Hamé Sweet Fashion 2015

29.07.15 | autor Ada

Než dokončím další článek (slíbení návrháři z 90. let), mám tady jedno krátké připomenutí pro studenty: letos se koná 3. ročník soutěže pro mladé návrháře Hamé Sweet Fashion. Nechcete se také zúčastnit? Reportáž z...

Reportáž z loňské soutěže je zde; připomeňte si také rozhovor s Míšou Mathonovou, která se loni umístila na druhém místě. Já v porotě letos nebudu, ale předsedkyní zůstává doc. Liběna Rochová, která také bude soutěžícím radit s realizací a bude mít rozhodující slovo při výběru vítěze. Na Módním pekle samozřejmě po finále opět najdete reportáž i s fotkami.

Modely Nikoly Susové, vítězky ročníku 2014Modely Nikoly Susové, vítězky ročníku 2014

Soutěž je určena studentům oděvních a uměleckých středních, vyšších odborných a vysokých škol v České a Slovenské republice. Soutěže se může zúčastnit jeden student, nebo tým dvou či tří studentů. Oproti prvním dvěma ročníkům budou tentokrát dvě kategorie, jedna pro středoškoláky, druhá pro soutěžící z vyšších odborných a vysokých škol. Tématem je stále ovoce, které by mělo modely inspirovat, ať už barvou, tvarem nebo jiným vjemem. Cení se především kreativita, originalita, přehled o aktuálních trendech a schopnost chytře je zpracovat.

Co pro přihlášení musíte udělat? Přečtěte si pravidla, vyplňte přihlášku (elektronicky, nebo si ji vytiskněte), přiložte kresby svých návrhů a nejpozději do 16. srpna 2015 odešlete. (Pro prokrastinátory, kterým se nejlépe tvoří pod mírným tlakem, je právě ideální čas začít!) Jak je zřejmé z pravidel, modely není potřeba mít hotové, stačí návrh a popis, z jakého materiálu byste je chtěli ušít. Vybraní finalisté se setkají s Liběnou Rochovou, která jim poradí, jak nejlépe postupovat, a své modely realizují. Finále se uskuteční 4. listopadu 2015 v Praze, kde budou modely představeny na módní přehlídce, a porota určí první, druhé a třetí místo v každé kategorii. Odměnou pro ty, kteří se umístí, bude sláva a také finanční cena, kterou budou moct použít podle libosti, třeba na materiál na novou kolekci.

Návrhy Lindy Havrlíkové, finalistky ročníku 2014Návrhy Lindy Havrlíkové, finalistky ročníku 2014

Pokud už nejste studenti, můžete si zafantazírovat v komentářích: čím byste se inspirovali, kdybyste měli vytvořit model do soutěže, nebo třeba na běžné nošení? Máte rádi ovoce, a projevuje se to nějak ve vašem šatníku, třeba v jeho barvách?

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.


Reklama

Líbil se vám článek?

Reklama

 Váš příspěvek
 
brebtalka40
2 příspěvky 30.07.15 08:44
jenom barvy!

Ovoce miluju, ale do mého šatníku patří jenom barvy, nikoliv tvary (to jenom mé tělo je jako hruška): třešňová - spíš květy, jahodová, pomerančová (na všelijaké topy), borůvková (kabát), čokoládová (kalhoty) - pravda, to je ale vlastně zelenina…! A rozhodně ne všechny najednou.
Ukazované vítězné modely jsou hezky hravé, ale můj muž by teda sako s obrovskou borůvkou na klopách neoblékl.

 
Betynka02
384 příspěvků 30.07.15 11:49

Ovoce také miluju. :-)

Co takhle banán? ;-)

 
Thegreatdarkone
5 příspěvků 30.07.15 22:06
Barvy a tvary

Mě by se hrozně líbilo kdyby to někdo udělal hypertropický, třeba dračí ovoce ( dragonfruit) má to luxusní barvy ( černobíle tečkovaná, sytě růžovočervená a zelená) i ten tvar http://www.rostliny-semena.cz/…89050052.jpg třeba na korzetové šaty ( jasně jasně, ne uplně hypermoderní a novátorský) ale třeba i kdyby na obří bundu nebo tak…:D

 
coffin_of_me
8 příspěvků 03.08.15 12:51

Přesně! Dragonfruit je barevně úžasný a určitě bych se jím inspirovala, kdybych ještě studovala. I když růžovou ani zelenou zrovna nenosím, vypadá to perfektně.

 
Thegreatdarkone
5 příspěvků 04.08.15 01:03

I kdyby udělali rozkrojený dragonfruit - bílá tečkovaná látka s červenými liniemi třeba :D jsem sice prd návrhářka, ale stylový bby to být mohlo, taky obšlehnout ten tvar a je to :D

 
nordthik
5 příspěvků 02.09.15 17:40

S lítostí vám musím prozradit, že letošní ročník Hame Sweet Fashion neproběhne. Prý se přihlásilo málo účastníků. A nebo to mělo znamenat, že mě nevybírají :D

Fendi vzbudila posměch šálem připomínající vulvu

Italská značka Fendi přišla se šálem, který připomíná ženské... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Kam se poděli hipsteři?

Autor: Matouš

Dřív si lidi nadávali do emařů, pak přišli na přetřes hipsteři. Kde... Celý článek


Reklama

Témata článku

Český hnis

Autor: Ada

Kdo by odolal a nesledoval soutěž o nejkrásnější dívku své... Celý článek

Styl & Kabo: naše budoucí naděje

Autor: Ada

Konečně je to za námi, hlavu mám plnou barevných zážitků... Celý článek