Jak nenosit krajku

20.05.12 | autor Ada

"Věci s krajkou jsou v 70% velmi, velmi krásné, ale už jsem viděla i opravdu děsivé, které ve mě vzbuzovaly zdání, že je to okousaná záclona z okna mých sousedů."

Hell, yes, čtenářko Bethko, máš pravdu a vzala jsi mi to z úst; krajka či prostředky k tvoření krajky ve špatných rukou se mohou proměnit v katastrofu.

Nejhůř to dopadá, když má tvůrce nebo nositel nutkání nějak využít průhlednosti krajky a učinit oděv sexy. Protože když materiál tuto vlastnost (průhlednost) má, bylo by její nevyužití znakem naprosté kreativní tuposti, že ano.

Černý průsvitný top a pod ním černá podprsenka, toť seksi evergreen, který zřejmě nikdy nevymře. Na fotce jsou aspoň pěkné mladé holky, ale tuhle kombinaci mívají v oblibě i zralé korpulentní dámy - a to je teprve maso. Maso v krajce.

Zdroj: http://society-production.cz/cz/clanky/obleceni

Průhledné oblečení chce pěknou postavu. Modelka na fotce sice není obložená pneumatikami, postavu má silnější, ale obstojnou; v těch průhledných... věcech přesto vypadá blbě. Jako kdyby chtěla schovat něco, co stejně neutají. Kanýrek upozorňuje na prsa, bokové šortky na břicho, udělala by lépe, kdyby zůstala prostě v plavkách a "schovávací" plážové oblečky nechala plavat.

Zdroj: http://www.sportovni-obleceni.cz/plazovy-top-5-11.html

Špatný? Pozor, bude hůř.

Ano.

Může to být i horší!

Světle modrý krajkový topíček s rolákem je sám o sobě na pováženou, následující foto z nějakého redialího e-shopu ale poskytuje návod, jak ho ještě vylepšit. Za prvé potřebujete leopardí podprsenku, která vykomunikuje do okolí, že jste dračice, a udělá vám pořádný žlábek. Pak nějaké přiléhavé kalhoty, když budou bokové a vyrobí vám muffinek, tím lépe, chlapi si představí, jak vás za něj drží při divokém sexu a budou z vás unešení. Široký pásek na bocích je in už asi dvacet let, prostě klasika, která nesmí v šatníku chybět.

Zdroj: http://www.nehty-gelove-fotogalerie.cz/specialni-nabidka/top-krajkovy-s-rolakem/

A vůbec, ať vás ani nenapadne nosit pod průsvitné krajkové věci třeba tílko! Podprsenka stačí vždycky, a hlavně je sexy!

Zdroj: http://www.in-obleceni.cz/damske-pulovry-krajkove-vel-36-38-p-6978.html

Horší je, že se toho chytily i tvořilky a své krajkové výtvory zásadně nepodšívají. Proč by taky, zákaznice si pod to vezme podprsenku a aspoň bude dobře větrat. Prodejkyně růžové halenky uvádí, že "se dá nosit i na tílečko, nebo tričko a taky vypadá moc hezky", ale každému je jasné, že navostro je to mnohem lepší.

Zdroj: http://www.fler.cz/zbozi/tmave-ruzova-halenka-tilko-839023

Kdyby se vám bílá podprsenka zdála příliš zářivá, tak si samozřejmě vezměte černou.

Zdroj: http://www.fler.cz/zbozi/zubata-halenka-945042

Další průšvih nastane, když se někdo pokusí něco krajkového vyrobit, ale nepovede se mu to, nebo je línej udělat to pořádně. Napsat k tomuhle, že je to krajkový svetr, chtělo setsakra hodně kuráže. To je uháčkované na ohnutém prstu?

Zdroj: http://www.fler.cz/zbozi/hnedy-hackovany-svetr-na-zavazovani-2714732

Fialový top má prý "vzdušný krajkový vzor". Vzdušný teda je: tlustá příze, obří díry, jakýpak s tím saky. Tlustá ramínka, délka sotva pod pupík a absenci podšívky už člověk bere tak nějak jako samozřejmost.

Zdroj: http://www.fler.cz/zbozi/top-fialovy-2527281

Krajka také může být naopak pracná, někdy i hezká, a zabijete ji až potom. Tohle jsme už v Pekle měli, ale neškodí připomenout pro nováčky: to fialové, všité do saténové roury, je paličkovaná krajka. Kdo se někdy pokoušel paličkovat, ví, jaká je to práce. Vyrobit takový kus muselo zabrat spoustu času, ale výsledek je přinejlepším rozpačitý: divný tvar, divná díra, divné pomuchlané šaty.

Zdroj: http://www.fler.cz/zbozi/luxusni-krajkova-neha-929311

Tohle je prý také paličkovaná krajka. Nejsem schopná v tom buřtguláši rozeznat, jestli je to ručně paličkované, háčkované nebo kupované, ale zcela jasně vidím, že je to hnusné, prodejkyně promine. Té tunice by ovšem nepomohla ani vamberecká krajka.

Zdroj: http://www.fler.cz/zbozi/tunika-s-palickovanou-aplikaci-544794

Tady máme pro změnu hezkou paličkovanou kytičku a top je dokonce z morušátek, bohužel se tak úplně nepovedl. Hlavně ty lemy. Hedvábný satén je děfka a nepatří do nezkušených rukou (ano, taky jsem to s ním zkusila, teď to leží rozešité v krabici a čeká to, až naberu zkušenosti a odvahu na dokončení). Škoda materiálu a práce.

Zdroj: http://www.fler.cz/zbozi/hedvabny-top-s-krajkou-1784195

A když jsme u té vamberecké krajky: tady se taky rádi utnou s tím, na co ji aplikujou. Třeba tohle není dobrý. Otřepaná červeno-černá kombinace, levný satén, navíc nějaký nakrčený; střih s krovkou sukýnkou je taky dávno pasé.

Autor neuveden, zdroj: http://www.vambereckakrajka.cz/blob.php/32.jpg?galerie_fotky=50

Tady se zase podlehlo díratému trendu. Nejen že vidím břicho, mně se zdá, že tam kouká i spodek prsa, což mě docela rozptyluje. Ani ta krajka se tady nějak nepovedla, nepočítám-li náušnice a náhrdelník, ty jsou pěkné.

Autor neuveden, zdroj: http://www.vambereckakrajka.cz/blob.php/17.jpg?galerie_fotky=35

Tohle je naopak pěkná ukázka, jak to může vypadat, když se zbytečně neexperimentuje a zůstane se u klasiky. Třpytivý krajkový lem a matné sametové šaty, které neodvádějí pozornost jako zmuchlaný satén jsou dobrá kombinace.

Autor neuveden, zdroj: http://www.vambereckakrajka.cz/blob.php/08.jpg?galerie_fotky=27

I tohle vypadá docela dobře: precizní krajka od zkušené krajkářky a šaty, které to moc nepokazily.

Autor neuveden, zdroj: http://www.vambereckakrajka.cz/blob.php/36.jpg?galerie_fotky=54

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Super katovna

Autor: Ada

V deníku Super si otevřeli Módní katovnu, protiklad různých módních... Celý článek

Jehlicí do vosího hnízda

Autor: Ada

Všimla jsem si, že článek mé kolegyně Kultakutri (a.k.a. Blbé... Celý článek