Blýsknout se na Silvestra?

30.12.16 | autor Eva

"Nebojte se na Silvestra zazářit!" kážou již od listopadu všechny obchody, čímž zřejmě naznačují, že pokud se vaše oblečení nebude třpytit tak, abyste svého partnera oslepila, nemá cenu nikam chodit.

* FotorCreated.jpg

A kde že se bere ten urputný direktiv hodně flitrů = Silvestr? Sequin, tj. anglicky flitr, je zároveň označení mince. Flitrové šílenství tedy patrně souvisí s nějakým novoročním zvykem, který nám má naplnit kasu. Flitry jako penízky symbolicky přenesete na svých šatech do nového roku.

Nabízí se ale ještě jedna teorie konspiračního rázu, která mě napadla během mé obhlídky toho, co nejsilvestrovějšího mohou obchody nabídnout. Možná chtějí výrobci zlikvidovat zbytky nekvalitních látek a doufají, že se to pod těmi flitry ztratí.

Ale abych nepředbíhala. Prošla jsem za vás silvestrovskou nabídku a ano, i letos můžete vypadat jako stroboskop z televizní estrády. Nemáte zač!

Čemu se raději vyhnout


Tvrdé setkání s realitou mě čekalo v Bershce. Flitrů bylo sice na všem tolik, že by snadno zastínily i ohňostroj nad Prahou, co ovšem chybělo, byl střih a soudnost.

Pojďme si prohřešky projít konkrétně. Kupříkladu ve stříbrných šatech na obrázku chybí jakákoliv podšívka. Takže nabízejí exkluzivní možnost strávit večer s pocitem, že se vám do těla prořezává pět tisíc ostrých penízků. Mým jediným vysvětlením je, že se jedná o model pro ty ženy, které na dlouhých večírcích usínají a chtějí být neustále buzeny bodavou bolestí.

Zdroj: http://www.bershka.com/Zdroj: http://www.bershka.com/

Ještě odřená od mučících šatů z Bershky jsem se přesunula do Manga, kde jsem se radostně shledala s podšívkou. Bohužel v zavinovacích šatech, které na začátku vypadaly jako slibný adept na silvestrovskou party, bych ukázala krom flitrů i mnoho dalšího. Kompletně mi zakrývaly asi jenom ramena – a to se svými 50 kg patřím mezi tu prostorově méně výraznou část žen.

Zdroj: http://shop.mango.com/CZZdroj: http://shop.mango.com/CZ

Podle toho, co všechno šaty modelce zakrývají, tipuju, že měří asi 130 centimetrů a váží 30 kilo.

Pro flitry bych si rozhodně nešla ani do Zary, kde se silvestrovskou kolekcí letošního roku staly záměrně nelichotivé střihy. To, co by na k smrti hubených modelkách mohlo ještě vypadat jako extravagance, bude na nás, Češkách s normálními tvary, vypadat maximálně jako zmuchlaný balicí papír.

Zdroj: http://www.zara.com/cz/Zdroj: http://www.zara.com/cz/

No, a pak máme něco pro dámy, které se nebojí vůbec ničeho. Pokud se nespokojíte s nabídkou řetězců a Silvestr pro vás znamená večer, kdy zdravý rozum a sebereflexe musí pryč, nemusíte truchlit – je tu blyštivé korzetové pyžamo z Asosu. Stoboskop mode – ON!

http://www.asos.com/women/http://www.asos.com/women/

Jak odkázat flitry do patřičných mezí


Když jsem tak stála v kabince ulepená od třpytek, pořezaná od flitrů a vybírala si utrhané penízky z vlasů, bylo mi všelijak. Ale pochopila jsem jednu věc. Všechno to blyštivé oblečení letošních kolekcí čeká jepičí život. Jejich kvalitu nemusíme přepočítávat na vyprání, ale na hodiny nošení.

S flitry se ale můžete vypořádat důstojně. Za mě vyhrává kombinace jednobarevná sukně a flitrovaný top, nebo naopak. Ačkoliv mě letošní prvoplánové silvestrovské modely zklamaly, lesklých kolekcí je nepřeberně, stejně jako nápadů, které nabízejí. A tak si každý může najít svou míru bolesti i třpytu a lesknout se třeba i jenom decentně.

Elegantním řešením může být vkusný doplněk v podobě kabelky nebo zářivých bot. Mrkněte třeba na e-shop Asos, se kterým mám dlouholetý uspokojivý vztah.

Zdroj: http://www.asos.com/women/Zdroj: http://www.asos.com/women/

Jak na flitry, se inspirujte i na nové encyklopedii Módního pekla v hesle Jak vybrat šaty na večírek.

Bonus navíc - něco málo i pro pány


Letos bude mít Dan Nekonečný díky Zaře silnou konkurenci. Pokud ladíte nejen kabelku, ale i přítele, vsaďte na lehce nevkusné flitrované sako. Nejenže se váš princ bude lesknout tak, že ho v každém klubu snadno najdete, ale jistě bude terčem obdivu celého okolí. Přinejmenším za odvahu.

Zdroj: http://www.zara.com/cz/Zdroj: http://www.zara.com/cz/

Tak šťastný nový a blyštivý rok!:)

Autor

Eva

Eva ráda čte, nakupuje, dává nevyžádané rady a směje se nahlas na veřejnosti. Preferuje módu elegantní, která však nebrání dobíhání autobusu.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
XIII
71 příspěvků 30.12.16 13:50

Kdyby výrobci zlikvidovali zbytky nekvalitních látek, z čeho by šili napřesrok?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.16 15:34

@XIII Z nových, ještě nekvalitnějších. Zatím to tak bylo vždycky.

Alterations
753 příspěvků 30.12.16 16:11

To je zajímavé, že na těch fotografiích úplně všechno vypadá tak krásně!

g.kala
437 příspěvků 30.12.16 16:20

Tentokrát sloh za 1 a ještě jsem se pobavila. Pochvala a hezkého Silvestra všem!

Phantasy
60 příspěvků 30.12.16 17:17

Bezva článek, díky za něj! :-)

Paris1789
5411 příspěvků 30.12.16 17:32

Díky, já pořád nemohla přijít na to, k čemu jsou ty oblečky určené. Samozřejmě jsem si v nich v duchu škodolibě představovala své prostorově výraznější bližní a v smála se jim už předem.

MP blanka
2859 příspěvků 30.12.16 17:52

Povedala by som, že články ladené v úsmevnom duchu sa zatiaľ redakcii vydarili oveľa lepšie, ako pokusy napísať niečo seriózne. Tiež chválim.

koritsi
426 příspěvků 30.12.16 18:23

Flitry nejsou špatné, jen je to s nimi musí umět, podobně jako se zvířecími vzory. Na Silvestr se ale myslím hodí, jen škoda že v obchodech jsem tady viděla jen málo příčetných kousků. Ještě že je ten net. Já mám koupeny tyto, vypadají krásně nejen na fotce.

kloe
75 příspěvků 31.12.16 14:24

@koritsi tie su nadherne!!!odkial?

koritsi
426 příspěvků 31.12.16 15:04

@kloe Jsou French Connection, objednány z Asosu, ale už jsou, jak jsem koukla vyprodány, mám velikost UK 10, je to naše S-M a řekla bych, že odpovídá.
http://www.asos.com/…/prd/5337525

may.frayn
1047 příspěvků 31.12.16 17:56

Bože, to červený blyštivý sako a sepraný tričko Iron Maiden! Ultimátní kombinace!

kahlo
3 příspěvky 31.12.16 20:12

Uhh

Evženie
201 příspěvků 2.1.17 21:30

K malým šatům z Manga: to je poslední dobou nějaký trend, nebo co, šít šaty a tuniky na délku strašně „zdrclé“. Zejména zavinovací šaty, ale i jiné tím trpí. Na figuríně a někdy i na ramínku to vypadá krásně, pak si to zkusíte a zjistíte, že pas máte skoro v podpaždí, a jak se sukně rozšiřuje, dělá vám na břiše bouli a je příliš krátká. A to i ve větších velikostech. Přitom ze zkušenosti vím, že ve srovnání s jinými ženami mám pas mírně výš a nejsem vysoká, co dělají ženy nad 180? Například v Orsay tím trpěla polovina šatů, které jsem si zkusila.

Vyšší pas na šatech, v kombinaci se špatně nasměrovanými, příliš malými záševky a malým vypasováním (nojo, já vím, že rovně se šije a žehlí jednodušeji než do oblouku), a kde by měl být záševek, umělecky to nařasíme do gumičky nebo přidáme šňůrku na zdrhnutí. A kde je důležité, aby to padlo, zavedeme schválně nepadnoucí módu, aby chyba nevadila, třeba jako ty kalhoty se sníženým rozkrokem. Nezletilé šičce v Bangladéši jsme ušetřili práci, splní normu snadněji. Jen se to bohužel nedá nosit.

Příspěvek upraven 02.01.17 v 21:34


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.17 23:33

@Evženie Dneska jsem si pro srandu králíkům zkoušela jedny šaty standardního moderního střihu: upnutý živůtek princesového střihu do pasu + přisazená sukně s několika protizáhyby. Že byly šité na ženu o patnáct centimetrů menší, mě nepřekvapilo. Zarazilo mě ale, že zip byl ve středu zadního dílu, a to od výstřihu do pasu. Žádný jiný zip jsem tam nenašla. Znamená to, že kdybych měla konfekční postavu a nepotřebovala kvůli hornímu obvodu větší velikost, tak se do těch „padnoucích“ šatů vůbec nedostanu. Nechápu, kudy vedla úvaha člověka, který to projektoval. Profík by si takovou chybu neměl dovolit.

Evženie
201 příspěvků 3.1.17 00:21

„projektoval“, to je hezké slovo pro takové šaty. To není oblečení, to je projekt! A to, co vypadá jako chyba, je záměr! :-)

Taková škoda práce a materiálu.

Draki
114 příspěvků 5.1.17 23:48

@benyka Ano, také tento styl „projektování“ (krásné slovo) šatů nechápu. Mám od přírody hodně úzký pas a velký spodek (tvar těla ála přesýpací hodiny s pískem dole) a divila jsem se, kolik takhle špatně udělaných šatů je. Kdo, kdo může nedát zip do nejužšího místa šatů? :( Tolikrát už mi to zkazilo nakupování. Expert je na to Mohito. Už u nich nenakupuji. Šli s kvalitou hrozně dolů.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.17 10:23

@Evženie Myšleno tím, že se musí před započetím hromadné výroby nějakého modelu do každého detailu vymyslet a hodit na papír, jak se to má všechno udělat. Jako neznalce terminologie v textilním průmyslu mě lepší výraz než „vyprojektovat to“, prostě nenapadl. Považuji jej pro podobné případy napříč všemi výrobními obory za poměrně univerzální. Ale nechám se, pochopitelně, ráda poučit. :-)

Evženie
201 příspěvků 3.1.17 20:59

Nemyslela jsem to ironicky, ale opravdu pochvalně, a odbornou terminologii taky neznám (laicky mě napadlo „navrhnout“, protože návrhář). Spíš jsem tím myslela, že slovo „projekt“ je dneska už tak zprofanované, že se pod jeho vznešenou pokličkou schová kdejaká lajdačina, kterou si někdo vycucal z prstu, a tak mi to jako označení tvorby nepadnoucích oděvů přijde obzvlášť trefné.

MP Helena
85 příspěvků 3.1.17 22:21

@may.frayn a teď si v tom ještě představte průměrného Čecha ;-)

may.frayn
1047 příspěvků 4.1.17 10:54

@MP Helena Hahah :-D.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek