Kabelky tak trochu Jinak

06.08.14 | autor Ada

JINAK je české designové studio a také značka kabelek, jež vymýšlí a šije Magdalena Jarešová z Břeclavi. Nedávno mi o sobě podala e-mailem prst a já jsem ji chytila za ruku: nechala jsem se pozvat do její dílny, abych se mohla podívat do zákulisí výroby a přinést vám z něj reportáž.

(Vlastně mě pozvala její kamarádka a kolegyně Jana. Magdalena se totiž, jak jsem zjistila, hrozně nerada chlubí, i když má čím.)

Magdalena Jarešová je hodně všestranná osoba: šití měla kolem sebe odmalička podobně jako já, na rozdíl ode mě se však rozhodla věnovat tomuto oboru profesionálně. Vychodila textilní průmyslovku a pokračovala na pražské VOŠON, kde však zjistila, že víc než oděvy ji lákají módní doplňky, takže následovala UMPRUM a obor Design oděvu a obuvi (pod který patří i doplňky). Její diplomovou prací byly tašky, peněženky a kabelky pro Pietro Filipi. Na příklady se můžete podívat tady a tady. Kolekce se normálně prodávala, možná i vy máte některou tašku doma. Magda se věnovala také reklamní grafice a designu vůbec; jejím dílem je mimo jiné i návrh talárů pro Českou advokátní komoru. Ty s těmi modrými prvky. Kdykoli se díváte ve zprávách na reportáž od soudu, díváte se na Magdinu práci :)

ČTK

Ale zpátky do dílny. Magdalena nakonec zjistila, že jí nejvíc sedí samostatná práce, kdy sama navrhuje, shání materiál, šije a komunikuje se zákazníky. Což je na jednu stranu skutečně vděčné, ale taky si na sebe upletete pěkný bič. Jen o problémech s materiálem jsme si povídaly hodně dlouho. Třeba látky Magda kupuje rovnou ve větším množství, aby se jí nestalo, že oblíbený materiál už příště nebude na skladě. Druhou kapitolou jsou nestabilní kvalita a parametry. Kování, které dva roky objednáváte od jednoho výrobce či dodavatele, za stejnou cenu a ve stejné kvalitě, je najednou jiné: cena se nezmění, ale kvalita klesne a kování se začne třeba lámat. Že není nic jednoduššího než se dodavateli ozvat a vyžádat si to samé s tím, že to teď holt bude dražší? Kdepak, to staré a kvalitnější prostě není a nebude.

Magdina kamarádka a spolupracovnice Jana mi také ukázala tyto dva kotouče popruhů. Ten vlevo je o pár milimetrů užší, přesto mají oba údajně 30 mm (ten vlevo má v reálu cca 27). Na štítku je i stejný výrobní a čárový kód. Tolik by to zase nevadilo, jenže když máte všechna kování na třícentimetrový popruh, ten užší v něm cestuje a nedrží to ani nevypadá tak, jak by mělo.

JINAK má v nabídce několik modelů textilních kabelek, z nichž některé jsou sportovnější, jiné mají klasické elegantní tvary. Některé zdobí výšivka (i ta vzniká přímo Magdinou rukou), některé jen barevné akcenty (vykukující podšívka, stužky).

Vyšívaná kabelka IN BLUE, zdroj: http://www.kabelky-jinak.cz/products/in-blue/

Kabelka Simply, zdroj: http://www.kabelky-jinak.cz/products/simply-red/Kabelka Simply, zdroj: http://www.kabelky-jinak.cz/products/simply-red/

Kabelka Be Coloured, zdroj: http://www.kabelky-jinak.cz/products/be-coloured-cervena/

Kabelky bych doporučila ke džínotričkovému ohozu i k šatům. Zvlášť k nejrůznějším volnočasovým letním šatům jsou perfektní, jak jsem měla možnost vidět přímo na Magdě (asymetrické úpletové proužkované) a Janě (puntíkovaná klasika bez rukávů s nabíranou sukní; a obě k tomu měly kabelku Simply). Tašky jsou velmi prostorné, dají se díky šikovně našitému zipu i hodně rozevřít, takže se do nich naskládá chleba se dvěma lahvemi mléka, skripta, věci na cvičení nebo plínky a kyblíček a formičky na písek. (Pro matky s malými dětmi chystá Magda speciální model, který půjde mimo jiné upevnit přímo na držadlo kočárku.)

Pro zajímavost: značka JINAK je na trhu něco přes čtyři roky a za tu dobu se prodalo kolem 1000 kusů kabelek.

Jak se šije kabelka

Magda na svých stránkách zdůrazňuje, že kabelky jsou zpracované precizně a individuálně, což je pravda. Několik málo kousků sice bývá skladem, ale jinak se tašky šijí až na konkrétní objednávku. Zákaznice si tak může vybrat barvu vyšívky a podšívky nebo si přát nějaké dozdobení. Seznam objednávek a různé tabulky a nákupní seznamy visí v dílně na nástěnce.

Jedna kabelka Simply se skládá z 57 dílů. Když se v dílně pracuje a je potřeba si díly rozložit na hromádky, zaplní se všechny pracovní plochy.

Kabelky vznikají v podkrovní dílně, kde je spousta světla. Kdybyste si někdy zařizovali krejčovskou dílnu, je potřeba mít v ní tři zásadní věci: dobré světlo, dobré sezení a dobrý stroj. Magda šije na průmyslové Sirubě, která zvládne i několik vrstev silnějších materiálů. (Dnes se dají koupit verze průmyslových strojů, které lze instalovat i doma, protože jsou na 230 V a mají přímo v sobě zabudovaný servomotor. Pro běžné domácí použití je to zbytečné, ale pro dílnu, kde stroj jede celý den a musí něco vydržet, je to lepší řešení. Ani ceny těchto strojů už dnes nejsou tak vysoké, i když je pochopitelně potřeba myslet na to, že zvládají jen rovný steh a je k nim proto potřeba dokoupit další stroj na začišťování a ostatní úkony, jako je např. obšívání knoflíkových dírek.)

Nejvíce používanými materiály jsou momentálně tmavě a světle šedá látka, která vypadá jako džínovina (ale není to přesně ta, ze které se šijí kalhoty - tahle má mimo jiné na rubu hladkou výztužnou vrstvu). Role vidíte na fotce pod stolem vlevo, vpravo pak vykukují barevné podšívky.

Podšívku Magda vybírá tak, aby ladila se zdobením kabelky, pokud si zákaznice nepřeje jinou. Možná to tak na první zamyšlení nevypadá, ale světlé barevné podšívky jsou velmi praktické: až se budete v hlubinách kabelky hrabat v šeru před domem, na kontrastním pozadí krásně uvidíte i zapadlé klíče.

Kabelky jsou podšité nemačkavou a nezničitelnou polyesterovou látkou. Běžné oděvní podšívky (lesklý acetát, viskóza) se neosvědčily, ani přírodní materiál jako např. bavlna by v tomto případě nebyl dobrou volbou.

Na limitované edice Magda používá dekorační látky, které ji zaujmou barvou nebo vzorem. Většina zákaznic však má nejraději univerzálnější, neutrální kabelky, ozdobené jen výšivkou nebo nezdobené.

Kabelky mají výztuhu z pevného netkaného materiálu. Mimochodem, i shánění té pravé výztuže prý byla anabáze, která by vydala na celou knihu.

Když je všechno připravené, začne se šít. Magda už má vypracovaný postup, přesto šití jedné kabelky zabere několik hodin. Každý ze zmíněných 57 dílů se musí mnohokrát vzít do ruky, s každým se provádí nějaký úkon. Z toho také vyplývá cena. Kabelka Simply stojí 1590 korun, což je tak akorát, aby to člověka nezruinovalo, ale aby věnoval větší péči výběru, což je přístup, který je mi, jak víte, blízký.

Oproti velkovýrobě mají menší dílny tu výhodu, že jeden výrobek je obvykle dílem jednoho nebo několika málo lidí, je tu proto menší prostor pro chyby (v továrně stačí jeden nešika nebo nováček a zkazí celou práci). Malovýrobce si víc váží zákazníků a je schopný pružněji reagovat na jejich potřeby. Když se některý materiál neosvědčí (Magda stejně vždycky nejdřív dělá prototypy), může se hned změnit, velkovýrobce s plnými sklady to nemá tak jednoduché. A v neposlední řadě je tu také individualita autora, který má prakticky stoprocentní vliv na podobu hotového výrobku (ať už je sám zároveň výrobcem jako Magdalena, nebo má tým, s nímž úzce spolupracuje) a může si dovolit i designy a experimenty, na které by si velkovýrobce, příliš závislý na náladě masového spotřebitele, netroufl.

Při výrobě se postupuje logicky "od menšího k většímu" - postupně se kompletují větší celky. Na této fotce vidíte rub kabelky s našitou kapsou a zipem. Škoda, že jde zrovna o jeden z mála kousků bez krásné barevné podšívky. Představte si místo černé třeba fuchsiovou :)

Lícová strana může vypadat třeba nějak takhle. Bílý díl je koženkový. Magda to zkoušela i s kůží, ale koženka se ukázala být trvanlivější a snadnější na údržbu (viděla jsem tři roky starou kabelku s bílou koženkou a nic nepopraskalo, byla jen trochu ušmudlaná, což snadno spraví houbička a mýdlo). Batohové popruhy by Magda ráda nahradila něčím pohlednějším, dosavadní pokusy (šitá ucha, stuhy) ji však zatím jen přesvědčily o tom, že tato varianta je nejodolnější a nejlépe se čistí. Důkladně přinýtované popruhové ucho unese všechno.

Na kabelkách najdete plastové i kovové prvky, např. plastová očka na prodlužování dlouhých uch nebo kovové kroužky a karabiny.

Na dozdobení kabelky Magda vybírá z téhle krabičky.

Výrazně barevný malý prvek pěkně oživí jinak fádní tašku, aniž by na sebe strhával příliš mnoho pozornosti. Mimochodem, tato menší taštička stojí jen o chlup méně než velké kabelky, a možná vás napadne, proč tomu tak je, když je na ni přece potřeba méně materiálu. Na látce se sice trochu ušetří, ale pracnost, počítaná na hodiny, je u malé tašky vyšší než u velké! Musí se totiž šít pečlivěji a pomaleji, např. oblouky s malým poloměrem jsou docela náročné.

(Jestli se vám některý z těchto modelů, které jsou na skladě, líbí, tak si je hned kupte, protože Magda se vyjádřila, že další hned tak šít nebude, neboť má jen jedny nervy.)

Výsledkem snažení je hotová kabelka. Magdaleniny výrobky jsou nejen hezké, ale i praktické, opatřené několika vnitřními kapsami.

Nosíte textilní kabelky a tašky? Líbí se vám výrobky z dílny JINAK? Zkoušeli jste si někdy tašku ušít?

Líbily by se vám v budoucnu podobné zákulisní články z menších podniků a dílen?

(Za napsání článku jsem nic nedostala. Ale reklama to je. Moje osobní subjektivní reklama na něco, co se mi líbí, a na český design a řemeslo, k nimž má Peklo odjakživa vřelý vztah.)

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Dahllie
2222 příspěvků 6.8.14 15:00

Tohle je reklama, proti které tu určitě nikdo nic mít nebude. Spíš naopak. Takových článků bych brala víc. Textilní tašky osobně nenosím, ale určitě to své příznivkyně najde. (Neozval se vám, Ado, nějaký šikovný majitel dílničky na kožené kabelky?)

Shiro
355 příspěvků 6.8.14 17:06

Myslím, že jsem kdysi viděl díl Ekonomiky + na ČT 24 o jednom pánovi, který dělal kožené tašky, mrkněte do archívu toho pořadu na iVysílání, třeba ho najdete. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.14 20:10

Podívejte se na Fler, pár brašnářů tam najdete.

kocurM
595 příspěvků 10.8.14 11:26
Pěkné a zřejmě trvanlivé kabele

V různých designech šije na Fleru Rút007.

enyky
22 příspěvků 11.8.14 00:09

Tak tu druhou ze zhora bych brala vsema deseti. Zbytek nevim nevim.

Příspěvek upraven 11.08.14 v 00:10

kocurM
595 příspěvků 11.8.14 20:24
To není výběr

„Kabelek, které se mi líbí“, jen jsem schválně vybrala různé typy od klasiky až po vtipný design, tak aby to co nejvíc pokrylo sortiment Rút007 - každému se líbí něco jiného. Stačí se přece podívat na další varianty typu, který vám vyhovuje, popř. se domluvit na barvě. Jako kvalitně ušité vypadají všechny.

Příspěvek upraven 16.08.14 v 11:18

janian
5 příspěvků 11.8.14 10:16

Tradiční kožené výrobky dělá např. firma Freja http://www.frejamanufaktura.cz/, ale z Brna do Klatov je to přece jenom štreka.

Dahllie
2222 příspěvků 12.8.14 20:34

U Klatov mame chalupu, tak dekuju za tip :-)

janian
5 příspěvků 13.8.14 09:41

Není zač. Teď koukám na jejich facebookový profil a tam mají hodně zajímavých věcí, které dělají na zakázku: https://www.facebook.com/…Amanufaktura

Marki.no
4 příspěvky 29.8.16 12:32

Ahoj, mrkni na hollahandmade.cz ( http://hollahandmade.cz/…asnykabelky/ )


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.14 15:04

Kabelku jsem si jednu ušila, byla z mého oblíbeného plátna na potahování žehlících prken, vyztuženého vliselínem. Udělala jsem to proto, že mi bylo líto dát tehdy u Bati 500 Kč za plátěnou kabelku. Strašně jsem se s tím nadřela, ale výsledek byl ucházející, dlouho jsem ji nosila. Po odložení ji dotrhal můj syn, který má pro tyhle věci pro mne nepochopitelnou slabost.
Vydržela asi 10 let velmi intenzivního užívání a kdybych ji jednou tajně nevyhodila, lítá někde po Praze (a vzbuzuje pohoršení) dodnes. Čest její památce.

Majka22
333 příspěvků 6.8.14 15:05

Že jde o reklamu, tedy o upozornění na existenci určitého výrobku, mi nevadí, konečně bez toho by se peklo muselo asi zrušit, ale tento typ tvořilkovských kabelek se mi prostě nelíbí. Nenosila bych je. Podobně nahlížím na Darabags, u nichž nechápu (stejně jako tady), čím si zasloužily takovou popularitu. Možná kdyby mi bylo náct, chápala bych, ale jako kabelky pro ženu ve středním věku je nehodnotím vůbec kladně. Většinová populace to bude zřejmě vidět jinak, podle českých ulic bude tento typ bagáže oblíbený. Alespoň jsem propříště poučená, že nejde o ultralaciné výrobky a ani o hmotnou nouzi nositelek, protože podobné kabelky vyloženě levné nejsou. Měla jsem totiž představu, že podobné výrobky stojí tak do 200 - 300 Kč :) Ale chápu, že vyrábět nelze zadarmo a svého kupce si najdou, i když mně se zrovna dvakrát nelíbí, což je čistě subjektivní názor. Každý, ať si vybere a nosí, co mu vyhovuje.

Sonmi
48 příspěvků 7.8.14 09:49

Tak ono to taky pro Vaši věkovou skupinu asi není primárně určené. Tohle jsou tašky pro mladé holky a taková běžná vysokoškolačka nebo maminka na mateřské s tím bude vypadat rozhodně líp, než s batohem. A podle mě i líp, než s naopak designovou koženou taškou za deset litrů; taková se zas spíš hodí k tomu střednímu věku.
A pokud jde o tu cenu - myslím, že na těch taškách je na první pohled vidět, kolik to musí dát práce ušít. To by za tři stovky nedělali snad ani v Bangladéši.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.8.14 10:02

Nevím, není batoh jako batoh, jednoduchý městský je lepší než tohle, kožená kabelka nemusí mít extravagantní design a stát deset tisíc, mám několik kožených jednoduchých kabelek v ceně cca 1300 - 3500 (čili některé levnější než ty látkovo koženkové hrůzy Dara bags, co tu byly zmíněny). Ale svou úvahou věk ve vztahu ke kabelce jste mi připomněla náctileté v poloprůhledných legínách s vitónkou na příslovečném pahýlu:) Možná ty tašky z článku by se nejvíc hodily k holkám 14-20, jsou takový studentský…

Sonmi
48 příspěvků 7.8.14 12:21

Ta móda poloprůhledných legín a lojza vytón voriginál bohužel není jenom móda náctiletých. Znám pětatřicetileté baby, co se přesně takhle oblíkají. K tomu vlasy obarvené na nejčernější čerň, zlaté hodinky DG a už to jede. :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.8.14 14:09

Minulý týden v bazénu jsem potkala statnou třaslavou šedesátnici se silně promodralýma nohama od žilek, která měla umělé řasy alá mrkací panenka (opravdu morbidní kombinace)- co měla za outfit v kabince, jsem bohužel neviděla. Když něco tak děsnýho vidím na náctileté holce, tak si říkám, že je to tele, co z toho vyroste, ale tady už nevim teda, jestli tu nefunguje něco jako „když to za našeho mládí nebylo…“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.8.14 23:06

Poprosim o odkaz na kozenou kabelku za 1500Kc. Vhodnou pro zenu na materske tedy na bezne noseni. Hledam jiz delsi dobu a nic poradne, poctive usiteho za tuto cenu nejsem schopna najit. Po precteni Vaseho prispevku jsem nabyla dojmu ze urcite budete schopna mi poradit. O kabelky made in Italy zajem nemam, provedeni je katastroficke. Takovy kozeny hadr :/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.8.14 08:16

Někdy na Bonami.cz mívají kožené kabelky, (sice nechcete „made in Italy“, ale z tohoto obchodu už mám dvě kabelky a jsem spokojená - pěkné zpracování, jsou jednoduché nezdobené - trochu nuda, ale nakonec je nosím skoro pořád a kůže po dvou letech bez známky použití - a hezky voněly kůží (jednou jsem si koupila koženou kabelku z netu a neuvěřitelně páchla nějakou chemií). Někdy náhodně něco najdu ( třeba tady ), občas se podívám do vintage na Fleru… No je to pátrání a tvrdá práce:)

Příspěvek upraven 08.08.14 v 08:27

Fatabuna
152 příspěvků 8.8.14 11:42

Zkuste se podívat na gregorio.cz - kožené kabelky u nich začínají na sedmi stovkách. Sama od nich nic nemám, takže nejsem schopná posoudit kvalitu, ale někdo je tu na MP před časem doporučoval.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.8.14 13:11

Právě v tom Gregoriu jsem koupila kabelku - koženou, která hrozně divně páchla. Povrchová úprava té kůže nic moc, velmi rychle se ošoupala na hranách.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.14 15:06

Kabelky se mi nelíbí, přijdou mi takové překombinované, mají sice „praktické kapsičky“, ale šmrncovní moc nejsou.

Ada Pekelná
973 příspěvků 6.8.14 15:14

@Dahllie Neozval, ale buď se ozve, nebo sama někoho najdu. Nakoukání do zákulisí výroby se mi líbilo a ráda bych takových článků psala víc, aby si přišli na své i příznivci jiných stylů a oborů.

Sonmi
48 příspěvků 7.8.14 09:39

Z fleru jsou asi nejlepší Ondruškovic, dělají krásné věci.
http://www.fler.cz/ondruskovic

jannastas
1 příspěvek 28.8.20 16:38

Mají nový Web ondruskovic.com

vevero
30 příspěvků 7.8.14 20:01
kožená
-zu
6 příspěvků 9.8.14 17:43

Od Bodline mám už dvě kabelky a miluju je :)
pohled do jejich dílny by mě potěšil

andiedvorakova
331 příspěvků 6.8.14 15:29

Je to velmi zajímavý článek, i když textilní kabelky nenosím. Ne, že by se mi vyloženě nelíbily, ale nemám z nich ten pocit, že bych si nějakou chtěla koupit - i když jsou to hezké varianty textilních kabelek, o tom žádná. Není to zkrátka můj styl. V šatníku by to také nebylo s čím kombinovat. Přijde mi, že se to trochu nemůže rozhodnout, zda sportovně, nebo elegantně - tentokrát ale v tom dobrém smyslu slova. Ale určitě se tu najde spousta holčin, které přesně tohle mají rády a nějakou si koupí. Každopádně obdivuji každého, kdo takhle krásně dokáže tvořit :)

Příspěvek upraven 06.08.14 v 15:30

Adeena
1445 příspěvků 6.8.14 15:37

Na tu první kabelku (resp. tašku) už mám zálusk pěkně dlouho. :-)

Lettie
426 příspěvků 6.8.14 16:06

Je mi lito, ale nevybrala bych si. Prijde mi to cele moc Flerovske, hodici se tak k sandalum Keen, ale nekoho to nejspis oslovi.

Grete
800 příspěvků 6.8.14 16:32

Díky za zajímavý článek ze zajímavé dílny. Já jdu po slušně vyhlížejících textilních kabelkách jak čuchací pes, protože na jednom rameni nemůžu nosit víc než kilo a běžná kožená nebo koženková kabelka mi z té váhy půlku sebere i prázdná. JINAčí výrobky rozhodně prozkoumám, a i kdybych si nevybrala, ráda jsem si početla.

-zu
6 příspěvků 9.8.14 17:52

A Lookrecii znáš? Její kabelky jsou, řekla bych, celkem elegantní :)
www.lookrecia.cz

Grete
800 příspěvků 9.8.14 21:24

Díky, to vůbec nevypadá špatně, prostuduju!

martinarie
55 příspěvků 6.8.14 16:37

Textilní kabelky mám moc ráda a tyhle jsou zajímavé. Co mi vadí, jsou ty batohové popruhy. Chápu, že jsou praktické, ale pro mě zkazí celý dojem z jinak pěkné kabelky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.14 18:55

Tak zkus napsat designárce a domluvit se s ní na něčem, co bude lahodit tvému oku, u téhle malovýroby by ti mohla vyjít vstříct…

llolla
2102 příspěvků 6.8.14 16:45

Clanky tohodle typu jsou fajn, ale zrovna tyhle kabelky se mi teda nelibej… Treba priste =]

emef
2425 příspěvků 6.8.14 16:57

Tašky se mi líbí moc, ale hodně mi tam vadí ty popruhy. Přijde mi, jako by k těm taškám vůbec nepatřily. Prostě neladí. Nevyrábějí se aspoň v jiných barvách než jen v černé? A nebylo by lepší je nahradit úplně něčím jiným, když jsou s nimi takové problémy?;-)

lesnížínka
223 příspěvků 6.8.14 17:56

Pěkný článek, jen víc takových. Z kabelek se mi líbí pouze ta „Be Coloured“ ale zato velmi :)Do práce mám krásnou klasickou koženou, ale tuhle úplně vidím, když jdu courat po městě..triko s bretonským proužkem, černé rifle a červené sandály..

Fatabuna
152 příspěvků 8.8.14 11:48

Radovan Krátký - Bubáci

Vzpomínka z dětství?

Coraline
1980 příspěvků 6.8.14 18:04

Jé, tak tomuhle fandím :). Já mám už druhou kabelku od značky Bax. Je to asi tvorba na podobný způsob - taky se šije ručně, mohla jsem si u obou kabelek vybrat barevnou kombinaci, a je tam i podobná cenová relace. Jen škoda těch popruhů, já je mám z koženky, vydrží úplně všechno, jsou pořád jak nové. Tyhlety batohové by mi asi byly nepříjemné na holé rameno a nevypadají moc elegantně… Každopádně tuhle značku si vrývám do paměti a třeba někdy něco pořídím :).

zrzka3
2 příspěvky 4.9.14 14:17

Textilní kabelky šiju sobě i známým. Batohové popruhy mi taky esteticky nesedí, ale kožená nebo koženková ucha velmi výrazně zvednou cenu výrobku, takže si je občas u nějakého kousku dopřeju jako drobný luxus, jinak to řeším tím, že batohový popruh potáhnou látkou - je to takový kompromis - hodně to unese a nebije to do očí.

toffee13
108 příspěvků 6.8.14 18:36

Wow! Obávám se, že už vím, kde vyrovnám to nedávné navýšení platu tento měsíc… Jsem ztracena. Moc děkuju za článek.

fleur2904
29 příspěvků 6.8.14 18:58

Síce neviem, či by som si medzi tými kabelkami našla „tú svoju“, no v každom prípade je to super článok (a reklama mi nevadí) - šikovných ľudí treba chváliť a zviditeľňovať, budem rada, ak na pekle nájdem aj v budúcnosti podobné články o peňaženkách (ak by si chcela, mám typ na jedného šikovného mládenca, ktorý vyrába nádherné kožené peňaženky a puzdrá), topánkach, šperkoch atď…

Chany
932 příspěvků 6.8.14 19:09
Hm

Mně se vcelku líbí ta Simply. Ale textilním kabelkám moc neholduji, a to z důvodu údržby. Hodně cestuji, tak mám pocit, že se mi brzy ušmudlá. A čištění zdaleka není tak snadné, jako když na kabelku z pevného materiálu vezmu prostě hadřík…

enyky
22 příspěvků 6.8.14 19:14

Latkove kabelky miluju a rada nosim. Clanek super, krasna precizni prace, ale vadi mi ty popruhy a plastove karabiny :(

enyky
22 příspěvků 6.8.14 20:03

Prvni co me napadlo byla „sportovni elegance“ :D

Sicilianwidow
505 příspěvků 8.8.14 10:44

Popruh a karabiny jsou hnusné. Stačilo by jen o kousek práce navíc a polypropylenový popruh by se dal přešít jakoukoli látkou a plastové spony vyměnit za hezké kovové. Ani jedno nevyžaduje nijak extra moc financí a času navíc. A upřímně, je to právě to, co mi chybí na české handmade tvorbě - dotáhnout každý detail do konce.

Ada Pekelná
973 příspěvků 8.8.14 11:26

Pokud vím, tak Magdalena tohle všechno zkoušela, ale jako nejpraktičtější se osvědčily samotné popruhy. Esteticky je to ústupek, z praktického hlediska nejlepší řešení. Něco, co by splňovalo oba požadavky, hledá pořád.

andiedvorakova
331 příspěvků 8.8.14 12:29

Nemyslím to nijak kousavě, ale čistě z upřímné zvědavosti: v čem přesně to bylo nepraktické? Mě to totiž přijde - alespoň z hlediska nošení - jako nejméně praktická a pohodlná varianta. Tenhle druh popruhu řeže, a i když se v místě, kde to sedí na rameni, obalí, stačí mít triko s krátkým rukávem a trochu se hýbat, a vnitřek nadloktí si neustále o tu hranu popruhu dřete. A to vůbec nemluvím o situaci, kdy do takové tašky skutečně nacpete pití, knihu a další ne zrovna lehké věci. Plastové části se navíc snadněji zlomí. Také vidím, že i zip je takový ten tlustý, plastový, co se používá na sportovní tašky a občas i na nějaké to levné sportovní oblečení. Tam už vůbec netuším, v čem spočívá jeho výhoda. Možná mi něco uniká, ale já v tom nevidím jedinou výhodu pro zákaznici. Možná jsou nějaké pro výrobkyni, třeba se s tím snadněji pracuje a lépe se shání dané rozměry a je to levnější. Nejspíš je to tím, že nejsem výrobce kabelek ani švadlenka, ale zato jsem viděla spoustu kvalitních kabelek, které se bez těchto umělých (a přiznejme si, že skutečně ošklivých) součástek obešly, takže to nejspíš jde.

Sicilianwidow
505 příspěvků 8.8.14 13:50

Samozřejmě, že to jde. Jde o to jen tomu věnovat více úsilí i času. Sama jsem si šila obal na notebook, potřebovala jsem ho přes rameno, ale ten odporný firemní jsem nechtěla. Popruh jde koupit širší, mezi popruh a látku dát výztuhu, pak to tak nedře a širší popruh se lépe nosí. Více investovat do zipu taky není problém, navíc daleko déle vydrží. Jak říkám, prostě to dotáhnout do konce i se všemi detaily.

Verhro
637 příspěvků 6.8.14 19:35

Rozhodně jsem pro představování nadaných tvůrců.

iveta_zla
512 příspěvků 6.8.14 19:54

Je hezké, že se tady prezentuje poctivá práce. Osobně se mi ale kabelky nelíbí, ten popruh je jako od batohu a celkově je to tak ke stylu"rifle+triko" - nic na mě.

mahynka
25 příspěvků 6.8.14 20:33

Mě posledni dobou asi nejvíc zaujaly kabelky ZasPas, jsou vyráběné z recyklovatelných pásů do aut.

http://www.zaspas.cz/

Příspěvek upraven 06.08.14 v 20:34

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 6.8.14 21:54

Koukla jsem na ně a připadají mně děsné. Ale chápu, že svého kupce si najdou.

andiedvorakova
331 příspěvků 6.8.14 22:26

Páni, tak to vidím prvně. Nenapadlo by mě vyrábět kabelky z pásů do aut. Musí to dát spoustu práce, o tom žádná. Ale tak nějak mě napadá jedině otázka, jak moc bych musela být opilá, abych něco takového koupila - a pak to nosila. Sice proti gustu… ale občas mi přijde, že některé věci - třeba právě tohle - jsou spíš na koukání, než na skutečné nošení. Víte, třeba jako kostýmy jihokorejských popových skupin nebo Miley Cyrus…

Příspěvek upraven 06.08.14 v 22:27


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.14 22:48

V opilosti jsem ještě nenakupovala. To bych se asi pak divila, co všechno mám doma (a co mi chybí na kontě).

andiedvorakova
331 příspěvků 6.8.14 23:21

Já naštěstí taky ještě ne. Ale tohle bych zkrátka střízlivá nekoupila…

Average
9 příspěvků 7.10.14 06:38

Ono nás brzy přejde rýpat se v detailech, ekonomická a ekologická krize na pochodu, jestli jste si nevšimly. Vítám recyklaci a nošení takových kabelek, jako jsou ty z bezpečnostních pásů, je také vyjádřením životního postoje a filozofie. Do not ever let perfect stay in the way of good. Nápad se mi líbí a věřím, že autoři kabelek z bezpečnostních pásů si svoji práci užívají. Jsou svobodní, kreativní, vyrábí něco užitečného z již použitých zdrojů - co víc si lze přát od práce?

Fatabuna
152 příspěvků 8.8.14 11:54

Jako tašky mě to stylově míjí, jako nápad mě to naopak přivádí do extáze.

smycka
42 příspěvků 9.8.14 16:36

Oho, tak tohle je moc pekne. O tom „kam na to ty lidi chodej“ ani nemluve. Skoda ze nejsem v cesku, nejakou Zaspas bych si urcite poridila.

Kathee
111 příspěvků 6.8.14 21:00

Zajímavý článek, jistě je za vším hodně práce, ale tento typ kabelek není vůbec můj šálek čaje. Nelíbí se mi. Nejsou elegantní. Sorry. Ale jistě k vhodnému typu oblečení?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.14 21:18

Popruhy se mi nelíbí, koženku nesnáším, barvy se mi nelíbí rovněž a to vyšívání se mi zdá vysloveně strašné.

Nic proti látkovým taškám, sama (v létě) ráda nosím jednu z charitativního obchodu, stála 5 eur, je ušitá naprosto precizně a z pěkné látky - řekla bych, že vypadá stokrát lépe než tyhle.

Příspěvek upraven 06.08.14 v 21:18

Nitunah
15 příspěvků 6.8.14 22:28

Tie tasky su hrozne. myslela som, ze mame s adou rovnaky vkus. toto je uplny des

hetta
35 příspěvků 6.8.14 22:36

Já budu reagovat na advokátní taláry. Jeden exemplář bohužel musím používat a vždycky si říkám, že ho musel navrhovat někdo, kdo ho nikdy nemusel nosit a nezkusil si v něm sedět třeba čtyři hodiny nebo i více. Pokud by měl být správně oblečený, tak by měl být zapnutý ke krku. Ať zapnutý nebo rozepnutý, okraj vyztuženého stojáčku řeže do krku, no a protože je třeba sklánět hlav ke spisům, stojáček překáží o to více. Soudce a státní zástupce má talár s výstřihem do V, takže pokud je takové vedro jako nyní, přece jen se v něm dá v jednací síni přežít, což ovšem o advokátním taláru neplatí, ten zahaluje oblečení kompletně. Navíc materiálové provedení dané na výběr – vlna nebo mikrovlákno – má v obou případech podložení stojáčku proužkem vlněné látky, která kouše a je tedy v situaci, kdy je v taláru horko a člověk se začne potit, velmi nepříjemná. No a pokud jde o celkový vzhled – vypadáme jako kazatelé z filmu Čtyři vraždy stačí, drahoušku, a ne jakou součást justice, tedy soudce a státní zástupce. Bohužel ač většina advokátů s taláry nesouhlasila, nebylo to nic platné. Takže palec určitě dolů a návrhářce doporučuji, aby si své návrhy vyzkoušela na vlastním těle, než je pustí do světa.

kambala
3 příspěvky 7.8.14 21:19

Já to nosím přehozené přes ramena, odmítám strkat ruce do rukávů a nechat si rozežírat krk tou vlnou

Fatabuna
152 příspěvků 8.8.14 12:16

Vizuálně se české taláry zjevně snažily přiblížit svým anglickým kolegům:
http://harcourts.com/…mk046243.jpg
Ale tam to mají lépe vychytané co do nositelnosti. Pod talár bez límce a s výstřihem do V se obléká bavlněná košile nebo jen náprsenka s frakovým límečkem, který nekouše do krku. Pod límeček se pak uvazuje stuha, která vytváří charakteristická „křidélka“:
http://www.stanley-ley.co.uk/…ttes_18.html

andiedvorakova
331 příspěvků 8.8.14 14:57

Tady je krásně vidět, že když dva dělají totéž, není to totéž. Nejde jen o to, že je vychytanější. I ten dojem, co v člověku zanechá, je úplně jiný.

hetta
35 příspěvků 9.8.14 00:14

Evidentně když dva dělají totéž, není to totéž, ten anglický talár má šmrnc. BTW několik let jsem nosila i talár státního zástupce a byl mnohem pohodlnější.

kambala
3 příspěvky 9.8.14 10:48

No, ona totiž rovná roura na zip prostě být šmrnc nemůže

Sekhmet
1918 příspěvků 11.8.14 16:13

@Fatabuna K talárům (netuším, kam se mi příspěvek zobrazí) - v těch vypadá každá jako uklízečka. Ke stojáčku se můj šéf kdysi vyjádřil tak, že jsou tam proto, aby pánové nemuseli nosit kravatu. Výsledkem je něco co typově ani stylově nezapadá do kontextu talárů justice a státního zastupitelství (jak já doufala ve smaragdově zelenou obdobu soudcovského taláru… a to zelenou nenávidím). To že to škrtí, nesedí v ramenou a je v tom příšerné vedro, je už třešnička na dortu.

margret1
269 příspěvků 6.8.14 23:27

@mahynka takovou ideu maj tasky Freitag. ze starejch plachet a taky bezp. pasu. natesena jsem koukla na tyhle cesky tasky, ale jsem trochu zklamana. Freitag ma mnohem peknejsi…

Nosfi
45 příspěvků 7.8.14 07:06

Pro mne příliš sportovní tvary a materiály, nevybrala bych si, ale je to dobrá inspirace. Některé mé známé by takovou kabelku unosily klidně do roztrhání. Tašky si jinak šiji sama, protože čas i nervy na to mám a někdy mi více než 2 000 za plátěný vak přijdou k smíchu. Momentálně mám doma 3 mm filc a odhodlávám se zkusit, co všechno můj šlapací stroj zvládne. Největší problém je vždycky dát tam nějak inteligentně podšívku. :)

Emily B
33 příspěvků 7.8.14 07:07

Těšim se na další podobné články, díky.

mahynka
25 příspěvků 7.8.14 07:58

Koukám, že většině se ty tašky nelíbí :-) ale o tom to je… mě se líbí jako volnočasová taška, do práce k sukni samozřejmě ne. Přijde mi to jako skvělý eko nápad. Stejně třeba jako tašky candy bag, kterou si můžete vyrobit doma třeba ze starých novin.

https://www.google.cz/search?…

mahynka
25 příspěvků 7.8.14 08:03

Nosfi: já myslím, že filcová taška podšívku nepotřebuje. Mám delší dobu Collo L od Morrows a podšívku nemá a myslím, že ani nepotřebuje.

VandaRybna
3713 příspěvků 7.8.14 08:51

Reklama mi nevadí. Já už jsem díky Peklu objevila spoustu zajímavých originálních věcí. Mě trochu vadí, že řemeslné zpracování nezapře domácí šití a taky - ta cedulka. Já totiž dělám spoustu věcí jinak než mainstream, ale nerada to troubím do světa. Cedulka se značkou by měla být líbivější a raději tajemná, než aby explicitně dávala najevo, jak je dotyčný předmět „jiný“. Navíc není jiný - je to látková kabelka. Když se mi bude líbit, koupím si ji. Ono existuje i pár jiných firem, které ušijí kabelku na míru, takže nevím, co je tady jinak.

BuBubák
33 příspěvků 7.8.14 12:56

Líbí! Má je precizně vypracované a koukavé. Sama vím, kolik dá práce takovou kabelku ušít. Mám vlastnoručně ušitých kabelek několik a obvykle se dost líbí. Mám slabost pro ulítlé vzory. Takže mám třeba kabelku s kočkama. Neživím se tím. Když si uvědomím, kolik materiálu jsem spotřebovala a kolik hodin jsem jedné kabelce věnovala, tak by přišla na skoro stejné peníze, jako kabelka kožená.
Takže v zimě kabelky z kůže, v létě bláznivě barevné, třeba ze zbytku od šatů.
PS: není mi 15, je mi 45+, pracuju v kanceláři a většinou nosím šaty.

Lettie
426 příspěvků 7.8.14 16:46

@klubo Ja bych spis rekla, ze u ni slo prave o to, ze to za jejich mladi bylo. V sedesatych letech, kdy ona mohla byt mlada, frcely umele rasy i na den. A je vseobecne znamo, ze hodne zen ustrne s licenim a stale aplikuje to, co se naucily v mladi. No a takhle to pak dopada.

Lim
323 příspěvků 7.8.14 17:39

@Shiro @Dahllie na Vaše dotazy na šikovné brašnáře doporučuju pana Šímu . Neuvěřitelně krásné tašky, dokonale ušité. Necháváme si u něj šít i řemínky na hodinky.

Příspěvek upraven 07.08.14 v 17:40


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.8.14 18:13

@Lettie Ano, ale leda na filmovém plátně nebo plakátu. Běžná socialistická žena byla ráda za jeden typ řasenky a stíny Regina. Navíc ve škole jste nemohla mít ani džíny nebo minisukni, o líčení nebo barvených vlasech ani nemluvě… ani žvýkat se nesmělo. To, co měla ta paní, to jsou takové ty polyesterové huňaté smetáčky, které frčí dnes - i s kamínky.

kolúch
577 příspěvků 7.8.14 20:27

Okrem nešťastných popruhov, ktoré ak taška nie je krížom iba na jednom ramene kĺžu plus vyzerajú ako už bolo zmienené, používa pani aj veľmi nešťastné zipsy, kostené zadrhávajú tým že sa akoby zvlnia. Inak sa mi tie tašky dizajnovo páčia, je tam jasný zámer a určite si cieľovku nájsť vedia. Vyhlásiť nepáčia sa mi lebo nie sú elegantné, to je ozaj rozumné :D

Knitty
63 příspěvků 7.8.14 20:41
Ada

Krásná práce. Obdivuji kvalitu vypracování, opravdu řemeslné, nejen tvořilkovské.
Osobně jsem kabelkový milovník, v podstatě je víc kupuji, než nosím (nadsázka), a proto mi na těchto kouscích vadí vysoká cena, třebaže ji chápu a respektuji.
Myslím, že se takové kabely skvěle hodí právě k běžnému usedlejšímu a méně barevnému odívání.
Pokud je ovšem někdo zvyklý nosit retro šaty, vymazlený kostýmek nebo je prostě „za dámu“, taková kabelka by to zřejmě zabila.

K Adině dotazu - ano, ano, ano a ANO (co třeba Kabelkový slon, když už šije pro Vás? :-)
https://www.kabelkovyslon.cz/…-velikost-37

Díky za článek.

kambala
3 příspěvky 7.8.14 20:51
taláry

Tak tento článek mne po letech čtení MP přinutil udělat si registraci:)

To ty taláry. Chodím v něm, bohužel, velmi často. A musím konstatovat, že tak asexuální a nepadnoucí, nefunční hadr za pět a půl tisíce opravdu těžko jinde pohledat. Ty hnusné modré kravatky se navíc pářou a odírají, takže všem advokátům z toho lezou chlupatící nitě. Rukávy se pářou, je v tom vedro… Já je NESNÁŠÍÍÍÍMMMM

Navíc nám je nařídili proto, abychom prý byli před soudem elegantní a profesionální. Přála bych vám vidět pohled na starší advokáty, kteří zmuchlaný talár donesou před jednačku v igelitce LIDL, protože do speciální brašny se jen tak narolovat nedá a musí se tam komplikovaně skládat. O tom, že pod něj nenosí oblek, což dřív nosili (i s vestou třeba), ale jenom kravatu, ani netřeba mluvit.

http://img.ct24.cz/…7/246692.jpg?…

Ještě nám chybí na hlavu jehně…

Příspěvek upraven 07.08.14 v 20:55

Nitunah
15 příspěvků 7.8.14 21:39

Neviem ako sa v nom clovek moze citit, ale skaredy je dost.

Sekhmet
1918 příspěvků 11.8.14 16:21

@kambala Ano, souhlasím. Navíc státní zástupci mají možnost před jednáním se převléci v soudní síni. Já dovalím k soudu, často s jazykem na vestě, protože doprava, v jedné ruce spis, v druhé tašku s talárem, na sobě kabát, v zubech kabelku, rudá až na zadku, a na chodbě s tím začnu žonglovat, protože musím sundat kabát a navléci talár. Sakra práce, do háje zelenýho s tím

hetta
35 příspěvků 8.8.14 00:49
taláry

To je pravda, ty modré nitě z toho stále lezou a třepí se.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.8.14 10:20

Je mi líto, ale tyto kabelky se mi strašně, ale fakt strašně nelíbí.

Jednu textilní tašku nosím, je celá jednobarevná v barvě slonové kosti a střihově velmi střízlivá. Mám ji ke spíše sportovně laděnému oblečení na výlety na místa, kam se úplně nehodí jít s turistickým batohem (hrady, zámky, malá regionální muzea). Je pro tyto účely velmi praktická, rozdělená na více oddílů, takže bez rizika vzájemného poškození do ní lze uložit doklady, mapy, láhev s vodou, taštičku se základní kosmetikou i malou svačinu a vzhledově nepohorší ani při procházce městem, ani při krátkém přechodu přírodou. Přestože nejde o žádné křehké plátýnko, po ušpinění se dá jednoduše strčit do pračky a je zase jako nová.

Barbuchaa
219 příspěvků 8.8.14 12:12

Včera jsem kabelku z dílny JINAK na jedné slečně viděla a vypadala velmi dobře, i když můj styl to není. Látkové kabelky ale s nadšením nosím od Mirrage, jsou decentnější a s tvůrkyněmi je výborná komunikace - na požádání ušijí stejnou kabelku v jiných barvách nebo s úpravami. Takže už od nich mám tři :)

DanaP
170 příspěvků 8.8.14 13:03
Kožené kabelky

Bezvadné kožené kabelky (a nejen kabelky) vyrábí paní Tatiana Fučíková, má obchod v Praze 4, Náměstí Bratří Synků. Mám od ní už dvě kabelky a jsem moc spokojená. Látkové kabelky z dílky JINAK jsou ale taky super.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.8.14 14:19

Některým jednodušším husičkám tady stačí říct slovo FLER a hned mají představu toho, co tady párkrát bylo prezentováno jako odstrašující případ.

Takže @Majka22 nebo @Lettie a jejich „typ tvořilkovských kabelek“ „cele moc Flerovske“ - vy si dejte tu práci, otevřete si FLER a trochu se tam porozhlídněte, protože těmito svými kecy urážíte spoustu šikovných lidí.

andiedvorakova
331 příspěvků 8.8.14 15:26

Z příspěvků obou slečen/paní mám dojem, že jejich záměrem vůbec nebylo někoho urazit (ať už výrobkyni těchto kabelek, nebo některou z dalších, které své zboží prodávají na Fleru). Spíš poukázat na to, že tento styl se jim prostě nelíbí nehledě na to, jak dobře je to zpracované. Urážlivé by bylo tvrdit, že paní Magdalena vůbec neumí šít. Ale slušně říct, že se mi něco nelíbí, protože mi to vzhledem připomíná něco, co prostě nemám ráda, snad není urážlivé.

Kromě toho, pokud tak brojíte proti (domnělým) urážkám, možná byste mohla začít u sebe. Nemůžu se ubránit velmi silnému pocitu, že z vás tří jediný, kdo někoho urazil, jste právě vy.

PS: Jsem přesvědčená, že tu není jediná osoba, která si skutečně myslí, že na Fleru jsou jen ošklivé věci. „Tvořilka“, „jako z Fleru“, „flerovské“ atd. - to všechno odkazuje k určitému jevu, který se tam hojně vyskytuje a nemá nic společného s těmi, kteří vyrábějí kvalitní a vkusné věci. Netuším tedy, co vás tak hrozně zvedlo ze židle?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.8.14 15:47

Mimochodem, nepoužila výraz „tvořilka“ (a v souvislosti s Flerem) jako první právě Ada?
A teď to vypadá, že je vzala na milost :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.8.14 15:51

Říkám si, zda má vůbec smysl na váš příspěvek reagovat, protože mám pocit, že se vůbec nechytáte, o čem píšu.
Jestli tedy aspoň minimálně chápete obsah psanýho textu, tak jste se dočetla, že je tady víc uživatelů, kterým se tyhle kabelky nelíbí. Na ty jsem nereagovala, protože se jim to samozřejmě může nelíbit.
Já jsem reagovala na ty, který se hanlivě (když tak si vyhledejte smysl tohohle slova někde ve slovníku) vyjádřili o Fleru. A dovolím si teda tvrdit, že spojení „typ tvořilkovských kabelek“ a „celé je to moc flerovské“ rozhodně nepatří mezi neutrální nebo kladný hodnocení.
Netuším tedy, co vás přivedlo k tomu tak obsáhle na mě reagovat. Radši jste ten čas měla věnovat opětovnýmu přečtení zmiňovaných příspěvků, abyste byla aspoň trochu v obraze.

andiedvorakova
331 příspěvků 8.8.14 18:24

My dvě se asi především míjíme, co se týče logiky věci. Taky nemám pocit, že byste pochopila, co jsem vlastně psala - tak je to aspoň vzájemné. To se holt občas stává. Zkrátka vy si myslíte, že zmíněné dámy urazily šikovné tvůrce z Fleru, já se domnívám, že nikoliv. :)

Macek05
12 příspěvků 8.8.14 20:06

Látkové kabelky pro sebe a své blízké které o ně stojí šiji už asi čtyři roky. Nedávno jsem si koupila i zbytky koženek a tak kombinuji. Líbí se mi, že mám kabelku přesně jakou chci, dokážu i peněženku - i když ta stačí jen jedna, že - a můžu si ušít třeba i stejný pásek, mám za sebou i pár cestovních tašek. Když jsem nedávno svou první šitou vyhazovala protože se látka přeci jen vyšisuje a ošoupe, bylo mi to líto :-) Ale ucha jako jsou tady v článku bych si tam nedala. Vždycky si ten popruh obšiji látkou. Navíc jsem zjistila, že čím víc kapes, tím méně vím, co kde mám, takže si šiji jen jednu na mobil a jednu na klíče :-) Obdivuji ale každou, která se rozhodne šít kabelky na zakázku a živit se tím.

EvelineShop
113 příspěvků 9.8.14 11:35

K množstvu vreciek len poznamenám svoju skúsenosť z praxe. Kabelky mením denne podľa oblečenia a od chvíle, keď som kúpila organizér do kabelky, som pochopila, ako som sa predtým trápila s prehadzovaním a zabúdaním vecí po roznych vreckách kabeliek:-)

Pre mňa osobne je teda ideálne, ak má kabelka ako tu už bolo písané vrecko na mobil prípadne na kľúče a dosť. Dole je super v tomto prípade mať jeden priestor, kde pohodlne vložím zorganizovaný kabelkový organizér.

Inak ku kabelkám, celkom pekné sú (až na tie popruhy a plastové časti) a ja by som nejakú teoreticky v lete využila k voľnočasovejšiemu oblečeniu. Ale tak málo, že váham, či by mi stálo za to, kúpiť si ešte jednu látkovú. Jednu totiž doma mám (nie od tejto výrobkyne), tá má samozrejme popruh koženkový a kovové časti. A nosím ju strašne málo, aj keď je pekná.

Příspěvek upraven 09.08.14 v 11:48

JMaravelo
549 příspěvků 8.8.14 23:02

Tak když už je tady reklamní okénko, tak přidam, s oblibou ze všech stran vykrádanou, Lucku Michalcovou alias Mum Ray, protože tu mam zas rád já :D
http://www.mumray.cz/

mishulkaa
7 příspěvků 9.8.14 11:11

Bohužel mi tento styl přijde jako pro městské slečny typu „džíny, kozačky, sportovní bunda a k tomu nějakou tu kabelku“. I když kabelky jsou ve své kategorii hezké, tak já tuto kategorii nemusím vůbec jako celek. Ale pořád je to lepší reklamní článek než ten s tabletem :-))

may.frayn
1047 příspěvků 9.8.14 13:07

Je videt, ze je to kvalitne usity, libi se mi to. Urcite bych to vyuzila na cestovani, ke sportovnejsimu obleceni. Ale nerikala bych tomu kabelka.

Rowena Hawke
14 příspěvků 9.8.14 21:29

Článek je zajímavý a kéž by bylo víc takových šikovných Magd, které budou tvořit pěkně poctivě a po domácku kvalitní věci. Nechápu ale, že Ada si z těch kabelek sedla na zadek, co mě přímo osobně bije do očí jsou ty ruksakové popruhy. I když to může vydržet dost, na kabelce je to prostě hnus i když je textilní.

Parwi Nawari
353 příspěvků 10.8.14 22:02

To je jeden z důvodů, proč mám ráda Darabags.

Lišoun
8 příspěvků 11.8.14 11:52

Omlouvám se, trošku off topic, ale dodneška to ve mně vře: několikrát tu padlo jméno Dara Bags, s nimiž mám opravdu velmi špatnou zkušenost. Koupila jsem tam muži aktovku (na kůži jsem tehdy neměla, tak jsem spolehla na uživatelkami Fleru vychvalovanou a vysoce hodnocenou koženku). Je pravda, že taška byla na pohled byla moc hezká, ale to je tak všechno. Do roka se škaredě ošoupala a rozbil se zip, následovalo utržené ucho přes rameno. Kdybych šetřila déle, mohl mít festovní koženou tašku dodnes :(

yourcandy
477 příspěvků 11.8.14 11:42

Mě by zajímalo, kolik hodin trvá výroba jedné JINAK kabelky?

halinate
18 příspěvků 11.8.14 12:21

Taky jsem už nějakou tu tašku ušila takže si troufnu tvrdit že ucha z popruhů se možná dobře čistí ale jinak jsou čirá hrůza! Vypadají děsně a odírají oblečení co je pod nimi. Chápu že jsou nejsnadnější a nejrychlejší volbou, ale koženka nebo kůže by kabelku posunuly hned o stupínek výš a o moc náročnější s nimi práce není.

janina.ch
26 příspěvků 12.8.14 12:50
Art yvah

Dvě látkové kabelky mám - šila mi je kamarádka a stály polovinu (jo, nemají výšivku a ji to neživí), ale je fakt, že je nosím jen výjimečně. Jestli se textilní kabelky líbí nebo ne, to je čistě věc vkusu - mě na těchto ale vyloženě rve oči ten batohový popruh. Je prostě hrozný!
V 99 % případů nosím kabelky kožené (ať žijí, nejlevnější stála 80 korun na blešáku a je prostě boží! není na ní skoro znát, že už byla nošená)
jestli se mi nějaké látkové kabelky ale hooodně líbí, tak jsou to tyhle: http://art-yvah.blogspot.cz/
u těch vážně uvažuju, že si nějakou pořídím!

Karin
3950 příspěvků 18.8.14 20:36

Napsat, že je koženka trvanlivější než kůže, je dost smělé… a dost zavádějící a nepřesné. Nota bene od odbornice. I úplný laik přece ví, že není kůže jako kůže, stejně jako není koženka jako koženka (a totéž platí o jakémkoliv jiném materiálu). Ano, koženkovou kabelku po babičce můžu tahat dodnes a pořád je jako nová, ale koženková kabelka z C&A je po pár měsících na vyhození. Prostě se to vyrábí v různých kvalitách. A s kůží je to totéž, to zvíře nemá po celém povrchu těla stejnou kůži, navíc každé zvíře má samozřejmě jinou kůži, neexistuje univerzální KŮŽE jedné kvality, která by se dala použít na všechno. Popruh u kabely se šije z jiné kůže než rukavičky. Navíc když je u kůže řeč o trvanlivosti, musí být řeč i o péči. Protože o kůži se musí pečovat. Čištění nestačí, kůže potřebuje víc. Ale pokud se o ni člověk umí postarat, je prakticky nezničitelná. S koženkou se musí zacházet opatrněji, protože jakmile se začne olupovat, je na vyhození…

HertaDeOran
866 příspěvků 19.8.14 12:35

Dámy, dostala jsem darem kabelku ZASPAS, po počátečním zděšení jsem se s ní nějak smířila, však to byl dárek. Přesto bych uvítala radu, jak ji nosit. Vzhledem k tomu, že mám většinu oblečení minimalistickou, tak jsem zatím kombinovala velmi jednoduše - s malý černými apod. Nosím jí jako psaníčko - bez popruhu (1 foto) Návrh kombinace z e-shopu Zas Pas (2.foto) mi přijde vskutku pekelný…jak byste jí nosily Vy? Díky za rady

Balage
1 příspěvek 20.8.14 09:21

Zda maji take moc pekne vyrobky

https://www.facebook.com/balashandbags?…

HertaDeOran
866 příspěvků 22.8.14 11:17

Pro ty, které rády „nenormální“ kabelky
https://www.facebook.com/….3/media_set?…

E.Letenská
55 příspěvků 16.9.14 10:42
Krása

Ty věci jsou krásné. Není to sice můj styl a ani nenosím oblečení, ke kterému by se hodily, ale když vidím tu šedou, tak si asi pořídím 1 oblečení do tohoto stylu a kabelku si koupím. Paní Jarešová, která tohle vyrábí, má skvělé nápady, ušít takovou kabelku dá spoustu drobné a precizní práce, když si představím cenu za materiál a sehnat všechny další doplňky a čas nad tím strávený, skoro bych řekla, že to musí dělat jen člověk, kterého to baví, protože cena práce za hodinu se dostává hluboko pod úroveň průměrného platu. Skládám poklonu paní Jarešové.

TrueNorth
17 příspěvků 19.9.14 12:51

Jsou krásné. Je jasné, že nejsou univerzální, ale pro určité příležitosti se hodí! Takovou kabelku bych brala všemi deseti v době, kdy jsem studovala a lítala po praxích mezi brněnskými nemocnicemi s hnusným batohem:)) A vlastně uvažuji, že bych si ji koupila i dnes, některou z těch větších, když tahám krámy pro děti nebo do cvičení.

PavlinkaNov
7 příspěvků 7.7.15 09:00
Skvělé kabelky!

Páni, tak to vypadá fakt hezky :) To aby jsme na Kabelkujeme.cz taky zamakali na vlastní výrobě :) hehe

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Mystická extravaganza

Autor: Ada

Úvodem tohoto článku bych chtěla mocinky poděkovat čtenářce Evě za... Celý článek

Jak fungují slevy (a obchody bohatnou)

Autor: Kamila

Jak to, že je všechno oblečení pořád ve slevě... a nám to nepřijde... Celý článek