Manuál: Jak vybrat kulicha s nápisem

01.02.19 | autor Adéla

Protože nápis na kulichu je daleko důležitější, než jestli vám jde jeho barva k očím.

Když čepici, tak samozřejmě s nápisem... a nést následky za jeho znění. Zdroj: Leika production / Shutterstock

V třeskutých mrazech si na hlavu chtě nechtě musíme narazit čepici, i když ji z duše nenávidíme, máme čerstvě ostříhané vlasy nebo v ní vypadáme jako na lyžáku na základce. Jenže o módní doplněk v podobě rýmy nikdo nestojí… Při výběru kulicha však dávejte pozor nejen na to, jestli vám aspoň trochu sluší. Pozornost upřete hlavně na přední nášivku.

1. Ujistěte se, že nápisu rozumíte

Zní to primitivně, ale jste si opravdu jistá, že nápisu rozumíte? Třeba anglickým zkratkám, jako je YOLO, WTF nebo MTFCK? Může to na vás působit jako náhodná změť písmen, něco jako čínské znaky, ale nápis ve skutečnosti může mít zcela jasný význam, který byste možná nerada nosila na čele.

2. Co chcete světu sdělit?

Je dobrý nápad poslat ostrým nápisem všechny do háje, když byste přitom ve skrytu duše ráda potkala lásku svého života? Opravdu chcete, aby ostatní věděli, že máte Den hrozných vlasů? Budete se těšit, až si čepici sundáte a všichni se sami přesvědčí o vašem mastňáku?

3. Představte si, že potkáte někoho důležitého

Mít na kulichu ultra vtipný nápis, případně lehkou sprosťárnu vám může připadat k popukání, dokud… nepotkáte svého bývalého a jeho novou holku. Nebo potenciálního šéfa, ke kterému máte jít zítra na pohovor. Vtipný nápis sice může zbořit zábrany a ve finále vám pomoct, ale spíše čekejte opak. Budete vypadat jak zamrzlá puberťačka.

4. Mluvte pravdu. I na kulichu

Výběr správného kulicha může být očistec a po pár hodinách prolézání obchodů jste možná zralá si na hlavu narazit cokoliv. Když už pak konečně najdete čepici, ve které nevypadáte jako trestanec, co utekl z Pankráce, považujete to za zázrak. Co na tom, že je na ní nápis kapely, kterou ani neznáte. Jenže okolí nejspíš ano. Takže se vám může lehce stát, že se zařadíte k vyznavačům hard metalu, přitom máte ráda operu a lyrický zpěv skřivánků.

5. Značkové čelo

Přece jste si nekupovala drahou čepici, aby to pak nikdo nevěděl, ne? Přes celé čelo se vám tak line nápis dané značky, ale místo toho, abyste ohromovala majetnými statky, vypadáte spíš jako chodící billboard. Jestli se chcete opravdu k výrobci veřejně přihlásit, pošlete mu aspoň fakturu za propagaci!

Zdroj: https://www.guess.eu/fr/catalog/view/femme/accessoires/chapeaux/bonnet-logo-en-bas/w84z47z26i0Zdroj: https://www.guess.eu/…/w84z47z26i0

Zimní trable na hlavě

Výběr čepice není nic jednoduchého. Mrazy přitom na sebe nenechávají čekat a každé ráno nám olizují uši. Já osobně nehodlám trávit čas tím, že budu vybírat kulicha, luštit jeho nápis a přemýšlet, co jím chci světu sdělit. Raději si tak na hlavu narazím čepici bez nápisu a nechávám okolí, ať pozná z výrazu mé tváře, co si zrovna myslím.

Jo a hlavně nebrat se vážně. Přece máte tu čepici na hlavě.

Jaké pekelné čepice potkáváte vy?

Autor

Adéla

Nosí všechno, na co má náladu. Šaty, mikinu XXL, třásně, klobouk, kostkovanou košili, flitry, roztrhané džíny, kšandy i záclonu. Módu bere jako nekonečné maškarní.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Vinca_minor
3114 příspěvků 1.2.19 07:39

WTF?! OMG…

PanenkaMalenka
306 příspěvků 1.2.19 08:34

No teda, tohle snad není ani pro puberťačky ze ZŠ.....
Autorko, co myslíš, kolik přítomných dam řeší nápis na čepici???

Ghost B.C.
4186 příspěvků 1.2.19 10:08

To má být vtip? Asi ne, co? Vy to fakt myslíte vážně…
Nevím, jestli už vám to někdo řekl, ale vaše čepice ani její nápis nikoho na ulici nezajímá.

Čírina
487 příspěvků 1.2.19 10:48

Jediný správný způsob, jak vybrat kulicha s nápisem, je nekupovat si ho.

Matmys
2595 příspěvků 1.2.19 10:51

Já ani nemusím ty články číst :) :)
Ony jsou tady stejně jen pro to, aby se rozproudila diskuse.

Mirt
445 příspěvků 1.2.19 11:05

No já jsem omylem četla VYPRAT místo VYBRAT a těšila jsem se aspoň na nějakou vtipnou historku o zničené čepici. Tak nic, ono je to úplně o ničem.

asterah
429 příspěvků 1.2.19 11:53

Nápis na kulichu určitě řešit nebudu, protože si ho prostě nekoupím - nelíbí se mi to. Jsem schopna vydržet nějaký ornament nebo něco podobného, ale nápisy nesnáším ani na tričkách - vzal by mě čert, když se mi střihově a barevně líbí nějaké tričko a hyzdí ho nejapný nápis přes celá prsa… :(
U spoluobčanů to taky neřeším, neboť soudím, že je každého věc, co si na sebe navleče.

Lizbeth
1424 příspěvků 1.2.19 11:59

Když se rozhlédnu kolem sebe, tak čepice s nápisem nosí jen malé děti, ostatní mají kulichy téměř úplně stejného tvaru s chlupatou bambulkou.
Já čepice nenosím, když je opravdu špatné počasí, přetáhnu si kapuci.

MP blanka
3018 příspěvků 1.2.19 12:09

Nepríde mi zasa až tak nepatričné upozorniť na zrejme nový trend na trhu .Mňa to míňa, jasne, nikdy som si na seba nedala nič s logom výrobcu a to presne z dôvodu, ako píše autorka : platiť za to, že im budem nosiť reklamu ? Lenže dorastá nová, mladšia a po módnych novinkách túžiaca generácia, a trocha osvety snáď neuškodí ,nie ? To hovorím so spomienkou na moje dávne učnice, ktoré si pred takmer 30 rokmi / pre tých mladších - nášivky ešte neboli tak rozšírené, bola to „ vzácnosť “, zvlášť ak išlo o nejakú vydarenejšiu výtvarnú prezentáciu/ párali nášivky s informáciami o výrobku z vnútra rôznych odevov a našívali si ich na viditeľné miesta .Nešlo o pritom ani tak o nejaké bežne nedostupné logo nejakej známej svetové značky, stačilo, aby tam bolo „ čosi “ napísané, najlepšie anglicky. A tak som na jedne hodine odevných materiálov urobila prieskum a našlo sa zopár „ Baumwole “ našitých na vetrovkách a „ wool “ tričkách. A že si na tričká maľovali ludia akože čínske znaky bez toho, že by riešili, či a čo to v tej reči niečo znamená , je tiež pravda. Odvtedy je minimálne tá znalosť angličtiny na celkom inej úrovni ,ale neupierala by som článku snahu o osvetu pre tých ,čo idú po všetkom „ novom “ .

LenkaPraha01
58 příspěvků 1.2.19 12:26

Je to marný, je to marný, je to marný… :(

Divna_Martinka
16 příspěvků 1.2.19 12:45
Kupuju od Cinanu za babku

Bez napisu, slozeni tak 85% PES a 15 % Acryl, chlupaty a zmolkovaty ale na jednu sezonu staci. Co z toho, ze elektrizuje vlasy, pokozka se poti a muze se z toho i nastydnout. A Eko bio valka ze strany aktivistu muze zacit.

Paris1789
5644 příspěvků 1.2.19 13:16

Kupuju si doplňky dost drahé na to, aby se výrobci nevyplatilo zohavit je jakýmkoli nápisem.

Porkpiehat
3174 příspěvků 1.2.19 14:37

A co když potkám budoucí šéfku, ke které mám jít zítra na pohovor? Naštěstí je ten nápis na čepici moc dlouhý :-D

Paris1789
5644 příspěvků 1.2.19 14:40

na tuhle epizodu si vždycky vzpomenu, když se probírají cizojazyčné nápisy na oděvech :-)

Porkpiehat
3174 příspěvků 1.2.19 14:48

Jo, na to opravdu nejde zapomenout :-)
Manžel se coural s čínským kamarádem po Paříži a ten se začal najednou smát - ve výloze bylo tričko, na kterém byly nějaké čínské znaky - dle manželova kamaráda to znamenalo „koule/varlata“. Zlatej blow job :-D

julie74
3830 příspěvků 1.2.19 15:39

@Paris1789 netuším jak MOC drahé doplňky si kupujete, ale některým výrobcům se vyplatí nas..at své logo i na velmi drahé doplňky. (pardon, ale na to se jiný výraz použít nedá)

A ten článek, dobře mi tak, jako bych neměla nic jiného pořádnějšího na práci…

asterah
429 příspěvků 1.2.19 16:34

Kolikrát se mi něco líbilo, ale odradilo mě viditelné logo…nejčastěji to bývá na sportovních věcech a obvykle to bývá umístěno tak, že to přímo řve. Štve mě to, protože zrovna na těchto věcech šetřit nechci.
Jinak na značkové oblečení kašlu - většinou jsou to jen vyhozené peníze za tu značku a zvyšovat si takto sebevědomí fakt nepotřebuju :D

Alterations
753 příspěvků 1.2.19 16:49

Mně ty čepice připadají docela roztomilé. Nechápu, proč kromě jedné, jsou všechny reakce tak podrážděné.

Paris1789
5644 příspěvků 2.2.19 09:00

je přeci rozdíl mezi nápisem a logem. Tady se probírají nápisy. Mně na čepicích hodně záleží, protože je to na hlavě a ta má být jednak v teple a potom je hned na ráně, takže je důležité, aby byla pěkná a seděla ke zbytku oblečení. Nechápu, že si někdo na hlavu narazí nápis, tím úplně zazdí svou osobnost.
Asi jedinou čepici s téměř neviditelným logem mám z Gantu, tu jsem ale dostala. Sama bych si něco takového nikdy nekoupila. A to mám čepic opravdu hodně.

luciferra11
5 příspěvků 1.2.19 20:09

Za mě vede Forever Fracek od ostravské značky CityFolklore

Příspěvek upraven 01.02.19 v 20:10

asterah
429 příspěvků 2.2.19 10:11

@Alterations já to hodnotím jen ze svého hlediska - nelíbí se mi to. Jinak já čepice nenosím vůbec - jen v zimě na hory, ale i tak dávám přednost čelence. Mám husté vlnité vlasy a když je narvu pod čepici, vždycky se strašně zpotím - je to jako bych měla čepice dvě. Všude jezdím autem a tak na to přeběhnutí stačí kapuce. :)

Mirt
445 příspěvků 2.2.19 11:20

@Alterations Mně se některé ty čepice taky docela líbí a klidně bych si nějakou čepici s nápisem i koupila, pokud bych narazila na nějaký, co by mi přišel správně ironický. Já hodnotila jen článek, ten mi přišel o ničem…

opal_k
131 příspěvků 3.2.19 11:01

Čepice „bad hair day“ se snad nesundavá ani v místnosti, ne?

kočka Míťa
231 příspěvků 4.2.19 07:42

1. února není Apríl…na to se musí ještě dva měsíce počkat :-). Jinak čepice s nápisem je věc, která by na světě vůbec nemusela být

sirena007
1256 příspěvků 4.2.19 08:25

Mně ty čepice nijak pohoršující nepřipadají a v jistém věku bych si určitě nějakou vybrala, už jen z recese. Že je to pro jinou cílovou skupinu než MP, to je druhá věc

CallMeFrankie
262 příspěvků 4.2.19 09:19

Ha, ja mam lepsi napad na clanok. Z vlastnej skusenosti. Ako najst ciapku BEZ napisu, lebo nie vsetci mame 15 rokov.

Ghost B.C.
4186 příspěvků 4.2.19 09:51

@Alterations Protože se tu osazenstvu s věkovým průměrem cca 30(+) let servíruje článek jak do Top dívky. Jen chybí tykání.

edit: Měla to být reakce, tak se omlouvám za nenávaznost.

Příspěvek upraven 04.02.19 v 09:52

QueenOfSheba
118 příspěvků 4.2.19 19:49

Manuál: Jak si vybrat téma pro článek
1. Ujistěte se, že tématu rozumíte.
2. CO CHCETE SVĚTU SDĚLIT?
3. Představte si, že to bude číst někdo důležitý. …

Dogmeat
215 příspěvků 5.2.19 14:03

Hard metal? :D Když už, tak heavy metal…

sirena007
1256 příspěvků 5.2.19 16:20

@Dogmeat To je asi ze stejné kategorie jako „majetné statky“…

Arvari
49 příspěvků 6.2.19 22:17

Bože, to je zase kvalitní článek pro široké publikum.
Autorka by si měla vzít k srdci vlastní radu ohledně „mluvení pravdy“, protože ten hard metal bolí. Ten hard metal hodně bolí.
A celkově je to jak slohovka ze základky. „Nápis kapely“ (WTF?!), „mrazy nám každé ráno olizují uši“ (mňam), „přes čelo se line nápis“ (line se hudba nebo vůně, nápisy těžko)… Podobný kreativní formulace jsem vymýšlela naposled asi v šestnácti. A stydím se za ně dodnes…

julie74
3830 příspěvků 7.2.19 10:15

@Arvari je mi trapně i když to čtu ve vašich citacích. :)))

DRW
2040 příspěvků 9.2.19 12:36

To je zase clanek na houby a na nic. Kdyz chci kulicha, tak si vyberu kvalitni merino vlnu v zajimavem designu, kouknu,co ve svete jehlic design nabizi a upletu si original. Anebo jinak ty uverejnene kulichy jsou des.

Ryger
15 příspěvků 16.2.19 10:42

Nápis na kulichu jedině kdyby mne za to výrobce platil. Nejsem plakátovací plocha.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Instagram: Realita vs. Iluze

Autor: Kateřina

Jestli vám slova jako my story, squad nebo selfie nic neříkají, pak... Celý článek

Fashion Week 3. (Londýn)

Autor: Ada

Londýnský týden módy nám skončil, včera odpoledne odstartovala... Celý článek