Letní podprsenky a šifonový hadříček

06.07.15 | autor Ada

Ne, v dnešním pekelném článku nebude nic nového a objevného. Objem nemilých vizuálních zážitků na ulicích však opět dostoupil maxima a potřebuju upustit páru. Hlavně těch podprsenek se nám zase urodilo, ale mám pro vás i krásný klenot, ze kterého je vyříznutý úvodní obrázek článku. Uhodnete, co na něm je?

peklov.jpg

Jedna pekelná ramínka jsem vyfotila vlastnoručně v tramvaji. Slečna je typickou reprezentantkou tisícovek dalších podobných, které si v létě nelámou hlavu s vykukujícím prádlem. Jestli máte nějakou takovou dceru, neteř, sestru, kamarádku, doufám, že jí trpělivě předhazujete, jak blbě to vypadá. Dá se to strpět ve 13 nebo 14 letech, kdy se nositelka potřebuje pochlubit, že už nosí podprsenku, ale od 15 nahoru už ne.

Koukající ramínka pod racerback tílkem, notabene takhle nápadná, silně kazí celkový dojem. I kdybych chtěla koukat na háčkovaná záda, nemůžu, mé oči jsou neustále odtahovány k těm dvěma černým čárám.

Další fotka poslouží jako názorná ukázka faktu, že nejvíc univerzální (a nejméně nápadné) prádlo není bílé, nýbrž tělové. Vcelku normální outfit (bílé džíny, černé tričko) kazí svítící čáry ramínek pod průhlednými díly.

zaslala čtenářka Kristina

Účes typu "pani po přechodu" v matné slámové barvě radši nebudu komentovat.

Průhledné oděvy jsou vůbec bestie. Než se dostanu ke zlatému hřebu dnešního článku, představuji vám hřeb stříbrný: modré šaty, které zradily a odtajnily nejen tvar, ale i vzor kalhotek. Když se podíváte zblízka, uvidíte, že jsou na nich nejspíš nějaké drobné kytičky. Také v létě ráda nosím lehké oblečení, ale dávám si pozor, aby přes něj nebyly vidět spoďárky. I když kytičkované jsem vyřadila asi tak před dvaceti lety.

U silonkových ponožek je naopak průhlednost žádoucí, ale někteří lidé si ji očividně mylně vysvětlují jako naprostou neviditelnost. Nefunguje to. Jsou, potvory, vidět.

zaslala čtenářka Denisa

Nejlepší kvalitka je ovšem poslední fotka, kterou pořídila čtenářka v brněnském obchoďáku Campus Square. Jestli jste uhodli, že na úvodní fotce k článku je něčí prosvítající zadel, gratuluji, hádali jste správně. Přes "šaty" pekelné oběti si můžeme zřetelně prohlédnout nejen podprsenku, ale i roztomilé kalhotky, z nichž dokonce kouká cedulka. Kdyby měl čtenářčin bystrý fotoaparát větší rozlišení, dost možná bychom si mohli tu cedulku i přečíst...

zaslala čtenářka Dominika

U "šatů" z fotky se na chvíli zastavím. Schválně to slovo dávám do uvozovek, protože tohle žádné šaty nejsou, to je prostě kus šifonového hadru, sešitý do něčeho na způsob roury. Není to poprvé, co něco takového vidím. Často se tyto hadérky vyskytují v broskvové, světle zelené či béžové barvě a jejich střihové provedení i vypracování je naprosto katastrofální: jediné tvarování obstarává guma nebo šňůrka v pase, švy jsou pomačkané a lemy ledabylé (šifon se šije dost špatně). Je to nové dno laciné rychlomódy, vedle kterého i dva kapesníky svázané na ramenou vypadají jako haute couture. Tyhle produkty většinou najdete v těch nejlevnějších obchodech, popřípadě na eBay doplněné obrázkem půvabné Asiatky.

Zdroj: http://www.shein.com/Green-Spaghetti-Strap-Hollow-Back-Chiffon-Dress-p-219445-cat-1727.html a http://www.shein.com/Black-Green-Deep-V-Neck-Hollow-Chiffon-Dress-p-208340-cat-1727.html

Cena bývá nízká, fotka desetkrát lepší než realita.

Zdroj: http://www.ebay.co.uk/itm/Women-Off-shoulder-Summer-Sleeveless-Spaghetti-Strapless-Long-Dresses-Black-US-L-/221816293275?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item33a548079b a http://www.boohoo.com/going-out-dresses/rosie-deep-plunge-chiffon-maxi-dress/invt/azz29622

Proti šifonovému moru je jediná obrana: ignorovat, nekupovat, nenosit. Škoda ropy, která se spotřebovala na výrobu, mohlo z ní být něco užitečného. Třeba motorový olej.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Nad dopisy čtenářů

Autor: Ada

To, že jsem se v poslední době objevila v médiích, přivedlo do... Celý článek

Nuda v trekovkách

Autor: Ada

Po městečku ještě vesničku - a jednu cérečku jako malovanou! Esenci... Celý článek