Oblečení pro těhotné - 1. díl

02.09.14 | autor Channah

článek channah.jpg

Pojďme si hned na úvod shrnout hlavní povzdechy nad těhotenskou módou: je drahá, špatně sehnatelná, často beztvará a „krabicoidní“, vyskytuje se téměř zásadně v zasmušilých barvách, případně v druhém extrému v infantilních dětských motivech. Tento článek má jedinou ambici – pomoci vám těmito útesy proplout a zároveň nemuset po cestě rezignovat na krásu, eleganci a ženskost.

V začátku psaní jsem si připadala jako lední medvěd, který dostal za úkol poreferovat o krásách pouštních dun a nebezpečí tekutého písku, neb jsem těhotná sama nikdy nebyla. Oslovila jsem tedy ženy, které na rozdíl ode mě těhotenstvím zdárně prošly a všechna traumata spojená s oblékáním mají ještě v živé paměti (a tímto jim velmi děkuji). Vše je samozřejmě čistě individuální – někdo přibere tak, že se cítí jak vorvaň a má problém sehnat velikost i v těhotenském oblečení, někomu stačí popošít knoflíky na kabátu a celé těhotenství vystačí se svým běžným šatníkem. Jedna žena nesnese přes břicho sebemenší tlak, jiná si v klidu obleče sukni s úzkou gumou v pase. Přesto se pokusím vytvořit přehled tipů, které vám pomohou výběr oblečení během vašeho těhotenství usnadnit.

Když otěhotníte, vaše okolí (a někdy i vy sama) podlehne dojmu, že se musíte začít oblékat a chovat jinak, „těhotně“. Abychom se ve zbytku článku mohli věnovat už jen pozitivním a konstruktivním tipům, podívejme se hned v úvodu na čtyři nejděsivější trendy v těhotenském oblečení:

1. Sexy mamina
Těhotenství může být krásné, vznešené, prozářené… cokoli chcete. Ale nechápu, kdo přišel na to, že je těhotenství SEXY. Není a už z biologického principu věci ani být nemůže. Nevím, co nutí ženy, které by před otěhotněním nenapadlo fotit akty, či je veřejně vystavovat na netu, najednou odhodit zábrany i ošacení a zaplavit svůj účet na Facebooku nebo veřejné album na různých ženských stránkách polonahými fotografiemi.

Jediná odpověď (když pominu vliv celebrit a jejich touhu nechat se zvěčňovat po vzoru Demi Moore), která mě napadá: když žena otěhotní (a začne to na ní být vidět), okolí najednou její tělo zahrnuje intenzivní kladnou pozorností. A některá budoucí matka si třeba poprvé v životě začíná připadat opravdu krásná a žádoucí. Proto její dřívější soudnost tiše pláče odhozená v koutě a na povrch se (poněkud opožděně) dere sexy samice.
Vraťme se ale k oblékání – zapomeňte na „sexy“ modely s průstřihy a průsvitnou krajkou (nebo takovou, která dojem nahosti vzbuzuje)

Zdroj: http://www.asos.comZdroj: http://www.asos.com
Zdroj: http://prebabyblog.comZdroj: http://prebabyblog.com
Zdroj: http://thejasminebrand.com/Zdroj: http://thejasminebrand.com/
Zdroj: http://www.dailymail.co.ukZdroj: http://www.dailymail.co.uk
Zdroj: http://www.usmagazine.comZdroj: http://www.usmagazine.com

(Já vím, že vám teď vytanuly na mysl ony „slavné“ těhotenské šaty Evy Decastelo. Ne, nebudeme je sem dávat. Pro masochisty stačí malý, nenápadný odkaz.) link:

http://bit.ly/1tqJDNt

2. Androgynní krteček
Nemohu si pomoci, lacláče prostě vypadají přinejlepším roztomile – a to ještě na tříletém dítěti. Žena v lacláčích vypadá zkrátka jako instalatér, v těhotenství jako tlustý instalatér. Eshopy těhotenské lacláče vychvalují do nebes, dozvíme se z nich, že pro těhotnou nic lepšího, krásnějšího a pohodlnějšího neexistuje. Já vám nevím. I kdybych si odmyslela estetickou stránku věci, nemohu se oprostit od představy, jak v tomhle asi vypadá návštěva toalety (kšandy v míse, případně kšandy na zemi, což je u veřejné toalety skoro to samé, jako v míse).

Zdroj: http://www.tehotne.czZdroj: http://www.tehotne.cz
Zdroj: http://www.vseprotehotne.czZdroj: http://www.vseprotehotne.cz

3. Krabice z JZD
Pytlovité střihy, které z vás udělají krabici rychleji než kouzelné sluchátko. A ještě vám bude prodávající tvrdit, že je to vkusné, pohodlné… a (já dodávám) hnusné.

Zdroj: http://freelancersfashion.blogspot.comZdroj: http://freelancersfashion.blogspot.com
Zdroj: http://lizajanesews.blogspot.comZdroj: http://lizajanesews.blogspot.com

4. Ťuťu těhulka
„Ježišinky, ty jsi těhulkaaa, to je kjášňoučký, můžu ši šáhnout na bžíškoooo?“ (krátká přestávka na vydesinfikování klávesnice). Uf. Ano, to se v těhotenství může snadno stát – okolí zešílí a začne na vás mluvit tónem, jako by se celý váš mozek přesunul do břicha. Nebo ještě lépe řečeno mluví rovnou jen k tomu břichu. Vaši blízcí (nebo i ti, kteří se za ně najednou považují) vám mohou s šelmovským pomrkáváním darovat něco takového (v horším případě si to těhotná žena pořídí s nadšením sama):

Zdroj: http://www.dudushop.cz/Zdroj: http://www.dudushop.cz/
Zdroj: http://www.babble.com/Zdroj: http://www.babble.com/
Zdroj: http://www.dudushop.czZdroj: http://www.dudushop.cz
Zdroj: http://www.fler.cz/al-ter-zelickoZdroj: http://www.fler.cz/al-ter-zelicko

Mikroskopická menšina takových triček může být i vtipná:

Zdroj: http://viralviralpictures.comZdroj: http://viralviralpictures.com

„Nejezte melounová semínka.“

Pokračování příště a s ním (těhotenstvím prověřené) rady a tipy „jak ano“.

Autorka

Channah

Lektorka tance a angličtiny, fotografka, milovnice ženskosti a blogerka na poloviční podvazek. Její blog najdete na http://mezinebemazemi.blogspot.cz/

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Nej maturantka

Autor: Ada

Už několik z vás mi poslalo odkaz na soutěž o nejhezčí maturantku,... Celý článek

Zase podprsenka...

Autor: Ada

Těch vyčuhujících ramínek a tu a tam kousků je tolik, že už je ani... Celý článek