Jak vybrat kravatu pro gentlemana?

17.12.15 | autor Redakce

Nebudeme dále rozpatlávat klišé, že kravata a oblek je základem šatníku každého gentlemana, protože polyesterový zmuchlaný kus hadru ho z vás prostě neudělá. Na co si dát při výběru kravaty pozor?

Zdroj: http://iwishtocontinue.tumblr.com , http://tumblr.violamilano.com

Správná délka a šířka kravaty

Momentálně v obchodech najdete kravaty od 5-10 cm. Správná volba se pak odvíjí od typu saka, velikosti výstřihu a v neposlední řadě typu postavy. Širší mohou logicky zvolit muži s větší postavou.
Důležitá je i délka kravaty, která by po jejím uvázání měla sahat ke sponě opasku. Příliš krátká kravata uprostřed břicha působí trapně.

Zdroj: http://parleiv.tumblr.comZdroj: http://parleiv.tumblr.com

Ne! Ano! Ne!

Výběr kravaty podle příležitosti a barev

K výběru kravaty se vztahuje mnoho pravidel, která se týkají ne jen barvy košile, s kterou má ladit, ale i příležitosti, ke které je určena. Jestli si nejste svým vkusem a citem pro ladění barev úplně jisti (v této situaci je vážně dobré si to přiznat), nebo prostě tíhnete ke klasice a jednoduchosti, doporučujeme sáhnout po jednobarevných kravatách.
Ti, kteří se vzorů nebojí, mohou zvolit odvážnější kousky. Důležité je v tomto případě nemíchat stejné vzory. Kombinace stejných vzorů podtrhne vaši úpornou snahu ladit za každou cenu, stejně tak jako váš pohnutý vkus. Osvědčené je ladit odlišné velikosti a druhy vzorů.

Zdroj: http://iwishtocontinue.tumblr.com , http://tumblr.violamilano.comZdroj: http://iwishtocontinue.tumblr.com , http://tumblr.violamilano.com

Pokud jste v módě občas rádi tak trochu “Hogo Fogo“ a milujete i výraznější doplňky, vybrat můžete z extravagantnějších kravat. V poslední době jsou velmi oblíbené květinové vzory, které jsou skvělou oživující stylovkou.

Zdroj: www.instagram.com/grandfrank_officialZdroj: www.instagram.com/…ank_official

Hedvábné kravaty a ty ostatní

Nejkvalitnější kravaty jsou ty šité ručně. To však neznamená, že strojové musí být zákonitě špatné. Stačí si před koupí zkontrolovat kvalitu a provedení šití. Kravaty s křivými švy a koukajícími nitkami nechte rovnou v krámě. Co se týká materiálů, nejvhodnější je hedvábí a 100% bavlna. Polyesteru a nylonu se vyhněte obloukem. Za kravatu z těchto hadrů sice ušetříte pár stovek, ale nepohodlí a po pár hodinách trapně zmačkaný kus látky, za to opravdu nestojí.

Gentlemanům zdar.

Zdroj foto: https://cz.pinterest.com/

Autor

Redakce

Redakce Módního Pekla sleduje dění jak na Módním Pekle, tak ve světě módy. Připravuje pro Vás rychlovky a krátké články.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Bílé svatební šaty vás nudí? Nebraňte se barvám!

Autor: Dominika

Váš drahý se vyslovil, takže plánujete den D? Pak jsou jednou z... Celý článek

Elegantní

Autor: Ada

Jasně. Svět ženy není žádný Vogue. Nemůže své cílové skupině... Celý článek