Letní válečky

04.09.13 | autor Ada

Každý ví, že letní šaty se nejlépe nakupují, když léto končí a prodejci se snaží zbavit zásob. Sezónní zboží se musí točit. Tak si tak googluju, jestli by někde nebyl nějaký poklad, a ejhle, co nenajdu.

Stačí jeden pohled a možná vás hned napadne: ty šaty tak divně sedí, že to musel šít nějaký český supernávrhář. A taky že jo.

Převzato z: http://www.mariezelena.cz/originaly/kategorie/159_1629_original.jpg; foto Petr Šebl, autorka šatů Marie Zelená

Co se asi stane, když si šaty oblékne žena, která nemá modelkovsky drobná prsa? Co asi - trapas. Nevadilo by ani, že je výstřih velký, viděla jsem i větší, ale okraje dílů majících zakrýt poprsí jsou nějaké rozzívnuté. Chtělo to trochu stáhnout, aby prsa zůstala na určeném místě. Možná by to spravila oboustranná lepicí páska.

A ještě si všimněte, že šaty jsou v pase trochu volné. Člověka to nenapadne hned, ale opravdu, na pravém boku modelky je vidět, že šaty nekopírují tělo. Říkala jsem si, že u rozevlátého empírového střihu to tolik nevadí, jenže pak jsem si prohlédla další fotky z kolekce a spatřila jsem, že podivná volnost je jejím hlavním tématem.

Modré šaty měly potenciál být krásné. Trendově řasený živůtek, rozevlátá sukně, hezký materiál v krásné barvě - jenže tady zase někdo dělal, co tak úplně neovládá. Látka na řasení musí být tenoučká a poddajná, aby šatům zbytečně nepřidávala na objemu, a musí se tak akorát napnout, to znamená trochu víc, než by míry dovolovaly, což nevadí, je-li tažena šikmo, takže lehce pruží. Na těle potom leží vyhlazená jako Madonniny vrásky.

Nevěřím, že ta modelka má tak blbě rovnou postavu. Prostě má jen přes prsa a v pase omotaný kus látky, který ji zdeformoval. Vím to, poněvadž kdysi dávno jsem se pokusila si takový model ušít a dopadlo to stejně. Akorát prodat jsem se to nepokusila. Chyba.

Převzato z: http://www.mariezelena.cz/originaly/kategorie/159_1627_original.jpg; foto Petr Šebl, autorka modelu Marie Zelená

A válečky se valí dál. Jestli chcete už po dvacítce vypadat jako svá pomalu tělnatějící matka, zvolte apartní kostýmek zakrývající všechny křivky.

Možná je sáčko na větší velikost, než jakou má modelka, ale všimněte si, že v místě přestřižení (jak začíná sukénka) celkem sedí. Vršek je už velký a postrádá tvar. Mám obavy, že velikostí to tak úplně nebude.

Převzato z: http://www.mariezelena.cz/originaly/kategorie/159_1630_original.jpeg; foto Jindřich Kepert, autorka modelu Marie Zelená

Když už jsme u těch kostýmků, ukážu vám ještě jedno veledílo:

Převzato z: http://www.mariezelena.cz/originaly/kategorie/96_1209_original.jpg; autor fotky neuveden, autorka modelu Marie Zelená

Co to sakra...? Co to jeee? Proč to má v pase a vzadu na sukni ty zástěrky? Co je to za originální prveček? Látka s barokním vzorem je dostatečně trendy, bylo nutné kostým takhle zabít? Nemluvě o tom, že má nějaká velká ramena a divně volné rukávy. Sukně sedí, kabátek v pase víceméně taky, nahoře už ne. Práce průměrné okresní krejčové, ne módní návrhářky.

Tak to bychom měli nepadnoucí střihy, vytahané dekolty, originální prvky, nezvládnutou práci s materiálem... Prohlížím kolekci dál a pořád jako by mi něco chybělo... A pak -

Znáte ten pocit, když vás někdo masíruje na zádech, je to příjemné, uvolňující, ale vy víte, že tam vlevo kousek pod lopatkou máte TO místečko, ke kterému masér ještě nedošel? Telelíte se, kdy ho konečně najde, podrbe vás na něm a už vám nebude nic chybět, slast bude dokonalá. Ááách. Našla jsem ho. Satééééén.

Převzato z: http://www.mariezelena.cz/originaly/kategorie/159_1634_original.jpg; autor fotky neuveden, autorka modelu Marie Zelená

A krajková bříííška.

Převzato z: http://www.mariezelena.cz/originaly/kategorie/159_1637_original.jpg; autor fotky neuveden, autorka modelu Marie Zelená

Bez toho prostě není tvorba českého návrháře úplná.

Tak co, které si vyberete?

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Všehochuť

Autor: Ada

Snad se nebudete moc cukat, že vám opět předkládám fotky (převážně)... Celý článek

Pohorky jsou in

Autor: Ada

Pánové, nedokážete se vzdát své milované trekové obuvi, ani když... Celý článek