Luxusní Fler: Když nevíte, co s penězi...

30.03.17 | autor Andrea

Jaký je rozdíl mezi tvořilkou a luxusní návrhářkou? Podle "Top výběru" na Fler.cz nejspíš žádný. O tom, že i zdejší tvořilky jsou schopné nabídnout pořádný luxus, svědčí ceny jejich šatů. Za desítky tisíc pořídíte zástěru ze šantungu nebo hedvábné šaty s texturou odpadkového pytle.

O tom, že Fler je věčný, svědčí i dramatický nárůst drahého nevkusu od dob, kdy Ada před pár lety napsala Můj drahý Fler.

HEDVÁBNÉ ŠATY - PODZIMZdroj: https://www.fler.cz/zbozi/hedvabne-saty-podzim-6855794Zdroj: https://www.fler.cz/…dzim-6855794


„Jedná se o jedinečný umělecký model - 1 ORIGINÁL.“ Slova jedinečný, umělecký a originální připsala autorka k většině svých šatů. Bez nich to prostě prodat nejde.

Šaty s sebou pravděpodobně nesou smutný příběh zneuznaného malíře. Tomu bylo jasné, že jeho podzimní krajinka na plátně by se stala další z milionů kýčovitých obrázků v obývácích. Rozhodl se tak namísto plátna zprznit hedvábí.

Nebo prostě nerozumím umění a nedokážu tuhle zástěru ze šantungu dostatečně ocenit.

Vy je samozřejmě ocenit můžete, a to na 21 500,–. Výměnou za to získáte možnost “zhotovení originálních šatů, které jsou nadčasové a dají se nosit nejen do společnosti.”

V dáli už slyším zvuk rozbíjení prasátek…

ÚŽASNÝ KOSTÝMEK PRO EXTRA AKCIZdroj:https://www.fler.cz/zbozi/uzasny-kostymek-pro-extra-akci-720122Zdroj:https://www.fler.cz/…-akci-720122

Stačí samotný název, abyste pochopily, že budete zahaleny v luxusu. Úžasný kostýmek sice nemá tak skvělý slovní doprovod jako zástěra s podzimní tématikou, ovšem obrázková prezentace ji dostatečně zastoupí.

Zdroj:https://www.fler.cz/zbozi/uzasny-kostymek-pro-extra-akci-720122Zdroj:https://www.fler.cz/…-akci-720122

Pokud by vás sáčko se záplavou korálků uchvátilo stejně jako mě, pořídit ho můžete za 12 210,–. Pak už stačí jen obstarat solárkový bronz, vyčesat květák a sehnat líbivé špičáky na jehlovém podpatku, nejlépe kozačky.

LILKOVĚ FIALOVÉ ŠATYZdroj: https://www.fler.cz/zbozi/lilkove-fialove-vrapovane-saty-6141232Zdroj: https://www.fler.cz/…saty-6141232

Když jsem objevila šaty ve stylu bohaté žebračky za 42 180,–, hned jsem začala pátrat, jestli mě neminula vlna přepísklého minimalismu. Přišly snad už do módy šaty, kterým chybí už jen záplata a můžete v nich jít šůrovat podlahu.

Carmella vzkazuje: “Šaty mají klasický střih, aby vynikla struktura.” Oči se mi pasou na struktuře, zatímco tvar těla upadá v zapomnění. Modelka se může nakrucovat, jak chce. Pytel pytlem zůstane. Šaty na obrázku jsou velikosti 36. Hádám, že do 44 by se vešly ženy tři.

Růžové eko šatičkyZdroj: https://www.fler.cz/zbozi/spolecenske-saty-polodlouhe-6441245?pos=1Zdroj: https://www.fler.cz/…ouhe-6441245?…

Hned u druhého výrobku od Carmelly mi bylo jasné, že o zarytou milovnici minimalismu nepůjde.

Při pohledu na růžový krajkový zábal mi moje kritika prvních šatů najednou přišla zcestná.

Pokud bych totiž musela rozhodovat mezi zkrabaceným pytlem a neuměle přidělanými záclonovými volány, ještě by mi šaty pro žebračku přišly vhod.

Ale třeba jde jen o pokus jít s dobou eko mánie. Možná díky tomu dnes dostanou prostor všechny zbytkové kousky krajek, co by jinak přišly vniveč. No a teď je eko život v kurzu, takže za šaty zaplatíte 27 750,–. Nepočítám poštovné, samozřejmě.

Sexy zamyšlenou pózu patnáctileté slečny už snad ani komentovat nebudu.

Staronový komplet


Zdroj: https://www.fler.cz/zbozi/komplet-1366128Zdroj: https://www.fler.cz/…plet-1366128

Ateliéru Marta si pro změnu spletli století. A proto, že nás od devadesátek dělí už nějaký ten pátek, za dobově stylový kompletek si Marta účtuje 15 096,–.

Věřím, že by si ho odpustila i Jarmila z Horní Dolní, a to i v případě, že by byl v sekáči za pár stovek. Snad se nepletu.

Šaty pro princeznu


Zdroj: https://www.fler.cz/zbozi/saty-pro-princeznu-740257Zdroj: https://www.fler.cz/…ceznu-740257

Díky Villanelli se ještě jednou vrátíme k luxusu. Lesklý pomačkaný klenot se rozhodně vyplatí prohlédnout v plné velikosti.

14 430,– zaplatíte pravděpodobně proto, že se jedná o dílo, které vzniklo ze vzácné celoživotní sbírky alobalů od čokolády, které by mohlo dělat parádu například na oběžné dráze.

Komentáře vám už jen připomenou fakt, že jsem prostě zlá.

Otázka za zlatého bludišťáka:

Komentáře pod šaty jsou pozitivní, protože:

A. …se ostatním prodejkyním opravdu líbí.
B. …jde o vzájemné lichotky a lezení do zadku.
C. …negativní komentáře Villanelli smazala.
D. …Villanelli funguje na více účtech najednou a chválí inkognito samu sebe.
E. …odlesky šatů návštěvníky oslepily.
F. …jiná odpověď: (Využijte komentáře pod článkem.)

Připouštím, že je Fler dost specifickým rybníčkem všech možných vkusů a stylů, ale i ten by měl mít své břehy.

Svatební bonbonek


 zdroj: https://www.fler.cz/zbozi/luxusni-svatebni-saty-s-odepinaci-sukni-3436274 zdroj: https://www.fler.cz/…ukni-3436274

Ve světě svateb najdete dva typy nevěst. Ty, které si nemohou vybrat, protože je toho tolik krásného. A pak ty, kterým se nelíbí v podstatě nic, co je v nabídce.

V prvním případě se nejčastěji jedná o ženu toužící po šlehačce, které je v salonech plno. O to smutnější je, když si někdo nechá šít na míru a jeho přáním je ulepený růžový bonbón s rozparkem.

Neříkám, že bílá nebo šampaň je u svatebních šatů nutnost. Ani nemyslím, že by vhodnější barva kaskádu titěrných volánků s rozparkem nějakým zázračným způsobem zachránila. Nemůžu se ale ubránit myšlence, že v pudrově růžové by byly šaty jaksi stravitelnější.

Mimochodem ten zvláštní přechod mezi sukní a korzetem není jen tak. Jde totiž o rafinovaný prvek, díky kterému sukénku můžete kdykoliv odepnout a šaty po svatbě nosit jako sexy mini. A z růžové záplavy na gumě uděláte třeba nebesa k dětské postýlce.

P.S.: Vysvětlí mi někdo, podle čeho Fler přidává nálepku „zboží z Top výběru“? Budu moct klidně spát. Díky.

Autor

Andrea

Andrea miluje módu, fotografování, zdravý životní styl a sport. Ráda hledá inspiraci a zaměřuje se na propojení vkusu a funkčnosti všedního i sportovního oblečení.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Catherine
72 příspěvků 30.3.17 12:39

Dnes by se smailíky z féru hodily, možná by se tam našel i nějaký blicí.

Nuala
12 příspěvků 30.3.17 12:52
Na Fleru není vše špatné

Na Fleru nejsou jen takové věci, které uvádíte ve článku, je tam spoustu prodejců, kteří prodávají hezké vkusné oblečení za rozumnou cenu a dá se s nimi domluvit na individuálních úpravách. Taková je moje zkušenost. Líbil by se mi článek s nějakým přehledem, co je na Fleru zajímavého a co stojí za to.

Eastwood
12 příspěvků 30.3.17 13:13

Nikdo neříká že je na Fler všechno špatně. Článek jen kritizuje výběr, který sám Fler označuje jako TOP. Něco jako FlerHell…

bleděmodrá
7 příspěvků 5.4.17 10:49

Článek sice kritizuje Top výběr, avšak ze všech výrobků, co jsou v článku prezentovány, má nálepku „Zboží z Top výběru“ pouze jeden. Článek na úrovni bulváru - tuhle si něco přibarvíme a tuhle úplně vymyslíme…

akvarium
15 příspěvků 10.4.17 21:15

Zelený ramínko za „flerhell“ :D :D… mě uplně rozsekalo to poštovný a balný u šatiček za 27+k :DDDDD

Ameline
99 příspěvků 30.3.17 14:23

Zrovna dnes jsem se po fleru potloukala a na první šaty narazila. Musím říct, že se mi líbí. Tedy líbily se mi do doby, než jsem si uvědomila, že jsem v ceně přehlédla jednu nulu - i když to by byly zas trochu podhodnocený.

Alterations
753 příspěvků 30.3.17 14:38

Ty první šaty a i ty pro " popelářku" jsou docela pozoruhodné. Bylo by třeba vidět materiál a usmlouvat cenu.

may.frayn
1047 příspěvků 30.3.17 14:50

Boze. Ty prvni saty fakt vypadaji jako zastera a ten kostymek je tak… vychodni! Zbytek radsi nekomentuju. „Sbirka alobalu od cokolady“ :-D

KRAKATICE73
24 příspěvků 30.3.17 16:04

Jo jo, na Fleru se najdou fakt povedený kousky, to je známá věc. Je pravda, že na Fler se tady toho naplivalo (celkem oprávněně) už hodně, ale zkuste se podívat na Fleru třeba na šaty od Simony Toškové https://www.fler.cz/…mona-toskova nebo např. JaneBond https://www.fler.cz/shop/janebond. Ne všichni jsou matlalové bez vkusu.

borovnica
293 příspěvků 30.3.17 17:24

Pokud se nepletu tak nálepkou " zboží z Top výběru" jsou označeny věci, které byly vyvěšeny na titulní straně. Kdo je vybírá a podle jakého klíče, to netuším.

Barnaby
72 příspěvků 30.3.17 18:00
HarrietW.
314 příspěvků 31.3.17 06:21

Z JaneBond mám pocit, že se naučila jeden střih šatů (který se dá upravit, no jo) a hurá! Jak přes kopírák, nakoupíme spoustu různobarvených látek, je to retro, to nám ženský urvou ruce. Akorát je to zrovna střih, který z holky, co má větší prsa, vyrobí radlici, jen to pole rozorat. Kdysi tady Ada psala, že od jisté doby žena výstřih potřebuje a v tomhle s ní čím dál víc souhlasím…

Ale na hezkých a štíhlých to vypadá dobře, o tom zase polemizovat nebudu.

Ido
26 příspěvků 31.3.17 10:01

Je to off topic, ale nemáte pocit, že tenhle střih šatů se širokými sukněmi typu 50. léta a rockabilly obecně sluší jen štíhlým (a asi i vysokým) ženám bez výrazných křivek, ačkoliv se nás všichni snaží přesvědčit o opaku? kdykoliv někde vidím reálné fotky spokojených zákaznic, okamžitě mě to od koupi spolehlivě odradí.

Příspěvek upraven 31.03.17 v 10:02

marmota-b
532 příspěvků 8.5.17 19:43

Já myslím, že může slušet i jiným, ale ty musí počítat s tím, že v létech padesátých se ještě pořád mnohdy nosily korzety a stahovací podvazkové pásy, takže bez nich to nebude vypadat jako na obrázku. A výrobce šatů musí už předem počítat na samotném střihu s větší velikostí prsou a nejlépe do nich rovnou i zapracovat nějakou vnitřní strukturu (nemusí to být nutně korzet, ale aspoň pořádná podšívka a pasovka, něco na ten způsob), aby všechno zůstalo, kde má. Když se tohle opomine, kýžený efekt se prostě nedostaví. No a ono se to většinou opravdu opomíjí, protože to je moc práce, materiálu a peněz… a dovedností a znalostí, které leckdo nemá.
Stačí mi kouknout se na sestru v podprsence a sestru v korzetu (který jsem jí šila na míru, a radši honem upozorňuju, že mi to trvalo pekelně dlouho…), abych viděla, že rozdíl existuje a efektu se dosáhnout dá - jenže ne způsobem, který se dá snadno naslepo kupovat na internetu.

P. S. Ale je fakt, že na výstřizích sestra trvá a má pravdu.

Příspěvek upraven 08.05.17 v 19:46

miculenka
6 příspěvků 31.3.17 09:43
Tošková hezký

No jo no, od slečny Toškové jsou to pěkné kousky, taky jsem viděla - i v top výběru zařazené vkusné věci https://www.fler.cz/papilonek , každopádně to, co je v článku je peklišťák na zemi :-O

Moir
2640 příspěvků 31.3.17 08:30

@KRAKATICE73 Zrovna šaty od Jane Bond, alespoň ty, co jsem viděla na jednom Design marketu, no, jak to jenom říct, jsem švadlena amatérka, ale takové prasárny, co jsem na těch šatech viděla, bych nevyrobila, nesesazené kostky, nezarovnané délky sukně, podsádky tam, kde by slušelo podšít alespoň celý živůtek, když už stačí podsádky, tak jsou moc úzké, tak 2 cm a našité křivě a přetáčí se ven. Za takovou práci bych prostě neplatila.

Příspěvek upraven 31.03.17 v 08:32

Linie
2020 příspěvků 31.3.17 08:43

Nejen u Jane Bond! I jiné, všude možně vychvalované a prezentované umělkyně by se potřebovaly doučit řemeslo.

Lenio
11 příspěvků 31.3.17 21:14

@Moir Ale zase Simona Tošková je naopak velmi precizní. Mám od ní šaty a sukni a ve skutečnosti bych je nejradši nosila rubem nahoru, tak nádherná práce to je.

tartaletka
266 příspěvků 31.3.17 10:48

@Catherine :poblion:?

Nekdy se to emimino hodi :mrgreen:

Příspěvek upraven 31.03.17 v 10:49

Catherine
72 příspěvků 31.3.17 13:16

Ano, přesně takový, jsem si představovala :).
Na druhou stranu, každý server, má své čtenáře a každá věc, svého kupce. :)

Alvarézová
1 příspěvek 31.3.17 10:58

Ale, ale…já teda vidím „nálepku“ Top výběr jen u jednoho ze sedmi zmíněných případů, z článku i titulku vyznívá, že vše je z TOP výběru, a to není pravda.
Na Fleru je spousta marastu, to je všeobecně známá věc. Občas se člověk diví tomu sebevědomí některých tvůrců a prodejců, ale jak už tady bylo taky napsáno, je tam spousta i zajímavých a hezkých výrobků.
Vaření z vody tohle téma už, stejně jako mimibazar a podobně..tyhle rádoby hejty už prostě moc nefungujou a ani netáhnou..

may.frayn
1047 příspěvků 31.3.17 11:35

@Ido No to neni jenom pocit, ale fakt. Je to videt i na jedne fotce u te Jane Bond. Je tam takova vyvinutejsi slecna a vypada v tech satech jako kojna. Hezky to napsala @HarrietW. Vetsi poprsi plus zadny vystrih, prestrizeni v pase a siroka sukne udela z prsatejsi zeny ledoborec. Taky by se mi takovy saty libily, ale z vlastni zkusenosti vim, ze bych v tom vypadala jak selka. Pro nas neetericke jsou mnohem lepsi saty, co kopiruji krivky postavy a pokud maji malej vystrih, tak nesmi mit to prestrizeni v pase. To vyvolava ten dojem kojne.

Aboladen
138 příspěvků 31.3.17 12:35
AnastazieB
2 příspěvky 31.3.17 18:10

Top výběr se vytváří tak, že každá uživatelka Fleru má právo sesadit svou Top nominaci asi 12? výrobků (včetně nějakého svého) většinou podle nějakého svého hesla (barvy fotek, možnosti užití výrobků - např. hračky, jaro atd.) a z nominací potom myslím admini vybírají ty nejlepší, které jsou pak na titulce a 2× denně se mění. Je žádoucí mít fotku svého výrobku na titulce, protože se pak lépe prodává. Nezáleží tam ale moc na vzhledu a kvalitě samotného výrobku, ale spíš na vzhledu fotky.

antees
733 příspěvků 31.3.17 18:57
Ruzovy bonbonek

Myslim, ze pani v ruzovem nema odepinaci jen saty, ale i vlasy…

Mimoon
42 příspěvků 3.4.17 00:55
.)
:-D :-D :-D
Lenio
11 příspěvků 31.3.17 21:14

@Moir Ale zase Simona Tošková je naopak velmi precizní. Mám od ní šaty a sukni a ve skutečnosti bych je nejradši nosila rubem nahoru, tak nádherná práce to je.

DanaP
170 příspěvků 3.4.17 10:18

To už se dneska moc nevidí.

carnifax
61 příspěvků 2.4.17 00:53

Nedávno se tu lkalo, že Módní peklo (přečtěte si ten název několikrát) už není jako dřív.
Teď se tu objeví článek v původním duchu a ani není výjimečně v kvalitě „redakce“ a zas je to blbě…

lesnížínka
223 příspěvků 2.4.17 19:13

Dneska si taky kdekdo říká, že je hudební skladatel…a pak ta „tvorba“ :D

JMaravelo
549 příspěvků 3.4.17 07:19

„že se jedná o dílo, které vzniklo ze vzácné celoživotní sbírky alobalů od čokolády, které by mohlo dělat parádu například na oběžné dráze.“ :DDDD

Jirkátor
1570 příspěvků 3.4.17 09:32

„Nemůžu se ale ubránit myšlence, že v pudrově růžové by byly (ty svatební) šaty jaksi stravitelnější.“
Já si to nemyslím - vypadají hrozně i na černobílé fotografii. :)

JUBA
111 příspěvků 3.4.17 10:54
zábavné!!

A to se mi líbí, pobavilo mne to. Nebyly by zas nějaké fotky „ze života“?

Ignácius Reilly
7 příspěvků 4.4.17 05:59

Moc se v hadrech nevyznám, ale připadá mi to bizarní. Zásadní otázka je, jestli se to za ty ceny prodá.
Jsem rád, že jsem chlap a můžu tak strávit většinu svého mrzkého života v montérkách, doma v teplákách a vytahaném svetru.

Boraby
2 příspěvky 4.4.17 11:04

Mila Andreo…je potlacovany smich nezdravy? (jako treba kychani…) Tvuj clanek jsem si cetla v praci a kdybych si to mohla dovolit, spadla bych smichem ze zidle :) Velmi vtipny text!

křovačka
2 příspěvky 4.4.17 17:40

Velmi poučné je zadat jako filtr Nejdražší. To se pak najdou kousky. Třeba přiložené něžné šaty - jen se mi nepodařilo odhalit funkci těch dvou rozmotaných špagátů. Že by model vhodný na věšení prádla?

Verhro
637 příspěvků 8.4.17 09:52

@antees hlavně ten ženich vypadá přejetě.

Putzi
25 příspěvků 11.4.17 13:06

No ty jo… i ja se pinozim na Fleru, ale tyhle skvosty mi unikly. Sama obcas zasnu, co se objevi v Top vyberu a nechapu, kdo a podle jakych kriterii rozhoduje o tom, ktere zbozi je dost „luxusni“, aby v nem mohlo byt, ale zrejme na necem permanentne frci… :P

kocourkovo
11 příspěvků 11.4.17 13:24
Jsou extra!!!

Popis druhých šatů je „reklama“ sama o sobě…

catena
10 příspěvků 11.4.17 14:29
..

K te janebond se pripojim. Mela jsem ty jeji „nadhery“ v ruce a teda potezkoste.. ty prachy co za to chce, nechapu.. netusim jestli to sila ona, ale mela zustat u tavny pistole a celenek..

Phantasy
60 příspěvků 20.4.17 08:53

Článek pobavil, „Flerhellu“ není nikdy dost ;-)

aneli123
8 příspěvků 22.4.17 10:02

@Nuala jsme v Módním pekle, ne v nějaké sluníčkové diskuzi. Pozitivní kritiku si dohledejte na jiných serverech.Jsem ráda za Peklo, otevírá oči a ukazuje, čeho jsou někteří prodejci schopni.

aerofrog
345 příspěvků 27.4.17 15:36

Andreo, tohle byl luxusní a výpravný článek, fakt jsem se pobavila. Moc díky za něj! :-D

Catthi
33 příspěvků 28.4.17 12:27

Ty první žluté šatky a ten kostýmek se mi celkem líbí, ovšem za tu sumu nikoliv..lilkově fialové šaty takového typu seženu v každým sekáči a myslím tak za stovku…ostatní šaty nic moc, ty svatební hrůza.

TeaS
25 příspěvků 28.4.17 14:04

„Oči se mi pasou na struktuře“ :D to fakt pobavilo

Příspěvek upraven 28.04.17 v 14:05

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Plísňáče

Autor: Ada

Když přemýšlím nad názvem článku z pouliční pekelné kategorie,... Celý článek

Dovolená v ulicích: Etno móda za velké prachy

Autor: Monika

Kamarádím se s cestovateli, kteří si na mokasíny moc nepotrpí... a... Celý článek