Jak si koupit kvalitní pánskou košili

30.04.15 | autor Pavel Králíček

Kvalitní košile tvoří základ šatníku dobře oblečeného muže. Situace na trhu konfekčních košil se postupně zlepšuje, ale stále je potřeba umět poznat skutečnou kvalitu. Pokud chcete, aby byla dobře ušitá a z kvalitního materiálu, počítejte s cenou alespoň 1000 korun.

* Zdroj: http://www.janek.cz/

Cena košile se skládá ze dvou částí - cena ušití (práce) a cena materiálu (látka, knoflíky). Dá se říct, že u konfekčních košil od zhruba 1000 Kč cena stoupá jen kvůli kvalitnější látce. Pokud tedy nebereme v potaz příplatky za značku, ale předpokládám, že rovnici “značka = kvalita” jsme opustili již dávno.

V tomto článku se budu snažit poskytnout jasná vodítka, kterých se můžete při nákupu běžné formální košile držet. V úvodu se podíváme na kvalitu látky, v druhé části pak na kvalitu ušití košile.

Jak poznat kvalitní látku

Jak to, že některá bavlněná látka vypadá a působí jako hadr a druhá se spíše blíží hedvábí? Můžou za to jemnost bavlněných vláken, hustota tkaniny a počet vláken, ze kterých je příze spojena. Vezmeme to postupně.

Spřádání několika vláken se nazývá skaní - dvě a více vláken se vlastně zakroutí do sebe a vznikne jedna příze, jako když se splétá provaz. Čím více vláken v jedné niti, tím jemnější látka. Pro praktické účely ale stačí rozlišovat mezi dvojmo skanými látkami (tzv. 2-ply) a těmi ostatními. U košil se dá říci, že dvojmo skaná látka je jakási záruka dobré kvality. Poznáte ji většinou podle označení 2-ply na jedné z visaček.

I mezi dvojmo skanými látkami ale samozřejmě existují kvalitativní rozdíly, tady už rozhoduje jemnost použité příze. Dá se měřit ve spoustě textilních jednotek, zřejmě nejpoužívanější jsou anglické NE, které označují počet metrů jednoduché příze vážících 0,59 gramů. (Původně kolik 840-yardových délek se vejde do hmotnosti jedné libry, ale kdo se má s těmi anglickými jednotkami přepočítávat.) Důležitější je ale vědět, kolik NE má kvalitní látka.

Doporučuji se pohybovat minimálně na úrovni 80/2 NE (dvojka značí, že je příze dvojmo skaná), dobrá kvalita je okolo 100–120 NE. U některých prodejců tato čísla mohou být po vzoru oblekových látek uváděna ve tvaru 80s, 100s a podobně.

Egyptská, Sea Island a jiné speciality

Bavlny (jakožto rostliny bavlníku) existuje celá řada odrůd s různými kvalitativními vlastnostmi. Oceňují se odrůdy s obzvlášť dlouhými vlákny, ze kterých může vzniknout jemnější příze. Proto se občas jako marketingový nástroj používají označení “egyptská” nebo “Sea Island” bavlna. Mají tato označení nějaký reálný význam? U “egyptské” bavlny se o tom dá pochybovat. Jako egyptská bavlna je již označováno kde co, i bavlna, která Egypt neviděla ani z dálky a i kdyby ano, egyptský původ také není 100% zárukou kvality.
U Sea Island bavlny je situace lepší - takové označení se za plus považovat dá. Nejlépe ovšem uděláte, když si látku osaháte. Pokud je označena jedním ze dvou výrazů výše a je oproti ostatním košilím dražší, měla by být o řád jemnější na omak než košile ze standardní bavlny.

Jak je to s non-iron košilemi?

Doporučuji vyvarovat se veškerým příměsím polyesteru, protože košile bude neprodyšnější, tím pádem se budete více potit a košile snadněji natáhne nepříjemný zápach. Trochu provokativně pak doporučuji vyhnout se veškerým nežehlivým úpravám (non-iron). Obzvláště ženy, na které povětšinou úkol rozmačkanou košili vyžehlit připadne, tuto radu ocenit nemusí, protože jim přidělává práci, ale…

Žádná látka není přirozeně nemačkavá. Aby se nemačkavosti dosáhlo, je zapotřebí chemie. Používají se k tomu sloučeniny amoniaku, kterými se látka napouští. Po prvním vyprání by již v látce neměly být patrné, ale znáte to, opatrnosti není nikdy na škodu. Někteří lidé u košil s nežehlivou úpravou mohou zaznamenat lehkou vyrážku či podráždění kůže.

Pokud by vám nestačil argument chemií, mám ještě jeden. I košile s nežehlivou úpravou se žehlit musí a rozdíl oproti žehlení kvalitní košile, kterou si průběžně vlhčíte rozprašovačem, je opravdu minimální.

Jak poznat kvalitu ušití

Pokud si nekoupíte košili příliš malou, akutně nehrozí, že by se vám roztrhla nebo rozpárala. Maximálně vám odpadne knoflík a ten se dá snadno přišít. Předpokládám ale, že rádi rozpoznáváte a nosíte i řemeslnou kvalitu. U košil se dá odlišit několik úrovní kvality - od běžných konfekčních, přes košile na míru až po zakázkové košile. Podobně jako u obleků.

Budeme se zde bavit především o košilích konfekčních. U nich se dá říci, že většina výrobců drží podobnou kvalitu ušití a výstřelků na jednu či druhou stranu mnoho není. Přesto existuje několik bodů, za které můžete kvalitní košili připsat plusové body. Nutno říci, že zejména první 2 body budou výsadou košil dražších než řekněme 2000 Kč.

1) Návaznost vzorů

Návaznost vzorů na stránkách Pekla Ada kritizovala nespočetněkrát. Možná i z vlastního šití víte, že dodržet návaznosti je náročné, ale dá se to zvládnout. Je to prostě jen práce navíc. A práce navíc znamená náklady, ty znamenají nižší zisk a nižší zisk se nelíbí nikomu.

Můžete si tedy všimnout, zda-li výrobce dodržuje návaznosti na kapsičce (to je asi nejjednodušší), případně na ramenním švu a na kapličce rukávu, to už je náročnější.

Zdroj: http://www.janek.cz/Zdroj: http://www.janek.cz/

2) Horizontální knoflíková dírka

Poslední knoflíková dírka se u kvalitních košil šije horizontálně, to poznáte snadno. Proč se to ale dělá? Dočíst se můžete ledacos - prý třeba proto, aby se košile při sezení mohla ve spodní části o centimetr rozevřít a byla tak pohodlnější. Je to jen báchorka - pravý důvod je jiný. Horizontální knoflíková dírka fixuje pozici předních dílů košile ve vertikálním směru, aby se košile nijak nekrčila.

Zdroj: http://www.janek.cz/Zdroj: http://www.janek.cz/

3) Vyjímatelné kostice v límci

Formální košile nošené s kravatou musí mít límec pevný, který se nebude kroutit. Kromě správného žehlení se toho dosahuje také použitím výztuh límce (kostic). Bývají plastové, ale můžete je nahradit kovovými nebo luxusnějšími perleťovými. Nutným předpokladem ale je, že musí být vyjímatelné. Dávejte pozor při praní - vždy je před vhozením košile do pračky vyndejte, mají takový ošklivý zvyk vypadávat a ztrácet se.

Zdroj: http://www.janek.cz/Zdroj: http://www.janek.cz/

Znaků kvalitní košile je samozřejmě mnohem více, ale ty naleznete spíše u košil měřenkových či dokonce zakázkových. Jsou to ale drobné detaily, u košil je naprosto rozhodující kvalita látky a jak vám padne. Pokud si dokážete pohlídat tyto dvě věci, máte téměř vyhráno.

Autor

Pavel Králíček

Mladý klasik, který se poslední čtyři roky zajímá o klasický pánský styl. Svou cestu za gentlemanstvím dokumentuji na blogu http://pravygentleman.cz/

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Jordaan
9321 příspěvků 30.4.15 15:15

Nesouhlasim - rozdil mezi zehlenim kosile s nezehlivou upravou a kosile bez upravy je naopak (oproti tvrzeni v clanku) znacny ;-)

Bidinka
3 příspěvky 30.4.15 17:15

„Nežehlivé“ košile opravdu přežehlit musíte. Ale jejich žehlení je určitě příjemnější.

Jordaan
9321 příspěvků 30.4.15 17:28

A tvrdim neco jineho?

Flash_Gordon
93 příspěvků 30.4.15 15:44

Parádní článek.
Přidávám se také k upozornění ohledně vyjmutí kostic před praním. Kdysi se mi záhadně ztrácely. Jednou jsem tak vytahoval filtr v pračce a všechny je tam našel :) Nicméně, vždy se vyplatí mít i náhradní.

Lukáš
http://ajlaffesn.blogspot.cz

Příspěvek upraven 04.05.15 v 13:04

Karin
3948 příspěvků 12.5.15 12:46

V případě nouze ji vystřihnete z tužšího plastu, třeba i z kelímku od jogurtu :D

chekotay
411 příspěvků 30.4.15 15:58

Á, pan Králíček je opět v sedle! Sice za jinou stáj, ale přesto je to pěkné.
Hezky napsané, ačkoliv nad následujícím odstavcem jste se mohl zamyslet ještě jednou:
Přesto existuje několik bodů, za které můžete kvalitní košili připsat plusové body. Nutno říci, že zejména první 2 body budou výsadou košil…
Hádám, že největší flamewar se strhne kolem košil s nežehlivou úpravou. Pořídil jsem ve slabé chvilce do svého šatníku asi dvě nebo tři s visačkami „easy iron“ a ukázalo se, že jejich žehlení je obtížnější, než žehlení obyčejných košil. Možná jsou určeny pro sušičky, nevím. Ostatně rozdílné zkušenosti s nežehlivými úpravami různých značek tuším již paní Ada na MP probírala.
Každopádně si tento článek přímo říká o pokračování, v němž bychom se dozvěděli více o střihu, o správných délkách a rozměrech, o tom, jak má košile sedět v ramenou a hlavně věčnou obtíž při výběru košile - jaký tvar límečku se bude hodit k mému obličeji.
A možná by neškodil i úplný, totální základ: Jakou košili k jaké příležitosti. Dost bylo svatebních flanelek… :)

Přeji mnoho úspěchů v dalším gentlemanském zrání.

Oveeec
2807 příspěvků 2.5.15 18:32

Já se přidám k lingvistickému okénku a rejpnu si do „non-iron košil“. No ale v textu už je to hezky česky i s vysvětlivkou, tak si říkám, že to třeba bylo kvůli omezenýmu počtu znaků v nadpisu. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.15 17:49

Pěkný článek, opravdu.

Jen by se měl Lepremierovec zamyslet nad rovným přišíváním visaček, zvláště na košili za dvojku. Já bych to přežil, ale znám ten jeho mentoring o kvalitě a smyslu pro detail. Tak bych to tak nějak očekával.:)

Lucelle
332 příspěvků 1.5.15 16:46

Také jsem si nebyla jistá, jestli nejsou fotky spíše ukázkou toho, jak to vypadat nemá… Nejsem odborník, ale ta nachmoustaná látka ve švu na 3. fotce je OK?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.15 13:03

Ano, to je v pořádku, říká se tomu „navolňování“ a bez toho by vám byly košile i halenky v ramenou úzké.

raskolnikov
173 příspěvků 30.4.15 19:09

@chekotay
clanek pana Kralicka sice v hrubych rysech odpovida tematicky stejnemu clanku z jeho stranek, ale ja podepisuji Vas navrh na napsani rozsirujiciho clanku, ostatne soudim, ze panska moda na MP musi byt akcentovana :-)

hanuliatko
3 příspěvky 1.5.15 15:53

Boží článek. Budou další?

DanielaS
5244 příspěvků 2.5.15 13:35

Mam dve nezehlive kosile z H&M a fakt se zehlit nemusi. Vzhled pred a po vyzehleni je uplne stejny (rovny). Susicku nemam.

toffee13
108 příspěvků 2.5.15 21:13

1. „vyvarovat se veškerým příměsím“ - vyvarovat se čeho (2. pád), nikoli čemu (3. pád), tedy správně „vyvarovat se veškerých příměsí“.
2. Jinak mám z článku radost - pánské košile mě zajímají a jsem ráda, že se tu muži objevují jak po tematické, tak po autorské stránce.
3. Je možné, že pro někoho, kdo to opravdu hodně řeší a hodně vidí, jsou non-iron košile fuj (a já to chápu, to nemyslím s despektem), ale můj partner má non-iron košile z USA (john adams a ještě jednu značku) a vážně žehlit nepotřebují.
A teda - skutečně by si je žehlil sám, kdyby pocítil tu potřebu. Doufám, že vám žádná žena košile nežehlí, pokud - jak to teď už většinou bývá - pracuje na stejně velký úvazek jako vy.

JMaravelo
549 příspěvků 3.5.15 13:30

Proč by mi žena nemohla žehlit košile když pracuje na stejný úvazek jak já?

Solathis
1491 příspěvků 4.5.15 01:32

Zřejmě to bude mít co dočinění s tím, že od té samé ženy se též pravděpodobně očekává, že nakoupí, uvaří, poklidí byt a večer s nadšením přijme vaše návrhy na romantické ukrácení spánku. Žádnou z nás nebaví přijít z práce jen kvůli tomu, aby jí začala další šichta ještě doma. Pak je každá úleva od povinností dobrá.

Betynka02
384 příspěvků 4.5.15 07:54

@JMaravelo
Ale může, samozřejmě může. :-) Vy jí zato přece uvaříte vynikající večeři, postaráte se o děti a nakoupíte. ;-)

toffee13
108 příspěvků 21.5.15 11:38

Pak je samozřejmě vše v pořádku!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.5.15 21:18

Z toho si nic nedeljte, to je tady takova mistni zabava. Zena a zehleni kosil v jedne vete pusobi zrejme na nekoho jako rudy hadr na byka.

JMaravelo
549 příspěvků 11.5.15 18:19

Na me zas podobne pusobi tyhle řeči :D snad každá žena si může doma žehlit co chce a dělat co chce :D chtěl bych vidět tak emancipovanou domacnost, kde žena si pere jen svoje oblečení, muž pak své, stejně tak odděleně si ho žehlí, každej meje po sobě své nádobí a následně vynáší jen své odpadky :D chraň bůh aby žena umyla nádobí po manželovi nebo po něm vynesla kelímek od jogurtu :D zvláště pak pracuje-li na stejný úvazek!!! Pokaždý když si přečtu podobně „inteligentní“ názor my je jasný že psychiatři mají opravdu místo v dnešní společnosti :-D

toffee13
108 příspěvků 21.5.15 11:40

Já zas nemám ráda, když mě někdo uráží a za každou větu dá dementní smajlík. Opačný názor se dá vyjádřit i normálně.
P. S. Místo smajlíků se zkuste naučit pravopis.

Příspěvek upraven 21.05.15 v 11:46

toffee13
108 příspěvků 21.5.15 11:44

A řekla bych, že tak emancipovanou domácnost, jako mám ja, si skutečně nedokážete představit - vaše smůla, máte málo bujnou fantazii. Nenapadlo vás třeba, že se partneři mohou ve výkonu různých domácích úkonů taky střídat? Přemyšlejte o tom…

Elinna
7 příspěvků 5.5.15 14:20

Proč bych nemohla partnerovi žehlit košili, kdybych pracovala na stejný úvazek jako on? Když se on chopí zase věcí, které bych neuměla já.

SkyP
170 příspěvků 6.5.15 12:54

Já beru žehlení košil manželovi jako staromódní láskyplné gesto. Manželka žehlí košile… :) On může klidě žehlit cokoli dalšího, vařit večeře a tak. To už tak nevnímám :)

Dita18
9 příspěvků 2.5.15 23:42
Trochu na okraj

Moc hezké, originální a kvalitní pánské košile navrhuje ve svém salónu Kristýna K. - http://www.kristynak.cz/ Nejsou možná pro každého, ale jsou podle mého názoru opravdu stylové.

Příspěvek upraven 02.05.15 v 23:46

Hanele
3 příspěvky 4.5.15 06:19

Díky za článek…také by se mi ale líbil seriál - jaká košile jaká příležitost atp…
K NON-IRON a polyesteru: jakou košili tedy vybrat pro muže, co je velmi často na služebních cestách, košile musí vydržet v kufru alespoň cestu (ano, jsem ta otravná manželka, co muži klade na srdce, že mu ty košile sice pěkně skládám, ale jak přijede na místo, měl by si je pověsit ;))

Dagbog
29 příspěvků 6.5.15 23:40

Non-iron (tedy chemicky impregnovaná bavlna) je takový tužší materiál a je znát, že to není čistá bavlna, ale sám se dožehluje tělesným teplem a vlhkostí. Celý den v Eterně nebo Olympu v parnu včetně cesty a vypadáte pořád přijatelně. Impregnace se vypírá, ale u uvedených značek dřív operete hrany límečku nebo manžet než se vytratí ta impregnace.

Easy-iron bývá příměs polyesteru - dokud to nepropotíte durch je to na těle příjemnější ale žehlit se to musí a nedožehluje se to „samo“ na těle.

XH
5 příspěvků 26.5.15 15:38

…k tomuto bych doplnil, že např. zmíněná Eterna používá „nežehlivé“ tkaniny (100% bavlna), které jsou certifikovány Švýcarskou Textilní Federací jako „SWISS+COTTON“.(Délka staplu min. 35,7mm atd.)

Švýcarské normy a předpisy patří obecně k nejpřísnějším na světě.

Každý ať zhodnotí sám, do jaké míry jsou obavy o zdraví a kvalitu na místě.

Betynka02
384 příspěvků 4.5.15 07:51

Nechci šťourat, ale:
dvojmo skaná příze, ne " dvojmo skaná látka ". :-)

Příspěvek upraven 04.05.15 v 07:51

XH
5 příspěvků 26.5.15 15:40

…a ze dvou přízí a nikoliv vláken… :-)…a pro zvýšení pevnosti a nikoliv jemnosti… :-)

bmnm
67 příspěvků 4.5.15 22:07
Tričko pod košilí

Dobrý den!
Chtěla jsem se zeptat, jak je to s tričkem, které vykukuje z pod košile, popř. prosvítá?
Díky!!

astrow
1 příspěvek 5.5.15 15:50

Podla mna idealne je pod bielu koselu si kupit tricko telovej farby, idealne s V-ckovym vystrihom, to by nemalo byt az tak vidiet ako napr. biele tielko

Příspěvek upraven 05.05.15 v 15:54


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.5.15 21:33

Mne to prijde v pohode u casual vzhledu (vystrih tricka vykukujici z rozepnute kosile). K prosvitani u techto kosil vetsinou nedochazi kvuli hrubsi strukture materialu.

U klasicke popelinove oblekove kosile bych se toho vyvarovala (kdyz si sundavate sako v kancelari a tak). Z cehoz asi plyne telove podvlikaci tricko.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.15 19:01

Pokud se nejedná o nátělník, ale opravdu o tričko (s krátkým rukávem), považuji to za faux-pas větší, než bílé ponožky k černému obleku. ANi ten nátělník by neměl prosvítat (to máte stejné jako u nás dam s podprsenkou - také by neměla prosvítat). Ale tričko pod košili je pro mě módní peklo.

Dagbog
29 příspěvků 6.5.15 23:50

Tričko pod košili je „vojenský“ styl (tričko je původně vojenský oděv); v módě nejsou military prvky vzácné ani nemístné. Ale osobně mi přijde nosit pod prádlo ještě jedno prádlo redundatní (ženy budou jiných potřeb) a práce navíc. Prádlo v tělové barvě - to se bavíme o ženské módě, že?

janekx
2 příspěvky 5.5.15 08:30

Skaní není správně popsáno, polyester neznamená neprodysnost.

Go-lightly
3429 příspěvků 5.5.15 20:24

Informace dobré, styl by potřeboval doladit.

VeronikK
1286 příspěvků 8.5.15 08:13

Článek je zajímavý, ale mám z něj trochu depku. Za 2tis si nekoupím ani zimní boty… Asi budu na věky odsouzená k módnímu peklu :-(

Jordaan
9321 příspěvků 8.5.15 11:22

@VeronikK

Nebojte, neni to tak horky, jak si autor clanku predstavuje.

ludmila88
4 příspěvky 10.5.15 20:35

Škoda, že je článek jen reklamou na Le Premier, který šije košile v Polsku a na Janka a není zmíněná třeba taky česká výroba VAVI, která dosahuje stejných kvalit a má konfekci v několika výškových a šířkových skupinách. A s košilemi na míru je na tom cenově dokonce líp, než Le Premier. U Janka cenu nevím, nemáte s ním někdo přímou zkušenost?

p. s. nejhorší košile za 2000 jsou ty od Blažka :)

rejow
7 příspěvků 11.5.15 23:21

Nesouhlasím s tvrzením o nevhodnosti non-iron košil.

Pokud pouze trochu cestujete za byznysem nebudete chtít nic jiného. Na běžné pracovní použití mám ale asi takovou hitparádu:

polyester bez žádné další úpravy: nebrat, škoda peněz

easy iron - úplně obyčejné košile běžné sezení v kanclu, žádní hosté. Ta easy iron úprava skutečně nic nepřináší, žehlit se to musí stejně. Fungovat v tom ale jde, přesto: nebrat

2ply bavlna - pouze kancl, žádný auto a cestování, po 20 min řízení jsou KO. V praxi pak musíte mít dvě na jeden pracovní den, po celodenním jednání jsou taky KO a na večeři už musíte tahat jinou a ještě si ji přežehlit. No a hledejte v ČR na hotelu žehličku, dost často porod. Pokud jsou ale dobře ušitý tak bez problému, navíc je na nich vidět řemeslo. Bacha můžou ale kousat, což v kombinaci s kravatou a teplejším prostředím je úplný utrpení. Mě se to stalo potom co jsem utratil dost peněz u TM Lewin, pomohlo až tak desátý vyprání. - pokud máte vůli se o ně starat a přizpůsobit jim svůj způsob práce, tak OK

Ultimate non-iron - konkrétně ty z Marks and spencer, vypadají dobře až luxusně a hlavně jsou pořád jak čerstvě vyžehlené, přežijí tak i několik dní v kufru. Žádný diskomfort s pocením jsem nepozoroval.
Stejně, až budete zase někde v zasedačce bulšitovat ohledně výsledovky posledního kvartálu, tak vám sebelepší materiál od pocení nepomůže.

Solathis
1491 příspěvků 12.5.15 09:11

@JMaravelo My to máme s nastávajícím rozdělené. Něco dělám já a něco dělá on. Spíše mi jde o model, který mají rodiče - máma má firmu, dělá šestnáctky, táta má firmu, chodí na max. osmičky, ale když doma náhodou jednou za čas něco uklidil, měl za to, že by se kvůli tomu měla ještě po měsíci pálit oslavná salva. Jsem ráda, že už tam nebydlím.

JMaravelo
549 příspěvků 12.5.15 12:58

@Solathis jasne, ale to ze tvuj otec je nejakej neznamena ze kazdej chlap je stejnej a ze mu jeho zena nemuze vyprat kosile. Taky nebudu chtit po svy zene aby tahala 20ti kilovy tasky s nakupem jen proto, ze dela stejne jako ja a tak je muze vzit uplne stejne jako ja. Pokud ona umi lip zehlit, je blbost abych to delal ja, kdyz ja muzu delat zas neco jineho co umim bud stejne dobre nebo lip. a jak by to podle tebe bylo zarizeny kdyby treba pracovala kratsi dobu ale vydelavala vic? to zehlit muze? tohle vnucovani emancipace vsude je fakt nemoc, zlob se na me jak chces.

ludmila88
4 příspěvky 12.5.15 09:21

@rejow 2ply bavlna - ono ještě taky hodně záleží na gramáži a finishingu košile. Pokud je gramáž (tedy tloušťka) materiálu vyšší, většinou to s mačkáním dost pomůže. A non iron nebo easy care finishing může být i na 2ply bavlně. Ale to je právě to, co kouše - ta závěrečná lázeň, ve které se látka máčí, aby měla komfortnější vlastnosti. Zase ovšem záleží na kvalitě té lázně. A navíc kvalita/účinnost se nerovná ekologičnost a nerovná se ani s nekousavostí :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.15 10:04
Janek

"

Příspěvek upraven 15.12.15 v 15:49

Kuba1782
1 příspěvek 25.5.15 19:17

@ludmila88

Dobrý den,
jsem majitel Le Premier a rád bych se Vás zeptal, proč lžete? Nikdy jsme v Polsku nevyráběli. Vyrábíme na Slovensku a zanedlouho budeme vyrábět v Česku. Děkuji za odpověď.

ludmila88
4 příspěvky 29.5.15 08:53

Kuba1782

Tak to se omlouvám, pokud to není pravda. Měla jsem za to, že jsem to četla v některém rozhovoru s Vámi. Samozřejmě jsem se splést mohla a mrzí mě, že jsem uvedla nepravdivou informaci, také se omlouvám za dehonestaci Le Premieru tímto tvrzením. Kde v Česku se chystáte vyrábět?

XH
5 příspěvků 25.5.15 20:38

U autora lze jistě ocenit dobrý úmysl. Nicméně by důvěryhodnosti jeho příspěvků prospělo ověřování informací a jejich zdrojů…

daruru
28 příspěvků 26.5.15 11:58

@Kuba1782 Ať šijete, kde šijete, cedulku máte přišitou křivě. Přitom je to vaše vizitka.

surabaya
401 příspěvků 3.6.15 08:29

Košile můj manžel nosí hodně, mnohem víc než trička. Pokud se někdy dopracujeme k tomu, že za tento artikl budeme moci utrácet tisíce, pak asi i víc ocením tento článek a studium této věci se mi vyplatí. Momentálně jsou pro nás nejlepší košile ze second handu. Kolikrát tam ulovím i přiměřeně extravagantní značkový kousek. Přijde mi, že se tam zas až tolik neprodávají, tudíž výběr bývá s trochou štěstí slušný. Můj poslední úlovek je košile z kvalitní bavlny za 20,– Kč :-) manžel mi pak žertem říká, jak velké peníze jsem do něj vrazila, že zbytečně utrácím a ať mu příště přinesu nějakou za 15,– :-)

kajuska25
1 příspěvek 2.7.15 11:05

Len chcem podotknúť že na kvalitné košele netreba utrácať tisíce. Manželovi kupujem už niekoľko rokov košele v Second handoch. On nikdy nejde so mnou, to by som ho nedonútila, ale košele ktoré mu donesiem priam miluje a vyslovene ma tam posiela. Pracuje ako manažér a ľudia sa ho často pýtajú, kde nakupuje tak skvelé kúsky, čo obyčajne premlčí, alebo len povie, že kupovala manželka:) obvykle košeľu takmer nenosenú, niektorú úplne novú v takto vysokej kvalite kúpim za nie viac ako 5€. Treba len nájsť kvalitný „košeľový“ second hand, lebo nie v každom sa to dá. V nežehlivej úprave košelu by na seba neobliekol, ten komfort nosenia je úplne iný level, dievčatá skúste, muži Vám budú určite vďační :) a inak, tie jeho krásne košele sa žehlia jedna báseň, rada to aj žehlím, keď je to tak precízne ušité - zo žehlenia mám sama pôžitok :D

Martinaa035
11 příspěvků 27.9.16 16:54
poděkování autorovi

Děkuji za tipy. Zrovna sháním pro partnera košili k narozeninám. Vím, co se mu líbí a také vím jeho velikost, akorát jsem si nebyla jistá, kde nakoupit za dobrou cenu a zároveň aby bylo oblečení kvalitní. Našla jsem tento e-shop https://www.bolf.cz/. Máte s ním zkušenosti? Zatím na mě působí seriózním dojmem..

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Design je fascinace, říká Alex Monhart

Autor: Monika

Alexandra Monhartová navrhuje luxusní kožené batohy. Původně pánské... Celý článek

Jak adresa rozhoduje o šatníku

Autor: Matouš

Patří k maloměstu teplákovka a k metropoli blejzr? Možná. Vkus... Celý článek