Ikony stylu: Carmen Dell'Orefice & Joyce Carpati

09.08.16 | autor Ada

joycev.jpg

Carmen Dell'Orefice je 85 let a je modelka. Nikoli "byla modelka", ona totiž v modelingu stále pracuje. Joyce Carpati je 84 let a jako módní ikonu ji objevil blog Advanced Style. Povoláním bývala operní zpěvačka a později marketingová manažerka v Cosmopolitanu.

Obě ženy mají jednu nespornou výhodu nad většinou smrtelnic: jsou přirozeně krásné. Zvlášť Carmen je pravděpodobně nejkrásnější starou paní, jakou jsem kdy viděla, a vůbec jednou z nejkrásnějších žen bez ohledu na věk. Má všechny rysy femme fatale: výrazné lícní kosti, mandlové oči, plné rty, symetrický obličej.

Idnes.cz/http://revue.idnes.cz/foto.aspx?r=missamodelky&c=A130708_132700_missamodelky_zar&foto=ZAR3b9530_profimedia_0093868094.jpg

V módním průmyslu začala pracovat v roce 1947, kdy jí bylo 15 let a dostala se na obálku Vogue (začínat jako modelka rovnou na titulce Vogue, to by se mi taky líbilo...)

https://pleasurephoto.files.wordpress.com/2013/01/carmen-dellorefice-1947-first-vogue-cover.jpg

Carmen v padesátých letech:

http://67.media.tumblr.com/tumblr_lojp0eL7Jp1qc4ft0o1_500.jpg

Osmdesátá léta:

http://revue.idnes.cz/foto.aspx?r=missamodelky&c=A130708_132700_missamodelky_zar&foto=ZAR4c6341_profimedia_0024854947.jpg

Dekády ubíhaly a Carmen pořád pracovala, snad proto, že její krása je toho klasického, nadčasového typu, jenž nikdy nevyjde z módy.

Fotky mladé Joyce Carpati se najít nedají, není to bývalá modelka, ačkoli k módě a kosmetice měla blízko. Podle toho, jak vypadá dnes, se ale dá říct, že to bývala velmi hezká žena - a její tvář v sobě i dnes má specifický půvab.

https://2.bp.blogspot.com/-JmNdM0wgwBI/VvlKkgBq5HI/AAAAAAAAMgI/YAcR_YfX54Qt4V1w6MWI3SBlYjJKploVw/s1600/IMG_8442.jpg

Proč jsem tyto dvě ženy vybrala do dnešního článku? Obě nosí elegantní styl, ale každá trochu jiný. Ten Joycin charakterizuje ležérnost, hravost, bohémskost; ten Carmenin majestátnost, dramatičnost a špetka rebelie. Pro obě pak platí, že jejich elegance má klasický, převážně jednoduchý základ, a nechybí jí energie.

Obě jsou také příkladem toho, jak se ve stylu odráží celý život. Carmen Dell'Orefice je Američanka s maďarskou matkou a italským otcem. Její rodiče byli dost horkokrevní, jejich vztah prý poznamenávaly neustálé rozchody a usmiřování; Carmen musela občas žít u příbuzných nebo u pěstounů. Rodina byla velmi chudá a Carmen sama prý byla na začátku modelingové kariéry tak podvyživená, že si to nakonec vyžádalo lékařský zásah. Na začátku 50. let se vdala a manžel jí bral všechny peníze, které si modelingem vydělala, nemluvě o tom, že ji podváděl. Měli spolu jedno - Carmenino jediné - dítě, ale brzo se rozvedli a Carmen se pak vdala ještě dvakrát; několikrát za život měla značné finanční problémy. Její život se zkrátka často podobal oné příslovečné jízdě na horské dráze.

Carmen se zcela otevřeně přiznává k věcem, které jiné dámy i mnohem mladšího věku tutlají: je stále sexuálně aktivní a pravidelně navštěvuje plastického chirurga. Má i dost vyhraněné názory na politiku a ekonomiku, což je v některých ohledech snad ještě odvážnější, než přiznat se v osmdesáti k chuti na sex. Jemnou pokožku má díky velmi drastické dermabrazi, kterou před lety podstoupila - a kvůli které se musí ve dne i v noci chránit krémem s ochranným faktorem. Má upravený nos, to si ale už v mládí vyžádala nehoda při skoku do vody - nějakou dobu Carmen dokonce pózovala se zlomeným nosem. Chodí také na injekční výplně. Štíhlá je prý díky dobrému metabolismu a za její výšku (177 cm) paradoxně může těžká nemoc z dětství.

Chcete pikantnější tip na péči o pleť? V roce 2008 se svěřila Telegraphu, že prý používá Bag Balm, mast určenou na mazání... kravských vemen. Pravda, už před sto lety, kdy se tohle mazání objevilo, se používalo i na suché ruce nebo popraskané paty. Je to jednoduchá směs vazelíny a lanolínu, kterou se dá natřít cokoli od koňských sedel po psí tlapky. Nebo suchou zralou pokožku :)

Joyce Carpati se narodila v Brooklynu ruským rodičům a její dětství bylo šťastné. Jako malá se učila zpívat a v 16 letech byla tak nadějná, že odešla studovat operní zpěv do Milána, kde se také naučila obdivovat místní ženy: bylo těsně po válce a život v Itálii byl stále velmi těžký, ale Italky prý přesto dělaly všechno pro to, aby vypadaly co nejlépe. Joyce italský styl ochotně nasála, a když se vrátila do New Yorku, lidé se za ní otáčeli. Joyce Carpati ještě nějakou dobu žila v Evropě a zpívala (a také se tu vdala a měla syna), a zhruba ve 40 letech začala pracovat v Cosmopolitanu, kde zůstala 27 let. Nyní, v důchodu, prý ráda chodí na operu, do muzeí, na výstavy či na večeře s přáteli, a nedávno se dokonce vrátila ke zpívání.

Úplně jednoduché to v životě také neměla. Když začala v 70. letech pracovat ve vydavatelství Hearst, získala místo asistentky ředitele reklamního oddělení. Joyce toužila být obchodní zástupkyní, reprezentovat firmu a prodávat reklamu, ale ředitel ji neustále odmítal s tím, že to není práce pro ženu. V reklamním oddělení skutečně pracovali jen muži, a také se tu vydělávaly slušné peníze. Joyce otravovala tak dlouho, až jí dali šanci - a byla úspěšná. Stala se pak první ženou-manažerkou časopisu Good Housekeeping (časopisu pro ženy!) a odtud odešla do Cosmopolitanu, kde až do důchodu vedla marketing pro módu a kosmetiku.

Jak na styl podle Carmen Dell'Orefice

Chcete-li se inspirovat Carmen, nemusíte si ani moc dávat pozor, jestli se díváte na její pracovní fotky nebo ty z civilu. Oblečení, ve kterém pózuje, je dost často podobné tomu, které běžně nosí. Vlasy mívá na profi fotkách upravené do dramatických skulptur, jinak je většinou stahuje do drdolu nebo culíku. Stará se, aby měly pěknou, jednolitou barvu, a neostříhala se nakrátko, i když je vidět, že jí vlasy věkem samozřejmě prořídly. Tady bych si dovolila přidat svůj názor: delší vlasy stažené do drdolu jsou spolu s polodlouhým mikádem účes, který starým dámám velice sluší. Ještě naše prababičky si běžně nechávaly dlouhé vlasy i ve stáří a upravovaly si je do drdůlků, aniž by je napadlo, že se snad dlouhé vlasy pro starou paní nehodí.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/3a/c9/9a/3ac99a9d20585dd49e9d62f2ace63b6b.jpg

Carmen Dell'Orefice je vždycky namalovaná, troufám si odhadnout, že nenalíčenou ji potkáte jedině u ní doma. K jejímu stylu staré, ale nikoli odkvetlé femme fatale patří umírněná verze kouřových očí, tvářenka a rtěnka. Z fotek se to špatně odhaduje, ale zdá se, že Carmen navzdory bílým vlasům není studený typ (ostatně ty vlasy jsou spíš krémové než stříbrné) a sluší jí stíny a rtěnky s hnědými podtóny. Díky výrazným, kontrastním rysům se nemusí bát ani hodně tmavých kouřovek.

Nemusí se bát ani kontrastů v oblečení - a miluje bílou a černou barvu.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/87/d3/18/87d31894e744ae64497dd2f6c15b9c33.jpg

Následující outfit je perfektním příkladem Carmeniny elegance. Barvy jsou zde jen dvě, černá (kalhoty, sako, kabelka, boty, oční stíny) a bílá (halenka, vlasy). Dlouhá sukně je elegantní, dole rozšířený střih přidává špetku dramatičnosti;  perly jsou klasika, zde posunutá k jisté výstřednosti kombinací s tmavými řetězy; flitrové sáčko propůjčuje celému outfitu glamour lesk.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/05/3c/c8/053cc8e828f99a22736d675eb224e710.jpg

Na další fotografii jsou pro srovnání dvě tváře paní Dell'Orefice. Vlevo je oblečená vlastně úplně nudně klasicky: sako klasického střihu, šálka v klasické černobílé kombinaci, vlasy velmi klasicky vyfoukané do "lví hřívy", o klasičnosti kulatých klipsů v uších se snad ani nemusím zmiňovat... Vpravo má vlasy sčesané do mikáda s pěšinkou uprostřed a na sobě komplet bot, kalhot a trika s lodičkovým výstřihem v černé barvě, doplněný extra nápadným křížem na tlustém řetězu. Vlevo solidní dáma, vpravo tak trochu rockerka.

https://cz.pinterest.com/pin/381117187198915049/ a https://cz.pinterest.com/pin/572309065127083310/

Nosí paní Carmen někdy barvy? Nosí, ale i tady se drží klasiky. Tady si ke krémovým kalhotám a halence vzala velký zdobný šátek v tlumených barvách:

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/c4/d4/3b/c4d43bd18cc8b3985b12bc8f93223a0f.jpg

Na fotce z fashion weeku před pár lety je v červené - další klasické barvě:

http://www2.pictures.zimbio.com/gi/Carmen+Dell+Orefice+Chado+Ralph+Rucci+Front+QgXC8fLmbTll.jpg

Jak by Carmen Dell'Orefice vypadala v džínách a tričku, tedy v uniformě modelky v civilu? Podívejte se sami na fotce z benefiční přehlídky Fashion for Relief. Nevím, co na to říkáte, ale podle mě se tak obyčejné oblečení k Carmen vůbec nehodí. Jedině v oblečení tak dramatickém, že bychom se v něm my, obyčejné smrtelnice, okamžitě utopily, jí to sluší.

http://www4.pictures.gi.zimbio.com/Carmen+Dell+Orefice+Fashion+Relief+Runway+s4eKDS32N8Il.jpg

Ať už jde kamkoli, vždycky má na sobě něco, čím podtrhne svou dramatickou osobnost: výrazný perlový náhrdelník nebo jinou bižuterii, něco třpytivého, něco kontrastního... Tento styl vyhovuje ženám každého věku, pokud jsou stejně kontrastní barevný typ jako paní Carmen. V našich zeměpisných šířkách jich není tolik, ale stejně - podívejte se pozorně do zrcadla, jestli to nejste právě vy :)

A co se přístupu k životu týče? Život paní Carmen naučil, že všechno, čeho nabydete, se dá velice rychle ztratit. Říká, že dokud má střechu nad hlavou, něco do úst a hlavně sama sebe, je všechno v pořádku...

Styl podle Joyce Carpati

Joyce tvrdí, že má ráda pohodlí: "Nosím spoustu volných kalhot, protože jsou pohodlné, pěkné kabátky, svetry, šátky." Zároveň ovšem říká, že má ráda módu, a neobléká se pro vnější efekt - je prý prostě taková. Nechce ani popírat svůj věk: "Nesnažím se vypadat mladá a nechci vypadat mladá. Chci vypadat úžasně."

Jenže pohodlí podle Joyce není mikina a kecky.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/14/24/ca/1424caafa5db5360dccf51a008ee6953.jpg

Typické jsou pro ni dlouhé, splývavé věci. Do takového oblečení se schovají i kila navíc, zvlášť když ho nakombinujete jako Joyce: černý základ, barevné doplňky. Tento systém u ní najdete prakticky na všech fotkách a je to velmi chytré. Neutrální černé pozadí snese i výrazné doplňky a nemusíte si moc lámat hlavu s laděním. Na následující fotce by Joyce mohla mít v podstatě jakoukoli šálu a jakoukoli bižuterii, a pořád by to vypadalo dobře.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/1d/56/d9/1d56d9960f1d67639a709be5b2b312fb.jpg

Mezi Joycina poznávací znamení patří dlouhá šňůra perel, někdy volně visící, jindy sepnutá broží. Jednak je to něco, podle čeho vás ostatní budou poznávat, a za druhé je to další dlouhá svislá linie, která opticky lichotí postavě.

http://www.advanced.style/media/IMG_1225_2.jpg

Paní Carpati se ale neomezuje jen na jednoduché oblečení jako na předchozích fotkách. Umí nosit i výrazné doplňky: náušnice, rukavice, kabelky, sluneční brýle.

http://www.advanced.style/media/IMG_8362-1.jpg

Následující fotka je sice aranžovaná, ale Joyce sluneční brýle občas nosí i v "civilu". Je to jeden z doplňků, které také využívá.

http://jwa.org/sites/jwa.org/files/styles/default_full/public/mediaobjects/809354-1_l.jpg?itok=o-hgg0mz

Joycin šatník zjevně není výrazně barevný, ale ani úplně monochromatický. Má ráda odstíny fialové, žluté, šedé, nosí červenou, modrou a klasické vzory: proužky, puntíky, levharta.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/ee/12/0e/ee120e2021bd7497d536dd00fe1f9647.jpg

Má očividně ráda značku Chanel, tady dokonce předvádí stylový batůžek - i když v této velikosti je to pořád kabelka, nikoli zavazadlo na túru. Ale ponaučení je zde stejně jiné, totiž: s kvalitní kabelkou nejdál dojdeš! (A v tomhle věku už byste ji vážně mohly mít.)

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/ab/a3/27/aba327d9ad2d6ed55ddc8a00248029e7.jpg

O plastické chirurgii Joyce nemluví, ale když se podíváte na její hladkou pokožku, je jasné, že má buď enormně dobré geny, nebo nějaký zákrok nejspíš podstoupila. Je ovšem pravda, že má zachovalý i krk a dekolt, takže... Jedna z jejích kosmetických rad ostatně zní: "Nechoďte na slunce a mažte se krémem". Na mytí obličeje prý používá obyčejné mýdlo, na den krém pro citlivou pokožku s SPF a na noc krém s retinolem.

V líčení vyznává pravidlo, že ve stáří se to nemá přehánět: její stálice jsou krémová tvářenka, rtěnka od Maybelline, oční stíny Almay a sypký pudr.

http://www.advanced.style/media/IMG_8284-1.jpg

Nejdůležitější jsou pro Joyce upravené vlasy; neodchází z domu, dokud nemá upletený perfektní cop. Účes s copem ovinutým kolem hlavy je její poznávací znamení, stejně jako dlouhé perly. Na udržování barvy používá šampon proti žloutnutí vlasů.

Asi nebude náhodou, že Joyce Carpati i Carmen Dell'Orefice žijí podobně aktivní život jako Iris Apfelová z minulého článku. Když máte neustále co dělat, pomůže vám to udržet si sebevědomí, váš mozek nezahálí a na stárnutí není, lidově řečeno, tolik času. Všechny dámy dbají na své zdraví (zdravě se stravují, cvičí - Joyce si například pochvaluje jógu), ale není pravda, že by byly ve výjimečně zázračné kondici. V rozhovorech si někdy postěžují na zdravotní problémy (třeba Carmen má místo obou kolen kloubní náhrady) a jedním dechem dodávají, jak jsou vděčné za něco tak "prostého", jako je samostatný pohyb. A ano, občas utrousí něco o tom, jak rozmazlená a měkká je dnešní mládež :)

V příštím dílu o ikonách se podívám do jiné věkové kategorie.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.8.16 13:47

Hezké. Ta Joyce se mi líbí víc

ming_xing
1324 příspěvků 9.8.16 13:53

Krasne inspirativni damy (v pripade te prvni lze rici, ze ma vetsi smrnc ted nez zamlada :D ). ale fakt je, ze bez udrzeni stihle postavy a pece o zevnejsek to nejde. a trochy tech penez, samozrejme…

Shulamitka
116 příspěvků 9.8.16 13:54

Díky, Ado. Doufám, že cyklus oněch ikon bude pokračovat. Těším se. - Miluji tyhle dámy. Jsou jako víno, s přibývajícími roky krásní a chutnají…

Magráta Česneková
1042 příspěvků 9.8.16 14:02

Mně se Carmen líbí i v džínách a tričku

Linie
2020 příspěvků 9.8.16 14:18

Ano, ano, navrhuji další dámu Inés de la Fressange.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.8.16 14:41

Více se mi líbí Carmen, její styl a šmrnc je úžasný!

harim
19 příspěvků 9.8.16 15:15

Mě se u paní Carpati moc líbí upravené vlasy. Drdoly a podobné účesy jsou úžasné i v mladším věku - škoda, že se to dnes moc nenosí.

cottonmouth
28 příspěvků 11.8.16 15:09

Jestli mi prozradite jak se to dela, tak ja to klidne nosit budu, ale bohuzel si to doma sama udelat neumim! :(

harim
19 příspěvků 11.8.16 15:24

Já jsem se to naučila tak, že když se koukám na film zkouším, zkouším a zkouším,… Nejjednodušší pro mě je udělat si cop a ten zatočit a přichytit pírky. Spíš je to povzdech po starých časech - kdy se nosili dlouhé vlasy a dělali se účesy. Teď se jen stříhá:(.

MP Vera
265 příspěvků 9.8.16 16:46

Těším se na ty jiné věkové kategorie. Ideálně 38+ :)

MP pohodarka
49 příspěvků 14.8.16 14:51

Plne souhlasim :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.8.16 17:14

Carmen byla a je krasavice.

Na druhou stranu Joyce na mě působí značně nepřirozeně - její neměnný výraz (i na všech dalších fotkách v Advanced Style), t. j. ústa urputně protažená v „úsměvu“, napovídá, že na faceliftu je snad každý půlrok. Na svůj věk vypadá samozřejmě velmi dobře… ale póza
věčné holčičky má prostě svoje limity.

Osobně dávám přednost neméně kultivovanému, ale mnohem přirozenějšímu zjevu jiné „hvězdy“ Advanced Style:

Příspěvek upraven 09.08.16 v 17:18

miramis
1009 příspěvků 9.8.16 17:17

@MP Vera tak 38+ je oboum dámám v článku ;)

sagiti
362 příspěvků 9.8.16 19:17

Děkuji za krásný článek a přimlouvám se za další takové. Díky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.8.16 20:51

Carmen je skvela, ta ma opravdu styl. Osobne se mi velice libi i Linda Rodin.

RenataRen
512 příspěvků 9.8.16 21:36

Tahle na monitoru to ještě jde, ale na hřbitově za pošmourného odpoledne bych je potkat nechtěla…

miramis
1009 příspěvků 9.8.16 22:06

@SagaN oooo! chci ten náramek a ty ruce! :D

Shiro
355 příspěvků 9.8.16 22:25

Když vidím Carmen, vzpomenu si na Cruellu De Ville, ale sluší jí to.

-Anna-
187 příspěvků 10.8.16 05:12

Jenže Glenn Close, přestože je sympatická a charismatická, nebyla nikdy krásná…

Shiro
355 příspěvků 10.8.16 13:27

Má takový mužnější obličej, ale já mluvil spíš o stylu, než o obličeji ;)

pampa
28 příspěvků 10.8.16 11:49

Ano, takhle vypadají elegantní dámy! Ne, jako ta maškara Apfel.

Betynka02
384 příspěvků 10.8.16 12:38

Dámy mají jiskru v oku, vnitřní charisma… Pro mě jsou obě úžasné a velkou dávkou inspirace!

šancava
24 příspěvků 10.8.16 15:03

V roce 1947, kdy by měl svět ještě teoreticky být frustrovaný válkou a obavami z hladu se dostala na titulku Vogue a byla přitom silně podvyživená. Trend vyzáblých modelek není novodobý „nešvar“ A urputná snaha a boj za plus size modelky mi už připadá směšná. Štíhlost je krásná, štíhlost se postará (z velké části) o přitažlivější rysy obličeje, štíhlost je to, z čeho uvedené dámy nejvíc profitují. Ale Ada by mě moc potěšila, kdyby ukázala i o čtyřicet kilo těžší dámu, který by mohla být tak inspirativní jako tyhle dvě


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.8.16 11:48

O 40 kg víc? Protože ze štíhlosti už se pak skáče rovnou na obezitu?

šancava
24 příspěvků 11.8.16 14:36

Ne, protože holt znám víc žen 177 cm 90 kg než 50 kg

Veroniq
332 příspěvků 11.8.16 21:58

50 kg při 177 cm je dost slušná podváha. Myslím, že taky není o co stát.

šancava
24 příspěvků 12.8.16 10:56

To máte úplnou pravdu, ale z fotografií na mě Carmen působí tak, že sotva váží víc. Ale je elegantní a opravdu krásná. Snad jen v tom červeném kabátku na mě spíš působí jako transvestita, jako když se za ženu v nějakém filmu převléká vysušený Jan Tříska

MP Vera
265 příspěvků 10.8.16 15:08

@miramis Pravdu máte. Tak 38+ „limitované“ kočárkem, to snad ty dámy už nejsou :)

AnaKarenina
450 příspěvků 13.8.16 20:51

@MP Vera,

kočárek je pro mě aktuální téma, ale nikdy mě v ničem (ani oblečení, ani obuvi, ani v líčení) nelimitoval, mám zatím 2 děti, věkový rozdíl 2 roky.

Chany
932 příspěvků 10.8.16 19:26
Hm,

A teď si představte, že přijdete na návštěvu někam do Domova důchodců a tam na vás budou házet očkem takhle nastajlovaný babenky. Dobrý, ne?
No, tak holt zpátky na zem… ;)

Doudou
1387 příspěvků 10.8.16 20:32

Krása. Ta první je fakt kočka. Já takhle chci taky vypadat v 80. Co pro to musím udělat?

Valounek
46 příspěvků 10.8.16 22:27

Obě jsou krásné… Takhle vypadat v 84, to je můj sen :D
Kdysi jsem potkala paní, které určitě muselo být přes šedesát, ale pleť měla přesně tak hladkou, jako Joyce. Byla to úplně obyčejná paní, byla půlka 90. let, takže u ní to byly určitě jen geny a třeba ještě dobrá péče o pleť.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.8.16 11:40

Ado, chtěla bych se zeptat - píšete, že:
„Obě ženy mají jednu nespornou výhodu nad většinou smrtelnic: jsou přirozeně krásné.“
Ale níže v článku jim oběma přiznáváte plastiky (dermabrazi, injekční výplně u Carmen. U Joyce, že „sice o plastické chirurgii nemluví, ale když se podíváte na její hladkou pokožku, je jasné, že má buď enormně dobré geny, nebo nějaký zákrok nejspíš podstoupila“.)
Tak mi to trochu nesedí.
Nicméně se mi obě líbí, pokud i Joyce má nějakou tu plastiku, tak to nepřehnala a nevypadá divně. Co se týká oblékání jsou obě vysoce elegantní a „hravé“. Článek jako celek mi rozhodně spravil odpoledne.
Díky :)

Příspěvek upraven 11.08.16 v 11:41

Dcera velkoměsta
23 příspěvků 11.8.16 12:16

K té přirozené kráse. Já to chápu tak, že prostě obě mají dobrý základ. Už přirozeně jsou velmi krásné, což pak dalšími úpravami spíše udržují, ale nijak zásadně nemění.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.8.16 13:23

A to by tak mohlo být!

QueenOfSheba
118 příspěvků 11.8.16 12:21

Obě jsou skvělé, ikonické, inspirativní - skvělé dámy. Výborný článek!
PS: Všimněte si, že zde Ada (a děkuji za to nebesům!!) tentokrát nepřechylovala. Asi jí došlo, že „Carmen Dell´Oreficeová“ a „Joyce Carpatiová“ by bylo už fakt do očí bijící. Škoda, že to nevyšlo u Iris Apfel-„ové“…

Ada Pekelná
973 příspěvků 13.8.16 02:52

@QueenOfSheba Nepřechylovala jsem, protože u jmen končících samohláskou to pravidla umožňují. Kdyby se Carmen jmenovala Dell'Orefic, tak bych psala Dell'Oreficová.

QueenOfSheba
118 příspěvků 8.9.16 13:14

Pravidla… Česká pravidla… Ale nikdo nerespektuje původní podobu jejich jmen… Co byste řekla, kdyby si vás nějaký mimozemšťan pojmenoval Ada123456 s odůvodněním, že oni to tak u ženských jmen dělají? Nepřemýšlíte nikdy nad tím, jak směšně to cizinci vnímají? Každý, kdo se s tím v ČR setká, si akorát ťuká na hlavu, ale Češi si vesele pokračují v přetváření cizích jmen…

QueenOfSheba
118 příspěvků 8.9.16 13:15

Koneckonců si myslím, že je to podobné jako v módě - obyčejný cit pro věc je důležitější než plno pravidel…

Chiruzam
113 příspěvků 11.8.16 17:42

@SagaN Proč hned póza věčné holčičky? Mně se její úsměv líbí a třeba se ani jinak usmívat neumí.

dost_bot
2071 příspěvků 11.8.16 21:53

Obě dámy mají záviděníhodný styl. Obě dámy jsou takové to „mimo věk“. Opravdu mě fascinují, v dobrém. Ale nemůžu si pomoci, Carmen vypadá jako figurína. Fascinující dokonalá plastová figurína.

pozdni_ctyricitka
157 příspěvků 12.8.16 14:06

Fakt pěkný a povzbudivý článek. Ačkoli si myslím, že na to jak stárneme mají hlavně vliv geny. Ale abychom neměli pocit, že umění krásně stárnout je vlastní pouze dámám v zahraničí. Stačí si zajít na nádvoří Sovových mlýnů (Muzeum Kampa) a podívat se na paní Medu, která tam v teplé dni sedává před restaurací.

MP pohodarka
49 příspěvků 14.8.16 14:55

Vzala jste mi to z pera…pred nedavnem jsme se tam byli projit a… IKONA :)

AnaKarenina
450 příspěvků 13.8.16 20:41

MP jede. Poslední články jsou dobré, ale tento je alespon za mě naprosto super. Potěšil, dodal pozitivní energii, inspiroval, Díky moc.
Mně osobně se nejvíc líbí Carmen (ale je to otázka osobního vkusu) a nesouhlasím jen s jednou věcí. I v jeansech je kočka. Samozřejmě s těmi ostatními modely se to nedá srovnat, ale když si představím, že by tak vyrazila třeba na procházku do lesa a když si představím v čem by tam vyrazila většina našinců…

Evee
20 příspěvků 3.11.16 21:00

Len tak pre zaujímavosť, na blogu Advanced Style je aj fotka mladej Joyce

Příspěvek upraven 03.11.16 v 21:03

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek