Maturita jako sport

08.06.12 | autor Ada

nahled.jpg

Tenhle exemplář (jak jinak to nazvat) vyfotil přítel jedné čtenářky u maturity. Sotva se chuděra vzpamatovala z toho šoku, zlomyslně mi šoupla fotku do mailu, abych se pokochala taky. Chápete to? Maturant, absolvent zkoušky z dospělosti, a neumí si uvázat správně dlouhou kravatu?!

zaslala Dragowlin

Když jsme u těch hadrových kalhot a kraťásků - tenhle pán to taky moc nevychytal. Pomineme-li domácí kraťasy, máme tu ještě taky tak nějak domácí pantofle. Odskočil si do Kaufáče z vedlejšího paneláku a nechtělo se mu ani přezouvat?

fotila Smisi

Kvalit People of Walmart dosahuje tato... tento... aha, má to podprsenku, tak to bude žena. Důkladně zaťaté kalhoty, muffin naštěstí zakrytý, ale aspoň pevně obtažený, abychom o něj nepřišli. A voživíno. Jo, to pomůže.

fotila Smisi

Víte, jak tady pořád držkuju proti špinavým, sešlapaným a jinak umouněným botám?

Jasně, třeba ten mládenec jede odněkud, kam si vzal staré špinavé kecky schválně, protože tam lítal někde v prachu nebo tak. Ale všimněte si, kolik takové eklózní obuvi chodí běžně po městě. Často by přitom pomohl prostý vlhký hadřík...

fotila Gabi

A ještě jeden muffinek?

Úplety zpevňují postavu a dají vyniknout křivkám. Stačí si koupit o trošku menší velikost. Správnou ne, to je demodé a doporučují to jen nevzdělaní zpátečníci, kteří netuší, co je sexy.

fotila Im_Mortal

Sešmajdané kecky k sukénce taky bod!

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Atlacoya
2790 příspěvků 8.6.12 11:26

Líbí se mi sukně na poslední fotce.

Atlacoya
2790 příspěvků 8.6.12 11:30

Taky mi hlava nebere, proč lidi chodí venku v domácích pantoflích. Když jsme měli 5 metrů od vchodu do paneláku malou pekárnu, tak jsem to chápala, že kvůli těm pár krokům nemá cenu se přezouvat. Ale když vídám pantofle v obchoďácích, kde člověk stráví víc než hodinu, chápat to přestávám. Vždyť to na takové šmajdání ani není pohodlné! Alespoň ty co vídám, buď jim z bot přesahují prsty až na podlahu, nebo je mají divně sešlapané, že jim pata nesedí na patě ale přetýká přes vnější okraj boty.

Kesse
16 příspěvků 8.6.12 15:01

@Atlacoya
Já nechci zbytečně rýpat , ale osobně to nepřezouvání se nechápu ani když jde o těch 5 metrů … Nikomu přece nic neudělá sehnout se a obout si nějaké jiné boty než ty , které dotyčný/á nosí na doma .. :)

Lachenauerin
544 příspěvků 8.6.12 16:41

On pak hlavně uniká ten hlavní smysl přezouvání; vedle pohodlí se snad doma přezouváme hlavně kvůli čistotě, aby si člověk nenanosil domů špínu z chodníku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.6.12 16:34
ahoj

A kdyby si myslela ještě víc, možná bys vykoumala že doma mohou chodit bez pantoflí a když jdou z bytu tak si dají ty pantofle.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 20:07

Lidé mají často na chodbách staré boty ve kterých doběhnou s košem no a když má hned vedle popelnice obchodák, tak koupí i rohlíky k večeři, ne? :) Taky si rozhodně nemyslím, že v těch pantoflíčkách šlape doma po obýváku… i když za to ruku do ohně nedám :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.6.12 12:28

POZOR na to přezouvání! :-)) aby to nebylo jako s ponožkami v sandálích… češi to tak dělají, ale v zahraničí se jim za to všichni posmívají

katango
1356 příspěvků 23.6.12 14:24

Jestli ono to nebude tím, že v zahraničí mají a. čistší chodníky b. jezdí auty od domu k domu nebo c. jsou větší čuňata než my tady.

RenataRen
512 příspěvků 25.7.12 21:52

No jasně… V Ámerice mají všechno ze zlata a mramoru:-)

Falkon
2 příspěvky 17.7.12 20:25
Ne tak docela...

Pár měsíců zpět po FB kolovala fotka nějaké výlohy už nevím koho, ale je to jedna z těch ultradrahých značek, po kterých módní oběti slintají, kde byly ponožky v sandálech… 99% praktických lidí se těší až budou i zkraje léta a na podzim in… :-D :-D

kvakalaka
7 příspěvků 9.6.12 19:10

Nesúhlasím, dieťa je vizitkou rodiča a jeho výchovy a rodič musí myslieť na dobro svojho dieťaťa…keď použijem morbídny prípad - vy by ste svojmu dieťatu bez problémov pichla striekačku s heroínom, keby to chcelo? A nerozprávali mu do toho? Nezdupali ho keď príde domov úplne na šrot? Aj keď je dieťa dospelé, musí mať rodič nejakú tu snahu z neho spraviť čo najlepšieho človeka, je to predsa jeho dieťa a starostlivosť nekončí tým, že má občanku…

Kamisa
80 příspěvků 8.6.12 11:28

Upřímně jsem se vyděsila, že to jsou všechno maturanti :-D

čajovka
3 příspěvky 15.6.12 16:26

Ano, já taky:-) Ale pozor, dnes na maturity už zásadně jen v šusťácích! A že já trubka měla kostýmek:-D

Weerča
23 příspěvků 8.6.12 11:29

Nevíte kde sehnat ty bílé botky co má paní na poslední fotce?

šklíba
11 příspěvků 8.6.12 13:24
boty z fotky

zdravotní obuv na karláku v praze měla myslím za výlohou cosi takového


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.6.12 12:17

Weerčo, good one :-))

chenin blanc
8 příspěvků 8.6.12 11:30

ta maturitní fotka byla nedávno na muzivcesku.cz (http://www.muzivcesku.cz/maturitni-peklo)…trochu mi vadí vydávat něco za svoje, když to moje není. pokud to poslal ten samý člověk, tak se omlouvám.
edit: aha, to byl asi ten její přítel. tak se omlouvám rovnou.

Příspěvek upraven 08.06.12 v 11:32

Dragowlin
262 příspěvků 8.6.12 13:56

Já i přítel jsme byli natolik zděšení z oblečení našeho kamaráda, že jsme to poslali oba na naše peklostránky, které sledujeme. Já na peklo, on na muževčesku :)

NISHTA
49 příspěvků 8.6.12 16:40

Oceňuji, že Váš přítel poslal na „Muže v Česku“ kvalitnější fotku. Komentář pana Lohniského byl možná právě díky tomu mnohem lepší a vtipnější než Adin. Přiznávám ale, že asi nejsem v této věci úplně objektivní. Můj muž je totiž Lohniského spokojený zákazník a já sama uznávám, že „Lohňa“ je to fakt sympaťák.

Apolena2
22 příspěvků 8.6.12 17:39

Ten komentář ale psal přítel Dragowlin, ne Lohniský.

NISHTA
49 příspěvků 8.6.12 18:28

Jo, jó, koukám na to, Lohniský uvádí zdroj čtenáře H. S. A naprosto korektně ho cituje. Omlouvám se.

MP Marianna
64 příspěvků 8.6.12 11:31

Cha-chááá! Ten první obrázek, to ani neberu vážně, to musela bejt taková ta předmaturitní akce s žertovnýmy kostýmy :) No a jinak děs běs jako vždy, klasika.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 11:31
krátká kravata

K té první fotce s krátkou kravatou: třeba jsme nepochopili tu rafinovanost. Délka kravaty ladí s délkou kalhot! :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 11:32

Tento příspěvek mě tedy nenechal chladnou. První fotka „maturanta“ mě opravdu dostala. Naprostá demence :D

chenin blanc
8 příspěvků 8.6.12 11:35

smutnější než to, že si neumí uvázat kravatu, je to, že ve svém věku nemá dlouhé (o společenskosti nemluvě) kalhoty! popřípadě že neví, že si je má k maturitě vzít.

Karin
3950 příspěvků 8.6.12 11:58

No, já pochybuju, že ten mládežník z první fotky šel ke zkoušce. Takhle by ho přece máma nepustila, ani kdyby to byla sebevětší lajdačka. Batoh, tříčtvrteční tepláky, košile s krátkým rukávem, halabala ne/uvázaná kravata… Spíš mám dojem, že jde na akci typu Poslední zvonění nebo že se takhle maškaří do školy schválně, jakože si hraje na rebela, ale až půjde do tuhýho, tak zkrotne a obleče se normálně…

Petishee
51 příspěvků 8.6.12 12:09

Nevím, nebyla jsem tam, soudím podle ponožek a bot - podle mě přijel na kole a dlouhé černé kalhoty má v baťohu…

billie
374 příspěvků 8.6.12 13:01

Ja pevne dúfam, že ten mladík prišiel na bicykli a jeho mama verila, že si tie šlušné nohavice vhodné na maturitu skutočne oblečie. Ja som si spomenula na moju maminku, ktorá pred mojou maturitou vyhlásila, že ideme nakupovať, lebo tam predsa nebudem vyzerať ako šupák. Dodnes som jej za to vďačná a keď vidím tieto hrôzy tak čím ďalej, tým viac.

MP Janka
832 příspěvků 8.6.12 13:09

Taky bych řekla, že od někud přijel a normální oblečení má schované v batohu, u nás se myslím taky někteří kluci přezovali, zavazovaly si navzájem kravaty apod.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 13:27

Líbí se mi,jak tu kolikrát zmiňujete mamku,že by je takto oděné neměla pustit.Já jsem se dneska zmínila na jedné diskusi,že jsem dceru vždycky honila,aby jí nekoukala kasička vzadu z džín a jinak odhalené špíčky a dostala jsem takovou sodu,že jsem ji prý ohrozila anorexií a jinačím svinstvem,že jsem nevěděla jestli se smát nebo brečet.Tak ty mamky orientující se v modním pekle nepřeceňujte.schytáme to tak i tak


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 13:51

Že se do Vás pustily, ještě neznamená, že mají pravdu. Když někdo řekne, že ve své dceři podporujete sklon k mentální anorexii tím, že ji upozorníte na oblečení, které toho odhaluje víc než je hezké, tak takový člověk nemá podle mě žádnou soudnost a jeho názory bych nebrala vážně. Ale už chápu, proč je dnes poměrně dost nezvedených teenagerů. Protože doma, asi aby děti měly antiautoritativní výchovu, jim nikdy nic nevytknou a na nic je neupozorní, všechno jim dovolí. Je to snad lepší přístup?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 00:50

Není to lepší přístup, tomu se říká opičí láska - a když už jsme v té zvířecí terminologii, tak maminky, které nechají své děti dělat co se jim zlíbí a žádnou konstruktivní kritiku vůči nim neuplatní, svým dětem poskytují tzv. medvědí službu. To dítě se totiž v životě bude pohybovat i jinde, než ve svém domově, kde mu jeho poklesky z lásky tolerují.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 14:07

mně teda přijde celkem ujetý, aby matka mluvila do oblékání dítěti ve věku maturanta :))

janiiiv
781 příspěvků 8.6.12 18:09

Pokud není maturant dostatečně soudný sám o sobě, musí být soudný jeho rodič. I když jak to tak na ulici pozoruju, často nejsou soudní ani ti rodičové…

Petishee
51 příspěvků 8.6.12 14:27

Joo, povolání „matka“ je nevděčné. Ať uděláš co uděláš, nic není dobře :-)

kvakalaka
7 příspěvků 9.6.12 19:06

Tak ja som už dosť stará, už mám i titul Ing. a s mamkou stále diskutujem svoje oblečenie, pretože niekedy si nie som istá. Naposledy to bolo na štátnice. Hodne som za posldný polrok pribrala, kostým na mne nielen že nevyzeral dobre, ale ani som sa v ňom necítila (teda cítila jak safalatek:-D )a fakt sa mi nechcelo ísť nič kupovať. Predsa len oblečenia mám tony, tak že niečo vyberieme… Predsa len formálna udalosť si vyžaduje aj vhodné oblečenie a ja som sa sama bála, že by som to nejako prepískla a na komisiu urobila nevhodný dojem. A pri jednom outfite mamka zahlásila - vyzeráš ako prostitutka. Počas mojej puberty ma často peskovala za to že mi lezú špeky, mám vzadu kasičku atd a jediné čo ma tým naučila je, že aj veľkosť 40 je veľkosť ako každá iná a keď mi tie 38 nesedia tak to mám vzdať a kúpiť si o číslo väčšie, lebo inak sa na mňa budú ľudia pozerať ako na debila…tak milá daniela11 žiadny strach!!!dokiaľ to s tým peskovaním nepreháňate, nechávate dcére voľný priestor na sebarealizáciu a vaše peskovanie sú dobre mienené rady, nebude z nej anorektička, ale normálna vyrovnaná žena. Mentálnu anorexiu spôsobujú najmä matky čo toto nerobia, a pak nejaká kamarátka zadrie, že v tých kalhotách ma slečna veľký zadok a problém je na svete…na to je ale jediný liek - nekupovať tmavé rifle s bielym vyšísovaním, s divne strihanými vreckami, či s divnou polohou vreciek a k ničomu takému nedôjde. Moja máti vždy poradila, zatrhla nevhodnosti aj keď boli mega moderné, vyslechla si že tomu vôbec nerozumie, prekusla to a teraz som jej neskonale vďačná…a aj vďaka jej jízlivým poznámkam si viem urobiť zo svojich špíčkov srandu.

Dragowlin
262 příspěvků 8.6.12 13:58

Nene žádný batoh. Psal písemnou část maturity takto. Ono by to bylo šílené i normálně, ale přeci jen na maturitě(i když písemné) se sluší něco pěkného.

Petishee
51 příspěvků 8.6.12 14:29

@Dragowlin fakt??? Tak to hledím a nechápu… Především fakt nechápu, proč si bral ty boty. To měl přijít radši v riflích a triku a vyšel by z toho myslím lépe…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 14:05

Prosím vás, jak je možné 19 letého muže „nepustit z domu“? Já se klidně můžu na hlavu stavět, když si můj syn vybere outfit, nejede přes to vlak. A to má můj muž obleků dost a taky je nosí. Kluci ho viděli, neplíží se ranní tmou z domu, aby chlapce nenakazil metrosexuálstvím.

Karin
3950 příspěvků 8.6.12 14:24

No tak já si samozřejmě nepředstavuju, že maminka zatarasí dveře a nepustí kluka ven, dokud se nepřevlíkne… ale není od věci mu aspoň zkusit promluvit do duše, aby ze sebe nedělal kašpara, když má udělat dojem dospělého člověka.
Pochopitelně je pozdě začínat s tím u plnoletého klacka, ten základ se musí u dětí stavět od malička, aby to „dítě“ v těch osmnácti ani nenapadlo přistoupit k maturitě postrojené jako trotl :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 14:58

Velmi nerada tenhle argument používám, jenže tady mi asi nic jiného nezbyde: jako bezdětná, jako matka malých dětí, dokonce jako matka školáků bych mluvila úplně stejně, jako teď vy. Jenže jak jsem časem zjistila, všechno je jinak.
Rodičovství je největší dobrodružství jaksi.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 17:36

já mám syna 17 letého a respektujeme se, jsem pro něho pořád autorita - byla jsem vždycky. Když něco vyloženě nechce koupit (jemně kárované plátěné kalhoty, fantastické a slušivé), nekoupila jsem je. Vybral si lněné tmavě modré z MS - schválila jsem je. Ale k maturitě bych ho v něčem takovém nepustila - ostatně když jde někam na akci, ptá se, co je vhodné…
Jestli něco nesnáším, tak nářek nad tím „že jsem bezmocná a s tím dítětem nic nenadělám“. Jestli se vyvíjel vztah soudně od malička, tak si vyslechne názor rodné matičky i jako dospívající maturant a má-li k ní úctu, tak poslechne, pokud je to vážně na pováženou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 17:51

No jo, vždyť to říkám, jsem nejhorší matka pod sluncem a svýho matfyzáka a hudebního multiinstrumentalistu jsem podrobila špatné výchově. Však jsem s tím smířená.
On teda oblek nosí, ale dovedu si představit, že kdyby ho z nějakých důvodů odmítal, neudělám s tím nic. A zkuste si zabránit v něčem dvoumetrovému muži. Ani bych se nepokusila.

Sibyla
2646 příspěvků 9.6.12 00:02

Absolutně! Ono totiž na těch dětech - pardon, mladých dospělých - je vidět, v čem vyrostli. Až na možné období pubertálního vzdoru, kdy nosí hippie, somr, metal a čertvíjaký styl, je na nich vidět kultura domova. Nebo nekultura, bohužel.

MP Barbucha
3716 příspěvků 8.6.12 18:57

runningfox: ano, zkušenost je nesdělitelná:-)

MP Barbucha
3716 příspěvků 8.6.12 19:00

vzpomínám na známé, kteří mají tři děti. A jedno z nich uteklo v 16 ti ze střední, v 18 ti z domova, bydlelo ve squatu, 10 let o něm v podstatě nevěděli.
Pak dostalo rozum a v 28ti si dodělalo maturitu a momentálně studuje VŠ. U toho samozřejmě chodí do práce a dokonce započalo rodinu:-)
Ten střední rod proto, aby snad náhodou nepoznalo:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 20:12

Právě, moje životní zkušenosti už mne odnaučily cokoli předpokládat. Stala jsem se fatalistkou a jsem vděčná za každou byť nepatrnou dobrou zprávu: všichni zdraví a tak. Jak jsem zjistila, není to úplně samozřejmé. Takže jsem vlastně spokojená s tím, co je.
Neodvozuji hodnocení kvality našich vztahů z toho, jak mne „děti poslouchají“, protože já sama taky skoro nikoho neposlouchám. A naopak bych neřekla, že našemu vztahu chybí vzájemný respekt, pokud on se obleče jinak, než by se nejen mně líbilo. Nemluvím do toho a jelikož je dospělý, vlastně ani nemám.
Takže když se vrátím k tomu chlapci s krátkou kravatou: je to hrozný, ale jeho rodiče bych do toho netahala. Je nejspíš dospělý a rozhoduje se sám. Nebo by měl.

Příspěvek upraven 08.06.12 v 20:17


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 20:38

Rodiče toho maturanta bych do toho tahala, ať už jakýmkoliv způsobem, o kterých nespekuluji.
Pokud vám nevadí, jak syn chodí, nevím, proč si stěžujete nebo se obhajujete, že to jinak prostě nejde. Tudíž mi pardon uniká, co vlastně chcete říct?. „nekecám dvoumetrovému synovi do ohozu, jsem fatalistka, chodí hrozně, je to přirozený vývoj, je dospělý, co je mi do toho, jsem š´tastná, jak to je a jsme zdraví“. No fajn, váš postoj - tak co vlastně potom dáváte na vědomí? K čemu směřuje vaše vyznání?
Maturant vypadá děsně. Je to chyba.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 14:36

Jsem matka puberťačky, do práce chodím na sedmou, dcera do školy na osm, fakt nevím co z obsahu skříně sestaví za modely, asi bych se i vyděsila :-)

Cimrwoman
42 příspěvků 10.6.13 14:30

Myslím si, že to člověk musí mít tak trochu i „v krvi“. Moje máti chodí oblíkaná naprosto pekelně, kombinuje mezi sebou psychedelické vzory, nevhodné materiály, barvy - a vůbec to nevidí. Na pohřeb svojí kamarádky přišla v teplákách s vytahanými koleny, za což jsem jí dost sprdla, ale ona si bohatě vystačila s argumentem, že to nejsou tepláky, ale úpletové kalhoty. Nemusím ani vyprávět, jak vyparádění jsme chodily do školy my, její děti. Naproti tomu, moje pětiletá neteřinka si od tří let vybírá oblečení sama a i když žije na vesnici, kde se její společenské vyžití koncentruje pouze na školka-hřiště, je vždy dokonale sladěná, až si říkám, že se od ní mám co učit. ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.6.12 09:05

Jak já s vámi souhlasím. A to nemluvím o tom, že poučovat neustále vlastně již dospělého člověka, byť je to naše dítě je hrozné. Nevyžádané rady nikdo nemá rád. To neznamená, že se mi líbí, když maturanti přijdou takto do školy. Já maturovala před třiceti a něco lety a na písemky teda NIKDO nebyl slavnostně oděn, a to tenkrát se na oblečení dbalo hodně. Až na ústní jsme se oblékli, ovšem já například z nových šatiček málem vypadla, neb svaťák a nervy ubraly pár kil, tak jsem se cítila dost blbě a jiné šaty nebyly. Podobného týpka jsme ve třídě také měli, byl to nejchytřejší kluk, kterému profesoři nesahali ani po kotníky, dnes přednáší v USA.
Moje děti maturovali už také docela dávno, syn mi nahlásil až výsledek, ani nevím kdy maturoval a v čem šel, odcházela jsem dřív do práce. Dcera se se mnou radila, oblékla se docela slavnostně a celou maturu proplakala, neb se jí ostatní smáli a jedna profesorka jí doslova řekla, že musí mít pořád něco extra, aby bylo vidět, že na to máme. Bylo mi jí tak líto, že bych jí dneska raději pustila v teplákách.
Takže jestli byl maturant v pohodě, to je nejdůležitější, jsem už jako Runningfox v soudech velmi zdrženlivá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.6.12 09:14

Ještě mi napadlo, že se tady bavíme jen samé matky a skoro to vypadá, že máme ta děcka zcela v područí. Ony mají taky otce, že. A musím přiznat, že já sama mám na své děti vliv jen poloviční a přijde mi to správné. Dokonce si i myslím, že u chlapců je zdravé, když se víc angažuje tatínek. Čímž nechci říct, že já klukům připravím oblek a táta jim řekne, že je to fuk a ať to komisi natřou. To ne, můj muž to naopak nese mnohem hůř, jak se zejména jeden syn strojí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.6.12 18:46

Velmi s vámi souhlasím. Strašně se mi příčí ty výchovné rady a kritizování ostatních matek. Trošku nadhledu! NAvíc máme obecně tendence kladné výsledky brát za své zásluhy, kdežto za to negativní může někdo jiný.
Lilip, vy píšete, že jste nechodila na písek, že byste nesnesla ty řeči. Ale vždyť tam se vedou přesně ty řeči, co vy vedete tady - každá maminka si myslí, že své dítě vychovává dobře a vykládá to ostatním. Nevidím tu rozdíl.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.6.12 19:11

Ale vždyť tam se vedou přesně ty řeči, co vy vedete tady

To snad nemyslíte vážně? Jak můžete srovnávat pečlivou módně-zpravodajskou práci se skrytou kamerou v terénu a vkusově-agitační dřinu v komentářích na webu na jedné straně s nějakým bezduchým plácáním matek na pískovišti na straně druhé?

To si děláte legraci?

Zde se přeci vede seriozní módně-osvětová odborná debata o tom, jak si někdo na sebe může natáhnout takový HNUS!

ciernykocur
132 příspěvků 9.6.12 21:50

To je dobrá poznámka ;) Nie nevyhrala som. S výsledkami som viac-menej stotožnená a ak by som do niečoho v tej súťaži rýpala, určite by to nebola taká pre výsledky nepodstatná vec ako oblečenie.
V skutočnosti som rada, že na oblečení pri takýchto odboroch nezáleží, ale bola to skvelá príležitosť pozrieť sa, ako takú udalosť vnímajú súťažiaci i porotcovia. Moja sekcia na tom bola naozaj najhoršie, čiže nie je to o tom, že nerdi vs. fifleny, proste hlavne informatici si z nejakého dôvodu myslia, že prehnať to s oblečením by mohlo viesť k tomu, že by niekto nespoznal, kam patria. Ja si hovorím, že nech to, čo mám v hlave ľudia posúdia po tom, čo sa so mnou porozprávajú. A pre tých ostatných budem aspoň dobre vyzerať ;). Ďalší postreh bol, že najnevhodnejšie veci mali česi. K batikáčovi patril porotca v obleku, ktorý mu nepadol, prikrátko uviazenej kravate a k tomu mal na chrbte ruksak. Ruksak, ktorý naozaj nepotreboval nosiť so sebou.
Naopak, boli tam aj pekné veci. Pretože keď sa niekto inteligentný už zamyslí nad oblečením, tak je to zväčša účelné a vhodné, triezve, neprestajlované a pritom osobité.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.6.12 21:44

Heretikal - nevykládám, jak dobře vychovávám, ale říkám, že ukočíruju syna, pokud by si na sebe hodlal k maturitě obléct to, co je na obrázku. Nenaříkám a nezbavuju se zodpovědnosti za to, jak chodí moje děti. To mám prokázat alternativní myšlení a obří velkorysost tak, že budu vykřikovat, že kecat dětem do oblečení je FUJ? Sem chodíte na blog o módě, ale zároveň tu vykřikujete, jak vaše ratolesti chodí děsně ohozený. To se jako chlubíte, jak jste tolerantní, což se projevuje tak, že vaše děti nejsou dokonalé, tudíž se není čím chlubit, nebo jak to mám chápat? Můj syn má svoje mouchy, problémy, ale jsme pro něj s mužem pořád hlavní autorita. Mám se za to stydět? Není to snad sen každého rodiče? Aby ho dítě slyšelo v jakémkoliv věku? - navíc když je ještě neplnoleté. Podezírám důvodně, že ty vyprsené proglasy, o tom, jak „syn si dělá co chce a přes jeho outfit vlak nejede a mně ani nenapadne mu kecat do oblečení“ je výmluva a odůvodňování něčeho, co se mi nepovedlo a nedaří. Jen berlička.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.12 16:10

Teď jste si mě možná s někým spletla, mé děti jsou v batolecím věku, takže zatím mám jejich odívání pevně pod kontrolou. Že by někdo vykřikoval, jak jeho děti chodí šíleně oblečené, jsem si nevšimla. Váš syn zjevně neprožívá nějakou divokou revoltu proti svým rodičům, když jste pro něj v tomto věku hlavní autorita. To je prima a přeji vám to, ale vím i z vlastní zkušenosti, že ne vždy to tak je a ne vždy to je chyba rodičů. Já jsem byla v pubertě velmi odbojná a vybavuju si situace, kdy jsem se naschvál příšerně vyhastrošila, abych dělala ostudu. Mí rodiče to moudře přecházeli, takže mě to za chvíli přestalo bavit. Kdyby mě vyčinili, zabejčila bych se ještě víc. Skutečně to nepovažuju za jejich chybu, chyba byla v mé povaze a divokém pubertálním vzdoru. Všechno přešlo a dnes jsou naše vztahy takřka idylické :) Takže si dovedu představit, že rodiče chlapce z obrázku si řekli, že ostudu dělá sám sobě a je třeba, aby si an to přišel sám. Koneckonců na co si člověk přijde sám, to je mnohem cennější, než když to od něj jen někdo převezme. Nedovedu si představit, že by nevěděl, že tento oděv je nevhodný - když mu to neřekli doma, pochybuju, že by se to nedozvěděl ve škole. Spíš si myslím, že to je nějaká forma revolty, vzpoury proti podle něj pitomým konvencím, snaha dokázat, že obsah je důležitější než forma apod. Nám ta vzpoura může přijít pitomá, ale k tomuhle věku to přece tak trochu patří ne? Nelíbí se mi, jak je hned ostouzen i se svými rodiči. Já vám, Lilip, přeju syn s ne tak bouřlivým dospíváním, ale nejsem si jistá, jestli je to jen vaše zásluha. MYslím si, že roli hrají i jiné věci a že rodiče s nezvladatelným adolescentem nemuseli nikde udělat chybu. Jako ti moji:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 20:10

Ne ne, to nebylo na vás, spíš obecně a víc k runnigfox, v pohodě. reakce byla jen na to, že si myslíte, že se chlubím, jak mám dokonalé dítě jak jsem ho skvěle vychovala - chyba láfky. Má zvláštní náturu, drátky v myšlení nějak jinak pospojované - opravdu se nedá říct, zda je to nějaká výhoda nebo spíš prokletí a já na to neměla žádný vliv. Špatně zapadá do kolektivu - kupříkladu. Jeho revolta není nijak vnějšková, ale spíš vnitřní imploze (jak tomu říkám) - bouře v něm samém a se sebou. Myslím, že náš druhý bude mít úplně prachobyčejnou pubertu - doufám.

Parwi Nawari
353 příspěvků 14.6.12 10:32

Co se týče matek a otců, když jsem byla malá a chodila do první a druhé třídy na základce, na každý den mi mamka nachystala všechno oblečení, co jsem si měla vzít. Já si to vždy oblékla, líbilo se mi to a nebyl problém. Moc dobře se pamatuji, jak jsme se na konci druhé třídy jako celá třída fotili. Toho dne jsem si měla obléct krátkou sukni a jak jsem se tak přehrabovala ve své nachystané hromádce, zjistila jsem, že mamka zapomněla na kalhotky. Tak jsem si je vzala ze skříně sama. Focení dopadlo dobře, jenom mamka se celou dobu klepala hrůzou, protože po mém odchodu si vzpomněla, že mi ty kalhotky zapomněla dát a doufala, že si je vezmu sama. Pak už jsem si oblečení vybírala sama. Je fakt, že otec mi narozdíl od ní skoro všechno oblečení pochválí, a dokonce mě sám vybízí, ať si něco koupím. Vzhledem k mé lásce k netradičním indickým oděvům (sárí, polosárí, pandžábí) máme s mamkou občasné kolize, ale otci se to líbí. Tímto rozshálým příspěvkěm jsem chtěla říct, že zpětná vazba od obou rodičů se počítá :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 00:55

Těžko čekat, že dítě nebude postrojené jako trotl, když se jako trotl obléká i jeho matka - pokud to je obdobný typ, jako ty na ostatních fotkách u článku. :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.12 19:21

Dodnes, po pětadvaceti letech, si pamatuji svého kolegu na zkoušce na ČVUT: boty důchodky (takové filcové, v té době frčely), kvádro o dvě čísla menší, pod tím tričko s natištěnou kravatou, kapsičkou i s kapesníčkem a knoflíčky. Zkoušku v pohodě udělal.

Taťána Metanova
1 příspěvek 8.6.12 11:36

Mít slečna na poslední fotce k sukni nějaké pěknější kecky v podobné barvě jako má mikinu, tak se mi její outfit líbí moc… A taky mám pocit, že máme obě velmi podobné tričko ;-)

Druhá slečna na téže fotce má moc pěkný svetřík, škoda že nemá správnou velikost.

Příspěvek upraven 08.06.12 v 11:37


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 11:41

Ježíši, ta první fotka! Já být zkoušejícím, pošlu ho domů se převlíknout, to je děs!

MUDr.Lant
389 příspěvků 8.6.12 11:42

Tak jsem konečně pochopila, jak mám nosit tričko, které jsem si před rokem koupila, návod je na poslední fotce (ironie).
To tričko samo o sobě je krásné a myslím, že i slušivé, ale paní by jej potřebovala tak o 2 velikosti větší.
Všechny ty fotky spojuje „no co, vždyť je to pohodlné“, probůh, kam až jsme schopni klesnout!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 12:11

no já si teda nemyslím, že by zrovna to poslední bylo extra pohodlné :D

libuse.lei
15 příspěvků 8.6.12 11:53

Fotka první - maturant. Podle mě se jedná o recesi. To není možné, aby tohle někdo vydával za společenské oblečení! Podle mě si student dělá šaškárnu z maturit.

K pantoflím v obchodě. To snad také není možné, aby lidi vybíhali na nákup v domácí obuvi. Jestli ano, tak jsou to přeci prasata, že si pak nosí z venku binec do bytu.

Dragowlin
262 příspěvků 8.6.12 13:59

Ne. Chodí po Brněnských ulicích někdy skutečně v hroznýc kombinacích, ale tomuto nikdo z gymnázia(kam chodí) nechtěli věřit…

seymy
36 příspěvků 8.6.12 11:54
Silonkové ponožky

Omlouvám se za trochu off topic,ale musím se zeptat. Nedávno jsem jela šalinou po Brně a nastoupil takový docela dobře oblečený starý pán okolo sedmdesáti let. Měl klobouk, sandály i aktovku v jednom odstínu, košili.. no prostě švihák. Co mě ale zarazilo bylo to, že měl na nohou černé silonkové ponožky. Opravdu to byly silonky. Průhledné, pěkně zaříznuté v oblasti kotníků. Všímám si silonskových ponožek na starších ženách poměrně často, pokládala jsem je za nedostatek vkusu, ale u tohoto pána mě to překvapilo natolik, že jsem začala přemýšlet, jestli to snad nemá nějaký zdravotní důvod. Víte někdo jak to je?

Karin
3950 příspěvků 8.6.12 12:05

No, jestliže byly zaříznuté, tak to určitě nebylo nic zdravotního, protože si tím pán pěkně komplikuje návrat žilní krve z dolních končetin a zadělává si přinejmenším na otoky…
Pokud vím, tak zdravotní (kompresní) punčochy se dělají v tělových odstínech a určitě nejsou ke kotníkům…

Jinak teda švihák s aktovkou a v klobouku… a k tomu sandály? Nic ve zlém, ale u takovéhle kombinace je podle mě už vcelku jedno, jestli má pánské ponožky nebo manželčiny silonky…

seymy
36 příspěvků 8.6.12 12:10

Právě že byl švihák od kotníků nahoru :-) Tak jsem přemýšlela, jestli k tomu nemůže mít nějaký závažný důvod..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 12:13

no, můj děda (nutno dodat taky švihák) má problémy s prokrvováním končetin (s lítostí musím podotknou, že nevím přesný název nemoci, kterou trpí) a lékař mu předepsal takové ponožky. Vypadají trošku jako silonkové a dají se koupit v hnědé, bílé i černé.
Takže je možné, že se u pána nejedná o módní chybu, ale pouze jen o zdravotní opatření.

Karin
3950 příspěvků 8.6.12 12:30

Ty zdravotní ponožky ale určitě nejsou jen ke kotníkům a určitě nemají mít zařezávající se lem…

Ema_SN
148 příspěvků 8.6.12 14:00

Presne tak. Zarezaný lem by ešte zhoršil spomalený venózny (žilový) návrat, kvôli ktorému sa zdravotné kompresné podkolienky prevažne používajú.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 11:59

@MUDr.Lant
To, co má na sobě ten fialový UFOun, není pohodlné ani trochu. Ale třeba se to tak na Jupiteru nosí?

seymy
36 příspěvků 8.6.12 12:02

Navíc bych teda ani náhodou nechtěla vědět co to má za skvrnu na zadku ;-/

Karin
3950 příspěvků 8.6.12 12:05

No co, jel autem, má koženkový sedačky a zpotila se mu řiť…

MUDr.Lant
389 příspěvků 8.6.12 12:10

Nechci se „UFOna“ zastávat, ty kecky jsou strašné, celkově taky nic moc, ale myslím, že z těch dnešních fotek dopadl nejlíp a je jednookým králem mezi slepýma. Navíc, nevím, co by bylo nepohodlného na sukni, triku a mikině, ale každý to má jinak.
A k fleku na zadku, asi blbě vidím, ale myslím si, že to je jen nekvalita fotky, focení v metru mobilem většinou takto dopadá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 12:17
upřesnění

Tím UFOnem jsem myslela neidentifikovatelného ženomuže s prsama ve fialovém tričku. Takový převis se jen tak nevidí, ani v Ádru ne.

MUDr.Lant
389 příspěvků 8.6.12 12:52

Aha, Ty o voze, já o koze. Barvu trička s převisem jsem vyhodnotila na svém minikovi jako modrou. Můj komentář se vztahoval k fotce z metra, k ženě v sukni.

seymy
36 příspěvků 8.6.12 13:28

A já jsem s tím flekem na zadku zase myslela pána ve fialových kraťasech v Kauflandu :-) Takže nedorozumění na všech frontách.

Havruše
4 příspěvky 8.6.12 12:06

Připadá mi, že mladík na první fotce je v polovině převlékání do maturitního - má tmavé ponožky a oblekové boty - počítám, že ty kraťasy vymění za dlouhé tmavé kalhoty a na košili oblékne sako… co myslíte? Délka kravaty je již věc druhá.

Karin
3950 příspěvků 8.6.12 12:08

Třeba pak ještě poběží za někým, kdo mu tu kravatu správně uváže… (a nechá se učesat a utřít si pusu od jogurtu a tradá ke zkoušce!)

Petishee
51 příspěvků 8.6.12 12:13

Přesně tak, jinak by si nebral boty k obleku…

Dragowlin
262 příspěvků 8.6.12 14:01

Celý den takto chodil :) A recese to rozhodně nebyla. A kravatu mu spolužáci převázali…

christinka
91 příspěvků 8.6.12 12:07
No, fuj!

Díky, aspoň jsem ztratila chuť chodit mezi lidi ;D

Adivey
182 příspěvků 8.6.12 12:08

Možná muž v ušpiněných teniskách opravdu běhal v parchu atd. a vzal si ty boty schválně, ale proč je pak takhle vystavuje? Navíc při tomto posezu musel šťouchat kolenem vedle sedící slečnu. Chtělo by to trochu ohledů, nejen co se módy týče.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 14:06

Souhlas. Navic povazuju za nechutnost nekomu vnucovat miru sveho ochlupeni na nohach. A to jeste doufam, ze v tech kratasech nebylo videt dal. Je to hnus.

jancee
16 příspěvků 8.6.12 23:16

To jako že chlap, který má chlupaté nohy (což je většina, pokud si je teda neholí), nosit mezi lidi jedině dlouhé kalhoty, aby náhodou někoho nepobouřil mírou ochlupení na nohách? Trochu tolerance by to chtělo… (a tím samozřejmě nemám na mysli ty špinavé boty, na to fakt hezký pohled není, ale narozdíl od těch nohou se to dá mnohem lépe ovlivnit)

katango
1356 příspěvků 9.6.12 10:27

Chlupaté nohy ještě skousnu, i když leckdy s obtížemi; co se mu hnusí, jsou chlupaté hrudní(č)ky. Ať si sakra tu košili zapnou, kdo na to má koukat. Četla jsem, že ve starém Římě se muži, nejspíš patricijové, zbavovali porostu pomocí dvou lastur a taky to šlo.

jancee
16 příspěvků 9.6.12 12:09

S tím souhlasím. Sice se mi chlap s mužným porostem hrudi líbí mnohem víc než holátko, ale jen doma v soukromí nebo někde u vody (kde jaksi lze polonahé lidi čekat). Na to, jak to kdekomu cizímu leze z košile všemi možnými otvory (nebo ji rovnou nechá rozepnutou) třeba při procházce městem, taky nejsem zvědavá :-) (a většinou to tak vystavují ti, u kterých to zrovna moc k vystavování není).

Cimrwoman
42 příspěvků 10.6.13 14:45

Přesně tak, ale co mě doslova děsí jsou pánská trika s výstřihem, s i bez ochlupení tedy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.6.12 22:56

Jop, přesně tak. Podle bontonu, jako že tohle už dnes začíná být pro většinu neznámé slovo, by muž neměl nosit krátké kalhoty. Ani v těch největších vedrech. Bermudy se tolerují jen na pláži.

Lenkeos
29 příspěvků 8.6.12 12:11

Maturant je úlet, asi bych tomu i věřila, že se tak někdo vymódí na maturitu, když občas (nechci házet všechny do jednoho pytle) takhle podobně chodí „ajťáci“…Já jsem minule viděla týpka, který měl zelené triko barvy jako zvýrazňovač..k tomu takové kalhoty jako náš maturant, samozřejmě pod kolena a na nohou sandály a ponožky až do půli lýtek..v ruce samozřejmě igelitka s nápisem nějaké masny, sám měl docela nadváhu a max. do 30 let…Pantofle v obchodech vidím taky docela často, ale nemyslím, že by to lidi nosili pak i doma, oni to nosí jako „venkovní“ obuv do krámu, se psem, s košem…A poslední foto, no, co dodat, už jsem si několikrát všimla, že ženy nosí malé věci…i by nepůsobily vždy tlustě, ale to by musely mít triko o cca 2 velikosti větší…evokuje mi to narvané morče v plavkách…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 13:11

No tak „ajťáků“ se musím zastat. Můj přítel studuje FIT, sám si nakupuje jak oblečení, tak boty, doplňky. Ví jaké boty k čemu vzít, zásadně nenosí botasky k běžnému dennímu oblečení, nenosí sportovní batoh. A co znám jeho spolužáky, tak 99 % z nich se obléká slušně. Nepopírám, že existují i tací, kteří se co je rok dlouhej nemyjí, nosí vytahaný trička, botasky, neholí se atd. Ale to jsou opravdu jen výjimky, navíc takoví většinou ani do společnosti nechodí. A to, co jste viděla vy, na to vsadím krk, že to IT nebyl, protože je s igelitkou nikdy nepotkáte ;)

Atlacoya
2790 příspěvků 8.6.12 14:53

Pravda, studenti IT mají nějčastěji brašnu na notebook, kteoru pak používají jako univerzální zavazadlo.

blacken
2464 příspěvků 8.6.12 17:23

Bydlím s ajťákem a fakt igelitku nosí taky…a není jedinej, kterého znám. Brašnu na notebook přes jedno rameno a „sváča“ v igelitce - nejlépe nějakej salát a párky…o oblečení raději nemluvit

bestia
2300 příspěvků 8.6.12 12:24

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:28

top topic
967 příspěvků 8.6.12 12:25

To je nějaká nová móda, že když mám špek na břiše, tak ho podkasám, aby vypadal ještě větší a nikdo ho nááhodou nepřehlédnul? Tak to jsem zase asi mimo:-) Nikdy dřív jsem si toho nevšimla, až poslední dobou se s tím snad roztrhnul pytel. Dtto silonkové ponožky ke krátké sukni na mladých holkách. Že to mívají na sobě starší ženské, na to už jsem zvyklá, ale vidět to na mladé holce, s hezkýma nohama, to mě fakt hlava nebere.

yoshimi
9 příspěvků 8.6.12 12:30

Můj spolužák přišel na písemné v havajských šortkách a havajské košili se slovy, že státní maturita je stejně blbost, tak se kvůli tomu přece nebude oblékat slušně. Tragédie, prostě tragédie.

RoyalistGirl
75 příspěvků 8.6.12 14:14

Tak v tomto se asi škola od školy liší, ale u nás na poměrně konzervativním gymplu se na písemnou část maturit (státní ani školní) nikdy ve společenském nechodilo… Neříkám v kraťasech nebo něčem uváleném, ale třeba pantofle většina lidí měla, neboť se ve škole vyžadovalo přezouvání… Takže to bych neodsuzovala. U ústní části je to samozřejmě jinak.

blacken
2464 příspěvků 8.6.12 17:26

Asi tak - u nás se taky na písemnou neřešilo, kdo jak přijde. Dress code byl až na ústní… Mám dojem, že většina přišla v džínách, ale kraťasy a kapsáče tuším nebyly…

yoshimi
9 příspěvků 8.6.12 23:45

u nás je tak nějak zvykem si vzít aspoň košili a kalhoty x šaty nebo sukni

Arvari
49 příspěvků 8.6.12 23:35

Ale tak zase vyjádřit názor na státní maturitu oblečením, to bych za tragédii nepovažovala. Na vyjádření názoru má nepochybně nárok…

yoshimi
9 příspěvků 8.6.12 23:47

stejný názor měli na maturity asi všichni… ono asi vážně záleží na škole, u nás se učitelé při pohledu na něj chytali za hlavu


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 12:33

Ohledně oblečení k maturitě bude spíš problém v tom, že „mladí“ nejsou absolutně zvyklí chodit někam SLUŠNĚ a VHODNĚ oblečení. Je bohužel běžné navštěvovat divadlo atd. v džínách, a tak „nějaká“ maturita přece není důvodem odít se nějak lépe:-(
Bohužel kurzy tance a společenské výchovy už se jaksi nenosí.

Harmonika
244 příspěvků 8.6.12 12:37
poslední fotka

Líbí se mi barevná kombinace slečny v sukni z poslední fotky, kdyby místo tenisek měla bílé baleríny (beru v potaz, že tenisky má kvůli pohodlí), přivřela bych oči i nad tím, že vršek je nejspíš mikina. Barevně by to bylo skvělé… Říkám si, že je opravdu škoda, že potenciál dokáže někdo zabít teniskama, přitom by stačilo tak málo, aby výsledný outfit byl minimálně na pochvalu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 12:38
Fakt to existuje!

Škoda, že jsem na SLAVNOSTNÍM předávání maturitního vysvědčení mého syna neměla odvahu fotit! Poslala bych vám úžasnou fotku buřtovitého učitele s bílou košilí kde mezi pnoucími knoflíčky prokukovalo chlupaté bříško a v kapsičce od košile se tísnilo cca 20 propisek…Jako doplněk bych přibalila „pančelky“ ve fialovozeleném otfitu, všechny s oživeníčkem…všechno z Prahy :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 12:46
Moje poprvé

brouzdala jsem po různých stránkách o módě a módní policii, protože jsem byla znechucena tím, co běžně potkávám na ulicích…o to horší to bylo v kanceláři u kolegyň…
A najednou to přišlo…MÓDNÍ PEKLO s pekelnicí snad nejpekelnější a škodolibý škleb na mé tváři, když jsem zahédla první článek…byl o krajkách…dojetí z krajkového pojetí střídal hysterický smích a křeč…tento pekelný web jsem si zamilovala a dnes se odhodlala napsat svůj názor…
Takže tedy…NECHÁPU jak si ten „kluk“ na první fotce může vzít k maturitě takové HADRY, otřesné HADRY, nechápu jak si je vůbec může vzít na sebe…nejen k maturitě, ale kamkoliv…druhá fotka, která jakoby volala, že ten muž absolutně rezignoval na své mužství a je mu to jedno, hlavně, když v lednici bude braník, kud bůčku a v televizi fotbal…OHAVNÉ!!! Paní ve fialovém by mohla být možná jeho sestra…vypadá to na podobnou (ne)módní výchovu..
Hrozně mě to uráží! Uráží mě, že většina českých žen a dívek a dam na sebe nedbá a je jim to fuk…Mají ošklivé neupravené vlasy, okousané nehty, na nohách plíseň a v šatníku mnohdy pouze ohavné příšernosti, které si netroufám označit jako oblečení…

Tak…hned je mi líp…a dnes se těším do města a budu fotit ty šílenosti a tu největší pošlu téhle zapeklité Pekelnici, která to tu má pod palcem…

Petishee
51 příspěvků 8.6.12 14:32

Probůh, tak hlavně doufám, že nejsi od nás :lol:


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 07:45

Pochybuju o tom, že některá z mých kolegyň nebo dokonce kolegů by na tyto stránky lezl… :)

NikaNaomi
4 příspěvky 8.6.12 12:49
Maturita u nás

autor fotky neznámý, stáhnutá odtud : http://humanitas.rajce.idnes.cz/Maturita2012/#…
Slečna je z mého ročníku, z vedlejší třídy a takto opravdu šla k maturitě… eště dodávám, že to udělala… Musela sem se podělit!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 12:54

Ehm to při oblíkání zapoměla, že jde k maturitě?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 13:02

Na naší škole předem vyhlásili, kdo nepřijde adekvátně oblečen, k maturitě ho nepřipustí. Žádné výrazné faux pas se nekonalo. A pak, že to nejde :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 14:53

přesně, u nás se v riflích k matuře taky nesmělo a třídní nás tenkrát upozorňoval, že jestli si nějakej kluk vezme kraťasy, tak s ním vyrazí dveře. ( A jak to tenkrát těm našim chlapcům v těch kvádrech slušelo:)

Parwi Nawari
353 příspěvků 14.6.12 10:40

Nám byly už na základce vštěpovány základy dobrého vkusu - třídní se s námi přátelsky a nenásilně pobavila o tom, v čem jít do divadla. Mluvila o kalhotech z nějaké hezké látky, halence (ne triku) a slušné obuvi. Měli byste jít v něčem, v čem normálně do školy nechodíte, říkala. S kamarádkou jsme se sice smály, že bychom mohly jít třeba v pyžamu, ale efekt to mělo - do divadla nešel v džínách a v teniskách nikdo a když téměř stejná sestava maturovala, kluci měli obleky a holky pěkné letní šaty nebo kostýmky. Tohle je humus, být dotyčnou, tak bych se styděla.

Karin
3950 příspěvků 8.6.12 13:11

Takhle vykrášlená bych nešla snad ani do hospody… No ale jestli u té zkoušky nějak významně intelektuálně zasvítila, tak bych jí nedostatek vkusu možná odpustila :)

Grete
800 příspěvků 8.6.12 13:17

Říkám si, jestli nepočítala s tím, že bude u maturity sedět, a bude jí tedy vidět jen od pasu nahoru ;)

Karin
3950 příspěvků 8.6.12 14:37

I tak… Nemá doma halenku a sukni? Nebo nějaké jednoduché šaty? Jak se takováhle slečna oblékne, až půjde na pracovní pohovor? Nebo co kdyby musela někomu na pohřeb? A co nedejbože promoce? Dáma prostě musí být základně vybavená na společenské události, mít v šatníku dva tři formální kousky a jedny lodičky, i když je to jinak džínotričkařka… :)

I když u těchhle lidí asi není základní problém v nevybavenosti šatníku, jako spíš v nevybavenosti hlavy. Slečna si - nic ve zlém - asi myslí, že ten svetřík a topík s glitry jsou dostatečně společenské, a že proč by se trapně rvala do sukně, když holky říkaly, že jdou taky v riflích, a je přece důležitější, co má v hlavě, a že se musí hlavně cítit pohodlně, aby odvedla požadovaný intelektuální výkon…
A můžou za to maminky, které dcerky vůbec nevedou k tomu, že určité situace vyžadují určitý typ oblečení. A že je to pravda odvěká, že šaty dělaj člověka.

DanielaS
5290 příspěvků 8.6.12 16:34

Sebekriticky podotykam, ze ja jsem k maturite opravdu NEMELA slusne, klasicke obleceni. Nikdo se o to vcas nezajimal, me to v tom uceni nenapadlo, do „velkeho“ divadla jsem v puberte nepachla, na pohrbu jsem chvalabohu mezi tremi a petadvaceti lety veku nebyla… Nastesti jsme mely s maminkou priblizne stejnou postavu, tak jsem rano v den zkousek dostala pridelene jeji kalhoty a sako. Jinak nevim nevim, jak bych se byla vymodila.

Sibyla
2646 příspěvků 9.6.12 00:10

Ach, blahé vzpomínky na mládí! Já si k maturitě ušila šaty: sedlo a ramínka ze široké bavlněné krajky, a do toho jsem nabrala asi 10 m tenounké technické fáčoviny (fáčovina se nosila a nějak nebyla k dostání) a celé obarvila na vínovo. A ještě jsem si vyrobila bílé kubistické šperky. No, byli jsme výtvarná škola… Ale pamatuji, jak jsem se cítila, když mě holky chválily, a dokonce, při obhajobě maturitní práce, když mi předseda komise cosi vytýkal, a řekl: „Přece máte výtvarný smysl, ne? Ty krásné šaty jste si asi šila sama…“ náš starý, přísný profesor vpadl: „A šperky si taky dělala sama!“
Myslím, že všichni kluci tehdy byli v oblecích.

katango
1356 příspěvků 9.6.12 10:31

na VŠ jsem dělala zkoušku z radiologie a nukleární medicíny v šedofialových šatech se savovaným rozpitým vzorem, na krku medailonek s fialkou zalitou do dentakrylu (vše vlastní výroba) a na hlavě 2 copánky připevněné nahoru sponkami. Pan profesor Koutecký to ohodnotil kladně (a ještě ke všemu jsem to uměla).

Příspěvek upraven 09.06.12 v 12:43


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.12 13:22

Neměla jste spíš mít olověnou vestu? :-)

katango
1356 příspěvků 10.6.12 18:36

Pan profesor byl vždycky noblesní (smajlík). Zklamu vás, zkoušky jsme skládali v nějaké učebně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 01:10

Dcera na zkoušky na medicíně chodí oblékaná sice ve společenském oděvu, ale nějakých šatiček, které by vzbuzovaly víc pozornosti, se varuje, protože zejména zkouší-li žena, mohla by to brát tak, že studentka víc dbá na to, co má na sobě, než na to, co má v hlavě. A odveta ve formě vyhazovu na nějaké maličkosti by na sebe věru nenechala dlouho čekat. :-(

katango
1356 příspěvků 14.6.12 10:16

No, tohle bylo před víc než třiceti lety; byl velký problém vůbec na sebe něco sehnat.

Lenicka07
74 příspěvků 9.6.12 08:05

Toto určitě je peklo. Ale příjde mi, že vrch je jakž takž vhodný, spodní část oděvu ne. Je to jako by to byla fotomontáž ze dvou fotek. Stačilo by si vzít obyčejné černé kalhoty (ty snad musí mít každý odpůrce sukní) a nějaké jednoduché černé boty a výsledek by byl o 100 procent lepší.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.6.12 18:20

Musela sem se podělit!

Pokud jste to musela udělat pod pohrůžkou, nestyďte se, nebojte a rozhodně konktaktujte Policii ČR. Bude to chtít sice trochu sebezáporu, protože policisté chodí opravdu hrůzostrašně oblečeni (skoro bych se až nebál použít termínu „uniforma“, či zde oblíbeného „modráky“), ale máte slušnou naději, že vám od nátlaku násilníka pomohou. Za tu trochu módního sebezáporu to stojí, držím palce!

Příspěvek upraven 09.06.12 v 18:20


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 12:52

Ouh ta první fotka je opravdu … no nemám slov radši …

Kde je focena ta druhá fotka? Jestli v Plzni, tak to bych možná toho chlapa poznala. U něj je podobnej úbor zcela normální a v práci nemá problém pracovat klidně v pyžamu .. jo a nosí walkman (jo walkman, né diskman, nebo mp3) na krku s nějkaýma šílenýma sluchátkama za 39,–

Příspěvek upraven 08.06.12 v 12:55


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 18:52
re:

Je to foceno v Kaufu v Kadani.
A ne, paní ve fialovém, nebyla těhotná…
A ještě k pánovi v „pyžamu“, byl na nákupu se ženuškou a děckem- chlapeček, tak 5 let a všichni tři byli úplně stejní, doslova stejní, jen výškou se lišili. U ženy mi chvilku trvalo zjistit, že je to žena, vypadala spíše jako pánův bratr.
(Chci upozornit, že to nepíšu, jako výsměch, spíše mi to připadá smutné, že na sebe někdo natolik kašle, že takhle dopadne. Jak to, níže, někdo píše, hlavně že je Braník a bůček v lednici,to odpovídá)

Grete
800 příspěvků 8.6.12 13:03

Já bych se dámy ve fialovém drobet zastala. Ona má tzv. „mužský typ obezity“, což je u žen méně obvyklá forma. Tuk se jí ukládá na břiše, nikoli na na bocích a na stehnech - všimněte si jak má hubenej zadek. Není divu, že je pro takovou ženu nejjednodušší vyřešit to jako chlap s pivním pupkem, koupit si kalhoty, které zapnu pod břichem. Kdyby si koupila kalhoty s odpovídající velikostí přes pas, budou jí plandat na zadku i na stehnech, pomohl by leda nějaký extra strečový materiál.
U mě má body za to, že muffiny přikryla, oblékat takovéhle jablko není žádná sranda.

Karin
3950 příspěvků 8.6.12 13:48

Mužský typ obezity (s výraznou tvorbou zásob viscerálního tuku) býval dřív skutečně u žen výjimečný, ale dnes je stále častější, stále více žen má „panděro“… Do určité míry se to dá řešit kalhotami s vysokým pasem (podobný střih jako těhotenské kalhoty), ale pokud je to už tak velké břicho, že se nevejde ani do takových kalhot, tak už by to dotyčná rozhodně měla řešit, protože viscerální tuk je ukazatelem rizikovosti, signalizuje významné riziko kardiovaskulárních onemocnění, aterosklerózy, ischemické choroby srdeční, infarktu, cévních mozkových příhod atd. atd. … Tam už je problém s oblékáním druhotný, v první řadě jde o zdraví a o život.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 14:11

lidé, kteří jsou schopní se takto vyžrat, ale asi zdraví zas tak neřeší ;)

libuse.lei
15 příspěvků 8.6.12 14:21

A nemůže být těhotná? Také jsem na ty disproporce koukala a určitě tam nějaká kila navíc budou, ale to břicho podle mě nebude jen tuk, v tom musí být i další člověk…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.6.12 13:03

Souhlasím, minimálně to nabírání trička v oblasti břicha se dělá pro těhotné. Nevím, jestli by si někdo netěhotný koupil triko, které z něho těhotnou stoprocetně - z jiného úhlu pohledu. Z jakéhokoliv důvodu (ať už přejídání nebo hormony) přibrala celkově, tak už přemýšlí o koupi speciálních kalhot, ale ještě se k tomu nedostala. Nezastávám se jí, to jenom to triko …

Grete
800 příspěvků 8.6.12 14:24

Já bych spíš řekla, že dříve bylo obecně méně obézních lidí, takže bylo logicky i méně „mužsky“ obézních žen - v celkovém počtu obézních žen budou pořád tvořit menšinu. Ale máte samozřejmě pravdu, že tohle je výrazně rizikový typ obezity, viscerální tuk je svině.
Na těhotenství to nevypadá, to by byla paní těhotná i „dozadu“.

Příspěvek upraven 08.06.12 v 14:30

Petishee
51 příspěvků 8.6.12 14:36

Přesně nad tím jsem přemýšlela, že na takovou postavu se asi blbě shání kalhoty, které by tenhle efekt nedělaly…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 17:53

@Petishee Na takovou postavu se hlavně má navléct volná košile nebo halena, která splývavým efektem zakryje muffina. Kalhoty pod ní mohou být pak jakékoliv. A le zásadně nic, co obepíná.

nutrie
8 příspěvků 8.6.12 13:20
nutrie

Když vidím ty slečny v obtažených tričkách, jsem ráda, že mne v mládí poučovali, že tlustší člověk má mít volnější oděv - myslím ten horní. Takže, i když jsem v peklu četla opak, jsem už stará tlustá vražda a k rovným kalhotám nosím ty volné stanovité tuniky. Sice mi to možná přidá opticky kila, ale nikde se nerýsuje mých několik břich. Nevím, co je podle Vás horší zlo, ale mně připadá estetičtější ta stanovitost. Samozřemě, že nejlepší je zhubnout, na tom už přes rok pracuji, ale jde to pomalu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 14:16

Treba takova kosile, ktera se nosi dovnitr kalhot, vypada naprosto skvele. Neni to stan a ani obepaty burt. A hned vypadate, ze vas zivot bavi. ;-)

Sibyla
2646 příspěvků 9.6.12 00:12

Teď jsem někde četla, že když těsné kalhoty, tak volný top - a naopak.

Jiná Realita
13791 příspěvků 8.6.12 13:57

nemůžu se zbavit pocitu, že problém otřesně oblečených maturantů není jen jejich…ale i té školy.

jaká je asi škola, která pustí k maturitě studenta v kraťasech a se směšnou kravatou (že by jí bylo líto duševně chorého?) nebo krasavici v teniskách na běhání a džínách?

MUDr.Lant
389 příspěvků 8.6.12 14:03

Škola tak akorát může říct, v čem by měli přijít a v čem naopak ne. Může do nich celé 4/6/8 let vtloukat při různých příležitostech, jak vypadá vhodný oděv, ale nemůže někoho v den maturity otočit ve dveřích se slovy „nejste vhodně oděn, přijďte v září“ - bohužel.

Jiná Realita
13791 příspěvků 8.6.12 14:14

vážně? a proč ne? vždyť pokud někdo přijde nevhodně oděn do vyučování, vyhodit ho mohou…nebo se mýlím?

MUDr.Lant
389 příspěvků 8.6.12 14:19

Bojím se, že mýlíte. Nedovedu si představit na základě čeho by své rozhodnutí maturitní komise/učitel hájili u soudu. Navíc, kde je přesně definováno, co je a co není vhodné, nikde.
Jediné, za co by asi studenta mohli vykázat z výuky by bylo mravní ohrožování mládeže, takže pokud by do třídy naklusala nějaká domina a nebo pracovnice z Perlovky, tak možná.

Jiná Realita
13791 příspěvků 8.6.12 14:23

vnitřní předpis školy? ale jen hádám. ze školy jsem již pěknou řádku let :)

RoyalistGirl
75 příspěvků 8.6.12 14:29

Ano, ve školním řádu bývá nějaká nic neříkající věta o přiměřeném oblékání, ale myslím, že se to nijak vymáhat nedá, pokud žák nepřijde do školy nahý :D A určitě to není nic tak právně závazného, aby kvůli tomu mohli někoho vyhodit ze školy nebo od maturity.
Na druhou stranu je to asi dobře, dokážu si představit některé frustrované učitelky, jak by se vozily po žačkách s nalakovanými nehty nebo o 2 cm kratší sukní apod… :(
Já vám nevím… Buď ať je to dané jasně (např. v laboratoři, při tělocviku, školní uniforma..), nebo holt občas uvidíme pár nevkusných modelů, ale nebudeme kvůli tomu omezovat svobodu všech ostatních.

Příspěvek upraven 08.06.12 v 14:33


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 16:01

Nápodobně. U nás nechtěla ředitelka pustit k maturitě slečnu, která měla džínovou sukni, roztrhané (úmyslně) punčochy a skejťácké botasky. A naprosto to chápu. Je to vyjádření absolutní neúcty k autoritám i škole jako instituci. A nemohu se zbavit pocitu, že je to i věc výchovy. Matky i ženy, které diktují (ba i nakupují), co si má jejich syn/manžel/bratr obléknout - to mi přijde nedůstojné pro obě strany. Copak jsou tihle výše popisovaní nesvéprávní? Není to spíš lenost? Jsem vděčná za ty, kteří ví, co je vhodné vzít si pro jakou příležitost a maximálně přijdou s otázkou, jestli je na tuhle a tuhle příležitost lepší ta či ta kravata…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 12:33

Ja myslim ze v kazdej skole sa najde nejaky „uleteny genius“, co sa sprava divne, nechape spolocneske suvislosti, co je vhodne a co nie, ale pritom ma dobre vedomosti. Moze za tym byt aj nejaka nezistena diagnoza, napr. aspergerov syndrom. Je fajn, ze ucitelia takych ziakov uz poznaju, a nevyhodia ho len preto, ze je nevhodne obleceny. Ak je to skutocne takato diagnoza, tak tam nic nezmozu ani rodicia, darmo sa budu snazit, rozne nepisane spolocenske pravidla, co je vhodne a co nie, su pre tychto ludi uplne nepochopitelne a donucovanie moze vyvolat velku agresivitu. Toto mohol byt celkom lahko podobny pripad.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 13:00

Fantastický příspěvek, smekám!

Ano, ten člověk může mít klidně aspergerův syndrom. A my se mu tady posmíváme bez jakéhokoli zájmu o širší souvislosti jeho života. Stačí nám fotka a máme jasno. Kolotoč inkvizice se roztáčí.

Karin
3950 příspěvků 11.6.12 15:13

Ale no tak… To bychom správně měli zrušit Módní peklo, protože nemůžeme vědět, jestli ten vagabund na fotce nááhodou nemá Aspergera nebo nějakou jinou specifickou poruchu, kvůli které se nemohl normálně obléknout…
Podívejte - kolik % (‰) jedinců v populaci trpí specifickou poruchou typu Asperger a kolik % lidí prostě jenom nemá vkus? :)
Tady není nikdo, kdo by se chtěl pošklebovat nemocným lidem. Já jsem absolutně přesvědčena, že tady není nikdo, kdo by byl schopen sem vložit fotku nějakého děsně postrojeného autisty a napsat k tomu: „podívejte se, jak příšerně se oblíkají autisti“ a není tady nikdo, kdo by byl ochoten v takové diskusi pokračovat a kopat do lidí, kteří jsou nemocní a to oblíkání prostě „nedávají“…
Tady se prostě jenom bavíme o tom, jak se lidi neumějí oblíkat. Pokud mi řekneš, že toho maturanta z první fotky osobně znáš a že je to kluk trpící Aspergerovým syndromem nebo něčím podobným, tak se chytím za nos a řeknu „aha, tak to potom jo,“ a vzkážu mu přes tebe upřímnou omluvu. Ale prozatím vycházím z toho, že se prostě jenom neumí oblíknout… :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 18:18

1. a zeptal se někdo na začátku diskuse práskače s práskačkou, jestli ten chlapec náhodou trochu pomalejší není, aby vyloučil, že se bude posmívat takovému člověku? Nemám ten pocit.

2. a když se lékaři rozhodnou, že „neschopnost vkusně se oblíct“ bude diagnóza, tak Ada peklo zruší, protože nemocným lidem se přeci nikdo nesměje?

3. řešení už jsem psal jinde: posílejte svoje historické fotky a klidně se mohutně smějte nad tím, co jste vy byly kdysi (ne6 jste objevily Peklo) schopny nosit. Nebo posílejte fotky lidí, které se dopředu zeptáte, jestli jim to nevadí.

Kerstin
516 příspěvků 11.6.12 18:48

People of Wallmart znáte, vkusovode?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 18:59

Díky Peklu znám. A co?

Kerstin
516 příspěvků 11.6.12 19:41

Jim jste psal taky?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 19:51

Ne.

Karin
3950 příspěvků 12.6.12 09:27

No jo, tak jsme prostě hnusné, protože se smějeme postiženým. My jsme s tím smířené, tak se s tím taky smiřte, jinak se budete zbytečně trápit…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 14:10

‚Co lidská duše uprostřed toho karnevalu povrchu, zrcadel, image, outletu, outfitu, blyštění?‘ JS

… A vážně. Nevím, jestli bych cítila jako větší peklo mít v devatenácti chlapce, co si obleče otahanější mikinu a parku, třeba, anebo chlapce, který fotí jiné chybně vystajlované jedince ve svém okolí s tím, jak se těší, jak to doma večer se slečnou stáhnou a pošlou simultánně na ty internety :o) Nic proti kultuře oděvu ani kultuře jiné, ale tak nějak jsem vlastně ráda za to, že již nejsem ve věku, kdy by se mne tyto veci nějak více dotýkaly. Upřímně. Na jedné straně obsedanti z módních blogů, jinak též marketingové plochy zdarma, na straně druhé extrémní případy, jako ten pán s kravatou.

Kde je nějaký blog o módě pro normální lidi, kteří se cítí být tak nějak uprostřed spektra a už je nebaví muffinci, ale ani blogerky v kombinaci plisovaná sukně a průhledná košile…?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 14:16

Založte si ho, jeho návštěvnost bude v jednotkách přístupů za měsíc. Ztrátová záležitost vyloženě.
Ale jinak s vámi souhlasím, nedokázala bych fotit lidi, aby se jim někdo pošklebovat. Čímž nechci tvrdit, že si jich nevšimnu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 14:22

Ale však ano, vemte si z toho co potřebujete.
Když máte delší džíny, raději si je zkraťte než za sebou tahat vorvaně. Že má člověk dbát hlavně na čistotu a vůni, protože svou zapařeninou rozhodně své okolí nepotěší. Že existuje x lepších variant jak oblékat tělo větších velikostí, atd. atd.
Berte ho jako inspiraci, protože alespoň člověk začne přemýšlet and tím, co si bere na sebe.

Dragowlin
262 příspěvků 8.6.12 14:25

Přeji pěkný den. S přítelem chodíme zcela běžně oblečení. Žádný stajling apd. To opravdu ne. A nefotíme lidi v nestajlových oblečcích. Proč by? Ale tato kombinace pro maturitu se zdála(nejem nám) poněkud… nevhodná a tak jsme chtěli poukázat že i takto se může k maturitě :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.6.12 18:32

který fotí jiné chybně vystajlované jedince ve svém okolí s tím, jak se těší, jak to doma večer se slečnou stáhnou a pošlou simultánně na ty internety

Je potřeba to vidět z pohledu vztahu těch dvou. Pokud by to byl společný koníček, mohlo by to vztah velmi utužit a stát se společným tématem na dlouhá desetiletí strávená ve svazku manželském. Bylo by lze to pojmout i např. jako formu předehry:

 • Hele, miláčku, co jsem dneska ulovila! [ukazuje fotku v mobilu]
 • No fffffffuuuuuuuuuj! jak to někdo může vzít na sebe?! To - je - hnus! A vidíš toho muffina, jak čumí z modráků s vorvaněm, no TO - SNAD - NE!
 • No řekni, vzal by sis tohle na sebe?
 • Děláš si LEG - RA - CI? A hele, co jsem ulovil já [na notebooku ukazuje záběry pořízené skrytou kamerou]
 • No bbbbblllllééééééééé, takhle se snad obléká dáma? Co to má TO ONO na sobě za H - A - D - R - ? - !
 • Mám to tam poslat?
 • Musíš!
 • Ve jménu lidstva!
 • A Vkusu!
 • Bez HNUSU!
 • Pokračuj!
 • Ještě!
 • Je to tam!
 • á-á-á-á-á-á-áááááá

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.6.12 18:37

jinak též marketingové plochy zdarma

Zdarma? No…

Příspěvek upraven 09.06.12 v 18:38

Lála_druhá
471 příspěvků 11.6.12 08:12

amforka: No já nevím, ale doteď jsem si myslela, že právě tohle je ten blog pro „normální“ lidi, co se týče oblékání. Z diskusí a komentářů se dá usoudit, že řada lidí je na tom tak nějak stejně - přemýšlíme, co si dáme na sebe v kontextu k tomu, kam jdeme a za jakým účelem (jestli jdu na túru, na nákupy, na jednání nebo do opery je rozdíl) - ale určitě se najde „špatný den“, kdy by si MP smlslo :-)
A mimochodem, to, že se oblékám většinou spíš na pochvalu, je zásluha matky, hlavně to, že jsem za roky svého dětství a dospívání odkoukala, jak chodí oblékaná do práce etc. Ne že by mi dělala denně přednášky, co se kam nosí. Ovšem přijít takhle k maturitě je faux pas.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 14:33
Trochu moc

Tak nějak už mě tyhle články nebaví. Na začátku to byla zábava a bylo to něco originálního a vtipného, ale teď už se mi to zdá mírně ohrané. Měli bychom se všichni smířit s tím, že blbě oblečení lidé v tomto konzumním světě existují a nějak to přejít. Ale což, pro web je to jen další článek navíc, co je velmi rychle a bez jakékoli přípravy hotový, že ;) Jestli je tohle blogerské umění, tak to teda nechápu. Lepší jsou poučné články, ty mě baví moc, fakt. Ale tyhle pekelné street view už nee…

Ver
53 příspěvků 8.6.12 14:46

Proč mi jen ten stín na modrých „trenclích“ pána připadá jak kdyby sedl do něčeho mohrého? :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 14:55
tož dneska se podařilo

maturant, no kravata je jen zlomek, co to má za šustky, no dobře, asi bylo teplo, košile dovnitř, kdyby byla venku, nehodí se to na událost tohoto formátu, no a kdyby byla náhodou zimečka na lýtka, tak to podtrhneme nebezpečně vytaženejma fuskama, byla by škoda ty nové lakýrky zakrývat, jistě stály hodně peněz, takže tyto „kalhoty“ jsou optimální. No myslím,že když ho mamka ráno se svačinkou posílala k maturitě, že se jí zaleskla v oku slza, jo slza hrdosti,tak ten náš malej medvídek už maturuje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 15:54
recese?!

To první bych nečekala, že jde fakt na maturitu - není to recese na poslední zvonění? Pán na další fotce… tiše zvracím. To snad není možné. Paní na další fotce - její kalhoty se mi moc líbí, jen bohužel nevychytala velikost - proti šířce kalhot nemám zbla, ale ta délka není ani 7/8, ani 3/4, ty jsou prostě krátké a tečka. Asi čeká velkou vodu. Outfit se sukýnkou je super, jen pravda ty boty mohly být čisté. Nebo modrobílé mokasínky…

Chany
932 příspěvků 8.6.12 16:29
Mazec, fakt

Maturant v šusťákových utíkáčkách, košili a kravatě délky lžíce na boty je vskutku nepřehlédnutelná figurka! Dost mě pobavil.:-D Kombinatorika obdivuhodná- asi jako plesovky doplněné gumáky, tepláky vylepšené halenkou s fižím…:-D

Acrobaleno
1058 příspěvků 8.6.12 17:10

Nebudem tu písať „fuj to je peklo“ alebo „hnus“. Len by ma zaujímalo, prečo sa tí ľudia nevidia. Alebo ich to ani netrápi?

janiiiv
781 příspěvků 8.6.12 18:26

Ten maturant ve mně budí dojem, že kalhoty mu maminka večer přežehlila a zavčas je neuklidila, měl v nich jít odpoledne okopávat zahradu a on je na sebe navlíkl místo společenských kalhot. Košili uzmul ze skříně tátovi a kravatku mu pořídili na tetinu svatbu, když mu bylo osm a on nějak nezaregistroval, že od té doby trošku povyrostl, zato kravata ne.
Pamatuju si, jak jsem byla jako maturantka div živá z jedné spolužačky - na ples došla v hadrovitých malých černých, k tomu lesklé silonky výrazně tmavšího odstínu, než její pokožka, a bílých sandálech na polenovitém podpatku (jak jinak nazvat ten obrovský tlustý široký podpatek?), vlasy do culíku a make-up klasický jako běžně do školy; na zahajování maturit, kam dorazilo těch cca 60 maturujících, z nichž mnozí dojížděli i 30 km a přijeli ve společenském, i když ten den nematurovali, přišla ona jakožto místní v černých kapsáčích. Ani po šesti letech jsem stále nepochopila.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 18:37

asik že chtěla být takovej ten správńáckej diblík - „děvče od vedle“…

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 8.6.12 19:01

Paní ve fialovém topu se mně, a asi nejen mně, zdá býti těhotná. Nejspíš ještě nekoupila těhotenské oblečení „Ještě se do toho narvu, větší gatě si koupím až za týden, 14 dní.“. Co se týče níže zmíněného „těhotenství i na zádech“, není výjimkou, že se některá děvčata, v období očekávání potomka, obalují izolační vrstvou kolem celého středu těla.

janiiiv
781 příspěvků 8.6.12 19:08

@Beruska bez tecek Nemyslím si.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 19:20

ta první fotka mě srazila ze židle a zadupala do země :D achjo, je to spíš smutný než vtipný

manitram
21 příspěvků 8.6.12 20:20

Mně přijde, že ten maturant musí být třídní otloukánek, který přijel do školy na kole z vedlejší vesnice, chtěl se pak ve škole převléct do obleku, ale zákeřní spolužáci mu sebrali kalhoty a sako a vyměnili kravatu. Nechápu totiž tu kombinaci hrozné kalhoty - vhodné boty a dlouhé černé ponožky, obvykle to totiž bývá naopak (oblek a k němu tenisky). Jestli je to otloukánek, tak s ním soucítím, jinak mi to ale přijde jako neúcta ke komisi. Neříkám, že by se za to mělo od maturity vyhazovat, ale dopřála bych takovým studentům alespoň chvíli nejistoty a pořádnou přednášku o vhodném oblečení. (U zkoušek na vysoké je to pak trochu jiné a záleží i na zvycích na konkrétní škole, ale podle mě minimálně maturita a státnice si ten oblek zaslouží.)

analfabet
50 příspěvků 8.6.12 20:32

Týjo, přesně ty „kalhoty“, co má maturant, mi maminka koupila u Vietnamců asi před 12 lety. Strašně jsem je nenáviděla, pak je po mně donosila babička ke slepicím. Vzít si to k maturitě je takový úlet, že už mě to ani nepohoršuje. Spíš nechápu, že má někdo zrovna v ten den na úlety náladu. To já teda neměla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 20:34
maturitní ohoz

Ta první fotka je podle mě recese…a ten kluk se někde chechtá, jak si ze všech udělal dobrý den


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 20:50

@lilip
No ale teď zkreslujete a ohýbáte moje tvrzení, že. Napsala jsem jen, že vinit rodiče dospělého chlapa za to, jak on se obleče, nelze. Nepustit z domu nelze. Zabít nelze. Vyjádřit názor lze.
Je pravda, že já z toho, že by mě mé děti poslouchaly, žádnej plezír nemám. Já chodím oblékaná velice dobře, to mi věřte, můžu si to dovolit, jak ale chodí mé děti, prostě neovlivním. Ale netrápí mne to tolik, oni z toho vyrostou. Vlastně jeden už vyrostl, dokonce si chudák přivydělává jako model, za což se trochu stydím vlastně. Je to nečekaný obrat.

noemi
1645 příspěvků 9.6.12 00:23

Tak nevím, tak jsem asi z té první fotky nějak v šoku… Asi nemám dostatečnou fantazii, protože by mně ani ve snu nenapadlo, že se takto může někdo obléknout… Pokud bych u té maturity byla v komisi, aby bych měla nutkání toho dotyčného vyhodit, když se není schopen ani přiměřeně obléci.

notrends
514 příspěvků 9.6.12 16:33
tak to asi nemá být

já jsem to pochopila že se převléká do obleku a přišel v kratasech. To by si přece normální soudný člověk nevzal na sebe a ještě k maturitě. Má oči a vidí co nosí oststní a taky je snad ve škole poučili o co jde.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.6.12 08:27
Realita

Dobrý den,
obávám se, že žádná z uvedených úvah v případě první fotografie neplatí, „správné“ kalhoty mu nikdo neschoval, ani nejsou v baťohu, ani je nikde nezapomněl.. Zároveň si troufám tvrdit, že se v tomhle ohozu odebral maturovat s plným souhlasem a vědomím matky. Uvažuji ve smyslu, že sama takové běžně nosí (viz. několik článků nazad na „3/4 téma“, tak proč by je její hoch nemohl vzít k maturitě? „Jiný prostě Standa nemá, tyhle docela ujdou (nejsou to džíny), vezme si k nim košili, kravatu a černý boty a bude to, jakýpak s tím fraky“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.6.12 09:21

@runningfox
s každé slovo, kterým jste do této debaty přispěla bych podepsala. Také mne život naučil. Také už vím, a těm silně kategorickým soudům se mohu pousmát.
Z pomlouvaného týpka časem může vykouknout uznávaný vědec a my budeme jen zírat. Tak jak jsem to já zažila na své škole s podobným spolužákem. A nakonec i se svými dětmi, o kterých jsem si také nějakou dobu myslela, že z nich nic nebude a ejhle. Dnes se svými zkušenostmi bych jim do života mluvila ještě méně, bylo by to ku prospěchu.

Robena
1257 příspěvků 9.6.12 09:46

Mozna se z maturaranta vyklube skvely vedec, proc se vsak zarazovat mezi lidi, kteri se nedokaz inormalne (vhodne) obleknout? Proc se dobrovolne radi mezi socialne prostoduche?

Grete
800 příspěvků 9.6.12 15:24

Protože jsou pro něj momentálně jiné věci mnohem důležitější a pravděpodobně budou celý život. Pravděpodobně se také bude pohybovat v komunitě, která má na otázky vzhledu poněkud uvolněný pohled a která jej bude respektovat pro úplně jiné kvality než je délka kalhot. Na promoci pravděpodobně už přijde v obleku, ale vždycky mu půjde v první řadě o to, aby ho oblečení nerušilo v myšlení a práci, tedy bylo pohodlné, praktické a jeho shánění nezabralo vůbec žádný čas.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.6.12 19:00

a která jej bude respektovat pro úplně jiné kvality než je délka kalhot.

Zdá se mi nemyslitelné, že by mohla existovat nějaká skupina lidí, kde by správná délka kalhot, vhodná volba doplňků a barevná harmonie outfitu nebyly hlavními kritérii kvality člověka. Vy snad takové lidi znáte? Pro ty, mezi kterými se pohybuji já, jsou naopak výše zmíněná kritéria nejen primární, ale také jediná.

No řekněte, chtěla byste snad, aby naše jaderné reaktory řídil software od nějakého geeka, který chodí do práce s igelitkou? Já tedy ne a jsem skálopevně přesvědčen, že všichni softwaroví inženýři dodavatelů JE Dukovany a Temelín čtou muzivcesku, respektive tedy nečtou, protože by se tam nedočetli nic, co by už nevěděli a zcela samozřejmě nedodržovali. Dozvědět se, že tomu tak není, je moje největší noční můra. Již mnohokrát mne vzbudila ze zaslouženého módně-vkuso-gentlemanského spravedlivého spánku.

Příspěvek upraven 09.06.12 v 19:02

Grete
800 příspěvků 9.6.12 19:07

Díky, to jsem si potřebovala přečíst :D

blacken
2464 příspěvků 9.6.12 19:33

Ano, já takových lidí znám dost. Jsou to kapacity ve svém oboru, ale tomuhle prostě nedávají váhu. Neřeší, jestli jsou sandály k obleku vhodné atd. Prostě je to absolutně nezajímá a ani to nevnímají. Ale nedá se říct, že kvůli tomu jsou horší/hloupější lidé. Jen to pro ně není důležité stejně jako pro někoho bahenní organismy a podobně. Já sice vhodnost/nevhodnost oblečení řeším, ale zase neodsuzuju lidi, kteří nevidí rozdíl mezi oblekem a kapsáčema se sandálema - prostě jim je většinou dáno někde jinde.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.6.12 21:30
Vkusovodě

Nevím, jakou hru si tu hrajete, ale je vám přáno, pokud si tu chcete honit ego a zesměšňovat, budiž.

Asi mě tu šálí zrak a sluch: jistě, jsou géniové, kteří neřeší oblečení. Ovšem proto mají kolem sebe své milé, aby řekli „broučku, miláčku, na recepci s diplomaty si vezmi tyto kalhoty, sako a tuhle kravatu“. Je to sociální chování, které se dá lehce naučit, popř. si nechat poradit. Nestojí to zas tolik námahy a dotyčný pak není za blba. Jestli stavíte kulturu na ulicích tak, že na hadrech nezáleží, důležité kdo jaký je, tak jste se dámy minuly blogem.

blacken
2464 příspěvků 9.6.12 22:27

Ne, vy naopak nechápete, že ten člověk to nevnímá a obklopuje se lidmi, kde to nikdo nevnímá a tak se ani nemůže mezi nimi ztrapnit. Je to nepodstatné a tak ani neřeší, že by si měl nechat poradit a ani proč by se měl „takovou blbost“ učit. Krom toho asi by mi dost zásadně vadilo, kdyby mi rodiče/přátelé krafali do toho, co mám nosit. Já se toho nezastávám, ale ani to nezatracuju, prostě je něco jiného, když si vezme velice inteligentní člověk nevhodný oděv mezi lidi, co to prostě neřeší, protože je takové povrchní věci nezajímají a rozdíl, když někdo stojí před šatníkem - důkladně vybírá a nakonec vybere něco ze zmíněného. Krom toho peklo je pro mě hlavně to, když se člověk snaží vypadat a dopadne jako maturant (už si dal práci vzít si kravatu, tak to asi řešil). Ti co je jim to skutečně jedno pro mě pekelní nejsou, prostě nemají tu potřebu (takových lidí je ale minimum, přesto jsou) - nemusí se mi to líbit, ale asi ani nemám právo to odsuzovat. Hlavně označit třeba Einsteina za blba, protože si nevzpomněl na to, že se má učesat…

Příspěvek upraven 09.06.12 v 22:28


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.6.12 23:20

Je to sociální chování, které se dá lehce naučit, popř. si nechat poradit.

Dovolím si s Vámi v tomto bodu poněkud nesouhlasit. Poznat vhodnost oblečení a kvalitu jeho skladby, to je základ. Je to okno do duše. Primární kategorie. Něco jako vrah - nevrah.

Jestliže někdo sám a bez nápovědy okolí nepozná, že je nevhodně oblečen, tak je prostě CHUDÁK a nemá v jakékoliv vyšší pozici co pohledávat. Naopak je potřeba jeho excesy řádně zdokumentovat a v rámci vkusově-agitační práce veřejně na webu pranýřovat.

Vy si snad myslíte, že může existovat nějaký dobrý matematik, který chodí v sandálech s ponožkami? NEMŮŽE! Je to samozřejmě špatný matematik, když mu nedochází ani tak elementární věc jako že ponožky v pantoflích jsou PEKLO.

Naopak, dobrý matematik se pozná podle toho, že všechny ženy z Pekla udělají óóóóóóch áááááách, jen ho spatří na fotografii.

Příspěvek upraven 09.06.12 v 23:22

Lála_druhá
471 příspěvků 11.6.12 08:37

Tady nejde o to, jestli sladí ponožky z kravatou. Tady jde skutečně o sociální chování, ano, i matematici žijí mezi lidmi a ne v pralese. Tudíž by měli vědět, že na vědeckou konferenci nemohou přijít přednášet v šortkách, stejně jako kupříkladu, že v restauraci se nejí rukama, že na koncertě vážné hudby se hlasitě nevykřikuje, nebo co já vím, že v MHD se nevypouštějí větry. Pro ty nejlepší je i vyšší level - třeba že dáma a výše společensky postavená osoba má přednost. Říká se tomu soubor pravidel společenského chování a existuje na toto téma mnoho knih (i matematici jistě umí číst). Pokud teda nejsou absolutní asociálové, ale o těch se tu snad nebavíme.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.6.12 23:34

Nevím, jakou hru si tu hrajete, ale je vám přáno, pokud si tu chcete honit ego a zesměšňovat, budiž.

Velmi se omlouvám, pokud jsem snad vyvolal pocit, že chci zesměšnit někoho jiného, než ty, KDO SE NEUMÍ OBLÉKAT.

Ty je naopak zesměšňovat dovoleno, ba dokonce je to přímo naše svatá módně-agitační povinnost, na tom se snad shodneme, ne?

Nikoho jiného jsem v žádném případě zesměšnit nehodlal, pokud tak některý příspěvek vyzněl, tak se omlouvám, protože to by se jednalo o porušení pravidel diskusí, která říkají jasně:

Je zakázáno vkládat příspěvky … urážející nebo napadající ostatní účastníky diskuse

…což se lidí s ponožkama v sandálech samozřejmě netýká, ti tu nejsou, takže je je zesměšňovat dovoleno, ba pro prosperitu tohoto blahodaťného situ přímo záhodno.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.12 09:24
Vkusovodo

Promiňte, co to plácáte? Matematik je dobrý ať má sandály nebo crocsy. Je jen špatně oblečený člověk. Vnímám ten sarkasum jen já nebo trpím stihomamem, že si tu někdo dělá prču?
Blacken - chápu velmi dobře ten rozdíl. Na odbornosti nikomu neubírá to, že se neumí obléct, tahle věc je snad tak triviální, že to netřeba zmiňovat. ¨Nebavíme se o úzkých skupinkách zanícených géniů, kreativců, ale o plošně rozšířeném nevkusu a neschopnosti se oblékat při běžných událostech jako je maturita a divadlo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.12 09:46

Vnímám ten sarkasum jen já nebo trpím stihomamem, že si tu někdo dělá prču?

Ano, nejspíš trpíte stihomamem, o žádný sarkasmus se zde nejedná. Naopak jde o maximální možnou podporu módně-osvětové práce.

Matematik je dobrý ať má sandály nebo crocsy. Je jen špatně oblečený člověk.

Není to jen špatně oblečený člověk, je to ŠPATNÝ ČLOVĚK, protože jak jsem již byl napsal jinde, schopnost vkusně se obléknout je primárním kriteriem, podle kterého je vždy potřeba člověka hodnotit.

Tento poznatek lze snadno dokázat: dejme tomu, že máme dva lidi - jeden neví, co je to Fourierova transformace, ale umí se vkusně obléci, a druhý naopak. Tento web je jasným důkazem, že ty druhé (co se vkusně obléci neumí) je potřeba pranýřovat a zesměšňovat. Viděla jste snad ale někdy nějaký web, kde by se matematici posmívali ženám, které neví, co to je Fourierova transformace nebo si ukazovali fotky toho, co dívky předvádí na tabuli v hodinách matematiky a mohutně se nad tím pohoršovali? Neviděla. Takový web totiž neexistuje.

A to proto, že znalost či neznalost matematiky je naprosto podružná záležitost, která nikoho nezajímá a pro společnost nemá žádný přínos (což vědí i sami matematici a proto výše popsané weby nezakládají), zatímco sešmajdanost kecek je hlavní (a troufnu si říci i jediné) kriterium kvality člověka. Pouze pro sešmajdanost kecek je možné, společensky přijatelné, ba dokonce vysoce přínosné si člověka fotit, vystavovat na webu a veřejně se mu vysmívat.

katango
1356 příspěvků 10.6.12 10:36

Teda, Edno Módní, vy nám to tu dáváte sežrat. Ale že vás může brát někdo vážně, se dost divím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.12 10:56

Aha, poslední dílek skládačky zapadl na své místo. hahaha


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.12 14:06

No tak Fourierova transformace, analýza pro prvňáky? Vzchopte se, Jarník by nebyl spojojenej.
A co Higgsův boson, už ho máte? Bodějť byste ho měl, když tady zbůhdarma trolíte? Není vám líto času, věda vás potřebuje!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.12 14:12

Mě žádné Higgsovy buzny nezajímají, pro mě je důležité, kolik chodí na ulici vorvaňů a muffinů, to je totiž to, kolem čeho se svět točí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.12 19:53

Jako vtip dobry…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 13:47

Sociální prostoduchost? Já v tom vidím rebelství, vtip a nadsázku, což k inteligentnímu mládí, navzdory konvencím, patří.

Karin
3950 příspěvků 11.6.12 15:28

Ach bože, proč to tady nemůžete brát prostě jenom jako diskusi o oblékání? A nebo, pokud považujete oblékání za tak nedůležité, tak proč to tady vůbec řešíte? Áno, i z člověka bez vkusu může vyrůst skvělý vědec. Áno, brilantní mozek může mít i člověk, který se neumí obléknout. No a co. Tady nikdo neřeší akademickou budoucnost toho či onoho jedince, tady se prostě jenom bavíme o oblíkání… Tak proč má vždycky někdo snahu z toho dělat něco víc? Proč tady vobyčejnej člověk nemůže normálně napsat, že má někdo dementní kalhoty, aniž by ho hned někdo usadil, že je to možná budoucí slavný vědec nebo třeba nedejbože nemocnej člověk…

Je to diskuse o oblíkání. Nežerte to tak.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.6.12 09:40
Maturant

Mám dva skoro dostudované VŠ a troufám si říct,že mladí se oblečou podle toho,co vidí doma.Pokud absolvují taneční, má kluk oblek i k maturitě a do divadla. To samé holky, tam jen občas šílím z délky sukně. Některé si asi myslí,že čím kratší,tím lepší známka. :-) Když si otec s matkou na sebe oblečou a obují to,co vidíme na fotkách,do čeho navléknou své děti? Obecně mám aspoň z našeho maloměsta pocit, že slušně a vhodně oblečený člověk je zdrojem pomluv a invektiv o zbohatlících atd. V Lidlu běžně potkávám lidi v pantoflích a pocintaných tričkách. Je opravdu poznat,kdo se stavil jen pro pivo po cestě ze zahrádky nebo vinohradu /omluvitelné/a kdo si „jen tak odběhl“ z blízkého sídliště /nepochopitelné/.

-Anna-
187 příspěvků 9.6.12 13:56

Syn absolvoval taneční, ale do maturity z obleku vyrostl, pořizovali jsme nový, ten vydržel po celou VŠ. Syn je také informatik, ale nijak svérázně a prapodivně se neoblékal ani neobléká, o oblečení jsme mluvili od jeho útlého věku, žádné nepochopitelné úlety v odívání ani chování neměl, vždycky s ním byla rozumná řeč. Takže zkušenosti s dorůstajícími ajtíky mohou být velmi různé…

notrends
514 příspěvků 9.6.12 16:28
tak toto je síla

ty první dvě fotky jsou teda něco. Ten chlap v modrých na zadku „propocených“ trenkách… K těm keckám mám trochu poznámku. Mám doma bílé kecky nevím co mě to napadalo si je koupit, asi proto že je nějaký výrobce vyrobil, a ty můžu otírat mokrým hadříkem furt ale nepomáhá to. Přestože jsou celkem zánovní jsou zašedlé a pomůže jen vyprání v pračce a to jen nakrátko.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.6.12 18:52

no ty jo… maturant dokonale odvedl pozornost od svých znalostí… měl si vzít spíš medvědí kožich, ovšem tím by se prozradila pointa jeho jednání. A já se k maturitě oblékala jak na rande v divadle (temně modré šaty s říčními perlami)… s touhle inspirací bych měla vystaráno během vteřiny.
Rada: nechám si perly, k tomu si vezmu vytahané triko s kapkou benzinu na jednom prsu, s kapkou špagetové omáčky na druhém, k tomu pouzdrovou sukni a bílé kozačky, se kterými jsem třikrát přebrodila řeku. S chlapcem bych byla dokonale sladěný pár.

monikazbrna
3 příspěvky 9.6.12 20:41
Ad maturant

Nejenom, že má úděsně uvázanou kravatu, ale co to má proboha za gatě? To snad nemyslel vážně!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.6.12 23:46

Našel jsem teď ve svém módně-zpravodajském archivu jednu fotku, o kterou se prostě musím podělit: http://goo.gl/pBt8e

To je hnus, co? No řekněte, co tohle může být za člověka?!

Karin
3950 příspěvků 13.6.12 12:40

To je Grigorij Perelman, slavný ruský matematik, není-liž pravda? Postrojený jako vágus, leč brilantní mozek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 13:23

Ano. Gratuluji.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.12 10:07
První fotka

Ad první obrázek: Ado, nějak jsi nepodtrhla tříčtvrťáky od vietnamců a to, že kravata absolutně nepatří do košile s krátkým rukávem! Pokusit se moje dítě takle vylézt mezi lidi, natož k maturitě, zpráskám ho jak psa.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.12 11:19

@vkusovod Edno módní - už jsem vás identifikovala - jste členem skupiny Ztohoven. A přišel jste nás tu nabádat k lásce a odpuštění.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.12 12:19

Vidíte, to je přesně to, o čem mluvím a co je potřeba neustále všem v rámci vkus-osvětové činnosti opakovat i v druhé módní pětiletce: člověk, který umí sladit outfit je vždy inteligentnější než nějaký umaštěnec v sešlapaných keckách. Vám například stačilo pouhých deset příspěvků, abyste bryskně odhalila, že se mi o žádnou recesi či sarkasmus nejedná, anóbrž se pouze zapojuji do zdejší chvályhodné webové módní úderky.

Kolik příspěvků myslíte, že by potřeboval již zmíněný trapák v modrácích s vorvaněm a umolousaných keckách http://goo.gl/pBt8e ? Myslím, že by mu to nedošlo nikdy, je to totiž typický vagabund, na jehož obludný nevkus je potřeba upozornit.

Konvalinka
244 příspěvků 10.6.12 13:30

Vkusovode, vaše příspěvky byly skvělé, bez ironie, moc mě zaujaly. Ale čeho je moc, toho je příliš, číst od vás pořád dokola to samé začíná být pěkná otrava.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.12 13:35

Chápu. Opravdová zábava může být totiž jenom pořád dokola čist o sešlapaných keckách, čouhajících podprsenkách, muffinech a vorvaních. To je totiž jediná opravdu kulervoucí zábava a jediné téma vhodné ke stopříspěvkovým odborným diskusím.

Konvalinka
244 příspěvků 10.6.12 13:58

Ha, přesně tuto reakci jsem od vás čekala. Začínáte být předvídatelný, to je ten problém s vámi.
Jinak je pravda, že tyto typy článků s fotkami z ulice mě už taky přestávají bavit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.12 14:03

Tak samozřejmě bylo očekávatelné, že budeme mít stejný názor. My členové Vkusobyra máme obvykle stejné názory.

Příspěvek upraven 10.06.12 v 14:03


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.12 13:15

@vkusovod vaši zmínku o „pouhých“ deseti příspěvcích beru opět jako sarkasmus - nicméně napadlo mě to u druhého, ale chtěla jsem posbírat víc dat „vo co vám gou“.

Spíš by mne zajímalo, jak si vysvětlujete, proč jsem jediná s Katango, kdo na vás adresně reagoval a dloubal do vašich příspěvků?? Vždy, když někdo napíše cokoliv provokativního, minimálně pár z nás se na něj sesype. Není vám líto, že se do vás nikdo nepustil? :-)

A navíc teda nevím, který trapák toho trapáka fotil, protože z té fotky nejde poznat lautr nic, kromě toho, že v metru stojí muž.

Příspěvek upraven 10.06.12 v 13:18


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.12 13:24

@vkusovod … hm, tak jsem vás asi přecenila. Celou dobu totiž dumám, k jaké originální a velké pointě směřuje ten celý sarkastický prolog, protože jinak by neměl cenu a opravdu nebyl nijak svěží, kromě toho výřečného sarkasmu. Fajn, co z toho dál? Nic? Źádný kolosální závěr? Doufala jsem ve vyvrcholení a ne v zacyklení. I ztohovňáci mají pointu, že se dají odhalit, bez toho by to nebyla ta sranda. Tady se už ničeho zajímavějšího nedočkám.

Příspěvek upraven 10.06.12 v 14:35


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.12 15:04

To jen potvrzuje, že my Templáři Vkusu máme názory stejně jednotné, jako je jednotný náš šik v boji proti satanovi nevkusu, ledabylosti a skvrnám od kečupu.

Já jsem totiž taky ze začátku od Pekla čekal nějakou pointu a neutuchající příval článků minimálně stejně originálních a podnětných jako termíny muffin, vorvaň či umakart ve vysokém lesku. Ne, že bych to přímo nazval vyvrcholením, spíš řekněme příjemným flirtem… Čekal jsem po úvodní facce podnětnější články, pozitivnější ladění, po ostrovtipu ostromoudrost.

…no a taky se mi dostalo jenom… výhodného prodeje a zacyklení. Aspoň že ta grafika se lepší. Psát o vkusu na nevkusně vyvedeném webu bylo trochu amatérské. Teď je to teprve profesionální kvalita. Možná by se postupně Peklo mohlo proměnit v sociální síť, kde by každá druhá patnáctka měla profil a vzájemně by tam na sebe posílaly kompro-fotky, kde která udělala jaký prohřešek proti Vkusu. To by teprve pojem „módní policie“ získal ten pravý význam. Možná by to chtělo i pojem nový, zcela speciální pro tento fenomén - co třeba Gemopo (Geheime Mode Polizei). No a jelikož šikana byla, je a bude vždy mezi mládeží populární, sajt bude mít veliký úspěch, až ho konečně koupí Facebook a kruh se uzavře.

Zatím ale tomuto vývoji nic nenapovídá, zatím jenom cyklíme.

No nic, tak teda vezměme jako definitivní tečku a pointu toho včeho Vaše moudrá slova „Tady se už ničeho zajímavějšího nedočkám“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.12 15:07

Měl bych i báječný marketingový buzzword: ASOCIÁLNÍ SÍŤ. To by byla pecka!

Nevím, jestli to tady, Ado, čtete, ale jestli jo, na nějaké marketingové spolupráci se můžeme domluvit. Podle mě má koncept Gemapo a asociální sítě budoucnost.

MuglerWitch
32 příspěvků 10.6.12 17:47

No tak ty vole… Jít k maturitě v oufítku, kterej jsme všichni viděli na první fotce, tak by mě doufám nepustili ani napsat si didaktickej test od slavnýho Cermatu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.12 19:16

Tak horečná Vkusovodova aktivita ustala, asi monoho grafitových tyčí … nebo byl zbanovám. Škoda, chystala jsem se vstoupit do jeho partaje, krajské volby jsou za dveřmi a Guru Vkusu mezi politiky sedí ve vazbě, jistá šance by tu byla…

Oveeec
3037 příspěvků 10.6.12 20:10

Vkusovod: Já vím, že se tetelíte blahem nad svou inteligencí a vybroušeným ostrovtipem (mimochodem mi připomínáte jednoho bejvalýho spolužáka a to teda pámbu s náma a zlý pryč), ale dejte už pokoj. Je to tu o módě a hotovo. Vědcům genialitu nikdo nebere, já sama jsem na tyhle věci nehorázně dutá, ale že některý géniové vypadají blbě, a přitom by nemuseli, to je prostě pravda. Pochybuju krom toho, že Einstein kombinoval maskáč s kostkama a sandály s huňatejma ponožkama (proč? Proč, když už je mi to jedno, si to aspoň nenakoupím všechno jednobarevný, proč nosit tři různě kostkatý košile najednou?). Některým by prostě prospělo, kdyby se líp oblíkali, a některým dokonce, kdyby se myli a používali deodorant. To ať se na mě nikdo nezlobí. Jasně že je nejdůležitější mít střechu nad hlavou, ale co je špatnýho na tom, když chci, aby můj dům byl i hezkej (a co je špatnýho na tom, když bych ráda, aby i okolní domy byly pokud možno hezký)?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 00:10

Já vím, že se tetelíte blahem nad svou inteligencí a vybroušeným ostrovtipem (mimochodem mi připomínáte jednoho bejvalýho spolužáka …

Myslel jsem, že vám připomenu někoho jiného.

Příspěvek upraven 11.06.12 v 00:11


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 14:33

já jsem chvíli doufala, že jste ADA sama…to by bylo aspoň vyvrcholení!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 18:19

Tak to jste Adinu schopnost sebereflexe bohužel trochu přestřelila.

Oveeec
3037 příspěvků 11.6.12 21:43

Hm, spletla jsem se, bejvalej spolužák ne. Vy jste si asi zrovna koupil ty stejný šusťáky a protože jste zjistil, že s nima díru do světa neuděláte, tak děláte, že jste vědec.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 22:15

Tak teď jste mi to nandala jako pravá dáma.

Je vidět, že se jako dáma jenom neoblíkáte, ale že dámou prostě jste.

Oveeec
3037 příspěvků 12.6.12 19:58

Uznávám. Dáma zásadně nepoužívá obhroublých slov, jako například - pardon - šusťáky, negativní názor hlasitě vyjadřovati se rovněž nesluší. Hlavně proto, že by mě tu jinak asi zablokovali, a to já zatím ještě nechci. Tak si to budu jenom potichu myslet.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 00:31

No ono být dámou je trochu víc než natáhnou si na sebe patřičný hadry a nemluvit sprostě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 10:33

Pane, a vy nejste džentlmen.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 11:34

@Andrássy: Ne, já nejsem gentleman. Ale já se taky nikomu nesměju, že se neoblíká jako dáma.

@Oveeec: Zkuste napsat Adě, jestli by mimořádně nevěnovala jeden článek nejenom tomu, jak se má dáme oblíkat, ale i tomu, jak se má chovat.

Oveeec
3037 příspěvků 13.6.12 21:44

A vy byste mi to vysvětlit nemoh? Abych si náhodou nemyslela, že nejsem dáma proto, že jsem vyjádřila nesouhlas s tím, že tu omíláte kolem dokola něco, co je sice veliká pravda, ale v daný situaci celkem mimo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 23:17

Ne, nemoh.

Oveeec
3037 příspěvků 14.6.12 13:23

Se divímm.

Oveeec
3037 příspěvků 13.6.12 10:37

Tak to by mě fakt zajímalo, proč dáma nejsem. Sprostý slova už jsme probrali, jak vypadám, to nevíte, tak co teda?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 10:02

Mně teda přijde vrcholně trapný někoho fotit a navíc posílat.
Notabene, třeba ta paní ve feialovém tričku je celkem sladěná. Kdyby měla jinej hadr, tak zase napíšete, že má plachtu. No, hlavně že vy jste dokonalé.

katango
1356 příspěvků 11.6.12 10:57

Ovšemže jsme dokonalé. Například já. Vždy sladěna, vždy upravena, ať myji záchod nebo pleju záhony. Krásně a draze oděna, česána nejlepšími kadeřníky, pleť ošetřenou nejdražšími krémy a hejnem kosmetiček, nalíčena mistry.

Prosímvás, když lezete na blog o módě, co čekáte? Matku Terezu? Příspěvky o speciální teorii relativity? Filosofická pojednání?

Když se vám to tady nelíbí, nechoďte sem, nečtěte to a nediskutujte.

Kerstin
516 příspěvků 11.6.12 13:05

Tyhle články miluju.
Kravaťák nemá chybu. Když už si udělat srandu ze státních maturit, tak takhle. Nižší češtinu si zkoušeli na nás (posledním ročníku, který maturoval normálně) a musím říct, že by mě hanba fackovala, kdybych měla správně míň jak 90%; takhle to bylo ubohý. Mimochodem - nejvíc chyb v naší třídě v jednom testu byly dvě :D … takže ano, já bych se na tu slavnou písemnou češtinu nejspíš vyšňořila stejně. Když výsměch, tak výsměch.
(Vím, že to ten člověk takhle nemyslel, ale jenom ta představa mu u mě přidává pár bodů.)

Ostatní fotky jsou definicí módního pekla ve všech směrech. Škoda jen, že takových lidí potkávám každý den mraky a na mobilu mám vážně blbej foťák..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 13:20

Vím, že to ten člověk takhle nemyslel

Odkud to víte? Dospěla jste na základě fotky k názoru, že je to vagabund a chudák, takže to tak myslet nemohl?

Co bude dál? Všichni Židi nás slušné Němce okrádají?

Kerstin
516 příspěvků 11.6.12 13:48

Podle komentáře dívky a chlapce, kteří ho znají? :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 13:58

Aha, omlouvám se. Oni se vlastně práskač s práskačkou svým úlovkem ještě chlubí, kromě toho, že ho rozeslali po internetu.

Tak to jo, to je pak v pořádku, takhle se dáma a gentleman mají chovat.

Jinak práskačovi bych doporučoval příšte vyfotit nevhodný outfit někoho poněkud těžkotonážnějšího, kdo má zálibu v chození do posilovny. Mohl by mu pak důležitost správného oblékání vysvětlit jako gentleman z očí do očí a ne jako [autocensored] šířit fotku po netu.

Kerstin
516 příspěvků 11.6.12 14:18

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 15:06

nebo tak…)))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 23:31

se nějak divně řadí ty příspěvky…to fakt nebyla reakce na Poláška…ale na maturanta…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 15:35

A proč bych jako nemohl diskutovat? Moou dikutovat jen ty, které souhlasí nebo jak?

katango
1356 příspěvků 11.6.12 15:53

Ovšemže ne. Ale předpokladem je podle mne to, že diskutujete o předmětu diskuse a netvrdíte jako modlitební mlejnek furt dokola, že předmět diskuse je blbost a diskutující jsou blbci. Proto taky tvrdím, když se vám to nelíbí, nečtěte to, nechoďte sem a nediskutujte (tímhle způsobem).

Já například svou potřebu diskutovat o problémech týkajících se zdravotnictví chodím plně uspokojovat na příslušné odborné servery a problematiku zdravotnictví netahám sem. A na odborných serverech nerozvíjím témata o oblečení.

Až budu chtít diskutovat či se něco dovědět třeba na téma pilotovaných letů za hranice sluneční soustavy, najdu si příslušné stránky. Až si budu chtít poklábosit o pečení dortů, půjdu zase jinam.

CO je na tom k nepochopení nebo nedejbože k odsouzení???

Příspěvek upraven 11.06.12 v 19:02


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 16:34

u matury, je to už let… mama ušila kostýmek, na mou tehdy větší postavu, hlavně horní objem bylo třeba skrýt. Kostýmek krásný, ale nečekal až si v něm před školou dřepnu a rozervu si prdel:D Dala bych cokoli, třeba za gatě na kolo, místo toho sako zakrylo zadek. Byla to ostuda, ale sranda

hatter
9 příspěvků 11.6.12 18:19

Ta posledni fotka je vylozene smutna…
Nesoudnost silnejsich divek je desiva. A ten styl „hadr pod zadek a leginy zakousnute do lytek“ by meli zakazat. Neslusi to nikomu a je to nevkusny. A jeste kdyz si, jako tady slecna, poridite veci o velikost mensi. Bida!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 18:21

tak dneska to bylo zase jednou fest vyzivne :) ja jsem zvedava, jak me spoluzacky prijdou zitra na zahajeni absolutoria :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 21:07

„Jak by tady bylo krásně, kdyby tady …“ zbytek doplňte.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.6.12 13:39

To nic není. Já tuhle stála u přijímaček, dobře, bylo to u testu, tam člověk nemusí chodit v obleku, a potkala dvě slečny. Jedna měla silonky a krátké černé kraťasy, druhá měla taky silonky a velmi krátkou sukni takového toho školačkovského typu. Katastrofa byla, že obě měly přes zasek asi tak 150 cm, takže krásně vynikla nezakrytá tlustá celulitidní stehnna. V tu chvíli jsem litovala, že to nemůžu vyfotit a poslat to sem, byla to síla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.6.12 15:57

Co říkáte na tohle?
http://www.vogue.it/…s-with-socks

Kerstin
516 příspěvků 12.6.12 17:25

To je trošku jiná liga :) Spíš mě zaujal Vuitton


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 00:17

No a co? Tak si prostě zítra všechny dámy půjdou honem rychle koupit sandály a vyjdou do ulic podle nejnovější módy!

A fotit a pomlouvat budem zase něco jinýho, však ono se něco najde, nebojím se, že by ne.

Diankenstein
1895 příspěvků 13.6.12 08:13

To už snad nemůže nikoho pobuřovat??? Je to starý trend, pokud vím a ponožky vlastním snad pouze za tímto účelem, tenisky nemám :D (ještě je nosím do balerín a do gumáku, no…)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.6.12 21:11

Nevim, jestli u pana maturanta je ta kravata nejvetsi problem, vzdyt v tech teplakach ho tam snad ani nepustej, ne? :)

Barbuchaxy
3 příspěvky 15.6.12 15:17

To ano, jinak stačí také párkrát zajít i Národního


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 12:16

Je mi toho kluka nahoře spíš líto, než abych kritizovala. Je mu 18, prachy na lepší hadry si ještě nevydělal a musí nosit to, co mu doma dali. Možná máma s tátou někde dřou za minimální mzdu a „kulturní kalhoty“ jsou nad jejich možnosti. I kdyby stály „pouhých“ pár stovek.

katango
1356 příspěvků 13.6.12 15:45

Źe by na tom byli tak špatně? Silou mocí drží syna na študyjích a jedí jen brambory pečené ve slupce s trochou kyšky? Pochybuji. Mládenci je alespoň 19. Od 18 si moh na nějaký brigádě vydělat aspoň na slušný kalhoty.

Stejně si myslím, že to není, jak píšete. Jen je slušné oblečení mládenci u p…úplně jedno.

lipen
3 příspěvky 16.7.12 23:17

Já mám spíš pocit, že už se převlékl na cestu k domovu. Jestli ne, tak černé polobotky a černé fusky k třičtvrťákům, to už se fakt nevidí ani u starých.

Barbuchaxy
3 příspěvky 15.6.12 15:19

Tak v sekáči by se určitě takové našly i pánská saka za slušnou cenu. Nebo by stálo za to zeptat se po příbuzných i ta hcarita může také něco nabídnout.

Barbuchaxy
3 příspěvky 15.6.12 15:16

Nejhustší jsou ty tříčtvrťáky, ještě sportovního typu a malá kravatka. Fakt ekl. Jo a ten socík v pantoflích, spodkách.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.12 10:45
je mi to jedno

Já vám vysvětlim proč vidíte to co vidíte, prostě je to těm lidem u prdele, včetně mě. Taky chodim nakupovat v teplákách, vytahanym triku a keckách. Je mi fakt jedno co si o mě pipinky myslej, na tom moje sebevědomí nestojí. Sláva komplexům :)

Atlacoya
2790 příspěvků 19.6.12 21:57

Gró článku je o maturitě. U maturity jste taky byla/půjdete k ní v teplákách?

nutrie
8 příspěvků 22.6.12 11:28
Domácí pantofle

Je to asi mimo, ale pozastavovali jste se nad tím, že někdo nosí domácí obuv venku. Včera k nám přišel můj otec (ročník 1926). Měl na sobě šedé „tesilové“ kalhoty a světle modrou košili a na nohou čínské zdravotní hnusopantofle podivně hnědé barvy. Protože se obléká vždycky pěkně a úměrně jeho věku, i když trochu kancelářsky, tak jsem jenom vytřeštila zrak na ty pantofle. Než jsem mohla něco říct, sdělil mi, že si zabouchl a jede si ke mně pro náhradní klíče. Na hohy si musel vzít pantofle, co má přede dveřmi bytu na chození s košem nebo do sklepa. Jelikož nemá a nechce mobil a pevná linka byla v tom zabouchnutém bytě, musel jet 3 stanice tramvají takhle obut. Kdyby ho někdo vyfotil a poslal do pekla, dovedu si představit ty diskuze. Někdo by psal, že starý člověk by už měl mít rozum, někdo (spíš ty mladší) by zase psal, že naopak, starý člověk je už dementní a je ostuda příbuzných ho nechat takhle chodit. Lidé se sociálním cítěním by psali, že chudý důchodce přece nemá na boty a další soucitní lidé by mu přisuzovali nějaké ošklivé nemoci, při kterých nemůže nosit uzavřené boty, třeba dnu. No a on si přitom jen zabouchl.

lipen
3 příspěvky 16.7.12 23:12

Jejda, ač už mám roky, opravdu mě kolikrát vyděsí, co si někdo dokáže vzít na sebe. Muži vedou. A nejvíc mi vadí ti, co smrdí. Většinou potem. Prodávám a tak si všímám, co má kdo na sobě. Je zajímavé, že dámy v letech chodí pěkně oblečené a mají styl. O některých mladých se to říct nedá. Minulý týden jsem byla na promoci budoucích učitelek a některé dívčiny měly na sobě společenské minišaty bez ramen i bez ramínek, sandály a pod. V Brně to bylo. To už fakt je lepší, když má promující usedlý kostým a klasické lodičky.

RenataRen
512 příspěvků 25.7.12 21:58

A víte, že já si už vůbec nepamatuju, v čem jsem maturovala? Ono už tomu taky drahně let (panebože, šestnáct!), ale dodnes si pamatuju, jaké téma jsem dostala z češtiny a z angličtiny.

hifi
45 příspěvků 17.1.13 11:02

Podobne perlicky ja zazivam u nas na fakulte minimalne 3 x do roka - 2× skuskove a 1 x obhajoby diplomovych a bakalarskych prac. Typickeho Matfyzaka poznate uz v elektricke, to je jasne - a toho, co ide na skusku taktiez. Ma na sebe oblek, tenisky alebo trekove topanky a sustakovu bundu. Nesmiem zabudnut na spinavy ruksak. Naozaj sa velmi tesim, ked vidim nejakeho zo studentov pekne obleceneho, zial, takych je tu malo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 17:36

No sbírka nerdů, co chcete? Jednoho mám doma a můžu potvrdit, že to může být ještě daleko horší.
Ale včera se aspoň oholil, to zas jo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.6.12 18:47

Byl bych nerad, kdyby to vyznělo jako že Vám chci radit, ale možná by nebylo od věci dodat, že jste tyto vagabundy také v soutěži porazila, aby si to snad nějaký vkusoneznalec nemohl vyložit tak, že jste jim intelektuálně nestačila, tak si to aspoň kompenzujete tím, že na webu properete jejich batikovaná trička a mikiny s kapucí…

Bylo by škoda, kdyby tento dobře míněný vkusově-agitační příspěvek někdo takto nesprávně pochopil!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.12 13:28

asi mám špatný monitor bez vkusu.

Příspěvek upraven 10.06.12 v 13:29


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.12 13:36

Možná by Vás mohlo zajímat, že nevkus se projevuje i nekvalitou písma.

Koukněte: http://www.ljplus.ru/…ankare3w.jpg

Chudák.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.12 13:59

Aby bylo jasno, to psal ten kentusák z té fotky - jeho písmo přesně odpovídá jeho odpornému zanedbanému a okolí otravujícímu zevnějšku. Copak takhle píše člověk?

Prostě jak říkám, chudák, který nám - lidem Vkusu - nesahá ani po kotníky a může nám být dobrý jen pro demonstraci, jak opravdový Upravený Kulturní Člověk vypadat nemá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.12 14:01

no tak že byste popojel nebo přišel s něčím novým?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.12 14:08

Správná poznámka, tohoto kentusáka jsme již probrali dostatečně.

Podívejme se tedy na jinou Pekelnou fotku z mého archivu: http://www.dokweb.net/…eedc5e09.jpg

Představte si, že ten pán považoval za oblečení to, že do normální deky udělal uprostřed díru a hodil si to přes sebe jako rádoby poncho. To je HNUS, co? To je nevkus! Jak může někdo takhle hluboko klesnout? A to ještě o sobě prý tvrdil, že je nějaký filosof nebo co… Na to mu ale my, kulturní lidé s vkusem, neskočíme, my máme své Primární Kriterum!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.12 18:07

Zbyňka Fišera taky můžu. Jenže to není dobrý příklad. On byl až nadmíru vkusný.

-Anna-
187 příspěvků 10.6.12 22:55

Ten pán v dece chodil doma, po ulicích ne…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 00:57

Ten pán v oné dece příjímal návštěvy. Takhle se chová gentleman, muž na úrovni dle našeho gusta?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 01:05

A zde je další pekelná fotka:

http://a1.ec-images.myspacecdn.com/…e6602c/l.jpg

Všimněme si nepostradatelných modráků a svetru v barvě psí ranní stolice. Obuv naštěstí vidět není.

Příspěvek upraven 11.06.12 v 01:05

RenataRen
512 příspěvků 25.7.12 22:03

Jako VTIP dobrý, ale jestli to, co píšete, myslíte vážně, jste zralej/zralá na péči odborných lékařů.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 14:47

Domnívám se, že je od vás nehezké, že tady propíráte onoho chudého matematika, který nemá na hezké oblečení!
Nemá na něj totiž proto, že odmítnul milion dolarů! Ještě by ho peníze zkazily!

http://t2.gstatic.com/images?…

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Esence

Autor: Ada

Existují nebeské oděvy. Existují hezké oděvy, průměrné oděvy, ne... Celý článek

Jaká matka, taková dcera: Jak nezdědit špatný vkus

Autor: Adéla

Je vkus vrozený, nebo naučený od rodičů? Máme šanci si dobrý styl... Celý článek