FASHION STARS NIGHT: Pohádková přehlídka v kostele

13.02.18 | autor Dominika

Letos se konal již XIII. ročník projektu Fashion Stars Night a my u toho samozřejmě nemohly chybět. Módní show představila čtyři nadějné návrháře, nesla se v opulentním duchu a shrnula současnou českou i slovenskou módní tvorbu.

Zdroj: Fashion Stars Night – Stars eventsZdroj: Fashion Stars Night – Stars events

Kam s přehlídkou? Do kostela!

Už podruhé se Fashion Stars Night představila v úchvatném pražském kostele svaté Anny. Toto kulturní centrum, které nese název Pražská křižovatka, splnilo svůj účel skvostného skloubení módy a architektury na jedničku. Módní kousky na přehlídkovém mole kontrastovaly s monumentálními gotickými prvky kostela, a akci tak dodaly ten správný punc světového rázu.

Zdroj: Fashion Stars Night – Stars eventsZdroj: Fashion Stars Night – Stars events

Projekt byl zrealizován v roce 2003 a jeho první ročník se uskutečnil v prostorech tehdejší Gallery Art Factory na Václavském náměstí. Další ročníky byly pak mimo jiné například v galerii Mánes, DOXU nebo Vinohradském pavilonu.

Večer s výjimečnou atmosférou

Za zmínku stojí i působivé osvětlení kostela, které se pohybovalo mezi mořskou tyrkysovou až sytě červenou, za kterou by se nemuseli stydět ani v pověstných holandských uličkách. Milým překvapením hodným pro světové fashion show byla živá hudba v podání Josephine and the band. Ta hrála během přehlídek, kdy se nám představily čtyři módní návrhářky české a slovenské módní scény.

Autorka projektu Janina Šlemínová. Zdroj: Fashion Stars Night – Stars eventsAutorka projektu Janina Šlemínová. Zdroj: Fashion Stars Night – Stars events

Střídmá elegance i kombinovatelnost

První kolekce byla od české návrhářky Mirky Talavaškové. Jak sama tvrdí, preferuje střídmou eleganci v luxusním materiálu, což bylo na první pohled znát i na přehlídce. Modelky předvedly kousky v minimalistickém provedení a primárně v odstínech bílé, béžové a černé. Mirka chce ženám dopřát možnost kombinovat její oděvy i s dalšími částmi šatníku, proto vytváří nadčasové kousky, které si mohou vzít na pracovní poradu i romantickou večeři ve dvou.

Zdroj: Fashion Stars Night – Stars eventsZdroj: Fashion Stars Night – Stars events

Tvíd se vrací

Další hvězdnou kolekci představila Jana Kuzmová (značka Kuzmi). Jedná se o slovenskou návrhářku, která tvoří modely na principu Haute Couture, jenž se vyznačuje kvalitními materiály od světových výrobců, jedinečným provedením a špičkovým řemeslným zpracováním. K vidění byly tvídové prvky, které se momentálně vrací do popředí módních trendů. Nás nejvíce zaujal zlatý saténový kostýmek s našitými aplikacemi ve formě motýlů a květin.

Zdroj: Fashion Stars Night – Stars eventsZdroj: Fashion Stars Night – Stars events

Téměř nazí muži předvedli dámské kabelky

Skvělou prezentaci svých kabelek předvedla Petra Šafářová. Kabelku totiž vnímá jako umělecké dílo, a řadí se tak do niche kategorie. Ztvárnění proto pojala po svém a nechala po mole producírovat mužské modely jen v tělových trenýrkách s kabelkou v ruce. Kolekce FLORES s ručně malovanými květinovými vzory byla tedy příjemným šokem večera a rozhodně se tento promyšlený tah návrhářce vyplatil.

Zdroj: Fashion Stars Night – stars eventsZdroj: Fashion Stars Night – stars events

Kšiltovka k elegantním kalhotám? Ano!

Poslední modely patřily mladé české návrhářce Anně Mimieux. Anna se nezaměřuje na jeden konkrétní styl, ale velmi ráda kombinuje sportovní outfity, které povyšuje luxusními materiály do jiné módní dimenze. Večer tedy doslova ovládla sportovní elegance této mladé vycházející hvězdičky. Hravé propojení kšiltovky, trendy trika s potiskem a elegantních rozšířených kalhot bylo takřka trefou do černého pro přítomné osazenstvo, které se skládalo především z fashion bloggerek a mladých celebrit.

Zdroj: Fashion Stars Night – stars eventsZdroj: Fashion Stars Night – stars events

Světovost módní přehlídky? Jedině s živým hudebním doprovodem!

Po zhlédnutí všech kolekcí musíme konstatovat, že jsme rozhodně příjemně překvapeny z profesionality a výběru návrhářů. Působivé bylo ten večer vše! Od místa konání po nabízený aperitiv v podání módních kombinací na přehlídkovém mole. Třešničkou na dortu se stala živá hudba, která dodala akci kapku originality a přenesla nás na chvíli na světoznámá mola v Paříži nebo New Yorku. Možná by si z toho měli vzít příklad i další organizátoři fashion show v České republice. Fashion Stars Night dokázala, že lze připravit hodnotnou přehlídku se skvělými tvůrci bez zbytečných „celebrit“ a návrhářů, kteří jsou už dávno za zenitem.

Zdroj: Fashion stars night – stars eventsZdroj: Fashion stars night – stars events

Dominika

Dominika

Dominika zbožňuje módu, vyhledává nové módní trendy a je botoholik. Má doma už přes 70 párů bot. Ráda cestuje, vyhledává umění a nejraději nosí minimalistické kousky.


Reklama

Líbil se vám článek?

Reklama

 Váš příspěvek
 
pavla.ku
3480 příspěvků 14.02.18 16:15

Dominiko, k čemu je dobré vlastnit přes 70 párů bot, prosím?

 
Aglaranna
1 příspěvek 15.02.18 11:37

Pre radosť napríklad?
Ale on ten dôvod asi nie je dôležitý, akurát ma zaujalo, že osoba, ktorá má tri vety na to, aby sa predstavila, v dvoch vetách spomenie boty.

 
DomkaA
1 příspěvek 15.02.18 12:04

Dobrý den,

někdo sbírá kabelky, já sbírám boty :). Chápu, že to je trošku šílené, kolik jich máte vy? :)

Dominika

 
asterah
74 příspěvků 15.02.18 18:15

Sbírat boty - no proč ne. A máte také nějaké historické kousky? To by mohlo být zajímavé.
Kolik já mám bot, vám raději psát nebudu - protože byste mi to nevěřila :)

 
asterah
74 příspěvků 15.02.18 18:20

Poslední dobou mám dojem, že se návrháři tak trochu pomátli, ale aspoň se člověk pobaví. Některé postavičky na ulici k tomuto módnímu stylu nemají daleko - jen jim chybí to slavné jméno…

 
pavla.ku
3480 příspěvků 15.02.18 20:37

@asterah Mirka Talavašková tvoří elegantní modely, nádhera
 https://www.mirkatalavaskova.cz/…-collections

 
asterah
74 příspěvků 15.02.18 20:55

Tak to jsou opravdu pěkné věci - díky za info. Jen bych sundala ty kruhy :)
Ale ta přehlídka, o které je článek, je něco jiného.

 
Alterations
619 příspěvků 16.02.18 12:26

Ten zlatý kostýmek je opravdu zajímavý, ale co je pěkného na jeho minisukni narvané přes stehna a na vyzývavém postoji manekýny?

 
Evženie
186 příspěvků 17.02.18 07:34

Modely Mirky Talavaškové mě mile překvapily, na ostatní nemám názor, nic mě neoslovilo. Je hezké vědět, že i u nás někdo umí udělat působivou módní show. Jako běžná reportáž je to dobré.
Co mi v článku chybí, je další dimenze. Srovnání, kdo z tvůrců následuje svou linii, kdo úplně změnil koncept, co bylo skutečně převratné (ne, ten zlatý komplet to nebyl, možná oslnil, ale z fotky není vidět ani novátorství, ani styl). Proč tu není fotka toho tvídu, který má být novým trendem? Velká škoda.

Příspěvek upraven 17.02.18 v 07:39

 
kolúch
556 příspěvků 18.02.18 09:45

Konecne sa to na nic nehra. Ano, hipsterovi patri dámska kabelka.

 
Alterations
619 příspěvků 18.02.18 14:00

Paní Petra Šafářová presentovala své kabelky prostřednictvím potetovaných mužů v tělových slipech. Před časem jsem viděla podobnou přehlídku pouze bílých kabelek presentovanou zcela nahými muži nebo chlapci ( bez tetování). Nepamatuji se odkud to bylo, snad si někdo vzpomene. To byl nápad ohromující jakousi andělskou čistotou. Paní Šafářová myslím tento nápad tak trochu převzala, ale spousta tetování jakoby přehlušovala kvalitu kabelek.

Ikonický kabát z filmu Matrix zažívá comeback v módním průmyslu

Během Fashion weeků se vyrojí asi nejvíce módních trendů za rok.... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Lucie van Koten: Miluju čistě ženské linie a meziválečnou eleganci

Autor: Janča

Na svém blogu Lucie van Koten píše o přírodní kosmetice, cestování,... Celý článek


Reklama

Témata článku

Jako dva kmínky

Autor: Ada

Ne, ani na Vánoce nedám pokoj. Ostatně tady v Pekle se žádné Vánoce... Celý článek

Neutrální barvy

Autor: Ada

Oblečení neutrálních barev by nemělo chybět v žádném šatníku. Jsou... Celý článek