Nastává doba temna. Doba punčoch

03.09.18 | autor Adéla

O odcházejícím létě a nepříteli všech žen. O silonkách.

Přiznejme si to, léto uvadá. Končí čas trenek, na stehna žen dopadá temný stín. Na odhalených nohách naskakuje husí kůže. Z vysedávání v sukýnkách dlouho do noci se stává skvělá příležitost, jak si obstarat zánět močových cest.

Ženám, kterým se zatím nechce soukat do kalhot, ať už z obavy, že po letním grilování, omamných koktejlech a hříšně dobrých zmrzlinách, by v nich uvízly jako vorvaň vyplavený na pobřeží, nezbývá než sáhnout po na první pohled nevinném doplňku. Jemném jako pavučina. Tenkém jako muší křídla. A pro mě osobně nejstrašidelnějším kusem šatníku, ze kterého mě jímá hrůza.
Milé dámy, nastává doba temna…

… doba punčoch!


Pro někoho jsou punčochy symbolem ženskosti, pro mě symbolem utrpení. Raději si punčochu natáhnu na hlavu a půjdu vykrást banku, než abych si do páru silonek musela soukat svoje končetiny.
Jenže punčochy jsou podle etikety nutné na významné společenské události a jít na ples s holýma nohama je podle mravokárců nepřípustné. Až se mi do rukou dostane ten syčák, co takové pravidlo vymyslel, zaškrtím ho párem se zesílenou špičkou. Tedy pokud budu schopná jakékoliv mrštného pohybu.

Abych svoji averzi vůči těm dvěma cárům nylonu objasnila: měřím 183 centimetrů. Sed většiny punčoch mi končí u kolen, což mi neumožňuje dělat delší kroky než průměrný tučňák. Zkuste si s takto sešněrovanýma nohama skočit na plese polku!

Výhra nejsou ani samodržící punčochy. Pokud nemáte stehna pevná a štíhlá, díky silikonovému pásu punčoch budou vypadat jako dva zaškrcené špekáčky. Sexy.

Za všechny prachy


Samozřejmě délka a pohodlnost punčoch se odráží i v jejich ceně. Dražší punčošky obejmou vaše nohy tak, že je ani necítíte, jsou příjemné na omak a drží na svém místě. Při troše snahy se dají koupit i extra prodloužené, jejichž sed nebude mezi nohama vytvářet vzduchoprázdno. Jenže i sebedražší punčochy mají u mě stejný osud jako ty laciné z drogerie. Jejich životnost se počítá na řády minut.

A jak dlouho vydrží punčocháče vám?A jak dlouho vydrží punčocháče vám?

Oko za oko


Neznám produkt s kratší dobou trvanlivosti. Dokonce se často nedá mluvit ani o věci na jedno použití. Nezřídka se stane, že punčochy můžu vyhodit ještě předtím, než do nich zasunu špičku chodidla. Rychlost, s jakou se mi na punčochách spustí oko, se rovná rychlosti blesku krát světlo na druhou. Dříve jsem se proti „oční epidemii“ snažila bojovat. Pokud jsem věděla, že mě punčochy neminou, přípravu na jejich oblékání jsem zahájila už den dopředu:

1. Pečlivě jsem si ostříhala nehty na nohách. Jejich hrany opilovala, aby nepřipomínaly tesáky piraně.
2. Do pat jsem nemilosrdně ryla pemzou, dokud nepřipomínaly dětskou prdelku.
3. Oholila jsem si nohy. Raději nadvakrát.
4. Ruce jsem si promastila krémem a zkontrolovala, zda náhodou nemám zatržený nehet.

Až poté jsem tiše přistoupila ke krabičce punčoch. Opatrně jsem ji otevřela a poskládané punčochy jsem za zpěvu mantry lákala ven jak kobru z košíku. Myslíc na Popelku jsem jemně srolovala jednu nohavici a zaplula do ní chodidlem. Punčošku jsem si něžně navlékala na nohu centimetr po centimetru. Ještě druhá noha. Vytáhnout do pasu a je to.

Radostný úsměv však okamžitě tuhne. Na punčochách po mně pokukuje malinkaté oko, ze kterého se táhne hrozivá dlouhá vráska až k patě. Rychle! Kde je lak? Používám trik mojí mámy a mrkací katastrofu obkresluji bezbarvým lakem na nehty.

A víte co? Je to stejně jedno. Než odejdu z domova, punčochy by se počtem děr mohly směle zařadit mezi síťované, nohy mám od laku flekaté jako dalmatin a nadávám jak dlaždič. Pravá dámička.

To nejhorší však ještě přijde. Až mi bude chtít punčochy přilepené ke kůži lakem na nehty někdo sundat. Au.

Tento článek byl napsán při poslechu písně Chinaski. „Kdybych to věděl, že je to poprvé, tak bych tolik nepospíchal. Kdybys tolik nepospíchal, sundala bych si punčocháče…“

Autor

Adéla

Nosí všechno, na co má náladu. Šaty, mikinu XXL, třásně, klobouk, kostkovanou košili, flitry, roztrhané džíny, kšandy i záclonu. Módu bere jako nekonečné maškarní.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
misionářka
291 příspěvků 3.9.18 16:21

A co tím chtěl básník (autorka) říci?

asterah
429 příspěvků 3.9.18 20:30

Chtěla říci,že nesnáší punčocháče? :) to já taky ne

Příspěvek upraven 03.09.18 v 20:32

Arvari
49 příspěvků 6.9.18 11:23

No co by, že neumí oblíct punčocháče…

MP blanka
3134 příspěvků 3.9.18 16:49

Ako veselé čítanie do nedeľnej prílohy bulvárneho časopisu dobré,bol to autorkin zámer ?

Jirkátor
1570 příspěvků 18.9.18 07:38

Mně to nepřišlo ani vtipné. A jestli to má být opravdu reálná zkušenost ze života, tak je mi autorky pro její nekonečnou nešikovnost skutečně líto. Snad neroztrhá alespoň tu záclonu, když ji na sebe navléká.
Někdy je lepší nepsat nic, než ze sebe vypotit takovouto hloupost.
Proč já sem vlastně ještě chodím?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.18 17:06

Adélo, pokud neumíte nosit punčochy/ punčocháče Vy, tak to neznamená, že jsou nepřítelem všech žen. A pokud je to pro Vás takové utrpení, nikdo Vás do toho nenutí a dál si noste flitry a roztrhané džínsy, kšandy i záclonu.

asterah
429 příspěvků 3.9.18 20:29

A já souhlasím s Adélou - když musím použít punčochy, je to horor a nesnáším to - nemám dost trpělivosti a obvykle pustím očko a nadávám jako špaček, když už se mi to povede, tak zaručeně někde zatrhnu cestou…je to zakleté. A nenosím džíny, které vypadají jako po útoku zuřivého pitbula - to taky nesnáším. Do pěkné záclony bych se klidně zahalila - moje postava mi to dovoluje…zatím :)

asterah
429 příspěvků 3.9.18 22:37

A umínusujte se třeba k smrti :D :D :D

Matmys
2595 příspěvků 4.9.18 15:09

Třeba to ty punčocháče vědí a už dopředu se rozhodnou - nechceš nás?
Tak papa… :)

Paris1789
5862 příspěvků 3.9.18 17:15

Taky nesnáším punčocháče a snažím se to udělat tak, abych je nemusela nosit. Jsem velice otužilá.

Temperance
3597 příspěvků 3.9.18 18:12

Hlásím se do klubu. Nesnáším punčocháče.

Alterations
753 příspěvků 3.9.18 19:04

Já jsem si vážně myslela, že teď už oka na punčocháčích nemohou „téct“. Považovala jsem to za jeden z významných výdobytků posledních padesáti let. Adéla by možná ještě mohla zvážit používání rukavic, třeba chirurgických.

Luela
125 příspěvků 3.9.18 18:34

Balení punčocháčů o pěti párech mi vydrží 2-3 sezony. Nevidím v tom problém.

asterah
429 příspěvků 3.9.18 20:33

Já v tom taky nevidím problém - leží mi ty dvě tři sezóny bez použití ve skříni a vydrží… :D

Atlacoya
2790 příspěvků 10.9.18 14:45

Nejtrvanlivější punčocháče jsem měla z Lidlu. Krabička po 5, trochu silnější, ale oko nepustilo. Pak jsem měla černé, na těch se mi oko udělalo ale v místě, kde nebylo vidět a vůbec se nešířilo, vydržely ještě asi 5 použití.

andano
874 příspěvků 3.9.18 19:38

Loni na konci léta jsem si vytvořila nepříjemné zranění na lýtku, které vyžadovalo netěsné oblečení a chodit pravidelně na převazy - tj. silonky a úzké kalhoty byly zavrženy.
Díky tomu jsem empiricky ověřila, že bez silonek lze vydržet až do konce listopadu.

Jinak - čekala jsem článek o módě, ne fejeton o osobním vztahu ke kusu oblečení.

květušína
863 příspěvků 3.9.18 20:58

Oblékam si punčocháče zásadně s mokrýma rukama. Nekloužou tolik (punčocháče) a případné drsnosti na rukou jsou alespoň na chvilku změkčené vodou, takže tolilk nehrozí zatrhnutí.

shanimplavkynahrocha
4604 příspěvků 3.9.18 22:08

Vadí mi, když někdo punčochovým kalhotám říká punčochy.

A666
419 příspěvků 3.9.18 23:15

Měřím 190 cm, jsem i objemná a přesto punčocháče seženu - víceméně už v ničem jiném než v šatech/sukních nechodím, neb sehnat punčocháče je menší zlo než kalhoty :D. Paradoxně nejlepší jsou ty klasické silonky, které se lée natáhnou do délky… Další variantou jsou pak punčochy na podvazky, v dostatečné délce (pokud jsou štíhlejší stehna) je taky není zase takový problém najít (za slušnou cenu - pokud je člověk vysoký a ještě XXL, pak už je odkázán bohužel jen na dražší značky) a když se udělá oko na jedné punčoš, pořád zbývá ta druhá, takže člověk ve výsledku šetří ;)

Příspěvek upraven 03.09.18 v 23:17

Vinca_minor
3455 příspěvků 4.9.18 07:53

@A666 Souhlas, punčochy a kvalitní podvazkový pás jsou dobrá volba. Punčochové kalhoty nesnáším, protože mi z břicha udělají Michelina (i když jednou jsem sehnala fajn bokovky), a silikon na samodržících mi způsobuje podráždění pokožky. Ale hlavně provozuju model otužilec a chodím bez punčoch.

DKU
104 příspěvků 4.9.18 11:56

Punčochové kalhoty nosím celoživotně a téměř celorok, období kdy na mě hoří jsou kratší, než ta, kdy je vše OK, kalhoty nosím minimálně, neumím si vybrat, abych v nich neměla blbej pocit, rifle např. nemám vůbec

Příspěvek upraven 04.09.18 v 11:57

zuzulique
318 příspěvků 27.9.18 09:02
podobne

Ja som na tom úplne rovnako, 364 dní v roku nosím sukne alebo šaty, takže punčocháče k tomu patria. Ja ich mám rada, tie správne sadnúce aj formujú postavu, čo nejedna žena ocení :)Osobne mám najradšej tie z Marks&Spencer, ktoré naozaj vydržia a pravidelne si robím zásoby v iných krajinách, keďže na Slovensku už skončil :(

Mata.Lu
2 příspěvky 4.9.18 13:28

Zakladateľka tohto webu mala zjavne iný názor (ináč plne zdieľam aj ja):

„Všimla jsem si, že se šíří móda pohrdání silonkami. Nevšímám si toho a čekám, až to zase přejde. Na některé příležitosti je trapas jít bez punčoch.“

Alebo
https://www.modnipeklo.cz/…-puncochach/

profesorka
123 příspěvků 5.9.18 09:24
trapas bez punčoch

Souhlasím s Adou, na slavnostní oficiální příležitost jsou přímo předepsané, musela jsem je snést i v horkém dni na Americkém velvyslanectví k jejich státnímu svátku, byla tak báječná (garden party), kdy mi ani nevadily, cestou domů jsem si je ve vlaku stáhla.
Jinak jsem postřehla, že některé ženy to řeší podkolenkami;např. na pohřbu manžela měla vdova podkolenky, ale dost vysoký rozparek vzadu na sukni, nevypadalo to dobře, když byl vidět lem podkolenek

DanaP
170 příspěvků 5.9.18 13:51

Podkolenky k sukni jsou trapas. Nikdy nevíte, kde vám vykoukne holá zaškrcená noha.

AgeMiddle
112 příspěvků 4.9.18 13:48

Ani mně tenké punčocháče dlouho nevydrží, než dojdu do práce, mám dírku na palci nebo někde jinde. Ale záleží na tloušťce DEN, ty silné na zimu jsou odolnější. Ještě existují tzv. NEPARATELNÉ, vyzkoušejte.

julie74
3830 příspěvků 4.9.18 18:02

@Luela jasně, mě by vydržely klidně i patnáct let

isko
1855 příspěvků 4.9.18 19:15

No vy se smějete, ale já jsem v útlém mládí začala nosit brýle - každodenně, od rána do večera - a po nějaké době - rok, dva… - se mi rozbily, už nevím co, ale potřebovaly nějaký zásah, a naše maminka mi zcela vážně vyčinila, cože jsem to provedla, vždyť náš tatínek (můj otec) má nepoškozené brýle už asi 10 let! (ano, byly ve skříni ještě v origo-krabičce, otec je nenosil…)

Příspěvek upraven 04.09.18 v 19:15

asterah
429 příspěvků 4.9.18 21:38

Tak já jsem dneska viděla děravé punčocháče - málem jsem skončila s autem v příkopu…po chodníku šla dívčina cca 17 let a měla černé punčocháče děravé na všech možných místech, několik ažur a pár děr bylo nedbale vyspraveno nití…styl průlet roštím…nevím, jak by to vypadalo na někom jiném, ale ta dívka měla hladké černé minišaty, balerínky, sedělo to dohromady a po prvním šoku jsem musela uznat, že to má cosi do sebe.

Nanynka_02
450 příspěvků 5.9.18 00:08

Mám to přesně naopak. Punčochy i punčocháče miluju, mé dlouhé štíhlé nohy v nich totiž vypadají daleko lépe než bez nich a já mám ten saténový vzhled prostě ráda. Popravdě málokterá žena má nohy na to, aby mohla nosit minisukně s holýma nohama. Byť si to většina nepřipouští.

barvinok
655 příspěvků 5.9.18 10:02

.

Příspěvek upraven 02.10.18 v 13:25

Alterations
753 příspěvků 5.9.18 10:05

@asterah Já mám dokonce pocit, že jsem kdesi viděla, že se prodávají pučochy či punčocháče už tak jako umělecky roztrhané. A proč ne, když to funguje u jeans.

Sosake
1 příspěvek 5.9.18 11:28

Pro mě docela aktuální téma. Silonky nosím celkem často, nejraději mám bezešvé, které mi pod přilehlými šaty nevytvoří uprostřed břicha hnusnou rýhu. Dlouho jsou nakupovala u Calzedonia, ale nějak se jejich kvalita zhoršila a přesně jak píše autorka - neudělat na silonkách oko hned při prvním použití je docela boj (přitom jejich silonky nejsou nijak levné…) Nemáte někdo tip, kde sehnat kvalitnější silonky, které vydrží? Jo a také měřím 185cm, takže sed těch z drogerie mám stejně jako autorka vždy u kolen… Díky

mikrob
453 příspěvků 5.9.18 11:46

Nejsem všechny ženy!

JUBA
111 příspěvků 5.9.18 13:23
Pěkně se to rozjelo, chichi

No hezky jsme se rozpovídali(-ly) nad osobní úvahou autorky, vlastně nad článkem „o ničem“.

Já osobně jsem kouzlu punčocháčů podlehla až ve vyšším věku, kdy jsem objevila šaty a sako pro každodenní nošení. Ale trvalo mi, než jsem přišla na to, že šaty nejsou jen letí a vlněné…

DanaP
170 příspěvků 5.9.18 13:49

Tady si někdo plete punčochy s punčocháčema.

JUBA
111 příspěvků 5.9.18 14:50
kde koupit

@Sosake
Z českých dodavatelů - stále existuje firma MOVIA nebo NOVIA, původně Elite, má to továrnu v Krásné Lípě (pod Šluknovských výběžkem) a nabízí punčocháče i pro vyšší postavy, nevím přesně jestli 180 cm nebo i vyšší. Problém je ve výběru, ten je fakt mizerný, starobylé barvy a lesk, ale aspoň něco… No a taky maj´ pánské i dámské i dětské ponožky, tam je výběr docela široký a ceny naopak velice nízké, když bych to porovnala třeba s Prahou.
Tak jedině udělat si výlet na Pravčickou bránu a v sobotu dopoledne, když mají otevřeno, se tam podívat, chichi…

Matmys
2595 příspěvků 6.9.18 14:50

Jet nakupovat do Šluknova z Prahy, to by mě ty laciné silonky přišly pěkně draho :)

asterah
429 příspěvků 6.9.18 15:40

Já to mám úplně za rohem - ze Slezska :D

erima
8 příspěvků 6.9.18 15:08

Doporučuji, nejlépe den předem punčocháče, či punčochy vyprat. Stačí také na hodinu namočit do vody. Před léty nás na textilní škole učily, že punčochy bývají mnohdy dlouho skladovány než se dostanou k zákaznicím a dojde k fotodegradaci. Náprava možná namočením. Týká se punčocháčů vyráběnych z PAD vláken, což dnes nejsou všechny.

asterah
429 příspěvků 6.9.18 15:56

Naštěstí je v dnešní době přijatelný i pro ženy společenský oděv ⇒ kalhoty + vhodný „vršek“. A nesnažte se mě přesvědčit, že to není dostatečně „ženské“. Pěkná postava, slušivý oděv a v neposlední řadě „nenudnost“ udělá své :) tím pádem nepotřebujete punčochy ani punčocháče…

Veroniq
332 příspěvků 6.9.18 17:34

Šaty a sukně nosím hodně, ale vzhledem k tomu, že přechodná teplotní období mezi zimou (teplé punčocháče) a létem (žádné punčocháče) jsou dost krátká a nikdo po mně nevyžaduje dresscode, silonky nosím málokdy. Samodržícím punčochám nějak nevěřím, i když možná zbytečně. Pořídila jsem si punčochy a podvazkový pás: žádný extra model od Riwy, jen jakýsi krajkový kousek ladící k podprsence, pro letní slavnostní události, kdy máte lodičky, ale nechcete se pařit v punčochových kalhotách. Kromě toho, že krajka se po jednom nošení pod plátěnými šaty viditelně odrbala, mě ten pás i mírně odřel. Nic moc.
Jinak, pokud se vám nelíbí, jak vám punčocháče „modelují“, totiž přepůlí břicho, zkuste nějaký tvarující kousek. Kdysi jsem jedny tlustší, černé, zpevněné na břichu a pod zadkem koupila v Lidlu a byly to mé nejoblíbenější punčocháče, dokud jsem je nezatrhla o suchý zip kolegovy tašky…

asterah
429 příspěvků 6.9.18 17:57

Obdivuji vás - já bych podvazkový pás + punčochy nedala :D
Tak nějak nechápu to přepůlení břicha těmi punčocháči - pravda, já moc punčocháče nenosím (jen když musím a musím málokdy) a tak jsem vytáhla ze skříně jedny ze svých dlouholetých zásob a navlíkla jsem je na sebe, abych přišla věci na kloub - šev tam byl - to mají všechny (5), které mám ve skříni, ale nijak mě to nepůlilo - není to tím, že by dámy potřebovaly větší číslo?

Veroniq
332 příspěvků 6.9.18 18:11

Teda, až takový experiment! Popravdě jsem myslela vodorovné přepůlení břicha gumičkou punčocháčů :D Jak tu někdo komentoval, že mu vadí rýsující se šev pod hladkými šaty, to bude asi ten druhý problém. Mně se prostě nelíbí, když se gumička mírně zaryje do břicha, které pak přetéká nad i pod ní. A děje se to i na hubené postavě, pokud je nejpevnější část gumička… Trochu je to vidět tady, jak ta kůže mírně přetéká na levém boku. Ale není to o nic víc než stažení podprsenkou. Ilustraci přímo pro vyvalené punčocháčové břicho nemůžu najít… 

Příspěvek upraven 06.09.18 v 18:14

asterah
429 příspěvků 6.9.18 19:25

Aha - tak to mě vůbec nenapadlo - já ty punčocháče prostě vytáhnu nahoru skoro pod žebra - tam to až tak nepřetéká. Jenže je to vlastně jedno - těch pár sukní, co mám, je beztak do pasu a šaty nenosím. Ale já měla punčocháče na sobě tak před cca 3 lety (když teda nepočítám tu včerejší průbu…)
Díky za vysvětlení :)

Janiac
789 příspěvků 6.9.18 21:04

@Alterations Stačí používat zažehlené punčochy, které při zatržení „netečou.“ Bývají označované jako „non-leader“, mají např. v Tescu nebo Marks&Spencer.

opal_k
131 příspěvků 10.9.18 09:10

Tak ty asi nejsou pro vedoucí pracovnice ;-)

(omlouvám se za zlomyslnou poznámku: leader = velitel, vedoucí, vůdce, ladder - žebřík, v aj i tekoucí oko na punčochách/ punčocháčích" M&S používá „ladder resist“.

Konec exhibice, děkuji.

Janiac
789 příspěvků 11.9.18 11:42

Jasně, že ladder. On si můj mobil rád myslí, že je chytřejší, než já. A děkuji za opravu, kdyby někdo googloval :D

opal_k
131 příspěvků 13.9.18 22:13

Věci si rády a čím dál častěji myslí, že jsou chytřejší než my. Dost mě to zneklidňuje. Dneska mě auto chtělo mermomocí udržet v jízdním pruhu, jenomže bohužel nevidělo ty žluté pruhy, ale ten neplatný bílý. Naštěstí bylo půjčené, svému bych to netolerovala ;-)

Temperance
3597 příspěvků 13.9.18 22:20

Ty „samostatné mobily“ nás udržují v neustálé bdělosti (Nick Carter: „Vždy ve střehu!“) - ale je to s prominutím vopruz. Chcete napsat „uličník“ a on z toho udělá „kysličník“ (skutečně se stalo!) :-P

vias
532 příspěvků 15.9.18 20:55

Ty nezbedný kysličníku!): To je dobrý. Já jsem jednou napsala „to jsem zaplatila“ a odeslalo se „to jsem zapatista“. Zajímalo mě, která pomazaná hlava vymyslela, že „zapatista“ je používanější slovo než „zaplatila“. Asi stejná, co se mě pravidelně snažila svého času přesvědčit, že slovo „napiš“ neexistuje a že jsem zajisté chtěla napsat „nápis“ nebo „oasis“.

may.frayn
1047 příspěvků 6.9.18 23:06

Já jsem ráda, konečně můžu nosit kompresní punčochy bez toho, abych v nich umírala vedrem a vypadala jako exot.

Atlacoya
2790 příspěvků 10.9.18 14:51

„Končí čas trenek,“ - vy nosíte trenky?

ariesek67
277 příspěvků 13.9.18 10:43

@may.frayn Také to tak vidím.

Eveek
5 příspěvků 17.9.18 06:10

Kupte si punčocháče Heist a budete je milovat. Nezařezávají se do břicha, jsou z kvalitního materiálu, nesmrdí a já se svými 180 cm nemám s délkou žádný problém.

Andyhana
34 příspěvků 19.9.18 14:37

A mě se článek líbí, pobavila jsem se. Sice čtu až dnes, protože sem už moc nechodím. Já měřím 188 cm a to vzduchoprázdno v prostoru pod rozkrokem znám velice dobře.:-)Píseň od Chinaski neznám, ale taky dobrý. :-))) Jen tak dál, Adélo!

bambam11
65 příspěvků 23.10.18 08:24

Když pominu veškeré peripetie, které silonky podle mnohých žen obnáší, jde podle mě o úžasný kus oděvu, na který se nedá vynadívat. Myslím si, že mluvím za velkou část mužské populace.

DanaP
170 příspěvků 23.10.18 16:30

A myslíte punčochy nebo punčocháče? Zrovna punčocháče mi tedy přijdou spíš jako tlumiče vášní. :)

bambam11
65 příspěvků 24.10.18 08:32

Mně osobně přijdou punčochové kalhoty ještě o chlup atraktivnější, ale je to asi velmi individuální záležitost.

DanaP
170 příspěvků 24.10.18 19:32

aha, no, to záleží na vkusu každého soudruha. :)

Hnědooká Lee
16 příspěvků 18.12.18 19:46

Já tedy punčochy (punčocháče) miluju. Nosím je v tělové barvě téměř denně, spotřeba 1 - 2ks týdně, někdy je mám fakt jeden den a jindy třeba dva týdny… proto mám vždy náhradní v práci ve skřince a někdy nosím i v kabelce, když mi na tom extra záleží. A samordžky jsou fajn, jen si musíte vytipovat, které sedí a sluší. Ty nosím celé jaro léto podzim. Jsou super, že mě nerozpůlí na břiše, což v pouzdrových šatech oceňuji. Kdo tvrdí, že nesnáší silonky, ale přitom nosí polyesterové prádlo a trika, má problém někde jinde…

I.love.cowboys
7 příspěvků 15.1.19 21:24
Rukavice

@Alterations
Já jsem si k tomuto účelu zakoupila úpletové tenké, obyčejné za 39,– Kč na tržnici. Funguje to.

I.love.cowboys
7 příspěvků 15.1.19 21:26
Punčochové kalhoty ("punčocháče") a punčochy

@shanimplavkynahrocha
Já taky! A přitom je to zásadní rozdíl! A navíc zde!

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Zelený mužíček

Autor: Ada

Dneska pro vás, milí čtenáři, mám takový malý bojový úkol. Pojďme... Celý článek

Buran by (ne)plesal: Společenské šaty podle nové etikety

Autor: Redakce

Etiketa se mění, šance společenského faux pas zůstává. Co můžete na... Celý článek