Kluci, udělejte nám radost

16.04.10 | autor Ada

Můžete mi někdo objasnit, proč se chlapi tak bojí barev? Jasně, je i spousta žen, které se raději drží striktně neutrální barevné palety, ale není jich tolik a s jarem a létem jich vždycky významně ubývá.

Můžete mi někdo objasnit, proč se chlapi tak bojí barev? Jasně, je i spousta žen, které se raději drží striktně neutrální barevné palety, ale není jich tolik a s jarem a létem jich vždycky významně ubývá. Zato muže, a to i ty mladé, potkáte v neutrálním celoročně, maximálně mají nějaké barevné tričko. Ale barevné kalhoty, boty, kabát? Kdepak.

Nedostatkem takového zboží to nebude. Včera jsem nakoukla do několika pánských oddělení v obchodech a barvy se kupodivu našly, dokonce i v provedení vhodném pro nehipstery, např. kalhoty s normální šířkou nohavic. Okrové, mentolově zelené, tmavě červené, rezavé, jasně modré – zajímavější než běžné džínové, šedé nebo khaki a přitom nic metrosexuálně hrozného, co by ohrožovalo nositelovu mužnost (jako například růžová).

Dají se koupit i barevné boty, stylově v provedení mezi keckami a „oblekovkami“. Třeba tmavě modré semišky, šedé boty s červenými tkaničkami, ale narazila jsem i na jasně červené nebo světle zelené. Nebo na barevné mokasíny, které už dávno nevypadají jako ty vekslácké se střapci a ani je nemusíte nosit módně na holou nohu, jestli se vám to nelíbí.

S tím vším by se dalo pěkně pohrát, jen se toho neleknout. Není potřeba naplácat na sebe pět barev, stačilo by prohodit obvyklý systém džíny + barevné tričko s nápisem za barevné kalhoty + neutrální tričko. Už to by bylo v českém monotónním prostředí tak inovativní, že by to zaručeně upoutalo pozornost. A člověk na takovou drobnou změnu nemusí být žádná oběť trendů.
Udělejte nám radost, kluci, a kupte si něco barevného. My vás za to odměníme úsměvem a pochvalou, kterou si zasloužíte!

Převzato z magazínu Víkend DNES

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek