Blýsknout se na Silvestra?

30.12.16 | autor Eva

"Nebojte se na Silvestra zazářit!" kážou již od listopadu všechny obchody, čímž zřejmě naznačují, že pokud se vaše oblečení nebude třpytit tak, abyste svého partnera oslepila, nemá cenu nikam chodit.

FotorCreated.jpg

A kde že se bere ten urputný direktiv hodně flitrů = Silvestr? Sequin, tj. anglicky flitr, je zároveň označení mince. Flitrové šílenství tedy patrně souvisí s nějakým novoročním zvykem, který nám má naplnit kasu. Flitry jako penízky symbolicky přenesete na svých šatech do nového roku.

Nabízí se ale ještě jedna teorie konspiračního rázu, která mě napadla během mé obhlídky toho, co nejsilvestrovějšího mohou obchody nabídnout. Možná chtějí výrobci zlikvidovat zbytky nekvalitních látek a doufají, že se to pod těmi flitry ztratí.

Ale abych nepředbíhala. Prošla jsem za vás silvestrovskou nabídku a ano, i letos můžete vypadat jako stroboskop z televizní estrády. Nemáte zač!

Čemu se raději vyhnout


Tvrdé setkání s realitou mě čekalo v Bershce. Flitrů bylo sice na všem tolik, že by snadno zastínily i ohňostroj nad Prahou, co ovšem chybělo, byl střih a soudnost.

Pojďme si prohřešky projít konkrétně. Kupříkladu ve stříbrných šatech na obrázku chybí jakákoliv podšívka. Takže nabízejí exkluzivní možnost strávit večer s pocitem, že se vám do těla prořezává pět tisíc ostrých penízků. Mým jediným vysvětlením je, že se jedná o model pro ty ženy, které na dlouhých večírcích usínají a chtějí být neustále buzeny bodavou bolestí.

Zdroj: http://www.bershka.com/Zdroj: http://www.bershka.com/

Ještě odřená od mučících šatů z Bershky jsem se přesunula do Manga, kde jsem se radostně shledala s podšívkou. Bohužel v zavinovacích šatech, které na začátku vypadaly jako slibný adept na silvestrovskou party, bych ukázala krom flitrů i mnoho dalšího. Kompletně mi zakrývaly asi jenom ramena – a to se svými 50 kg patřím mezi tu prostorově méně výraznou část žen.

Zdroj: http://shop.mango.com/CZZdroj: http://shop.mango.com/CZ

Podle toho, co všechno šaty modelce zakrývají, tipuju, že měří asi 130 centimetrů a váží 30 kilo.

Pro flitry bych si rozhodně nešla ani do Zary, kde se silvestrovskou kolekcí letošního roku staly záměrně nelichotivé střihy. To, co by na k smrti hubených modelkách mohlo ještě vypadat jako extravagance, bude na nás, Češkách s normálními tvary, vypadat maximálně jako zmuchlaný balicí papír.

Zdroj: http://www.zara.com/cz/Zdroj: http://www.zara.com/cz/

No, a pak máme něco pro dámy, které se nebojí vůbec ničeho. Pokud se nespokojíte s nabídkou řetězců a Silvestr pro vás znamená večer, kdy zdravý rozum a sebereflexe musí pryč, nemusíte truchlit – je tu blyštivé korzetové pyžamo z Asosu. Stoboskop mode – ON!

http://www.asos.com/women/http://www.asos.com/women/

Jak odkázat flitry do patřičných mezí


Když jsem tak stála v kabince ulepená od třpytek, pořezaná od flitrů a vybírala si utrhané penízky z vlasů, bylo mi všelijak. Ale pochopila jsem jednu věc. Všechno to blyštivé oblečení letošních kolekcí čeká jepičí život. Jejich kvalitu nemusíme přepočítávat na vyprání, ale na hodiny nošení.

S flitry se ale můžete vypořádat důstojně. Za mě vyhrává kombinace jednobarevná sukně a flitrovaný top, nebo naopak. Ačkoliv mě letošní prvoplánové silvestrovské modely zklamaly, lesklých kolekcí je nepřeberně, stejně jako nápadů, které nabízejí. A tak si každý může najít svou míru bolesti i třpytu a lesknout se třeba i jenom decentně.

Elegantním řešením může být vkusný doplněk v podobě kabelky nebo zářivých bot. Mrkněte třeba na e-shop Asos, se kterým mám dlouholetý uspokojivý vztah.

Zdroj: http://www.asos.com/women/Zdroj: http://www.asos.com/women/

Jak na flitry, se inspirujte i na nové encyklopedii Módního pekla v hesle Jak vybrat šaty na večírek.

Bonus navíc - něco málo i pro pány


Letos bude mít Dan Nekonečný díky Zaře silnou konkurenci. Pokud ladíte nejen kabelku, ale i přítele, vsaďte na lehce nevkusné flitrované sako. Nejenže se váš princ bude lesknout tak, že ho v každém klubu snadno najdete, ale jistě bude terčem obdivu celého okolí. Přinejmenším za odvahu.

Zdroj: http://www.zara.com/cz/Zdroj: http://www.zara.com/cz/

Tak šťastný nový a blyštivý rok!:)

Autor

Eva

Eva ráda čte, nakupuje, dává nevyžádané rady a směje se nahlas na veřejnosti. Preferuje módu elegantní, která však nebrání dobíhání autobusu.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek