Fotoreport: outletové nákupy

02.06.13 | autor Ada

Poslední americký článek, který jsem vám slíbila už na pátek a pak jsem musela nečekaně vyřídit něco, co mi nedovolilo slib splnit, je tady. Ukážu vám, jak to vypadá v outletových obchodech se zlevněnými značkovými věcmi.

Ve Státech je možné levně nakoupit značkové věci, za které bychom v Česku dali mnohem víc peněz. Velmi oblíbený je zde řetězec TJ Maxx, hrabárna, ve které lze zažít podobné vzrůšo jako v sekáči. V New Yorku je takřka povinností navštívit obchod Century 21 vedle Ground Zero. A dobrý kauf se dá udělat v obchodním domě Macy's, který má pobočky v mnoha městech.

TJ Maxx se zaměřuje na značky střední svítivosti jako je Ralph Lauren, Calvin Klein, Nine West, Michael Kors apod. Zboží s takovou značkou ovšem není automaticky kvalitní, nabídka začíná u levných hadrů okouzlujících právě jen logem. V TJ Maxx měli spoustu žerzejových maxišatů Calvin Klein v přepočtu za nějakých 600 korun, na kterých by klidně mohla být cedulka New Yorker, aniž by se někdo pozastavil, že je to nějak podezřele kvalitní. Zároveň tu ale můžete najít kostým či kabát stejné značky, které jsou vypracované o mnoho lépe. Přirovnání k sekáčům tak není úplně mimo.

Kabelky z levnějších řad značek Michael Kors nebo DKNY tu koupíte tak lacino, že je má každá druhá.

U nás by ovšem i ta plátěná s logem MK budila stejný obdiv jako vuittonka, takže jestli chcete oslňovat... A přihoďte nějaké to tričko s koníkem, mají je tu pro celou rodinu.

Pro váhavé mají po prodejně rozvěšené motivační cedulky s nápisy jako "vem si vozík, budeš ho potřebovat" nebo "no tak, jen si to kup, ty víš, že chceš".

V obchodě mají i několik opravdu drahých věcí (šaty Ralph Lauren zlevněné z 8000 dolarů na 4000, značkové kabelky), ale na vyhledávání návrhářských kousků TJ Maxx moc není.

Řetězec má pobočky i v Evropě, konkrétně v Německu, Polsku a Irsku, a to pod názvem TK Maxx. Nabídka není stejná, ale podle všeho velmi podobná. Pobočky najdete na webu.

Na lov zlevněných designerských oděvů se chodí do Century 21. Kdybyste se sem chtěli podívat, vyhraďte si na to aspoň několik hodin času a nechoďte sem unavení, jinak vás přemůže už ten pohled. Nepočítejte s tím, že si tady za lacino nakoupíte hory luxusního oblečení, je to zlevněné, ale pořád docela drahé.

I když ovšem nechcete nakupovat, možnost osahat si a vyzkoušet luxusní designérskou módu není k zahození. Něco je očividně drahé jen kvůli značce, něco je naopak krásně zpracované.

U tohoto regálu jsem jen zavzpomínala na české muže, kteří by chtěli chodit v barevných ponožkách a nemůžou žádné sehnat. Tady si můžete nabrat plnou náruč.

Obchodní dům Macy's je nabídkou někde mezi. Není ani o velkých značkách, ani o dramatických slevách. Jak vypadá oddělení bot už jste viděli v minulém článku, oblečení pro plnoštíhlé v předminulém, tak ještě něco pro kabelkářky.

I kabelky jsou tu většinou střední cenová, tj. všudypřítomný Michael Kors, Calvin Klein, Dooney & Bourke, Guess, Furla, DKNY, Fossil.

Na oblečení tu vždycky jsou nějaké slevy; buď si můžete prohrabat výprodejové štendry nebo se podívat po slevách přímo v nabídce jednotlivých značek.

Macy's má i e-shop, který posílá do ČR, dá se tu navolit i zobrazování cen přímo v korunách. I tady jsou pořád nějaké slevy.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Na výletě v Londýně

Autor: Ada

Nechtěla jsem článek pojmenovat "londýnské nákupní tipy", protože... Celý článek

Fotoreport: korálkárna v New Yorku

Autor: Ada

Z výletu do Států jsem si přivezla stovky fotek, které jsem v... Celý článek