Poslední komentáře u článků

Moje módní předsevzetí

julie74, včera v 21:16

Protože nemůžete toužit po zero waste životě a kupovat si oblečení které někdo jiný někde vyrobil (potažmo vyrobil suroviny, ty někam dovezl kde z nich udělali látky, ty někam dovezl kde z nich udělali oblečení) , odněkud dovezl do obchodu, spíš do velkoobchodu, z toho velkoobchodu do obchodu, tam ho někdo prodal, někdo ty tržby už poněkolikáté zaúčtoval to všechno produkuje větší nebo menší antizero produkty. Kdybyste to nenadhodila vy, ani by mě nenapadlo ponoukat vás k zero waste životu. Totéž platí o používání PC například. Zobrazit komentář »

Moje módní předsevzetí

Kozacinka, včera v 16:56

Nerozumiem tej logike že si to mám robiť sama.. aj keď to urobiť viem :) aj kadečo iné. Ale kľudne to môže robiť niekto kto sa tým živí a bude to predávať... namiesto výroby a predaja umelín. A aby bolo jasno, lebo vidím že nie je.. kde vidíte že by som vzdychala po starých dobrých časoch? MHD, PC ?????? Nejak mi vo vašej reakcii chýba logika a súvislosť. span classsmallPříspěvek upraven 19.01.19 v 16:58/span Zobrazit komentář »

Co o vás řeknou mokasíny?

kozarohata, včera v 11:20

Jedny mokasíny jsem kdysi (těsně před r. 90) vlastnila, ale nakonec moc nenosila.. černá kůže a se zlatou sponkou na nártu ve výloze nevypadala špatně. ovšem na noze to byla tvrdá kopyta, dřela mě a měla jsem z nich mozoly. nosila jsem je naboso k černým dlouhým šatům na ramínkách nebo úzkým černým mrkváčům, které jsem si sama jako moc věcí ve svým šatníku ušila :D hrůza hrůzoucí :D a tenisky v létě naboso nosím dodnes (max si do nich vezmu takové ty bavlněné ťapky, které nejsou vidět) span classsmallPříspěvek upraven 19.01.19 v 11:22/span Zobrazit komentář »

Moje módní předsevzetí

carnifax, 18.01.19 21:54

Chybí osmé předsevzetí přestat psát. Zobrazit komentář »

Moje módní předsevzetí

Apták, 16.01.19 18:37

To je až děsivé, jak jsem stejná! :D span classsmallPříspěvek upraven 16.01.19 v 18:37/span Zobrazit komentář »

Moje módní předsevzetí

julie74, 16.01.19 15:20

Začínám mít chuť napsat jímavý článek o tom, že ekologický život je úplně jiný, než si většina lidí romanticky představuje. Ale jasně to není o tom že budu nosit organickou bavlnu, pořídím si statek na venkově a budu rozzářená v dlouhé sukni sbírat vlastní vajíčka. Četla jsem moc pěkný rozbor jednoho stážisty u EU, který psal, že mnohem větší dopad má lobování u politiků aby ta velká rozhodnutí s opravdovým dopadem dělali ekologická (a ne jak oni myslí ekologická, podle vlastní fantazie vyrobená v tom lepším případě) a ne že si svoje po ekologii dychtící svědomí ukonejšíme tím, že si koupíme biobavlněné něco a pak další něco v sekáči a ke kontejneru s oblečením doneseme dvě tašky věcí k recyklaci. Taky je těžce neekologické chodit na modní peklo, ale je třeba nosit oblečení i když je totálně out, lehce až značně rozválené, zásadně nevyžehlené a boty nikdy neladí se zbytkem, ostatně nic neladí, protože nemáte z čeho vybírat. Jo a taky oblečení nosíte až na hranu společenské únosnosti a ne jednou a šup s ním do pračky, protože to je jedna z jeho největších ekologických zátěží. :)) bohužel neumím dost jímavě psát.... Zobrazit komentář »

Moje módní předsevzetí

julie74, 16.01.19 14:45

Pokud chtěli mít zero waste život, tak sedli a ten kožich si po večerech sami vyrobili. Vlnu ostříhali, a po večerech upředli a svetr uštrikovali. Co vám brání to udělat úplně stejně ? Vzdychání po starých dobrých zero wastečasech promýšlené v MHD, popsané na PC .... to je jenom taková prima teorie. span classsmallPříspěvek upraven 16.01.19 v 14:47/span Zobrazit komentář »

Moje módní předsevzetí

julie74, 16.01.19 14:42

a to jsem ještě nepokračovala k pesticidům a hnojivům bez kterých se obejdete v malém ale ne ve velkém, a je úplně jedno co vykládají všichni držitelé eko a jakých ještě značek. Prostě ekologickou bavlnu jde vyrábět jenom v malém proto je jí to jedno procento dnes. Ne že by nebyla poptávka, ale protože je to trochu kvadratura kruhu, nebo jak se to ..... :))) Zobrazit komentář »

Moje módní předsevzetí

julie74, 16.01.19 14:38

ano výroba bavlny může zase být ekologická v případě, že se část lidstva rozhodne, že zas bude mít oblečení v jednotkách kousků, bude ho dědit po předcích, opravovat, přešívat a ta zbývající, mnohem větší část lidstva se bude halit do něčeho jiného nebo vůbec. To by nás mohlo vrátit do dob, kdy byla výroba bavlny ekologická. Protože bavlna chce teplo a vlhko. Tam kde se pěstuje v tak velkém rozsahu prostě vlhko není a závlahy musí být obrovské. Takže jestli chcete ekologickou bavlnu , pořiďte si dvě superkvalitní trička a jděte říct dětem, že jim je obě v závěti jednou odkážete. A dalších pár desítek let na nákupy bavlněného oblečení zapomeňte. Zobrazit komentář »

Moje módní předsevzetí

Kozacinka, 16.01.19 13:18

ako je ekologocká výroba, používanie a likvidácia umelých vlákien. Ďakujem vopred. Výroba bavlny ekologická byť môže a nemusí a donedávna aj ekologická bola, takže to nie je o tom či je výroba bavlny ekologická, ale o tom za aké náklady tú bavlnu chceme. Zobrazit komentář »

Moje módní předsevzetí

Kozacinka, 16.01.19 13:14

s pripomienkou k obsahu suhlasim, ale forma je uplne ina vec .. takze by som to nespajala do jednej kritickej vety :) Zobrazit komentář »

Moje módní předsevzetí

Kozacinka, 16.01.19 13:12

Umele materialy rozhodne nie su ekologicke co je vysledkom recyklacie umeliny? Ist v MHD vedla zien oblecenych v umeline je desny zazitok pre cuchove bunky, dievcina ako babika krasna, pekne oblecena a smrdi ako tchor, a ist za takou babenkou po ulici to iste... lebo by sa musela sprchovat a prezliekat 2x denne do uplne cisteho aby nesmrdela... sama sa samozrejme neciti .... neviem co je super na umelom kozuchu, na vyrobu ktoreho chemicky priemysel nici planetu a ked dosluzi tak vo svojom nicivom poslani pokracuje, kedze aj po pripadnej recyklacii je z neho zas len umelina. Zato ale kozky z kralikov z domacich chovov sa uz nevykupuju ani nespracovavaju .. takze sa pochovaju a mohli z nich byt krasne kozusky ktore vydrzia desatrocia pri spravnej opatere. Takisto kozusok z ovce.. je krasny, ekologicky a radsej ho nosit ako pochovat... tak ako to robili tisicrocia ludia pred nami a zili vo vyvazenej harmonii s prirodou, kde kazdy a vsetko ma svoje miesto a mali zero waste zivot :) umele vlakna su urcite v niektorych pripadoch opodstatnene ale to je fakt minimum. Ovsem chemicky priemysel potrebuje zisky a tak sa predavaju lacne vlakna za drahe peniaze blbym ludom. Zobrazit komentář »

Co o vás řeknou mokasíny?

Jopice, 16.01.19 12:43

Myslela jsem si, že dnes mokasíny patří do každého pánského botníku. Stejně jako třeba tenisky. Rodiče mi mokasíny vozili za socialismu z NDR a já jsem byla hrdá, že mám jako jediná ve třídě odlišné boty od ostatních. V devadesátých letech jsem jezdila často do Itálie a strašně se mi líbilo, že i ten nejumolousanější italský dědek má tak elegantní boty. No je to asi věc názoru. Zobrazit komentář »

Co o vás řeknou mokasíny?

Aija, 16.01.19 07:36

Mokasíny mi až tak nevadí. Vadí mi špinavé a rozšmajdané mokasíny, těch je vidět docela dost. Jo, a když jsem o nějaký článek níž ukázala prstíkem na toho Hejlíka... V jednom seriálu, tuším OVRZ, vylezl ze sprchy otevřít návštěvě a měl župan a mokasíny! Zobrazit komentář »

Češi a obleky: Proč plesová sezóna bolí

Aija, 16.01.19 07:20

Matouši, zapomněl jste na malý hadry! Poměrně hodně pánů, na které je dost vidět, nosí malé obleky nebo alespoň saka. Vypadají jako kdyby si je půjčovali od mladších bráchů. Abych byla konkrétnější, tak ukážu prstíkem na herce Hejlíka, ale je jich daleko víc. A jestli se berou jako vzor, tak potěš koště... Matouši, že nemáte žádné malé sako?!:) Zobrazit komentář »

Moje módní předsevzetí

Aija, 16.01.19 07:09

Tak to bych s klidným svědomím mohla vypustit bod 7. 1.bod u mne není nijak fanaticky nezvládnutelný. Slevy beru sice na vědomí, ale umím si vysvětlit, že nemusím koupit kdejaký hadr. 2.bod, tak to mám teda velké rezervy. Nikdy nedokážu vytřídit skříně na jeden záběr. Občas nacpu nějakou igelitku a cestou do práce ji dám k charitativnímu kontejneru. Když jdu na oběd, tak už tam taška není. Koho v mém oblečení asi potkám:) 3. Ano, více barev, ale k základu černé:) 4. Hmmm, nezhubnu. 5. Nosím, trhám a je mi to jedno. 6. Nic mne neškrtí, protože bod 2. Zobrazit komentář »

Češi a obleky: Proč plesová sezóna bolí

Jirkátor, 16.01.19 06:58

Zrovna v sobotu jdu na (vesnický) ples a tak budu opět s mírným pohrdáním a i pobavením sledovat, jak pánové začou postupně odkládat saka a povolovat a pak i sundavat kravaty a vykasávat rukávy u košile. Po 23. hodině už si připadám jako hodně velký exot, jelikož mám stále sako na sobě, horní knoflík košile pořád zapnutý, kravatu utaženou a nemám s tím sebemenší problém. Prostě jsem na společenké akci k níž oblek patří a tak to respektuji i když to třeba není úplně pohodlné. Než tam pobíhat jen v kalhotech s vykasanou košilí, to je pak lepší tam vůbec nechodit. Dámy se sice postupně nesvlékají, tak jako pánové, (což je někdy opravdu dobře :) ), ale pohledem na jejich garderobu se často bavím už od začátku, ale to si nechám jako komentář k nějakému jinému článku. Zobrazit komentář »

Měkouši aneb Vánoční danajské dary

Aija, 16.01.19 06:57

Moje máma absolutně nemá vkus a miluje nakupování dárků. Sama si málokdy co koupí, protože Kam bych v tom šla?:)Takže různé hrůzy ze stánků v tržnici končí u mne. Úžasné dárky! Naučila jsem se je ztrácet a zapomínat třeba u ní na návštěvě nebo na chatě nebo někde, kde se potkáváme. Ráda si oblečení půjčuje a já ráda zapomínám na to, abych ho chtěla vrátit:) Když jsem byla malá, tak jsem oblečení schválně ničila. Bílou halenku s krejzlíkama zvládlo pár borůvek nebo barevné pití:) Zobrazit komentář »

Nastává doba temna. Doba punčoch

I.love.cowboys, 15.01.19 21:26

@shanimplavkynahrocha Já taky! A přitom je to zásadní rozdíl! A navíc zde! Zobrazit komentář »

Nastává doba temna. Doba punčoch

I.love.cowboys, 15.01.19 21:24

@Alterations Já jsem si k tomuto účelu zakoupila úpletové tenké, obyčejné za 39, Kč na tržnici. Funguje to. Zobrazit komentář »

Češi a obleky: Proč plesová sezóna bolí

Ryger, 15.01.19 20:45

Když mi u dveří zazvoní pánové v obleku, tak je rovnou vyhazuji a ani se neptám co prodávají. Zobrazit komentář »

Co o vás řeknou mokasíny?

Oveeec, 15.01.19 19:00

To není podle mě nic nového, viz třeba punk nebo nevím co, ale určitě to v minulosti taky existovalo :) Zobrazit komentář »

Co o vás řeknou mokasíny?

DRW, 15.01.19 18:25

@XIII perka mimo jine nizke jezdecke boty cili Chelsea boots, jsou v posledni dobe docela modni zalezitost ;) Zobrazit komentář »

Co o vás řeknou mokasíny?

Lizbeth, 15.01.19 16:52

Já mokasíny nemám vyloženě spojené s ničím ani s dobou, ani s lidmi, ani s věkem. Tudíž můžu prohlásit, že se mi nelíbí jen tak. Zobrazit komentář »

Co o vás řeknou mokasíny?

Wounded Knee, 15.01.19 12:19

Myslel jsem si, že kádrování oblečení (ale i jídla, sportů) na pravičácké a levičácké je zábavou Klause sr., ale evidentně se uchytilo i mezi španělskou mládeží. Zobrazit komentář »

Co o vás řeknou mokasíny?

XIII, 15.01.19 02:07

Něco na tom bude. Při pohledu na úvodní fotku se mi regulérně zhoupnul žaludek a vybavil se mi, kdovíproč, károvaný svetr bez rukávů a řídká mastná přehazovačka. Při představě károvaného svetru bez rukávů a řídké mastné přehazovačky se mi vybavili Homolkovi. No a při představě Homolkových se mi vybavil Václav Havel olizující sojovou omáčku (úryvek z jakéhosi oslavného dokumentu z devadesátek, který mi kdovíproč utkvěl v paměti dodnes). Vzhledem ke všeobecné české nechuti k mokasínám bych si tipnul, že s takovými asociacemi asi nebudu sám. Ve Španělsku pochopitelně nemají ani Homolkovy, ani Havla, takže jejich reakce na mokasíny je radikálně odlišná. ;) Lze samozřejmě předpokládat, že naši tátové a dědové měli podobné kulturně podmíněné asociace třeba z perek (kdo ještě dneska ví, co jsou to perka?) a naši vnuci je budou mít, vím já, možná ze sandálů. Zobrazit komentář »

Moje módní předsevzetí

julie74, 14.01.19 14:22

@Karin víte jak se to říká tohle tesat do kamene. Na to není co dodat. Bože jak já byla eko než jsem potkala módní peklo. Na celý rok jsem potřebovala čtvery boty.... :))) Zobrazit komentář »

Moje módní předsevzetí

Karin, 14.01.19 14:06

Já myslím, že velkovýroba s tlakem na cenu je ekologické zlo asi vždycky, u plastů i u bavlny (nebo u masa nebo čehokoliv jiného)... Cestu vidím v osobní střídmosti. V tom, že se odnaučíme lačnit po hromadách laciných věcí, že se nebudeme přežírat levnými produkty (pro něž už se mi nechce používat termín jídlo)... Myslím, že nic nepůsobí takový tlak jako chování spotřebitele. Když budu kupovat hromady oblečení, budou se vyrábět hromady oblečení. Zobrazit komentář »

Moje módní předsevzetí

julie74, 14.01.19 13:40

@Karin až budu mít čas, někde si dohledat co je menší zlo... Myslím že to je ta otázka. Se započtením všech běžných vstupu, pěkně... Zobrazit komentář »

Moje módní předsevzetí

Karin, 14.01.19 13:25

protože recyklace Zobrazit komentář »

Moje módní předsevzetí

Karin, 14.01.19 13:25

Nedělám si iluze o tom, že je výroba bavlny eko, ale taky se mi nechce věřit, že je eko výroba umělé hmoty... :) Zobrazit komentář »

Co o vás řeknou mokasíny?

Karin, 14.01.19 13:10

Já mám mokasíny ráda. A na chlapovi taky ráda vidím něco vtipného. Představa těch popisovaných bot s vyšívanými plameňáky je sice brutální, ale když je bude umět nosit a nebude vypadat jak od kolotoče, tak co by ne :) Však my se to taky naučíme, dejte tomu čas. Zobrazit komentář »

Co o vás řeknou mokasíny?

Paris1789, 14.01.19 13:04

Mokasíny mají špatnou pověst z 80. let, kdy je nosili pánové po vzoru Michaela Jacksona s bílými ponožkami, nejlépe k plísňovým mrkváčům. Maďarští živnostníci jim k tomu poskytli mnoho zcela specifických doplňků, které lze i dnes na ulici poznat na první pohled. Po celonárodním zotavení se z téhle módní lepry se zřejmě v Čechách vžilo, že je to out. Zobrazit komentář »

Co o vás řeknou mokasíny?

sirena007, 14.01.19 11:30

Mně se taky vždycky nejdřív vybaví sešmajdané a oblýskané semišové mokasíny, co nosívali dědci, ale možná je načase, abych vztah k tomuto druhu obuvi přehodnotila! Zobrazit komentář »

Co o vás řeknou mokasíny?

asterah, 14.01.19 11:20

Je pravda, že sehnat pěkné mokasíny není úplně jednoduché, ale já je považuju za pohodlné boty ke kalhotám pro ženy i muže a spojovat je s důchodci mě zatím nenapadlo :D Tepláky kamkoliv na veřejnost se mi taky nelíbí, ale rifle mi přijdou naprosto v pořádku kdysi proti riflím ve školách brojili komunisté. Dneska přece nejsou jen klasické modré a někdy na první pohled ani nepoznáte, že se jedná o rifle. Mně se líbí jejich střih nesluší jen málokomu samozřejmě do toho nepočítám typy XXXXL. Zobrazit komentář »

Co o vás řeknou mokasíny?

VeronikK, 14.01.19 10:48

V dětství a mládí (80. a 90. léta) jsem mokasíny vídala často, zejména u důchodců a lidí, pro které je už namáhavé zavázat boty. Takhle jsem je vždycky vnímala jako hnusné boty pro dědky a seladony. Když jsem je vzala na milost a jako pánský prvek byla ochotná začlenit je do svého šatníku, zjistila jsem, že mi fakt nesluší. I vloni jsem několikery zkusila, ale bohužel. Dnes je nevnímám jen jako boty pro dědky, ale že bych z nich byla nějak odvázaná... Líbí se mi na modelkách ke kalhotám na produktových fotkách, bohužel na mě osobně ne. Kdyby můj muž přišel v mokasínech, tak nevím nevím. Ještě doušku k vaší poznámce o teplákách syn letos začal chodit na osmileté gymnázium. A pochvaluje si, že u nich ve třídě nechodí nikdo do školy v teplákách, na rozdíl od druhých dvou prim. Já bych mu to tedy nedovolila, i džíny jsou pro mě do školy na hraně (ale tak kalhoty na chlapce velikosti mezi dětskou a dámskou se špatně shání). span classsmallPříspěvek upraven 14.01.19 v 10:57/span Zobrazit komentář »

Co o vás řeknou mokasíny?

Oveeec, 14.01.19 09:28

Zajímavé, to o té kulturně podmíněném vkusu. Akorát se obávám, že mokasíny u nás nejsou neoblíbené proto, že jsou příliš extravagantní, ale proto, že jsou hnusné :) Zobrazit komentář »

Co o vás řeknou mokasíny?

asterah, 14.01.19 09:26

Zajímavý článek. Takhle přemýšlet o významu bot by mě nenapadlo, ale nepochybuju o tom, že někteří lidé takto uvažují. Pro mně je důležité, aby boty byly pohodlné a seděly mi k oblečení :) Zvyk nosit boty bez ponožek no nevím...to mi přijde stejně praštěné jako třeba gumáky do města k letním šatům když neprší a evidentně pršet nebude :D Zobrazit komentář »

Co o vás řeknou mokasíny?

JMaravelo, 14.01.19 00:25

Super článek. S mokasínama nemám problém, ale problém je s onou globalizací (a to teď nemyslím sociopoliticky :). Mokasíny, stejně jako boatshoes, patří především k teplým přímořským oblastem. Proto je také zvykem (nikoliv vždy nutností) nosit je bez ponožek. Stejně jako válenky, které v rusku jsou cosi úplně normálního, ve wallmartu v kalifornii působí poněkud nepatřičně. Další problém mokasín, specifický právě pro čr, je ale jejich módní historie. Jsou spojené s takovým tím hnusáckým vyprázdněným nevkusem postkomunistické doby (ne že před tím by to byl výkvět, ba naopak). Do práce se nosily prostě mokasíny, na volný čas prestiže. Ač jsem hlava otevřená, tohle stigma mám u mokasín pořád v hlavě. Šedivé nebo khaki fusekle a na tom mokasíny. Také jsem byl v momentě, kdy jsem objevil boatshoes. Boty co patří na pláž dnes “muzivceskubotyloake” nosí v centru Prahy. A je to vpohodě. Tak jako gumáky na nákupy. Samozřejmě ironicky řečeno, protože ne, ne vždy je všechno, co je cool na stránce světového módního časopisu cool taky tady. Jo, může to patřit ke stylu dotyčného, to bych si skutečně přál. Jenže tak to většinou není. Bohužel. Bohužel většinou je to jen copypasta toho, co si někde někdo přečetl a toho, co by chtěl být kdyby... Jinak zajímavý článek o věci, o které se jen tak nemluví. +1 Zobrazit komentář »

Trauma z dětství: Věci na doma, do lesa, k ohni

arianapham, 12.01.19 10:39

Nádherný článek, díky za to, že jste to společně! To je samozřejmě jeden skvělý příspěvek. Superfighters Zobrazit komentář »

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 2399 Další »

Británie začíná řešit fast fashion

Velká Británie se dlouhodobě potýká s obrovskou spotřebou oblečení.... Celý článek

Poslední článek:
Co o vás řeknou mokasíny?

Autor: Matouš

Poměrně dost. Mokasíny dokážou mluvit hlasitěji než jiné boty. Celý článek