Oblečení pro těhotné - 2. díl

08.09.14 | autor Channah

obleceni pro tehotne 2 nahled.jpg

Uf, přehlídku hrůz máme za sebou, pojďme se vrhnout na tipy, jak proplout těhotenstvím elegantně a se šarmem. Nasnadě je podtrhnout ženskost, která je díky vašemu „jinému“ stavu nepřehlédnutelná.

Pro zahřátí několik modelů bloggerky Jessicy Quirk:

Zdroj: http://whatiwore.tumblr.com/Zdroj: http://whatiwore.tumblr.com/

Šaty a sukně
Ideální jsou samozřejmě šaty – nejlépe přestřižené pod prsy a rozšiřující se dolů volným splývavým materiálem, ideálně lehce pružným. Takový model se bude přizpůsobovat pokračujícímu těhotenství (jen si v začátku kupte šaty dostatečně dlouhé), přes břicho vás nebude škrtit ani nebude padat, můžete ho nosit i po porodu. Navíc takovéto šaty nemusíte kupovat speciálně v těhotenském oddělení. Druhou jistotou jsou šaty zavinovací, které doslova „rostou“ s vámi.

Zdroj: http://stunningdresses.net/Zdroj: http://stunningdresses.net/
Zdroj: http://www.delhistyleblog.com/Zdroj: http://www.delhistyleblog.com/
Zdroj: http://allasianfashion.blogspot.comZdroj: http://allasianfashion.blogspot.com

Podobně řešené šaty, ale delší či ze slavnostnějšího materiálu můžete s grácií vzít i do společnosti:

Zdroj: http://www.bellyitchblog.com/Zdroj: http://www.bellyitchblog.com/
Zdroj: http://www.bellyitchblog.com/Zdroj: http://www.bellyitchblog.com/
Zdroj: http://www.bellyitchblog.com/Zdroj: http://www.bellyitchblog.com/

Zvlášť v chladnějším období oceníte delší pletené nebo úpletové šaty – opět je nemusíte kupovat ve speciální těhotenské sekci.

Zdroj: http://www.bellyitchblog.com/Zdroj: http://www.bellyitchblog.com/
Zdroj: http://www.bellyitchblog.com/Zdroj: http://www.bellyitchblog.com/

Se sukněmi bývá v těhotenství obvykle potíž, zvlášť pokud více přiberete – mohou škrtit, sjíždět a vůbec dělat neplechu. Ideální jsou tak sukně s širokým úpletovým pasem, manuálně zručné ženy zvládnou samy našít na „starou“ sukni. Praktické jsou i sukně zavinovací, bohužel bývají často k dostání jen v divokých etno vzorech. Opět ale případně nejsou složité na ušití.

Kalhoty, legíny a punčocháče
Další, nesmírně praktická věc, jsou kalhoty s pružným pasem (většinou se jedná o úpletový pruh, který se dá vytáhnout nebo přeložit podle potřeby, nikde neškrtí a je šikovný i v tom, že zakryje záda) – k dostání jsou i v řetězcích, konkrétně H &M, Lindexu a C&A (M&S má sice poměrně širokou a cenově přijatelnou nabídku oblečení pro těhotné, bohužel ji ale do ČR nedováží). Kalhoty se dají ve výprodeji pořídit kolem 700Kč (nové za devět set) a poslouží vám prakticky během celého těhotenství. Kdo vládne šicím strojem, může si podobné ušít odstřižením pasu u kalhot a našitím širokého úpletového pruhu.

Zdroj: http://www.houseoffraser.co.uk/Zdroj: http://www.houseoffraser.co.uk/
Zdroj: http://www.tehotne.cz/Zdroj: http://www.tehotne.cz/

Hodně těhotných si nemůže vynachválit legíny (třeba i pod šaty, nejen pod tuniky – mohou pomoci zakrýt oteklé nohy a zároveň při vhodně zvolené velikosti trochu zpevní, ale nezaškrtí). Další variantou pod šaty jsou punčocháče - speciální těhotenské jsou často výrazně dražší, je tedy výhodnější pátrat právě po volnějších značkách a větších číslech.

Tuniky a trička
S legínami jdou ruku v ruce tuniky a delší pružná trička. Obé má tu výhodu, že nemusí být kupováno speciálně jako těhotenské. Šikovné jsou také košile z látky s mačkanou úpravou – na břichu se roztáhnou podle potřeby a zbytek bude stále držet stažený tvar, po nejbližším praní (nesuší se roztažené, ale „zakroucené“) se vrátí opět do staženého tvaru.

Zdroj: http://www.jozanek.cz/Zdroj: http://www.jozanek.cz/
Zdroj http://www.picchumaternity.comZdroj http://www.picchumaternity.com
Zdroj: http://www.isabellaoliver.comZdroj: http://www.isabellaoliver.com

Samostatnou kapitolou je prádlo – obvykle se vám v těhotenství zvětší prsa, takže investice do nové podprsenky bude nutností (opět s vidinou, že vám po porodu a kojení nebude k ničemu). Pokud máte prsa malá a zvětší se jen o číslo či dvě, mohou posloužit sportovní podprsenky bez kostic. Pokud máte ale prsa velká už tak a ještě se vám zvětší, pravděpodobně se bez nové kvalitní podprsenky, která poskytne oporu a zmírní případně bolesti zad, neobejdete.

Zimní oblečení
V létě se dá ještě těhotenské oblečení vyřešit (poměrně) snadno. Co ale dělat v zimě? Koupit si za pár tisíc (případně půjčit od maminky či nějaké vykrmenější příbuzné či kamarádky) obrovskou bundu nebo kabát, které vám po porodu nebudou k ničemu, ale i v těhotenství vám budou sedět maximálně přes břicho a ve zbytku budete vypadat jak Jonáš spolknutý velrybou?

Většina budoucích matek toto dilema řeší tlustým svetrem a rozepnutým kabátem, což už z principu vypadá jako nouzové řešení, pokud je ale doplněné širokým šátkem nebo výraznou šálou, nemusí vypadat špatně. K dostání jsou i softshellové bundy pro těhotné, které je po porodu možné nosit přes dítě v šátku – ale i tak je to poměrně drahá legrace, navíc se hodí spíš do přírody než do města.

Zdroj: http://www.sanami.euZdroj: http://www.sanami.eu

Ideálním a zároveň elegantním řešením pro zimní těhotenství je kabát, který se rozšiřuje postupně (áčkového nebo empírového střihu) – nevytvoří z vás nevzhlednou krabici a můžete jej s klidem nosit i po porodu.

Zdroj: http://www.thisnext.comZdroj: http://www.thisnext.com
Zdroj: http://mysuperfluities.blogspot.comZdroj: http://mysuperfluities.blogspot.com
Zdroj: http://www.gap.comZdroj: http://www.gap.com
Zdroj: http://www.delhistyleblog.comZdroj: http://www.delhistyleblog.com

Mnohem dostupnější a snáze sehnatelnou variantou může být pončo, případně pelerína – ideálně z pravé vlny, aby opravdu hřály.

Zdroj: http://www.parent24.comZdroj: http://www.parent24.com
Zdroj: https://www.etsy.comZdroj: https://www.etsy.com
Zdroj: http://www.picchumaternity.com/Zdroj: http://www.picchumaternity.com/

Boty
Nepříjemná věc se může v těhotenství stát s vašimi chodidly, pokud otečou a nevejdete se do svých běžných bot (problém se násobí v horkém létě). Bohužel zde asi budete muset částečně rezignovat na eleganci – podpatky nepřipadají v úvahu, je možné, že se nevejdete ani do balerín. Variantou jsou zavazovací boty, které můžete rozšněrováním povolit (ideálně doplňte ortopedickými vložkami, šněrovací boty jsou často příliš ploché).

Není to ale řešení ideální, protože ve vyšším stupni těhotenství se budete těžko ohýbat k botám a šněrovat – nouzovým vylepšením mohou být tkaničky z pevnější gumy, kterým přičiníte na každém konci uzel (nebo korálek), takže je nemusíte zavazovat.

Zdroj: http://www.menswearstyle.co.ukZdroj: http://www.menswearstyle.co.uk
Zdroj: http://www.alibaba.comZdroj: http://www.alibaba.com

Dobré zkušenosti mají těhotné i s takzvaně „bosými“ barefeet botami, protože jsou dostatečně široké a měkké.

Doplňky
Jak jsem zmínila již v úvodu, v těhotenství narazíte na jeden podivný paradox – toto období bývá obvykle považováno za šťastné, přesto nabídka barev v obchodech připomíná spíš pohřeb: černá, šedá, bílá, béžová. Pokud po barvách toužíte, pomozte si barevnými doplňky – poslouží výrazně barevné šperky, klobouky, punčocháče, šátky… Cokoli ráda nosíte.
Moc pěkným detailem, který můžete použít přes šaty, delší top, ale i kabát, je volný zavazovací pásek pod prsy, opticky rozdělí velkou plochu a zároveň může celý vzhled barevně oživit:

Zdroj: http://iloverelationship.com/Zdroj: http://iloverelationship.com/

Bazary a zahraniční eshopy
Několikrát jsem zde zmínila fakt, že samotné slovo „pro těhotné“ často z neznámého důvodu cenu oblečení zdvojnásobí. A dejte pár tisíc za kus oblečení, o kterém víte, že ho unosíte jen pár měsíců. Proto je často lepší pátrat v běžné konfekci po střizích, které jsou přes břicho volnější nebo pružné, případně střižené či volně se rozšiřující pod prsy (empírové, áčkové, některé princessové střihy). Málo onošené těhotenské oblečení se dá často pořídit i v různých kamenných či internetových bazarech, to je zároveň i vaše možnost zbavit se vašich málo onošených kousků.

Osvědčené zahraniční eshopy, které zasílají i do ČR:

Máte vlastní zkušenosti a tipy, o které se chcete podělit? Objevily jste v průběhu těhotenství skvělý obchod nebo se naopak někde spálily? Či si naopak nevíte rady a máte dotaz na zkušenější? Diskuse je vaše (jediná prosba – pokuste se držet oblékání :))!

Autorka

Channah

Lektorka tance a angličtiny, fotografka, milovnice ženskosti a blogerka na poloviční podvazek. Její blog najdete na http://mezinebemazemi.blogspot.cz/

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Bagheera
344 příspěvků 8.9.14 13:08

Tak to je fakt inspirativní! V takových šatech bych se cítila jako madona. Ne jako ta zpěvačka, ale prostě jako opravdu požehnaná budoucí matka.

Enoména
55 příspěvků 10.9.14 00:48

Ráj dětí u kohouta taky můžu doporučit. Tam jsem kupovala nejlepší těhotenské prádlo a podprsenky na kojení. Např. od německé značky Anita. Můj tip z tohoto obchodu: příjemná a přitom pružná a pevná (+ dalších asi deset P) značka bravado! Šikovné netěhotenské věci, do kterých vplujete hladce i s břichem mívá Tatuum. Jediné, co mi v článku trochu nesedí, jsou ta ponča. A v pokročilém stadiu široký áčkový kabát. Jinak mi tyhle věci svědčí, ale s velkým břichem (dvakrát jsem rodila v prosinci) jsem v tom byla jako HROCH. Jinak prima článek:) Tak si to, dámy, ve zdraví a kráse užijte, kterých se to týká.

Adivey
182 příspěvků 8.9.14 13:09

Dle očekávání nechyběla inspirace Jessicou Quirk :) Také se chodím na její stránky kochat.

Breberka barka
6 příspěvků 8.9.14 13:22

Jen doplnění k leginám a punčocháčům - před otěhotněním jsem byla fakt štíhlá jako proutek, ale jak tělo přibíralo, tak se mi začaly nepříjemně odírat vnitřní strany stehen, bez legin nebo čehokoli pod sukni jsem nebyla schopna chodit, aniž bych neměla večer rozedřenou kůži téměř do masa. Pro mě to bylo na druhou stranu hodně inspirativní - najednou jsem začala kombinovat věci, které by mě předtím nenapadly. A dostala jsem i více odvahy - říkala jsem si, že těhotné leccos projde a cítila jsem se překvapivě dobře v novém stylu oblékání.

Slvinka
21 příspěvků 10.9.14 14:39

Naprostou souhlasím @Breberka barka :) Na stehnech jsem přibrala hned a při představě nošení šatů bez legín či punčoch mě omývá… V červenci jsem je měla rozedrané do krve :( Bohužel… Vypadá to totiž opravdu božsky :)

hokrana
2 příspěvky 12.9.14 12:41

Na odírající se stehna naprosto skvěle funguje potřít příslušné třecí plochy antiperspirantem. Funguje to jako kouzlo, díky tomu jsem letos poprvé mohla celé léto nosit sukně, aniž bych se musela pařit v kalhotové spodničce apod. Nejde o to, že by to bránilo v pocení, ale ten antiperspirant udělá na kůžu takovu hladkou ochrannou vrstvičku, která se pak prostě neodírá.

kordelia
3 příspěvky 16.9.14 14:06

Nedávno som sa dozvedela o možnosti použiť na vnútornú stranu stehien lubrikačný gél.
Mám kamarátku, ktorá si pod šaty ušila jemnučké nohavice akoby spodničku a prestala mať do krvi rozodraté stehná (vyzeralo to strašne!)

Oljí
15 příspěvků 8.9.14 13:22

Catherine byla v těhotenství krásná! Zvlášťˇse mi líbí šaty s dlouhými rukávy. Pěkná inspirace! Trochu začínám litovat, že už jsem těhotná byla. :-)

Karin
3950 příspěvků 8.9.14 13:41

Však to nejsou neštovice, abyste to nemohla „chytit“ znova :D

Karin
3950 příspěvků 8.9.14 13:40

Hej! Boty bez podpatku nejsou žádná rezignace na eleganci. Nosila jsem „boat shoes“ či jak se tomu říká, nebo mokasíny, a byla jsem elegantní!
K botám si neodpustím ještě jednu poznámku: noha nese v těhotenství vyšší váhu, takže je nezbytné mít dobré boty. (Čili ne křusky z alibaba.com). Mnohdy to chce začít si kupovat nejen o číslo větší, ale i širší boty. A mně už to zůstalo, byť dítěti už bude sedm.

Oldyn
6401 příspěvků 8.9.14 13:43

Nejhorší je těhotenství přes zimu, nosila jsem šaty a paleto. V téhle barvě, ale delší.

harim
19 příspěvků 8.9.14 13:52

Ohledně silonek - ideální nahoře je rozstřihnout (ten široký pruh), zbytek se roztáhne a nepadají. K minulému dílu se musím zastat lacláčů - pro mě nejlepší těhotenské kalhoty - měla jsem při prvním dítěti problém mít cokoliv přes bříško, takže připadly k úvahu jen šaty - byla tuhá zima, nebyl kabát,… Kamarádka mi půjčila těhotenské lacláče - dole široké - nikde netlačí, můžete mít pod to klasická trička (nevadí, že nejsou přes bříško, lacláče to schovají),svetry,.. a nemáte pořád flekatá trička - na lacláčích nejsou fleky vidět:).

andiedvorakova
331 příspěvků 8.9.14 19:24

Asi je to tím, že jsem těhotná nebyla, ale můžu se zeptat, proč by člověk měl mít flekatá trička a dokonce i lacláče?

harim
19 příspěvků 8.9.14 19:30

@andiedvorakova Protože když vařím, jím,,.. a něco spadne, tak normálně je to na zemi, ale v těhotenství je to na břiše, když někam lezu tak si vždycky zašpiním břicho (prsa až potom:)), prostě břicho je jak odkládací stůl (dokonce od 6. měsíce mi na něm držel hrníček s čajem:).

Vasa
170 příspěvků 8.9.14 22:00
andiedvorakova
331 příspěvků 9.9.14 13:07

Aha, tak to potom jo, děkuji :) Naštěstí to vypadá spíš jako domácí problém, tak to snad půjde nějak vyřešit :) Třeba velkou zástěrou na vaření a rukou pod vidličkou/lžící/hůlkami atd. :)

AnaKarenina
450 příspěvků 9.9.14 10:25

Taky jsem byla těhotná a žádné fleky jsem po sobě neměla, nic mně na břicho během vaření nepadalo.

harim
19 příspěvků 9.9.14 14:05

Uznávám, že to lze vyřešit i jinak - já byla těhotná 5×, a prostě lacláče mi přišli hrozně šikovné,… taky je pravda, že při 5. těhotenství jsem měla bříško v 5. měsíci, jak 1. před porodem. Měla jsem samozřejmě i jiné obleky, ale na ven, na návštěvu, na hřiště,… ideál (pro mě:))

Adellain
60 příspěvků 9.9.14 15:17

:D, že mám velké břicho jsem poznala když jsem si s ním při vaření začala nevědomky přepínat dotykovou varnou desku :D.

Jinak tenhle článek je super, maminky na fotkách vypadají opravdu skvěle, já jsem si nemohla vynachválit hlavně pletené pončo, díky kterému se mi porařilo ve škole nevědomky utajit těhotenství až do šestého měsíce. Další fajn věc kterou jsem zavedla byly rovné úzké kalhoty a boyfriends svetr se stuhou pod prsy, nebo i bez. Naštěstí jsem se nemusela vzdát podpatků, které opticky hezky prodlužovaly postavu a dávaly jí ženštější vzhled.

pincik
11 příspěvků 12.9.14 13:58

Tak to já to celkem chápu. Od 6. měsíce jsem nemohla vařit bez zástěry. I když jsem jen něco krájela opírala jsem se břichem o linku a fleky na tričku byly hned ;) A to ani nemluvím třeba o mouce při pečení.

tartaletka
266 příspěvků 8.9.14 13:54

Článek je pěkný, ale chtěla bych víc inspirace a fotek pro ženy, kterým v těhotenství nenaroste jen břicho, ale taky zadek, ruce, prsa, otečou nohy… Takto to vypadá všechno na těch štíhlounkých maminkách krásně, ale když se žedna „rozkydne“, tak rozevlátá trička a šaty z ní udělají mnohdy tlustou krabici. A on malý pupíček se taky lépe obléká než břicho v devátém měsíci. Takže za mě bych ocenila se víc zaměřit i na to období, kdy už je opravdu těžké udržet se hezká.

Jinak za sebe mohu doporučit HM, měla jsem odtud šaty, které nosím i teď bez břicha, upnuté přes prsa, lehce volnější pod a dlouhé až na zem, bavlněné. Potom jsem měla pár legín a 3/4 kalhoty s nápletem. Kvalita nic moc, ale těhotenství přežily. Lindex taky supr.

CA mi absolutně nesedlo. Jednak střihově nelichotilo, měla jsem dojem, že razí heslo těhotná = velká a měli samé pytloidní střihy. Koupila jsem si tam džíny a nebyly vůbec pohodlné a rychle se vyšoupaly.

Nejkvalitnější oblečení jsem nakoupila zde: http://www.rajdetiukohouta.cz/ v Holešovicích. Sice drahé, ale velmi kvalitní, pohodlné. Nikde nic nelezlo, nic nesklouzávalo, nic se neprodřelo.

amarelica
296 příspěvků 8.9.14 14:15

Mne sa veľmi osvedčil nákup na internete (hlavne tie základné drahé kúsky vyšli oveľa lacnejšie) a tiež som si 2-3 nohavice ušila. Kúpila som si elastické výrazne bedrové rifle v SH, odpárala pás, zips napevno zošila a našila úpletový pás až pod prsia (ten som mala z farebne ladiacich tričiek tiež zo SH).

Maja1991
21 příspěvků 8.9.14 17:47

@tartaletka Nevím, jestli se Vám toto bude líbit, ale jako inspiraci bych brala tuto blogerku: http://girlwithcurves.com Je sama o sobě pořádná ženská a když byla těhotná, byla ještě trošku „větší“. :-) Hodně oblečení má z ASOSu.
Přidávám pár fotek.

Evženie
201 příspěvků 8.9.14 19:14

Páni, to je frajerka!

Laikach
6 příspěvků 8.9.14 21:52

Moc hezky priklad krasne oblecene prirodou stedre obdarene matky. Za sebe mohu doporucit matkam s kyprymi krivkami Newlook maternity www.newlook.co.uk, ve slevach jsem poridila uzasny set trik s dlouhym rukavem, saty, vse je dost dlouhe a nepnouci i pres me kypici vnady a bricho. Take ceny se daji prezit a to i beze slev. Nyni na podzim nabizi jak sportovni bundy, tak kabaty, ovsem z PES a smesi, vlna to neni.

tartaletka
266 příspěvků 9.9.14 01:28

Děkuji, to je inspirace, pro nás, slovanské typy! Supr

makuva
20 příspěvků 8.9.14 19:23

Taky přidávám stížnost na těhotenské kalhoty z C&A. Neseděly mi ani v jednom těhotenství. Z menšího bříška padaly a ke konci pro změnu škrtily. Měla jsem několikery a ani jedny neprošly… Ale možná by jinému typu postavy seděly.

tartaletka
266 příspěvků 9.9.14 01:29

Mně dělaly mrchy to samé. A jak bonus mi pak rupnuly mezi nohama

MP Helena
85 příspěvků 16.9.14 22:19

Já jsem byla naopak spokojená. Když jsem byla (předloni) těhotná, tak měli krásně zelené džíny, které mi ale vůbec neseděly. Ale kromě toho taky černé, nedžínovité, sice umělé, ale přesto mi připadaly celkem elegantní a i pěkně držely. A těch pár měsíců i vydržely nesežmolkované atd.

moi-bebe
223 příspěvků 8.9.14 13:58

Pozor, reklama :) doporučuji nejen trička zde: http://www.jozanek.cz/…-vyroby.html.
mám doma červené s 3/4 rukávem, ačkoliv jsem zatím těhotná nebyla a nejsem (sestra si ho objednala, když byla těhotná, a koupila jedno i mně a mámě). je boží! pevná, pružná, příjemná bavlna, vůbec není poznat, že je těhotenské (je jen lehce nařasené přes břicho), krásně sedí a bude se hodit, až těhotná budu. sestra si ho v těhotenství velmi pochvalovala.
a ty krásné syté barvy!:)
ten e-shop je podle mne vůbec povedený, mají tam pěkné základní jednoduché kousky.

Karin
3950 příspěvků 8.9.14 14:01

@Oldyn hm, jenže si představte, že nemáte osmačtyřicet kilo… :D

Modigliani
781 příspěvků 8.9.14 14:12

Tie zelene nohavice s maslickami po bokoch a tie poncha sa v tomto clanku ocitli omylom, dufam..

Pavlena
841 příspěvků 8.9.14 15:15

Já doufám, že se tam omylem ocitla ta softshellová „nosící“ bunda.
Dvouhlavá bytost matko-dítě vypadá ve skutečnosti strašlivě (reklamní foto je o něco milosrdnější).
Nemluvě o tom, že tyto bundy jsou koncipované na nošení už narozeného dítěte. Těhotná v ní bude vypadat ještě strašlivěji.
A do třetice: na českém módním webu bych se snažila existenci sportovního oblečení co nejvíce tajit. :)

Grete
800 příspěvků 8.9.14 15:50

Já jsem naopak za zmínění sportovní bundy ráda. Ne všechny matky prožijí celé těhotenství v ulicích elegantních metropolí. Vědět o funkční alternativě do terénu není vůbec od věci.

Hořáč
1588 příspěvků 8.9.14 23:45

No jo, ale sportovní věci nejsou samy o sobě stejně moc pěkné, víc než vzhled se preferuje ta funkčnost (jak jen lidstvo přežilo tisíce let bez softshelu a goretexu?), a seženete je i v obřích velikostech (koupíte si pánské, protože to stejně není moc poznat). Kdežto sehnat elegantní hezkou věc do města, to může oříšek.

levule
5 příspěvků 8.9.14 21:00

Existují ale naštěstí i nesportovní a velmi elegantní modely kabátů s těhotenskými a nosícími vsadkami, sportovní vzhled není nutný, i když do Krkonoš velmi praktický.
Sama jsem děti odnosila v modelu od české firmy Angel-Wings.cz a ač už není třeba, nechci se ho vzdát ani „bezdětná“.

Evženie
201 příspěvků 8.9.14 19:17

Proč? Ponča jsou přece velice praktická a vypadají elegantně, když se to správně nakombinuje, a o zelených kalhotách (a skoro čemkoliv jiném) platí totéž. Když se přes to vezme správný vršek a dobré doplňky, může to vypadat prima.

Nanynka_02
450 příspěvků 8.9.14 14:49

@moi-bebe Souhlasim, v tunikach a trickach od Jozanka jsem odchodila prakticky cele tehotenstvi. Jsou kvalitni a dlouhe, takze bricho neleze ven. A maji i pekna kojici trika.

MP estate
150 příspěvků 8.9.14 14:55

Rodila som tento rok v kvetnu. Ked zacalo byt na podzim videt tehotenstvo, zacala som riesit co si obleciem do prace, kde mame prisny business dress code. Takze leginy a tunika nehrozili. Na nete som nasla doporuceni na obleceni od polske znacky Happy mum. Oblecenie na ich webovej stranke vypada krasne, bolo sice drahsie ale tak som si do prace objednala 2 saty, jedny saty staly 1800Kc. Bohuzial mi prisli polyesterove saty bez podsivky, co mi teda prislo vzhladom na cenu 1 800kc neadekvatne, tak som saty pekne vratila. Nakoniec som nasla anglicku znacku Seraphine, eshop zasiela i do CR, ich saty nosila i vojvodkyna Kate, ked bola tehotna. Vychytala som slevy po vianociach a bola som s kvalitou siat spokojna a nosila som ich v praci az do konca.
Kabat na zimu som kupila v Mangu na 1 300kc ackoveho strihu, veci na volny cas som kupila na ASOS.

šklíba
11 příspěvků 8.9.14 14:58
podpatky

Technická, dokonce i podiatr mi potvrdil, že ploché boty nejsou v těhotenství moc vhodné, 3 cm zvýšení paty oproti špičce je minimum (a cca 6 cm doporučené maximum) a to proto, že je potřeba trochu víc rozložit váhu mezi patu a špičku, protože i bez toho hrozí nebezpeční příčné klenbě. Osobně se mi nejvíc osvědčily stabilní pěticentimetrové podpatky, když jsem si vzala placky, měla jsem tak akorát v chodidlech křeče…

Hořáč
1588 příspěvků 8.9.14 23:50

Konečně někdo další, kdo považuje placaté boty za nezdravé. A ještě v těhotenství. Ostatně dřív se dělaly nižší podpatky i u pánských bot. A jsou i u bot na latinu, pokud se nepletu. Nevím, proč dnes tolik lidí považuje rozčajdlé baleríny za něco superzdravého.

Karin
3950 příspěvků 9.9.14 08:35

Spíš to spousta lidí prostě neřeší a boty si kupují jen podle vzhledu a ceny :-/

daagmara
42 příspěvků 10.9.14 21:16

Zdravím, konzultovala jsem baleríny od Clarksu se svojí fyzioterapeutkou, která mi dává dohromady špatné držení těla po těhotenství a nošení dítěte na jednom boku. Naprosto mi je schválila (mají ergonomické vnitřní vystlání) s tím, že přece naši předkové po tisíce let chodili bosi a na to máme strukturované celé tělo, že potřeba podpatků je daná častým sezením, zkrácením svalů a šlach, a zvykem. Takže je někdy nosím a jsou úžasné, hezké i pohodlné.

AnaKarenina
450 příspěvků 9.9.14 10:46

@šklíba,

souhlas, taky jsem celé těhotenství podpatky (cca 5 cm) nosila a naklusala jsem v nich i do porodnice a cítila jsem se v nich líp než v placakách
Ale je fakt že jsem měla štěstí a neotíkala jsem. Já osobně nemám ráda, jak se poslední dobou těhotenské obtíže všude strašně nafukují, ale konkrétně v případě obuvi to chápu, natíkání nohou je opravdu validní argument a každý by měl chodit v tom, v čem je mu v dané situaci nejlíp.
Na druhou stranu, holky, Vy co jste ještě těhotné nebyly, nebojte. Třeba Vás to otíkání nohou ani nepotká a budete moc chodit ve svých botách tak jako já.

Stemcells
97 příspěvků 9.9.14 13:14

Promiňte, ale co je to zase za patvar „otíkat“? Už jsem se s tím setkala víckrát a fakt by mne zajímalo, kde se to vzalo. S tím měkkým i se to i vyslovuje?

surabaya
401 příspěvků 11.9.14 14:43

Otíkání a natíkání je validní argument, to jste nevěděla :-)? Inu, člověk se pořád učí

v2e2rka
477 příspěvků 9.9.14 14:25

Já nosila v těhotenství boty na cca 3cm klínku i lodičky s 6cm podpatky a bylo mi o moc líp, něž když jsem si nazula baleríny (a to jen vyjímečně na rychlé vyvenčení psa), to jsem měla pocit, že ty otřesy, jak došlapuju na paty, otřásají nejen miminem, ale i mou hlavou. Moje pedikérka nesnáší placaté boty na komkoliv, nejen na těhotných, ale těší se, že aspoň má víc práce, prý tolik otlaků a kuřích ok v životě neviděla.

Sonmi
48 příspěvků 8.9.14 15:27

Já můžu vřele doporučit obchod http://www.nursingbra-shop.co.uk/
Poštovné do ČR 1 libra, obrovský výběr ve všech možných velikostech, zejména těch větších.
Naprosto nadšená jsem konkrétně z této podprsenky: http://www.nursingbra-shop.co.uk/ShowDetails.asp?…

Elentari
9 příspěvků 8.9.14 15:39

Výbornou zkušenost mám s http://www.victoriagrace.cz/, kdy mě po odeslání objednávky paní majitelka telefonicky kontaktovala (měla jsem specifický požadavek na způsob odeslání), vše bylo vyřízeno k mé spokojenosti a dokonce jsme si moc hezky popovídaly :-) Je to česká výroba - materiál je vyráběn v ČR a je to zde i šito :-). Jinak materiál šatů je velice příjemný na dotyk, chladivý, opravdu kvalitní a pružný :-).

zuzitaa
56 příspěvků 8.9.14 15:40

Z těhotných blogerek znám ještě http://www.theivorylane.com/, i když styl Jessiky se mi líbí víc.

Hořáč
1588 příspěvků 8.9.14 23:53

Jé, tak ta se mně zase líbí víc než Jes, budu sledovat. Díky za tip. Jak na ni koukám, to bych snad i chtěla být těhotná, kdybych vypadala jako ona a kdyby mi někdo zaručil, že budu mít holčičku.

NInaL.
39 příspěvků 8.9.14 15:42

Krásný článek. Některé šaty jsou fakt nádherné… jen si k nim nedovedu představit tu doporučenou obuv moc.

andiedvorakova
331 příspěvků 8.9.14 17:27

To vůbec nevypadá složitě - alespoň pro nás malé a drobné. Pokud se někdo cpe za dva a přibere 30 kilo, a už před tím nebyl zrovna tyčka, tak tomu to asi bohužel stejně nepomůže a bude muset sáhnout po krabicoidních věcech. Ale chápu, že modelovou budoucí maminkou článku je žena průměrné postavy, v oblasti životosprávy rozumně uvažující, bez nějakého přidruženého zdravotního problému - a takové určitě přijde článek vhod. Ono je skutečně hodně žen, které nepřiberou zase tak moc (dneska už se naštěstí můžete jít poradit, co jíst, co nejíst, které vitamíny a minerály doplnit atd. - do určité míry se to dá ovlivnit a můžete tloustnout „zdravě“), takže mě modelky z fotografií, bloggerka ani Kate jako nereálně hubené a malé nepřijdou.

Sportovní bundu v článku naprosto chápu, protože s těhotenstvím se přece člověk nepřesune jen na gauč, ale bude se dál - i když v omezenější míře - hýbat. Takže na delší procházky do lesa, a na další výlety do přírody se může sportovnější oblečení hodit. Na nějaké to domácí protahování, aby člověk úplně nezatuhnul a nebyl samá křeč, se zase může hodit ta sportovní podprsenka a legíny. V tomhle případě bych prostě dělala výjimky. Do přírody elegantní kabáty a podpatky netahám ani ne-těhotná, natož kdybych těhotná byla.

K těm botám, mně bylo fyzioterapeuty řečeno, že pokud člověk nemá žádné zdravotní problémy (např. s páteří, po úrazech, operacích atd.), které to neumožňují, měl by nosit podpatky okolo 3 - 5 cm. Řekla bych, že se to tedy týká i těhotenství. Člověk by aspoň nenesl tu tíhu břicha a nabraných kil jen na patách, takže by ho nohy tolik nebolely.

Czeika
5 příspěvků 8.9.14 21:14

@andiedvorakova: k tomu přibírání - ona příroda bohužel nehraje vždycky fér. někdo prostě přibere pětadvacet kilo, i kdyby se na hlavu postavil a dodržoval komplet všechna výživová doporučení. souvisí to nejspíš s konkrétní, geneticky podmíněnou reakcí těla na hormonální změny a povětšinou se to tím pádem dědí. je to zhruba jako se striema - někdo může mazat jak vzteklej, a kůže stejně popraská, jinej to může klidně flákat a nic. já mám štěstí v obou bodech, ale rozhodně si to nepřičítám jako nějakou zásluhu.

michaj
13 příspěvků 9.9.14 01:02

Před těhotenstvím bych tomu nevěřila, ale co hlavně ovlivní postavu během gravidity jsou hormony. Necpala jsem se nějak extrémně, ale přibrala 20 kg, která do 2 měsíců po porodu zmizela - držela jsem hodně vody. Takže se z vás slonice, co se nevejde do ničeho, včetně bot, stane tak snadno, že ani nevíte jak. O životosprávě to není. Jako útěchu bych chtěla napsat, že i do „posledních dnů“jsem vystačila s netěhotenskými volnými kousky z běžných řetězců (prostě pružný pas pod břichem, haleny, velké tuniky), akorát boty byly problém (i maximálně povolené trekové sandály) - naštěstí jsem rodila na konci léta.

Dani17
521 příspěvků 9.9.14 07:50

To píšete pěknou blbost. Byla jste už těhotná? Většinou se na začátku málokterá cpe za dva, neb existuje cosi jako těhotenské nevolnosti a ty trvají klidně i 4 měsíce. Já měla před těhotenstvím 60 kg na 180 cm výšky. Tři a půl měsíce jsem nejedla vůbec, jak mi bylo špatně. A přesto jsem přibrala 28 kg. Jedla jsem naprosto normálně, žádné přežírání či sladké ap. Ta kila šla nahoru úplně sama. Ano existují totiž hormony. Ale taky jsem do půl roka po porodu měla ještě míń než před a nic jsem proto, krom kojení nedělala.
Podruhé už to tak jasné nebylo, ale není to přežíráním.

Příspěvek upraven 09.09.14 v 07:52

MP Helena
85 příspěvků 16.9.14 22:29

To je holt, jak kdo. Někdo nevolnostmi trpí, někdo ne, někdo má potřebu se cpát, někdo ne. Já jsem třeba nevolnostmi netrpěla, ani neměla potřebu se cpát, ale už jsem myslím viděla všechny kombinace. (Ano, i holku, která každé ráno prozvracela, ale přesto měla chuť se celý den cpát.)

AnaKarenina
450 příspěvků 9.9.14 11:01

@Andie,

a já s Vámi s tím přibíráním souhlasím. Zadrženou vodu neovlivníte to je fakt. Znám holky, které přibraly cca 13 kg a do týdne po porodu měli všechno pryč, protože se jednalo právě o tu vodu. Pokud ovšem netrpíte nějakou závažnou poruchou, at už hormonální či třeba preklamsii (což je stav, který opravdu neovlivníte, na druhou stranu, takvých těhotenství je naštěstí málo), tak mnoho stravou ovlivníte. Vím to ze své zkušenosti a to máme v rodině obezitu, já jsem stíhlá proto, že se zdravě sravuju a hlídám. Behěm těhotenství jsem přibrala pouze 3 kg a dítě mělo 3,5 zdravé, v pohodě. Od začástku jsem se hlídala, na konci 6 měsíce jsem měla nahoře 5 kilo. Pak mi ale našli cukrovku a musela jsem překopat jídelníček, který jsem považovala za zdravý. Najednou jsem zjistila, že jsem měla ještě dost velké rezervy ohledně zdravého stravování a do konce tehotenství jsem zhubla 2 kg, takže celkově plus 3. A na základě toho jsem viděla, jak moc strava celkový náběr ovlivní.
Myslím, že mnoho žen, které tak záhadně přibrali a nebyla to zadržená voda ani žádná jiná porucha měli v jídelníčku opravdu rezervy. A dámy ruku na srdce opravdu jste si nedopřáli žádný ten jednoduchý cukr? Nějakou tu čokoládu, zákusek, zmrzlinu…Opravdu jste si hlídali i porce?
A znovu opakuju do těch, které zadržovaly vodu se nestrefuju, ale já osobně znám monoho těch, které přibraly strašně „záhadně“. A je mnohem lehčí svést to na genetiku a hormony než přiznat že na tom taky nesu podíl :-).

Příspěvek upraven 09.09.14 v 11:16

Nicola Six
195 příspěvků 10.9.14 08:24

@AnaKarenina No, ja pribrala prave 13 kg (vychozi vaha 53 kg) a zustala jsem celou dobu „v tabulkach“. Nikdo mi nerekl, ze pribiram moc. Takovy prirustek je dle meho nazoru fyziologicky.

V tehotenstvi jsem byla celkem aktivni, denne jsem usla cca 5 km (chodila jsem cast cesty do prace pesky) a slapala do 5. patra. Jidlo jsem moc neresila, jedla jsem na co jsem mela chut, ale bez nejakych excesu.

Po porodu mi zustalo jeste asi 6 nebo 7 kg nahore, ale do pul roku to bylo vse pryc.

Příspěvek upraven 10.09.14 v 08:25

Czeika
5 příspěvků 11.9.14 23:42

Tvrdit, že 3kg je normální váhový přírůstek v těhotenství mi připadá poměrně odvážné. při těhotenství přeci nejde jen o váhu dítěte. oproti normálnímu stavu přibude krve, jsou těžší prsa, dost váží placenta, plodová voda, zvětšená děloha. všechnu tuhle tkáň jste vy vytvořila taky, takže pokud jste přibrala 3kg, ve skutečnosti jste 10 zhubla. chápu, že u cukrovky to má svoje opodstatnění. ale stojím si za tím, že třeba zrovna těch zmiňovaných 13kg je normální, zdravé těhotenské „nabrání“. viz. třeba graf v těhotenské průkazce. nebo tady:
http://www.abctehotenstvi.cz/…ehotenstvi_1
prostě pokud se coby netěhotná stravuju nějak přiměřeně zdravě a tak, že nepřibírám, a při zachování zhruba stejné stravy pak v těhotenství přiberu 13, považuju to za důsledek těhotenství a ne chybné životosprávy. těhotenství by přeci nemělo být důvodem pro zahájení redukční diety. navíc myslím, že ženská co těhotensky přibrala 13kg vypadá povětšinou pořád dost normálně. v těch opravdu do očí bijících případech jde nejspíš o jiná čísla.

rumpetroll
124 příspěvků 12.9.14 10:08

@AnaKarenina na základě pouze svojí zkušenosti vytváříte teorie pro všechny. Že vy jste něco jídelníčkem ovlivnila, neznamená, že to platí u všech. Já měla v jednom těhotenství cukrovku, v druhém ne, takže jsem jedla vše jako jindy a že se sladkým láduju docela ráda - a v obou případech jsem přibrala (podle mě předpisových) 12 kg, aniž bych to jakkoli vědomě regulovala (jakože kdybych v druhém těhotenství viděla, že přibírám moc, tak bych zbrzdila v jídle). Děti byly docela veliké a shodila jsem to hned (během pár dní-týdnů). Byla to prostě voda a ty ostatní věci jako placenta, zvětšená děloha atd.

MP Helena
85 příspěvků 16.9.14 22:33

Někde jsem četla, že když člověk kojí, tak by neměl hubnout dietami, protože tělo pak odbourává i nahromaděné jedy, které předává v mléce tomu miminu. Trochu bych myslela, že cílevědomě hubnout v těhotenství bude ještě škodlivější. Ale pro to nemám podklady.

Stuclinka
166 příspěvků 8.9.14 18:24

Pro lidi z Hradce Králové a okolí doporučuji outlett prádla na Gočárově ulici naproti Baťovi. Nakoupila jsem tam velmi levně bezešvé sportovní podprsenky, které mi umožnily v těhotenství dýchat i při postupně se měnícím obvodu hrudníku (nemyslím teď velikost košíčků) - nemusela jsem opakovaně nakupovat nové podprsenky. Často vzpomínám na těhotenství v Americe, kde jsem se konečně mohla levně a hezky obléknout. Byla jsem opačný extrém. Velikost 34 a břicho. V Čechách byla těhotenská móda = XXL.

Grossularia
3204 příspěvků 8.9.14 18:30

Není té genderové hyperkorektnosti opravdu už příliš? ;)

„Dobré zkušenosti mají těhotní i s takzvaně „bosými“ barefeet botami, protože jsou dostatečně široké a měkké.

Lidka8
12 příspěvků 8.9.14 23:33

Když může být „perelína“, tak proč ne těhotní muži.

Hořáč
1588 příspěvků 8.9.14 23:57

Však byl i nějaký těhotný muž . Původně byl žena, pak se změnil na muže, dokonce se oženil, ale nějak si ponechal ty ženské záležitosti a má už dětí několik.
Dokonce vyhrál v mládí miss :D

Lidka8
12 příspěvků 9.9.14 08:26

Ale to je jen jeden :)

Karin
3950 příspěvků 9.9.14 08:38

No ale jestli má zkušenosti s barefeet botami, tak se počítá.

Channah
14 příspěvků 9.9.14 11:33

Těhotní a perelína jsou samozrejmě překlep a renonc, sypu si popel na hlavu a píšu slečně programátorce prosbu o opravu :) Díky za upozornění!

Grossularia
3204 příspěvků 8.9.14 18:49

Tipy v článku jsou dobré. Jen bohužel trošku zkreslující. Katalogové fotky jsou totiž zpravidla nafocené na ženách netěhotných, je s vycpaným břichem. A ty reálné fotografie žen odpovídají převážně cca 7.měsíci, a to obvykle prvního těhotenství. Kdyby si totéž oblékla žena v devátém měsíci ne-prvního těhotenství, bude vypadat bídně. Ono když i řasení pne nadoraz… navíc na těch katalogových je vidět, že nezapočítávají růst prsou. Většina zde zmíněných by v reálném životě byla našponovaná jak Frištenského metálová hruď.

Ale jako obecné rady rozhodně dobře použitelné. Při nakupování bych se ale opravdu zaměřila hlavně na tu hrudní část, zvlášť při objednávání z Anglie, anglické oděvy jsou obecně na hrudi plošší (i ty netěhotenské). Když pne břicho, tak to tolik nevadí, ale když pnou prsa, vypadá to trochu vulgárně, i když to člověk opravdu nezamýšlí a nechce.

Odvážím se to ukázat sama na sobě - šaty jsou těhotenské z Dorothy Perkins, na břicho místa dost, ale prsa se do nich skoro nedala nacpat (mám s tím problém i u těch netěhotenských, jak jsem psala, už jsem opakovaně musela vracet jinak padnoucí oblečení). A také je na mně (byť jsem samozřejmě obtloustlá i netěhotná a nemám štíhlé tělo v článku zmiňovaných žen, což v celkovém těhotném vzhledu hraje roli) myslím dobře vidět, že na opravdu „hodně těhotném“ těle nevypadá už nic příliš pohledně. tohle je totiž focené teprve na začátku osmého měsíce, ovšem třetího těhotenství. V prvním jsem takové břicho neměla ani před porodem, ve druhém tento rozměr cca v devátém měsíci…a to, co vyrostlo v tom třetím do devátého měsíce, se snad nedá ani popsat, natož obléci :) (a to teda neukážu;) )

Evženie
201 příspěvků 8.9.14 19:22

A stejně vám to sluší, i když to na prsou nesedí.

AnaKarenina
450 příspěvků 9.9.14 11:04

Slušelo Vám to, byla jste kočka.

Oldyn
6401 příspěvků 8.9.14 19:18

@Karin
Jestli Vás to potěší, tak jsem vždy nabrala 15Kg, proto kabát do A doporučuji.

Franche
358 příspěvků 8.9.14 19:21

O tom, jak bych jdnou chtěla vypadat jako těhotná, mám jasno -

http://blameitonfashion.freshnet.com/

naprosto perfektní

Karin
3950 příspěvků 9.9.14 08:45

Tak doufám, že potom v galerii uvidíme fotky ;-) A že vám neotečou nohy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.9.14 19:50

V kožešinové bundě a dřevákách naboso? :-D

Grossularia
3204 příspěvků 8.9.14 19:45

@Evženie Díky :)
Nesezení přes prsa v těhotenství bylo ovšem malé bezvýznamné nic oproti nesezení přes prsa kojící, ale to už je další kapitola (Channah, co třeba další článek?:) ).

BBK
1 příspěvek 8.9.14 19:51

Clanek je pekny, jen z neho dycha stale takova jakasi usedlost. Vim, ze Cesko neni Nemecko nebo Holandsko, ale podivejte se na stranky nasledujicich znacek. Obe tehotenstvi jsem prozila v obleceni od nich a citila jsem se jak dobre, tak pekne.

www.bellybutton.com
www.noppies.nl
www.vertboudet.de

a prekvapive kvalitni kalhoty se daji koupit i na www.hm.com!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.9.14 16:46

Ano, to je oblečení, ve kterém nositelka vypadá jako normální, pouze momentálně těhotná žena :-)

terator
5 příspěvků 8.9.14 20:02

K článku bych chtěla říct, že netěhotenská trika u mě skončila zhruba pátým měsícem protože mi všechna končila vysoko. Ne všechny máme roztomilý pupíček. Některé z nás mají solidní meloun a to nemluvím o tom že šaty co mi byly ke kolenům mám teď zepředu dost ošklivě vysoko. Jinak souhlasím s tím co tady někdo psal a to že kalhoty z c&a nesedí a halenky jsou jako pro slony.

Czeika
5 příspěvků 8.9.14 21:30

Souhlas. já dlouhá trika nakupuju běžně a zcela cíleně i mimo těhotenství, takovou tu délku do pasu považuju za naprosto nepraktickou. břicho mi v těhotenství nijak extrémně neroste, a stejně z těch mých netěhotenských dlouhých trik vypadá cca od šestého měsíce normálně max. jedno. Zbytek prostě buď vůbec nezakryje celé břicho, nebo aspoň dole odstává, což třeba v kombinaci se sukní s těhu-nápletem vypadá velmi pitomě.
ono asi taky záleží na tom, jak má kdo „břicho“ vysoko. já ho mívám asi dost nízko, a sehnat těhotenské kalhoty je pro mě neřešitelný problém. vyzkoušela jsem už leccos, a pohodlně sedět prostě nedokážu v žádných.
jinak v CA jsem se teď snažila sehnat těhotenské punčocháče, a po letmé prohlídce stojanů s těhu-módou jsem musela zhnuseně prchnout - nevybrala bych si naprosto nic :o/

Grossularia
3204 příspěvků 8.9.14 20:07

@tartaletka Od Kohouta mám také něco, dražší, ale slušné. Pak hezké oblečení šlo sehnat v Tveretu - míval prodejnu v pasáži Minor, ale odtamtud zmizel, nevím, kde teď je. Další dobrý obchod býval vpravo od vrátnice podolské porodnice, již je zrušen, ale oblečení z něj je pořád držák.

Minor mi připomněl, že výborná prodejna těhotenských/kojicích podprsenek je Bílá Tara, dřív byla v pasáži Minor, teď je o ulici vedle. Velký výběr a super paní, schopná rozumně poradit s velikostí.

A ještě k prádlu - těhotenské punčocháče jsem si kupovala výhradně ve zdravotních potřebách, a to kompresní třídu 1, jsou preventivní proti křečovým žilám a fakt dobře sedí. Jsou trochu dražší (myslím kolem 200), ale netrhají se, vydržely mi dvě těhotenství.

marca
450 příspěvků 12.9.14 08:48

@Grossularia s punčocháči máte pravdu. já jsem zpočátku naletěla a koupila si těhotenské se švem na břiše, které mi teď jdou děsně na nervy. Zdravotní jsou mnohem pohodlnější.

suik
5 příspěvků 8.9.14 21:00

Já jsem měla docela štěstí, že jsem nepřibrala ani deko a měla malé bříško. Vešla jsem se do normálního oblečení, jen jsem si kupovala trika a šaty rozčířené pod prsy. Hodně jsem kupovala trika s tzv. vodou, která jsem pak využila při kojení. Co jsem kupovala vyloženě těhotenské byly kalhoty a sukně. Pod sukni jsem teda musela mít legíny nebo punčochy, holé nohy jsem nesnesla. U punčoch stačilo jen rozstříhnout ten lem a zapošít, aby se nepáraly. Nosila jsem tak i barevné, které jsou jako těhotenské nesehnatelné.

moc pěkné oblečení má next, francouzský vertbaudet, ten ale asi neposílá do ČR - ale mají pár kousku právě jako kombinace těhotenské a kojící.

poznámka k těm nosícím bundám, sice to není tolik estetické, ale praktické a pro dítě příjemné, čili bych to odpustila i ve městě.

adelahl
16 příspěvků 8.9.14 22:08

Já jsem tady asi jediná, kdo řešil, že na to oblečení nemá peníze. Protože jsem tušila, že mateřská bude finanční peklo pro domácnost (za týden mi mateřská končí a fakt to bylo drsné - ale stálo to za to!!!). Takže jsem spíš šetřila a poslední tři měsíce jsem odchodila v jedné tehotenské sukni z bazaru a třech půjčených tričkách. A v trekových sandálech, protože to bylo jediné, co jsem na své oteklé nohy dostala. Naštěstí to bylo v létě. Ale je fakt, že kvůli otokům celého těla jsem hezká těhotná nebyla a oblečení by to asi nezachránilo.

Lidka8
12 příspěvků 8.9.14 23:40

Taky mi přišlo, že je zbytečné vyhazovat tolik peněz. Navíc nikdo neví, jak moc se změní postava - nejen břicho a prsa, ale celkově.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.9.14 16:50

No, vzhledem k tomu, že se člověk už i tak cítí dost mizerně - vzhled velryby, dýchavičnost a nevolnosti nikomu na náladě nepřidají :-) - tak proč se v té mizérii ještě dorazit hnusným oblečením?

Poodlelady
3 příspěvky 8.9.14 23:45

Mě se výborně osvědčily na společnskou příležitost místo punčocháčů použít samodržící punčochy (začátek 9.měsíce), protože punčocháče kolem toho co zbylo z pasu bych nesnesla…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.9.14 00:19

Šaty přestřižené pod prsy, natož nařasené kolem výstřihu V (typu „zavinovacích“), sluší jen velmi štíhlým ženám s malými vnadami. Člověk, který má v normálním stavu „šestky“, takže je-li aspoň trošku sebekritický, tyto střihy vůbec nenosí, tak je v těhotenství nebude nosit tím spíš. Co se týče „podtrhávání ženskosti“, ne v každém zaměstnání je výhodou stylizovat se do slovanské bohyně plodnosti. Brala bych jen petrolejovou halenku, kabáty do A a peleríny. Celkem mi uniká, proč se zde nevyskytly ani jedny šaty do A. Šikmo střižené zdaleka neudělají z postavy krabici. Jedny takové jsem měla, a ani v devátém měsíci mě nikdo v tramvaji nepouštěl sednout, takže z mého pohledu splnily účel. :-)

Hořáč
1588 příspěvků 9.9.14 00:34

To není tím, že by vás to tak dobře maskovalo, to je (ne)slušností, tuhle jsem si všimla, že muži v domě, kam jsem se nastěhovala (takže mě neznají od dětství, kde bych ještě čekala, že oni budou čekat pozdrav ode mě), zásadně očekávají, že je budu zdravit první. Je mi 30. Těhotnou kamarádku, když přišla na návštěvu také nezdravili. No a v MHD ji taky nikdo moc nepoštěl, pokud si někdy z musu neřekla, protože jezdila trasou, kde to bylo fakt hrk sem, hrk tam.

Edit: tím nechci říct, že jste se oblékala nějak špatně, ale spíš bych to tipla jak píšu výše.

Příspěvek upraven 09.09.14 v 00:35

Helenuše
365 příspěvků 9.9.14 09:09

Nemyslím, že V výstřih nebo zavinovací šaty sluší jen drobným a plochým.
třeba tady:
nebo tady:
a tady
vypadají zrovna dobře.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.9.14 09:31

Ano. Vypadají hezky. Jenomže tyhle ženy 1. akceptovaly to zdůraznění ženskosti, které někomu nemusí vyhovovat, 2. nemají až tak velká ňadra, jak by se z fotek mohlo zdát, 3. mají klasickou ženskou postavu, která má větší obvod boků než prsou (kolik procent žen má tento typ postavy?), 4. kdyby si oblékly něco jiného, vypadaly by rozhodně štíhlejší. Takovéto modely se obvykle prezentují jako „baculkovská“ velikost 42. Ale když má někdo v normálním stavu velikost 46 a postavu typu jablko nebo větší objem prsou než boků, případně širší ramena, tak je to úplně o něčem jiném. Tenhle střih z něj udělá věstonickou venuši i bez těhotného břicha a nalitých prsou, i když v nepřestřižených šatech vypadá úplně normálně. Věřte, mám to tisíckrát vyzkoušené.

Hořáč
1588 příspěvků 9.9.14 11:56

Zavinovací šaty chtěj šikovné prádlo, jinak vám vyrobí na bocích madla a často i s mufínem. Mocrát viděno na vlastní oči. Na fotkách je to vždycky hezká kašírka.

Příspěvek upraven 09.09.14 v 13:30

Modigliani
781 příspěvků 9.9.14 03:15

Poncha a paletka vyzeraju dobre na vysokych a stihlych postavach, pripadne k zenam v vysokych opatkoch, tehotnym zenam pridaju na objeme a opticky im skratia postavu, preto si myslim, ze nie su stastnou volbou. A na tych zelenych si nik nevsimol ten camel toe??

Rybushka
437 příspěvků 9.9.14 10:55

@Modigliani tak to by mě docela zajímalo, co je teda pro těhotnou v osmým nebo devátým měsíci šťastnou volbou do mrazu, když paletko a pončo jsou nešťastný?

Ehm, já byla jak almara a leden jsem odchodila ve starý ošklivý péřovce z dob, kdy se nosilo všechno obrovský, a byla jsem moc ráda, že se vůbec do něčeho vejdu. Těhotenstký tuniky mi začínaly pnout přes břicho, kalhoty tlačit a cokoliv netěhotenskýho rozšiřujícího se pod prsama, co kolega běžně označoval za tuniky pro těhotný, jsem musela odložit v sedmém měsíci, protože to prostě tlačilo.

A ano, nápady to jsou fajn, jenže je to opravdu jen na chvíli a jeden si musí sakra rozmyslet, kolik do toho investovat.
Proto taky tipuju, že to není moc barevný a veselý, protože to prostě musí bejt univerzální, bo většina žen musí vystačit s pár kousky.

MP Helena
85 příspěvků 16.9.14 22:45

Já mám dokonalý dlouhý vlněný kabát ještě z doby, kdy byl v módě raglánový střih. V tom je teplo i ve velkém mrazu a vešla jsem se do něj celé těhotenství. Mám ho asi 15 let, vypadá pořád dokonale a předpokládám, že vydrží ještě minimálně jednou tolik. Za normálního stavu si ho beru jen pár krát za zimu, většinou nosím kratší kabát (nebo bundu, ale to se tady nesmí říkat ;-)

Oskeruše
14 příspěvků 10.9.14 21:30

Teda pončo za sebe fakt nemůžu doporučit. V devátém měsíci (v ponču) mi jeden chlap v tramvaji vynadal, že nepustím vitální důchodkyni sednout. Většina lidí nepoznala, že jsem těhotná, takže tento kus oděvu je do přecpané mhd dost nestrategický.

Go-lightly
3429 příspěvků 14.9.14 14:54

No tak jestli vám jde hlavně o to, aby lidi poznali váš stav, měla jste si na pončo připíchnout: Li-lidičky, já nejsem medvěd, já jsem těhotná!
Já myslela, že jde hlavně o to být teple oblečená a vypadat hezky.

Příspěvek upraven 14.09.14 v 14:55

harim
19 příspěvků 9.9.14 07:51

Tyhle šaty jsem nosila já v posledních třech těhotenstvích - přišli mi slušivé i v devátém měsíci, úžasný materiál, prima střih (postupně se rozevíraly),… jen mi byly ke konci malé přes prsa. Koupila jsem je na bazaru za 100,– a dodnes paní blahořečím.

Karin
3950 příspěvků 9.9.14 08:49

Vévodkyně Kate je opět těhotná, takže se můžeme těšit na další inspiraci :)

LucaLuca
51 příspěvků 9.9.14 08:57

Nevím, no. Je vidět, že Channah ještě těhotná nebyla.
1. Áčkový kabát pro těhotnou - musel by to být stan, žena přibere i přes hrudník atd., takže stejně využití později nula. V áčkovém střihu těhotná vypadá jako krabice, protože to rozšíření přes břicho pokračuje dál a rozšířené je to až dolů, takže děs. Kate na fotce pod doporučením áčkového kabátu samozřejmě klasický áčkový kabát nemá. Ty kabáty nad ní (první dva) jsou dle mě mírně tvarované v pase, v těhotenství by použít nešly. Ten třetí a ten Katin jo, jsou prostřižené a pak naskládané.
2. Pružný lem na džínách nebo kalhotech - dokud je břicho malé, tak to sjíždí, jak je větší, tak někdo je citlivý a přes břicho nesnese nic. Navíc těhotné je větší horko a další vrstva přes břicho fakt není nic moc. je to taková klasika, taky jsem to měla, ale že by to byla nějaká hitparáda…
3. Punčocháče, legíny netěhotenské, větší číslo - co by se hodilo na břicho á 90 cm by mi asi sjíždělo, plandalo přes boky a nohy, tímhle doporučením si vážně nejsem moc jistá.
4. Vyfocené šaty - óch, ách - ale v našich obchodech nic moc podobného nenajdeme a objednávat přes net oblečení se mi zatím vždy vymstilo.
5. Co ta perelína? To je vzor pernamentka?

Emily B
33 příspěvků 9.9.14 18:44

Naprosto souhlasí s LucaLuca, na obrázcích to vypadá hezky ale když to člověk začne zkoušet, výběr se pořádně zmskne. Přes internet bych si objednávat taky netroufla.

Nicola Six
195 příspěvků 10.9.14 14:16

Ja koupila kabat v Zare, byl podobneho strihu jako ten sedivy GAP na fotce a odchodila jsem v nem celou zimu (rodila jsem v unoru). Nosit se da i posleze bez bricha a vypada ok.

Kalhoty s napletem - ano, v ranem stadiu tehotenstvi nemaji moc smysl. Jak jsem psala na vedlejsim vlakne, resila jsem to v tomto obdobi kalhotami o cislo vetsimi s nizko polozenym pasem. Ty tehotenske jsem poridila cca v 6 mesici a neklouzaly mi ani me neskrtily (zn. HM, Vertbaudet a GAP). Naopak mi prisly velmi pohodlne, ale chapu, ze to je subjektivni zalezitost. Taky uznavam, ze v parnem lete to asi neni nic moc.

Puncochace a leginy pod sukne jsem taky normalne nosila (o cislo vetsi) a nasoukala jsem se do nich bez problemu.

Takze shrnuto, mne ten clanek vubec od veci nepripada. Samozrejme kazda mame jinou zkusenost.

Příspěvek upraven 10.09.14 v 14:17

Alizon
1235 příspěvků 11.9.14 10:30

Neprehanite? Opravdu je takovy problem sehnat saty (klidne i normalni netehotenske) ktere jsou „prestrizene pod prsy“. Tak jsem prakticky cele tehotenstvi resila ja - letni i zimni saty empiroveho strihu. Jeste mela stesti ze pres prsa jsem pribrala minimalne. Takze je ted klidne nosim dal. Stejne tak ruzne tuniky a tricka/halenky do A. Specialne tehotenske jsem kupovala pouze kalhoty a sukne.
V dnesni dobe plandave mody mi prislo zbytecne utracet za specialni tehotenska tricka a saty.

marca
450 příspěvků 12.9.14 08:36

Souhlas. Áčkový kabát z minulého roku asi nezapnu a ve větším čísle to na mě bude vlát. Taky nemám chuť kupovat něco dražšího na slona.

MP Helena
85 příspěvků 16.9.14 22:50

Punčocháče ne ve větší velikosti, ale s rozšířeným sedem (myslím se to jmenovalo). Ale úplně na konci těhotenství to taky nebylo úplně ono, protože to je dělané na velký zadek a na velké břicho to pasuje špatně (zkusila jsem vzít i obráceně). Nakonec jsem nosila punčocháče srolované pod břichem.

LucaLuca
51 příspěvků 9.9.14 09:03

(Edit: špatně se zařadilo a nedávalo smysl.)

Příspěvek upraven 09.09.14 v 09:03

allinka
92 příspěvků 9.9.14 10:10

K punčocháčům - hodně zmiňujete, že byste je nesnesly přes břicho…já taky ne, k tomu jsem odmítala dávat další peníze ještě za punčocháče. Nosila jsem ty, co vždycky, jen jsem je ohrnula pod břichem. Vůbec hodně věcí jsem nosila pod břichem. A když bylo tričko krátké, nosila jsem pod ním těhotenský pás, to je moc užitečný vynález (něco takového http://www.nicebelly.cz/…y-pas-cerny/ , ale normálně dospod, takže z toho koukal jen malý proužek, navíc jsem dávala stejný jako triko nebo kalhoty, přiznávat jsem ho nechtěla).

Příspěvek upraven 09.09.14 v 10:11

Vermilion
27 příspěvků 9.9.14 10:22
Prsa

Jo, taky musim pridat svou zkusenost, z kosicku D mi narostly skoro F, takze oblect se s takovym poprsim byl vetsi orisek nez oblect bricho. Narasene strihy pres bricho existuji, ale aby nad tim byl dostatecny prostor pro nalite prsa, to je horsi. Mozna by se to hodilo jako tip na pristi clanek - jak se oblekat s bohatym poprsim, at tehotna nebo netehotna :-)

A co se tyce pribirani, taky potvrzuju, ze to neni vsechno jen o tom, ze se nekdo prezira. Za prve, unava, v prvnim trimestru je obvykle, ze se zene chce porad spat, nechce se ji hybat, pro me jakakoli cinnost (treba jen povesit pracku nebo utrit prach) byl nadlisdsky vykon, tak jsem porad polehavalo. Za druhe, zvysena chut k jidlu, najednou jsem misto na salaty mela chut na rizek s kasi. Takze i kdyz jsem toho nesnedla kvanta, tak kalorictejsi strava plus mensi pohyb plus hormonalni zmeny - vysledek pribirala jsem od prvni chvile, nechtene, neplanovane, o zdrave vyzive a zdravem zivotnim stylu toho vim spoustu, ale kdyz si telo dela, co chce… kdo nezazil, nepochopi. Mimo tehotenstvi nemam problem se „hlidat“, odeprit si lahudky a mnamky a udrzovat si figuru, behem tehotenstvi jsem mela strach, aby neco nechybelo miminku a dala telu, co si reklo. Pribrala jsem 22 kilo a do sesti mesicu po porodu je pak mela dole, devet zustalo v porodnici a zbytek sel dolu sam, najednou mi salaty strasne chutnaly a nic jineho jsem nepotrebovala a vjela do me energie a chodila jsem na kazdodenni prochazky… a v tehotenstvi to proste neslo.

AnaKarenina
450 příspěvků 9.9.14 11:14

@Vermilion,

to je super, že jste vše dokázala shodit k tomu gratuluju.
Jinak ale s tím přibíráním, vždyt Vy sama přiznáváte, že jste se během těhotenství stravovala nezdravě - řízek a salát do je kalorická bomba s malým obsahem živin no a pokud jste jinak zvyklá se hlídat, tělo logicky ukládalo… A taky přiznáváte, že jste jela podle teorie " aby malýmu něco nechybělo" což je další široce rozšířený nesmysl. Potom jsou z toho ty náběry 20 kg + ale všechny ženy se pak dušují, že za to mohly hormony. A těhotenstké chutě taky ovládat jdou, jen to chce prostě pevnou vůli. Navíc z jednoduchých cukrů prcek nic nemá, pouze matce se všechno uloží to kil navíc, což Vám každý lékař milerád potvrdí.

Rybushka
437 příspěvků 9.9.14 11:21

Tak určitě se to do nějaký míry uhlídat dá. Ale ke konci těhotenství tělo opravdu zadržuje vodu a ženská je opuchlá. A některý mimča jsou plaváčci a žijou si v obrovským pupíku naplněným hromadou vody.

Za sebe můžu říct, že se všechno zkazilo měsíc před porodem - o vánocích, kdy jsem se nemusela hýbat, všichni mi všechno nosili před nos a že toho sakra bylo. Výsledek byl snad 4 kila za týden a z rozumně nabírající těhotný byla najednou odulá hrošice.

chev
187 příspěvků 9.9.14 12:31

Jojo, ještěže jsem porodila o svátcích, jinak by si mě doma taky vykrmili. Týden do porodu už jsem neměla na nic chut a tělo se začalo samo tak nějak čistit a připravovat, jedla jsem už pak jenom ovoce a pila litry vody a to i ke štědrovečerní večeři…

daagmara
42 příspěvků 10.9.14 21:31

No já musela poslední dva měsíce doslova proležet bez nejmenšího pohybu a přestože jsem si velmi hlídala stravu (kvůli hemoroidům), to si pište, že jsem byla jako balón :-((( Nepřestává mě fascinovat, jak tady některé uživatelky přesně vědí, jak to mají ostatní v životě mít, a když to tak nemají, jsou prostě úplně blbé.

Enoména
55 příspěvků 11.9.14 11:22

Přece ta váha navíc, to není tuk, ale taky voda a nějaká krev navíc jako zásoba pro ztráty při porodu.

chev
187 příspěvků 9.9.14 12:25

Já měla to štěstí, že jsem přibrala jen břicho, neměla ranní nevolnosti, neotíkaly mi nohy a kromě drobných obtíží spojených s faktem, že mi v břiše narostlo 3,5 kilové dítě, mi bylo vlastně fajn (nemluvím o posledním měsíci, kdy jsem počítala každý den do termínu). Nosila jsem svoje normální oblečení až do 6. měsíce, teprve pak se mi udělala na břiše bublina. Jelikož nosím z 90% sukně a šaty, tak rifle mám jen jedny. A tak jsem si je prostě přešila způsobem, co tu už někdo popisoval. Vydržely mi celé těhotenství a užila jsem je i v šestinedělí, než se mi všechno vrátilo zase do původního stavu. V momentě, kdy sem už běžné oblečení neoblékla nebo to nevypadalo pekně, zašla do HM a tam v basicové elastické kolekci zakoupila 2 trika dlouhá s dlouhým rukávem, jedno s krátkým, dvoje šaty a jednu sukni. Všechno to stálo cca 1500,– a nosím to i nadále doma nebo na sport, kde mírná vytahanost zas tak nevadí. Jelikož jsem rodila o vánocích, byl potřeba i kabát a tak jsem vytáhla svůj starý černý kabát do tanečních širšího střihu ala rok 2000 a bylo po starostech. Svetry nebyly nějak třeba, bylo mi furt vedro. Je prostě potřeba mít dva nebo tři outfity, které můžete střídat a případně na ně vrstvit a vystačíte s tím celý těhotenství. Jo a není od věci koupit si nějaký velký vlněný šál v pěkné barvě, tím se to celé tak nějak oživí a zateplí :-). Jenom pro pořádek, do práce jsem chodila ješte týden před porodem a nosila hlavně šaty, rifle s trikama byly jen na doma nebo na procházky lesem.

Vermilion
27 příspěvků 9.9.14 12:27

@AnaKarenina Rizek a salat je energeticky bohaty pokrm, rozhodne vyzivi vic nez salat, takze oznacit to za kalorickou bombu bych jeste brala, ale „s malym obsahem zivin“, to urcite ne, to musim odporovat, naopak ma to vsechno: zivocisne bilkovinny, zelezo, tuk, uhlohydraty… To miminko musi z neceho vyrust prece. Ja jsem se necpala nejak prvoplanove, samozrejme ze jsem pribrala, jelikoz jsem se min hybala a bohateji jedla (plus je mozne, ze vlivem hormonu se zpomali metabolismus, zena ma tendence vic ukladat, aby mela rezervy na kojeni), ale chtela jsem napsat, ze jsem ani za jedno nemohla, ze to telo proste k tomu tahlo samo. Kdo nezazil, nepochopi.

Enoména
55 příspěvků 11.9.14 11:19

Pravda, pravda. Chtěla jsem právě napsat, ať se už holky přestanou trumfovat a daj si svátek. Když dojde na těhotenství a děti, začnou matky soutěžit:))

Modigliani
781 příspěvků 9.9.14 12:43

@Rybushka Kabatiky prestrihnute pod prsiami do acka, kimono kabat previazat nad bruchom, ani tehotna zena nemusi vyzerat ako v stane.

Makulka78
1 příspěvek 9.9.14 12:50

Mně se během těhotenství osvědčily kalhoty Rialto www.rialto.eu. H&M, CA a podobné měly zúžený střih, který si na sebe nemůžu vzít ani netěhotná, natož s břichem jako velryba.
Hodně jsem nosila trička z HM, která jsem si koupila větší. Těhotenská jsem nosila až v osmém/devátém měsíci.

Knitty
63 příspěvků 9.9.14 22:42

Z praxe mohu doporučit těhotenské punčocháče od Mothercare, chodily se mnou celou zimu bez jediného očka, takže se jako investice jednoznačně vyplatily.

co se týče oblečení - levnější a přitom praktické oděvy má bonprix, pokud si ovšem vyberete ve velikostech, a také v použitých materiálech
http://www.bonprix.cz/…tenska-moda/

gabina margot
1 příspěvek 9.9.14 23:00

Moja velkost aj bez brucha je 44, a prave v tehotenstve som sa citila neuveritelne slobodne v obliekani, konecne nebolo treba maskovat brucho a pekne som ho vytrcala. Kupila som si jedine dva tehotenske kusy oblecenia a to rifle v h&m a jedny tehotenske saty v sekaci, tiez h&m ale tie som nosila uz pred otehotnenim. Usila som si maxi suknu dlhu ze sa dala natiahnut az nad brucho, a mala som set pruznych triciek, napriklad tie z intimissimi, ktore vyborne obopli brucho az do porodu. Rodila som sice v lete takze kabat nebolo treba. Investovala som do kvalitnych ecco sandalkov s vyssim opatkom, tiez som v nich nacupitala do porodnice. Jedine trable som mala s podprsenkami, na zaciatku som kupovala kazdy mesiac vacsiu…
Odporucam pokukat si aj fotky na pintereste.

šťastná13ka
1446 příspěvků 10.9.14 07:09

@moi-bebe Přidávám se ke spokojeným zákazníkům Jožánka. Trička mají fajn, ale přece jen po těhotenství na tom mém byla znát únava materiálu (trochu se oprala barva, ale nosila jsem ho skoro pořád, abych byla spravedlivá). Nedám ale dopustit na jejich kojící noční košile. Mám dvě a poslední dva roky nespím v ničem jiném. Jsou parádní - pohodlné, tvarově i barevně stálé, bez infantilních obrázků a aplikací a ještě byly dost levné.

BP0991
213 příspěvků 10.9.14 09:45

Kéž bych u nás ve Slezsku viděla někdy hezky oblečenou těhotnou. Možná tak 1% bylo pěkných. Zbytek katastrofa, která si myslí, že je těhotná, tak má právo vypadat ohavně. Je to hrozné to tak napsat, ale je to tak!

Morže
1094 příspěvků 10.9.14 10:08

Mo povedený článek :)
Až budu někdy (doufám) těhotná, tak budu pravděpodobně řešit jiný problém, než břicho. Prsa už mám takhle dost velký - nosila jsem 70J, ale dlouho jsem prádlo nekupovala, tak jsem vlezla do Timo kvůli dobrým recenzím s větší velikostí. Na první pohled mi tipla sice 75H (považuji za úspěch, když jinde by mi nejradši dali nějakou 100D), ale nakonec jsme došly k závěru, že s jejich pružným prádlem bych potřebovala nějakou 65K, což v nabídce firma neměla. A to nejsem žádná hubeňourka.
A už vůbec si nechci představit, jak budu shánět podprsenku, až budu těhotná a nalejí se mi prsa. Tak naivně doufám, že díky tomu, že nemám moc pevná prsa, tak že se to do toho tak akorát naleje a z visících budu mít pevná a se stejnou velikostí, jinak nevím, co budu dělat :/

Stemcells
97 příspěvků 11.9.14 15:56

Já už takhle mám prsa (teda menší, než máte vy) skoro na břiše, tedy opticky to tak vypadá, protože jako i ostatní ženy v rodině je mám na hrudníku posazená níž, než je v kraji zvykem, takže prsní záševky mám i u správné velikosti šatů i podprsenky (z Chatonu) někde u horního okraje košíčků. Fakt si nechci představovat, jak bych vypadala v těhotenství. Já bych už asi prsa měla pod břichem, ne na něm… :-)

Elke
6 příspěvků 11.9.14 21:14

@Morže Na otázku jak budete shánět těhotenskou (a následně kojící) podprsenku můžu ze zkušenosti odpovědět - velmi těžko. Moje velikost je taktéž 70J a v těhotenství a období kojení jsem nakonec skončila u variant pružná „jako-že-sportovní“ podprsenka, která reálně prsa vůbec neudržela a nebo „naostro“. Pokud se k velikosti typu „malý obvod pod prsy, velký přes prsa“ ještě navíc přidá výraznější citlivost celých prsou nebo bradavek, je standardní podprsenka sehnatelná v této velikosti naprosto nesnesitelná.

Macek05
12 příspěvků 10.9.14 14:31

Článek je pěkný a ta, která byla někdy těhotná tak ví, že je skoro všechno nakonec jinak. První těhotenství jsem odchodila v lacláčích (zima)a břicho jsem měla „od páteře k páteři“, připadala jsem si jako tank, druhé v propínacích šatech (pozdní léto) a měla jsem opravdu jen bříško. O nějakém internetu jsem neměla ani páru, takže jsem byla ráda, že se do něčeho vejdu a mám v čem chodit. Peněz jsem moc neměla takže by mi internet byl akorát k zlosti :-) A co se týká přibírání na váze : u obou dětí jsem přibrala 14kg, dle lékaře naprosto správně a po porodu kila velmi rychle zmizela. Brala jsem to pozitivně, kdy jindy než v těhotenství si můžete dát k jídlu co chcete aniž by jste si to měla vyčítat? Protože tělo si opravdu řekne celkem důrazně že ten řízek, kachnu nebo kyselé okurky prostě chce! A vy mu to nakonec stejně dáte :-) V těhotenství je spousta jiných trablů a komplikací než to, co jste snědla. Celý zbývající život si pak budete jen hlídat co jíte.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.9.14 10:55

@Stemcells,, se bohužel s měkkým i vyslovuje…je to krajové…můj bývalý to taky říkal, a místo puchýř,,pliskýř,,.je toho víc…teda hodně. Mě to tahá za uši…ale pokud žijete tam kde se to používá je to normální a divný vam naopak přijde jak se mluví jinde, prostě nářečí…

Elke
6 příspěvků 11.9.14 21:30

Napsat článek bez vlastní zkušenosti s těhotenstvím, naplněný převážně zahraničními inspiračními obrázky, je celkem jednoduché.

Přiznám se, že bych celkem ráda viděla podobné téma zpracované způsobem - vyrazila jsem s kamarádkou v pokročilém stádiu těhotenství na nákupy po českých obchodech.

To by ta inspirace asi vypadala o dost jinak, zejména v případě, že by dotyčná kamarádka nepatřila mezi typ žen, které zůstanou po celé těhotenství v podstatě štíhlé a jen jim vystoupí bříško. Spousta žen v těhotenství oteče po celém těle a na nohy obují leda pantofle - v kombinaci s nabídkou českých obchodů je to vražedná kombinace. A objednávat v takovém případě přes internet s sebou nese dost vysoké riziko toho, že oblečení prostě nebude sedět.

Puca
22 příspěvků 11.9.14 23:40

Ja bych ten pristup zas tak nekritizovala: Asi se snadno shodneme na tom, ze nabidka v ceskych obchodech je tristni a vzhledem ke strihum a materialum pouzivanym na tehotenske obleceni je objednavani ze (zahranicnich) eshopu s minimalnim rizikem - polovinu obleceni jsem si nakoupila hned jak jsem tehotenstvi odhalila (v zahranici), takze bylo celkem ve hvezdach jak se vyvinu co do velikosti i tvaru, druhou polovinu pak pozdeji prave z eshopu (stejne se jeste postava dost menila) a problem s nesezenim ani velikostmi nebyl

Elke
6 příspěvků 12.9.14 00:07

Tuhle zkušenost docela závidím. Já si třeba z eshopů oblečení vůbec nerisknu objednat ani v netěhotenském období (po několika špatných zkušenostech - většinou mi nesedí přes prsa).

Problém byl i v běžných obchodech - skoro nic opravdu nesedělo, o tom, jak většina nabídky vypadala radši ani nemluvím. V druhém těhotenství jsem nechodila do práce a měla dost času i na courání po obchodech - a přesto jsem ho strávila v o dvě čísla větších džínách ze sekáče, protože to byly jediné kalhoty, které jsem dokázala natáhnout a zapnout a aspoň trochu mi seděly.

Ono se hrozně hezky kouká na výběr krásných zahraničních těhotenských modelů, ale běžná realita české „těhule“ to bohužel rozhodně není.

marca
450 příspěvků 12.9.14 08:41

Nemyslím si, že je to nereálné. Potkávala jsem přes léto spoustu normálně oblečených žen, i když opuchly jinde než na břiše. Peníze jsou samozřejmě problém, kdo nemá nazbyt tak si nebude kupovat několik šatů.

Elke
6 příspěvků 11.9.14 23:13

@BP0991 Vážně myslíte, že žena, která je těhotná, neskutečně touží po tom vypadat ohavně?

Zkuste si představit, že máte břicho jak pátrací balón, oteklé tělo i nohy, jste unavená nebo vám není dobře - a do toho se střetnete s nabídkou těhotenské „módy“ v českých obchodech. Jak dlouho budete mít chuť a sílu obrážet krámy a (marně) hledat něco lepšího?

rumpetroll
124 příspěvků 12.9.14 10:21

@SagaN Tak s tím nesouhlasím - já se cítila úžasně až do konce. Chápu jedině ty nevolnosti - ty neovlivní nikdo. Ale vzhled velryby? Tak snad jsem těhotná, ne? Nechápu ženy, které si připadají hrozně, protože mají velké břicho. Hrozně bych si připadala, kdybych byla obézní.

rumpetroll
124 příspěvků 12.9.14 10:22

To mělo být výš - já dala „zmínit“ místo „napsat příspěvek“, aby se to dobře zařadilo.

terator
5 příspěvků 12.9.14 11:44

Vážně závidím těm co si těhotenství užily jenom jim bylo občas špatně ale jinak bylo všechno zalité sluncem. Buďte rády protože ne všichni to tak mají. Ze svého okolí i zkušenosti můžu potvrdit že 20 kilo nahoře není výjimka a i při zdravé životosprávě a cvičení se to prostě stane a není to proto že „jsem těhotná tak žeru jenom smažáky a zapíjím je tukem“. Možná až porodím tak budu taky tvrdit jak to bylo úžasné období ale zatím je mi zle jsem oteklá věčně unavená a pořád funím jako lokomotiva ale prcek prospívá dobře takže to tak asi má být. Každopádně tipy v článku bych vážně nevyužila. Potřebuju šaty sukně trika prostě všechno co jde přes bříško v prodloužené přední délce(ne konfekční prodloužená trika ale opravdu prodloužený předek) protože jinak vypadám jako tlusťoch z vedlejší dědiny nacpaný v triku s laškovně čouhajícím faldíkem. Vysoký elastický pás u kalhot je fajn ale stejně mi připadá že kalhoty prostě jedou dolů a navíc je v tom děsivé vedro. Placaté boty? Tak to mě radši rovnou zabijte! A jak už tady někdo říkal legíny jsou k sukni nutnost už kvůli odřený stehnům. Pravda žádné punčochy jsem nezkoušela a
si ani nebudu vystačím s legínami.

Arsene
1 příspěvek 13.9.14 16:40

Všechny tipy v článku jsou fajn, ale využitelné tak do konce 7. měsíce max, aspoň v mém případě. Teď (týden před porodem, 22 kilo navrch a břicho, se kterým se už nevejdu skoro ani za klávesnici) mi zbývají jedny jediné šaty a modlit se ať neprší. Jo, a ráda bych viděla maminu, která v těhotenství řeší štíhlou linii:) Chápu, když řeší stravu aby bylo zdravé mimino, aby jí samotné nebylo blbě, aby se nevyvrátila, nebo že řeší svou váhu z důvodu, aby to nebyla preeklampsie…ale v těhotenství je přece přibírat jaksi logické, ne? V minulém těhotenství jsem taky přibrala přes 20 kilo a do třičtvrtě roku bylo všechno dole…jak už tu někdo psal, je to věc, kterou člověk moc neovlivní.

Foteini
3 příspěvky 16.9.14 08:42

Doporučuji tento internetový obchod:
http://www.rialto.bejby.cz/department.php?…|Velka-letni-sleva-
Mám tam odsud několik věcí a všechno super. Kvalitní příjemné materiály, dobře ušité a hlavně jsem se v tom cítila (a vypadala) dobře.

stannifer
1 příspěvek 29.9.14 14:35

Opomenuté, ale vysoce tradiční (doslova krojové) a konstrukčně nenáročné řešení, zvlášť pro větší břicha: fěrťoch a fěrťůšek; pokud je zima, prostě jich pár přidejte…

marca
450 příspěvků 11.10.14 13:14

Konečně jsem sehnala normální (nepletené) pončo, akryl tvářící se jako vlna. V Brně v obchodní galerii Orlí http://www.ambrela.cz/.
Jak tu někdo už zmiňoval docela dobrou nabídku kojících podprsenek mají v Omeze v prvním patře. Zbytek oblečení mě už moc neoslovil, trochu lepší nabídka než jinde, ale proti Asosu bída. http://www.leny.cz/index.php?…

MP Vera
265 příspěvků 17.10.14 18:49

Jsa v šestém měsíci zakoupila jsem sobě v Ráji dětí u kohouta v Praze těhotenskou sukni (úplně obyčejná, černá, užšího střihu) za neuvěřitelných 1500,–, a těhotenské punčochy bavlněné, černé, taktéž úplně obyčejné za rovněž neuvěřitelných 700,–. Sukně druhý den po celodenním provozu (sezení v kanceláři, drobné pochůzky a cesta na oběd) vypadala jako bych ji nosila půl roku nepřetržitě a ještě ji zdědila před lety po sestře, punčochy - původně zamýšlené na zimu - se ukázaly být tak řídce pletené, že bych na prosvítající kůži mohla hrát piškvorky. Takže jsem se - ač absolutně nedžínový typ - vrátila k těhotenským džínám z HM ke kterým nosím manželův svetr a na další nákupy šetřím nervy i peníze…

Dudina
2 příspěvky 11.11.14 11:47
nevkus

Dobrý den,
nejhorší co jsem za dosavadních 45 let viděla je toto, viz obrázek.
Tereza

Putzi
25 příspěvků 25.11.14 21:51
A co teprve KOJICI obleceni!

Tak behem tehotenstvi jsem se celkem dobre vybavila diky H&M a take trickam z Orsay (takove ty s rasenim na prednim dile na bocich, nejsou tehotenske, ale na mensi brisko jsou genialni), ale mym problemem je KOJICI obleceni. Malemu bude rok a ja porad kojim, a jeste docela casto a to co se prodava jako kojici obleceni me dostava do kolen… jeste ze umim aspon trochu sit a nasila jsem si aspon na normalni tilka hacky z kojicich podprsenek…
A jinak uplne nejvic nepobiram vec, na kterou jsem narazela v 99%: PROC se kojici obleceni temer vylucne vyrabi na velke tehotenske bricho?? Tem vyrobcum nikdo nerekl, ze kdyz se koji, tak to miminko uz je venku z briska?? :P
PS: a dobre padnouci kojici podprsenku jsem si nakonec upravila z obycejne, protoze stejne tak je problem sehnat i pradlo na PRSA, kdyz mate maly objem hrudniku.

Příspěvek upraven 25.11.14 v 21:57


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.14 21:56

@Putzi Kojila jsem obě své děti, ale že bych na to měla extra oblečení to jsem fakt neměla :-D

Putzi
25 příspěvků 25.11.14 22:20

@vlm tak ja si rada zivot usnadnim, nevim, proc bych se mela obnazovat, kdyz staci odepnout raminko… :) Jen mi proste obcas vrtaj hlavou nelogicky veci, viz. to kojici obleceni s brichem :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.14 22:27

@Putzi život mi to nekomplikovalo…ale pravda, kojící oblečení s břichem nemá logiku

Putzi
25 příspěvků 15.12.14 20:58

@vlm No a prave ta nelogicnost me na tom tak rozciluje :D :D

Putzi
25 příspěvků 15.12.14 21:00

@Dudina Tak co byste cekala od byvale pornoheeeeerecky… pri svem prerodu na svetici a MATKU obcas zapomene a oblece se jak za starych casu, no :P

Laraine
29 příspěvků 24.10.15 23:52

Dnes je tolik krásných hadříků pro těhule a i přesto některé chodí tak škaredě a nevkusně oblečené :(

Pavlína012
1 příspěvek 26.6.17 21:41

Tenhle článek se mi opravdu zalíbil. Asi se více odvážu a svou těhotenskou módu trochu vylepším, protože zatím žiju jen v tričkách a legínách :D Ale zase se musí nechat že to jsou stylová trička.koukněte Máte taky některá taková, nebo jsem tu jediný exot? :D

sherridon
1 příspěvek 29.6.17 11:02

Pěknej článek, zrovna to řeším a určitě se tu inspiruju =)

Mám jen poznámku k botám - jsou to barefoot (bosá noha) ne barefeet a rozhodně nejsou měkké. Taky není vhodné s nimi začínat v těhotenství, nebo aspoň už na začátku a ne až po tom, co nohy otečou.
A taky mi přijde vtipné doporučovat bosé boty, když kousek nad tím jsou doporučené ortopedické vložky kvůli plochosti bot, když bosé boty jsou totální placky =D

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Fotoreport: tlustá nebo těhotná? No problem!

Autor: Ada

Snad se těhotné neurazí, že jsem je dala do jednoho článku s... Celý článek

Nastává doba temna. Doba punčoch

Autor: Adéla

O odcházejícím létě a nepříteli všech žen. O silonkách. Celý článek