PR článek

Jak (ne)jít na zkoušku či zápočet

150x100.jpg

O tom, že oblečení na zkoušky by mělo být „slušné“ a decentní vědí snad všichni. Chlapi to mají jednoduché, ustrojí se do obleku a mohou jít. Zato holky se před zrcadlem trápí hodiny a hodiny. Vyzkouší řadu sukní, kalhot i šatů – nakonec zjistí, že na sebe nemají nic, co by říkalo „chci za jedna“. Člověku až připadá, že se jich po tomto nezdaru celá řada sebere a začne pátrat v šatníku maminek, kde objeví kostým, který byl hitem před dvaceti lety. Nebo na rychlovku zaskočí na tržnici a koupí alespoň něco, co by se mohlo hodit. Takhle to totiž u mnohých zkoušek vypadá a je to dokonalá přehlídka hrůzy.

Zabodujte na první dojem ve sladěném a dobře padnoucím outfitu

Zkoušejícího nezajímají pouze vaše vědomosti, ale i to, jak vystupujete a vypadáte. Dobrý dojem ovšem neuděláte v okopaných balerínách, špatně padnoucím kostýmu a umaštěných vlasech svázaných gumičkou. Nedej bože, když vám vykukují faldíky zpod košile, ramínka podprsenky z výstřihu a propocené koláče zdobí vaše podpaží.

Začíná období letních slev a výprodejů. Zajděte si proto na nákupy s kamarádkou a vyberte kostým, šaty nebo sukni, které vám padnou a dodají elegantní vkusný vzhled. Nezapomeňte ani na sladění bot či kabátu. Do oblečení se vyplatí investovat, zkoušku totiž nemáte jenom jednu!

Barva je dobrá

Nebojte se barev a oblečte si takovou, která vám sluší. Spousta dívek se bojí vzít na zkoušku červenou. To je ale velká chyba! Červená je temperamentní barva, která křičí do světa, že se nebojíte a máte na to. Zkoušející takovou odvahu hodnotí pozitivně a spíše vám přidá, než ubere.

Sako pomůže skrýt stres

Pokud máte problémy s nadměrným pocením, vyhněte se samotným košilím. Pocení je sice přirozené, ale bude vás to zbytečně znervózňovat. Oblečte si proto vypasované sako nebo blejzr, který tyto známky stresu zakryje. Hodí se též k pouzdrovým šatům pro případ, že by vám byla během zkoušení zima.

Nakonec nezapomeňte na čistotu, upravené vlasy, make-up a nějaký šperk, který doladí váš vzhled k dokonalosti.