La femme MiMi & Bohemia

08.10.12 | autor Ada

Francouzsky znějící značka La femme MiMi je český podnik vietnamské návrhářky. Na Designbloku měla stánek s kabelkami. Anglická značka Bohemia také vyrábí kabelky, nebo spíš brašny ve stylu starých školních aktovek. Jsou opravdu kožené, ručně šité a kvalitní?

Odpověď zní ano, ano a ano. Tašky Bohemia nejsou nejlevnější (podle velikosti a barvy stojí od cca 2500 do 3800 Kč), jsou však vyrobené z kvalitní, středně silné hovězí kůže, která je pevná a vydrží věky. Taška opravdu drží tvar tak, jak ho vidíte na fotce, a díky použité tloušťce kůže není příliš těžká. Všechny kabely i naživo vypadaly jako na propagačních fotkách: pěkný tvar, rovné hrany a švy, živé barvy.

Soudě podle stehů (nejsou perfektně pravidelné jako ze stroje) jde skutečně o ručně šité výrobky.

Takže pokud je retro váš styl a tašky Bohemia se vám líbí, nebojte se nějakou si pořídit. Na webu se dají sehnat i různé levnější kopie, jejichž kvalita nemusí být nutně příšerná, žádnou jsem však neměla v ruce. Syntetický materiál ovšem nevydrží tak dlouho jako kvalitní kůže; Bohemii, jestliže si ji nějak zásadně nepoškrábete, budou tahat ještě vaše vnoučata.

Za značkou La femme MiMi stojí česká návrhářka vietnamského původu Nguyen Hoang Lan. Značku pojmenovala podle své přezdívky. Mimi se narodila v Hanoji a tam také probíhá část výroby; například výšivky na kabelkách se dělají v tamní dílně, kde má Mimi své "vychované" pracovnice.

Vyšívané kabelky jsou kožené (semiš + hladká kůže) s textilní podšívkou. Výšivky jsou většinou inspirované tradičními východními malbami a motivy.

Zdroj: http://www.lafemmemimi.com

"Nákupní" tašky z fotek jsou podšité textilem, mají přidělávací dlouhé ucho a zpracované jsou kvalitně.

Kdyby se vám vyšívané tašky a kabelky nelíbily, La femme MiMi nabízí i střídmější modely, například proužkované kabelky přes rameno...

Zdroj: http://www.lafemmemimi.com/

...nebo jednoduché jednobarevné tašky:

Zdroj: http://www.lafemmemimi.com/

Jak takové kabelky kombinovat? Aktovky Bohemia se hodí k retro stylu, ale nějakou nápadněji barevnou doplníte i běžnou džínovo-tričkovou kombinaci. Sportovní bundu si ovšem neberte, to chce kabát nebo třeba dlouhý kardigan. Na nohy conversky, baleríny nebo retro lodičky.

K vyšívaným kabelkám La femme MiMi bych džíny a tričko nebrala, budete pak vypadat jako dáma s mahagonovým karfiolem: nápadný "odvaz" bezradně trčící z nudného outfitu. Nejlepší bude něco roztomilejšího a barevnějšího: sukně s barevným lemem, sedmiosminové kalhoty v některé barvě z výšivky, šaty s orientálním prvkem. Když už džíny, tak třeba s kanýrkovou halenkou nebo tunikou.

(Netřeba psát do komentářů, že se vám tento styl nelíbí. Všem se samozřejmě líbit nebude, a komentář "mně se tohle nelíbí" toho do diskuze příliš nepřináší.)

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Nákupy ve Vídni

Autor: Ada

Místo abych psala slíbený článek o hedvábí (ale pracuji na něm,... Celý článek

Chodící lidé, lidé z dokumentu a... lidé

Autor: Ada

Mám toho dneska na srdci víc, tak popořadě. O projektu... Celý článek