PR článek

Jak v létě pečovat o naši pokožku?

Jaké kroky bychom měli v létě dodržovat v ochraně pokožky? Zdroj: Vasekupony.cz.

Pravidlo číslo 1: SPF

Všichni dermatologové se shodují na tom, že bez krému s SPF faktorem bychom ráno neměli vycházet z domu. Pro zajištění dostatečné ochrany je nutné sáhnout po ochranném faktoru 30 a více. Je třeba natřít každý centimetr těla, který bude vystaven přímému slunečnímu záření. Nezapomínejme ani na oční víčka, uši či rty.

Neméně důležité je i množství krému, který použijeme. Na obličej potřebujeme zhruba půl čajové lžičky. Krém, který jsme nanesli ráno, nebude účinný během celého dne, a proto je třeba jej po několika hodinách znovu aplikovat. Bohatou nabídku opalovacích krémů najdete i v různých e-shopech. Potěšit vás může například tato Dr. Max sleva. A nezapomínejte na to, že opalovací krém je nutné aplikovat minimálně 20-30 minut před tím, než jdete na slunce.

Sáhněte po nekomedogenním make-upu

Vysoké letní teploty v kombinaci s nošením respirátorů a roušek mohou vést ke vzniku akné i u lidí, kteří běžně netrpí problémy s pletí. Ujistěte se, že make-up, který používáte, má označení nekomedogenní, to znamená make-up, který neucpává póry. Navštivte stránku Elnino.cz a využijte při nákupu mejkapu či jiného výrobku Elnino slevový kód. V případě, že je vaše pleť bezproblémová a nepotřebuje tak vysoké krytí, bude vám stačit i BB nebo CC krém.

Volte lehčí textury

Tak jako po zimě shazujeme kabáty a svetry a volíme tenčí oblečení, i naše pleť potřebuje v létě lehčí textury a méně vrstev. Hutné krémy, které jsou určeny na zimu, budou pleť zbytečně zatěžovat. Volte lehčí textury krémů, čistících gelů i make-upu. Na velmi mastnou pleť používejte přípravky založené na bázi gelu nebo ve spreji. Snažte se omezit i počet produktů, které aplikujete na pleť. Příliš mnoho přípravků může v létě ucpávat póry a následně vést ke vzniku akné nebo k zánětům. Na trhu dnes existuje řada multifunkčních produktů, které obsahují SPF ochranu, hydratují a zároveň sjednocují tón pleti.

Nezapomínejte na exfoliaci

Obzvláště v létě je nesmírně důležité používat peelingy, které pomohou z pleti odstranit přebytečný maz a odumřelé kožní buňky. To působí jako prevence proti vzniku akné a unavené pleti. Dejte si však na pozor na frekvenci takových ošetření. Neměli byste si je dělat velmi často, aby nedošlo k dehydrataci a vysušení pleti. Nezapomeňte pleť po použití peelingu dostatečně hydratovat.

Zapojte do péči o pleť antioxidanty

Antioxidanty pomáhají chránit pleť před volnými radikály. Mají hydratační a zpevňující účinky. Pleť díky nim působí jasněji, hladší a celkově zlepšují vzhled pleti. Odstraňují známky stárnutí a jsou nápomocné i při produkci kolagenu. Zdvojnásobte účinek antioxidantů na pleť tím, že je zařadíte i do jídelníčku.

Chraňte se! Zdroj: Vasekupony.czChraňte se! Zdroj: Vasekupony.cz

Chraňte se

Kromě přípravků s ochranným faktorem se můžete před škodlivými účinky slunce chránit i jinak. Noste oblečení, které zakryje větší část pokožky. Samozřejmostí by měl být velký sluneční klobouk nebo jiná pokrývka hlavy a sluneční brýle, které ochrání citlivou pokožku pod očima. Nebuďte na přímém slunci celý den a prožijte značnou část dne i ve stínu nebo pod slunečníkem.

Dodržujte pitný režim

Přijímání dostatečného množství tekutin má vliv nejen na naše zdraví, ale odpovídá i za vzhled pokožky. Dostatek tekutin zajišťuje elasticitu pokožky, sjednocený tón pleti a pomáhá redukovat vrásky a zabraňovat předčasnému stárnutí pleti. Pokud vám nechutná čistá voda, můžete si ji ochutit mátou, citronem nebo zázvorem.

Nezanedbávejte prevenci

Pozorně sledujte všechny znaménka na těle a všímejte si, zda nedošlo ke nějakým změnám. V případě, že by některé ze znamének změnilo tvar, barvu, velikost nebo by se mu výrazně změnily okraje, měli byste navštívit dermatologa. Ten jejich zkontroluje a v případě potřeby odstraní ty rizikové.

Důležité rady na závěr

Vyhýbejte se pobytu na slunci v době, kdy je sluneční záření nejintenzivnější, což bývá v čase mezi 11 - 15 hodinou. Nezapomínejte ani na ochranu vlasů, které se mohou vlivem horkých teplot nadměrně vysoušet. V případě, že užíváte léky, ujistěte se, že se jejich užívání nevylučuje s pobytem na slunci.