Fashion Week 3. (Londýn)

21.02.13 | autor Ada

*

Londýnský týden módy nám skončil, včera odpoledne odstartovala přehlídka módního domu Gucci šílenství v Miláně. Je čas na rekapitulaci! V Londýně se představily nejen slavné značky jako Burberry, ale i návrháři, jejichž jména by vám byla přinejlepším mírně povědomá. Vybrala jsem pro vás zajímavosti všeho druhu, a že bylo z čeho vybírat - londýnské kolekce jsou tradičně experimentálnější a odvázanější (i když ne vždy nutně je to k dobru) než v jiných městech. Kompletní sady fotek opět najdete na style.com, vogue.com či vogue.co.uk.

Návrhář Bora Aksu mě zaujal zvláštními filigránovými šaty. V kolekci jsou i další ne úplně tradiční nápady, např. kombinace kůže a šifonu či krajkové čelenky, které měly všechny modelky na hlavách.

Zdroj: vogue.co.uk

Fyodor Golan a jeho zvláštní potisky:

Zdroj: vogue.co.uk

O dost ujetější než černý potisk jsou ovšem rozpůlené šaty nebo zvláštní... ehm, klobouk. Doporučuju prohlídnout celé, je tam toho víc, včetně velmi odhalených ňader.

Zdroj: vogue.co.uk

KTZ vyrukovali s tarotovými i jinými kartami:

Zdroj: vogue.co.uk

S nejrůznějšími potisky se vůbec roztrhl pytel. Značka Belle Sauvage z nich v podstatě udělala hlavní téma kolekce:

Zdroj: vogue.co.uk

Na kolekci Jeana-Pierra Braganzy se kouká jako na sci-fi film: modelky v tajemných tmavých barvách, minimalismus, geometrie, futuristické náhrdelníky.

Zdroj: vogue.co.uk

Zdroj: vogue.co.uk

Kdybychom mohli nosit jen jednu barvu, podle Sass & Bide by to byla žlutá; na zbytek stačí černá, bílá, šedá a stříbrná. A stačí to klidně na celou kolekci:

Zdroj: vogue.co.uk

Malene Oddershede Bachová ušila kolekci z látek, které vypadají, jako by je někdo postříkal barvou, a doplnila je výrazně barevnými kusy v odstínech z těchto vzorů. Batůžek se dá nosit na zádech nebo v ruce jako kabelka.

Zdroj: vogue.co.uk

A boty mají mezi platformou a podpatkem klínek z fosforově zeleného plastu. Vidíte dobře :)

Zdroj: vogue.co.uk

Kolekce Jaspera Conrana začínala i končila modely v tmavších, spíš neutrálních barvách (hnědá, černá, purpurová), ale prostřední část, kdy se na stejném rudém pozadí procházely modelky v zářivě růžové, oranžové a červené, musela vypálit nejednu sítnici. Dobrý vtípek, Jaspere!

Zdroj: vogue.co.uk

Yulia Kondranina se představila v kategorii "Ones to Watch", tedy nadějných návrhářů, kteří si svými nápady zasloužili prostor na týdnu módy. Třásňové šaty s třásněmi sešitými do vzorů na živůtku zajímavé určitě jsou.

Zdroj: vogue.co.uk

Dans La Vie a zase ty potisky. Prostě to bez nich ještě nějakou dobu nepůjde.

Zdroj: vogue.co.uk

Část kolekce Johna Rochy je minimalistická, v druhé části si pohrál s různými druhy krajky, aplikacemi a vrstvením. Většina šatů a kabátů měla tvary, které budou slušet ženám s křivkami.

Zdroj: vogue.co.uk

Zdroj: vogue.co.uk

Třpytivé šílenství Juliena Macdonalda:

Zdroj: vogue.co.uk

Zdroj: vogue.co.uk

Moschino Cheap & Chic, kabelka ve tvaru kytary:

Zdroj: vogue.co.uk

Holly Fulton. Tohle je tak... londýnské. Esence hlavního města Británie, v němž si můžete dělat a nosit, co chcete. Punk a viktoriánský ornament, Madonna a patchwork na jednom místě.

Zdroj: vogue.co.uk

Duro Olowu: naberte si inspirace, co se do vás vejde.

Zdroj: vogue.co.uk

Pelerína s růžemi je vyšívaná. Kdybyste chtěli něco takového, najděte si na eBay nějaký manton. Ty s méně bohatou, ale pořád pěknou výšivkou jsou cenově celkem přijatelné.

Zdroj: vogue.co.uk

Vzpomínáte si na tuhle fotku z obchodu Komolka ve Vídni? Nad kterou se někteří z vás podivovali, co se z toho dá asi tak ušít? Tak teď už to víte. Ne že by se to v Česku dalo někam vynést, ale do některého londýnského klubu by to očividně zapadlo.

Letos je to prostě o minimalismu na jedné a pestré rozmařilosti na druhé straně. Tom Ford umí navrhovat velmi elegantní oblečení, ale tentokrát se očividně chtěl vyřádit. Bundička s květy je celá pošitá korálky, kameny a flitry, stejně tak sukně a kozačky na modelce zcela vlevo. Prakticky celá kolekce se nese v tomto duchu. Na ulici by to nebylo, ale mít tak jeden takovýhle kus... třeba ten kabát a k němu vzít všechno černé...

Zdroj: vogue.co.uk

Bez problémů nositelné jsou naopak návrhy Temperley London. Měla jsem co dělat, abych vybrala tři modely jako ukázku; jestli se vám líbí, určitě si prohlédněte celou kolekci. Každý model je jiný a všechny jsou plné skvělých nápadů.

Zdroj: vogue.co.uk

Spíše minimalistická je také kolekce Roksandy Ilincic. Vybrala jsem modely v růžových odstínech, ale v kolekci jsou i jiné barvy, ať už přímo na oblečení nebo na doplňcích (např. boty, které má modelka vlevo, byly na přehlídce i ve svítivě smaragdové barvě).

Zdroj: vogue.co.uk

A zase divoké vzory: Peter Pilotto využil plochy jasných barev a také barevné přechody, jimiž oděv dotvarovává. Vystínovaný límec na bundinčce vpravo je tak střižený, ale barvy jeho střih ještě zdůrazňují.

Zdroj: vogue.co.uk

Říkala jsem už, že se roztrhl pytel se vzory a potisky? Mám dojem, že několikrát... Mary Katrantzou neměla v kolekci jediný model bez potisku nebo alespoň reliéfního vzoru. Škoda, že se tohle nedá realizovat doma, ale zdá se, že by látku uměli potisknout v některých copycentrech. Asi se budu muset informovat. (Látky je možné potiskovat i na domácí inkoustové tiskárně, ale na šířku A4 se toho jaksi moc nevejde...)

Zdroj: vogue.co.uk

Z kolekce L'Wren Scott jsem nakonec musela vybrat víc obrázků, i když článek už je setsakra dlouhý. Je v ní totiž opravdu hodně nápadů. Střihy oděvů jsou poměrně jednoduché: prosté pouzdrové šaty, krátké i dlouhé, pláště, bundičky... Návrhářka však použila krásné, efektní materiály, podívejte se například ten zaprášeně růžový plášť se zlatými spirálami nebo na šupinaté zlaté pouzdrovky...

Zdroj: vogue.co.uk

Jako hlavní inspirace prý posloužily obrazy Gustava Klimta, já vidím i egyptské prvky a vzory (které ovlivňovaly i Klimta, protože v době, kdy tvořil svá největší díla, Egypt zrovna frčel; malíř nakonec zemřel v podstatě na vrcholu éry art-deca a to poměrně mladý, což je škoda, protože 20. léta by mu určitě perfektně sedla).

Zdroj: vogue.co.uk

Pěkné jsou také prošívané kožené bundičky. Kožená bunda je klasika, kterou bych do šatníku určitě doporučovala (nebo koženková, pokud kůži nenosíte).

Zdroj: vogue.co.uk

A zase, jestli se vám ukázky z kolekce paní Scottové líbí, prohlédněte si ji určitě celou. Každý model stojí za to.

Velmi minimalistický je Osman; modely nejsou pouze bílé, ale vybrala jsem je, protože v téhle barvě krásně vynikne střih i měkké řasení.

Zdroj: vogue.co.uk

A ještě jedna malá ukázka minimalismu; JW Anderson a "neoprenové" šaty. Viděla jsem na některých zahraničních webech, že se jim tak říká, ale podle toho, co vidím na fotce, jde o softshellový materiál. Je tuhý, hladký, netřepivý (takže není potřeba začišťovat lemy) a naprosto chápu, že návrháře láká, kdybych byla módní návrhářka, asi bych taky neodolala. (Softshell už koupíte v některých obchodech s látkami, tady v Brně např. v Biltexu, a třeba pouzdrové převlekové šaty by z něj nemusely být špatné - a ještě by zahřály!). K zařazení této fotky mě přiměly hlavně ty sámky u krku :)

Zdroj: vogue.co.uk

I závěr bude minimalistický: Lucas Nascimento a jeho hladké tvary z hebkých látek. Obdivuji návrháře, kteří vezmou obyčejnou, jednobarevnou látku a přemýšlejí nad střihem tak dlouho, až vymyslí třeba to modré uprostřed: je to kabát? Jsou to šaty? Spodní nebo svrchní oděv? Jak je tam udělaný ten sklad v pase? Jak je možné, že vršek vypadá jako dvojdílný a spodek ne? Prostě krása, a dvakrát taková, když trochu ovládáte střihy a šití a umíte ocenit takovouhle "vysokou dívčí".

Zdroj: vogue.co.uk

Doufám, že jste si jeden z nejdelších článků v poslední době patřičně vychutnali a moc jste se nenudili; je těžké vybrat jen něco, když je té krásy tolik! Sejdeme se zase nad článkem o týdnu módy v Miláně.

(Už prosím vás neřešte ty modelky. Je to snad pod každým článkem z přehlídek a nikoho kromě několika zarputilců už to nebaví.)

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Mahtiel
443 příspěvků 21.2.13 00:56

Je to jako přečíst si pohádku před spaním :) To budou sladké sny!! :) (Snová vílo, hlavně mi zakomponuj trojici od Mary Katrantzou…Děkujůůů)

Příspěvek upraven 21.02.13 v 00:57

atrix
483 příspěvků 22.2.13 02:08

A rovnou si do těch pohádek přidejte i Radúze a Mahulenu, protože přesně tu mi připomněl hned první obrázek v článku:)

http://cdn.cztorrent.net/…6SqfXozG9i77

Elena.e
16 příspěvků 21.2.13 01:30

Ty černé od Yulie Kondraniny jsou krásné! A ty od Johna Rochy by se mi na příští plesovou sezonu taky hodily, ne že ne. Připadám si jak dítě v cukrárně, leč moje peněženka zeje tak maximálně Isicem a šalinkartou. Ježíšek má ještě 10 měsíců, tak třeba má nějakou známou - nesmírně šikovnou švadlenu…to je asi moje jediná šance…ach!

atrix
483 příspěvků 22.2.13 02:11

Taky se mi líbily modely od Johna Rochy.

Nevím, jestli Ada všechny ty příspěvky tady čte (asi sotva), ale zajímalo by mě, co je to za materiál na těch bílých kalhotech od Osmana. Že to není nic tenkého a průhledného a přitom to tak krásně splývá. To by nám Ada prozradit mohla - já po podobné látce pasu už několik let a všechno mi připadá proti tomuhle jak prkno.

poho.cz
1 příspěvek 21.2.13 06:22

Ty návrhy Temperley London působí stylem ala Audrey Hepburn.

atrix
483 příspěvků 22.2.13 02:13

Napadlo mě totéž - zejména ty vpravo jsou jak pro ni šité.

Lovisa
85 příspěvků 21.2.13 08:07

Kromě Bory Aksu, L'Wren Scott a zvýrazňovačové kolekce se mi nelíbí snad nic.
Nechápu tričko s tygrem a vzorovanou sukni.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.13 08:56
potisk na inkoustove tiskarne

Zkousel to uz nekdy nekdo nebo vi nekdo jak se to dela?

barleen
1 příspěvek 24.2.13 13:01
Potisky

Pokud máte namysli vytváření potisků s pomocí inkoustovky a následovné nažehlení na látku - ano, mám. A ne zrovna dobré.
Jde o to, že si koupíte nažehlovací papír v elektru nebo obchodu s PC, vyberete si vzor a na papír jej vytisknete. Pak odstraníte zadní část papíru, takže bude velice jemný (a velice rychle se trhá!!). Papír musíte dát na vyžehlenou látku velice opatrně. Pak jen žehlíte, žehlíte a žehlíte.

Ten postup je jednoduchý a vypadá to velice slibně, ALE!

Papír sice napoprvé vypadá velice krásně, pokud máte slušnější inkoustovku, tak má jasné barvy a tak. Jenomže to se po třech/pěti vypráních mění. Papír se začne žmoulat a ty žmolky připomínají papírový kapesník, který omylem zapomenete vytáhnout z kapsy a strčíte oblečení i s kapesníkem do pračky. Barva velice rychle zmizí a vám zůstane nepoužitelný a docela zlikvidovaný textil.
A to radši nemluvím o tom, jak vypadají špatně ustřižené motivy, když člověk nemá plotter.
Pokud chcete mermomocí vlastní motiv, zajděte radši do nějaké firmy, kde vám to udělají a zas tak drahé to není.

myyna
47 příspěvků 21.2.13 09:03

Svělý! Typickej bláznivej Londýn. Proto se mi tam tak líbí. Holly Fulton a Tom Ford - úžasný!

Verhro
637 příspěvků 21.2.13 09:13
reakce

Vybrala bych si :-)

milie
3 příspěvky 21.2.13 09:58

Články z fashion weeků jsou úžasné:-) už se těším na ten další:-)

Henri1
30 příspěvků 21.2.13 10:01

Z těch fialovo zlatých šatů stříká Klimt na všechny strany. Krásný.

moi-bebe
223 příspěvků 21.2.13 10:01

Ty dlouhé černé od L'Wren Scott jsou prostě… ách.

Pavv
1 příspěvek 21.2.13 10:29

Tak Mary Katrantzou používa potlač stále, tento rok prekvapila hlavne zmenou farebnej palety… a z Fordovej kolekcie som tiež trochu v šoku, že sa takto „odviazal“ :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.13 10:36

Tyjo, některé ty vzory jsou prostě… šílené! to bych asi tu kolekci ani nedokoukala, protože by se mi z toho zamotala hlava :-D ale některé zas krásné. a klimt je super!

co se potisků týče, tak normální reklamka by s tím neměla mít problém, ne? =)

nick_ita
32 příspěvků 21.2.13 10:45

Znám transvestity, kteří by jim za tohle utrhali ruce… :-)

Alizon
1235 příspěvků 21.2.13 11:05

Modely jsem si vychutnala, ale opet me dorazila Malene Oddershede Bachová.
I jako odpurce prechylovani jsem ochotna uznat, ze to proste cestina vyzaduje, ale nekdy - tady je to jmeno konkretni znacky - je to opravdu smesne.
A kdyz uz proc „Malene Oddershede Bachová“ a naopak „Holly Fulton“ je tu stale jako Fulton a ne Fultonova. Kdyz uz Ado prechylujes, tak vsem mer stejnym metrem, v takovem pripade bych ani nepipla. A v minulem clanku jsou vsechny neprechylene, takze jednou ano, jednou ne?
Vim ze s timto prispevkem budu mnohym protivna, ale nerada bych tu jeden den videla Coco Chanelovou:)

Příspěvek upraven 21.02.13 v 11:09

malakaja
349 příspěvků 21.2.13 11:25

Nadherny vyber,diky.Jen tu pani Skotovou ti Adova tedy neodpustim.-a doufam, ze si zjistila jeji stav a neni to treba slecna…(Poustet se do debaty o prechylovani a sklonovani cizich jmen nechci, jen me to prekvapilo u jazykove labuznice.)

Příspěvek upraven 21.02.13 v 11:27

Dorenika
464 příspěvků 21.2.13 11:57

Londynsky je na 100% najlepsi, vsetky sa mi strasne pacia a vacsinu strasne chcem :D idem si este pospat mozno sa to podari aspon vo sne :D

ragamuffin
19 příspěvků 21.2.13 12:06
London FW vs the world

Nemůžu si pomoct, ale příjde mi, že Fashion week v Londýně je jedinej FW, kterej opravdu inspiruje, posouvá hranice, dává světu něco novýho. Američani jsou hodně konzervativní, a modely na přehlídkách jsou sice krásné, ale že by to bylo něco novátorskýho, neokoukanýho, divnýho, nutící k zamyšlení a přehodnocení životního stylu, to prostě ne. Italskou módu opravdu nemusím, a francouzi jsou sice dobrý, je to všechno oku lahodící, ale není to prostě tak… britský <3. UK a jejich punk a latex a divný oblečení, prostě ach!

LudmilaCecílie
138 příspěvků 21.2.13 21:55

To je moc hezkej anglofilní příspěvek, od někoho, kdo se jmenuje ragamuffin! Ladí to :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.13 12:13

Ad modrý šatokabát Lucas Nascimento: taky nad tímhle přemýšlím. Jelikož to není vidět z boku, je možné, že na boku vyplave pravda napovrch. Netuším, jestli se šije z tuby - tj. jestli si návrháři nechávají tkát látku dokola? Každopádně pokud je ten střih dělaný tak, jak já si představuju, je to jen na určitý typ postav. Tudíž mne napadá, jestli už zde nemáme jasný příklad módního výtvarného objektu, který je stvořen jen pro objekt samotný a ne jako nositelný kousek? Taková samoúčelná exhibice vlastně?
Jsem velká ctitelka samoúčelných exhibicí, aby bylo jasno.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.13 12:16

Chtěla bych červený kostým od Holly Fulton. Podle mne by to Praha snesla, já bych to nosila.

Cendrillon
20 příspěvků 21.2.13 12:40

Ten stříbrný kabát se zlatými spirálami od L'Wren Scott… Asi jsem se zamilovala! <3 :-D

Atrofie
741 příspěvků 21.2.13 13:08

No prosím, a zase skartovačka :-D… paní umělkyně z předchozího článku pekel z devadesátek přeci jen předstihla dobu :-D
Edit: P. S. Tak jsem pro lepší orientaci přidala onu zmíněnou skartovačku :-))))) Najdi tisíc a jeden rozdíl!

Příspěvek upraven 21.02.13 v 23:52

maarcy
92 příspěvků 21.2.13 13:09
Sass and Bide

Bože, proč jsem tak stará a tlustá!!!

Atrofie
741 příspěvků 21.2.13 13:18

Nic si z toho nedělejte, já jsem sice ještě snad mladá (se tak alespoň cítím!) a tloustnout teprve začínám ;-), ale zato jsem už teď chudá jak kostelní myš a levá jak šavle, takže šance na pořízení těchto skvostů je nulová ;-)…tak se alespoň pokocháme, že?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.13 13:22
Lucas Nascimento

Fakt nevím, co je na tom modrém kabátku tak fascinujícího. Podle mě je to dělané obdobně jako skládaná sukně, která ale není zakončena pevným pasem, a sklad pokračuje dál nahoru do výstřihu, kde tvoří druhou vrstvu tím, že se látka v horní půlce nemá kam uvolnit nebo je přichycená (ten ohyb límce po stranách krku by tomu napovídal). Kabátošaty mohou být šité jak z tuby, kdy se skladem dosáhne zúžení v oblasti pasu, tak ze dvou dílů nebo tří dílů (jeden přední rovně střižený, jeden až dva zadní rovně střižené, nebo rozšiřující se dolů, švy zepředu nevidím).
A jestli tomu tak není, tak mi případně vysvětlete, kde má moje dedukce chybu, nejsem samozřejmě žádný krejčovský guru.
Subjektivní hodnocení: Žádný velký dojem to na mě neudělalo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.13 13:39

@lestoc
Nejspíš to bude tak, jak vy popisujete, všechno je to ale v detailu: jak udělat, aby ty šaty takto pěkně seděly? Pokud tam ten sklad vytvoříte, vznikne vám jakýsi kužel a ten pak musí mít nahoře stejnou výlevku, jako dole. Tudíž se musí na té ženě upravit tak, aby jí to sedělo na obou koncích postavy. Aby se to nekrabatilo, když se ta žena v tom pohybuje. Není to legrace.

Barbyl
1472 příspěvků 21.2.13 13:45

Tak mě nejvíc pobavilo, že dneska jsem na sobě měla v totálně deštivím dni žlutý svetr a žluté tílko - od „světe div se“ Sass&Bide nalezeno v zahraničním op-shopu za cca 200KČ. :)
Jinak se mi líbí ty barevné modely od Conrana a ulítlé věci Toma Forda, ikdyž v barevnosti a dle stavu peněženky budu moci alespoň podobné barvy a kombinace sehnat v Desigdualu. Krajkové šatz od Rochy a potištěné modely od Katrantzou jsou nádhera, líbí se mi věci od Scotta, ale u těch si alespoň můžu říct, že sluší pouze těm, co neradi čokoládu:)Já si na Klimta dojdu ve Vídni v originále.

Dalajlámov škrpál
107 příspěvků 21.2.13 13:47

Velmi sa mi pááči tá pestrosť a hravosť. A tie prostredné čierne šaty a lá Klimt - chrocht, mňam. Ešte jeden takýto článok a asi pouvažujem o predaji ľadviny :-D

Příspěvek upraven 21.02.13 v 13:51

paffg
376 příspěvků 21.2.13 14:14

Líbí se mi moc Jean-Pierr Braganzy…obr.1, obr.3, a nejvíc obr.6
pak na úplně poslední fotce dvě modré kreace.
digitální potisky mne nechávají maprosto chladnou.

Příspěvek upraven 21.02.13 v 14:18

Aydra
17 příspěvků 21.2.13 16:54

Ty fialovozlaté šaty mi připomínají obrázky od Klimta… úžasné!

paffg
376 příspěvků 21.2.13 20:33

:))))vždyť je tam napsané, že jsou inspirované Klimtem…

Aydra
17 příspěvků 22.2.13 19:05

Teď to vidím… tak je aspoň vidět, jak málo to čtu a soustředím se na fotky. Budiž mi ale ke cti, že to poznal i takový umělecký ignorant jako já.

Denyna
4105 příspěvků 21.2.13 17:54

Hmm, hm, kterápak tvořilka na Fleru mi uháčkuje ty zelené šaty od Johna Rochy? :)

Shiro
355 příspěvků 21.2.13 18:40

To je hrůza! Zcela nekriticky slintám nad každou fotkou.

anahir
116 příspěvků 21.2.13 18:59

U těch klobouků od Johna Rochy jsem nejdřív myslela, že se modelky tak rok nečesaly :-)

FashionCabinet
5 příspěvků 21.2.13 22:33

Krásně sestavený článek!
Mně se zalíbila kolekce House of Holland, Temperley London, ale hlavně Burberry Prorsum (něco málo mám na blogu) - nevím jak to Christopher Bailey dělá, ale vždyky mě nadchne!

valery
1587 příspěvků 21.2.13 23:43

Provázkové modely návrhářky Julie Kondratin mě docela inspirovaly -koupila jsem si v Jysku provázkové závěsy a moc jsem se netrefila s barvou, tak než je vyhodím, mohla bych se pokusit spíchnout z nich podobnou večerní provázkovou róbu…:-),

notrends
514 příspěvků 22.2.13 10:14

Tentokrát jsem si moc nepošušňala. Potisky se mi nikdy nelíbily a většina dalších modelů je asexuální, pytlovitá. Samozřejmě tam jsou pěkné kousky ale ten předcházející fashion week byl lepší, aspoň pro mě.

Karin
3948 příspěvků 22.2.13 11:42

Člověk nemá vždycky chuť obléknout se „sexuálně“ :) Já bych si dovedla užít i ty modely, které by nikterak neupozorňovaly na moje prsa nebo boky.

notrends
514 příspěvků 22.2.13 11:49

No ale v tom tak sexualita není ne? zdůraznovat prsa výstřihem nebo boky obepnutou sukní. Jde o to že tyto prvky ženskosti jsou potlačeny neforemným střihem např šaty uprostřed- Roksandy Ilincic, jsou sice růžové ale žensky nepůsobí. Naproti tomu šaty zcela vpravo Mary Katrantzou nezdůraznují žádné ženské křivky přesto působí žensky, tedy aspon pro mě a doufám že mi vše správně funguje

Karin
3948 příspěvků 22.2.13 12:00

Hm, ten prostřední model (Ilincić) bych asi fakt nosit nechtěla :D Když nemám chuť být krystalicky ženská, vezmu si kalhoty a košili, ale takovýhle pytel asi nee… :)

Karin
3948 příspěvků 22.2.13 11:40

To tmavomodré dole od Nascimenta… anebo ty klimtovské šaty… nádhera.
Vychutnávám si ten tvůrčí entusiasmus, promyšlenost a rozlet. Je fajn vidět, že se pořád ještě takhle tvoří (po všech těch našich Atelérech Donát a spol.) :D

Miluna Mia
194 příspěvků 22.2.13 12:43
Smrtky nosí haute-couture?

Mě se líbí Peter Pilotto a L´Wren Scott.

Zaráží mě jedna věc - shodli jsme se s manželem a mamkou, že všechny ty holky jsou naprosto ošklivé. Když se řekne modelka, vybavuje se mi krásná ženská typu Peštová, Němcová, Crawford, Klum, Schiffer, ale tyto kostřičky s mrtvolně šedými obličeji? Navíc na kůží potažené lebce vypadají u všech uši tak nějak obrovské. Zřejmě se mnou nebudete souhlasit, to ani neočekávám, ale kdo zná odpověď na otázku: Kam se poděly všechny pěkné modelky? Na ulici potkám během chvilky desítky holek vhodnějších než tyto polomrtvé mátohy.

defilenaiguille
2824 příspěvků 22.2.13 15:25

Moje pocity z modelů v tomto článku se dělí na absolutně pozitivní a absolutně negativní. Negativní: např. Malene Oddershede Bach - Variopaint na kuchyňské lince, Tom Ford - přílišná kombinace barev a vzorů,
Pozitivní: Peter Pilotto - futuristické (miluji sci-fi), Mary Katrantz - krásné potisky, L'Wren Scott - všechny modely, favoritem jsou černé šaty se „zlatým hadem“, Osman - bílé modely vypadají hrozně pohodlně.
Co se týká modelek, některé mi přijdou vyloženě hezké, třeba ta ve vínové kožené bundičce, favoritem z opačného spektra je modelka Roksandy Ilincic (v růžových šatech s něčím bílým za hlavou), o které mě nikdo nepřesvědčí, že není chlap nebo Mariangela Fantozzi (ale tu hrál také kluk).

Sofia14
74 příspěvků 22.2.13 16:47

Nádherné, nádherné…nejvíc mne oslovily modely od Bora Aksu, Malene Oddershede Bachové, Temperley London, Mary Katrantzou a Osmana. Na celé čáře ale vítězí Johna Rochy :) Její modely jsou naprosto skvostné :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.2.13 17:48

Otázka: proč těm modelínám malujou ty příšerný obličeje? Prostě nechápu, zvlášť když vidím, že to jde i bez toho…to jako aby ty šaty v kontrastu s příšerným obličejem vypadali líp?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.2.13 21:17

Aha, tak podle červených ramínek nemalujou…hm.
No mně se to nelíbí.

KlaudieS
1765 příspěvků 24.2.13 10:26

Mám na to stejný názor. Degradace ženské krásy.

babakoko
202 příspěvků 24.2.13 19:06

Je to proto, že v 90. letech šaty prodávaly modelky, chtěl se po nich úsměv, ale najedcnou se zjistilo, že hlavní hvězdou přehlídek jsou ty modelky a šaty nikoho nezajimaji. Proto nejřív přestala era usmevu a po te „przneni“ modelek, aby se divak soustredil na saty a ne na hezkou tvar modelky


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.13 23:27

No jo, ale takhle to zase skoro až kazí dojem…člověk to vnímá jako celek, i tady málokdo komentuje jen šaty, vždy i v kontextu s osobou, která je má na sobě - asi i jakoby mimochodem, nemůžete se tomu ubránit, a když navléknou sebekrásnější šaty na někoho tak příšerně zmalovaného…hodnotím subjektivně, nejspíš se to určité části populace líbí - soudím podle mn červeňáků, co jsem obdržela..

Ziriath
46 příspěvků 25.2.13 18:32

Z nějakého důvodu se zrovna na této stránce červeňáci rozdávají jak na běžícím páse, pročež necítím potřebu zde moc komentovat. Jinak samozřejmě souhlasím, že celkový dojem je důležitý, ne jen samotné šaty.

Ghayatri
2 příspěvky 22.2.13 17:51

Nádhera…nicméně mě napadá záležitost zcela mimo téma…až někdo začne řešit to kopírování obrázků, to bude drahá záležitost…uvedení webu jako zdroje z právního hlediska opravdu neobstojí…

Morgainne
53 příspěvků 22.2.13 23:54
To je pastva pro oči

Rozpůlené šaty a modrý… ehm, klobouk!
Pak růžovo-oranžovo-červená psychedelická kolekce…
Třásňové šaty
Krajky Johna Rochy
Duro Olowu - tohle pojetí vzorů se mi jako jedno z mála líbí
Tom Ford - taky super vzory
bílo-zlaté šaty Temperley London
kolekce L'Wren Scott je nejlepší, tu si mmusím prohlídnout celou
Osmanova splývavá bílá

Chválím za článek, tomu říkám dávka inspirace

Příspěvek upraven 23.02.13 v 00:17

Bagheera
344 příspěvků 23.2.13 20:12

L'Wren Scott bych brala! A všechny minimalistické a neónové šaty. Ty vzoraté nemusím, ty tam nechám.

valery
1587 příspěvků 24.2.13 09:02

@Ghayatri
Taky už mě to napadlo…

Mariahh
53 příspěvků 24.2.13 16:47

John Rochy, LWren Scott a Osman. Nádherné šaty. Inak tie ružové šaty od Ilincic, sa mi zdá že som už niekde v nejakom filme videla :/.

christinka
91 příspěvků 25.2.13 01:14

Tak po minulých pastvách pro oči se mi tyto modely spíš nelíbily, párkrát jsem se dokonce dost vylekala!

Ava
650 příspěvků 25.2.13 10:44

Scott v akci na Oscarech:

MP Markys
136 příspěvků 25.2.13 10:49
Černá zima

Díky Adě jsem poznala i jinou barvu v kolekcích A/W 2013-14, protože při shlédnutí Fashion TV jsem nabyla dojmu, že všechny kolekce jsou převážně v šedé a černé.
Ada jako fajnšmekr vypíchla to barevné, vzorované, odlišné a zajímavé.

krvinka
1 příspěvek 25.2.13 13:42
neopren

Myslím že JW Anderson opravdu použil neopren, používají ho i české návrhářky, třeba hana zárubová.

Festinka
6 příspěvků 27.2.13 22:18

Při pohledu na modelky mi stoupá sebevědomí, jediná přirozená a hlavně koukatelná mi přijde akorát ta v kalhotech od Osmana… a zrovna tyhle kalhoty jsou naprosto dokonalé…

valery
1587 příspěvků 27.2.13 23:06

@krvinka
neoprénové šatičky- tomu říkám sen šíleného návrháře- já už na sobě párkrát neoprén měla - brrrrrr- a to jsem se v něm pochopitelně vyskytovala výhradně v chladné vodě a ne na přehlídkovém molu ve vedru reflektorů…

Příspěvek upraven 27.02.13 v 23:06

novaack
5 příspěvků 8.6.13 19:06

Příští rok také pujdu :)

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Co je to za deku?

Autor: Ada

Tři nové poslankyně se fotily pro iDnes. Vyhrály jakousi anketu u... Celý článek

Kostýmy a retro: Nečekané trendy z týdne módy

Autor: Redakce

Letošní Mercedes-Benz Prague Fashion Week nabídl přehlídky jak... Celý článek