Fotoreport: tlustá nebo těhotná? No problem!

30.05.13 | autor Ada

Snad se těhotné neurazí, že jsem je dala do jednoho článku s tlustými, případně naopak; jedno mají obě skupiny společné, mají zkrátka nekonfekční rozměry, nenacpatelné do běžné oděvní produkce. U nás? Problém. V jiných zemích? Kupodivu ne.

Říká se, že USA je země tlusťochů. Podle toho, co jsem viděla na ulicích, si nemáme moc co vyčítat: zas tak moc obézních tam není (může to být ovšem dané tím, že jsem se pohybovala po velkých městech, kde jsou o sebe lidé zvyklí víc pečovat - viz New York, kde zakopáváte o běžce a cvičící osoby zdaleka nejen v Central Parku), i když je fakt, že když už někdo ta kila má, tak to stojí za to. Nemile obtloustlé se mi zdály i děti, kterých jsem ve Washingtonu (oblíbeném cíli školních výletů) viděla poměrně hodně. Každopádně pro lidi s nadváhou je tu k dostání mnohem víc oblečení než u nás.

Obchod Dressbarn už jsem vám představila, oddělení s nadměrnými velikostmi však mají v mnoha dalších obchodech. V Macy's je to snad půl (velkého) patra.

Normální šaty z pevného materiálu, vcelku obyčejného, slušivého střihu, s podšívkou? Klidně. Mám obavy, že u nás bych takové těžko koupila i na štíhlou postavu.

Nadměrné velikosti vyrábějí i značky, které u nás máme za výrobce džín a triček na velikost 36, výjimečně 38. Třeba Calvin Klein.

Žena, která by i přes nadváhu ráda chodila do práce v normálním kostýmu, si tu vybere, i když zrovna nestojí o třicet let staré střihy a černou nebo béžovou barvu.

Počítá se i s tím, že by někdo chtěl jít do divadla, na večírek nebo jinou slavnostní událost v něčem hezkém. Třeba v krajkových šatech a ne v divoce vzorované krabici s černými kalhotami.

Psychedelické halenky jsou asi nějaká východní specialita, protože ve Státech jsem žádné neviděla. Drží se tu puntíků a proužků a faldy se schovávají spíš do řasení než do maskovací geometrie.

Vyberou se tu i pěkné plavky.

Ještě jedna věc zásadně odlišuje prodejny pro nadměrné velikosti u nás a v USA: tady mají skoro v každé koutek s kvalitním stahovacím prádlem různých střihů. U nás známe akorát bombarďáky se zpevněným břichem, které nosily naše babičky, přitom jsou k dostání typy s různě dlouhými nohavičkami, stahovací spodničky, stahovací legíny, pásy apod.

Na stahovací prádlo jsou tu běžné reklamy a v módních časopisech se ženám doporučuje, proto tu není nijak neobvyklé ho nosit. Faldy uhlazené dobrým prádlem vypadají mnohem lépe a nejedna žena (počínaje těmi, které trápí jen pár bochánků) by si pak mohla dovolit oblečení, na které teď jen smutně kouká.

I pro těhotné je nabídka v USA větší. Pea in the Pod patří sice mezi dražší značky, ale je zase jen jedna z mnoha (nemluvě o mateřských řadách obchodů jako Gap, H&M, Old Navy, 21 Forever, Talbots atd.)

Nejlepší jsou samozřejmě pružné materiály, takže dlouhá, na břiše nařasená trička jsou na výběr v mnoha variantách.

Empírově střižené maxišaty jsou taky univerzální pro všechny stupně těhotenství i matky různých rozměrů...

Kromě takových šatů tu ale mají i krátké šaty tradičnějších střihů.

Pracovní kostýmky:

Kdo se nechce v těhotenství vzdát vorvaných džín, tak má taky možnost. Kalhoty se teď hodně šijí do pružných pasů různé šířky, což je univerzálnější a také střihově jednodušší než styl, kterým se těhotenské kalhoty šily dřív.

Pro plaché plavkyně jsou k dispozici těhotenské tankini.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Elegantní peklo

Autor: Ada

Dneska jsem se probudila se zvlášť jízlivou náladou a toho je... Celý článek

Z Nirvany módní doplněk: Nosit trička kapel?

Autor: Matouš

Když si Justin Bieber oblékl tričko s Nirvanou, působilo to směšně.... Celý článek