo) a taky, jak už píšu výše, jsem si všimla, že se fakt mezi výrobci liší ten algoritmus převádění měr na velikosti košíčků.

JankaM
259 příspěvků 1 inzerát 11.2.15 17:46

Dlouho jsem byla spokojená s Triolou, mívala jsem velikost 70H, po kojení mi zůstala spíš 70I, ale podprsenka mi přestala sedět. Mám úzká ramena takže nemám ramínka kolmo nahoru ale šikmo a podprsenka se mi dost zařezává do podpaží, ani zkřížení ramínek na zádech to neřeší. konkrétně se jedná o podprsenku níže. Jinou značku jsem zatím nezkoušela, takže jsem zvědavá na další článek.

Příspěvek upraven 11.02.15 v 17:47

Dadoo
5536 příspěvků 11.2.15 18:29

Je to asi 2-3 týdny, kdy právě v přažském Caresse skvěle nakoupila moje kolegyně ještě se dvěma kamarádkami, všechny velkoprsatice. Domluvily se s Ruslankou, což je nejlepší prodavačka podprsenek, jakou jsem kdy poznala. Opravdu bezkonkurenční! Sice vám udělá možná díru do hlavy, ale prádlo si odnesete perfektně sedící! :-D Ony si odvezly nové prádlo všechny a podprsenku ne jen jednu.

Lalaith
9 příspěvků 11.2.15 19:56

A mě by zajímalo, jestli se dá v obchodech jako Caresse najít nevycpaná, nevyztužená podprsenka bez kostic. Bavlněná nebo krajková. A třeba v jiných barvách, než v obligátní černé a bílé. Mám pocit, že je to obchod cílený spíš na majitelky většího poprsí případně na ty, které chtějí trošku „přidat na objemu“, respektive jim nevadí nějaká ta vycpávka a výztuž navíc.
Oblíbila jsem si podprsenky trojúhelníkového střihu, jen se blbě shání. Mám dvě z nějakých řetězců, ale nemají je jako stálý sortiment. Podprsenkoví experti prominou, ale většina podprsenek mi přijde prostě jako pancíř. Sama sobě se v tom pak nelíbím, necítím se v tom, připadám si vysloveně disproporčně, jakmile je někde trocha molitanu nebo té výztuže. Můj hrudník je dost podobný tomu modelčinu zda na obrázku.
Něco tohoto typu. Ta meruňková má samozřejmě nesmyslně úzká ramínka, ale střih se mi líbí moc.

http://s3.weddbook.com/…leepwear.jpg

Tady je celkově slušná galerie nádherných kousků.

Příspěvek upraven 11.02.15 v 20:06

andiedvorakova
331 příspěvků 11.2.15 22:16

Tyhle podprsenky zbožňuju. Přesně ten důvod, proč jsem ráda, že nemám velká prsa XD Mám celkem dvě, obě z Asosu. Mají jich tam hodně, tak pokud vám nevadí nakupování přes e-shop a troufnete si odhadnout, která vám bude sedět…

Eju
16 příspěvků 11.2.15 23:05

A dá se taková krása sehnat i na větší prsa? Nepotřebuju extra oporu, ale zatím jsem prostě nikdy nic takového neviděla s větším rozdílem mezi spodním a dolním obvodem. Dá se v ČR v kamenném obchodě sehnat něco takového ve velikosti třeba 65G? eshop je mimo, když jsem ještě nic takového nikdy nevyzkoušela, že ano…

daagmara
42 příspěvků 12.2.15 14:06

Mám prsa sice o dost větší než tyhle na obrázku, ale v podprsenkách vysloveně trpím jak v brnění. Sehnat tenkou, bavlněnou, bezkosticovou jednoduchou podprsenku ve větší velikosti je nemožné, takže pořád dokola tahám staré dvě, které jsou už tak hnusné, že se sama před sebou stydím. Mám spoustu jiných, mnohonásobně dražších, ale prostě se do nich ráno odmítám obléct. A neplatí, že jsou špatně vybrané, sedí mi dobře, ale prostě je tam příliš mnoho tuhého materiálu.

Harmonika
244 příspěvků 11.2.15 20:05
Praní podprsenky

Pokusím se zformulovat svůj dotaz nějak srozumitelně. Nosím Freya deco, ale obvzlášť u té tělové, kterou peru ručně v dětském šamponu, mám takovej vnitřní pocit (obsesi?), že ji nevyperu úplně dočista. Že je zkrátka ten dětský šampon moc slabý svou prací schopností, i když peru často. Nechci tělovku nosit jen pod bílé vršky, nosím ji tedy i pod barevná i černá trička, protože pokud je gramáž trička nízká, nedostatečná, tak i černá podprsenka pod černým tričkem je vidět a mě to rozčiluje a vadí (proto nosím tělovku i pod barevné vršky).
Můžete mi opravdu zaručit, že i když vložím vyztuženou podprsenku do pracího sáčku, zapnutou na háčky, hodím do pračky na šetrný program a teplotu (bez aviváže), že se skutečně vyztužení podrsenky nijak nezdeformuje?
Mohu ty nejvíc namáhavé části podprsenky (=kostice, obvod) vyčistit napěněnou houbičkou (tou jemnou částí) jak jsem se dočetla v jedné diskuzi?
Děkuji za odpověď.

Draacek
3 příspěvky 12.2.15 13:26

To Harmonika:
Jestli vydrží podprsenka (a hlavně její výztuž) praní v pračce, jsem metodou pokus-omyl zjišťovala několik let. Bez úhony přežila jen jediná od Calvina Kleina, ostatní se po několika praních začaly prolamovat a deformovat. Pak už jsou nositelné pouze pod silnější svetr.

shanin
20 příspěvků 12.2.15 13:42

Asi byly nekvalitní. Buďte ráda, že jste se jich zbavila. ;-)

baletka11
2 příspěvky 13.2.15 20:26

Skvělé jsou podprsenky z Tezenisu. Jsou v pračce prakticky nezničitelné, skvěle vypadají bez trička i pod tričkem a dělají hezký tvar prsou. Jen se docela dost vytáhnou, takže se opravdu vyplatí si vybrat menší obvod a mají dost tenká ramínka. Sama mám menší prsa, takže mi ta ramínka nevadí.

zuzulique
318 příspěvků 16.2.15 08:59

Ja mám naopak s Tezenisom zlé skúsenosti, veľmi zlé skúsenosti…nepohodlné podprsenky, zle padnúce, lámajúce sa kostice…a pod…nikdy viac sa nenechám zlákať žiadnou extra zľavou…ale občas si tam kúpim nejaký ten top (tielko) alebo pančuchy

Veroniq
332 příspěvků 25.2.15 14:15

Já mám z Tezenis podprsenek několik a nikdy se mi nic nezlomilo. Pokud jde o pohodlnost, mám u nich své oblíbené střihy (nevycpávané balkonové), na které si fakt nemůžu stěžovat. Některé mi naopak nesednou vůbec, posouvají se a lezou z nich prsa spodem. Ty bavlněné se navíc hodně vytahují. Problém ale bude asi hlavně v tom, že mají poměrně malou unifikovanou nabídku, co se týče velikostí a poměrů mezi obvodem přes prsy a pod prsy. Takže bych řekla, že spousta zákaznic odejde s nákupem, který by sice zhruba mohl odpovídat jejich předpokládané velikosti, ale ve skutečnosti tragicky nesedí. Plus je tu ta skutečnost, že když mají slevy a ženské stojí fronty na kabinky, je to hotová smršť, „no nekupte to, když je to tak levné“, a víc než kdy jindy v takových chvílích funguje Tezenis jako samoobsluha, kde vám nikdo neporadí a neřekne vám, že vám zrovna tahle podprsenka nesedí, nebo že na vás nedejbože tahle firma prádlo vůbec nevyrábí.

Atlacoya
2790 příspěvků 16.2.15 10:19

Jestli se bojíte deformace košíčku, tak existuje toto - košík, v něm je kulička, kuličku strčíte do košíčku podprsenky, podprsenku zamknete do košíku a perete. Tím se vyztužení košíčku nepoláme a nezdeformuje. Já ho mám z Tchibo, ale počítám že by ji mohli mít v domácích potřebách.

Veroniq
332 příspěvků 25.2.15 13:59

Tak jsem si takový košík Bubble Bra objednala na bestdarky.cz a i když jsem ho zatím neotestovala v pračce, jeho konstrukce ve mně vzbuzuje pochybnosti. Nevím, jestli je ten Tchibo kvalitnější (možná bude i dražší, že), ale ze dvou balení se mi nakonec podařilo poskládat jednu schopnou soupravu, které neprorokuji dlouhou životnost. Možná jsem měla jenom smůlu, ale některé odlité části do sebe prostě nezapadly. Tak uvidím, kolik praní ten zázrak vydrží a co na to podprsenky :) Až se ten velký košík rozbije, z malého vnitřního bude mít určitě radost kočka :D

Average
9 příspěvků 11.2.15 20:34
Kostice v podprsence riziko?

Kostice v podprsence trvale tlačí na spádovou sentinelovou uzlinu a dráždí ji. Spádovou uzlinou se šíří karciom. http://www.ordinace.cz/…lova-uzlina/
Mamologové a onkologové zakazují nosit podprsenky s kosticemi. Bohužel nedělají dostatečnou osvětu, hovoří jen s pacientkami, a to většinou když už tyto mají prso jen jedno.
Kovové kostice mají dle čínské medicíny anténový efekt: http://www.neviditelnycert.cz/…prsenka.html
Nechci děsit ani vám zkazit den, ale informujte se u dobrého mamologa. Nebo si aspoň přečtěte pár článků. Starejte se zodpovědně o svá prsa teď, než bude pozdě a bude vám fuk, jak vaše prsa vypadají, jen když je máte.
Jsou názory i opačné, a to že kostice nevadí: http://www.novinky.cz/…u-lecbu.html
Jsem bohužel onkologická pacientka a mamolog mi podprsenku s kosticemi zakázal. Také ve zdravotních potřebách nemají zásadně pro ženy po ablaci prsu žádné podprsenky s kosticemi.
http://kosmetika.doktorka.cz/…t/komentare/

Pirek
7064 příspěvků 12.2.15 14:01

A co třeba pásek a knoflík u kalhot? ten na nic netlačí? Nebo gumičky ponožek? Spodní kalhotky? A lidi, co nosí brýle, nedělají se jim pak nádory na mozku z toho, že se nožičky třou o spánky?

katango
1356 příspěvků 14.2.15 12:15

Tebou zmiňované příklady se nedají srovnat s tím, na který reaguješ. Zkus si obléknout něco, co ti bude tlačit třeba na mízní uzliny v třísle, moc ráda to zase sundáš.

Nechci bejt rejpavá, ale jedná se o problém z okruhu medicíny, ne o mokrou zeď.

Marisol
22 příspěvků 16.2.15 13:42

Zrovna nedávno jsem o tomhle tématu četla.
Respektive o tom, jak se to nikdy nikomu nepodařilo prokázat.
Existuje na to takový „výzkum nevýzkum“, ve kterém zkoumali pouze (ne)nošení podprsenek, ale nikoli jiné známé rizikové faktory pro rakovinu prsu, zejména obezitu (mezi obézními ženami bude logicky méně těch, které nenosí podprsenku).

kapka_v_moři
59 příspěvků 17.2.15 16:23

A kde přesně vadí, když to tlačí? Přece při správné velikosti podprsenky je kostice zcela mimo prsa.

Marisol
22 příspěvků 17.2.15 22:18

Tady se dá vyhledávat v dotazech na odborníky, třeba hesla jako „kostice“ nebo „podprsenka“. No, posuďte sami.

http://www.mamo.cz/index.php?…

I.love.cowboys
7 příspěvků 10.3.15 21:00

No taky si myslím, že to s tím „tlačením“ nebude takové drama…

ťuf
4 příspěvky 11.2.15 20:37

@Harmonika
S tim ti mozna muzu poradit i ja. Taky nosim telovou Freya Deco a taky uplne pod vsechno, protoze jsem na zadnou lepsi, at uz tvarove nebo pohodlnostne nenarazila a peru ji normalne v pracce.
Doted jsem ani nepouzivala zadny specialni praci sacek. Peru uplne normalne na 40, dokonce i zdimam a porad drzi. Proste to prani v ruce mi taky neprijde idealni. Antiperspirant, pot, to se neda vydrhnout…
Po vytazeni z pracky vzdy peclive narovnam, jakoby promasiruju a vytvaruju kosicky a dam susit. Zadny problem s tim nemam a to ji mam uz rok a pul.
Jedina nevyhoda je, ze se mi bud v pracce nebo nosenim pod tmave obleceni zabarvila do seda. Nevim, cim to je, protoze latka na bocich a raminkach je vsude v poradku, porad stejne bezova, jen samotne kosicky jsou nasedle. Asi ten molitan nejak nasal barvu a prosvita pod tou telovou vrstvou, nevim. Kazdopadne si proste jen koupim stejnou novou, protoze zadna podprsenka se kvalitou nerovna Freya Deco, zadna…

Jinak nosim velikost 28F, coz bude v ceskych velikostech 60E. V CR naprosta marnost, nesehnatelna polozka. Ted ziji v Anglii, kde mame Bravissimo, takze uz nemam problem. Huraaaa

shanin
20 příspěvků 11.2.15 20:49

@Harmonika Já peru podprsenky jen v pracím košíčku v pračce, v ruce nikdy, a nijak jim to neubližuje. A perte možná spíš v pracím gelu na jemné prádlo a ne v šamponu. Prostředky určené přímo na praní jsou účinnější a dělané tak, aby čistily i za nízké teploty.

Eves
37 příspěvků 11.2.15 20:54

Tak já se přiznám, že podprsenky jsem nikdy neřešila a asi už řešit nebudu, doufám :-) Snažím se je nosit co možná nejméně. Možná by stálo za prostudování, co taková dobře padnoucí podprda dělá s tělem, prouděním lymfy, potu a cirkulací krve. Hlavně ten těsný obvod, který mi všude prodavačky vnucují mě přiškrtí tak, že bych musela být blázen, abych v něčem takovém trávila den. Naštěstí mám prsa jako angrešt, jak říká můj otec, takže je úplně jedno, jestli mám nebo nemám podprdu. Resp. když chci, aby to vypadalo, že mám prsa, vezmu si podprdu. Jinak nechávám prsa ve skříni. :-) Upřímně lituji dámy s výrazným poprsím. Podprdy to je asi jediná součát mého šatníku, za kterou fakt moc neutratím. Jednou za 3 roky nakoupím v intimissimi černou a tělovou push up bez kostic a mám vystaráno. Je dobrý mít v šuplíku nějaký ty prsa k dispozici, kdyby náhodou. Hodit se to může :-))))
Ale dle hodnocení tady děvčata nemají vůbec smysl pro humor. Hlavu vzhůru. Nesmíte se brát tak vážně, holky. Jinak vám ty prsa ztěžknou a budete mezi nimi mít pupík. :-)))))

Příspěvek upraven 11.02.15 v 23:13

Eju
16 příspěvků 11.2.15 23:13

Docela s vámi souhlasím, jít jen tak je vždycky nejpohodlnější a je to i nejzdravější. Naštěstí mám prsa sice velká, ale zatím pevná, takže si to občas můžu dovolit (do práce ne, no…). Tohle všechno ale odpoadá, když se rozběhnu na tramvaj a s každým krokem cítím bolestné škubnutí…lymfa a rakovina jde stranou. Když to bolí, tak to přeci nemůže být zdravé, ne? A volný spodní obvod nepomáhá, musí to hodně sedět. Přesto, když vím, že nikam nespěchám, ráda jdu jen tak a vím, že je to nejlepší:)

Atlacoya
2790 příspěvků 16.2.15 09:52

"jít jen tak je vždycky nejpohodlnější " - no to teda není. Mě víc bolí prsa když jdu bez než s.

Příspěvek upraven 09.03.15 v 12:45

kapka_v_moři
59 příspěvků 17.2.15 16:31

Tak to dá rozum, že žena s malými prsy se bez podprsenky objede spíš, než ta s velkými. Malinká prsa není potřeba ničím držet. Já nemám žádné „balóny“ a přes to si nedovedu představit třeba tančit nebo sportovat bez podprsenky. To by bylo dost nepříjemné. Druhá věc, která by mi vadila, by byly bradavky rýsující se pod tričkem nebo šaty. To bych se styděla vyjít mezi lidi.

Beskydcanka
1 příspěvek 11.2.15 21:25
soutěž

Mám dotaz k soutěži. Fotka v prádle by byla i s obličejem? O tělo bych se v rámci osvěty ráda podělila, ale moc se necítím pod to podepsat obličejem. Měla jsem totiž vždycky luxusní prsa (sebechvála nesmrdí), která ovšem po porodu a ročním kojení zdaleka nejsou, co bývala. Nejhorší je, že vlastně nedokážu posoudit, jestli jsou menší nebo větší. Kdyby byl tedy zájem o nepevné bývalé 80DD, šla bych do toho (se škraboškou:- ), už jen proto, abych věděla, co mám vlastně za prsa.
A moje otázka do příštího článku: za jak dlouho po skončení kojení se prsa obvykle dostanou do konečné podoby a má smysl si koupit novou podprsenku?

Harmonika
244 příspěvků 11.2.15 21:32

@ťuf
Děkuji za tvůj příspěvek a podělením se o zkušenost. Moje slova, Freye Deco tělové se nic nevyrovná, ten střih je prostě na moje prsa jak dělaný. A to jsem si ještě před lety myslela, že tělovku nikdy, že je děsně asexuální a kdesi cosi, ale přitom je to tak univerzální barva vhodná opravdu pod jakýkoliv barevný vršek…
Příště tedy zkusím vyprat v pračce. Doteď jsem se prostě bála, abych si podprsenku nezničila, oblíbený kousek jakéhokoliv oblečení prostě nechcete zničit neuváženou byť sebemenší chybou při pracím procesu.
@shanin
Potvrdila jste mi moji domněnku a koupím prací gel určený přímo na jemné prádlo. Proč se tedy všude doporučuje prát podrpsenky zásadně v Pufíku a ručně? Je to snad proto, že to řekla paní Konarovská a tak se to chytlo? Nebo se tím zkrátka výrobci/prodavačky spodního prádla jistí?

shanin
20 příspěvků 11.2.15 22:56

Šudlání v ruce mně osobně přijde méně šetrné než praní v pračce. Ostatně kdo se bojí, nemusí odstřeďovat. :-) Já peru, máchám, odstřeďuju na max a pohoda.

Důvod praní v dětském šamponu neznám, ale nějaké racionální opodstatnění tam být může, co by ne. Je fakt, že mně bílé a tělové prádlo taky časem (řekněme za rok při velmi častém praní) trochu zašedne. Může to být těmi pracími prostředky, protože aviváž nepoužívám. Možná překonám lenost a podívám se, co je v tom mém Woolitu vlastně nasypané.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.2.15 19:06

Doporučuji občas změnit prostředek na praní, nejlépe občas použít nějaký na praní dětského prádla, osvědčilo se mi Batole. Pak i „zaprané“ prádlo ztratí šedavý nádech.

opal_k
131 příspěvků 18.2.15 10:23

Osobně myslím, že doporučení dětského šamponu pochází z dob, kdy byl na praní jen Azur nebo Tix v prášku a s účinností od 60ᵒC výš; dětský šampon byl něco, co bylo jemné a pěnilo už v 35ᵒC. V dnešní době je to podle mne zbytečné, naopak bych se bála, že v tom šamponu bude něco, co prádlu dobře neudělá… no ale je to taková ústně předávaná legenda…

z maloměsta
49 příspěvků 12.2.15 10:21

Já peru podprsenky v síťce, s jemným prádlem na 30°, v gelu na jemné prádlo a bez aviváže - a zatím se jim nic nestalo. paní v obchodě s prádle mi říkala, že nejvíc se to ničí aviváží, tak ji nedávám. v ruce bych se bála, že to ani kloudně nevyperu, ani nevyždímám, což je u alergika docela problém.

anarch
256 příspěvků 11.2.15 21:33

@Average No pokud by to byla skutečně pravda, tak teda potěš s těmi radami na co nejutáhlejší podprsenky…

katango
1356 příspěvků 14.2.15 12:17

Obávám se, že to pravda je.

Ameline
99 příspěvků 11.2.15 21:47

O podprsenky se zajímám dlouho, ale přesto se mi stále nepodařilo odstranit všechny neduhy, které se vytrvale prezentují více nebo méně u veškerého prádla.

  • Příliš široké kostice. Mívám zboku na košíčku volné místo a podprsenka táhne prsa nepřirozeně do stran.
  • Příliš nízký košíček, především v podpaží. Mám prsa, co začínají snad někde u klíčních kostí a široká ramena. Ocenila bych tak pět čísel pod paží více, než je běžné, adekvátně pak posunout nahoru střed košíčku.
  • Ramínka příliš u sebe. Mám pocit, že deformuji košíček, když dávám ramínka do pohodlné šířky. Experimentálně mám vyzkoušeno, že bych potřebovala něco, kde ramínko vychází přímo z úrovně kostice, což se ale v mé velikosti nedělá. Balkonetky nestačí.
  • Příliš utažený vrch. Mám v horní části velmi plná prsa a i když vše ostatní sedí, jak má, mám tam málo místa. Možná je spojitost s předešlými dvěma body. Nejde vždy o zařezávání, stává se mi také, že tlaku uhýbám shrbením, což, jak jistě uznáte, není na nošení. Do větší velikosti mi už zase prsa „spadnou“ a nejsou podpírána v pohodlné výšce.

Většinou nosím nějaké 70GG, nejvíc asi Freyu nebo Evu Michalak, které jsou v tom často o něco málo lepší, než průměr. Tohle se mi však nepodařilo spravit. Už si připadám jako mutantík.

Ameline
99 příspěvků 12.2.15 14:36

Ale co je dost možná základem mého problému je tvar hrudníku. Občas se mluví o propadlé hrudní kosti, vyjímečně o opaku. Našla jsem velice zajímavý článek, který bych chtěla probrat s někým, kdo podprsenkám a jejich anatomii vážně rozumí: http://www.fashion-incubator.com/…cic_shaping/

Dost možná to vysvětluje celý můj soubor problémů, pozorováním i v jiných ohledech (ale i měřením - učím se šít podprsenky a kromě běžných měr pracuji i s rovinami) to vypadá jako můj případ.

Jak se s tímto pracuje v brafittingu? Jsou některé podprsenky vhodnější, než jiné?

815
739 příspěvků 12.2.15 19:48

Trochu se obavam, ze toho na konec budete vedet o podprsenkach zdaleka nejvic a nebude Vam mit kdo odpovedet. Napriklad ja s tezi chapu Vas problem a dotazy, chtelo by to pocitacovou animaci.

Ameline
99 příspěvků 14.2.15 13:47

No tak shrnuto podtrženo, mám poměrně hluboký a úzký hrudník dramaticky se zužující k pasu, poněkud vystouplou hrudní kost, základ prsa na hrudníku vysoký a úzký, velmi plné horní kvadranty a relativně prázdné spodní, široká rovná ramena s podpažím relativně vysoko a postoj s velmi rovnými zády, který posouvá umístění průramků dozadu. Tohle oproti průměru, na který se běžně cílí. A hledám svatý grál podprsenek, takovou, která mi naprosto bezchybně sedne a nebude jen „celkem fajn“. Ostatně proto se je učím šít, si hraju i s 3D modelováním, abych věděla, co a jak s tím střihem, ale najít takovou v prodeji by bylo podstatně rychlejší.

Příspěvek upraven 14.02.15 v 13:51

Lalaith
9 příspěvků 11.2.15 22:36

@andiedvorakova Nákupu přes eshop jsem se spíš chtěla vyhnout, ale opravdu jsem na žádné pěkné kousky nenarazila. Ale na Asos kouknu a uvidím, jestli mě nějaká zaujme natolik, abych objednala.

Edit: Jé, patřilo to pod reakci pod mým prvním příspěvkem…

Příspěvek upraven 11.02.15 v 22:37

Zuzulli
725 příspěvků 11.2.15 23:43

@Lalaith Pár jich mají v Lindexu, něco i barevné. Pak jsem si je zkoušela ještě v HM. Jinak se hlásím do klubu milovnic tohoto typu podprsenky, jsou úžasně pohodlné. (Díky bohu za moje malá prsa :))

Příspěvek upraven 11.02.15 v 23:43

Eves
37 příspěvků 11.2.15 23:15

@Eju Tak to naštěstí neznám. Mě při běhání nic nebolí :-))))

Betty J.
2031 příspěvků 11.2.15 23:37

@Wiolla: špatně je to, že je Vám podprsenka malá ve spodním obvodu. Nevěřte všemu, co se kde píše, ale raději svému tělu a důvěřujte své schopnosti při práci s metrem.

Moir
2640 příspěvků 12.2.15 08:48

@Harmonika podrsenky peru jen v pračce v sáčku a nikdy se jim nic nestalo


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.2.15 09:07

Peru podprsenky v pračce jenom tak s ostatním prádlem (bez aviváže) a zatím se spíš pořád zmenšují, než by se vytahovaly, resp. nikdy jsem nemusela vlivem nějakého povolení obvodu přejít na další háčky v pořadí. Je ovšem fakt, že si kupuji už dvacet let stále tentýž typ od téhož výrobce, takže nemůžu srovnávat.

MP slunecnice
49 příspěvků 12.2.15 10:15

@Harmonika Mohu potvrdit. Freya Deco peru běžně v pračce (na 30, 40 myslím není potřeba) a bez problémů. Mám i barevné verze, ale u nich se mi zdá, že mají méně pevná ramínka (z více elastické látky). Tělovou nosím i pod tmavé oblečení a je to na ní vidět, je zabarvená od oblečení, zpravidla tedy černého.

petabel
1 příspěvek 12.2.15 13:37

Super článek. Hned bych do toho šla, i to Brno mám za rohem, ale teď zrovna jsem a budu ve fázi, kdy se mi velikost prsou a tudíž i podprsenky mění po několika měsících…ano, jsem těhotná a pak bych ráda kojila:-). Můžu se i tak přihlásit? Jinak jsem vždycky byla typický příklad 75B z Tezenisu a po roce nošení jsem podprsenky vyhazovala, protože byly vytahané a všelijak odstávaly.

Příspěvek upraven 12.02.15 v 13:39


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.2.15 15:46

@shanin Taky jsem se nechala zblbnout, a když jsem ještě k tomu zhubla, zakoupila jsem asi dvě podprsenky s menším obvodem. Teda, vydržím to, ale proč, že? Žebra jsou tam, kde byly předtím.

MaláAne
5 příspěvků 12.2.15 16:04

Já mám také problém s výběrem vhodné podprsenky. Jen těch vad na kráse se asi nakumulovalo více, než sem si doposud přiznávala. Pravé prso mám o kousek menší než levé, tvar prsou je sice docela hezký, kapkovitý, ale mám dojem, že kůže je hodně povolená, nehezky rozpraskaná od strií a tím pádem je kapka na nejlepší cestě stát se psíma ušima jelikož se rozjíždí do stran. :/ V M&S si kupuji nevycpané bavlněné podprsenky s kosticí ve velikosti 32DD, nedělají mi tolik zářezy do kůže a prsa jakžtakž schovají, hlavně ten jeden takový „nevyplněný“ košíček na pravé straně, jenže na nějaké ukazování se v tom partnerovi to moc není, jestli mě chápete? Ráda bych si koupila i nějakou hezkou podprsenku, ale sem naprosto bezradná, netuším jaký tvar by mohl moje prsa vylepšit. Ani nevím jak se správně změřit, když to jedno prso je menší…Kdyby na tom byl někdo podobně a měl dobrou radu, budu neskutečně vděčná.

toffee13
108 příspěvků 14.2.15 14:37

Třeba by se dalo koupit si nějakou s malými vyndavacími vycpávkami a nechat si tam jen jednu?
Ale je to problém určitě - já mám také (jako ostatně asi každá) každé prso jinak velké, ale je to skoro neznatelné.
(Jeden můj známý má jednu nohu asi o číslo a půl větší než druhou a vždy se snaží projít pokladnou s botami různých velikostí a doufá, že si toho prodavač/ka nevšimne - skoro vždycky všimne. Ale s podprsenkou člověk tenhle „trik“ nemůže ani vyzkoušet:( )

Jillian
30 příspěvků 12.2.15 16:53
Internetové obchody

Jakožto osoba v tomto směru poměrně obdařená (85G) mám poslední dobou velký úspěch s anglickým e-shopem Brastop: www.brastop.co.uk Během posledních pár let se mi konečně podařilo objevit správnou velikost, takže teď už je to jen otázka toho si něco vybrat a objednat. Podprsenky tam mají zhruba od 350 Kč výše (což je pro lidi s mojí velikostí lidovka, když všude jinde mi cpou věci za 2000+ Kč) a obrovský výběr. Já od nich mám zatím 4 podprsenky, skvělá kvalita, sedí mi výborně.

Jediný problém je, že skutečně musíte znát svou velikost, protože není kde si to zkoušet. Pokud ji neznáte, doporučuji si zajít někam do specializovaného obchodu a nechat se změřit. Rozhodně to ale i s poštovným vyjde levněji, než se nechávat ukecávat někde v obchodě, abyste si koupila tu jedinou podprsenku, kterou ve vaší velikosti v celém obchodě mají, i když vám vůbec nesedí.

agnesacka
2 příspěvky 12.2.15 18:00

No to jsem zvědavá. Sama mám malá prsa a nemůžu nic sehnat. Buď jsou nesmyslně vycpané, nebo prostě nesedí. A co teprv sehnat podprsenku košíčku A v tělové barvě! To neexistuje.

Olinka
2582 příspěvků 12.2.15 18:05

@Harmonika Houbičkou určitě, sama jsem to tak dělávala. Teď jsem hrozně líná, takže mrskám do pračky vše hlava nehlava, vyztužení nevyztužení. Padded longline od Freyi po jednom praní jako nová. Prostě studená voda a program na vlnu. Teď mám na pračce speciální program na 15 minut, ale připadá mi šetrnější prát se svetrama, samozřejmě v sáčku. Nejdražší od Tima za asi 800 stovek se mi stejně začala vytahovat v obvodu, ačkoli jinak na ní není jediná známka poškození tím mým „nevhodným“ praním :-)

Eves
37 příspěvků 12.2.15 19:13

@Pirek Nezlobte se, ale to je strašná demagogie, co jste tady předvedla. Koukněte se někdy na obrázek lidského těla a podívejte se, kde jsou v okolí prsou mízní uzliny a pak se kouněte, kde jsou uzliny u ponožek. BTW. Stahovat se čímkoli v pase taky není kdoví jaká zdravověda. Ale u těch prsou je to fakt hra s ohněm.

Ameline
99 příspěvků 12.2.15 19:51

Mě se zdá, že tam, kde kostice má správně být, dávno uzlina není (to, jak to některé dámy v praxi nosí nechme stranou). Nejsem doktor a každej nákres to má trošku jinak, ale většinou to vypadá, že to ani ty dráhy zvlášť nekříží, leda směrem dolů obvod. Strašně by mě zajímalo, jak to teda vlastně vede.

smycka
42 příspěvků 13.2.15 04:42

No dobre dobre, nejsem sice Pirek, ale jeji odpoved mne dostala do kolen, hlavne ty bryle a nadory na mozku:-))) Tak mi to ted neda, abych se ji nezastala: co treba tesnejsi rolaky a nebo treba kravaty - nevadi to na krcni uzliny? A pak by me (ale ted uz vazne) zajimalo, proc uzlinam podprsenky vadi. Muzete to vysvetlit podrobneji?

Wiolla
586 příspěvků 12.2.15 19:15
@Ameline
No právě. Pružnej obvod, velký prsa a tučný záda, to chce odpočítat těch 10 a ještě měřit pěkně nafest. Ale svalnatej/kostnatej hrudník se chová zase jinak, tam bych se ani nebála obvodu podle klasického měření (73–77 dává 75, 78–82 dává 80), pokud nejde o opravdu velká prsa.

Hmm, na tom něco je. Mně lezou žebra, takže obvodu podprsenky už nemá co uhnout. Ale stejně, já mám obvod 77 cm, kupuji 75. A otlaky prostě mám (pokaždé). U obvodu 80 cm se ale podprsenka při zvednutí rukou vyhrnuje (vyzkoušeno). Asi je mi souzeno trpět…

Příspěvek upraven 12.02.15 v 19:41

opal_k
131 příspěvků 18.2.15 10:06

No já bych asi jednak zkusila nějaký měkčí materiál zevnitř, a nebo jinou značku. Není 80 jako 80; já mám dokonce dvě identické podprsenky z Intimissimi, obě stejně staré (spíš stejně nové), jen každá jiné barvy - no a jedna je přesná, a tu druhou budu asi muset zkrátit - vepředu jsou košíčky a kostice ok, ale obvod je prostě nějaký větší.

KonvickaCajova
5 příspěvků 12.2.15 20:59

Dotaz: Existuje podprsenka pro ženy s úzkými, „spadlými“ rameny, u které by takové ženě nepadala ramínka? Podprsenky se sepnutými nebo překříženými ramínky sazmozřejmě fungují, ale dají se nosit pouze pod oblečení s malým výstřihem, pod obyčejné tričko většinou ne, protože ramínka lezou do výstřihu. A ne, utahování ramínek nepomáhá, problém je dán tvarem ramen, ne délkou ramínek.

Grete
800 příspěvků 14.2.15 22:40

@KonvickaCajova Ano, existují střihy podprsenek, jejichž ramínka jsou umístěna téměř ve středu zad, u zapínání, a tím pádem dobře drží na ramenou. Jedním z těchto typů je třeba Esme od Fantasie , jsou tam vidět i ta ramínka.

Příspěvek upraven 14.02.15 v 23:08

Erinočka
75 příspěvků 13.2.15 08:55

@kackahavel Ja som plavky zohnala v Bepone - po dlhom hľadaní „niečoho“ na moje 80 F. Takže odporúčam :-)

prettywoman
6 příspěvků 13.2.15 09:28

Chapu, ze muj prispevek je na uzemi Ceska hodny ukamenovani, ale uz par let absolutne nedam dopustit na Victoria's Secret. Nektere jejich modely jsou obcas ponekud… neobvykle? Ale daji se vybrat i normalni varianty :) Jejich 32DD mi sedne, jako by mi ji snad vyrobili na miru (mozna mam proste stesti; mozna vedi, jak ji usit), a i za ty penize mi prijde, ze se vyplati, protoze vydrzi roky (a to je peru v pracce).
Tim se nesnazim nikoho nastvat (protoze vim, ze sehnat je v Cesku je tezke a drahe), ale doporucit, kdo ma nahodou tu moznost (treba na cestach), tak ji nepromarnit a treba se i trochu rozsoupnout ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.2.15 11:27

Kdyby mi prodavačka v obchodě nutila příliš těsný obvod s argumentem, že se za dva měsíce vytáhne, tak jdu pryč, protože vědomě propaguje šunt. Oblečení se nemá co vytahovat. Když se to stane i při předepsaném zacházení, nemůžu tomu říct jinak než neodstranitelná výrobní vada, a měl by to být důvod k reklamaci.

Dahllie
2222 příspěvků 13.2.15 14:36

Nemá se co vytahovat, ale vytahuje se. Strategické vojenské materiály ještě bohužel do tohoto odvětví textilního průmyslu neprorazily. Ale bylo by to fajn, kdyby jo. Moje podprsenka musí unést nějaká tři kila a lepší materiály by její životnosti hodně pomohly.

Hellcat
26 příspěvků 13.2.15 11:37

Na tomhle blogu http://www.abracabra.cz/ uz promena http://www.abracabra.cz/…g-jen-s.html probehla. Je to uzasny, co dokaze dobra podprsenka. A celej ten blog je dost zajimavej. To by jeden neveril, jaka je to veda!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.2.15 16:01

@Dahllie Nevěřím, že vhodné materiály neexistují, a že to nejde vyřešit, kdyby se chtělo.

Ada Pekelná
973 příspěvků 13.2.15 18:17

Každá látka pracuje a časem se vytáhne, elastická vlákna povolí… to není chyba, je to vlastnost, se kterou se musí počítat. A nejhorší je čistá bavlna, kterou si hodně žen přeje. Proto se z čisté bavlny prakticky nedají udělat velké podprsenky na těžká prsa - nic by nevydržely.

Sýr.HK
8 příspěvků 13.2.15 19:21

Já bych se ráda zeptala, jestli je někde možné v kamenném obchodě sehnat poprsenku velikost 65 B, tělovou, hladkou, ale nemyslím v Praze, nevím, jestli je tu třeba někdo z Hradce králové. Když jsem jednou někde četla, že Lindex má obvod 65, tak jsem tam hned přiběhla, ale ouha, bylo to až od košíku D a větší, to se mi stává v každém „podprsenkovém“ obchodě - když už výjimečně mají obvod 65, tak mi stává běžně - když už mají obvod 65, tak je košíček moc velký. Jen jednou jsem narazila na 65C, ale to je pro mě velký košíček. Vím, že dámy s malým obvodem a větším košíčkem určitě řeknou, že se to prodává na každém rohu, no, u nás v HK opravdu ne. A že se nedá sehnat naopak velký košíček,… neříkám, že to není pravda, chápu, že třeba 65H asi taky není na každém rohu a prostě každá „moc malá“ nebo „moc velká“ velikost se špatně shání, ale všimmám si, že se neustále řeší malý obvod + větší košíček, samozřejmě D je normální, myslím třeba F, G atd., ale malý obvod + malý košíček už moc ne, i na eshopu Správné podprsenky je více podprsenek s obvodem 65 a košíčkem D a větším než 65B či dokonce A. Podprsenka v Etamu i přesto, že to měl být obvod 65 mi byla volná. Jednou jsem koupila jednu z Rájprádla, ale je bílá a protože má švy, tak pod trčikem je to dost vidět, ale sedí super a je phodlná a níkam nejezdí, na obyč hladkou a tělovou ne a ne narazit a tím spíš v mé velikosti, opravdu často vídám podprsenky s meneším obvodem a většími košíčky, ale malý obvod + malý košíček vidím jen v dívčím prádle :D..což jaksi ve 23 letech nosit nemohu, ale jednou jsem zkoušela, zjistila jsem, že ta dívčí mi prsa ještě zplošťuje :D..Takže, neviděly jste někde? Na Rájprádla momentálně žádnou hladkou tělovou, beze švů s mojí velikostí nevidím. Jinak jsem už zkoušela jiné eshopy, jenže tam většinou mají italské značky, neboli jejich italskou „65B“, která je prostě volnější než normální 65B, takže tam mám jaksi smůlu a když neitalské, tak jsou samá krajka.

black zz
3 příspěvky 13.2.15 22:04

Početla jsem si „se slzou v oku“,a s pochopením stesků mnohých čtenářek…
Jsem postarší, s nadváhou, s návaly…Oblečení musím mít volné, z přírodních savých materiálů, ale estetika - to je třešinka, kterou je mi dovoleno uzobnout tak výjimečně :-( :-(
Podprdy ze syntetiky v posledních letech přímo nesnáším - je mi v nich jako na mučidlech. Kostice - to už nikdy! (Otlaky, rudé fleky, ba i modřiny..) Šla jsem do sebe a zakoupila v Triole kolem tisícovky - vánoční dárek. Prodavačka byla opravdu ochotná a snažila se. Odnesla jsem si kousek, který jsem měla na sobě snad jen třikrát (a dost). Obvod mě předpisově škrtí až dusí. Košíčky jsou obří stany.
No, alespoň vím, jak má správně padnoucí prádelko vypadat. A z nouze mi jakž-takž slouží bavlněné „hadračky“ od čongů :-( :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.2.15 23:04

@Ada Pekelná Čistá bavlana není žádný relevantní údaj. Bavlna může být tkaná nebo pletená, tkaná tak nebo onak, pletená ta volno nebo na tuho… já nevím, nemám textilní průmyslovku.

toffee13
108 příspěvků 14.2.15 14:29

Tak já se zeptám (dotaz bude na konci, začínám uvedením do situace, které je možné přeskočit).

Mívala jsem docela velká prsa (trojky až čtyřky v takové té obvyklé laické terminologii), ale hodně jsem zhubla, takže nejen že se mi prsa zmenšila (což mi vůbec nevadí - teď mám jedničky až dvojky), ale trošku také „povisla“. Začla se mi líbit hodně malá prsa, jak mám já, a zároveň je ještě opticky zmenšuju tím, že nosím pouze sportovní podprsenky. Kvalitní podprsenku s kosticemi na svou velikost bych si asi neuměla vybrat a ani na ní teď úplně nemám finance. Stejně se mi to nelíbí, protože u čehokoli kromě sportovních poprsenek mám pocit, že mi prsa divně „trčí“, a ačkoli na jiných ženách se mi to velmi často velmi líbí, já mám při pohledu do zrcadla pocit, že tato část ke mě nepatří (to je spíš na psychologa, uznávám).

Takže ten hlavní dotaz zní: je zdravotně problematické nosit sportovní podprsenky? Většinou nosím takové poměrně utažené, které prsa poněkud splácnou, ale nikdy mě nebolí, ani poté, co si podprsenku sundám. Je mi to pohodlné, nosím je i doma, taky se mi líbí, že nemají vzadu zapínání, tak netlačí, když ležím na zádech.
Ptám se tedy čistě na zdravotní hledisko, nikoli na estetické, protože mě se líbí (alespoň na mně) prsa, která jsou v podstatě nonexistentní.

papapipi
17 příspěvků 14.2.15 15:36
Ach, ach, ach, už zase...

No, já už asi poněkud monotónně píšu poněkolikáté, že je velice snadné odsuzovat, že někdo nemá padnoucí podprsenku, když nevidíme pod pokličku. A taky, že nošením podprsenek si my ženy docela ničíme zdraví.

Pokud jste žena plné postavy s větším poprsím a nepříliš příkladnou životosprávou (prosím o vynechání komentářů na téma „tak s tím probůh něco dělejte“ - něco dělám celá léta, ale ne vždy je to snadné či účinné), pak Vám i padnoucí podprsenka může zkomplikovat život. Či dokonce způsobit velké zdravotní problémy.

Já totiž většinou nosila podprsenky odpovídající mé velikosti. Přesvědčila jsem se o tom opět docela nedávno, když mi podprsenku vybírala paní, která u nás značky Panache a další distribuuje. Podprsenka udělala výbornou službu, jenomže…jenomže mě se prostě po pár minutách udělá v podpaží bolestivá boule a mám po srandě. Prostě podprsenku nesnesu. Bolí to, škodí to.

Mám v této oblasti zablokovanou lymfu a vzniklo to kombinací nadváhy, pevných podprsenek, deodorantů, nedostatku pohybu. Přičemž konkrétně podprsenky a deodoranty na tom mají lví podíl.

Dnes už pravidelně cvičím cviky na rozpohybování lymfy, protože bez toho nemůžu nosit ani tu bavlněnou haderku, která podprsenku připomíná jen vzdáleně a prsa téměř nepodpírá, ale je jediná, kterou jakž takž snesu. Jakž takž. Když cvičím. A hodně se snažím. A ano, vypadá to příšerně. Ale tak nějak mi libější zdraví než krása.

Cviky ulevují, ale správnou podprsenku prostě stále mít nemůžu. Přežiju to dvakrát do roka do divadla nebo při jiné slavnostní příležitosti, ale pak se několik dní dávám do pořádku téměř neustálým cvičením a nejlépe půstem či jinou strikntní dietou, která bloky nejsnadněji odplaví.

Samozřejmě podprsenka není jediný viník této situace, ale stojím si za tím, že podprsenky na velká prsa, byť „ergonomicky tvarované, vytuněné, bla, bla, bla“ prostě škodí. Zejména, jsou -li s kosticemi. Nepřirozeně blokují lymfu, což v konečném důvodu může vést až k nádorům prsu.

Můžete namítat, že jsem si tu situaci způsobila sama, jsem přece tlustá, přiznávám, že životspráva není příkladná atd. Jenomže ono se Vám to nestane ze dne na den…deodoranty používáte léta, podprsenky taky, pak začnete dělat práci při které se nehýbete, začnete se odbývat s jídlem a když se problémy projeví, pak už to není žádná legrace.

Svoji situaci zatím vyřešenou nemám, ale berte prosím v úvahu, že všechna doporučení minulá jsou překonána. Tedy i ty naše dnešní budou jednou překonána. A třeba se nakonec (vcelku logicky) dojde k tomu, že podprsenky škodily ženám vždy. Ne všem stejně, samozřejmě. Ale jakékoliv stlačení v této oblasti je přinejmenším nepříjemné. A neexistuje zatím podprsenka, která by to nedělala vůbec. Něco o tom vím, už léta ji hledám.

Takže si zkusme odpustit přezíravý postoj k těm, které nosí špatnou podprsenku. Nebo žádnou. Ona totiž žádná podprsenka úplně správná není. Jenomže jsme na to zvyklí a prsa bez podprsenky vnímáme jako nestydaté či nehezké. Tak aspoň, že už víme, že stlačování pánského nádobíčka škodí a těsné dámské džíny taky zdraví neprospívají. Třeba nám to jednou dojde i s těmi podprsenkami.

Příspěvek upraven 14.02.15 v 15:36

opal_k
131 příspěvků 18.2.15 09:51

Já rozhodně nechci podceňovat vaši situaci, cítím s Vámi - bohužel asi vždy bude někdo, komu většinové řešení nebude vyhovovat.
Já ale musím říci, že v podprsence rozhodně nemám pocit nějakého stlačení, spíš naopak pohodlného usazení prsou (pravda, nevelkých - 80C, taky dost široký hrudník a na něm skoro nic). Naopak bez podprsenky se cítím už při malém pohybu dost nekomfortně - stačí doma seběhnout schody a cítím, jak mi váha prsou „škube“ s tou tkání, vazy atd nad prsy. Na tom nic zdravého ani pohodlného nevidím. Moc si nedokážu představit, jak se „bez“ cítí ženy s větším poprsím.

AstrudG
4 příspěvky 15.2.15 01:21
taky mimo

Mám velikost 80 - 85 B podle výrobce. Je to vážně k neuvereni, ale nejlépe mi v poslední době padla úplně obyc prsenka z Lidlu - šedivá bavlněná s krajkou na raminky. Po operaci obou prsou (po rakovine) mám každé jinak velké a tato to vyrovnává úplně OK. Samozřejmě mám i jiné značky zvučných jmen, ale žádná není tak pohodlná a příjemná. Takže za mne i pitomy Lidl může dodat prádlo se kterým se da žít. Asi tak…

Awenor
3 příspěvky 15.2.15 06:00
O správně vybrané podprsence ani nevíte

Milé dámy, čtu tady vaše příspěvky a nestačím se divit. Já má tu výhodu, že matka měla léta krám se spodním prádlem, tak jsem věděla zásady výběru podprsenky ještě dřív, než jsem si vybírala první. (Mám velikost 70-75 E-F, a jednu mám i 70G, takže o ne úplně běžné velikosti vím taky své.) Těžko se rozepisovat o všem, to bych měla delší komentář než Ada článek, ale alespoň něco…

1. Naprosto jsem žasla, když jedna z vás napsala, že si musí vyzkoušet alespoň pět podprsenek, než najde padnoucí. Já si jich musela vyzkoušet třeba dvacet. Jo, kdybych je dostala, většinu bych mohla nosit, ale o to přeci nejde. Když si ji vybírám, beru tu, která mi opravdu opravdu sedí. Naprosto mimo jde představa, že si podprsenku (nebo třeba boty, když už jsme u toho) objednám přes net. To by musela být značka a střih, který mám ověřený, ale vybírat podle obrázku? To si můžou dovolit jen ženy, jež zcela odpovídají konfekčním představám, ovšem těch je minimum.

2. Fascinuje mě, že si necháte vnutit podprsenku, o které víte už v obchodě, že vám nesedí. Ano, slyším ty rozhořčené hlasy, jak věříte prodavačce, ale umíte si představit, že stojíte v obchodě před zrcadlem v kalhotách o dvě čísla menších, než potřebujete, zadek takřka trhá látku, přes opasek se vám přelévá břicho a vy si je koupíte, protože prodavačka piští, jak vám to sluší a řekne, že látka trochu povolí? Ano, i na podprsence látka povolí. Proto si ji v obchodě zkoušíme zapnutou na poslední háčky. A po chvíli nošení ji přepnem o ten kousek na další háčky. Když se jó vytahá, zvláště když je z velké části z bavlny, nakonec ji přepnem i na ty poslední háčky. Kvalitní kousek vám víc stejně nepovolí. Rozhodně si kvůli tomu nebudu kupovat podprdu, ve které sotva dýchám! Ve správně vybrané podprsence mám sice prsa, kde mají být, ale o látce pod prsy a kolem hrudníku prakticky nevím (u prvních podprsenek, které jsem někdy nosila a někdy ne, jsem se kolikrát uprostřed dne zamyslela, jestli jsem si ji ten den oblékla.) Stejně tak ale musí zůstat na místě. Jakmile si během dne musíte opravovat její pozici, je opět špatná velikost, s největší pravděpodobností větší obvod.
Pokud už doma opravdu máte podprsenku, co jen leží ve skříni, ale nenosíte ji, protože škrtí, doporučuju namočit a natáhnout na opěradlo židle, u větších velikostí opěradlo křesla. S trochou štěstí opravdu o cenťák dva povolí.
Ještě z tomu změřit obvod pod prsy a deset centimetrů odečíst (a opět nářkům, že pak škrtí) - tohle pravidlo platí u podprsenek s BRITSKÝM číslováním, což jsou v současné době u nás některé módní řetězce či internetové obchody, příležitostně prádlo v supermarketech. Britské velikosti totiž měří obvod ve volném stavu. Oproti tomu EVROPSKÉ číslování, jenž mimochodem používá 99% tuzemských výrobců, měří podprsenky již natažené. To znamená, že britských 65 kolem hrudníku může být klidně 75 evropských. Problém je i s převodem košíčků, protože evropské velikosti posunují košíčky o dva cm, zatímco anglické o palec (cca 2,5 cm), navíc Britové používají zdvojená písmena a nemají I. Zato mají A, B, C, D, DD, E, F… a Evropani A, B, C, D, E, F… Zhruba odpovídá déčko déčku a britské dédé evropskému éčku. U ostatních je číslování přímo úměrně posunuté. Ve chvíli, kdy máte britské géčko, u nás saháte po jéčku. Bohužel to nejen zákaznice, ale ani řada prodavaček neví, takže omílá „pravdy“ o odpočtu centimetrů a G je u nich jedno a to stejné G, takže vám s klidem vnucují podprsenku s o dvě čísla menším obvodem a přitom o tři čísla větším košíčkem, než by vám seděla, protože „na to přece mají tabulku, že je to správná velikost“.
(Pro zajímavost, kdybyste nakupovaly v zahraničí, Japonci mají číslování shodné s evropským, zato Američani a Francouzi jsou zase o kus jinde.)

3. Stejně tak si nekupuju podprsenku, ze které mi vypadávají prsa. Pokud zkouším nový střih, kterým si nejsem jistá, předkloním se po pravého úhlu a pořádně zavrtím hrudníkem a rukama jako při běhu. Hned vidím, jestli podprsenka udrží prsa na místě!

4. Pravdou je, že hodně žen má špatnou velikost podprsenky. Mnohokrát k nám do obchodu přišla žena zcela jistým hlasem žádající velikost, která mi přišla od pohledu špatná. Přitom jsou takřka všechny ženy přesvědčeny, že zrovna ony moc dobře vědí, jakou mají velikost, tudíž razantně odmítají prodavaččinu nabídku jiné velikosti. Měli jsme na to malý fígl - když jsme svlečené dámě v kabince nosily nové podprsenky, vzaly jsme i několik od velikosti, která se nám zdála vhodnější. V devíti z deseti případů se vzápětí z kabinky ozvalo zajásání ve stylu „To je konečně sedící střih! Podívejte, takhle pěkný prsa mi snad ještě žádná podprsenka neudělala!“ Po vysvětlení, že je to velikostí, jsem dokonce i několikrát dostala vynadáno za podvod. Jo, člověk se nezavděčí. Každopádně klidně si na doporučení zkoušejte jiné velikosti, ale jak se v tom cítíte je určující. On je přeci jen trochu rozdíl mezi obchodem, který jsme měly my - kde prodávala matka sbírající dvacet let zkušenosti ohledně spodního prádla, a já, co jsem v tom vyrůstala - a mezi obchodem, kam vzali prodavačku na základě pohovoru, ve kterém dokázala jako základ své geniality, že rozezná šampaň od béžové.

5. Stejně ke steskům, že se na velká prsa pořád dělají úzká ramínka, a člověk má pak na ramenou hotová údolí otlačená od ramínek - opět špatně zvolená podprsenka. Správná velikost dělí váhu podpěry prsou mezi ramínka a obvod. Dokonce většinu váhy nese právě obvod, což je důvod, proč si majitelky drobných ňader mohou dovolit i podprdu bez ramínek - obvod to zkrátka unese. Ramínka spíš pomáhají udržet na místě samotnou podprsenku. Proto dokonce ani velká prsa nemusí mít automaticky širokánská ramínka, přitom večer ramena nejsou otlačená. Extrémně úzká ramínka se pochopitelně otlačí vždy. Pokud narazíte na takovou podprsenku, která vám jinak perfektně sedí, existují silikonové podložky pod ramínka, které se na ramínko nasunou a tím rozloží váhu.
Nejste-li si jisté, vyzkoušejte podprsenku, aniž byste strčily ruce do ramínek. Na tu chvíli v obchodě vám dobrá podprda musí udržet i velká prsa.

Myslím, že to bylo pár vyčerpávajících maličkostí.

Příspěvek upraven 15.02.15 v 06:04

Brioso
445 příspěvků 15.2.15 14:47

@Awenor Ve spoustě věcech, co jste napsala, s Vámi souhlasím, ale se 2 body úplně ně. Dovolím si vyjádřit se přímo k nim.

1. Proč Vám představa kupování podprsenek po internetu přijde tak mimo? Já mám třeba většinu svých podprsenek koupených po internetu z Británie. A že jich mám hodně, cca 20 podprsenek. Samozřejmě není to jen tak. Než se rozhodnu si pořídit střih, či značku, se kterou ještě nemám zkušenosti, tak pečlivě pročítám recenze a diskuse a koukám na reálně fotky. Už vím, že některé střihy nemám ani zkoušet, že mi prostě sedět nebudou. Za ty 2 roky, co se o prádlo více zajímám a co nakupuji po internetu, tak jsem vracela všehovšudy jeden prádlový korzet a jednu podprsenku jsem prodávala dál místo vracení. Mám pak tedy takové, ve kterých dlouho nevydržím. To bych ale v kamenném obchodě stejně nepoznala. Holt se to někdy pozná až po pár hodinách.

2. Nesouhlasím s Vámi v tom, že u podprsenek s českým číslováním není potřeba nic odečítat. Mám pod prsy 73 cm, takže bych podle českých/evropských tabulek měla nosit obvod 75. Ten mi opravdu nebude dobře sedět. Mám českou Triolu a Timo , obě ve velikosti 65F a obě mi sedí dobře. Triola má nenatažený obvod 60 cm, Timo dokonce 56. Takže v obvodu 75, který bych podle jejich tabulek měla mít, by byly nejspíš ještě o 10 cm delší a nedokážu si představit, že by podprsenka s nenataženým obvodem 70cm a 27% elastanu dobře držela prsa na reálném obvodu 73cm.

Awenor
3 příspěvky 15.2.15 18:14

@Brioso
U kupování přes net nejde o to, že by člověk nenašel věc, co mu je. Ale při hledání podprsenky to dle mých zkušeností bývá spíš tak, že člověk zkouší zkouší a první podprsenka sedí. Druhá sedí. Třetí sedí. Čtvrtá odstává. Pátá sedí. Šestá škrtí. Sedmá sedí. Osmá… sedí líp než všechny ostatní podprsenky dohromady.
Taky mi přítelova matka přivezla sadu z Francie, která mi sice byla, nikde nic nelezlo, prsa podpírala jak měla a mohla jsem ji nosit aniž bych se celý den ošívala, ale prostě to nebyla ta „druhá kůže“. Pokud nakupujete přes net a podprsenky vám takto výborně padnou, pak buď máte neuvěřitelnou kliku, nebo vážně výborný odhad velikostí podle fotky (navíc bez ohledu na zásahy photoshopem). A to se vážně klaním, já nedokážu takhle odhadnout ani podprsenku, kterou držím v ruce.

Velikosti jsou doporučené proto, aby si člověk nemusel vyzkoušet půl krámu. Jak píšu ve čtvrtém bodě, zkoušejte velikosti okolo, ale Váš pocit je ten hlavní.
Nevidím Vás, ale s obvodem 73 bych vám osobně nabídla 70, ovšem ani 65 mi nepřijde jinak šokující. Někdo to rád těsnější (nebo pružnější podprsenky, nebo jsou takové střihy). Vzhledem k tomu, že nejste o pět čísel mimo, věřím, že máte velikost, která Vám opravdu vyhovuje.
S délkou 60 a 56 cm podprsenky zcela odpovídají velikosti 65, takže označeny jsou správně.

kapka_v_moři
59 příspěvků 17.2.15 17:03

Potěšila jste mě s bodem 1, tj. že je normální vyzkoušet si třeba i víc než deset podprsenek a přesto třeba žádnou nekoupit. Tak totiž typicky vypadá moje nakupování spodního prádla a před personálem se pak cítím docela trapně, když odcházím s tím, že žádná neseděla. Kéž by stačilo jen znát svou velikost!

Mary13
1 příspěvek 15.2.15 08:48
Timo překvapilo

Musím se s Vámi podělit, mám děsnou radost. Mám 85G, přiznávám asi 4kg nadváhy, ale jinak jsem myslím „průměrná žena“, takových je nás spousta. Ještě ne dost stará na to, abych všechno vzdala, ale sehnat podprsenku… to je na hodiny zkoušení a iritace. Z nouze (nemocné děti a málo hlídačů…) jsem koupila přes e-shop firmy Timo 5 podprsenek. Předtím jsem od nich u nás na sídlišti zkusila pár modelů a zjistila velikost. A 4 si nechávám, jsou dobré, strašně mě to překvapilo. Mají hezké věci a hlavně vhodně udělané na velká prsa, třeba ramínka jsou dostatečně pevná a sedí dál od krku (takže nelezou do každého výstřihu). Žádné přehnané ceny, nejdražší za 879,–! A vypadají pěkně. Navíc je to česká firma, co víc si přát…

pincik
11 příspěvků 15.2.15 10:40
Kojící podprsenka

A co takhle kojící podprsenky? Narovnávám si ramínka i si neustále upravuju podprsenku, ale z toho důvodu, že mám rozdílně velká prsa podle toho, kde je mléko. Rozdíl je i víc než číslo. Poraďte v nějakém článku i s tímhle, vůbec se o tom nepíše. A rozhodně to není tím, že bych měla špatné velikosti. Nikdy dřív se mi to nestalo.

Thegreatdarkone
5 příspěvků 15.2.15 18:40

U těch podprsenek je to opravdu prodejnu od prodejny. Jako malá a nezkušená holka jsem si šla pro podprsenku, vybavená akorát znalostí že to vypadá asi jako nějaký C. V jedné prodejně mě rychle vyvedli z omylu s 65D. Když jsem si asi za rok ( prsa mi trochu povyrostla) šla kupovat novou, v jedné prodejně jsem požádala o 65D…slečna prodavačka se na mě koukla stylem „A to si holčičko jako myslíš že máš Déčka? Jsi se snad zbláznila!“ a se slovy „myslím si že vám bude sedět nejlépe tohle“ mi beze studu přinesla 75C…samozřejmě že prsa byla všude jinde než být měla. Protože teďka nosím sice „velké“ ale pohodlně sedící 65E a 65F

Plínka
2 příspěvky 15.2.15 20:22

Píšete tu, že s obvodem 77cm pod prsy a 85 přes prsa si připadáte jako plochodrážnice, ale co má říkat žena s obvodem 92 cm přes a 90 cm obvod hrudníku? :D To je teprve plochodrážnice.. a prsa ne a ne vyrůst. Nejlépe mi sedávají velikosti 80A, ale sehnat 80A je umění, takže se většinou spokojím i s 75A, ale není to ono…75B už musím vycpat ponožkou.. a jinak obézní nejsem.. jen větší se širokými zády/hrudníkem…:)

zwedavka
1309 příspěvků 15.2.15 22:00

Skoro odpovídám požadované postavě - 43, obvod 85-90 cm, košíčky F, nadváha. Ovšem s obličejem bych se na net fotit nenechalä


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.15 12:10

@Awenor Tak jsem učinila měření na své nejfunkčnější typické podprsence 85D, kterou večer najdu tam, kde jsem ji ráno zapnula, a zjistila jsem následující: Délka v nenapruženém stavu 79 cm, pracovní zdvih 3 cm (tj. výdech/nádech = 81/84 cm), základní předpětí (napnutí při výdechu) 2 cm. Možná by mohla být i o centimetr volnější a ramínka na zádech posunutá víc do středu, abych o ní „ani nevěděla“. Tomu by asi odpovídal větší obvod zapnutý na nejkratší délku (placatější košíčky by mi nevadily). Někdy to zkusím, zkrátit se to dá vždycky. :-)

Pirek
7064 příspěvků 17.2.15 16:29

@katango
Jakto, že mi to nehlásilo tvůj příspěvek? :D

Pokud to dobře chápu, tak sentinelová uzlina je první uzlina na řadě ve směru proudění mízy od tumoru, tj. je první na ráně co se týká postižení metastázemi. Jenže první příspěvek svou strukturou hlásal, že tlak kostice na tuto uzlinu tu rakovinu vyvolá, a to se mi zdálo jako blbost.

kapka_v_moři
59 příspěvků 17.2.15 17:30

Všimla jsem si, že se tu strhla vlna kritiky „správného“ (těsnějšího) obvodu. Přece těsnější obvod hned neznamená, že se v něm nedá dýchat. Měl by jen prsa hezky nést, asi jako bederní pás nese náklad u turistického batohu. Tak to aspoň chápu já. To znamená hrudník pevně obepínat, ale ne ho škrtit!

Proto nechápu, jak se může někdo nechat přemluvit do škrtící podprsenky s tím, že „se to vytáhne“. Od toho je přece na obvodu vícero háčků, ne? V obchodě zkouším podprsenku zapnutou na první (nejvolnější) háček. V tomto stavu musí pohodlně sedět. Až se mi nošením vytáhne, tak ji prostě dotáhnu pomocí těch dalších háčků. Uznávám, že pro toho, kdo je zvyklý na super volný obvod je obléknutí toho správného nezvyklé, ale určitě ten pocit nesmí být nepříjemný. Na to snad nemusí člověk být odborník, na to stačí selský rozum.

Já si v Caresse jednu podprsenku koupila a je to snad ta nejpohodlnější, co momentálně vlastním. „Bohužel“ je tmavší barvy a s krajkou, takže ji můžu nosit jen pod opravdu neprůhledné svršky ze silnější látky. Moc mi tenkrát pomohlo poradenství prodavaček, mají to prostě v oku a dokážou po vyzkoušení několika velikostí donést to, co bude od té které značky nejlépe sedět. Což já sama normálně na stojanu v obchodu odhadnout nedokážu, hlavně když se výrobci v číslování docela liší. A ani to nedokáže spousta prodavaček v jiných obchodech.

Příspěvek upraven 17.02.15 v 17:32

shanin
20 příspěvků 17.2.15 23:30

„Proto nechápu, jak se může někdo nechat přemluvit do škrtící podprsenky s tím, že „se to vytáhne“.“

To je docela snadné. Stačí v tom mírně tápat a v hlavě mít předpoklad, že prodavačka v obchodě s prádlem je v daném oboru odborník, kdežto já ne, takže asi ví, o čem mluví. Než si uvědomíte, že lidé jsou různé, už sedíte v tramvaji a v tašce máte koupenou podprsenku špatné velikosti, případně něco jiného, co jste ve skutečnosti nechtěla, nebo nepotřebovala.

Isca
960 příspěvků 17.2.15 21:08

@kapka_v_moři Škoda jen, že si to matka příroda o tom správném dýchání nepřečetla předem, a dala si zbytečnou práci s tím aby se hrudník mohl (samoúčelně) roztahovat…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.15 10:17

@opal_k Mohu se zeptat, podle velikostní tabulky kterého výrobce máte „široký hrudník a na něm skoro nic“? Protože není velikostní značka jako velikostní značka. :-) Resp. centimetry by měly podstatně lepší vypovídací hodnotu.

opal_k
131 příspěvků 18.2.15 10:32

@benyka: do SZ, jo? Ale až večer, já se kvůli přesnosti přeměřím („nic“ byla nadsázka, „nic moc“ je přesnější) :-). Ale obvod pod mám 83 (a minimum špeků, spočítám žebra) a v čemkoli menším než 80 se jednak škrtím a mám otlaky, a jednak mám kostice ze stran už na prsu; je to hodně o hledání vhodného střihu, teď zrovna mám ale pocit, že jsem spokojená.

opal_k
131 příspěvků 18.2.15 10:34

Ještě @benyka: já mám problém si kvůli šíři zad koupit i košili nebo kabát…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.15 11:23

@opal_k To znám. Ramena 44, boky 38. :-)

Moir
2640 příspěvků 18.2.15 16:46

@opal_k jednak to vzhledem k mé konstituci není tak žhavé, jednak stačí nosit trochu slušnější svrchní oblečení než je poloprůhledný tenký hadřík ušitý na Dálném východě

zapbebe
307 příspěvků 18.2.15 19:32

Tak já bych měla jeden dotaz (doufám, že už tu nepadl, nečetla jsem všechno):
Posledních skoro 6 let jsem byla na střídačku buď těhotná nebo kojící, prsa se mi různě zvětšovala a zmenšovala podle situace. Teď jsem konečně dokojila, zhubla těhotenská (i předtěhotenská) kila a s podprsenkami jsem na tom bledě.
Zajímalo by mě, jak dlouho bych měla počkat, než si půjdu vybrat nové prádlo. Je mi jasné, že u každého je to jinak, že se každé ženě po dokojení prsa změní jinak a za jinou dobu, ale aspoň nějaký odhad by mi pomohl. Předběžně už teď vím, že do Prahy pojedu v červenci a v září, takže to jsou data, ke kterým se upínám, že bych si snad konečně mohla pořídit padnoucí prádlo :lol: Jen doufám, že to není moc brzo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.2.15 16:36

Ohledně souvislosti nošení podprsenky s kosticemi s výší rizika vzniku karcinomu prsu:

Our results did not support an association between bra wearing and increased breast cancer risk among postmenopausal women.

V populárně-naučné podobě též " zde: Claims that underwire bras compress the lymphatic system of the breast, causing toxins to accumulate and cause breast cancer, have been widely debunked as unscientific. ":

Můžeme prosím tuto otázku tedy uzavřít?

Příspěvek upraven 22.02.15 v 16:37

Kassasndra
33 příspěvků 23.2.15 12:43

Rada by som niečo vedela. Našla som si už niekoľko postupov, ako si zistiť veľkosť podprsenky. Pomerala som sa, vypočítala som to a Vždy mi vyšla veľkosť 80B. Nechala som si poradiť aj od predavačiek, tie mi tiež vybrali túto veľkosť. Avšak pri skúšaní podprsenky mi je košík vyslovene malý a pretekajú mi cez neho prsia a obvod mi je pri prvom vyskúšaní viac menej v poriadku, avšak do mesiaca je vyťahaný. Už sa mi niekoľko krát overilo, že 75E mi sedí omnoho lepšie, ale v pohode dám napr. aj 80D, akurát že ten obvod nie je ideálny. Je to tým, že si výrobcovia robia tie podprsenky hala-bala ako sa im zachce, alebo proste ten vzorec na výpočet nie je absolútne perfektný a mám dať na svoj pocit, ako mi to sadne?

Dahllie
2222 příspěvků 24.2.15 11:24

Dejte na svůj pocit a správné urovnání prsou v košíčcích. Ono také dost záleží na tvaru prsou. Já se například měřím v mírném předklonu, prsa mám velká a povislá, kdybych se měřila narovnaná, tak při převodu mír mi budou dané košíčky malé, to už mám ozkoušené.
A také co výrobce, to odchylka od číslování, někteří mají obvody pevnější, jiní volnější. Košíčky můžou mít někteří hlubší, ale užší, jiní mělké, ale široké. Je třeba hledat, než se najde to ideální.

Brioso
445 příspěvků 25.2.15 08:41

@Kassasndra Já bych k tomu jen dodala, že bohužel je stále většina tabulek, které se dají najít po internetu i přímo v obchodech, špatně. Mně standardně v těchto tabulkách vychází 75C a přitom nosím 65F. Těch 65F mi ovšem opravdu vychází v těch dobrých tabulkách. Takže to chce se řídit radši vlastní hlavou, když už víte, co Vám sedí.
A stejně tak většina prodavaček stále neví, jak má vypadat správná podprsenka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.15 09:47

@Réza4 Jsem netušila, že dýchání je taková věda. Teď na to budu myslet, abych to dělala správně, a přivodím si určitě nanejvýš lapání po dechu. Čert aby tu vědu vzal.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.15 10:23

Já to taky nedělám dobře:o) Spíš jde o to, že aniž bychom si to uvědomovali, tak špatné dýchání může způsobovat problémy s celou páteří a svalovým korzetem. Takže když bolí záda, může to být i dýcháním.
No a s těsnou podprsenkou mi sice prsa drží na místě, ale dýchám mělčeji, pokud na to vysloveně nemyslím.

Příspěvek upraven 24.02.15 v 10:23


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.15 09:14

@Brioso Správna tabulka koho, čeho, čí? Mluvit o anonymních tabulkách je nesmysl, protože je všeobecně známo, že každý výrobce používá svoji velikostní tabulku, a je vcelku pošetilé to míchat. Tudíž se může docela dobře stát, že podprsenka od jednoho výrobce označená 75C je naprosto stejně velká jako podprsenka od jiného výrobce označená 65F. Stačí nahlédnout do příslušných tabulek a srovnat si doporučené velikosti…Ale to Vy přece sama dobře víte. Resp. nemůže to nevědět nikdo, kdo se tím vážně zabýval aspoň jedno odpoledne.

Brioso
445 příspěvků 25.2.15 19:39

@benyka Chtěla jste konkrétní tabulky, tak Vám je dám. Např. česká TriolaTimo mají tabulku hodně podobnou (ne-li stejnou). V obou mi na moje míry 73 cm pod a 92 cm přes prsa vychází 75C. Od obou značek mám podprsenku velikosti 65F, která mi sedí. Zájemci si mohou prohlédnout moje reálné fotky v těchto podprsenkách zde a zde .
On je totiž největší problém v tom, že většina výrobců má špatné velikostní tabulky. To znamená, že na dané míry doporučují velikost, která není vhodná (většinou bude příliš malý košíček a příliš volný obvod). To je způsobeno většinou tím, že spousta výrobců ani neví, jak má správně podprsenka sedět, viz produktové fotografie, kde mají modelky nesedící podprsenku. Není tedy pravda, že u některého výrobce mám kupovat 75C a u jiného 65F a přitom mi obě budou sedět stejně.
Jakmile vidím tabulku, která mi doporučuje 75C, tak na ni přestávám brát ohled a kupuji 65F, pokud ji daný výrobce nabízí. Ve většině případů mi ta 65F bude dobře sedět.

Příspěvek upraven 25.02.15 v 19:48


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.15 22:14

@Brioso Já mám naprosto jinou zkušenost. U prakticky všech značek, které jsou běžně k mání a doporučují mi moje číslo (Triola, Timo, Triumph atd. atp. včetně obchodních řetězdů a Vietnamců), je mi ten výrobek skutečně akorát, a o číslo menší obvod se stejně velkými košíčky (tj. s písmenem o jedno vyšším) mě škrtí. Takže bych prosila nezevšobecňovat.
Poznámka: Zrovna na té béžové Triole je vidět, že kostice jsou užší, než byste potřebovala. Pod obvod 70 bych na Vašem místě nešla.

Příspěvek upraven 25.02.15 v 22:30

Brioso
445 příspěvků 26.2.15 07:58

@benyka Ať čtu svůj příspěvek, jak ho čtu, tak o zevšeobecňování tam nic nevidím. Noste si, co chcete. Já mám ale na sobě a dalších ženách zkušenost, že na spoustu tabulek (podobných těm od Trioly a Tima) se spolehnout nedá. Takže tak.
Zajímalo by mě, podle čeho usuzujete, že bych u podprsenky od Trioly potřebovala širší kostici.
Co se týče obvodu 70, tak u některých modelů tuto velikost opravdu mám a do užšího bych nešla, pořád ale převažují ty s obvodem 65.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.15 11:49

@Brioso Zevšeobecňováním myslím, když obecně napíšete, že velikostní tabulky jsou většinou špatné. Kdybyste hned napsala, že Vám nevyhovují doporučené velikosti Triola a Timo, takže si od těchto značek kupujete velikosti jiné než doporučené, tak neřeknu ani popel. A z čeho soudím, že jsou kostice úzké? Kostice má sice podle popisu ohebné konce, ale myslím si, že je to něco takového jako přídavek elastanu do látek, jehož smyslem není, aby se do toho vešel každý. Tady si myslím, že je to proto, aby tuhý konec netlačil při nějakém extrémním pohybu (ne, aby byl trvale ohnut, což se právě zdá, že je). Konec kostic by ovšem u správné šířky celé přední části s košíčky neměl tlačit ani když jsou kostice tuhé. A šířka přední části je tím menší, čím je menší celkový obvod.

Příspěvek upraven 26.02.15 v 12:00

Sonmi
48 příspěvků 1.3.15 15:58

Dotaz bych měla - nevíte někdo o nějakém eshopu, kde by měli výběr jednodílných plavek velikosti kolem 34H / 36GG?
I obchody jako brastop jako bravissimo mají v těchto velikostech vcelku prdlajs…

Dahllie
2222 příspěvků 2.3.15 10:03

Ještě není sezona, takže výběr nebude nic moc. A ono obecně jednodílné plavky s ohledem na velikosti košíčků moc firem nemá. Já osobně to řeším tankinami.

jxxx
1 příspěvek 1.3.15 16:19

No, ja si myslím, že nosím správu veľkosť podprsenky - na čo som prišla sama (resp. s pomocou katalógu vtedy ešte Quelle) vo veku asi 16 rokov. Dovtedy ma moja maminka navliekala do veľkosti 95B - pritom mám 75E- to sa nedá ani predstaviť ako desne to vyzeralo… Čo ma ale zaujíma a s čím mám dilemu a mohli by ste to vysvetliť je spôsob, akým sa majú nastavovať ramienka.
Vďaka!!!

Hraběnka Marica
6 příspěvků 2.3.15 14:19

Mám dotaz k správnému praní podprsenek. U bílých mám problém se zašednutím v oblasti podpaží. Celkově je podprsenka pořád pěkně bílá, ale v tom místě, které je nejblíže podpaží je zašedlá. Jak na to, aby k tomu nedocházelo? Případně jak to napravit pokud už se stalo. Nějaká metoda bělení?

Veroniq
332 příspěvků 2.3.15 22:54

Nedávno jsem četla, že tmavé fleky na oblečení v oblasti podpaží vznikají reakcí potu s antiperspirantem, takže jestli je to pravda, asi tomu jen tak nepředejdete. Na internetu se občas najdou diskuze a články různé rady, jak se těch skvrn zbavit (http://www.prozeny.cz/…-jich-zbavit), ale netroufám si odhadovat, jestli něco z toho zabírá, nebo jestli je daná rada vhodná zrovna na spodní prádlo z jemných materiálů.

Moir
2640 příspěvků 2.3.15 20:55

@Hraběnka Marica nenosit bílé podprsenky, noste tělové, bílá se nehodí stejně pod nic

Wiolla
586 příspěvků 11.2.15 14:01

Mně by zajímalo, jak je možné, že u podprsenky značky Le Chaton se cca do roku vytáhl obvod tak, že je nepoužitelná, kdežto podprsenky z M&S se i po 3 letech ani nehnou?

Pár let nazpátek, po edukační smršti tady, jsem si začala kupovat jinou velikost (hlavně menší obvod = pod prsy mám 77 cm, kupovala jsem 80 cm, nyní 75 i když správnější by bylo asi 70 cm), ale je to méně pohodlné a mám otlaky. Co je špatně?

pampa
28 příspěvků 11.2.15 21:40

@Wiolla
Přesně! taky jsem se nechala zblbnout a pak se pokorně vrátila k podprsenkám M&S a původní velikosti. A to jsem si myslela, že mám správnou velikost, ale podle expertů typu paní Konarovské ne. Takže zkusila jsem, nesedlo a nikdy víc podobné experimenty.

LucaLuca
51 příspěvků 12.2.15 10:48

Ale i ta Konarovská řekla, že v ruce bude prát studentka na kolejích, zatímco majitelky pračky mají prát podprdy normálně v pračce. Mně se zkroutil vnitřek u jedné podprsenky z Lindexu, mám jich odtud asi 5. Peru je v sáčku v pračce.

(Jsem zvědavá, kam se to zařadí, nikdy nevím, zda dát zmínit nebo napsat příspěvek.)

Alterations
753 příspěvků 12.2.15 13:52

Naprosto nechápu, proč mají podprsenky s většími košíčky ještě pořád úzká ramínka.
Celkem mi vyhovuje Triumph 75 DD cena kolem 1000,– korun, která má ramínka docela široká. Stejně ale mám na ramenou úplný žlábek od vytahování prsou nahoru. Vůbec nechápu, že se může tvrdit, že starší ženy, ještě s mnohem těžšími prsy by je nahoru vytáhnout mohly. Obvod hrudníku samozřejmě dodržuji co nejtěsnější. Pořád si říkám, že by snad bylo řešení, kdyby podprsenka sahala až do pasu, jako jakýsi polokorset, ale to je vidět jen na sto let starých fotografiích.

Dahllie
2222 příspěvků 12.2.15 17:08

Konarovská je jen mediální hvězda, ale stačí se podívat na pár jejích přehlídek a uvidíte jak modelkám lezou prsa ven, obvody letí k lopatkách… Ona spoléhá na to, že k ní do obchodu příjdou ženské, které o velikostech prádla neví vůbec nic. Taky jsem byla taková a nechala si od jejích prodavaček poradit, a následně jsem odšela s podprsenkou za 1800,– která mi byla malá v košíčcích, jenže to jsem v té době netušila. Myslela jsem si, že kostice mezi prsy prostě má odstávat tak, jak mi to ukázaly. Dneska vím, že potřebuju mnohem větší košíčky a úplně jiný střih prádla. A je mi jasné, že ony mi nechtěly poradit, ony prostě jen chtěly prodat, a prodaly mi to největší, co měly.

shanin
20 příspěvků 12.2.15 13:27

Já si myslím, že to pravidlo „o deset čísel menší podprsenka než je reálný obvod hrudníku“ někdy někdo řekl v nějakém kontextu (např. „když je prádlo z hodně elastického materiálu, kupte si menší obvod“), někdo chytrej z toho udělal pravidlo a další chytří to rozšířili.

Řiďte se rozumem, ne? Když nemůžete dýchat a máte modřiny, tak to nemůže být správně, i kdyby vám to tvrdilo třeba tisíc neznámých lidí na internetu.

Ameline
99 příspěvků 12.2.15 14:09

No právě. Pružnej obvod, velký prsa a tučný záda, to chce odpočítat těch 10 a ještě měřit pěkně nafest. Ale svalnatej/kostnatej hrudník se chová zase jinak, tam bych se ani nebála obvodu podle klasického měření (73-77 dává 75, 78-82 dává 80), pokud nejde o opravdu velká prsa.

Podprsenka je o komfortu. Jsou věci, které by v žádném případě dělat neměla (vyjíždět, odstávat, mít blbě kostici nebo celej ten pakl příznaků), ale jak se výsledná velikost má k měrám je spíš vedlejší, celý to počítání člověkovi dá akorát výchozí bod a pak je to už o pocitu.

shanin
20 příspěvků 12.2.15 15:40

Já jsem se jednou taky nechala zblbnout prodavačkou v M&S, která mi nabídla „fitting“. Přesvědčila mě, abych si místo své 75B (obvod 75, hrudník bez tuku) vzala 70C, jako že to být takhle nafest, že to časem povolí. A proběhl rozhovor: „Mám 75B.“ „Nemáte. To si myslí téměř každá žena, že má 75B. Ve skutečnosti máte menší obvod a větší košíčky.“ „Vždycky si ve vašem obchodě kupuju tuto velikost, sedí mi a jsem spokojená. Já mám opravdu 75B.“ „Určitě ne.“ „Vždyť jste mě ještě nezměřila. Jak to můžete vědět?“ „Vím to.“ A tak dál. :-) No nanutila mi těsných 70C a bylo to vyhozených sedm stovek. Nikdy se nevytáhla.

Dahllie
2222 příspěvků 12.2.15 17:01

Však vám taky rozumné prodavačky řeknou, že váš obvod pod prsy by měl mírami odpovídat délce podprsenky v nataženém stavu. Často to pak nějakým pěti centimetrům odpovídá. Ale samozřejmě to nelze uplatňovat vždy a všude. Já bych podle tabulek měla mít na svoje míry obvod o dvě velikosti větší než jaký potřebuju, ale to už bych v tom prádle plavala.

Příspěvek upraven 12.02.15 v 17:02

-Anna-
187 příspěvků 18.2.15 12:28

Já mám také pod prsy 77 cm, dříve jsem kupovala obvod 80, nyní 75 a otlaky nemám. Jsou zkrátka asi věci mezi nebem a zemí, které se vysvětlit nedají…

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek