Jak se vyhnout ostudě u moře

15.12.12 | autor Ada

Chystáte se na dovolenou k moři nebo aspoň k českému rybníku? A kolik pozornosti věnujete tomu, co si vezmete na sebe?

Chystáte se na dovolenou k moři nebo aspoň k českému rybníku? A kolik pozornosti věnujete tomu, co si vezmete na sebe?

Existuje skupina, pracovně si ji nazvěme „mladé ženy“, která se k vodě umí chystat stejně pečlivě jako na ples. Hlavně kvůli nim ostatně vzniklo tolik továren na plavky a různé doplňky. Jako člověk, který se zajímá o módu, takové velké chystání chápu. Volné odpoledne strávené vybíráním plavek a ostatních nezbytností může být fajn, když ze sebe jeden zbytečně neudělá štvance.

Pak jsou tu ženy, kterým je to tak nějak fuk. Nebo jim to fuk není, ale postrádají sebekritiku. Kupovat si každý rok nové plavky pro někoho představuje zbytečné rozhazování peněz, což chápu. Ovšem vyrazit k vodě ve zpuchřelém koupacím oděvu, který sotva drží pohromadě, není moc ohleduplné k ostatním. Jakmile zasvítí slunce na zadek zakrytý letitou lycrou, často se ukáže, že už je to jen pavučinka, přes kterou se můžeme pokochat všemi detaily. A když některá dáma ty detaily vystaví schválně, třeba v tangách, přestože je na jejím těle vidět, že místo činek v posilovně zvedá hlavně dortíky v cukrárně, citlivější jedinci nevědí, kam s očima.

A pak jsou tu chlapi. Ti to většinou tolik neřeší, někdy ovšem do té míry, že jsou na tom podobně jako ty nedbalé dámy. Takže, pánové, až letos poprvé vytáhnete plavky, zkontrolujte prosím, zdali už nejsou na zadku úplně průsvitné.

Ještě detail pro obě pohlaví: Jestliže máte ve zvyku nosit k vodě gumové sandály crocsy, kriticky zhodnoťte, jestli už nejsou moc na cucky a nechtělo by to nové. Sledovat, jak si to opatrně šinete k vodě v sešmajdané obuvi, která akutně hrozí rozpadem, je něco mezi hororem a groteskou.
Tak si dejte koupací šatník do kupy, a jen co se prohřeje voda, sejdeme se u ní!

Převzato z magazínu Víkend DNES

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek