Fashion Week

12.02.13 | autor Ada

Nepíšu záměrně který Fashion Week, protože jich bude několik za sebou. Teď probíhá ten první v New Yorku. Já se sice nejvíc těším na Paříž, protože tam bude nejvíc mých oblíbenců, ale v Americe jich taky pár mám.

Na tradiční zlaté hřeby (Ralph Lauren, Michael Kors) si musíme ještě počkat, ale moje milovaná Donna Karan měla přehlídku včera, takže...

Zdroj: www.vogue.co.uk

Donnin rukopis je patrný na první pohled: nařasený žerzej, vlající látka, černá nebo zemité barvy. Některé modelky měly náhrdelníky, které připomínaly africké ozdoby. Líčení: kouřové oči, jinak nic.

Zdroj: www.vogue.co.uk

Když se řekne "městská móda", vybaví se mi právě Donna Karan: nenápadnost, barvy asfaltu, hlíny a betonu, maximální pohodlí v pružných materiálech a téměř futuristický šmrnc. Až budu bohatá, budu nosit oblečení výhradně od Donny.

Zdroj: www.vogue.co.uk

Značka DKNY, zaměřená na mladé, bývá trendovější a barevnější. Našla jsem v ní dost sportovních prvků, i tyto módní "zeštíhlovací" šaty je mají (raglánové rukávy, prošívání).

Zdroj: www.vogue.co.uk

Dělení do geometrických ploch a zip na kabátu jsou také spíš sportovní prvky. A o té safírové modré se nedá říct nic negativního. Nádhera.

Zdroj: www.vogue.co.uk

Návrhářka si na několika modelech také s nadsázkou zavzpomínala na počátek devadesátých let, kdy se chodilo v bachratých, divoce barevných svetrech. Sama Donna na konci přehlídky vyšla pozdravit publikum v bundě, která připomínala spacák pro dvě osoby. Fórek, který si ovšem můžou dovolit jen stylové ikony ve městě, které žije módou.

Zdroj: www.vogue.co.uk

Norma Kamali spojila barokní trend a prošívané materiály a vytvořila šaty a pláště se siluetou inspirovanou krinolínami.

Zdroj: www.vogue.co.uk

REDValentino se zaměřuje na roztomilou módu pro věčné holčičky. Dívčí střihy, kraťoučké sukénky, růže, podkolenky, mašle ve vlasech. Jako stvořené pro drobnou okatou Japonku.

Zdroj: www.vogue.co.uk

Zdroj: www.vogue.co.uk

Přehlídka Lisy Perry jsou takřka čistokrevné šedesátky. Colorblocking v modrofialové, červené a růžové, černobílá elegance, áčkové šaty, nakládané kapsy, krátké rukávky. Jednoduché, ba strohé, a přitom svěží.

Zdroj: www.vogue.co.uk

Zdroj: www.vogue.co.uk

Přehlídka Lacoste velmi dobře shrnula hlavní témata příštího podzimu a zimy (stávající přehlídky samozřejmě představují módu na podzim a zimu 2013/14):

1) střídmá barevnost (v mnoha kolekcích převažuje černá, šedá)

2) geometrie, ať už na vzorech nebo přímo ve střizích

3) retro (odkazy na 50., 60., 90. léta)

Odstíny urousané zimy mě moc nebaví, stačí, že toho v zimě máme dost kolem sebe, ale šedá, bílá a krémová přesto vyznívá čistěji a příjemněji než černá s denimově modrou.

Zdroj: www.vogue.co.uk

Některé modely od Lacoste odkazují na futurismus šedesátých let; skoro všechny (logicky) obsahují sportovní prvky. Barvy jsou převážně tlumené a používané spíš jako akcenty na jinak monochromatických oděvech.

Zdroj: www.vogue.co.uk

Velmi podobně vypadala kolekce značky Helmut Lang: černá, šedá, vanilková, zemité barvy, sem tam kapka modré a hodně geometrických vzorů.

Zdroj: www.vogue.co.uk

S Kate Spade přichází další barevné retro.

Těžko najdete nápadnější barevnou kombinaci než fuchsiová + červená, případně fuchsiová + oranžová nebo všechno dohromady. Ne každý má nervy na signální odstíny od hlavy k patě, ale jak vidíte, tyhle barvy se velmi dobře hodí i k šedé. Barevný kabát nebo doplněk (klobouk, psaníčko, boty) spolehlivě rozzáří vás i vaše okolí.

Zdroj: www.vogue.co.uk

Kromě bonbonových modelů nabízí Kate Spade i alternativu pro dámy, které dávají přednost nenápadnější eleganci. Modelka ve žlutých kalhotách jako by přišla z doby Jackie O.: obří brýle, načesané vlasy, rukavičky, chanelovský kabátek. Hladký béžový plášť je doplněn šedesátkovým kloboučkem, zatraceně dlouhými očními linkami a rozvernými, pudrově růžovými rukavičkami s mašličkou.

Zdroj: www.vogue.co.uk

Příště: další várka. Fashion weeky pojedou až do března :)

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Pekelná přestávka 2.

Autor: Ada

Dnešní přestávka bude na téma "tak co mám teda nosit?" Pro dámy.... Celý článek

To mi přijde fakt na hlavu...

V létě vedou čtyřbarevné melíry, v zimě šílené čepice. Pár kousků... Celý článek