Luděk Hanák jaro/léto 2012

28.05.12 | autor Ada

Jeden má pořád tolik práce, až přehlídne, že jeho oblíbený módní návrhář má dávno novou kolekci! Pravda, <zlý jazyk>u českých návrhářů je člověk zvyklý se včas představené a na web vystavené nové kolekci spíš divit.</zlý jazyk>

Tvorba Luďka Hanáka je vzácně konzistentní: návrhář tvoří bez ohledu na roční období nebo nějaké trendy. Ze své mise za ženy krásnější a atraktivnější se prostě nenechá ničím vychýlit.

Takže tu zase máme vlny vzdouvajícího se barevného saténu:

Foto č. 1 Foto č. 2

Jejda, pardon. Ta druhá fotka je z předloňské kolekce. Nějak jsem se uklikla a ani jsem si toho nevšimla.

Novinkou (myslím, nebyla jsem ochotná projíždět model po modelu všechny předchozí kolekce) jsou péřové chomáčky a rámečky na různých, povětšinou náhodných místech:

Foto č. 3 Foto č. 4

Víte, co je to side boob? Ne? Tak malá lekce z angličtiny: side boob je, když máte šaty z boku tak úsporné, že je při pohledu ze strany vidět prso. Jedno jestli celé nebo jen nějaká část obloučku. Většinou se na to číhá na červených kobercích, ulovit do bulváru side boob, nipple slip nebo jiný trapas nějaké hvězdy je snem každého fotografa.

Blbý je, že jinam než na mejdan s hvězdičkama se to moc nehodí. Určitě ne na ples v Mohelnici. Ta sukénka z rovného kusu látky nasazená nad kolenama je děsná už od chvíle, kdy byla vynalezena. Krajkový prvek je zbytečný a přetahuje celé šaty za hranici přeplácanosti.

Foto č. 5 Foto č. 6

Luděk Hanák má ten svůj satén prostě rád. Okouzlen jeho vznosností a leskem aranžuje ho do různých volných tvarů, jež pak vytvářejí na těle více či méně nelichotivé tvary, často podoby obřích visacích ňader. A vážně mi vadí, že je to furt jedno a to samý. Až budu někdy na podzim recenzovat další kolekci (kdybych zapomněla, klidně se připomeňte), jsem si jistá, že budou fotky zase stejné a moje slova tím pádem taky.

Foto č. 7 Foto č. 8 Foto č. 9

Dlouhé pachy na rukávech můžou být - zvlášť ve spojení s ultrakrátkou mini - docela sexy prvek, ale tyhle na mě působí, jako by byly střižené a ušité tak nějak od oka. Jestli je na těch šatech teda vůbec nějaké šití. Na druhý pohled si tím nejsem úplně jistá.

Foto č. 10

Kolekce má také krajkovou část, která obsahuje několikero šatů z černé krajky a tělové podšívky. Některé jsou dobré (minišaty vlevo, i ty asymetrické uprostřed), jiné ne. Noční košile s krajkovou dálnicí je úlet, který měl zůstat v návrhářově dílně coby nepovedený experiment.

Foto č. 11 Foto č. 12 Foto č. 13

Ne, s tímhle se fakt nedá prorazit za hranice okresu, jakkoli se návrhář snaží vypadat světově. O smutné úrovni jeho tvorby svědčí třeba hrdě prezentovaný seznam televizních pořadů , v nichž se objevila:

Snídaně s Novou, VIP zprávy, různé pořady pro ženy v domácnosti, sem tam nějaká okrajová miss. Way to go!

*(Diskuze o modelkách a vychrtlosti se přísně zapovídá a bude se mazat!)*

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Proč mít rád české návrháře

Autor: Ada

Česká návrhářská scéna, to nejsou jen okresní matloňové. Máme i... Celý článek

Pekelná přestávka 1.

Autor: Ada

Chtěla jsem ve svém pekle být jenom zlá, ale nejsem zase taková... Celý článek