Fotoreport: korálkárna v New Yorku

20.05.13 | autor Ada

Z výletu do Států jsem si přivezla stovky fotek, které jsem v tamních obchodech pořizovala hlavně kvůli vám. V následujících dnech vás proto - kromě regulérních článků s nákupními tipy - čekají různé fotoreportáže z běžných i unikátních obchodů. Dneska vám ukážu, jak se v New Yorku nakupují korálky.

Beads on Fifth jsou na Páté avenue, č.p. 376 - je to na rohu Páté a Třicáté třetí. Podíváte se dovnitř a před vámi se táhnou nedohledné hlubiny plné korálků, polodrahokamů, komponentů a dalších materiálů.

(Všechny následující fotky si kliknutím můžete zvětšit.)

V USA je poměrně silná španělsky mluvící menšina, např. Mexičané, což se projevuje ve zdejší společnosti a kultuře. Mexických bister a restaurací je tu rozhodně víc než v Česku, španělština je tu běžným druhým jazykem ve školách tak jako u nás němčina, důležitá sdělení (např. plakáty v autobusech varující před přebíháním silnice mimo přechod) jsou dvojjazyčná. A v korálkárně samozřejmě nechyběly barevné mexické lebčičky :)

Korál ve všech podobách.

Desítky druhů kleštiček na všechny myslitelné úkony.

Japonský rokajl - snad všechny druhy, které v továrně mají.

Malá ukázka drobných smaltovaných komponentů. Ovoce, zelenina, kytičky, botičky, živočichové. Malá perlorodka i s perličkou.

Korálky z přírodních materiálů, například lisovaného sena:

Kovové komponenty:

Hedvábná perlovka na navlékání:

Řetízky:

Pokud by se vám něco z toho líbilo a nenašli jste to v českých korálkárnách (které ovšem často mívají také velký sortiment), hledejte na eBay. Většina zde nedosažitelných komponentů se dá naštěstí objednat z jiných evropských zemí, z USA nebo za levno přímo z Číny, a poštovné u takových drobností nebývá vysoké.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Přešíváme, látáme a staré oblečení oživujeme

Autor: Janča

Nakupujeme nitě, jehly i šicí stroje. Tvoříme a upcyklujeme, tedy... Celý článek

Fler zdraví!

Autor: Ada

Právě mi mezi komentáři u článku o pekelných výrobcích z Fleru... Celý článek