PR článek

Elegantní dámská kabelka místo klasického batohu

Sáhněte po elegantní kabelce. Zdroj: CCC

Něco málo z historie dámské kabelky

Zrození dámské kabelky se datuje do poloviny sedmnáctého století, kdy dámy začaly používat toto příslušenství, zdaleka však nebyly spojovány s ženskostí, pokud vezmeme v úvahu, že jediné kabelky „na trhu“ byly do té doby používány k odkládání předmětů v případě jízdy na koni. První model kabelky má hruškovitý tvar a nechlubí se velkými rozměry, protože je zavázán v pase a schován pod krinolínami oblečení, ale i přes špatné umístění okamžitě sbírá takováto kabelka spoustu kladných ohlasů. První propracovanější kabelky jsou datovány kolem roku 1860 a čerpají inspiraci z cestovních zavazadel a zejména z typického detailu zapínání, praktičnosti a bezprostřednosti.

Elegantní dámská kabelka

Bohatý sortiment jistě umožní každé ženě najít něco pro sebe. Mezi ženami se najdou milovnice malých kabelek. Z hlediska velikosti můžete vybírat modely, které jsou něco mezi nákupní taškou a malou večerní kabelkou. Můžete tedy do ní bezpečně uložit telefon, klíče, kosmetickou tašku a malý notebook. Hodit se vám budou kapsy na drobnosti a místo pro mobilní telefon, stejně jako odnímatelný popruh. Kabelky menších velikostí se hodí k jakémukoliv outfitu a díky kompaktním rozměrům vám nebude překážet.

Je zřejmé, že si do práce bereme jinou kabelku, jinou na pláž a jinou na elegantní večeři nebo svatbu. Čím více příležitostí a okolností, tím obtížnější je výběr. Nejlepší pravidlo je: čím později, tím menší je kabelka. Elegantní kožené kabelky jsou tak vhodnější pro večerní a slavnostní příležitosti než například lněné, barevné a vzorované střihy. Vždy však mějte na paměti, že zdobená krásná kabelka dodá celému stylingu vkus a charakter, takže někdy stojí za to zvolit něco efektivnějšího. Kabelky, které máte pro zvláštní příležitosti, by měly být diskrétní a měly by pojmout jen nezbytně nutné věci.

Kabelka pro každodenní nošení

Kabelky, které používáte ve všední dny, by měly být pohodlné a měly by vám umožnit vzít si s sebou více věcí. Nemusí být zdobené, důležitější je jejich praktičnost. Během let se móda vyvíjí a stejně tak aktuální trendy, proto také nelze často dodržovat, zda vybraná kabelka se hodí k oblečení, což je ale chyba. Správná volba tohoto doplňku je otázkou dobrého vkusu. Pokus váháte kterou kabelku zvolit je oblečení, sáhněte po něčem minimalistickém.

Kabelka připomínající batoh

Pokud vás nabídka kabelek příliš nezaujala, nemusíte zoufat. Vybrat si totiž můžete i malé kabelky, které mají stejný design jako malý batůžek. Jsou opatřeny větší kapsou na doklady, nejrůznější dokumenty či drobný nákup a také boční kapsičkou na klíče či mobil. Tento model je perfektní například během výletů, nákupů nebo cestování. Díky dlouhému popruhu se velmi dobře nosí. Kožený městský batoh je vynikající alternativou ke kabelce, protože rovnoměrně rozloží váhu na obě ramena, což usnadňuje jeho nošení. Všechny možné druhy kabelek najdete na stránkách CCC, kde najdete širokou nabídku střihů, barev a modelů pro každou příležitost.