Jak adresa rozhoduje o šatníku

09.10.18 | autor Matouš

Patří k maloměstu teplákovka a k metropoli blejzr? Možná. Vkus totiž určuje i naše adresa.

Dveře paneláku, kde jsem bydlel, se zavřely. Stál jsem na ulici v teplácích. Ven mě vyhnala chuť na čokoládu a zatáhla mě až do nedaleké večerky. V tu chvíli mi došlo, že jsem udělal něco, čeho bych se ještě před rokem nedopustil. Tepláky na veřejnosti? Tím jsem vždycky opovrhoval.

Nevyšel jsem ven v domácím oblečení kvůli tomu, že by chuť na čokoládu byla tak nesnesitelná, až by mi zabránila se cestou ke dveřím stavit u skříně. Nechal jsem si na sobě tepláky, protože jsem si uvědomil, že na sídlišti bude každému jedno, v jakém oblečení mě uvidí.

Míra pozornosti, kterou věnujeme svému oděvu, nemá co do činění jen se vkusem a zájmem, ale závisí i na místě, kde žijeme. Není to nic záporného. Bydlel jsem na okraji Prahy. Jednou jsem dokonce na ulici potkal srnu. Parádu jsem dělat nemusel. Když ještě nebyly nájmy tak astronomické a žil jsem přímo na náměstí Míru, nikdy by mě nenapadlo vyjít ven v teplácích, i kdyby čokoládu ve večerce dávali zadarmo.

Zapadnout a už nevyjít


Holandský fotograf Hans Eijkelboom nafotil známé série portrétů lidí, kteří se po několika velkých městech pohybovali víceméně ve stejném oblečení. Ukázal, že i přes nekonečnou produkci módních řetězců máme tendenci kombinovat oblečení jako všichni ostatní, případně upřednostňovat nějaký kousek. Většinou je to dost bolestivé na pohled – kupříkladu falešná vuittonka nebo pánské tříčtvrťáky.

Zatímco Eijkelboom chodil po Amsterdamu nebo New Yorku, já jsem se jako klasická pražská náplava stěhoval z Anděla do Holešovic, pak na Vinohrady, pak zase na Smíchov a nakonec až na Jarov. Každá čtvrť mi ukázala něco nového a naučila mě, co to vlastně znamená nevyčnívat z davu.

Jarov vs. Jiřák


Na Jarově to nevyžadovalo prakticky žádné úsilí. Zajímavé bylo, když jsem se potřeboval přes ulice mezi paneláky dostat k tramvaji, abych se vrátil do původních revírů kolem Jiřáku nebo Letenského náměstí. Všiml jsem si, že mokasíny, netradiční brýle, barevné ponožky, cropped kalhoty atd. se tu netěší zrovna velké popularitě.

Od dospívání, kdy jsem objevil, že existuje něco jiného než kombo džíny-tričko-mikina, jsem si na zvednuté obočí kolemjdoucích zvykl. Nepřekvapuje mě a vždycky mě vrátí na zem.

Periferie mě znovu naučila to, co jsem od dob života na maloměstě zapomněl – pokud člověk až moc vyčnívá z davu, přijde trest. Klasické odmítnutí, pohoršení a děs v očích důchodkyň.

Betonová džungle paneláků mě nakonec lehce semlela. Vracím se zpátky k momentu, kdy jsem šel ven v teplácích. Bylo to neskutečně pohodlné a prostě to patřilo k ulici, na které jsem stál. Nemusel jsem dělat ten dojem, do kterého mě nutí náměstí Jiřího z Poděbrad. Tam bych v teplákách nešel, už kvůli tomu, že se tu prodává vietnamská káva, co stojí málem jako phočko, a v podnicích nedělají kavárníci, ale baristi. K tomu prostě teplákovka nesedí.

Kroje dnešní doby


Můžeme porovnávat i v kontrastu malých a velkých měst. To, co bude v Praze cool, označí lidé z jiných obcí za obludnost. Nelze se jim divit. Každé místo má svůj styl, případně nemá vůbec žádný.

Můžeme jít zpátky ke krojům, jejichž podoba se taky řídila konkrétním regionem. Původní kroje už si dneska nikdo jen tak nevezme, ale nahrazují je jiné, jasně patřící k jednadvacátému století, kdy je oblečení dostupnější než kdykoli předtím.

Zatímco na Letné si můžete obléct prakticky cokoli a dostanete za to kompliment, když slezete dolů z kopce k Vltavské, už riskujete udivené pohledy. Ty se budou stupňovat, pokud překročíte Vltavu a vystoupíte z tramvaje v Libni. Od Letné to jsou asi čtyři kilometry, ale změna je pořádná. Tam s nějakým odvarem z fashion weeku moc dojem neuděláte a budete vděční za možnost navléknout se do tepláků.

Během svého pobytu na okraji města jsem si uvědomil, že ohrnovat nos nad vytahanými kalhotami, sepranými triky a nudnými teniskami nemá smysl. Lidi, které jsem tam potkával, by stejně tak ohrnuli nos nad tím, v čem jsem si vykračoval kolem Veletržáku.

Autor

Matouš

Už na střední obul zlaté tenisky a zjistil, že pánský šatník nekončí modrou a černou barvou. S radostí sleduje, jak se čeští muži přestávají bát módy. Inspiraci hledá hlavně na jihu Evropy a v Latinské Americe.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Baba Slováková
245 příspěvků 10.10.18 01:28

Zaujímavý článok. Dostala ma tá teória o novodobých krojoch, niečo na nej bude. Je to ale celkom v poriadku, presne ako píšete. A ďakujem za Hansa Eijkelbooma! Nepoznala som ho, vygooglila… a ajhľa. Kroje. Celkom ma to pobavilo.

misionářka
291 příspěvků 10.10.18 07:39

A proč je důležité nevyčnívat z davu? Možná by stačilo nenosit doma tepláky a člověk by se pak nemusel stydět, když ho překvapí nečekaná návštěva. Jinak je to jen hra na eleganci.

Paris1789
5805 příspěvků 10.10.18 08:06

naše čtvrť má svůj styl a elegance to není, spíše bych to nazvala ukrajinským šmrncem :-)

Paris1789
5805 příspěvků 10.10.18 08:03

hehe, publicistika se sociálním přesahem, to chci
(já se teda slušně obleču i k popelnicím, ale je pravda, že tepláky v šatníku vůbec nemám, nejvyšší level uvolněnosti okupují u mne ve skříni lněné kalhoty)

zwedavka
1328 příspěvků 10.10.18 08:24

Zajímavá úvaha.
Nepražáci se dost ztrácejí v pražských čtvrtích, o některých ani nevěděla, že existují a nemám potuchy, jaká je úroveň obyvatel a kde se pohybují na škále mezi elegancí a tepláky. Ale základní myšlenka vlivu místa na odívaní je nosná.

mikrob
434 příspěvků 10.10.18 09:10

Pěkně prosím, co je phočko? :-)

XIII
71 příspěvků 11.10.18 15:05

Pražská polévka volně na motivy vietnamské kuchyně. Hodně to jedí lidi, kteří potřebují k životu baristu, jelikož si neumějí uvařit kafe doma. ;)

CallMeFrankie
262 příspěvků 12.10.18 10:21

Alebo viete…ti, ktorym to chuti.

Paris1789
5805 příspěvků 12.10.18 10:27

Chodím na pho taky, chutná mi. Občas teda ne, protože je hodně slaná, to nechápu, proč.
Kafe jsem měla naposledy asi před 15 lety, takže ano, neumím je uvařit. Což nevadí.

DanaP
170 příspěvků 16.10.18 08:41

Proti polévce nic nemám, ale ten výraz je fakt příšernej.

Nananita
2 příspěvky 10.10.18 09:16

Já to v porovnávání Prahy a menšího města, odkud pocházím, vidím trochu jinak. V Praze si mohu vzít cokoliv, od tepláků (bydlím v Libni), přes zmiňované kombo triko-džíny-mikina, až k něčemu originálnějšímu a mnohdy divnějšímu (studuji Fildu). A nikdo to neřeší, protože v centru potkám vše, luxusní oblečení, konzum, tepláky, méně i více originální kousky. Člověk pak nevyčnívá z davu a může si vzít, co chce, já se nošení tepláků naučila paradoxně právě v Praze. Naopak v menším městě člověk může brzo rozproudit emoce svým oblečením, a tak si dávám větší pozor na to, co chci nosit. Samozřejmě pokud člověk chce vyčnívat, jde to jednodušeji než v Praze, protože většina lidí nosí stejné kousky z pár obchodů, které se v městě nacházejí, je jen na něm, zda originální být opravdu chce a zda ustojí pohledy ostatních. A tepláky se nachází samozřejmě i v mém malém městě, ale právě tam bych si je spíš nevzala. Myslím, že tahle „problematika“ je hlavně o (ne)originalitě, (ne)vyčnívání z davu a (ne)zaobíráním se ostatních. Já sama jsem se ale naučila nosit vše a neřešit, co si myslí ostatní, právě v Praze.

misionářka
291 příspěvků 10.10.18 09:31

@Nananita K oboru, který na " Fildě" studujete, doporučuji vřele zapsat si kurz češtiny.

chitrá alex
446 příspěvků 10.10.18 09:50

@mikrob
vietnamská polévka Pho (si tak myslím podle kontextu)

Příspěvek upraven 10.10.18 v 13:28

Lizbeth
1424 příspěvků 10.10.18 11:04

Hezký článek..děkuji za snahu nebýt třeskutě vtipný v každém souvětí.
A ano nakonec člověk stejně dojde k tomu, že je to tak trochu jedno..( olbečení,vkus..)

sirena007
1274 příspěvků 10.10.18 11:07

Konečně článek, který se dá číst. Ten fotograf je zajímavý, díky za rozšíření obzorů.
Jinak si myslím, že novodobým krojem jsou někde třeba i montérky :-)

Adrifinel
90 příspěvků 10.10.18 11:34

Já mám s tím taky zkušenost. V Praze to bylo jedno, co mám na sobě. Doma mi říkají, že vypadám jako blbka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 11:34

Tak já moc nesouhlasím s tím, jak jsou odlišné čtvrti v Praze (možná připouštím rozdíl, pokud bych bydlela v centru nebo na Malé Straně) a ani bych tak nezobecňovala. Já se spíš nerozpakuji vyjít naprosto v příšerném oblečení, pokud jdu se psem. Ale zas naproti jdeme hned do lesa, tak je to adekvátní. Ale dříve, v 80. letech mi dělalo problém se nápadně obléknout na maloměstě (takové to: jestli mě někdo potká, co tomu řeknou lidi), když jsem jela za manželem do Prahy. V Praze se nikdo nepodivoval ani nepohoršoval.

JUBA
111 příspěvků 10.10.18 15:17
PĚKNÉ

ANO, na tom NĚCO je, rozumná úvaha. A naopak, že… Na chatě vyběhneme „do krámu“ v montérkách, v pracovních kalhotech ze zahrady, ale místní sousedka se vždycky převlíkne, chichi… Když ji bereme na nákupy autem do blízkého městečka, my jedeme jak pracující, ona podle místních poměrů za dámu.

Veroniq
332 příspěvků 11.10.18 21:30

Tak já sousedku docela chápu. Obzvlášť jestli se sama nikam moc nedostane, je i nákup dobrá příležitost vzít si pěkné šaty.

Adrifinel
90 příspěvků 10.10.18 15:40

Ještě mám zkušenost z Brna. Zrovna když jsem tam byla panovala tam móda černých nevýrazných lidí. Kdy já jsem tam doslova svítila.

Adrifinel
90 příspěvků 10.10.18 15:43

@JUBA U nás do krámu v montérkách chodí agenturní zaměstanci. Některé firmy jim to i zakázaly. Radši za dámu, podivínku než aby si mě někdo pletl s Bulharkou :D

asterah
429 příspěvků 10.10.18 23:19

A co je tak špatného na Bulharkách?

Příspěvek upraven 10.10.18 v 23:20

Adrifinel
90 příspěvků 11.10.18 11:38

Už jen to, že s vámi pak v práci jednají jako s povlem, když vás zařadí mezi ně. Dělala jsem s nimi dva roky. Platilo: Bulhar je tupá levná pracovní síla.

asterah
429 příspěvků 11.10.18 22:16

Dobrá - jsem po otci Bulharka, mám univerzitní vzdělání a vlastní úspěšnou firmu už od roku 1992 - lidé jako vy, mě děsí - co vlastně umíte, co jste v životě už dokázala, že takto povrchně hodnotíte lidi kolem sebe? Víte, to, kam vás lidé zařadí, závisí jen na vás…přeberte si to, jak chcete, na vašem názoru mi fakt nezáleží :P

Oveeec
3369 příspěvků 12.10.18 17:37

Já bych se @Adrifinel trochu zastala. Není pochyb, že to, co o Bulharkách napsala, není nic pěkného, ale taky si nemyslím, že by proti nim sama z principu něco vyloženě měla; spíš se pohybuje v prostředí, kde se k Bulharům, Ukrajincům a podobně lidi chovají hnusně (z různých důvodů - skutečné přesvědčení, podvědomá snaha sám se zařadit takříkajíc do vyšší třídy) a nechce, aby se na ni dívali stejně (domýšlím si z jiných jejích příspěvků), a buď toho nedokáže jinak dosáhnout, nebo to jinak vyjádřit. Ať je ta motivace jakákoli, neříkám, že je to přijatelné nebo omluvitelné. Píšu to celé proto, že si myslím, že útoky na svůj vzhled nebo nadávky si přesto nezaslouží. Kdyby napsala, že Bulhaři jsou hnusný, protože jsou černý, je to jiná věc. Mimochodem před docela dlouhou dobou tu jedna slečna vykřikovala něco o tom, jak nesnáší tlusté hnědokožce (tj. Romy). Byla moc hezká a měla tu fotku, jak v růžových šatičkách přednáší projev na VŠ promoci. Tenkrát myslím neschytala ani moc červených. Samozřejmě to mohla být náhoda, jak se zrovna sešly diskutující, ale teď si říkám (jakkoli jsem ráda za jakékoli potírání rasismu a šovinismu), že možná Adrifinel má trochu smůlu v tom, že jsme tu viděly některé její kreace a četly její příspěvky, a o to větší kapky dostala.

asterah
429 příspěvků 12.10.18 19:40

Nevím - já jsem viděla její fotky a napsala bych své příspěvky mnohem drsněji, kdybych je neviděla… Chápu, že nějaký člověk může mít špatné zkušenosti s některou národností, ale obvykle za tím stojí vlastní komplexy, které takový člověk zcela nesmyslně promítá do druhých.
Bohužel není sama - u nás mají lidé tendenci dívat se na Ukrajince, Bulhary, Rumuny, Vietnamce atd. jako na podřadné lidi, protože sem přišli za prací a vykonávají práce, které Češi dělat nechtějí - a tak se dívali (a leckdy dívají ještě dnes) na Čechy v Německu, nebo v Británii - jsou to stejné typy lidí - u nás i tam - nezajímá je inteligence ani vzdělání, protože to prostě nejsou schopni posoudit. Obávám se, že Adrifinel je jednou z nich.

dominika_lonely
1 příspěvek 16.10.18 21:50

Tak já to napíšu jinak. Je známo, že východní země jako je Bulharsko nebo Ukrajina, případně Kazachstán a všechny ostatní další země ovlivněné ruskou mentalitou včetně starší populace Čechů, jsou ve své zemi nesnášenlivé vůči minoritám. Sama tu jste minoritou, zatímco ve vaší zemi např. více jak 2pětiny lidí by nechtělo za kamaráda nebo spolupracovníka homosexuála a polovina lidí by se nevyrovnala s tím, pokud by se tak narodilo jejich dítě. A nemusíme se bavit jen o minoritách, ať chcete či nechcete, v Bulharsku je pořád dost lidí, kteří se chovají jako burani s primitivním myšlením. Můžete se ohánět životními úspěchy, můžete mít krásná města a velkolepou historii ale v hlavě vymeteno. A to je směrem na západ většinou těm lidem nepochopitelné.
fra.europa.eu/fraWebsite/attachments/FRA-hdgso-part2-NR_BG.pdf

Postoj vašeho národa vám vrátím v tomto komentáři: Raději za kolegu homosexuála než nesnášenlivého Bulhara.

Příspěvek upraven 16.10.18 v 22:00

sirena007
1274 příspěvků 10.10.18 17:26

@Adrifinel …radši s Bulharkou než s burankou

Adrifinel
90 příspěvků 11.10.18 11:40

Mít moje zkušenosti… nebylo vážně nic příjemného.

asterah
429 příspěvků 11.10.18 22:20

Je to její problém, že ji zařadili, jak ji zařadili. V jejím věku je to fakt smutné, ale nedivím se tomu - já bych někoho takového nezaměstnala vůbec - evidentně neschopná a ještě ublížená - super kombinace :D

Andyhana
34 příspěvků 11.10.18 08:59

Při návštěvě Prahy tak trochu závistivě pozoruji, jak si místní můžou vzít na sebe mnohem odvážnější oblečení popř. doplňky a nikdo to neřeší, nikdo si nevšímá. Ráda se v Praze kochám různými extravagantnostmi, které u nás nejsou k vidění. Zde jsou jakési pomyslné mantinely, kam až se může zajít, aby na vás kolemjdoucí neházely opovržlivé popř. nechápavé či zkoumavé pohledy. A to bydlím v krajském městě, ale kde by člověk čekal trochu odvazu, ale kdepak. Zrovna nedávno jsem byla svědkem, jak v práci zdrbly jedny kolegyně jinou za to, že měla na sobě dle mého názoru vtipné punčocháče s obrázkama medůz…

Paris1789
5805 příspěvků 12.10.18 10:28

Na pohledy bych se vykašlala, někdo s tou okresní a krajskou extravagancí začít musí.

diabla
8 příspěvků 11.10.18 09:03

„Původní kroje už si dneska nikdo jen tak nevezme…“ - zkuste někdy vyjet na výlet na jižní Moravu :) Mám spoustu kamarádů, co nosí kroj na různé slavnostnější příležitosti

asterah
429 příspěvků 11.10.18 22:42

Takový kroj je dost drahá záležitost, ale je škoda, že se to zachovává už jenom v některých oblastech - třeba na jižní Moravě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 09:59

@Andyhana ale to Vás zdrbnou kolegyně i v Praze, i tady chodíte do práce, třeba do menších, konzervativních kolektivů. Přejedete do práce a je po anonymitě a extravaganci. Nebo potkáte sousedy v domě. Ale na procházku městem je fakt, že se můžete odvázat. Zkuste to ale i ve svém městě - musíte si položit otázku, zda Vám vůbec záleží na tom, co si o Vás myslí ten či ten, jestli není důležitější nosit, co se mi líbí, pokud ty pohledy ustojíte, oni si zvyknou. Několik let jsem nosila vlasy na ježka - co já si vyslechla jen v práci. Takže na některé věci Praha opravdu vliv nemá.

shanimplavkynahrocha
4604 příspěvků 11.10.18 10:03

@misionářka Jako že by měli chlapi nosit oblek i doma, jinak je to jen hra na eleganci? :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 12:35

@Adrifinel Dobře, máte nějakou konkrétní špatnou zkušenost s pracovním zařazením. Ale zkuste si z toho vytrhnout pouze oblečení žen -Bulharek. Bylo něčím charakteristické, směšné nebo výstřední, že Vám záleželo na tom, aby si Vás s nimi nespletli? Jinak jakýkoliv dělníci, nejen kopáči všech národností, chodí v montérkách do krámu i v Praze.

asterah
429 příspěvků 11.10.18 22:32

Jen jestli ta její „špatná pracovní zkušenost s Bulharkami“ nepramenila z toho, že ty holky byly hezčí a schopnější než ona…

DKU
104 příspěvků 11.10.18 14:49

Tak to u nás se už i na rande chodí v montérkách, pán montérky, dáma leginy a tričko divokých vzorů a nebyl to ojedinělý pár, poprvé mě to kapku šokovalo, dnes už mě to nepřekvapí a to jsme okresní město cca 70 tisíc obyvatel

Příspěvek upraven 11.10.18 v 14:50

XIII
71 příspěvků 11.10.18 15:21

Možná věnujete snad až zbytečnou pozornost tomu, jak se po vás lidi koukají. Uvědomte si, že mozek vyšších savců je v průměru schopen zpracovat kolem sto padesáti až dvou set jedinců - všechno ostatní je pro něj jenom pohyblivá kulisa. V Praze (a ostatně v jakékoli větší aglomeraci) jsou naše vjemy neustále zahlceny. To, že náhodou někdo zvedne oči od chodníku zrovna ve chvíli, kdy jdete kolem ve zlatých teniskách, ještě neznamená, že si vás bude pamatovat ještě za hodinu. Ty tenisky si možná pamatovat bude, ale vás ne. Vy jste pro něj jenom takové hemžení kdesi na okraji zorného pole. ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 19:18

@Adrifinel vy nejste jen otaku, vy jste tupec. Pracovala jste s nimi a měli vás za povl? Povysovat se nad někoho je vážně ubohost,

misionářka
291 příspěvků 11.10.18 20:14

@shanimplavkynahrocha Nemyslíte, že existuji i kategorie oděvu mezi tepláky a oblekem?

MP Vera
265 příspěvků 11.10.18 20:37

Souhlas. Jako libenska matka taky radši jedu na hřiště do Karlína protože za a) si nepřipadám blbě že mám dite a nemám sustakovku a pohory a za b) jsou karlínské matky docela inspirativní.

shanimplavkynahrocha
4604 příspěvků 11.10.18 21:39

@misionářka A co je tedy pohodlného na doma, aby to bylo zároveň elegantní?

Pozorovatel
751 příspěvků 11.10.18 23:04

@Adrifinel Nevěřím, že si vás někdo mohl někdy splést s Bulharkou, ty, které znám já, jsou krásné, štíhlé, některé vzdělané, ale bez ohledu na vzdělání vždy upravené, hezky oblečené a ochotné. Vidíte tam snad nějakou podobu se sebou?
Jinak u vás doma nemají pravdu, vy tak nevypadáte, vy prostě blbka jste a ještě k tomu xenofobní. No to jste mě naštvala. Doufám, že jste jen vymyšlená!

DRW
2040 příspěvků 12.10.18 14:13

@Adrifinel ted je otazka, jak jste se k nim chovala k nim vy. To je to na cem zalezi, pokud vy je pohrdlive berete, tj. nechtela bych byt …, tak je to v podstate takovy skryty/verejny rasismus. Berte to tak, kdybyste u nas ve firme pracovala jako uklizecka, tak mate 2 moznosti, bud se na vas mile usmejeme nebo se na vas budeme divat jako na neco podradneho. Nase uklizecky nas u nas uklizeji rady, nikdo se na ne nediva pres prsty a firma se o neco i jako o agenturni pracovnice zajima. Ale my jsme seversky korporat s multikulti pristupem.

asterah
429 příspěvků 12.10.18 20:10

Uklízečka je velmi potřebná a na její práci závisí spokojenost ostatních a tak by se dalo pokračovat. Bohužel se najde dost lidí, kteří pohrdají těmi, kteří „pracují rukama“ - jsem zahradní architekt, ale pracuji na realizacích svých projektů se svými zaměstnanci a najde se hodně lidí, kteří se proto nade mnou ošklíbají - někdy je to nepříjemné, ale většinou to už ani nevnímám. Tzv. společenské zařazení obvykle řeší právě ti, kteří trpí nějakým komplexem méněcennosti a mají díky tomu sníženou schopnost posuzování. Dá se říci, že za to v podstatě nemohou…

aviv
58 příspěvků 14.10.18 20:25

Bydlíme na Vinohradech, shodou okolností pár kroků od Jiřáku - a do Riegráku i do večerky naproti klidně půjdu v teplácích. V domě jsou sousedi všeho druhu a různých národností ( anglický pár, Američan, Němec, Francouzi, Italové ) a neřekla bych, že někdo řeší co má kdo zrovna na sobě. Spíš jde o to kam jdu, jasně, že jinak půjdu do práce a jinak se obleču, když půjdu zalévat trávník …
Moje máma zase nosí ráda klobouky a v nich klidně půjde na chalupě ( menší město ) na nákupy… Já si tedy myslím, že okolí člověka, jeho styl a vkus moc neovlivní.

asterah
429 příspěvků 15.10.18 07:17

Což o to, ovlivnit to člověka může - zejména na malém městě se takové věci někdy moc řeší, ale kdybych tomu měla přikládat nějaký větší význam, tak by mi dávno hráblo.
Co mi vadí, je to, že když musím nutně po práci koupit pár věcí, které nedostanu ve večerce a jdu do supermarketu v pracovním, rázem mám za zadkem ochranku, takže si připadám jako zločinec - chlapa v montérkách si ani nevšimnou…

daagmara
42 příspěvků 14.10.18 20:33

Jú, více Matouše, prosím. Myslí.

Karin
3950 příspěvků 17.10.18 14:29

Ale jo. Akorát by se propříště mohl obejít bez phočka, cropped kalhot apod. :-)

EJK
270 příspěvků 15.10.18 02:11

@shanimplavkynahrocha Môj otec celý život nosil doma nohavice a košeľu, v zime k tomu sveter na zapínanie. Keď išiel robiť niečo okolo domu alebo v záhrade, obliekol si montérky a „pracovnú“ košeľu. Nikdy som ho nevidela v tričku.

shanimplavkynahrocha
4604 příspěvků 15.10.18 13:56

@EJK To je hezké, ale já se ptala na pohodlnou variantu. Kromě toho bych muži asi musela nakoupit nějaké levnější košile, protože ty do práce by tím odrovnal mnohem rychleji, na což nemáme.

Josefka
619 příspěvků 15.10.18 12:51

Po smršti článků minulých bych nečekala, že to řeknu: čtivé. Líbí se mi autorův lehký styl. Ale zrovna tohle téma bych uvítala probrat i trochu víc do hloubky. Stejně díky.

Pýthia
310 příspěvků 16.10.18 11:13

Skvělé téma, stálo by za to ho trochu rozvést.

dagur
283 příspěvků 16.10.18 18:31
Phočko

Phočko je vietnamská polévka Pho.

Karin
3950 příspěvků 17.10.18 14:32

V pražských ústech se z phở stalo fočko.

maarcy
92 příspěvků 19.10.18 16:28

Tolik tepláků jako v Praze můžete vidět akorát někde v kriminále…Jo jo, Praha je zlatá loď!

DanaP
170 příspěvků 23.10.18 16:28

To máte těžký. Místní Rusové to pokládají za standard.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Mládí vpřed

Autor: Ada

Mládeži jsem ochotná odpustit ledacos. Ani by mě nenapadlo... Celý článek

Jak si koupit kvalitní pánskou košili

Kvalitní košile tvoří základ šatníku dobře oblečeného muže. Situace... Celý článek