Mé klientky se s konfekcí nespokojí, říká mladá návrhářka

28.01.16 | autor Redakce

Uživatelka MargiFashion je na Módním pekle od roku 2013. I kritiky zdejších uživatelek jí pomohly najít svůj styl. Naplno se začala věnovat módě až se svou loňskou letní kolekcí a podařilo se. Její oblečení si žádá čím dál více žen. Jakou má módní vizi?

Co Vás nejvíc baví na Módním pekle? Jakou máte oblíbenou sekci?

Na Módní peklo jsem se dostala před pár lety čirou náhodou a od té doby ho velmi ráda navštěvuji. Vždy si ráda přečtu zajímavé články. Mou nejoblíbenější sekcí je jednoznačně inspirace, kam jsem i já postupně začala přispívat svými outfity.

Jaké byly Vaše začátky na Módním pekle? Co se od té doby změnilo?

Poprvé jsem svým outfitem na Módním pekle přispěla koncem roku 2013. V tom čase jsem se setkala spíše s kritikou než s nějakými pozitivními ohlasy. Když se na to podívám dnes, ani se nedivím. I když roztrhané džíny nosím pořád.

Pak jsem dlouho nepřispívala. Od té doby se hodně věcí změnilo, především můj postoj ke kritice. Naučila jsem se ji brát jako nástroj, který mě posouvá dál. Je pravda, že některé komentáře jsou až nepříjemné a zamrzí. Naštěstí je tu hodně takových komentářů, které potěší a zahřejí u srdce. Chtěla bych touto cestou poděkovat všem, kteří mi fandí.

Jak jste se začala věnovat módě?

Móda je součástí mého života již od útlého věku, kdy jsem trávila volné chvíle v salóně mé matky. Obdivovala jsem její práci a hlavně to, jak dokáže z obyčejného kusu látky vytvořit krásné šaty. To mě motivovalo k tomu, abych si vybrala studium textilu a odívání.

V červenci 2012 jsem založila módní blog s názvem MargiFashion , kterému se věnuji dodnes. Stal se součástí mého každodenního života a je mým koníčkem i vášní. Módních blogů jsou dnes stovky, možná tisíce. Já jsem se chtěla odlišit tím, že přinesu něco jiného. Na blogu tak prezentuji převážně vlastní výtvory. Oblečení navrhuji a nechávám šít na míru v salóně mé matky.

Čím dál častěji jsem se setkávala s otázkou, jestli se dá moje oblečení někde koupit. S myšlenkou vlastní značky jsem si pohrávala dlouho, ale nikdy na to nebyl prostor. Až když jsem přišla o práci, měla jsem dost času se věnovat tomu, co jsem předtím odkládala. Navrhla jsem svou první kolekci, kterou jsem představila na konci léta 2015. Vsadila jsem na nesmrtelný denim a nadčasovou klasiku. Úspěch kolekce mě moc potěšil a motivoval pokračovat v navrhování. Postupně přibývají i limitované kolekce, které šijeme na míru zákaznicím.

Jaké máte módní vzory?

Těch mám hned několik, ale pokud bych měla říct jenom jedno jméno, tak by to byla rozhodně Victoria Beckham. Její osobitý styl je mi hodně blízký. Stejně jako ona i já kladu důraz především na ženskost. Líbí se mi, jak přemýšlí a pracuje se střihy i materiály.

Kde čerpáte svou návrhářskou inspiraci?

Hodně sleduji módní trendy a kolekce svých oblíbených návrhářů, domácích i zahraničních. Mnohdy nacházím inspiraci na zahraničních módních blozích, ale i běžně na ulici a na sociální síti Pinterest, kterou úplně zbožňuji. Dokážu zde trávit hodiny a vždy si z toho množství vyberu jen to, co mi je blízké.

Někdy nápady přicházejí spontánně. Hlavně v obchodě s látkami. Naposled se mi stalo, že když jsem uviděla vlněný flauš s kašmírem v béžovoolivovém odstínu, hned jsem věděla, jak bude výsledný kabát vypadat.

Je obtížné sehnat látky na realizaci Vašich modelů?

Ne vždy je to snadné. Hlavně pokud hledám konkrétní materiál a mám jasnou představu o tom, jak by měl vypadat. Tak tomu bylo při shánění látky na mé svatební šaty, kde jsem přesně věděla, jak má látka vypadat. Nakonec jsem musela zvolit kompromis, ale i tak jsem s výsledkem byla spokojena. Do budoucna si plánuji zajet podívat se za látkami do Itálie. Doufám, že se mi to brzy podaří a najdu tam nové dodavatele.

Je něco, co byste si na sebe nevzala?

Mini šaty a mini sukně. To je něco, co mě osobně straší ve snu. Necítím se v nich dobře a navíc se ke mně a mé mini výšce ani nehodí. Dále jsem nepřišla na chuť overalu a ortopedickým pantoflům, které byly hodně trendy během léta.

Jaká je podle Vás žena, která nosí Vámi vytvářené oblečení?

Je především ženská. Má ráda eleganci, nadčasovost a rozhodně nechce být tuctová. Mnohé klientky nás vyhledají proto, že nechtějí mít oblečení, jaké má x dalších žen na ulici. Na rozdíl od žen, které se spokojí s konfekcí, si potrpí na kvalitě vypracování oděvu a také na tom, že jim oděv sedne na postavu. Většina žen neoplývá tabulkovými rozměry, a tak jim konfekce prostě sedět nemůže.

Na co se od Vás můžeme těšit v nejbližší budoucnosti?

Momentálně připravuji další limitované kolekce na jaro, léto 2016. Těšit se můžete na jarní kabátky, saka, letní šaty a další modely, které budu postupně prezentovat na blogu.

Jste původně Slovenka. Jaký je rozdíl mezi Slovenkami a Češkami a jejich vkusem v oblékání?

Vkus žen je podle mého velmi individuální. Tak jako na Slovensku, i v Čechách jsou ženy, které mají cit pro módu a dokáží inspirovat své okolí. Několik let jsem pracovala v e-shopu s oblečením. Na Slovensku se nám lépe prodávalo značkové oblečení, zatímco v Čechách hrála hlavní roli cena. Také si myslím, že my Slovenky se raději oblékneme elegantně, kdežto česká děvčata nebo ženy se oblečou raději pohodlně nebo „sportovně“. Ale je to velmi obecné. Určitě byste našli mnoho výjimek z tohoto pravidla.

Autor

Redakce

Redakce Módního Pekla sleduje dění jak na Módním Pekle, tak ve světě módy. Připravuje pro Vás rychlovky a krátké články.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek