GENDERLESS MÓDA ANEB KDYŽ POHLAVÍ NEHRAJE ROLI

09.08.17 | autor Kateřina

Genderless: pro některé pouze trend, pro jiné dlouhodobá evoluce blížící se ke zdárnému završení. Tenhle druh módy, který odmítá rozlišovat pohlaví a nebojí se ničeho, se stává čím dál větším hitem. Můžeme ho vidět jak v ulicích Tokia, tak na pařížských módních molech i u mnoha blogerů. Co všechno bychom o tomhle stylu měli vědět a je možné, že se stane i naší budoucností?

SEBEVYJÁDŘENÍ BEZ HRANIC

Genderless móda nenutí ženy oblékat se jako muži a naopak. Svému nositeli má jednoduše poskytnout svobodu. Návrháři nám nabízejí možnost vytvořit si vlastní styl. Ten bude obsahovat vzory, materiály a barvy, jaké se líbí nám osobně - bez jakýchkoli předsudků a stereotypů, které nám společnost vtlouká do hlavy. Jestli pak u mužů zvítězí růžová a u žen zase maskáčový vzor, už je jedno. Nejde o to, aby například žena nevypadala sexy nebo žensky. Cílem je, aby se změnil pohled na to, co ženu dělá sexy. Pryč jsou doby, kdy k tomu byly potřeba pouze šaty. Dnes existuje již mnoho dalších možností.

Nejvíce se tento trend uchytil v Jižní Koreji a Japonsku, především v Soulu a Tokiu. Těžko říct proč, ale celkově jsou hlavní města těchto zemí známá pro svou extravaganci a překračování hranic. Svými návrhy se proslavili především korejští návrháři Kye a Hyein Seo.

Zdroj: Návrhář Kye - http://www.kyefashion.comZdroj: Návrhář Kye - http://www.kyefashion.com

MÓDNÍ EVOLUCE

Kořeny genderless módy sahají až do 80. let 20. století. V té době začaly třeba rapperky nosit oblečení určené původně mužům. Také se objevila kolekce Katharine Hamnett s tričky větších velikostí, která pyšně hlásala kontroverzní slogany. Tehdy se tomuhle trendu říkalo unisex nebo free-size.

Za dobrý příklad toho, jak se vyvíjí pohlavně neutrální móda, můžeme považovat značku Gucci. Za předchozího kreativního ředitele Toma Forda se značka zaměřovala na důsledné rozlišování pohlaví. To dokazují odvážné, provokativní reklamy a kampaně, ale také samotné oblečení, které se snaží vytvořit ideál ženy, která je jednoduše krásná, sexy a nestydí se za to. Zatímco Alessandro Michele, který značce vládne v současnosti, se rozhodl jít poněkud jinou cestou. Přestává rozlišovat pohlaví, dokonce ani na poslední přehlídce v Miláně neukázal oblečení pro muže a ženy zvlášť. Samotné modely mluví samy za sebe.

Zdroj: Gucci pre-fall kolekce - https://www.gucci.comZdroj: Gucci pre-fall kolekce - https://www.gucci.com

BOŘENÍ STEREOTYPŮ

V roce 2015 představil obchodní dům Selfridges unisex řadu Agender. Od té doby se podobnou cestou vydaly mimo jiné značky Zara nebo H&M. To ale neznamená, že je zavádění tohoto trendu snadné. Například zmíněné velké obchodní řetězce sice tuto pokrokovou módu představily, většina kolekcí se však skládala ze základních a v podstatě nudných prvků, takže žádné tabu ani zdaleka nevyvrátily. Naopak modely od nejslavnějších návrhářů jsou většinou tak extravagantní, že na ně skoro nikdo nemá odvahu. Nerovný přístup k této módě můžeme pozorovat nejen mezi řetězci a módními domy, ale také mezi pohlavím. Dnes už není nenormální, když si žena vezme kalhoty. Tuhle změnu už máme dávno za sebou. O to víc jsou naopak napadáni muži, kteří se rozhodnou pro šaty či sukni. To asi samozřejmě nikdy nebudou kousky, které by na mužích byly k vidění denně. Neměli bychom se ale pokusit být trošku méně skeptičtí? Stejně jako to kdysi musela udělat celá, tehdy docela konzervativní, společnost u žen?

Zdroj: Selfridges Agender kolekce - http://www.selfridges.com/GB/en/?rd=agenderZdroj: Selfridges Agender kolekce - http://www.selfridges.com/GB/en/?…

Tváře genderless módy

Na rychle se rozšiřujícím trendu se podílí i několik ikon, které se tímhle stylem proslavily. Mezi ně patří třeba Adwoa Aboah, britská modelka, herečka a aktivistka, která mimo jiné založila organizaci pro mladé dívky Gurls Talk. Ta jim má pomoci v těžkých životních situacích nebo jednoduše slouží jako platforma pro debaty o aktuálních tématech a problémech. Adwou můžete znát například z letošní březnové obálky Vogue, kdy se na ní objevila spolu s šesti dalšími modelkami, aby oslavily 125. narozeniny slavného časopisu. Známé jsou také americké modelky Binx Walton a Slick Woods. Poznávacím znamením všech tří jsou krátké, někdy i úplně oholené, vlasy a odvážné outfity. Co ale kdysi bylo považováno za nevkusně extravagantní, je dnes módní. A tak svými kreacemi postupně oslovují celý svět.

Zdroje zleva: Binx Walton - http://beforeyoukillusall.blogspot.cz, Slick Woods - https://www.instagram.com/slickwoods/, Adwoa Aboah - https://www.instagram.com/adwoaaboah/Zdroje zleva: Binx Walton - http://beforeyoukillusall.blogspot.cz, Slick Woods - https://www.instagram.com/slickwoods/, Adwoa Aboah - https://www.instagram.com/adwoaaboah/

NÁVRHÁŘI ZASAHUJÍ

Neutrální oblečení nepřitahuje jenom velké obchodní řetězce, které viděly šanci, jak opět prodat co nejrychleji a nejefektivněji hromadu oblečení. Ke stírání hranic mezi pohlavími přispěla i řada méně či více známých návrhářů. Kristi Paras ve svém kamenném obchodě v Los Angeles prodává řadu 69, která je speciálně navržena pro obě pohlaví. Novozélandská značka Kowtow zase minulý rok uvedla unisex kousky, které jsou střiženy tak, že by nikdo na první pohled nemohl říct, zda byly navrženy pro ženy nebo muže. Většinou jde o obchody, které mimo tyhle speciální řady prodávají také oddělené pánské a dámské oblečení. Nebojí se ale riskovat a rozšiřovat tak trend, který může v budoucnosti znamenat mnohem víc.

Mezi tvůrce, kteří se rozhodli za tento typ módy postavit, patří například mladá britská návrhářka Claire Barrow. Její kariéra vypadá zatím slibně, protože svým trošku punkovým a uměleckým stylem navrhuje přesně to, co módní svět v Británii miluje. Má to ale jeden háček. Trvá na tom, že všechny její modely budou vždy vytvořeny tak, aby byly nositelné pro obě pohlaví. Většina ostatních mladých návrhářů stojí po jejím boku. Jiní, starší a konzervativnější, si pravděpodobně budou muset jednoduše zvyknout. Seznam designerů totiž u Claire nekončí. Například Ashley Williams prodává stejné oblečení pro ženy i muže. Dále se za ni řadí i Emily Adam Bode, Rad Hourani nebo Wei Hung Chen.

Zdroje zleva: Kowtow - https://www.kowtowclothing.com, Wei Hung Chen - http://fuckingyoung.es, Rick Owens - https://fashionmaricemarice.wordpress.comZdroje zleva: Kowtow - https://www.kowtowclothing.com, Wei Hung Chen - http://fuckingyoung.es, Rick Owens - https://fashionmaricemarice.wordpress.com

Genderless módě se nevyhýbají ani velké módní domy jako Gucci, Burberry, Marc Jacobs nebo Saint Laurent. Na molech se také objevilo několik transsexuálních modelů, což do nedávna nebyla zdaleka běžná záležitost. Jde například o Andreju Pejic, Rain Dove nebo Leu T. Navíc návrháři jako Rick Owens, J.W. Anderson nebo Thom Browne oblékají čím dál častěji muže na svých molech do sukní.

DALŠÍ MALÁ REVOLUCE?

Jak už jsem v průběhu článku naznačila, úkolem genderless módy není přetvořit ženy v muže a muže v ženy. Má jednoduše pomoct lidem v tom, aby byli sami sebou. Stejně jako se během 20. století a nynějšího 21. století povedla zbořit mnohá společenská tabu a stereotypy, chystá se svět pravděpodobně něco podobného provést i s oblečením. Neznamená to, že už na sebe nikdy nemůžete obléct nic dívčího či ženského. Jen se možná příště nebojte zabloudit v obchodě i do té druhé, „zakázané“ sekce.

Jaký máte na tuhle módu názor vy? Byli byste schopní ji přijmout alespoň v umírněné formě?

Autor

Kateřina

Kateřina miluje módu a psaní. Proto se rozhodla, že tyto dvě činnosti zkombinuje. Sleduje novinky ve světě módy. Zbožňuje černou barvu. Za to nejspíš může její závislost na černé kávě.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Phantasy
60 příspěvků 9.8.17 10:28

Nechci se dožít doby, kdy čeští muži budou nosit sukně :-)

Fuflík
251 příspěvků 9.8.17 10:59

Tak před 100 lety tohle nejspíš psali muži o kalhotách na ženách. Nevidím důvod, proč by nemohli, ale vás nikdo nenutí se na ně obdivně koukat a umřít taky můžete, kdy a proč chcete.

Phantasy
60 příspěvků 10.8.17 12:15

Odívání vychází i z praktických fyziologických daností a estetického vnímání těla. Mužský poklopec mi přijde sexy víc, než oholená(?) mužská lýtka v sukni - jsem holt ovlivněna genderovými stereotypy :-)

Wolviecat
74 příspěvků 10.8.17 20:16

Jaká praktická fyziologická danost neumožňuje nosit mužům sukně? Různé sukně, suknice a „šaty“ nosili a nosí muži různých kultur dodnes.

JMaravelo
549 příspěvků 13.8.17 21:51

@Phantasy Já bych se chtěl dožít doby, kdy nebudou nosit obtažený legíny. Sukně by mi snad pohoršila míň. Daleko víc bych si přál ale, aby bylo normální nosit něco na způsob hakamy, abych si nemusel v práci škrtit nádobí ;-) Ve výsledku to prospěje nám všem :D

Christen SEN
140 příspěvků 15.8.17 20:03

Ja to vidím veľmi pozitívne. Na určité nezbednosti mi taká mužská sukňa príde oveľa praktickejšia :-D

DanaP
170 příspěvků 18.8.17 13:28

On takový urostlý Skot…

Helenuše
365 příspěvků 9.8.17 11:14

„Jak už jsem v průběhu článku naznačila, úkolem genderless módy není přetvořit ženy v muže a muže v ženy.“

Ne, jen teď budou vypadat všichni stejně a nepozná se kdo je co? V rámci hyperkorektnosti se v angličtině zavádějí genderově neutrální označení (snaha i nahrazovat zájmeno on a ona), angličtí dobrovolní průvodci musí nosit placky Gay Pride (viz zde ),tak tohle je pak dopad na módu? Divná doba.

Wolviecat
74 příspěvků 11.8.17 11:50

Neutrální zájmeno se v angličtině nezavádí, už dávno tam je. Jednak zájmeno They v jednotném čísle - až do 19. století používané prakticky výhradně místo generického maskulina. I v současnosti se používá v situacích, kde je pohlaví osoby, o které se mluví nejisté nebo neurčené (např. návody nebo obecná prohlášení), nebo u osob z jiným genderem, než je muž/žena.
Pokud vám šlo o neologická neutrální zájmena, tak ta se objevují už v roce 1890. V 70. a 80. letech vznikají celé systémy zájmen, nejznámější asi Spivakova zájmena.

Helenuše
365 příspěvků 11.8.17 16:17

Nemyslela jsem běžné they, ale o slovo " ze ".

Příspěvek upraven 11.08.17 v 16:18

Wolviecat
74 příspěvků 11.8.17 16:36

Ze je jedno z těch modernějších, z 90. let. Nicméně jsem si pogooglila ten článek a je to nejspíš hoax. Ta studenstá unie popírá, že by něco takovýho kdy vydala, a navíc by nedávalo smysl, aby zrovna LGBT unie nutila někoho používat jiná zájmena, než jaká jsou jim vlastní. Podle všeho si někdo špatně přečetl letáček upozňující studenty, že je fajn se zeptat ostatních, jaká zájmena používají, než budou něco předpokládat.

Příspěvek upraven 11.08.17 v 16:42

JMaravelo
549 příspěvků 13.8.17 22:00

Povídáte nesmysly. Osobně mi vytáčí jak tahle genderová korektnost, která je naprosto okrajová a 99% populace rozumí, že jí dodržují jen naprosté mrdliny, tak mi ale stejně vytáčí tohle obrácené blábolení.

K věci ale. Genderless móda je už blábol sám o sobě. Nic takového neexistuje a je to zas jen další konstrukt té části, kterou jsem zmínil o pár řádků výše. Rozhodně se nestane, že by se díky tomu setřely rozdíly mezi muži a ženami. Jestli si myslíte, že muže a ženy dělá oblečení, asi vás realita brzy vyvede z omylu :D I kdyby všichni nosili genericky stejné oblečení, po chvíli stejně převládnou biologické rozdíli mezi pohlavími a to se odrazí i v módě, protože lidé mají tendenci se od sebe odlišovat, přesto, že se paradoxně rádi napodobují. Za mě jedině dobře, pokud se to trochu uvolní. Dnes je móda stygmatizovaná až až a pokud si vezmete kytičkovanou košili nebo něco nevšedního, jste hned škatulkována jako homosexuál - pochopitelně, nikoliv ale z mého pohledu správně. Občas bychom měli všichni mít právo obléci se podle nálady a i já bych měl mít právo vzít si slušivý kytkovaný tričko když na to mám zrovna náladu a ne se přemítavě sám sebe uvnitř ptát, jestli náhodou nebudu kvůli tomu terčem posměchu a na mojí náladu to nebude mít naopak místo povznášejícího destruktivní vliv.

kolúch
577 příspěvků 9.8.17 11:18

Ok, stale nechapem na co je toto asexualne mazanie rozdielov medzi pohlaviami dobre. Lebo, ze je to mazanie iba navonok a rodit budu vzdy iba zeny (max tam naskoci nejaka umela maternica v buducosti) a, ze feministky maju hranicu tiez iba co sa tyka vydupania si hoci aj nezasluzenej rovnosti sanci a platov postavenej iba na statistickom pocte, nie na skutocnej kvalite a ziadna sa nehrnie farat do bane musi byt jasne aj tomu najkreativnejsiemu genderotravovi.

Wolviecat
74 příspěvků 11.8.17 11:44

Noo… až na to, že se ženy do fárání hrnuly. Hrnuly se do něj už od technické revoluce, protože fárat bylo stejně těžké a nebezpečné jako pracovat v přádelně (práce často dostupná pro ženy v hornických městech), ale fárat bylo za lepší peníze. O snahách žen o rovný přístup k práci v dolech se napsala tuna studií (http://libraryguides.berea.edu/womenandcoal). Obdobně ženy bojují za přístup k dalším „nepopulárním“ pracem, jako třeba v sanitárních službách.
Taky je třeba se podívat, kolik mužů se do těch dolů žene…

Příspěvek upraven 11.08.17 v 12:45

Paris1789
5638 příspěvků 11.8.17 12:32

Argumentace „ad hornikum“ je za dnešního stavu ekonomiky prostě směšná, asi podobně, jako bych dneska argumentovala tím, že se chlapi nehodí na písařky, protože neumějí správně zasunout průklepák a vyměnit pásku.

JMaravelo
549 příspěvků 13.8.17 22:02

@kolúch prosím, noste jen sukně, neberte si nikdy sako, když nechápete. Díky kolouch.

may.frayn
1047 příspěvků 9.8.17 11:47

Sukne pro muze? Ano, prosim! Uz jsem to parkrat videla nazivo a mne se to proste libi. Zeny nosi kalhoty, tak proc by muzi nemohli nosit sukne? Samozrejme, stejne jako zeny nosi kalhoty zenskeho strihu, tak muzi by nosili sukne muzskeho strihu. Nevidim na tom nic tak hroznyho. Uz bychom se meli pohnout od toho pokryteckeho nazoru, ze zena muze vypadat jako muz, nosit muzske obleceni a delat muzske prace a je to v poradku, ale kdyz je to naopak, tak je to dehonestujici. Proc?

Karin
3950 příspěvků 11.8.17 18:25

Já si donedávna myslela, že se mi líbí, když chlap nosí sukně, ale teď jsem si uvědomila, že se mi líbí většinou ten chlap - bez ohledu na to, co má na sobě. Snad proto, že chlap, který má koule vzít si sukni, je prostě ten typ, co se mi líbí - takový ten hodně mužný, který se nemusí bát, že by mu sukně ubrala na mužnosti…

JMaravelo
549 příspěvků 13.8.17 22:05

Gothninjové moc koule nemají :D Je to banda podvyživenejch emáčků co žijou ve sklepě a hrajou videohry :D

Janiac
789 příspěvků 14.8.17 14:35

To je taky předsudek jak Brno :-)

JMaravelo
549 příspěvků 14.8.17 22:18

@Janiac :D Však já to trochu v nadsázce zjednodušuji :D

Janiac
789 příspěvků 15.8.17 13:34

Máte pravdu. Zejména ve spojení s posledním článkem a Víťou Ivičičem dostal pojem mužnosti pánské módy nový rozměr :D

Příspěvek upraven 15.08.17 v 13:34

motorová pila
126 příspěvků 12.8.17 08:28

Můj strejda pánské sukně nosí. Na zahradu je to v pohodě, do města by to působilo divně. Sukně na něm zabíjí všechno mužské. A to v ní vypadá mnohem lépe než modelové tady, kteří mají mužného vzhledu ještě míň než on… takže ať si je muži nosí, ale mi se to líbit nebude.

Gorilka
1476 příspěvků 9.8.17 12:20

@kolúch >a ziadna sa nehrnie farat do bane

Tady je spíše i problém v zákoníku práce, který „ochraňuje“ více ženy než muže.

kolúch
577 příspěvků 9.8.17 12:50

Tu banu netreba brat az tak doslovne. Ale da sa to povedat aj z inej strany, o sport sa absolutne nezaujimam, ale sfleku viem z hlavy vymenovat par futbalistov a min. jedneho boxera. Kolko ludi aj z tych, ktori sa o sport zaujimaju vymenuje zenske futbalistky alebo bexerku? A to existuju iste aj majstrovstva sveta. Ale prirodzene si pozriem jedincov, ktori v tom podaju top vykon a nebudem sa rozhodovat na zaklade toho co maju medzi nohami. Pre rovnaky dovod nebudem pozerat ak… vzniknu muzske akvabely :D

Paris1789
5638 příspěvků 9.8.17 17:32

Okrem toho bane zatvárajú, aj tak majú robotníkov akosi privela česky řečeno, okd je v háji, uhlí z našeho regionu je moc drahé a nekonkurenceschopné a kromě toho frčí obnovitelné zdroje

Tahle móda je jen logickým důsledkem změny pracovního trhu, drtivá většina jobů je ve službách a tam si můžete obléci cokoli, nejste limitovaní ani počasím, ani potřebou být vidět a už vůbec ne potřebou ochrany před pracovním prostředím


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.8.17 13:04

„Neznamená to, že už na sebe nikdy nemůžete obléct nic dívčího či ženského. Jen se možná příště nebojte zabloudit v obchodě i do té druhé, "zakázané“ sekce." Souhlas. Vždycky jsem si kupovala spíš pánské džíny, protože dámské mi plandaly kolem boků. S mnoha dámskými oděvy mám tentýž problém i dneska, ale šaty a sukně, bohužel, ještě v pánském neprodávají. Škoda. :-)

Příspěvek upraven 09.08.17 v 13:37

A666
419 příspěvků 10.8.17 04:05

Jo, moje mamka v pánském nakpuvala často kalhoty (i proto, ž e jsme vysoké a tam byly delší) :) A kdyby tam měli sukně, asi by měla větší pravděpodobnost, že jís edou :D Naopak já cos e týče kalhot fakt nidky do pánského nemohla, mám bohužel moc ženskou postavu s velkým rozdílem pas-boky/zadek…

ming_xing
1324 příspěvků 9.8.17 13:56

Stale mi unika, co je spatneho na tom, byt muzem nebo zenou a VYPADAT tak. moda byla historicky povetsinou vymyslena tak, aby strihy lichotily tvarum tela (mezi zenou a muzem jiste rozdily jsou, at se nam to libi nebo ne) a zaroven odpovidala zivotnimu stylu a vyhovovala potrebam (ktere mame take do jiste miry odlisne).
momentalni trend hyperkorektnosti mi prijde postaveny na hlavu. po sta- a tisiciletich evoluce se vracime sirokym obloukem zpet do doby, kdy muzi i zeny nosili pytlovite habity..

JMaravelo
549 příspěvků 13.8.17 22:08

Nic. Ale stejně jako umění, i móda se uvolnila. Máme svobodu. A svoboda znamená nosit si co chceme bez toho, aby mi do toho někdo kecal, nebo ne?

Pirek
7064 příspěvků 9.8.17 14:07

@ming_xing Špatného na tom není nic. Stejně jako není nic špatného na tom, vypadat stejně.

Doporučuju nastudovat historii módy (prý aby lichotila, tak určitěěěěě) a teorii genderu.

XIII
71 příspěvků 12.8.17 10:04

„teorii genderu“

Soudím, že abstraktní pojmy, které se více než sto let nikdo neobtěžoval přeložit do češtiny, nestojí za to, abychom se jimi zabývali, natož abychom studovali jejich teorii. Pokud jsme se bez „genderu“ obešli od časů obrozenců až podnes, obejdeme se bez něj zajisté i nadále. ;)

Pirek
7064 příspěvků 12.8.17 13:09

LOOOL, tyto argumenty myslite vazne? Doufam, ze v tom pripade mate stejny postoj k televizi, radiu, tabletum a vlastne k elektrine vubec, protoze tyto terminy se taky nikdo neobtezoval prelozit do cestiny, o hruzo! Navic misto genderu lze pouzit vyraz „socialni pohlavi“, lec prave gender ma nekolik vyhod, napr. je kratky, vystizny a mezinarodne srozumitelny. O socialnim konstruktu zenstvi, potazmo pohlavi se i v ceskem prostredi mluvi verejne od konce 19. stoleti.

Ale chapu, je snazsi vysmivat se necemu, o cem nic nevim. A jeste jsem na svou neznalost tak hrda, az to zavani omezenosti.

Pertinacia
25 příspěvků 12.8.17 23:37
Pohlaví je biologická kategorie

Ne sociální.

Pirek
7064 příspěvků 13.8.17 09:52

Myslite? Kdyby pohlavi byla jen zalezitost pohlavnoch ustroji, bylo by jedno, co ma kdo ma sobe, a tato diskuze by nevznikla. Ovsem jak je videt, je to predevsim zalezitost socialni.

dorianna
9 příspěvků 16.8.17 14:50

V angličtině se třeba rozlišuje sex = pohlaví a gender = sociální konstrukt, sociální pohlaví. Jsou to dvě různé věci, proto dvě různá slova. V češtině je to trochu nešťastné s pohlavím a sociálním pohlavím, ale co už.

Pohlaví je, pravda, biologicky dané, zjednodušeně - to, co máte mezi nohama (i když někteří lidé se rodí biologicky na pomezí mezi mužem a ženou).

No a pak gender - cítíte se jako muž nebo žena, jaká je vaše identita (a i tady existují neutrální varianty).

Takže ano, máte striktně vzato pravdu. Pohlaví je biologická kategorie. Ale tam to nekončí.

Příspěvek upraven 16.08.17 v 14:51

Wolviecat
74 příspěvků 19.8.17 16:54

Nepříjde Vám, zhledem k tomu, co tady tvrdíte, ta Vaše ikonka trochu… ironická?

Agraynel
81 příspěvků 9.8.17 14:36
...

Já nevím, ale a´t přemýšlím jak přemýšlím, tak nedokážu napasovat mužský střih na ženu a naopak - leda, že všechno bude pytel :D jistě, muži historicky taky nosili kilt, ve středověku nosili cotte (což jsou vlastně v dnešním pohledu šaty:D) a ženy nosí kalhoty, ale vždy pánského a dámského střihu - anatomie je neúprosná :D proto nechápu ty oboupohlavní kolekce - vždy´t to nemůže sedět ani chlapům a ani ženským…

A666
419 příspěvků 10.8.17 04:08

Podle mého butou ty kolekce asexual hlavně v tom, ž e ty kusy oblečení budou prostě stejného stylu, ale střihy mužských a ženskýchs e budou mírně lišit. podobně jako byl trend boyfriend džín (nevím, ejstli ještě je) - taky to většinou byly takto označené prodávané v dámském a nebrakovaly se chlapům z šatníku…

DanaP
170 příspěvků 18.8.17 13:34

V době kdy parta homosexuálů navrhuje oblečení pro vychrtlé a podvyživené modelky bez jakýchkoliv tvarů je dost jedno, jestli to vezme na sebe model/ka muž či žena. Opravdu to bude vypadat stejně.

ming_xing
1324 příspěvků 9.8.17 15:07

@Pirek ok, „lichotit“ si zrejme vyklada kazdy trochu jinak, nicmene moda s odlisnymi telesnymi tvary pracuje, na tom se snad shodneme. nastudovano mam dost, to se nebojte.

Karin
3950 příspěvků 11.8.17 18:27

Já mám nastudováno houby, ale jsem si jistá, že byly doby různé a že byly i doby, kdy oblečení mělo jakékoliv tvary naprosto zakrýt…

Paris1789
5638 příspěvků 9.8.17 17:27

Sukně je tak pohodlný kus oblečení, že bych ji pánům upřímně přála.

kolúch
577 příspěvků 9.8.17 17:48

Boli pred casom take vykriky, muzi mali na molach sukne z tvidu, kanady, kozene bundy, vyzerali ozaj muzne, taki skotski motorkari :D Ale ten gender motyl v kvietkovanom nohavicovom kostyme… Nie, dakujem, pokojne si budem nekorektne ista svojim pohlavim.

Příspěvek upraven 09.08.17 v 17:49

Paris1789
5638 příspěvků 9.8.17 18:01

K tomu můžu jen říct, že vás nikdo nenutí to nosit.

A666
419 příspěvků 10.8.17 04:07

Zrovna jsem přemýšlela, že u chlapů by vlastně měla ta sukně i docela anatomické (a možná i funkční, kdyby byla bez punčocháčů s „průvanem“ :D ) opodstatnění :)

Karin
3950 příspěvků 11.8.17 18:29

Spíš fyziologické - pod sukní se jim tak nepřehříval pytel.

Alsanna
1 příspěvek 9.8.17 18:24

Ať si každý nosí co chce… Ale já se raději stáhnu do korzetu, než abych si na sebe vzala něco z oněch genderless návrhů. Vím, že móda může být velmi flexibilní a co se komu líbí je jejich subjektivní názor. Spíš se obávám, že za pár let se v rámci „korektnosti“ do těch (podle mého názoru) pytlů budeme muset nasoukat všichni, abychom náhodou neurazili nějakého SJW a to je to co je špatně!

Paris1789
5638 příspěvků 9.8.17 22:23

Napadá vás někoho, proč vznikla ta potřeba rozeznávat lidi podle oblečení? Jasně, bylo to kvůli tomu, aby jeden poznal, kdo jsou domácí a kdo přespolní, tedy kvůli válkám. Z armád to pak postupně prostoupilo celou společnost, která se čím dál víc organizovala.
Proč chcete dneska rozeznávat chlapy od žen podle šatů? Je vám to k něčemu? Vy snad nepoznáte, kdo před vámi stojí? I v burce se dá dobře poznat, jestli je v ní zahalená žena nebo muž.
Oděv ztrácí svou socializační funkci a vrací se k tomu, k čemu byl původně stvořen, k ochraně těla. Tenhle trend bude postupovat, móda tak jak ji známe zmizí a bude nahrazena naprosto individuální potřebou nosit to, co je nejbližší životnímu stylu konkrétního jedince. Robotizace pokročí natolik, že si výrobu oděvu prostě naklikáte na webu a doručí vám to až domů.

Vesper007
73 příspěvků 9.8.17 22:37

@Paris1789 To bude ovšem pěkná otrava.

MP blanka
3018 příspěvků 9.8.17 22:53

Rozoberáte to dôkladne až vedecky, ja v pozadí všetkých súčasných „ módnych “ trendov, ktoré nám tak vehementne ponúkajú odevné kúsky, ktoré zhovadia nositeľku či nositeľa vidím iba krízu návrhárov a ich tvorivé vyhorenie.

Příspěvek upraven 09.08.17 v 22:53

Jersika
9 příspěvků 10.8.17 01:34
Posouvání hranic .

Po dlouhé době mi to zase nedalo a musím reagovat. Ač osobně nevidím nic špatného na mužském v sukni, holce v pánských kalhotách a na této módě obecně (že se mi nic z toho, co se tu prezentuje nelíbí, je věc jiná), trochu mě trend „neurčitého pohlaví“ začíná děsit. Trochu dost. „Dobrý den, dámy a pánové " je zastaralé a neobsahuje to všechny - to jako vážně? I lesba je přece jenom žena a muž transexuál se také cítí být ženou, tak si z toho vybere tu ženu, nebo může, pokud chce, ale pohlaví jsou prostě dvě, není jich tolik, aby byl problém je všechny vyjmenovat. Nebo ty "pohlavně neutrální " školky ve Skandinávii, to je taky lahůdka. Celou dobu trnout, aby se člověk neuřekl a nenaznačil dítku, že je chlapeček a pak čelit naštvanému rodiči, který chtěl "aby si dítě samo vybralo, co je“?!? A jak to to dítě udělá? Mávne rukou a upadne mu pindík? Nemluvě o případu, kdy novorozenci vůbec nenapsali pohlaví do rodného listu (podle rodičů je to diskriminace). Také jsem proti „tradičním rolím“ mužů a žen, je mi jedno, jakou kdo má orientaci, ale mám silný pocit, že se to začíná s tou korektnosti přehánět až do absurdna. A že z „experimentu " bude za nějaký čas "móda“, a z té zas za další čas norma.

Wolviecat
74 příspěvků 11.8.17 12:07

„A jak to to dítě udělá? Mávne rukou a upadne mu pindík?“

Ne. Přijde za rodičema, řekne: „Já jsem holčička/chlapeček“ a rodiče se k němu dál chovají stejně, jenom používají jiné zájmeno. A možná si to dítě časem rozmyslí, možná, že bude trans - a bude v pohodě, protože z toho v dětství nedělali kovbojku a protože nemusel projít pubertou „špatně“ - možná, že bude genderqueer nebo genderfluid nebo agender.
Je to zvláštní, co? Skoro jako by váš gender NEURČOVALO TO, CO MÁTE V KALHOTÁCH.

A btw. tvrdit že pohlaví jsou prostě dvě je taky dost zavádějící. I když půjdeme jenom po biologii, je to mnohem komplikovanější - určujete to podle chromozomů? Co potom osoby s XXY, XXX, X0? Podle gonád? Můžou být oboje, a některé poruchy (např. androgen insensivity syndrome) může způsobit, že člověk má mužské gonády, ale vyvíjí ce jako žena. Podle vnějších pohlavních orgánů? Existuje celé spektrum od „typicky ženských“ po „typicky mužské“ a v některých případech je jen otázkou legislativy, jako co vás pak zapíšou. Podle hormonů? Viz. AIS, plus hormony jsou nestálé a mění se. Sekundární pohlavní znaky? Ovlivněné spustou vnějších vlivů. A pokud chcete zabíhat do genderu, tak to je naprosté spektrum od ženy k muže, plus agender, plus genderfluid.

Příspěvek upraven 11.08.17 v 12:49

Paris1789
5638 příspěvků 11.8.17 12:29

NEBO V SUKNI

Wolviecat
74 příspěvků 11.8.17 12:41

Přesně

Oveeec
3215 příspěvků 11.8.17 21:29

Já nechci zabíhat do podrobností, koneckonců jich ani moc neznám, ale když jsme až dodneška neměli problém u většiny lidí určit, co biologicky jsou, i bez znalosti počtu chromozomů a hladin hormonů a podobně, snad ho nebudeme mít ani v budoucnu, ne? Vím tedy, že argumentovat minulostí je ošemetné, protože právě v otázce genderu bylo pravděpodobně nalajnováno tak přesně, že z toho určitá skupina lidí, která nevěděla, kam se zařadit, byla nešťastná, ale…Osobně bych nebránila nikomu nechat se přeoperovat na to druhé nebo se nechovat podle společenských stereotypů, ale na co proboha máme agender a genderfluid a já nevím co ještě? Říkám si, jestli už lidi jednoduše roupama neví coby, nebo jestli je to nějaká psychická porucha, nebo jestli jsou pochybnosti o vlastním genderu u velké nebo převážné skupiny lidí přirozené a dnes se to už prostě smí dávat najevo, jako třeba homosexualita, a je akorát třeba si na to zvyknout. Osobně mi ty všechny gendery a bezrodá zájmena jdou sice dost na nervy, ale nerada bych někoho nějak omezovala v jeho přirozenosti (když nebude samozřejmě nikomu ubližovat). Na druhou stranu je snad jen u mála lidí problém určit, co jsou biologicky, a proč by někomu mělo vadit, že když se narodí v biologicky ženském těle, že mu to zapíšou do dokladů a zdravotní dokumentace, jestliže ho nechají zvolit si gender? I když pro volbu bych byla jenom v případě, že by se ten člověk ve svém biologickém pohlaví necítil dobře. Nechávat děti vybírat preventivně mi přijde blbost největšího rázu. Jejda. To je zase sloh. To jsem teda neplánovala :) V módě se to nejspíš objevilo proto, že to šetří práci. Doteď nerozlišovali typy postav, aby nemuseli dělat záševky, teď už se budou rovnou šít univerzální pytle a Číňánci jich stihnou vyprodukovat ještě víc :-P

Lienka77
210 příspěvků 10.8.17 09:49

Nehraje pro mě roli, komu je tahle móda určená, ale mě se tyhle neslušivé - hm, z nedostatku lepšího vyjádření „hadry“ fakt nelíbí.

Agraynel
81 příspěvků 10.8.17 11:48

@A666 Já to právě z článku pochopila tak, že jedny kalhoty budou unisex - že se nebude od jednoho kusu oblečení dělat pánská a dámská verze

Christen SEN
140 příspěvků 10.8.17 13:57

Po prečítaní článku som si pozrela fotky na genderless fashion. A mne príde, že je to revolúcia skôr pre mužov ako pre ženy. Ženy od genderového stereotypu oslobodila Coco Chanel keď vyšla s nohavicami a kostýmom. Od tej doby sa pre nás veľa zmenilo. Ja, ako žena, už nevidím možnosť, viac sa posunúť do mužských trendov. Nosíme nohavice, rifle, mikiny, kožené bundy, saká, kravaty, široké košele, pánske klobúky aj boxerky… Na fotkách žien ktoré na sebe tento druh trendu majú, ma neprekvapilo nič. Ale na mužoch ma šokovali krátke nohavice s volánmi, púzdrové šaty, mašle alebo krajková košeľa.

Příspěvek upraven 10.08.17 v 13:58

JMaravelo
549 příspěvků 13.8.17 22:09

:DDDD Krvácim z očí :D Některé návrháře by občas měli sešlehat hořícim bičem :D

aneli123
8 příspěvků 10.8.17 16:47
????

Líbí se mi to, bohužel, ráda chodím oblečená jako kluk. Mnohokrát jsem o tom přemýšlela, proč si více rozumím s muži, ráda nosím prvky z jejich šatníku, jsem maximálně spokojená v jejich společnosti atd. Zřejmě mám více mužské energie, ale zdaleka ne chlapský vzhled????. Je to tím, že jsem vyrůstala se staršími bratry? Maminka chtěla ze mě mít princeznu, ale nevyšlo to. Snažím se dodávat ženskou energii chováním, oblékáním atd ale necítím to tak…

aneli123
8 příspěvků 10.8.17 16:54

Omylem jsem poslala dvakrát????

Příspěvek upraven 10.08.17 v 16:57

Armida
70 příspěvků 10.8.17 21:24

Ale stejne me vic pritahuje u panu muzny vzhled :-)

Leather lover
342 příspěvků 10.8.17 21:50

Tohle je jenom období, možná budou ženy vypadat ještě víc jako chlapi a naopak, až naše společnost bude hodně bezpohlavní. Pak už ani orientace nebude hrát moc roli, ani role matka vs. otec. Ale vsadím se, že nebude trvat dlouho a k pohlavím se vrátíme. Ale možná trochu poučenější…

Karin
3950 příspěvků 11.8.17 18:31

Já v to doufám.

Josefínaa
429 příspěvků 10.8.17 23:34

@kolúch
Nečetla jsem to celé, tak nevím, zda to již někdo nezmínil, ale mužské akvabely v ČR jsou a to už dost let.

Pirek
7064 příspěvků 11.8.17 11:49

@Wolviecat
Z toho, že chlupaté mužské nohy jsou fyziologické neestetické.

(Současně jsou však v naší kultuře vysoce neestetické i chlupaté ženské nohy.)

Wolviecat
74 příspěvků 11.8.17 12:05

Takže nejde o fyziologii, ale o Váš osobní názor.
Tak to příště napiště rovnou.
A šortek se to netýká?

A ty ženské chlupaté nohy jsou neestetické posledních pár desítek let, takže nevím, proč by na tomto základě mělo být pro muže nevhodné nosit sukně.

Příspěvek upraven 11.08.17 v 12:43

JMaravelo
549 příspěvků 13.8.17 22:11

Fyziologicky neestetické :DDD to si musim zapamatovat tohle spojení :D

Tiffani
6 příspěvků 11.8.17 15:02

„zakazane“ sekce? Pokud je tim mysleno panske oddeleni, tak ona byla nekdy „zakazana“? Mam nekolik panskych tricek a kosil, maji omnoho vic pricetnejsich veci.
Modely v clanku jsou docela prisernosti bez ladu a skladu. Tak snad se bude myslet i na netrendy lidi a anatomicke odlisnosti a budou se vyrabat i gendrove a nudne veci..

Pirek
7064 příspěvků 11.8.17 17:14

@Wolviecat
Slibuju, že pro příště a navždycky budu podobné výroky uvozovat z obou stran viditelným upozorněním IRONIE.

Wolviecat
74 příspěvků 11.8.17 18:19

Vzhledem k tomu, kolik lidí takhle argumentuje naprosto vážně, ta cedulka ironie docela pomůže :D Já si navíc nevšimla, že je to od různých lidí, a fakt to nepochopila

Příspěvek upraven 11.08.17 v 18:20

Pirek
7064 příspěvků 11.8.17 17:16

Stejně je sranda, kolik lidí záměr genderless módy nechápe, a kolik jich pobuřuje; kolik lidí je tak nejistých svým genderem, že je zpochybnění genderu někoho jiného jím samým vyvede z míry.

DanaP
170 příspěvků 18.8.17 13:38

Klídek, nám se to prostě nelíbí. :)

Gorilka
1476 příspěvků 11.8.17 17:45

@Paris1789 Co takhle „mechanizátorka lesních strojů“?!? Díky ZP mají ženy smůlu.

Áno, drvoštěpka jest toto povolání.

Alterations
753 příspěvků 11.8.17 19:36

Já bych to nechala na nějakém pánském krejčím, aby tu vysvětlil rozdíly v konstrukci pánských a dámských kalhot. Jsou docela podstatné. Když někomu nepohodlí nevadí, je to jiná věc. U nás dam jsou zase problém prsa. Pokud má postava výrazně ženské nebo mužské rysy, těžko oblečení zaměňovat. Okouzlující osoba si pro fotografii může obléci cokoliv ale v běžném životě to stěží půjde.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.8.17 21:40

Připsala bych to inflaci módních trendů. Co už mají ti chudáci návrháři vymýšlet? Stejně se v praxi 99% toho, co je vidět na přehlídkách, neujme.

XIII
71 příspěvků 12.8.17 09:58

Tohle už tady bylo kdysi, v sedmdesátých. Vydrželo to tuším pět let.

Abych parafrázoval slavný citát: „Kdo není obeznámen s chybami historie, ten nechápe, proč se mu starší generace smějí.“ ;)

Pirek
7064 příspěvků 12.8.17 13:10

Prosim vas, najdete si uz lepsi vyraz sveho znechuceni, nez je zprofanovane „roupama nevi, co by“.

Karin
3950 příspěvků 13.8.17 18:20

To je rčení našich maminek a babiček, jako děti jsme to slýchali den co den, to se jen tak neodnaučíme :D

DanaP
170 příspěvků 18.8.17 13:40

No a líbilo by se vím více „jsou tak znuděni životem, že vymýšlejí kraviny“?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.8.17 23:56

@JMaravelo Někdo musí začít. Držím Vám palce, budete mít můj obdiv. Myslím, že módní návrháři by se měli začít zavčas věnovat hlavně letním sukním pro muže. Podzimní a zimní variace vidím jako mrtvě narozené dítě - v plískanicích nosím raději kalhoty i já.

JohankaK
191 příspěvků 14.8.17 10:25

Vzhledem k tomu, jaké je složení čtenářek Módního pekla, se ani nedivím, že tu jsou takové komentáře, jaké tu jsou…ale je to škoda. Nevidím problém v tom, že si muž vezme sukni, navíc když u žen je pánské oblečení bráno dokonce jako neprvoplánově „sexy“.

Phantasy
60 příspěvků 14.8.17 16:18

@JMaravelo Pobavil jste mě :-D Líbí se mi váš mužský pohled na věc (snad se neurazíte, ve stávající genderless atmosféře), tak mi prosím řekněte - co vlastně muže přitahuje na možnosti oblékat kousky oděvů, které jsou vnímány jako ryze ženské? Nemluvím o kiltu a jim podobným, ale o „bezpohlavní“ módě (z prezentovaných fotek to na mě jinak nepůsobí). Nechci „hateovat“, jen mě to upřímně zajímá.

EDit: doplnění

Příspěvek upraven 14.08.17 v 16:23

JMaravelo
549 příspěvků 14.8.17 22:13

@Phantasy Pokud se jako já o módu zajímáte od svého útlého věku a tak nějak v tom žijete, brzo zjistíte, že móda není jen sako, hodinky a košile - ačkoliv si to trapná česká výchova pod taktovkou Muži v Česku myslí. Vrcholem není špendlík v klopě a kapesníček s kohoutím vzorem. Tohle všechno je uniforma, kterou snadno oškatulkujete subkulturu a z mého pohledu je to na stejné úrovni jako módní trendy. Tedy něco, co prosviští kolem, všichni to nosí a vlastně ani nerozumí důvodu proč - mají to tak ostatní a podřizuje se to obecnému vkusu. Z mého pohledu jde ale móda dál. Měla by sloužit jako způsob sebevyjádření, je to komunikace, vychází z toho, kdo jsem a skrze ní se to projevuje vně. Ačkoliv to někoho překvapí, i my muži - a kdybyste mě znala, působím velmi mužně si myslím :D máme citlivější stránky. Dřív jsme se mohli vyparádit v krojích, ale dnes? Nic „parádního“ nám nezbylo. Jen se zamyslete nad tím, jak se chalpi v posledních letech urvali s barevnými ponožkami. Přitom taková kravina, co snad všichni, co se zde pohybují brali jako „basic“. Stačilo aby holky řekly „nebojte se toho, nikdo vás za barvy neodsoudí, naopak, je to super!“ - puf a máte všechny obchody narvaný ponožkama s hlavama simpsonů a jiný nepřístojnosti :D Ale pointa je v tom, že i muži se chtějí parádit. Jen nevědí jak a nechtějí působit trapně. Nechtějí, aby je někdo odsoudil a měl je za buzíky, což s největší pravděpodobností, když si vezmou košili s volavkama budou. Můžu vám říct, že mě se to stalo nespočetněkrát :D A víte třeba kvůli čemu? Že jsem před pár lety nosil broque boots s červenými ponožkami a lidi to tu akorát neznali ;-) Tady začínaly CROCSy.

A co se sukně týče? Na tý vůbec nelpim. Spíš šlo o takové povzdychnutí nad časy, kdy existovaly široké nohavice, střihy co myslely na „zakládání“ a kalhoty s laclem :D Ach, kéž bych sehnal kvalitní pánské kalhoty s laclem… :-( :D

Phantasy
60 příspěvků 14.8.17 16:34

@JohankaK A není i pánské oblečení, ve kterém žena chce působit „neprvoplánově sexy“, uzpůsobeno jejím proporcím?

Phantasy
60 příspěvků 15.8.17 09:01

@JMaravelo Děkuji, takhle jsem nad tím nikdy nepřemýšlela :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.8.17 09:18

@JMaravelo Technicky vzato dneska to všechno nahrazují kalhoty se sníženým sedem, případně zvané nas..á..čky. :-) Ovšem mají jednu drobnou nevýhodu - na škále přitažlivosti se limitně blíží absolutní nule.

AgeMiddle
112 příspěvků 15.8.17 11:49

A mně se líbí, když žena vypadá a obléká se žensky a muž, co vypadá jako muž. Kalhoty oblékám ráda, ale v šatech se cítím víc žensky. A pokud se chce muž „zdobit“, tak proč ne? Italové klidně nosí růžové košile nebo polo trička a nikdo je kvůli tomu nemá za gaye. Pokud mužům bude slušet sukně (a věřím, že nám ji v létě někteří závidí), tak ať ji nosí.
Na svobodu oblékání má právo každý, ne každému se to ale musí líbit.
Na většinu těch modelů by moje babička řekla, že vypadají jako strašáci do zelí.

JMaravelo
549 příspěvků 15.8.17 12:08

@AgeMiddle Zdobení se rozhodně neni růžová košile nebo polo :D Zdobení je vypadat alespoň jako Steven Tyler z Aerowsmith (těch možností jsou samozřejmě kvanta). Narozdíl ale od toho co nosí je růžová skutečne spjatá u mužů se subkulturou gayů a Elton John i Freddy Mercury ji neodmyslitelně v tomto zprofanovali. Tím pádem konotačně růžové tričko teplé je - bez ohledu na to, jestli někomu sluší jebo ne :D

AgeMiddle
112 příspěvků 15.8.17 17:09

Záleží na barvě a stylu - není každá růžová „teplá“ A když se chcete zdobit a máte na to odvahu, pak nevím, kde je problém? Vaše oblíbené volavky jsou moc pěkné.
Ty dvě předposlední fotky jsou asi tím, co myslíte.

Příspěvek upraven 15.08.17 v 17:13

JMaravelo
549 příspěvků 15.8.17 20:35

Jak to tedy jen vysvětlit lépe… Co jsem chtěl říci je, že růžová barva je symbolem homosexuality. To je prostě ložený. Oni se k tomu hlásí a obecně je to tak přijímáno. Má to dlouholetou tradici a nezměníte to přes noc tím, že výjmečně nebudete vypadat úplně homosexuálně v růžové košili.
Z historie růžové u homosexuálů

Pokud vy tedy (jako muž) půjdete v růžové ven a někdo vás bude mít za homosexuála, nemůžete mu to mít za zlé. A to je to, co jsem se vám v původním příspěvku snažil říci. Narozdíl od pestré košile nebo prstenů, ty s homosexualitou přímou spojitost nemají.

Příspěvek upraven 15.08.17 v 20:37

Christen SEN
140 příspěvků 16.8.17 09:51

Označovať ružovú farbu, ako farbu homosexuálov, pretože tak boli označovaní homosexuálny väzni v koncentračných táboroch v nacistickom nemecku je veľmi nevhodné.

Příspěvek upraven 16.08.17 v 09:55

JMaravelo
549 příspěvků 16.8.17 11:19

Zlobte se na mě jak chcete, ale pokud nedokážete na tom svém konci ani minimálně zapojit hlavu k pochopení toho co říkám v těch dvou příspěvcích, ani když to teď po třetí napíšu, tak to nepochopíte.
Cituji tedy z onoho odkazu, ke kterému se vyjadřujete:
„By the end of the 1970s, the pink triangle was adopted as a symbol for gay rights protest.“
„Ke konci 70. let se stal růžový trojúhelník symbolem protestů homosexuálů“

„The PINK Panther Movement adopted a pink triangle…“ - Hnutí Růžových panterů (LGBT hnutí) převzalo růžový trojuhelník jako svůj symbol…

A tak můžu pokračovat do nekonečna, vy nevhodná. Když máte potřebu na něco reagovat, alespoň si to příště přečtěte a zkuste se zamyslet, jak to funguje v kontextu toho daného příspěvku.

Příspěvek upraven 16.08.17 v 11:20

Christen SEN
140 příspěvků 16.8.17 12:28

Pokiaľ viem, tak farby dúhy sú farbami hnutia LGBT https://en.wikipedia.org/…ainbow_flag_(LGBT_movement) Na margo toho, že muž v ružovej musí nutne byť homosexuál je nezmyselný predsudok. To je to isté ako povedať, že žena s krátkymi vlasmi je lesbička. Tieto a podobné predsudky, nemajú žiadne reálne opodstatnenie.

Příspěvek upraven 16.08.17 v 12:32

JMaravelo
549 příspěvků 16.8.17 12:38

Jak jsem řekl, ani na potřetí. Vůbec neregistrujete, co vám píšu a vedete si svou. Mám ale trpělivost - která tímto příspěvkem ovšem došla, takže to pro vás shrnu v bodech.
1. Nacisté označovali homosexuály růžovou.
2. V reakci na to homosexuálové převzali růžovou jako svojí barvu (viz odkaz wikipedia).
3. K odkazu růžové barvy se hlásí Elton John, Freddy Mercury, Pink Panthers a obecně je propagovaná jako barva homosexuálů HOMOSEXUÁLY SAMOTNÝMI!!!
4. Nikde netvrdím, že muž v růžové je homosexuál, ale že když ho nekdo na základě toho bude považovat za homosexuála, nemůže mu to mít s ohledem na výše napsané dotyčný za zlé.

OTEVŘETE TENTO ODKAZ PROSÍM

Už se chápeme nebo furt ne? Nebo prostě to, že znáte jeden symbol - Rainbow flag, vylučuje absolutně ve vaší hlavě možnost (a skutečnost) že LGBT komunita se identifikuje také s jinými symboly?

Arrrgh, přesně důvod proč sem sem přestal chodit, tyhle debaty bez ochoty chápat co člověk píše a dokola mlácení vlastního blbého názoru, místo radosti z toho, že se můžu něco nového dozvědět.

Příspěvek upraven 16.08.17 v 13:05

JMaravelo
549 příspěvků 15.8.17 21:06

@benyka Já už teď si přijdu kontroverzní víc než dost, takže bych se dostal tak maximálně k zástěře :D Jí si počkam za rok až prodejci vylezou s první hakamou. Ale pokud někdo chce v létě cítit svěží vánek, kdo jsem abych mu bránil :D

Hakamy:

Dámské verze jsou běžné:

Ale existují ve snech i rezervovanější střihy:

Minulý rok byly představeny dost otřesný, ale hitový tepláky chinobakama :D

Kdo neví co je hakama, jedná se o kalhoty, které byly součástí tradičního japonského oblečení (nejen) samuraiů. Jejich hlavní výhodou je lehkost ale především naprostá volnost pohybu - mimo jiné díky řasení od pasu.

Tohle není hakama :D

Janiac
789 příspěvků 16.8.17 17:10

Dobrá inspirace, děkuji.

Ty poslední kalhoty, co nejsou hakamou, mám moc ráda, v jakékoliv délce, byť jen pro volný čas.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.8.17 13:06

Já to říkám dávno, že symboly nadělají víc škody než užitku a měly by se zakázat. :-) Myslím, že v dnešní době, kdy muži nejezdí na koni, ale převážně se přesunují autem nebo MHD mezi křeslem v kanceláři a křeslem u televize (to je zkratka), nemá psychický nátlak na to, aby nosili výhradně kalhoty, žádné racionální opodstatnění.

JMaravelo
549 příspěvků 16.8.17 16:05

@benyka ani nevíte jak jsem v tomhle s vámi „za“ :D jen na tričko s „hákovym křížem“ a nápisem „leave me alone, i am a budhist“ asi jen tak odvahu nenajdu :D

karwen
76 příspěvků 18.8.17 07:13

Takže chlapi nejen že se chovají jako ženy, ale brzy tak budou i vypadat, je mi z toho smutno. A samozřejmě pro ženy to znamená další beztvaré pytle. Já se modlím za to aby se vrátila normální pěkná ženská móda s kvalitními střihy, a aby se vrátili normální praví chlapi :D

Hnědooká Lee
16 příspěvků 1.9.17 11:20

Tato móda zcela jasně pomáhá mladým lidem v jejich vývojové etapě „být schován v kolektivu“ a „oblečením chránit svou zranitelnost“ (např. černá barva). Oni z toho vyrostou… a pokud ne - i to tady bývá, kdy dospělí muži nosí urousané dlouhé vlasy a ženy babičky se oblíkají jako koťátka.
Jinak proti tomu nic nemám - pokud móda nebude vulgární, ať si nosí kdo chce co chce. Ukazuje tím svoje vnitřní rozpoložení, svou odvahu bořit hranice a v neposlední řadě ukatuje svou míru vkusu a estetiky. Estetiku v módě hledám především.

Paris1789
5638 příspěvků 9.8.17 20:37

Chápu, nosíte řeznickou zástěru.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Nová norma hrbatosti

Autor: Channah

Bývala to jedna z nezastupitelných výsad maminek a babiček –... Celý článek

Styl & Kabo: Top Styl Designer

Autor: Ada

Jedním ze zlatých hřebů Stylu byla soutěž Top Styl Designer. Do té... Celý článek