Jak nosit krajku

17.05.12 | autor Ada

krajkanahled.jpg

Už jste o tom několikrát diskutovali: jak nosit krajku? Jak se dá na oblečení umístit? Hodí se oblečení s krajkou i na běžné nošení?

Krajka byla vždycky spíš slavnostní materiál, už proto, že bývala velmi drahá - a kvalitní krajky jsou hodně drahé i dnes. Krajkové oblečení se dá ale nosit i běžně, pokud nemá příliš slavnostní charakter a správně se zkombinuje; může být romantické, elegantní, retro, může využívat kontrastu stylů (džíny + krajkový vršek). V obchodech aktuálně krajkové věci seženete celkem bez problémů.

Zara

 

Promod

 

Asos

 

Pro inspiraci půjdeme na přehlídková mola. Tam se najde všechno.

Klasika: kontrast tmavé na světlé

Tmavá krajka na světlé podšívce je slavnostní klasika. Na běžné nošení se moc nehodí, jako malé černé jsou krátké šaty s krajkou naopak perfektní.

Vlevo a uprostřed Collette Dinnigan, vpravo Erdem, via style.com

Letní romantika

Světlé krajkové oblečení s menšími kontrasty se naopak hodí pro běžné nošení. Rozevláté sukně s krajkou, tílka, topy, tuniky, to je letní romantika, ve které můžete jen tak běhat po městě; pouzdrovky nebo koktejlky s krajkovou vrstvou jsou elegantnější a může se v nich i do práce nebo na odpolední slavnost (třeba na svatbu, pokud se ovšem nevěsta v něčem takovém nebude vdávat).

Vlevo Collette Dinnigan, uprostřed a vpravo Dolce & Gabbana, via style.com

Tón v tónu

Barevné krajky na podšívce v podobném odstínu, případně na tělové (fotka uprostřed), jsou také krásné - a šaty mohou být podle střihu slavnostnější i víc casual. Pouzdrovky vlevo jsou ideální malé černé pro někoho, kdo nechce černé; šaty uprostřed obstojí jako slavností i na všední nošení, když máte náladu na něco hodně ženského.

Vlevo Collette Dinnigan, uprostřed Valentino, vpravo Stella McCartney, via style.com

Aplikace

Jestli se krajka na něco fakt hodí, tak jsou to aplikace. Trochu si s krajkovou vrstvou pohrát, zastřihnout okraj podle vzoru, vystříhat jeho části a umístit na vhodné místo... Krajkové sedlo je naprostá klasika, vystříhané květy našité na živůtku nebo na sukni jsou ten správný luxusní prvek, který šaty posune o úroveň výš. Kabát s nápadnou černou krajkou je extravagance, která ovšem omezuje kombinační možnosti. K ošoupaným riflím to nebude ono.

 

Vše Erdem, via style.com

A další možnosti: modré šaty jsou krajkou pošité skoro celé, ale rafinovaně vystříhané části dávají víc vyniknout barevné spodní vrstvě. Na dolním lemu šatů uprostřed je propracovaná textilní aplikace, která proměňuje obyčejnou průsvitnou látku v krajkovou.

Vlevo Erdem, uprostřed Collette Dinnigan, vpravo Carolina Herrera, via style.com

Kalhoty

Krajkové kalhoty působí extravagantně. Hodí se tam, kde chcete udělat dojem (třeba na party), nebo na slavnostní příležitosti kromě těch vysoce formálních (do divadla ano, na audienci k prezidentovi zrovna ne).

Vlevo a uprostřed Erdem, vpravo Valentino, via style.com

Jako dech

Jemné krajky působí čistě a vzdušně. Jak je vidět na fotkách, dají se použít na casual oblečení, které pak vypadá velice žensky. Na fotce zcela vpravo je zase vidět, že jemné kombinace se příliš nehodí pro výrazné ženy. Éterické blondýnce by bledě zelené šaty s nenápadnou krajkovou kresbou slušely víc.

Vlevo Collette Dinnigan, uprostřed Erdem, vpravo Reem Acra, via style.com

Barvy

Fosforově žlutá krajka, vícebarevná, jasně meruňková - a doplněná barevnými sandály, složitým vzorem ze sámků nebo svetrem jako po babičce. S krajkou se dá i experimentovat.

Vše Christopher Kane, via style.com

Krajka a zvíře

Krajková aplikace po italsku: Dolce a Gabbana umístili sněhobílou krajku na jaguára. Líbit se vám to nemusí, ale nápad je to zajímavý - šelmu na jiný než prudce sexy způsob moc často nevídáme.

Dolce & Gabbana, via style.com

Honosně

Na velké večerní nebo svatební šaty se krajka hodí jaksi samozřejmě...

Obojí Marchesa, via style.com

 

Vlevo Alita Graham, vpravo Vera Wang

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Blair
359 příspěvků 17.5.12 15:23

Ta poslední fotka vlevo je naprosto úchvatná!
Krajku nosím docela ráda, je to celkem zajímavý prvek, evokuje ve mě romantiku a ženskost. Líbí se mi ve výstřihu i celoplošně na šatech. Letos v zimě jsem potkala slečnu, která měla černou krajku na tyrkysovém kabátě, vypadalo to moc hezky. Taky bych si nějaký takový pořídila, ale zatím jsem ho ještě nikde neobjevila, leda si krajku na kabát příšít.:)

Amelikaame
27 příspěvků 17.5.12 18:51

Taková umělecká..I modelka vypadá hezky-a přirozeně

bmnm
67 příspěvků 17.5.12 15:27

Krajka hlavně musí být kvalitní, jinak je efekt v háji.. Krásné jsou ty modré pouzdrové šaty Collette Dinnigan…

hanabanana76
160 příspěvků 18.5.12 09:39

Ty me taky moc zaujaly :-)

Eirean
244 příspěvků 17.5.12 15:28

Článek mne nějak..zklamal. V podstatě to samé člověk dostane, když požádá anglicky pana Googla o obrázky krajkových šatů.
Třeba ten první odstavec by se dal určitě trošku rozpracovat, co se týče použití v historii, dnešních materiálech, ze kterých se krajky vyrábějí, kde koupit hezké samotné krajky… Články s fotkami z přehlídek mne prostě neoslovují, nicméně proti gustu…

tit
4 příspěvky 17.5.12 18:40

V jedné z linií módních trendů J/L 2012 je silně vyjádřena kombinace tradice a techna. V krajce se to projevilo například tím, že se spojil starodávný vzhled s novou technologií a krajka je do látky vyřezávána laserem… je to vidět v mnoha kolekcích, na fotkách výše viz model marchesa - ty zvlněné šaty vpravo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.12 16:09

Kde koupit? třeba tady: krajky v metráži - Marlen
Anebo kamenné obchody s kvalitními látkami - přehled zde: Obchody s látkami: Praha, Brno, internet


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.12 15:42

Christopher Kane zcela vlevo. Kombinaci fosforové krajky s hnědým károvaným svetrem jsem nepochopila a nemůžu od toho odtrhnout oči. Připomnělo mi to situaci, kdy jsem se nemohla vynadívat na živé pětinohé tele.

Ranavelona
4 příspěvky 17.5.12 20:13
Jestli se dá tohle zkombinovat,

pak Módní peklo ztrácí smysl.

Lynx
100 příspěvků 17.5.12 23:05

Móda je prostě taková, jsou to přehlídky, ukazují trendy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.5.12 17:53

myslím si, že modni peklo rozhodně ztrácí smysl


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.5.12 15:22
běs

Jo. Přesně tahle fotka mě také zaujala - v negativním slova smyslu. Je to příšerná kombinace , hodila by se spíš jako odstrašující.
Jestli tohle by si někdo vzal na sebe dobrovolně, nevím, ale podle mě by to svědčilo o naprostém nevkusu, nebo jakési recesistické zvrhlosti …

Bugatti
4086 příspěvků 19.5.12 08:44

Přesně tak. Tohle potkat na ulici, zahodím zábrany a budu fotit… do MP.

Alatheia
6 příspěvků 22.5.12 17:40

Nesmíte zapomínat, že móda, zvláště pak high fashion z přehlídek, často není určená k nošení na ulici. Je to umění jako každé jiné, kde modelka je jen doplněk a zda jí to lichotí, je sekundární. Mě se ta kombinace taky nelíbi, ale módě nerozumím dost dobře na to, abych to odsoudila. Přijde mi to podobné, jako kdyby někdo řekl, že Van Gogh ten svůj pokoj nakreslil nějak křivě.

Atlacoya
2790 příspěvků 23.5.12 19:48

Já si vzpomínám na spolužáka ze školky, který měl tmavě hnědý svetr a na něm jako brož přišpěndlené malé fosforově zelené jízdní kolo.

Katbet
8 příspěvků 23.5.12 21:04

To je jediná fotka, kterou jsem si uložila. Zaujala mě kombinace barev i materiálů, je to nečekané a zajímavé.

MUDr.Lant
389 příspěvků 17.5.12 15:42

Moc se mi líbí modré šaty od Valentina, kéž by se mi přestěhovaly do šatny.
Krajku mám moc ráda, ale musí se s ní velmi opatrně!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.12 15:44

Krajku nemusím, Nesedí mi.

monicka
566 příspěvků 17.5.12 16:12

Krajku mám strašně ráda, hlavně na sukních a na šatech - co se mi ovšem nelíbí, je když je pod krajkovým oblečením vidět spodní prádlo …

NISHTA
49 příspěvků 17.5.12 16:20

Myslíš, že to někoho zajímá? Tak nemáš ráda krajku, no a co?

MP Barbucha
3716 příspěvků 17.5.12 16:26

myslím, že spoustu z nás tady příspěvky seznam.mih zajímají.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.12 19:01

Jestli to bylo na mě, tak reagujete na špatnej příspěvek.
Pouze vyjadřuju svůj názor. Jestli Vás můj názor nezajímá, tak ho nečtěte.

Příspěvek upraven 17.05.12 v 19:01

Lenicka07
74 příspěvků 18.5.12 06:35

A co je na tomto příspěvku špatného? Vůbec nebylo řečeno, že dotyčná krajku ráda nemá. A s tím, že není vhodné, aby přímo pod krajkou bylo pouze spodní prádlo, se dá jedině souhlasit.
Pro lepší chápání textu doporučuji zakoupit knihu „Čtení s porozuměním“.

Fatabuna
152 příspěvků 18.5.12 10:57

Ignorujme troly.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.5.12 12:47

neber to nějak špatně prosím, ale právě proto sem někteří lidé přijdou a už se nevrátí- kvůli tomu že jim za jejich názor hned někdo vynadá. Někomu prostě krajka nesedí a nehodí se k němu… Řekla bych že bude lépe když se dotyčný opět vrátí a najd tu plno užitečných typů a inspirace než aby se zahořkle zatvrdil. Já krajku miluji, ale nikomu svůj názor nehodlám vnucovat jen chci aby byl respektován.

Triiss
22 příspěvků 17.5.12 16:15

Krajka je něžná. A kouzelná, protže může dělat z oblečení divy.

Líbí se mi ty bílé šaty s černou krajkou na boku - dokonalost.

Bethka
16 příspěvků 17.5.12 16:16

Věci s krajkou jsou v 70% velmi, velmi krásné, ale už jsem viděla i opravdu děsivé, které ve mě vzbuzovaly zdání, že je to okousaná záclona z okna mých sousedů..
Nu, zjistila jsem, že potřebuju šaty a sukně ze Zary, Asosu, Collette Dinnigan, Valentina, Erdemu…prosíím :)) :D

Letefa
716 příspěvků 17.5.12 16:22

Och och, tohle mi vzalo dech, nááádhera! Ze všech nejnutněji potřebuji ty od Caroliny Herrery (Aplikace, obr. krajka 12 vpravo), „Jako dech“ a „Honosně“ beru komplet. Je tu někde nějaký sponzor???

Triiss
22 příspěvků 17.5.12 16:23

Nemusíeme sponzora - vykrademe banku :-)

Bethka
16 příspěvků 17.5.12 16:26

Přidávám se k vám! :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.5.12 19:26

Přidávám se k loupeži! :))

Kamisa
80 příspěvků 21.5.12 12:04

nene, tohle je loupež kvůli krajkám ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.5.12 14:27

Psala ale že vykradem banku tak do toho jdu :D

katango
1356 příspěvků 17.5.12 18:45

No mně by stačil i krajkovej lajblík z promodu.

girl.or.element
360 příspěvků 17.5.12 16:59

woow, dlouhé, bílé krajkované šaty pod odstavcem „letní romantikA“, ty vpravo - tak toje dokonalost a zamilovala jsem se.. nevíte někdo, kdo něco podobného sehnat? protože toje nádhera


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.12 17:48

Krajka je něžnost sama - Přesně - ty bílé DG vpravo dlouhé - to je tak půvabné. Vidím to leda koupit a nechat ušít.
a ještě ty modré krátké uprostřed. Krásná barva jednoduchý střih. To krajka potřebuje.
Mně teda dost sluší, v krémové barvě jsem měla body s krajkových vrchem a byla to nádhera.

Příspěvek upraven 17.05.12 v 17:54

lenikovo
7 příspěvků 17.5.12 19:34

Jo, jsou krásné. Mě přijdou úžasné ty, kde jsou na bílých šatech vršky z tmavých krajek. To je takové hezky magické :-)

JanaSB
27 příspěvků 17.5.12 18:43

V Zaře mají letos asi dvoje krémové krajkové šaty až na zem.

Lesss
23 příspěvků 17.5.12 17:05

Já vím, že se to tu nesmí psát, ale potkat takhle pozdě večer některé modelky z obrázků, tak po nich hážu peněženkou a zdrhám - brrrrrrr!

Ale některé šaty jsou nádherené - mimo moje teritorium, ale ráda bych je potkávala. Jiné se mi naopak opravdu nelíbí…

Chari
541 příspěvků 17.5.12 17:05

Ty první vpravo mi připomínají model z filmu o S. Gainsbourgovi, když večeřel s Jane Birkin (kdo ji hrál netuším), s velkým proutěným košem místo kabelky a s botama bez podpatků vypadaly krásně, ale neumím si je představit v běžném provozu..
Moc se mi líbí modré šaty od C.Dinnigan, kabát i šaty z Assosu.

Atlacoya
2790 příspěvků 17.5.12 17:31

Kdo si chce zaáchat nad krajkou nechť zamíří do Vamberka - město je hrozně ošklivé, zato tam mají muzeum krajky. A kdo chce i nakupovat, tak nedaleko je fabrika, kde se lze podívat do provozu a pak do podnikové prodejny - mají tam vše od kapesníčků přes povlečení po večerní šaty. Styl je velmi různorodý, ale dalo by se tam vybrat.

Bugatti
4086 příspěvků 17.5.12 17:47

Bohužel, i do Vamberka už pronikly sexííí modýlky: http://www.vkrajka.cz/cs/produkty.php?…

Atlacoya
2790 příspěvků 17.5.12 17:55

Bohužel je to tak, některé modely opradu vypadaly nevkusně. Ale z broží bych si vybrala.

Bugatti
4086 příspěvků 17.5.12 17:57

Nejen z broží. Vybrala bych si třeba límec k nějakým krásným retro společenským šatům. Ale ty červené šaty s holým pupíkem mne dostaly. Vím, kolik práce dá paličkování (nikdy jsem se to pořádně nenaučila) a takhle to zhyzdí.

Katio
196 příspěvků 17.5.12 19:55

To se určitě jen přepsali, správně to má být Košilka 1, prádélko pro intimní chvíle.

Bugatti
4086 příspěvků 17.5.12 20:13

U toho prádélka bych to odhalení chápala… ale ne u těch červených šatů, to rozhodně nemá být svůdné negližé, ale super sexííí společenské šaty.

-Anna-
187 příspěvků 19.5.12 01:58

Zajímavý ceny, dečka za šest a půl tisíce, dečka za skoro dvanáct tisíc, límeček za osm tisíc, květ do vlasů za dva tisíce šest set… Zaměstnanci určitě tu nádheru ani nestíhají pro velký zájem balit…

Bugatti
4086 příspěvků 19.5.12 07:26

Je to ruční práce, výroba takového límečku trvá mnoho dnů. Kdo chce levný, musí se spokojit se strojní krajkou… ale to není ono. Nebo se to může naučit sám a pochopí, proč je to tak drahé. Konečně taková věc se nepořizuje na jedny šaty, které se za pár let vyhodí. Mám ručně paličkovanou krajku, babička ji dělala asi před sto lety a je pořád nádherná.

-Anna-
187 příspěvků 20.5.12 15:47

Ale jo, to já chápu, jen tak přemýšlím, kolik lidí si asi tak do bytu koupí dečku za dvanáct tisíc, případně úžasné pražské vížky za třicet devět tisíc…

erima
8 příspěvků 18.5.12 10:45
Vamberk-setkání krajkářek

Když téma krajka-tak poslední víkend v červnu je tradiční „Mezinárodní setkání krajkářek ve Vamberku“ s mnoha doprovodnými akcemi jako módní přehlídky aj. Jsem mnohaletá návštěvnice této akce, kde je k vidění i ke koupení mnoho úžasných věcí. Doporučuji si udělat výlet.

Chany
932 příspěvků 17.5.12 18:53

Hmmm, ty šedomodré od Collette Dinnigan,bílo- černé od Carolina Herrera,dlouhé bílé od Dolce & Gabbana,krémové od Collette Dinnigan…hmm,hmmm - rada starších pochvalně mručí!! :-)

eson
25 příspěvků 17.5.12 19:24

Chci úplně všechno, hlavně šaty od Collette Dinnigan a Erdem! Krajku miluju :)A vdávat se chci jedině v ní!

ZetKa
292 příspěvků 17.5.12 19:37

Myslím, že krajkové sukně, jako je například na prvním obrázku, jsou velice dobře nositelné i v běžném dni. Záleží na konkrétním kusu, ale v kombinaci s méně výrazným tričkem, hezkýma botama (a nebála bych se to zkusit zkombinovat i se sandálema), kabelkou, to může být hezké!
Začínám o ní přemýšlet, pouzdrová sukně jako taková mi sluší… Jen si říkám, jestli se ta krajka nezničí, když na tom budu sedět dvě hodiny ve vlaku a 6 hodin v práci …

Příspěvek upraven 17.05.12 v 19:38

modra_kocka
903 příspěvků 17.5.12 19:47

Tak já půjdu proti proudu :) Některé šaty jsou bezvadné. Ale jiné…
Poznámky k článku: modré od Valentina určitě nejsou na běžné nošení - hezky pod nima prosvítají bradavky i (oholené) přirození. S podšívkou by to šlo, ale to už by zase nebyly tyhle šaty od Valentina, ale jiné, Valentinovi podobné.
Růžové od Erdenu s černým krajkovým trojuhelníkem dole ve mě zase vyvolávají dojem přirození neoholeného (i když je na šatech obrácený trojuhelník). Krajkové bolerko na stejných šatech zase supluje chlupatou hruď. Nemůžu si pomoct, je to jediný dojem, který z těch šatů mám.
Všechny krajkové kalhoty,šaty od Christofera Kanea (někdo se nad nimi už podivoval), kabát s nalepenými kusy krajky a Dolce&Gabbana jsou slušné peklo.

Btw, zajímalo by mě, jak se tady posuzuje vhodnost prosvitajicího prádla. Proč prádlo, prosvitající pod krajkou, nevadí, a to, které prosvítá pod leginami, nekrajkovými sukněmi nebo bílými kalhotami, ano? :)

Ale zas něco je pozitivní - krajkovou sukni od Zary bych brala hned, Collette Dinnigan se všechny šaty moc povedly, opravdu se mi líbí, jak krajku využila, a taky použití klasické a střídmé siluety je v tomto případě obzvlášť kouzelné.
Marchesa (ty vpravo) jsou krásná ukázka oděvního umění. Alita Graham a Vera Wang zase stejně jako Collette Dinnigan ukázali opravdu nositelnou, dobře použitou krajku.

Příspěvek upraven 17.05.12 v 19:49

Ameline
99 příspěvků 17.5.12 20:06

Já krajku ráda, jen ona často nemá ráda mě. Pravda, ta kvalitnější je taková vstřícnější, to funguje - což není žádná novinka. Nicméně mám jednu obrovskou fascinaci na níž bych chtěla slyšet názory, tím jsou krajkové šaty z řidší krajky (nebo vyšívaného šifonu) které mají podšitou pouze sukni, jen přes tu hlavní část ňader je naštelovaný hustší vzor. Občas se takové vyskytnou na mole, červeném koberci nebo filmu. Hrozně ráda bych i nějáké takové ušila, jenže nejspíš by to byly šaty na nakrucování před zrcadlem, tohle není vhodné pořádně nikam, možná tak na soukromou večeři ve dvou. Nebo je nějáké místo kam se tohle dá nosit (poslední záchvěv marné naděje)?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.12 20:18

Jo tak to se mi dost trefilo do nálady. Kdybyste někdo měla nějaký tip, kde sehnat chantillskou/calaiskou (prostě francouzskou) krajku, sem s tim. Bez ní se nevdám:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.12 14:56

Och ano, taky nutně potřebuju francouzskou krajku na svatební šaty.. Budeme hledat spolu, ano?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.12 01:12

Zatím nacházím pouze samé nechutně drahé,či pouze nechutné,nicméně teď celkem dumám nad krajkama z této stránky: http://www.bridalfabrics.co.uk, ale zatím sem neměla odvahu podívat se na poštovné:D A taky se obávám reálné velikosti vzorku… No, naštěstí mám ještě poměrně dost času, cha

Alizon
1235 příspěvků 17.5.12 20:58

V Zare maji tech krajkovych sukni nekolik. Bohuzel vsechny z nich jsou kratke jako ta na obrazku. Skoda ze neudelali i neco delsiho. Stejne tak krasne krajkove saty, uz jsem je mela na sobe, ale preci jenom delku nekam do puli stehen uz si na sebe nevezmu.

jxxxx
7 příspěvků 17.5.12 21:43

do krajky som doslova zamilovaná už od destva. pre mňa nádhera … ešte na doplnenie mi chýbajú krajkové sukne, nedávno som si jednou doplnila šatník, s jednoduchším vrchom do práce ako stvorené…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.12 22:05
ke svatební krajce

Důkaz, že ne vždy a ne všude je krajka na svatbě dobrý nápad: http://www.beremese.cz/…atebni-saty/ :))

Alizon
1235 příspěvků 17.5.12 22:35

Upsss, no predpokladam ze na teto strance by se naslo hodne kvalitnich modelu. Ani nemam odvahu to tam dal zkoumat.

Mademoiselle.Lucy
7 příspěvků 17.5.12 23:20

ale fujky.. divím se že ženich neutekl :)

meky.v
105 příspěvků 18.5.12 13:18

:) vtipné je taky to přetočené šněrování na poslední fotce…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.5.12 20:55

copak přetočené šněrování, ale poslední fotka vpravo, kde nevěstin postoj působí dojmem jakoby právě sesedla z koně, na němž nejmíň tři dny cválala za ženichem!

Cendrillon
20 příspěvků 17.5.12 22:35

Je dobře, že se krajky vrací do módy, oblečení působí velmi něžně a žensky. Doufám, že bude krajkový trend aktuální dlouho ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.12 22:40

Tento clanok je presne pre mna…nie je nic zenskejsie ako cipka :) milujem ju uz od detstva ale tento rok som sa doslova zbesnela do cipky/krajky a od naramkov, cez saly a kabelky ju mam skoro vsade (cisty maniak) len by som poprosila o radu, ako nosit krajkovu VESTU sivomodrej farby?

monikazbrna
3 příspěvky 17.5.12 22:47
Super...

… až na jaguára… :o(

Chari
541 příspěvků 23.5.12 12:18

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.12 23:21
NEXT WOMAN Lace Coat

…a co takle krajkovy kabat z NEXTu. Prodam ho. Vzdycky mi byl o spis dve cisla vetsi, velikost UK 12, ceska 40. Nikdy nenosen, koupen novy ve vyprodeji, kdy moje cislo nemeli, ale nemohla jsme ho tam nechat…
p.s. toto jsou dve nejhezci fotky, ktere jsem ted narychlo udelala…

Pokud se nabidkou tohoto kabatu dopostim neco proti tomuto blogu omlouvam se a prosim admina za vymazani zpravy.

libuse.lei
15 příspěvků 18.5.12 09:48

Přesně takto vypadají svatební šaty mojí mámy. Ještě k tomu měla z té krajky bez podšívky ušitou kápi namísto závoje.
Narazila jsem na hnědé svatební krajkové šaty, ta barevnost je úžasná. Ani by tam podle mě nemuselo být to obnažené řasení a stačila by jen jedna skupinka růží. Hnědá barva je sice hodně netradiční svatební barva, ale mně něčím velmi přitahuje. Měli byste odvahu na hnědé svatební šaty? A jaký k tomu oblek ženicha, bílý?

http://www.weddingdressesguide.us/…ing-gown.jpg

Bugatti
4086 příspěvků 18.5.12 10:37

Na můj vkus jsou ty šaty příliš zdobné, preferuji jednoduchost, a to i u svatebních šatů, ale když se někomu ta zdobnot líbí, uznávám, že jsou krásné. Pro ženicha bych k tomu volila oblek v barvě šampaňského.

Blair
359 příspěvků 18.5.12 13:01

krásný, škoda jen že příliš velký…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.5.12 13:23

Nádherný, na mě zase malý - chjo.

key.ra
36 příspěvků 19.5.12 01:59

OMG, nádherný!!! Za kolik, pokud je ještě volný? (Kdyžtak do zprávy ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.5.12 00:10
Nadhera !

Ten kabát je úchvatný ! Kolik by jste si tak za něj představovala? Díky za info, kdyztak do mailu prosím ( michaela.zuzanakova@centrum.cz )


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.5.12 00:06

Ty poslední jsou oboje zajímavé, plus ty bílé z letní romantiky, ty jsou taky krásné, asi moji favoriti. Pokud bych měla přihodit, co mě v poslední době hodně zaujalo, zde prosím, slečně sama šije já ji velmi obdivuji, takže zde jeden konkrétní kousek k tématu: http://riwaa-nerona.com/…/saty-riwaa/

StephanieRich
10 příspěvků 18.5.12 12:56

Krásné šaty. Slečna tam má hezké kousky. Zajímal by mně komentář pekla na korzety této slečny.

meky.v
105 příspěvků 18.5.12 13:26

pokud vím, peklo už její korzety chválilo:
http://www.modnipeklo.cz/…yho-zlatyho/

Příspěvek upraven 18.05.12 v 13:26

StephanieRich
10 příspěvků 18.5.12 21:03

dík, zdálo se mi, že to tu někde bylo, ale nevěděla jsem jestli zde, nebo na jiném blogu

key.ra
36 příspěvků 19.5.12 03:40

Jojo, kdo by neobdivoval slečnu s obvodem pasu sotva 50 cm. Chudinky vnitřnosti :/

Příspěvek upraven 19.05.12 v 03:45

e-Kateřina
1 příspěvek 18.5.12 00:07
Sukně ok, ale co ty boty?

Hned první obrázek - sukně pěkná, ale černé jehly, z nichž vylézají prsty, botou odpudivě zdeformované?

PsejsekAlik
19 příspěvků 18.5.12 00:10
šaty s kolovou sukní a rukávky

Šaty z podzimní kolekce Collete Dinnigan mi teď ve školním zápočtovém šílenství připomněly věc, která mě pálí už delší dobu. Střihově jedny velmi podobné jsem ulovila letos na jaře v sekáči (bavlněné s podšívkou, černošedá kostka), ale předtím ani potom kde nic, tu nic. Nevíte někdo, jestli nejsou někde k sehnání? V minulosti jsem na šaty moc nebyla (mám velká ramena, širší pas a menší zadek, takže bylo dobrodružství najít něco, v čem bych nevypadala jak Rambo v sukních), ale v tomhle střihu jsem se našla. Přinejhorším nějak okopčím ty sekáčové…

http://www.style.com/…Y/00250m.jpg

http://www.maryandme.com.au/…12410012.jpg


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.5.12 07:00

Jé, jedny z těch „malých černých“ dost připomínají můj nedávný úlovek z eBay :-)

lolelei
2 příspěvky 18.5.12 08:55

Nejkrásnější svatební krajkové šaty jsem viděla v Harrym Potterovi:) Prý je to obšlehnutý Alexander McQueen, ale je to prostě nádhera…

Příspěvek upraven 18.05.12 v 11:41

rice
356 příspěvků 18.5.12 21:01

kdepak, ty McQueenovský jsou ještě o několik tříd výš. Potterovská verze je vedle nich jako chudý příbuzný (a dělá nehezkou siluetu postavy).

http://rockthetrend.com/…-vs-mcqueen/

Kristi_16
8 příspěvků 19.5.12 20:37

Vůbec jsem netušila, že je to takhle okopírované, zklamali mě. Ale stejně se mi více líbí ty Fleuřiny. Při čtení knížky jsem si je představovala ještě hezčí.

lolelei
2 příspěvky 28.5.12 16:37

Je pravda, že zdaleka nejsou tak precizně propracovaný, ale víc se mi líbí ta dlouhá varianta. Jako svatební jsou určitě lepší a nezdá se mi, že by nějak deformovaly postavu. Naopak u těch kratších mě trochu ruší přečuhující černá krajka a taky to nabírání v oblasti boků nebude pro normální ženskou příliš lichotivý…

kitka
9 příspěvků 18.5.12 09:42

Modré pouzdrovky Collette Dinnigan jsou geniální!

Acrobaleno
1075 příspěvků 18.5.12 10:14

Krajku mám rada. Dokonca mám aj jedny krajkové šaty zo sekáča, fakt super kúpa. Strih je ako zo začiatku 19. storočia. Teda zvýšený pás. Takže si gratulujem ešte teraz k tomuto objavu a stáli iba 4 euri.

Příspěvek upraven 18.05.12 v 10:29

prusovka
117 příspěvků 18.5.12 13:01

Krajka a zvíře - to mě dostalo, neuvěřitelná kombinace, všechno už tu jednou bylo, ale tohle fakt vidím poprvý - výborně!

celebrian
521 příspěvků 18.5.12 17:34

Krajku mám ráda a zvlášt tu černou na šedivém podkladu. Ty prostřední šaty od Collette Dinnigan jsou naprosto úžasný.

MaggieCassidy
127 příspěvků 18.5.12 19:19

Já si nemůžu pomoct, ale ty celokrajkové průsvitné šaty od Zary mi dost připomínají zde tolik pranýřované výtvory tvořilek z Fleru … nebo je to nový kousek z garderoby princezny Koloběžky?

ZetKa
292 příspěvků 19.5.12 10:02
DIY - krajková sukně

Tady je zajímavý návod, jak si udělat zajímavou krajkovou sukni:
http://www.nobigdill.com/…dyed-it.html
I když jednodušší by asi bylo to udělat z metrážové krajky, ale tohle je zase skutečný originál :)

LaalaB
787 příspěvků 19.5.12 12:05

Mooc hezká sukně a zajímavý blog. Díky za upozornění. Jen škoda, že si nemůžu dovolit upozorňovat na své dolní partie, jinak bych se na to hned vrhla.

ZetKa
292 příspěvků 19.5.12 12:11

A to si představte, že ta paní má 6 dětí, jestli dobře počítám. 5 holčiček a nově miminko chlapečka :) A vypadá takhle krásně! I když možná se vlastně není čemu divit, že je takhle štíhlá, asi se nezastaví …

LaalaB
787 příspěvků 20.5.12 23:09

Já hlavně nechápu, kde se šesti dětma bere čas na psaní blogu a hlavně vytváření toho, o čem píše.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.5.12 12:10
Zabila! :D

A takhle rozhodně nenosit! :)
http://www.super.cz/…ro-naha.html

katango
1356 příspěvků 19.5.12 13:38

Fuj.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.5.12 20:16

Před 2 měsíci jsem si ušila krajkové šaty ve střihu z padesátých let. Následovalo hrozné zklamání, kdy mi můj přítel řekl, že v žádném případě tohle nemohu nosit normálně, max na ples či do divadla. Má někdo nápad, jak doladit smetanové šaty tak, aby se daly nosit běžně?

Kristi_16
8 příspěvků 19.5.12 20:59

Krajku mám moc ráda. Ale jako u každá ozdoby platí: všeho s mírou. I když jsem kreativní typ, barevné varianty se mi nelíbí a s gepardím vzorem už vůbec ne. Nejvíce mě krajka vždycky nadchne v kontrastní formě - černá aplikace na smetanovém podkladu. Zatím nevlastním žádný takový kousek, ale svatební šaty Fleur v Harrym vedou v mém žebříčku - moje vysněné svatební šaty. V C&A jsem si ve slevě koupila smetanovou vestičku s drobnou krajkou a mám ji moc ráda, krásně outfit rozněžní. V příštím pekelném díle typuji prosvítající podprsenky, nekvalitní krajky, kombinace s riflemi a přeplácanost. Nejlépe vše v jednom. :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.5.12 18:15
Ado,

tohle mi nedělěj! Minulý týden jsem si koupila krásnou bavlněnou látku na sukni, podobnou nějaké ze zdejšího článku a sukně mi už vlaje na šnůře. Dnes jsem došila vanilkové žluté šaty s fialovou stuhou, opět inspirace ze článku o barvách. A teď vidím ty nádherné modré krajkové šaty Collette Dinnigan a už abych šla vymést všechny obchody s látkami a začala si dělat střih. Btw kam se v Brně poděly látky Kalců???!!!

Bugatti
4086 příspěvků 20.5.12 18:49

Látky Kalců se přestěhovaly dolů na Kobližnou, tam co bývala budova spořitelny, v prvním patře!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.5.12 18:33

dneska jsem byla v Tescu podívat se po obyčejných lněných černých rovných kalhotech a koukám na jednu stěnu, která byla plná pěkných krajkovaných věcí na denní nošení … By se vám to líbilo dámy :) ale ty černé kalhoty stále nemám, ale mám dvě trika …

Lanevra
371 příspěvků 20.5.12 21:10

Já mám krajky velmi ráda, ale spíš jako takoví menší doplněk na šaty, než aby pokrývali celé šaty nebo celou blůzku.

Suzie S
6 příspěvků 22.5.12 18:23

Miluju krajky. Nedávno jsem jim úplně propadla, a když se pak zanedlouho poté zažaly hojně objevovat v obchodech, jásala jsem :)V poslední době mě začalo nevýslově žrát smazávání rozdílů mezi pohlavími, a na protest tomu jsem se začala stylizovat do ryze ženské role, takže šaty, sukně, podpatky, dlouhé vlasy a rtěnky a v neposlední řadě také krajky. Je to decentní, romantické, něžné a ženské. Nosím je teď hodně a i u mužů se s tím setkávám s úspěchem :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.5.12 13:13

U mužů jistě, ale vsadím se, že „modelky“ v tříčtvrťákách a sešmajdaných crocsech Vás vraždí pohledem.. :-)))
Mě naopak vždycky udělá radost, když na ulici vidím ženu či slečnu v hezkých šatech, je to důkaz toho, že ještě nejsme všechny ztraceny ve vietnamské tržnici…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.5.12 14:49

Cítím to stejně, poslední dobou také přidávám do oblečení víc ženských prvků. Zrovna dnes mi přišly tyto krajkové šaty, jsou ve skutečnosti mnohem hezčí než na obrázku, perfektně sedí a jsou krásně jemné, už se těším, až budu mít příležitost je olbéct :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.5.12 16:03

Ty šaty jsou krásné… Já mám bohužel 36 let a vel. 40/42, tak bych vypadala jako bombónek… :-(

Kamisa
80 příspěvků 25.5.12 15:56

já krajku moc nenosím, ale z těchhle kousků bych si vybrala spoustu a moc ráda, nádhera!!!

Bugatti
4086 příspěvků 25.5.12 16:38

Neodolala jsem, zakoupila tmavěmodrou krajku podobnou té, z které je ušita bílá sukně na prvním obrázku a přes víkend šiju jednoduchou pouzdrovou sukni těsně pod kolena.

Příspěvek upraven 25.05.12 v 16:45


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.12 21:50

Nevíte kde v Praze sehnat krajku a kolik v metráži stojí ? nebo spíš jak se ceny pohybují- v jakém rozmezí…?

Příspěvek upraven 25.05.12 v 21:50

Bugatti
4086 příspěvků 25.5.12 22:09

Kupovala jsem v Brně v Marlen, mají i internetový obchod. Mám konkrétně tuto: http://www.marlen.cz/…oruzova.html ale v tmavě modré.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.12 16:55

predávajú sa tie šaty od collete dinnigan niekde online?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.12 21:59
Jaguár

Zdravíčko!
Krajka s jaguárem je super. Velmi netradiční. Velmi dobré. Favoritky jsou tedy ty krátké šaty, ale i ty rozevlátější nevypadají vůbec špatně. Navíc - k oběma modelům jsou parádní botky!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.6.12 01:19

A musím k tomu šmajdat? :-)

Bayley
17 příspěvků 22.10.12 12:28

Krajky se mi nejvíce líbí na svatebních šatech, jelikož takové svatební šaty symbolizují nevinnost a něžnost nevěsty.
Na klasických šatech, které se běžně nosí myslím vypadá lépe barevná tmavší krajka, která není bílá či smetanová. Ty světlé barvy ve mně chtě nechtě evokují spíše spodní prádlo.
Je to už asi 5 let, co mám doma krásné švestkové pouzdrové šaty nad kolena z elastické švestkové podšívky a z vrchní části ze švestkové krajky. Jsou dovezené z Dánska, značky ZE-ZE koncept, která vyrábí jen jeden kus od každého modelu. Ani nevím, jestli ta firma ještě existuje, nicméně ty šaty mají využití jak na večeři, tak na letní dovolenou večer na promenádu, tak na svatbu jako host či do divadla. Jsou mé oblíbené, nadčasové, velice pohodlné a příjemné na nošení. Škoda, že u nás nikdo s nějakými takovými šaty nepřišel na trh, určitě by o ně byla pračka.

Beebee
5 příspěvků 18.7.13 15:31

Krajkové šaty Erdem - cca. 50 000 Kč. Opravdu přístupná inspirace.

MyDestiny
5 příspěvků 14.5.15 13:56
Krajky

Tyhle jsou taky moc hezké.. http://www.metraz-galanterie.cz/krajky/?c=1

Příspěvek upraven 14.05.15 v 13:57

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Bílé svatební šaty vás nudí? Nebraňte se barvám!

Autor: Dominika

Váš drahý se vyslovil, takže plánujete den D? Pak jsou jednou z... Celý článek

Sci-fi móda pro blázny

Autor: Ada

Mám dojem, že po kritice návrhářů, oblečení na ulicích a kvality... Celý článek