Módní divadlo v Miláně očima fashion blogerky

05.12.17 | autor Mya Mirell

Domov módy ožívá dvakrát do roka - v únoru a v srpnu, kdy se koná „módní divadlo“ nejprestižnějších módních návrhářů. Jak vypadá zákulisí přehlídek a co nejzajímavějšího viděla fashion blogerka Mya Mirell?

Tento týden módy představil dohromady 63 módních přehlídek, 96 prezentací a 20 akcí a večírků. Značky, jako je Gucci, Versace, Fendi, Moschino a Prada, předvedly nejlepší módní podívanou.

Dojatý Nicola Brognano


Mladý Nicola Brognano se pochlubil tím, že rád spojuje prvky haute couture s odkazy na městský a pánský styl. Je považovaný za návrháře s velkým talentem a citem. Na samotné přehlídce hrála dojemná hudba a Brognano se na závěr neubránil slzám.

V zákulisí po přehlídce s Nicola Brognano.V zákulisí po přehlídce s Nicola Brognano.

Jaké šílenosti vymyslel módní dům Moschino?


Návrháři hýří originalitou a častokrát zacházejí do šíleností. Ukázkovým případem byl módní dům Moschino. Svoje modelky oblékl do přírody a křiklavých barev. Pohrál si se šaty ve tvaru keřů, obláčků, okvětních lístků a motýlů.

Alberto Zambelli - nejšílenější a nejšmrncovnější „catwalk look“


Celá Zambielliho kolekce se nese v duchu ženskosti a elegance. Žena v návrhářově pojetí je svůdná a okouzlující. Stejně jako v únoru, i tentokrát jsem po zhlédnutí přehlídky musela jít Albertovi pogratulovat. Návrhář v zákulisí čiší velmi pozitivní energií, úsměvy rozdával na všechny strany a působil jako skromná a přátelská osobnost.

Nejsledovanější = Nejlepší?


Největší odezvy a největší sledovanost měly přehlídky značky Gucci, za ní značka Versace se svými TOP modelkami z 90. let. Třetí nejsledovanější se stala květinová přehlídka Moschino. Tyto i jiné značky zaznamenaly rapidní růst nových sledujících na sociálních sítích. Počet sledujících značky Prada se po Milánském týdnu módy vyšplhal na úctyhodných 53 tisíc.

A co mladičká Kaia Gerberová?


Je jí šestnáct let a chodí jako profesionální modelky, které na přehlídky pilují léta. Dostala přezdívku „nedotknutelná“ a po přehlídce značky Moschino byla střežená až čtyři bodyguardy, což neměla ani žádaná supermodelka Gigi Hadid. První den se Kaia prošla hned na třech přehlídkách.

Milan Fashion Week byl vyčerpávající týden plný zážitků, nových setkání a seznámení. Viděla jsem zajímavé módní přehlídky a jejich zákulisí. Nejcennější je však pro mě setkání s módním kritikem italského deníku La Repubblice Simonem Marchetti. Týden módy mě obohatil v mnoha směrech a rozhodně mám na co vzpomínat. Stylové outfity, videa a podrobnější články budu publikovat na facebookové stránce blogu Mya Mirell Fashionista a na blogu myamirell.eu.

Autor

Mya Mirell

Slovenská modelka a fashion blogerka Mya Mirell vystudovala architekturu a vášnivě se věnuje módě na svém blogu www.myamirell.eu. Kromě blogu provozuje i e-shop s nejnovějšími trendy. Má české kořeny a díky práci se pohybuje hlavně mezi Slovenskem a Itálií.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek