Klasický letní úlovek

11.08.14 | autor Ada

S tímto předmětem ("klasický letní úlovek") mi čtenářka poslala následující fotku. Člověk by se nad tím rozesmál i rozplakal zároveň: jak je možné, že to ty ženské nevidí? A jak je možné, že nejde o ojedinělé případy, ale zcela běžný úkaz, projev epidemie nevkusu zaplavující české ulice?

peklo3.jpg

Mám pro vás ještě další krásné fotešky, na které se můžete těšit příště, ale tahle si zaslouží samostatný rozbor.

Bod č. 1: racerback tílko a normální podprsenka. Tenhle druh tílka, u nás dříve nazývaný například "boxer", vlastně původně ani nebyl určen na běžné nošení. Velké vykrojení průramků umožňuje volný pohyb paží při sportu, proto se takhle šijí plavky, oblečení na fitness, sportovní podprsenky nebo třeba tréninkové oblečení na bojové sporty. Tílko pak ze sportu proniklo mezi běžný oděv, jako ostatně spousta dalších původně sportovních věcí, a ženy jako ta na fotce ho začaly nosit, aniž by si uvědomovaly nesmyslnost svého počínání. Nejen že se sportovně střižené tílko nehodí k sukni a kabelce, ještě navíc komplikuje výběr spodního prádla. Logicky pod něj patří racerback podprsenka, která se ale v jiném než sportovním provedení špatně shání, nebo aspoň podprsenka s ramínky sepnutými touhle sponou, jenže většina žen pokládá ramínka koukající pod sportovním tílkem za něco zcela normálního.

Já ne, ale stěžovat si můžu akorát tak na lampárně. A na Pekle.

zaslala čtenářka Anna

Bod č. 2: muffin. Ten na fotce je vskutku kvaletní. Je sice jakoby decentně zakrytý tílkem, ale přitom si ho můžeme vychutnat v celé jeho perverzní dokonalosti. Zřetelně vidíme zaškrcení proklatě nízko posazenou sukní, tenkou látku tílečka vyhlazenou naducaným tělesným povrchem i napěťové linie spojující oba bochánky. A to je jenom fotka. Představte si to v pohybu.

Bod č. 3: hrozný materiál. Poslední dobou mám z kvality materiálů v obchodech s oblečením vážné psychické problémy; ať už vidím na ulici ženu v průsvitném ožmolkovaném hadru nebo v obchodě u kasy slečnu s náručí plnou skvělých levných úlovků, přes které je vidět až do Vídně, mám pocit, že se zalknu bezmocí a hrůzou. Kam až to bude muset dojít, abychom si konečně všimli, že s kvalitou oblečení není něco v pořádku? Takhle mizerné, tenoučké, mačkavé látky se snad nenosily ani za války. Chodíme v poloprůsvitných tričkách a pytlovitých sukních a vůbec nám to nepřijde divné.

Shrnuto a podtrženo, slečna chtěla být za dámu a je za cuchtu. Pardon. Nebo snad ani ne. Abych něco pochválila, muselo by dojít ke snaze, což se tady nestalo. A jestli někdo z vás napíše do komentářů, že jsem moc přísná a slečna je přece oblečená čistě a žensky a ta podprsenka se nějak odpustí, hodím po něm sponou na ramínka jako chakramem.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Khaky

Autor: Ada

A ještě jedna hádanka. Jak vznikl tento apartní kostýmek? Zdroj:... Celý článek

Aukro hell

Autor: Ada

Až uvidíte, kolik rozličných oděvů anoncují uživatelé kreativně... Celý článek