Kluci, udělejte nám radost

16.04.10 | autor Ada

Můžete mi někdo objasnit, proč se chlapi tak bojí barev? Jasně, je i spousta žen, které se raději drží striktně neutrální barevné palety, ale není jich tolik a s jarem a létem jich vždycky významně ubývá.

Můžete mi někdo objasnit, proč se chlapi tak bojí barev? Jasně, je i spousta žen, které se raději drží striktně neutrální barevné palety, ale není jich tolik a s jarem a létem jich vždycky významně ubývá. Zato muže, a to i ty mladé, potkáte v neutrálním celoročně, maximálně mají nějaké barevné tričko. Ale barevné kalhoty, boty, kabát? Kdepak.

Nedostatkem takového zboží to nebude. Včera jsem nakoukla do několika pánských oddělení v obchodech a barvy se kupodivu našly, dokonce i v provedení vhodném pro nehipstery, např. kalhoty s normální šířkou nohavic. Okrové, mentolově zelené, tmavě červené, rezavé, jasně modré – zajímavější než běžné džínové, šedé nebo khaki a přitom nic metrosexuálně hrozného, co by ohrožovalo nositelovu mužnost (jako například růžová).

Dají se koupit i barevné boty, stylově v provedení mezi keckami a „oblekovkami“. Třeba tmavě modré semišky, šedé boty s červenými tkaničkami, ale narazila jsem i na jasně červené nebo světle zelené. Nebo na barevné mokasíny, které už dávno nevypadají jako ty vekslácké se střapci a ani je nemusíte nosit módně na holou nohu, jestli se vám to nelíbí.

S tím vším by se dalo pěkně pohrát, jen se toho neleknout. Není potřeba naplácat na sebe pět barev, stačilo by prohodit obvyklý systém džíny + barevné tričko s nápisem za barevné kalhoty + neutrální tričko. Už to by bylo v českém monotónním prostředí tak inovativní, že by to zaručeně upoutalo pozornost. A člověk na takovou drobnou změnu nemusí být žádná oběť trendů.
Udělejte nám radost, kluci, a kupte si něco barevného. My vás za to odměníme úsměvem a pochvalou, kterou si zasloužíte!

Převzato z magazínu Víkend DNES

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek