Fashion Week Milán: staří známí

23.09.13 | autor Ada

Milánský týden módy je oproti newyorskému a londýnskému uklidňující: známá jména, žádné velké experimenty, značky, které máme rádi. Mnohé z nich nám voní kůží luxusních kabelek nebo italské obuvi. Co pro nás staří známí připravili na příští léto?

Alberta Ferretti: čekala jsem barvy, dostala jsem barvy. Vyšívané madeirové šaty se prolínaly s výraznými pruhovanými sukněmi a šaty v bonbonových barvách.

Zdroj: vogue.co.uk

I MaxMara předvedla pár barev, většina modelů však byla typicky střihově i barevně minimalistická. Měkce nařasené materiály napovídají, že kvalita a pohodlí jsou pro MaxMaru pořád priority číslo jedna.

Zdroj: vogue.co.uk

Ve stejném inspiračním rybníčku se asi koupali hoši od Ferrého. Bílá, šedá, béžová, skládané hladké materiály přepásané tenkými nebo naopak nápadně širokými opasky.

Zdroj: vogue.co.uk

Do Itálie se ale nejezdí za minimalismem, jeho říší zůstává New York. V Miláně chceme vidět barvy, rozvernost a procházení po hraně nevkusu, jako to umí třeba Cavalli. Just Cavalli, to byli opět levharti, tropické květy, velké brýle, zipy, hologramy.

Zdroj: vogue.co.uk

"Lepší" značka Roberto Cavalli nabízí v podstatě totéž, jen v mírnější barevné paletě:

Zdroj: vogue.co.uk

A ovšem s krásnějšími detaily:

Zdroj: vogue.co.uk

Zdroj: vogue.co.uk

Aquilano Rimondi, to byly lesklé materiály v sytých barvách a s potisky tropické vegetace nebo postav z Gauguinových obrazů:

Zdroj: vogue.co.uk

Také Miuccia Prada pojala své šaty jako koláže barevných ploch, velkých potisků a třpytivých elementů.

Zdroj: vogue.co.uk

Bez typických potisků a lesku si lze těžko představit i Pucciho.

Zdroj: vogue.co.uk

Opasky na Pucciho šatech vzdáleně připomínají Versaceho Medúzu, která tentokrát nechyběla snad na žádném modelu, ať už na opasku, náhrdelníku nebo jinde. Ten řetězový postrojek by si mohly české celebrity začít kupovat místo vuittonek. Je taky drahý, je hodně vidět a Versace je u nás dostatečná modla na to, aby holky záviděly.

Zdroj: vogue.co.uk

Máte pořád málo potisků? Dolce & Gabbana pokračují ve své vesele přezdobené linii, tentokrát s motivy starých mincí, keramických bordur a větví hustě porostlých tištěnými i plastickými květy.

Zdroj: vogue.co.uk

Etro, to byla neuvěřitelná škála snad všech lomených pastelů, které existují. Krémová, béžová, vanilková, hořčicová, lasturové a pudrové odstíny, starorůžová, cihlová, lipová a nefritová zeleň, ledové i teplé odstíny světle modré, mechová, levandulová a lila, do toho tu a tam skoro normální žlutá a červená. To vše v divokých vzorech na látkách protkaných metalickými nitěmi.

Zdroj: vogue.co.uk

Také spíš lomené, ale syté odstíny představila značka Missoni.

Zdroj: vogue.co.uk

Barevné kombinace z modelů jsou použitelné pro různé barevné typy: teplé červené a růžové; studené modré; výrazná tyrkysová s oranžovou.

Vzory a barvy převálcovaly v Miláně i trend průsvitných vrstev, ale úplně se na ně nezapomnělo. Výraznými prvky v kolekci Gucci byly kromě černých závojů také secesní vzory a poměrně úzká barevná škála, ve které byla vyvedená celá kolekce: terakotová, starorůžová, purpurová, oranžově okrová, hnědá, zlatá a další podobné teplé odstíny.

Zdroj: vogue.co.uk

Fendi to měl tentokrát velmi geometrické. Šaty z průsvitných vrstev, organzové halenky i vzory, jež by se daly nazvat elektronickými:

Zdroj: vogue.co.uk

Blumarine: jemné, téměř neviditelné látky poseté krajkovými květy a třpytivými kameny:

Zdroj: vogue.co.uk

Líbí se vám italská pestrost? Všimli jste si, že skoro žádná modelka nemá ultrašpičaté boty, které jsou u nás vydávány za typickou italskou obuv? A těšíte se na pařížské přehlídky? Začínají už zítra!

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Modrá je dobrá

Autor: Ada

Na úvod dnešního pouličního pekla pro vás mám celomodrou slečnu,... Celý článek

Pokročilý styl

Autor: Channah

Dnešním článkem se vám představuje Channah, nová občasná... Celý článek