Mladí tvůrci: Naděje pro českou módu

09.03.18 | autor Dominika

Zdroj: www.weareferdinand.cz

We are ferdinand 1 / 5

O této značce jsme už psali v rychlovkách, ale z mého pohledu si zaslouží rozhodně ještě trochu pozornosti. Už jen proto, že ji založil teprve osmnáctiletý kluk ze Vsetína. Salvator Sošek chtěl od malička uspět a zrealizovat své sny. Už v 15 letech třeba prodával květiny přes plot. Nepřipomíná vám to příběh Henryho Forda? Ten jako malý zase prodával kamínky a později se stal ikonou automobilového průmyslu. Výroba českých ponožek Salvatorovi zatím přináší úspěch. Kreativně na nich spolupracuje se známými ilustrátory i umělci a jeho zatím největším úspěchem bylo představení kolekce na Designbloku.

Zdroj: mim-fd.wixsite.com/mimfd

Michaela Čapková 2 / 5

Studuje UMPRUM a tvoří v ateliéru Liběny Rochové. Její bakalářská práce vzdává hold české designérce hraček Libuši Niklové. Michaela totiž dokázala vytvořit geniální řadu pláštěnek na motivy ikonických nafukovaček od této hračkářské kapacity. Móda je pro ni limitovaná kolekce, která vyvíjí produkt a je na hranici výtvarného experimentu. V roce 2011 také založila značku MIM. V té se snaží transformovat své výtvory do nositelnější podoby, a zpřístupnit je tak ve více velikostech i pro své zákazníky. Má v plánu tvořit bez náporu nových módních trendů, a ponechat si tak svoji tvář a originalitu. Nezbývá než doufat, že tomu tak bude i do budoucna.

Zdroj: www.facebook.com/MartinBurger1997

Martin Burger 3 / 5

Burger může být buď dobrý, nebo špatný. Martin Burger je rozhodně to první. Od devatenácti let navrhuje oblečení a řadí se mezi naděje českého návrhářství. Tento mladoboleslavský rodák si své kolekce dokonce sám šije, takže co kus, to originál. I když se dál chtěl vzdělávat v textilní oblasti, bohužel mu to nevyšlo a studia vysoké školy zanechal. Přesto však vydal další kolekci (s názvem „Plan B”), v níž, jak sám tvrdí, odkazuje ke světlejším zítřkům. My jsme rádi, že nepřestává tvořit, protože tenhle Burger vážně není špatný.

Zdroj: alexmonhart.com

Alex Monhart 4 / 5

Alex Monhart. I tuto značku jsme vám představili před pár měsíci v našich rychlovkách. Alexandra Monhartová dokázala úspěšně skloubit funkčnost a styl, což se povede málokomu. Batohy a kabelky tvoří z českých látek, kůži dováží z Itálie. Asi nejznámějším výtvorem je batoh Primus, který v mžiku přeměníte na pohodlné psaníčko. Tuto záležitost ocení nejedna žena, která z práce pospíchá třeba na večírek nebo romantickou večeři. Alexandřin sen bylo proniknout na zahraniční trh, což se jí momentálně vede, takže je značka úspěšná i po celé Evropě. Vytrvalost a nadšení této mladé návrhářce nechybí, takže se určitě můžeme těšit na další kolekce.

Zdroj: www.facebook.com/MISHEOfficial/

MISHE 5 / 5

Nebudu lhát… k této značce jsem se dostala jako slepý k houslím. Sleduji totiž na instagramu herečku Veroniku Arichtevu, která udělala MISHE reklamu. Čisté linie, minimalismus a z fotografie patrný kvalitní materiál mě přesvědčily si vyhledat více. Tvůrcem je teprve pětadvacetiletá Michaela Horáková, která už během studií založila svoje vlastní architektonické studio a začala navrhovat domy. Sama tvrdí, že je především architektkou, ale v módě se může rychleji realizovat. Na své modely pohlíží z perspektivy designérky, pokud ji zaujme určitý tvar materiálu či domu, snaží se ho vepsat do své návrhářské tvorby. Vytváří kolekce nositelné na více způsobů a pro ženy všech věkových kategorií.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek