Jaro v šatníku: Co se bude nosit v roce 2016

22.03.16 | autor Redakce

Zdroj: http://www.desigual.com; www.frock-and-frill.glami.cz, wwww.desigual.com

Ocháme a ácháme nad modely předních návrhářských domů. Některé prvky z mola přitom není vůbec těžké začlenit do běžného šatníku. Pro inspiraci proto přidáváme kousky z obyčejné konfekce.

Negližé

Byla to divoká devadesátá léta, kdy návrháři oživovali roztrhané džíny, kůži a černou. K nim patřily i naopak ultra ženské „slip dress“. Šaty, které lze snadno zaměnit s negližé nebo spodničkou, proslavily Kate Moss a Naomi Campbell. Ty je pojaly velmi úsporně a jejich modely opravdu připomínaly spíše spodní prádlo. Pokud se chcete lehce vulgárního stylu vyvarovat, je lepší volit délku minimálně po kolena.

U delších kousků můžou „slip dress“ klasické negližé suplovat. Stačí přes ně přetáhnout kratší šaty a nechat lem spodních šatů, nejlépe s krajkou, ležérně vykukovat. Jemnost a vyzývavost šatů je dobré vyvážit kontrastními prvky, jako jsou pánsky střižená saka, bomber nebo kožený křivák.

Zdroj: http://www.balenciaga.com; http://www.zacposen.com; https://www.givenchy.comZdroj: http://www.balenciaga.com; http://www.zacposen.com; https://www.givenchy.com
Zdroj: www.topshop.comZdroj: www.topshop.com

Holá ramena

Holá ramena se objevovala napříč kolekcemi v mnoha podobách. Nejvíce obnažovaly svá ramena modelky značek Proenza Schouler a Michael Kors, ať už topem s vázáním u krku nebo spadlými rukávy a la Brigitte Bardot. Bohémský „bardot top“ zavání sedmdesátkami a hodit se bude obzvlášť k opět populárním zvonáčům.

Zdroj: http://www.jasonwustudio.com; http://destinationkors.michaelkors.comZdroj: http://www.jasonwustudio.com; http://destinationkors.michaelkors.com
Zdroj: www.topshop.comZdroj: www.topshop.com

Španělsko

Španělsko jako ústřední motiv si do své kolekce vypůjčily dvě (poměrně rozdílné) značky. Moderní, městskou módou charakteristický Proenza Schouler volil uhlazenější styl, rovné linie a obnažená ramena. Kultivovaný Oscar de la Renta na molo vyslal tradiční señoritu oděnou do krajek, volánků a mašlí. Společným jmenovatelem jsou pak květy a rudo-černá, tolik typická pro horkokrevné Španělky.

Zdroj: http://www.oscardelarenta.com; http://destinationkors.michaelkors.com; https://www.proenzaschouler.comZdroj: http://www.oscardelarenta.com; http://destinationkors.michaelkors.com; https://www.proenzaschouler.com
Zdroj: http://www.desigual.com; www.frock-and-frill.glami.cz, wwww.desigual.comZdroj: http://www.desigual.com; www.frock-and-frill.glami.cz, wwww.desigual.com

Oranžová

Ještě loni se návrháři pokoušeli kombinovat oranžovou s modrou, teď se nebojí modelky navléct do šťavnaté oranžády od paty k hlavě. Je to pro vás pořád velká divočina? Kombinujte ji s denimem, neutrálními tóny nebo bílou. Jen dráždivé kombinaci s černou je lepší se vyvarovat, obzvlášť teď na jaře.

Zdroj: http://destinationkors.michaelkors.com; https://www.dionlee.com; https://erinfetherston.comZdroj: http://destinationkors.michaelkors.com; https://www.dionlee.comhttps://erinfetherston.com
Zdroj: www.dressterra.uk, www.asos.comZdroj: www.dressterra.uk, www.asos.com

Barevné pruhy

Těžko najdete sezónu bez pruhů, letos se s nimi ale můžete opravdu vyřádit. Drobné proužkování se mění v gigantické pruhy, u kterých vám projde skoro každá barevná kombinace. Střihy modelů s grafickými vzory by měly být střízlivější. Dobře vypadají třeba na jednoduchých pouzdrových šatech nebo decentně střižené košili.

Zdroj: http://www.prada.com; http://www.ralphlauren.com; http://www.stellajean.itZdroj: http://www.prada.com; http://www.ralphlauren.comhttp://www.stellajean.it
Zdroj: www.newstorylook.com, www.asos.comZdroj: www.newstorylook.com, www.asos.com

Autor

Redakce

Redakce Módního Pekla sleduje dění jak na Módním Pekle, tak ve světě módy. Připravuje pro Vás rychlovky a krátké články.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
květinkam
16 příspěvků 22.3.16 11:38

Jupí, holá ramena a ostrou oranžovou miluju :)
(jinak článek jsem zatím nečetla)

barvinok
655 příspěvků 22.3.16 12:35

N

Příspěvek upraven 30.10.18 v 21:39

Harka
38 příspěvků 24.3.16 10:10

@barvinok A mně se zrovna tahle líbí asi nejvíc (vlastně i ty šaty), co bych si na sebe opravdu vzala. Do kanceláře. Netušíte někdo, kde pořídit „naživo“, nebo podobné?

barvinok
655 příspěvků 24.3.16 12:44

B

Příspěvek upraven 30.10.18 v 21:39

Barbyl
1472 příspěvků 22.3.16 13:12

Najdi deset rozdilu mezi Oscar dela Renta a Desigual…nebo treba mezi clanky Ady a Redakce

Atlacoya
2790 příspěvků 22.3.16 13:56

Navíc se mi teď vpravo dole objevuje odkaz na článek z roku 2013, který v podstatě o stejném tématu psala Ada. Jenže ta se dokonce vydala do obchodů (několika!) a zhodnotila, co tam skutečně mají.

moi-bebe
223 příspěvků 22.3.16 13:38

Uuu, sympatické trendy! Krásné jsou ty oranžové květované šaty z dressterra a červeno-modrý model od Ralpha Laurena.
Zrovna jsem si tuhle vzpomněla, že jsem asi před 15 lety vlastnila černé dlouhé plesové šaty alá negližé. Pak jsem je pochopitelně vyhodila, protože tohle už se přece nikdy nosit nebude, žejo. A hleďme. No, nevadí.

LucyZ
2 příspěvky 22.3.16 13:39

„Jen dráždivé kombinaci s černou je lepší se vyvarovat, obzvlášť teď na jaře.“ Jakože v létě už se to snese?

Atlacoya
2790 příspěvků 22.3.16 13:50

V létě to posvětí nějaký návrhář a ta kombinace už bude v pořádku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.3.16 14:43

Milá redakce, zapomněla jsi na avizovaný návrat zvonovych kalhot. Jsem zvědavá, zda se bude skutečně konat. Doufám že jo, strašně se na to těším. ;-)

karwen
76 příspěvků 22.3.16 16:11

Zvony sice moc nemusím, ale je to stokrát lepší než všudypřítomné legíny

AnaKarenina
450 příspěvků 25.3.16 11:20

@KoraKora,

návrat zvonových kalhot se už dávno koná. Nabídka e-shopů (a je úplně jedno, jestli kliknete na net-a-porter nebo cenově dostupný Asos) zvonáči přímo přetíká už od lonska a už jsem je viděla dokonce v Olympii, takže i naše řetezce už dokázaly s ročním zpožděním reagovat. Jen si toho nějak ještě nestačil všimnout český konzument. Zkrátka a dobře letošní jaro je nejlepší čas kdy si je pořídit a hrdě nosit, než se nám ten trend zase ujme masově a nebojte, ono se to ujme. Myslím, že cca před 10 lety jsme je nosili všichni a pořád až to hezké nebylo a než je vystřídaly slimky. :-D.

JMaravelo
549 příspěvků 22.3.16 16:28

Juchuchů, tak teď už vim co budu na jaře nosit. http://e.deviantart.net/…g/giggle.gif

Gabriela238
17 příspěvků 22.3.16 16:29

Milá redakce,
obsahově je článek o něco lepší než některé předchozí.
Některé věty jsem si ale bohužel musela přečíst víckrát, abych pochopila význam. Plus jsem u podobných článků byla zvyklá na popis inspirace návrháře, popis materiálů atd.
Snaha byla.

Eitak
60 příspěvků 22.3.16 19:00

@Gabriela238 Snaha byla je hezky řečeno. Každopádně si myslím, že tohle je směr, kterým by se měly redakční články ubírat. Žádné marné pokusy o vtip a ironii, ale jednoduše podané informace, které bych si mohla najít, ale trvalo by to mnohem déle než přečíst článek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.3.16 18:29

Ked' som zbadala nadpis, tak som dúfala, že to bude klasicky Adin fotoreport z obchodov… A je to len nuda z pera Redakcie. No, možno aj toho reportu sa dočkáme, nádej umiera posledná.

Čo sa tyka trendov, tento rok si asi nevyberiem vôbec nič a odchodím sezónu v tom, čo mám. 70-tky sa vracajú vo velkom štyle :( nenávidím oranžovú, volániky a topy so spadnutymi ramenami…

Příspěvek upraven 22.03.16 v 18:30

Thegreatdarkone
5 příspěvků 22.3.16 23:50

Hey there Cthulhu!

digy
98 příspěvků 22.3.16 19:51

Slečna v květované haleně vypadá horkokrevně španělsky. A to triko s růžemi pocházející z neexistujícího webu jakbysmet.

Karin
3950 příspěvků 22.3.16 20:33

Portál glami.cz existuje, akorát ten odkaz se jim nepovedl.

Čertice1
149 příspěvků 22.3.16 22:37

Ne, to fakt nejde. A to se vždycky snažím najít na tom něco pozitivního. Ale už ta první dvě slova: ocháme a acháme… mi zkazila dojem z celého článku, že jsem ztratila chuť ho číst.
Redakce, to, že se zajímáme o módu, neznamená, že jsme husičky, které zavrní blahem nad vaší rádoby novinařinou. Je to trapné a hloupé. A je to pořád dokola.
Co kdybyste se konečně odtajnili a podepsali? Fakt by mě zajímalo, kdo tohle plodí…

Nanynka_02
450 příspěvků 22.3.16 23:37

Mohl by mi, prosím, nějaký hodný člověk vysvětlit úplný začátek článku:

„Byla to divoká devadesátá léta, kdy návrháři oživovali roztrhané džíny, kůži a černou. K nim patřily i naopak ultra ženské „slip dress“.“

Divoká 90. léta byla CO???
Slip dresses patřily K ČEMU - nosily se snad společně s džínami???
Co to je za šílenou češtinu?

moi-bebe
223 příspěvků 23.3.16 12:50

Já myslím, že to je normální věta, ze který je jasný, co se tím myslí.

„Byla to divoká devadesátá léta, kdy návrháři oživovali roztrhané džíny, kůži a černou.“ - Položíte si otázku a hned si na ní odpovíte, to myslím nevymyslela tady redakce, ale již mnohem dříve větší autoři. Akorát přehodíte věty a je to. V mnoha textech to tak najdete.

„K nim patřily i naopak ultra ženské „slip dress“." - k nim, jakože k těm třem trendům, tj. roztrhaným džínům, kůži a černé.

Nehledejte češtinářské prohřešky tam, kde nejsou - jistě se v článku při bližším pátrání najdou závažnější. :)

A jinak, k jádru pudla - co si myslíte o těch jarních trendech vy? Co z toho budete nosit na jaře, jestli vůbec něco?

MP Vladenka
1307 příspěvků 23.3.16 00:37

No, vypadá to, že zas budu out :-) ale to nevadí. Na každý pád si nejsem úplně jistá, jak v českém podání dopadne negližé v kombinaci s křivákem. Po pravdě mě to docela děsí, úplně vidím ty noční košilky, co se budou vydávat za šaty a přes ně rádoby křiváky a bombery.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.3.16 02:30

Že by recyklace z OnaDnes? http://ona.idnes.cz/…-trendy.aspx?…

Čertice1
149 příspěvků 23.3.16 11:27

Vida! Že by nás tu svými novinářskými výtvory obšťastňovala Maruška Barvínků? Nebo nějaká její kolegyně? Kdyby se holky aspoň nestyděly a podepsaly…

barvinok
655 příspěvků 23.3.16 13:25

.

Příspěvek upraven 30.10.18 v 21:39


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.3.16 07:08

No jo, ale na Oně oranžovou kombinují s černou! A tady je to zakázaný! To je dilema…

eponine
23 příspěvků 23.3.16 08:54

@LucyZ Asi to vábí hmyz! :)

Mhia
13 příspěvků 23.3.16 15:02

Letos to vypadá, že bude v sekáčích narváno :-). Moje poslední návštěva skončila úspěšně. Rifle s rozšířenými nohavicemi - dokonce značkové LEE. Oranžové šaty s propínáním Marks and Spencer. Krásné rudé šaty s volány - podle etikety přímo ze španělska. Vše v celkové hodnotě 87 Kč :-D. Letošní móda prostě nahrává sekáčům - v jiných obchodech si moc neškrtnou :-D

tejkazk
21 příspěvků 23.3.16 15:39

Tak si říkám kdo od koho opisoval? http://www.prozeny.cz/…e-bude-nosit


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.3.16 21:24

Jak na to tak koukám, tak ještě dobře, že nic nepotřebuju, protože se mi nelíbí ale lautr nic. Možná to překřížené proužkované tričko, ale i bez toho dokážu žít. Ušetříme

Jiná Realita
13791 příspěvků 23.3.16 22:37

Já budu taky šetřit. a vážně moc lituju, že jsem šetřila minulé roky, a nekoupila si věci, které se mi moc líbily, s tím, že nemusím mít všechno, a „příští rok budu taky toužit po hromadě věcí, tak si koupím některou z nich“.

nekoupím si nic, je to všechno hnus, který jsem s radostí vyhazovala po střední škole jako psychedelické šílenství.

nelíbí se mi boční rozparky, zvonáče (které mi navíc nesluší), vzory, šaty na špagetová ramínka, oranžová, věci se spadlými rameny, ten typ bot, co se teď všude letí…takže si konečně budu kupovat lepší kosmetiku :) a drahé čokolády :D

Lucienka_M
223 příspěvků 24.3.16 11:26

Letos také ušetřím :-)
Oranžová by se mi i líbila, ale takhle ostrá mi nusluší.
Mám ráda rozšířené kalhoty, ale zvony mi nesedí (tlustá stehna ukončená ploutví). Šaty negližé jsem nenosila ani v devadesátých letech, protože bych si připadala, že jsem se zapomněla obléci.
Spadlá ramena se mi nelíbí, stejně tak i asymetrická divočina.
Jen se bojím, aby se mi čokoláda nepodepsala na postavě, a abych mohla nosit to, co mám :-)

Nanynka_02
450 příspěvků 24.3.16 20:48

@moi-bebe Snažím se Vaše vysvětlení pochopit, ale asi mám na psaný text o hodně vyšší nároky než Vy.

„Položíte si otázku a hned si na ní odpovíte, to myslím nevymyslela tady redakce, ale již mnohem dříve větší autoři.“

  • Je mi líto, ale v té větě žádná otázka není. Možná tak soudíte z použití příslovce „kdy“, ale jeho místo není jen v dotazech. Použitá konstrukce by měla smysl, kdyby autor navazoval na něco, o čem už dříve hovořil - např. „A byla to až 90. léta, která roztrhané džíny znovu oživila“. V první větě je to pitomost.

„K nim patřily i naopak ultra ženské „slip dress“." - k nim, jakože k těm třem trendům, tj. roztrhaným džínům, kůži a černé.

  • A právě to nadřazené slovo „trendy“ nebo „módní hity“ autorovi jaksi vypadlo. Protože do této kategorie negližé patří… ale fakt nepatří ke kalhotám ani kůži. Chápete?

Osobně mě tenhle úpadek stylistické úrovně článků velice mrzí. Už pár let tuším, že se Áda neumí obléknout… :-) ale její písemný projev byl a je perfektní.

LucaLuca
51 příspěvků 26.3.16 10:36

Je to Ada, proboha.

Parwi Nawari
353 příspěvků 1.4.16 16:42

Nechť věčně žijí weby ona.dnes a prozeny, ze kterých se patrně kopírovala náplň tohoto slovního průjmu.

VandaRybna
3713 příspěvků 12.4.16 07:23

Hodlám tuto sezonu bojkotovat v džínových kraťasech a bavlněném triku s krajkovou vsadkou!
Věci podobné těm na fotkách mám od devadesátek schované na dně skříně s cedulí never more.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Týdny módy: Jak a proč se v metropolích pořádají?

Autor: Kamila

Co je hlavním cílem fashion weeků? Jak vypadá módní šílenství v... Celý článek

Návrháři 90. let

Autor: Ada

Uměli byste vyjmenovat významné návrháře jednotlivých desetiletí... Celý článek