Hobby na víkend: kožená taštička

25.11.15 | autor Ada

Líbí se vám kožené tašky a chtěli byste si nějakou ušít, ale bojíte se, že je to příliš náročné a složité? Ukážu vám, že výroba jednoduché kožené taštičky z hlazené hovězí kůže není tak těžká a může to být pěkný víkendový projekt.

kuzev.jpg

Malé crossbody tašky z hlazenice jsou dnes populární hlavně jako pánská příruční zavazadla na peněženku, mobil a klíče. Hlazená hovězí useň je pevná a odolná, vydrží sloužit dlouhá léta a různým povalováním v autě, v hospodě, na zemi nebo ve stanu jen získává patinu a charakter. Navíc vypadá mužně. Při tom, jakou fobii mají někteří chlapi z buzertašek a jiných staromódních nebo přiteplalých kabelek, je to jasná výhoda. Práce s hlazenicí je navíc docela jednoduchá, a i když se vám nějaké detaily nepovedou, výsledek pořád vypadá docela dobře.

Tašku, kterou uvidíte v tomto článku, jsem vyrobila pro jednoho kamaráda. Vznikla na míru na jeho drobnosti, které s sebou nosí: mobil, menší peněženku a klíče od bytu a od auta, případně sluneční brýle. Je klopnová, zavírá se na magnety a má řemen přes tělo s nastavitelnou délkou. Uvnitř je kapsička na mobil, jeho majitel totiž nepoužívá žádné pouzdro ani ochrannou fólii, tak aby se displej nepoškrábal od klíčů.

Co budete potřebovat, když si budete chtít podobnou tašku také vyrobit? Jako materiál použijte hlazenou hovězí useň neboli hlazenici. Obchody, kde ji můžete koupit, jsem jmenovala v tomto článku. Na tašku nepotřebujete velký kus, takže si vyberete i v kutilských obchodech. Jediný problém je řemen, na ten je potřeba delší rovný kus, byť úzký. V nouzi je možné sešít ho z více částí nebo použít textilní popruh. V některých obchodech se dají koupit nařezané kožené řemeny, třeba tady.

Zdroj: http://www.brasnarske-vyrobky.cz/Kuze-na-miru-2-5-3-0-mm-d162.htm

Hlazenice se kupuje buď již barevná, nebo přírodní, kterou si pak sami nabarvíte nebo ji necháte tak. Tloušťka by měla být kolem 2 mm. Taštičku můžete ušít i z tenčí kůže, ale potom nebude držet tvar. Vyberte si useň, která je z rubu přebroušená - není tak "chlupatá", aby se z ní drolil kožený prach.

Pokud si budete chtít uvnitř udělat kapsičku, kupte si ještě kousek měkké kůže (vyberete v koši se zbytky) nebo koženky. Budete potřebovat také kování. Aby šel řemen přes tělo prodlužovat nebo zkracovat, kupte si přezku; na uchycení řemenu k tašce dvě déčka nebo hranatá či kulatá očka. Zapínání může být na aktovkový zámek, na kabelkový magnet nebo jaké si vyberete. Tyto kovové drobnosti koupíte i v obyčejné galanterii.

Pomůcek budete potřebovat jen několik. Domácí hobby šití kůže lze provozovat bez zvláštního vybavení; jediné nutné věci jsou v podstatě jehla, nit, šídlo, pravítko a řezák.

Na šití hlazenice si kupte voskovanou sedlářskou nit. Je to silnější lněná nebo polyesterová nit povrstvená voskem; můžete si ji navoskovat sami tím, že ji protáhnete přes špalíček včelího vosku. Bavlněné nitě se na šití kůže nehodí, protože nejsou dostatečně pevné. Sedlářské nitě mají běžně v kutilských obchodech. Jehly musí být tupé (nekupujte si jehly na kůži, ty nejsou určené na šití hlazenice!) a můžete si opět koupit speciální sedlářskou jehlu. Poslouží i běžné šicí nebo vyšívací jehly, jejich nevýhodou jsou ovšem tenká a slabá očka, která se ráda trhají, takže je lepší mít víc jehel do zásoby. Na děrování kůže budete potřebovat šídlo se čtverhranným (ne kulatým) průřezem - to moje je od Narexu a koupila jsem ho v běžném železářství.

Na řezání kůže můžete použít patchworkové řezací kolečko, zalamovací nůž nebo modelářský skalpel. Kolečkem uděláte nejpřesnější a hezky rovný řez.

Co se ještě může hodit? Mějte při ruce disperzní lepidlo, některé díly je dobré si před děrováním a šitím slepit, aby necestovaly (je to něco jako náhrada stehování). Na přidržení slepených částí používám kancelářské klipsy. V pravém dolním rohu fotky jsou dva speciální nástroje, které se vyplatí, kdybyste chtěli s kůží dělat častěji: značítko na stehy a drážkovač. Barva na kůži od firmy Cheds se aplikuje nejlépe kouskem molitanu. Některé odstíny (modrá, zelená, bordó, hnědá) se dají koupit ve spreji v některých drogeriích nebo obuvích.

Postup

Postup by se dal shrnout do několika hlavních bodů:

1) návrh a střih

2) vyříznutí jednotlivých dílů a jejich případná povrchová úprava (barvení)

3) kompletace hlavních dílů - našití kapsiček, poutek

4) sešití hlavních dílů

5) dokončovací práce

Ze všeho nejdřív si rozmyslete rozměry a udělejte si střih. Věci, které budete v tašce nosit, si můžete na střih položit a uvidíte, jestli se vejdou. Jednoduchá taštička má tři díly: přední díl, zadní díl střižený v jednom kusu s klopnou a boční/spodní díl.

Rohy zaoblete, jinak taška nepůjde dobře sešít. Na přídavky na švy počítejte cca 4-5 mm (takže jestli chcete tašku s boční šířkou 6 cm, uřízněte si boční pruh široký 7 cm). Vystřihněte si i všechny další díly, např. vnitřní kapsičku. Nezapomeňte, že bude přišitá naplacato, měla by proto být o dost širší než mobil, aby se do ní pak vešel; měkká kůže se ovšem časem trochu natáhne a vytvaruje.

Na fotce je kromě tří základních dílů také kapsa a "podšívka" pro zpevnění její horní části. Tu jsem na rub kapsy přilepila Herkulesem a slisovala mezi dvěma prkénky (stáhnete je dílenskými svorkami, přinejhorším použijte klasickou metodu zátěže těžkými knihami), aby se obě části opravdu pevně spojily. Kulaté rohy jsem si narýsovala podle šablony z papírnictví, ale můžete použít i vhodný předmět, třeba štamprle :)

Pokud chcete taštičku barevnou, je teď čas jednotlivé díly nabarvit.

Nejvíc se mi osvědčilo nalít barvu do nějaké mělké nádobky (dělám to i s těmi sprejovacími), do které pak namáčím kostičku molitanu a rychle potírám kůži od jedné strany k druhé. Kůže barvu ochotně vstřebává, je proto potřeba pořád namáčet a barvit, dokud se tekutina vpíjí. Nebude-li celá plocha rovnoměrně promáčená, zůstanou na ní skvrny. Kůže při barvení hodně ztmavne, ale nebojte, po uschnutí zase zesvětlá.

Hlazenice není odolná proti vodě, a to ani když ji nabarvíte. Jestli ji hodláte vystavovat nějakým extrémnějším podmínkám, je vhodné natřít ji ochranným lakem (můj oblíbený je Top finiš z Druchemy), nebo taštičku po dokončení důkladně promazat dobrým balzámem na kůži.

Než začnete sešívat jednotlivé díly, našijte na ně všechny drobnosti jako kapsy a spol. Po sešití taštičky už byste se dovnitř jen těžko dostávali. Hlazenice se šije tak, že se nejprve propíchají dírky na stehy a těmi se potom protahuje tupá jehla s nití. Dírky můžete dělat rovnou na kůži, nebo si na ně udělat drážky, což pro hlavní švy vřele doporučuji - materiál se v drážce lépe ohne a stehy jsou zapuštěním do drážek chráněny před odíráním. Drážka se vyřízne drážkovačem, nebo ji do ještě mokré kůže po barvení vytlačte kulatým šídlem. Mokrá hlazenice je totiž velmi tvárná a drážka do ní půjde krásně vrýsovat. Pro drážkovač platí, že vyříznete-li drážku před barvením, bude tmavší než okolí, když až po barvení, bude světlejší. Do švů si pak pomocí značítka nebo pravítka vyznačte budoucí dírky (délka stehu je 5 mm), které poté propíchnete hranatým šídlem. Existují také vysekávače, které rovnou dělají dírky (a moje značítko to možná mělo umět taky, jenže je to čína za pár korun a tak funguje jen jako značítko :) ), a značicí kolečka. Propichujte na podložce z měkkého dřeva nebo korku, ať jsou dírky dostatečně velké na protažení jehly a dvou nití.

A teď už můžete šít. Kapsičku jsem před děrováním a šitím v krajích přilepila Herkulesem, aby se mi neposunula, a přišila jsem ji k zadnímu dílu.

Existují čtyři základní stehy, kterými se šijí kožené výrobky: sedlářský, vázaný, přední a zadní. Sedlářský steh je velmi pevný, trvanlivý a prakticky nerozpáratelný. Šije se dvěma jehlami, které se protahují dírkami proti sobě a nitě se v každé dírce ještě zamotají do sebe. Postup šití najdete třeba na konci tohoto článku na Knife.cz. Při přerušení jednoho stehu se další nevytahují. Vázaný steh simuluje steh šicího stroje a prodává se na něj speciální šídlo, ale může se také šít jehlami. Šití je rychlé, ale když se někde prodře jediný steh, ihned se vypáře kus švu a výrobek se rozpadne. Pro výrobky, které mají šití tak "na ráně" jako v tomto případě, se proto moc nehodí. Zadní steh se šije stejně jako zadní steh při ručním šití látek. Přední steh je taková línější simulace sedlářského: šijete obyčejným předním stehem na jednu stranu a potom zase zpátky tak, aby stehy tentokrát přišly tam, kde byly mezery. Kdyby se šití někde přetrhlo, vypáře se přinejhorším jen pár stehů jedné řady a díly budou stále držet pohromadě. Protože příruční taštička není nijak extrémně namáhaná, zvolila jsem právě přední steh.

Spotřeba nitě je zhruba čtyřnásobek vzdálenosti, kterou potřebujete ušít. Na začátku si nechte delší ocásek, až došijete zpátky, nitě svážete, zatáhnete někam dovnitř a zakápnete lepidlem.

Na další fotce už je vidět přišívání bočního dílu k zadnímu. Poutko na řemen už je také přišité (kovové déčko do něj nejdřív jednoduše vlepte Herkulesem, přilepte na boční díl, pak nadírkujte a přišijte).

Při šití rohů si kůži tvarujte rukou a hodně utahujte, aby díly hezky seděly. Délka švové drážky na zadním dílu musí být stejná jako délka drážky na bočním dílu - jestli se bojíte, že vám to nevyjde, spočítejte dírky, pokud je jejich počet stejný a při šití nějaký steh nevynecháte (pozor hlavně v rozích), bude všechno hezky na sebe.

Kdyby vám šla jehla špatně protahovat, znamená to, že máte moc malé dírky. Můžete si sice pomoct kleštěmi, ale když budete muset moc tahat, brzo utrhnete očko jehly nebo přetrhnete nit.

Kamarád si vymyslel trochu netradiční zapínání na neodymové magnety, které jsou vlepené (lepidlem na kov a Bizonem na kůži) na rubu předního dílu a na rubu klopny. Klopnu stačí přitisknout k tašce a ona se sama "přicucne". Je to docela šikovné a rozhodně milejší než klasický kabelkový magnet, kterým člověk někdy šmejdí a šmejdí a stejně se nemůže trefit... Nevýhodou zase je, že tašku nemůžete přecpat, protože na rozdíl od aktovkového zámku pak magnety klopnu neudrží.

Po sešití tašky jsem k déčkům přišila řemen přes rameno. Můžete ho přišít, přinýtovat nebo udělat sundavací na karabinu.

Posledním krokem je zahlazení hran, jejich dobarvení a případně natření ochranným prostředkem. Hranu navhlčíte vodou (znalci nasliní) a hadříčkem, prsty nebo hladítkem ošoupete a pěkně uhladíte. Použijete-li vodu s přídavkem Herkulesu a budete důkladně třít, hrana získá lesk a tvrdost a už není potřeba ji ničím natírat. Já uhladím jen vodou a natírám bezbarvou barvou na hrany.

Na finální fotce si ještě můžete všimnout malých růžků našitých na klopně - jsou tam pro zpevnění, aby se rohy moc rychle neohmataly a nezohýbaly.

Taštičku namažte kvalitním balzámem na kůži, kterým ji pak pravidelně ošetřujte, aby kůže zůstala měkká a pružná a pěkně stárla.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Evženie
201 příspěvků 25.11.15 01:53

Páni, to je ale prima návod. Už mě svrbí prsty, jak to chci zkusit. Jediné, co mě brzdí, je moje zkušenost s vyrýváním drážek do čehokoliv - většinou někde ujedu a mám to křivě nebo neúhledně. Jak přesně vyrýt dostatečně rovné drážky? Je na to nějaká vychytávka?

rasaNori
923 příspěvků 25.11.15 02:08

@Evženie co takhle pravítko?

MoDiG
271 příspěvků 25.11.15 07:31

Ta se povedla (i barevně)

Evženie
201 příspěvků 26.11.15 20:43

Dík, rasaNori, ale tuhle úroveň bych zvládla, problém je jinde - mně totiž ujíždí to pravítko. :-)

Ada Pekelná
973 příspěvků 25.11.15 18:33

@Evženie Jak píše rasaNori, normálně to rýhneš podle pravítka. Akorát je potřeba ho pevně držet a soustředit se na to, aby neujelo a s ním i rýha.

Evženie
201 příspěvků 26.11.15 20:47

Ať držím jak chci pevně, stejně mi to dřív nebo později cukne a je to zkažené. Pravítko samozřejmě používám, jen jsem se chtěla přesvědčit, jestli jsem opravdu tak levá na rýhování, nebo jestli mi jen chybí know-how. No, nepotěšili jste mě. :-)

Veroniq
332 příspěvků 26.11.15 21:00

To znám. Buďto potřebujete někoho, kdo vám s tím pomůže a rozdělíte si role, nebo to zkuste rýt na víckrát, jemně. Když nebudete tak tlačit při rytí, i pravítko bude stabilnější. A když máte vyjeté koleje, můžete dokonce jemně dorývat úplně bez pravítka (tedy do kůže jsem ještě neryla, ale mám zkušenosti s jinými materiály). Hlavně tolik netlačte :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.15 07:29

Taštička je krásná a návod skvěle popsaný. Jen u magnetů je potřeba dávat pozor na sílu, spousta věcí se s příliš silnými magnety nekamarádí, třeba některé mobily, kreditky, hodinky…

Betynka02
384 příspěvků 25.11.15 08:37
:potlesk: :potlesk: :potlesk:

Famózní práce!!! :potlesk:

(Manžel má dvě, ale obě koupené, z broušené kůže hnědou a šedou v tmavších tónech.)

barvinok
655 příspěvků 25.11.15 09:31

P

Příspěvek upraven 30.10.18 v 21:49

Betynka02
384 příspěvků 26.11.15 06:39

@barvinok
1. Chtěla jsem Adě za její práci zatleskat, tak jsem taky udělala!!
2. Tleskajícího smajlíka jsem nepoužila poprvé. To Vy tu asi poprvé ode mne něco čtete. ;-)
3. Na Mimibazar NECHODÍM, takže ani netuším, že je tam někdo používá! A je mi to úplně šumafuk!
4. Hodnoťte skvěle odvedenou práci (nebo prezentujte svoji) a neodbíhejte od tématu. :-)

Pocit chladu
182 příspěvků 25.11.15 08:40

Zo zabavneho Modneho pekla sa nam stava blog pre kutilov..smutne

Slavoj
27 příspěvků 25.11.15 08:52
Kutil

Smutné je, když sem chodí lidé, kteří tady chtějí jen články, u kterých se můžou škodolibě bavit na účet druhých.

Příspěvek upraven 25.11.15 v 08:55

Shulamitka
116 příspěvků 25.11.15 20:18

Tak nejdřív chceme inspiraci, a když přijde, zase je to označováno jako blog pro kutily. No, pro někoho může být zdrojem zábavy škodolibě se chechtat (teď nemyslím inspirativně zhodnotit, ale skutečně škodolibě se chechtat) na úkor druhého. Osobně velmi vítám návody, jak si pořídit do šatníku něco zajímavého. Za tohle Adě moc děkuji.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.15 09:27

To je ale velmi nehezky vyrobek

Pájíne
9 příspěvků 25.11.15 19:00

To je jak před rokem 1989. Když si na to vzpomenu, tak je mi zle, jak to někdy vypadalo - matlála patlála. Neměli jsme ale jinou možnost

XIII
71 příspěvků 25.11.15 21:58

Kdo uměl, uměl. Kdo neuměl, buď si nechal udělat od někoho, kdo uměl, nebo byl matlála patlála. Ještě mám doma schovanou ručně šitou přesramennou kabelku ze sedmdesátejch, dokonce má ražený obrázek s monogramem… a kam se hrabe Lojza Výtoň, to se nedá srovnat! :P

Oveeec
3219 příspěvků 27.11.15 22:28

Ono mělo všechno svoje, ale mně je dneska zase zle z výrobků desetiletých Číňánků na anorektických čtrnáctkách, který se za týden rozpadnou (ty výrobky, ne ty modelky, i když kdo ví), a který vypadají všechny stejně, i když je značek, že by to nespočítal (čímž bohužel neříkám, že v tom nejedu taky).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.15 09:38

Tak pro me by tohle nebyl projekt na vikend, ale na celej zivot. pri me nesikovnosti:D

GorgonaM
708 příspěvků 25.11.15 10:06

@Pocit chladu - tak zase je pozitivní, že Vás to donutilo napsat Váš již čtvrtý :lol: příspěvek k zábavě na tomto webu. Jako pardon, ale jenom brát, nic nedávat, zato hloupě kecat umí každý.

Kabela se mi líbí moc a návod je moc pěkně zpracovaný. Klobouk dolů.

Jordaan
9616 příspěvků 25.11.15 10:10

A kam se s tou veci chodi?

moi-bebe
223 příspěvků 25.11.15 10:52

To myslíte vážně? V čem by podle vás muži měli nosit věci? Po kapsách? V igelitce?
Je to skvělá taška do práce (tedy ne k obleku, že) i na volný čas.

Jordaan
9616 příspěvků 25.11.15 10:54

@moi-bebe

pokud je manzel instalater, tak samozrejme :-D

moi-bebe
223 příspěvků 25.11.15 13:48

No tak je to věc vkusu, nebudu vás přesvědčovat. :) Váš muž má určitě něco na nošení věcí lépe vychytané.
Myslím ale, že instalatéra by tato taška příliš nepotěšila - leda by to byl instalatér se zálibou v miniaturách nářadí a koupelen.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.15 14:06

Nechci se výrobku zastávat, ale pokud jde o instalatérskou brašnu, už jste dávno žádného instalatéra neviděla, že @Jordaan?

Jordaan
9616 příspěvků 25.11.15 14:14

@Mishule_obecna

no dobre, tak retro-instalater se zalibou v miniaturach :-). Taska je hezky udelana, ale ten design me zrovna neoslovuje.

Příspěvek upraven 26.11.15 v 18:15

MP Vladenka
1307 příspěvků 25.11.15 18:46

A co že má teda chlap na peněženku, dokladovku, mobil (příp. druhý mobil) a klíče nosit? vuittonku? Batoh? tašku na notebook? Nebo kapsáče?

kolúch
577 příspěvků 26.11.15 19:07

Slušivú igelitku :D

Veroniq
332 příspěvků 26.11.15 15:07

Kam se s tou věcí chodí, Ada napsala v článku. Taková brašnička by stačila leda instalatérovi v pornu, mobil, klíče od auta, peněženka a kondomy se vejdou ;)

paviocko
70 příspěvků 25.11.15 10:14

Je nádherná!!!

moi-bebe
223 příspěvků 25.11.15 10:46

No to je krása! Neexistuje nějaká pevnější koženka, ze které by to šlo taky vyrobit? Vytvořila bych to pro muže, ale ten odmítá kožené výrobky…

Ada Pekelná
973 příspěvků 25.11.15 18:41

@moi-bebe: hlazenice má tu výhodu, že je tuhá, drží tvar, ta taštička je ve skutečnosti spíš krabička, aspoň než se trochu ohmatá a zvláštní. Koženku bych doporučovala čalounickou, ne oděvní, a vyztužit ji podšívkou třeba z tenčí koženky. Horší to bude s hranami, u kůže se přebrousí a zaleští, ale u koženky to nepůjde, tam jedině olemovat na způsob šikmého proužku.

moi-bebe
223 příspěvků 11.12.15 14:22

Díky za rady!

Ascari
315 příspěvků 25.11.15 11:08

Výrobek je to hezký, o tom žádná. Jenže já si myslím, že tyhle taštičky by měly být na chlapech „vidět“ co nejméně. Pro muže to není doplněk, ale naprostá nutnost, protože peněženky už se nenosí na zadku, mobily jsou velké a navíc se nosí x dalších věcí, kdy A4-ková taška je prostě moc a vnitřní kapsy málo. A zatímco ty regulérní tašky (na netbook, tablet, normálně do práce atd.) nějaké barvy snesou, tyhle taštičky na nutnosti by podle mě měly splývat s oblečením (černá, tmavě šedá) a razit co nejméně. A vůbec nemám na mysli nějakou tzv. „přiteplenost“.

TheZdenyk
68 příspěvků 25.11.15 17:07

Tahle taštička po nějaké době bude mít přijatelnou barvu. A NENÍ moc křiklavá. A nic vám nebrání v tom, napustit to tmavou barvou. Když použijete tmavý krém na boty, je hned jiná.

Ada Pekelná
973 příspěvků 25.11.15 18:39

Kamarád si barvu vybral ze vzorníku, nabízela jsem mu i nenápadné hnědé odstíny nebo černou. Často nosí světlé kalhoty, i kabát má tmavě šedý a ne černý, takže taška není moc kontrastní. A je ten typ, který si rád sem tam vezme něco nápadného, takže chápu, proč zvolil zrovna tuhle barvu.
Navíc ta poslední fotka je koukám až moc žlutá, barva je tlumenější, víc „žlutokožená“, jako na fotkách z postupu výroby. Focení není moje silná stránka.

Nihilistka
27 příspěvků 25.11.15 11:35

@Ascari Předpokládám, že Ada zná onoho kamaráda, pro kterého tu tašku vyráběla, a kdyby víc užil tašku nenápadnou, vyrobila by nenápadnou. Existuje i spousta mužných mužů, kteří neaspirují na to, splynout se zdí.

(Což o to, já taky nemám ráda žlutou - ale já to nosit nebudu.)

dr.kralik
356 příspěvků 25.11.15 12:59

@lioncity Můžete prosím hodit nějakou fotku podobné tašky, která je podle vás hezká, popřípadě aspoň napsat, proč je tato nehezká (vzhled celkově, nějaký konkrétní nepovedený detail)? Nebo jste obecně proti pánským taškám? Ptám se bez ironie, tahle taška se mi líbí, zajímá mě, proč vám ne (a třeba se mi ty, které se líbí vám, budou líbit víc).

MP Vladenka
1307 příspěvků 25.11.15 15:40

Bezva

TheZdenyk
68 příspěvků 25.11.15 17:04

No to je paráda. Já si podobnou ušila z koženky. Nosím ji při venčení psa. Mám dvě velikosti. Podle toho, kolik věcí musím mít ssebou. JE PERFEKTNÍ. NENAHRADITELNÁ. Až ji zničím, ušiju si podle tohodle návodu novou.

zwedavka
1309 příspěvků 25.11.15 18:30

Typická provozní brašna v miniatuře :-)
Což myslím jako poklonu, provozní brašna je velmi oblíbená mezi muži v zeleném.

Příspěvek upraven 25.11.15 v 18:41

Shulamitka
116 příspěvků 25.11.15 20:08

Díky, Ado. To je prvotřídní návod. Paráda. Vychytala jste to do detailů. Palec nahoru.

-Anna-
187 příspěvků 25.11.15 21:32

Lépe bych to vyrobit nedokázala ani náhodou, ale přece jen mi ta věc připadá trochu podivná, tuhá, tvrdá a amatérská…

kolúch
577 příspěvků 26.11.15 19:11

Kristovanoho a aká má byť, profesionálne splývavá? Tá taška je úplne profi a padá mi sánka, že to šila Ada a nie profi brašnár.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.15 05:48

@dr.kralik proti panskym taskam nemam vubec nic, jen nesmi vypadat jako ze skolnich dilen :-) ta v clanku je priserna, nelibi se mi jako celek. Takovy tvorivy amaterismus.

Betynka02
384 příspěvků 26.11.15 06:46

@lioncity
No vidíte, jak jsme rozdílní. Mě se zase nelíbí ty, co jste vybrala Vy. :-D
Vy takové zavazadlo používáte na pár drobnějších věcí, které tu byly zmíněny? :-D

Uteklo mi písmenko. :-D

Příspěvek upraven 26.11.15 v 06:49


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.15 07:58

Ta prvni se mi libi hodne. Je to LV?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.15 07:07

@Betynka02 samozrejme existuji podobne tasky i v mensich velikostech. Slo mi hlavne o rozdil provedeni a designu. Snad nikdo nemuze tvrdit, ze ten vyrobek prezentovany v clanku se v techto ohledech mnou postovanym taskam vyrovna. To by bylo opravdu smesne. Nikomu neberu, ze se mu to libi. Stejne jako mne to pripada desne.

kolúch
577 příspěvků 26.11.15 19:12

Vôbec sa nedajte pliesť tým, že porovnávate hrušky s jablkami :D

trampolinka
6 příspěvků 26.11.15 19:20

Vami postované tašky sú presne tie priteplené buzitašky, ktoré by som na chlapovi vidieť nechcela. Adina taška je aspoň mužná.

andiedvorakova
331 příspěvků 1.12.15 14:48

Mě se vámi vybrané tašky líbí. Celý tenhle postoj, že muž musím mít 100 % ne-buzi věci mi přijde směšný. Pro mě je daleko víc mužem ten, který se nebojí si tu „buzi tašku“ vzít, pokud se mu líbí, než ten, co se mu líbí, ale ze strachu, aby nebyl za buznu, si vezme něco jiného. Když už tedy musím dělat něco tak ohavného jako soudit mužnost muže dle toho, co má na sobě… Vždyť je to jako tvrdit, že žena s mastnými vlasy a v teplákách, je méně ženou než ta v lodičkách a s perfektním účesem. Obě můžou umět skvěle vařit a starat se o děti. S muži je to přece to samé. To, že muž nosí BB krém nebo používá gel na vlasy, z něj nedělá trosku neschopnou zatlouct hřebík nebo vymalovat obývák. Kromě toho jsem si ještě nevšimla, že po použití gelu na vlasy někomu upadnul pindík… Tenhle iracionální strach českých mužů z toho, že budou vypadat jako „buzny“ nechápu. Beru, že někdo prostě nechce používat bb krém nebo se vonět, ale proč bych se měla smát někomu, kdo v tom nějaký smysl spatřuje? Možná je to pro některé překvapení, ale všichni metrosexuálové nejsou vylízaní pitomci, stejně jako všechny elegantní dámy nejsou bezduché a nafrněné paničky. Leckdy to bývá úplně naopak.

Jinak si ale myslím, že porovnávat taštičku vyrobenou někým, kdo se tím neživí a dělá to jen jednou za čas pro radost, s výrobky předních návrhářů asi není úplně na místě. Berte to tak, že i ti přední návrháři museli takhle nějak začít.

Gorilka
1476 příspěvků 26.11.15 07:41

@lioncity Mno, tak já vidím rozdíl v materiálu. Zatímco Ada použila kůži s téměř probarveným řemenem, na tebou postovaných obrázcích je jakýsi odporný umělohmotný materiál ;-).

Ano, je vidět, že Ada v tomto nemá šedesátiletou praxi.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.15 08:51

@last.night, ano.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.15 08:54

@Gorilka, tak ted jsem se s chuti zasmala, diky!

Solathis
1491 příspěvků 26.11.15 17:40

@lioncity to co jste napostovala vy, by se mi líbilo… ale pro mě, pro chlapa mi přijde rozumnější kožená brašna jako od Ady (ale třeba od brašnáře)

dr.kralik
356 příspěvků 26.11.15 19:30

@lioncity Díky za odpověď a hlavně za obrázky! Nejvíc se mi od vás líbí ta poslední, ten tvar teda moc ne, ale jinak jo.

jacq
68 příspěvků 26.11.15 19:35

Ado, dost dobrý!
ještě to chce poladit detaily ve zpracování, střihu a bude to super :)

Karla Ku
55 příspěvků 26.11.15 22:55
ty jo

To už je fakt vyšší krejčovina. Klobouk dolů. Taška je krásná. Postup skvěle popsaný. Já to snad zkusím…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.15 09:32

Při čtení mě napadaly například tyto myšlenky:
1. Musím ještě pilněji pracovat, abych si vydělala dost peněz umožňujících si tyto věci raději koupit.
2. Není mi jasné, jak to vypadá po finálním začištění „z boku“: ten předposlední obrázek působí jako polotovar (předpokládám, že je to před začištěním, a o stavu po začištění mám jisté pochybnosti)
3. V podstatě nemám nic proti, spousta lidí má nějaké (iracionální) hobby, ale toto prostě není a nikdy nebude můj terén.

Příspěvek upraven 27.11.15 v 09:33

Pocit chladu
182 příspěvků 27.11.15 14:13

@Karla Ku presne tak, ta najvysia krejcovina..ludia od LV alebo Bottegy sa maju este vela co ucit…

zlate ceske rucicky..a kolko clovek este usetri, vsak??

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 27.11.15 15:33

@Lola mluvíte mi z duše:-)

andiedvorakova
331 příspěvků 29.11.15 18:58

To je úžasný. Kdybych jen byla alespoň trochu obstojně zručná na tyhle věci, hned bych se do toho pustila. Jenže mě vždycky všechno přijde z návodů jednoduché a srozumitelné a pak když se do toho pustím, ukáže se, jaké jsem ve skutečnosti nemehlo. Teď mě to ale obzvlášť mrzí…

panthalion
15 příspěvků 5.12.15 10:00

Tohle sice není úplně k tématu, ale právě jsem narazila na tuhle věc :www.obag.cz, na stránkách to nevypadá zas tak strašně (kromě toho, že za ty peníze se dá sehnat už opravdu hezká kožená kabelka), ale jak to tak bývá je možné to dotáhnout k dokonalosti:

hetta
35 příspěvků 6.12.15 10:28

Perfektní návod!

prouzzek
6 příspěvků 11.12.15 14:30

Skvělý návod, díky!

Mám jednu koženou tašku v podobné barvě, vylila se mi v ní voda a teď jsou na ní tmavší fleky. Zajímalo by mě, zda by to přetření barvou aspoň trochu spravilo. Máte někdo zkušenosti?

julie333
1 příspěvek 14.8.18 18:41

Moc se mi libi navod a moznost udelat si kabelku podle vlastni predstavy, s jakou nikoho jineho nepotkate. Ale chtela bych poprosit o informaci, nakolik priblizne tato panska vysla, vc. potrebnych pomucek. Uvazuju o tom, ze to zkusim, ale zas kdyby to melo byt drazsi, nez si ji nechat vyrobit od brasnare…

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Oděvní svépomoc: základní střih č. 1

Autor: Ada

Před nějakou dobou jsem se vás v anketě ptala, jestli byste měli... Celý článek

Průvodce šitím: Triky se záševky

Autor: Jana

Krása a kouzlo krejčoviny spočívá mimo jiné v tom, že z... Celý článek