Open Space Market Brno

08.09.13 | autor Ada

Tento víkend se v Brně konala akce Open Space Market. Mladí návrháři a výrobci doplňků tu představovali a prodávali své výrobky, k tomu byl nějaký ten doprovodný program, občerstvení a kupodivu i pěkné počasí.

Daniela Tenorio a její Recysklo nabízí šperky a bytové doplňky z lahvového skla. Ze skleněných lahví řeže kolečka, která potom dále upravuje a spojuje do náramků, náhrdelníků, náušnic nebo závěsů.

Výběr šperků v odstínech módní zelené byl více než uspokojivý. Našla se i neobvyklá modrá.

Irena Marie Hartingerová zase vyrábí bižuterii z PET lahví. Všechny barvy na fotkách jsou původní, nic není dobarvované, takže jestli se vám bižuterie nelíbí, můžete se zabavit aspoň hádáním, z jakých lahví je vyrobená.

Lucie Erin Černohorská neboli značka Black Mountain přivezla širokou nabídku svých sukní. Mě tenhle styl moc neba, ale koho jo (mladé holky se štíhlýma nohama jsou ve výhodě), mohl si vybrat z desítek stylů a barev.

Romantické kabelky a taštičky od Limi:

Placky, kabelky a další drobnosti s nezaměnitelnými kresbičkami od Pan Mon:

Průhledné náušnice, trička a sukně z Galerie Glara:

(Oprava: náušnice nejsou z Galerie Glara, ale od jiného autora, který je měl vystavené u Glary na stánku.)

Hravá dětská literatura z nakladatelství Baobab:

Nefotila jsem úplně všechno, ale i tak šlo spíš o menší akci, standard, na kterém chybělo něco výrazného, co by člověka uchvátilo. Open Space Market je vhodný na víkendové korzo spojené se zakoupením nějakých těch náušnic a něčeho dobrého (ochutnala jsem pralinky z brněnské čokoládovny Minach, včetně těch slazených stévií, které byly mimochodem výborné), případně knížky, protože ty se vystavujícím nakladatelstvím - kromě Baobabu tu byl ještě Meander - povedly. Kvalita doprovodných vystoupení byla dost proměnlivá, například bubeníci z brněnské konzervatoře svým nadšeným vystoupením málem zbourali Místodržitelský palác (jen tu alternamatku bych pro příště prosila, aby nenechala své děti motat se muzikantům pod nohama), kdežto tanečky skupiny Mimi Fortunae zanechaly poměrně rozpačitý dojem.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.9.13 15:00

Limi je skvělá, mám od ní tři šperky a dalších několik jsem rozdala. Taštičky se mi líbí, ale asi bych nevěděla, co s takovou taštičkou dělat.

Voldemortka
362 příspěvků 8.9.13 22:57

Kde bych mohla zakoupit něco z jejího zboží? :) Děkuju

Helenuše
365 příspěvků 9.9.13 07:21

No v článku je odkaz na její obchůdek na Fleru.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.9.13 15:07

Uznávám, že pro sortiment tohoto typu nejsem ta správná cílová skupina, takže můj komentář je nutně předpojatý. Ty skleněné… ehm… věci (nedokážu odhadnout, na kterou část těla se to instaluje) mi neodbytně připomínají inventář ukrývající se v krabicích na nářadí, co má můj manžel v garáži. Já prostě tyhle záležitosti připomínající produkci kroužků tvoření rodičů s dětmi v MŠ nedokážu dostatečně ocenit. Ovšem z prokliku na Fler bych si po pečlivém výběru dokázala koupit nějakou kosmetickou taštičku od Limi - má tam několik kousků, které mě zaujaly.

Karoleenah
2322 příspěvků 8.9.13 15:21

Já jsem byla na několika Factory Fashion Marketech i na minulém Open Space Marketu, takže už jsem trošku přesycená, připadá mi totiž, že je to vlastně pořád to samé dokola - nějaká trička s potisky, tylové a balonové sukně, plátěné tašky, milion výrobků založených na recyklaci čehokoli, kýble plsti… Já si prostě nějak nemůžu vybrat, asi nakonec taky nejsem cílová skupina stejně jako @Lola, a to mám jinak alternativní módu a úlety všeho druhu ráda. A zas přítel by si něco vybral rád, protože má v oblibě trička s potisky a zajímavě řešené mikiny, jenže věci pro pány mají tak jeden dva prodejci max, a ještě to je nuda k uzoufání. Takže tentokrát jsme oba vynechali a snad se něco zajímavého na sebe najdeme aspoň na letošním Designbloku, ten většinou nezklame.

Go-lightly
3429 příspěvků 9.9.13 11:15

Přidávám se, taky nejsem správná cílová skupina. Nějak mi to všechno připomíná kroužky šikovných rukou kombinované s ochranou přírody (vše recyklujeme!)

marmota-b
532 příspěvků 8.9.13 16:54

Na první podívání sukně zajímavé, ale už na druhé vidím, že holka s hubenýma nohama přece jen nejsem a všechno je to na jedno brdo… tkané nabírání v úpletovém pasu? Obávám se, že si umím ušít lepší, byť třeba ne z tak originálních látek… Přidávám svůj hlas k těm, pro které to bohužel není. Ale zas si myslím, že v rámci tohoto stylu jsou to rozhodně ty lepší věci.

Katjinka
177 příspěvků 8.9.13 18:13

Uá, ten stejný typ sukně u všech a pořád dokola.

Jiná Realita
13791 příspěvků 8.9.13 18:29

Mně přijde líto tak krásné potisky vyplácat na tak neforemné sukně :(

modrý s motivem města se mi líbí fakt moc.

Lilianita
3 příspěvky 8.9.13 20:14

Musím říct, že Black Mountain znám, nechávala jsem si u ní šít sukni podle vlastního nápadu, látku jsme spolu vybíraly a i sukně se povedla (a to nemám nějak ukázkové nohy:)). Ty, co vystavuje na těchto akcích, má tedy převážně pro jednu skupinu, ale není problém se s ní domluvit. A ještě dodatek, nejedná se o potisky, ale její vlastnoruční malby na látky :)

atrix
483 příspěvků 8.9.13 19:36

Lahvové sklo a průhledné náušnice - to oboje mi fakt cuklo okem. Jednoduché, elegantní, nositelné! :)

Filomenka
52 příspěvků 8.9.13 20:35

Zajímavý článek…Jen mě napadá jestli by nebylo lepší spíše informovat o tom, co se bude konat, než o tom, co už proběhlo. Pokud někde zmínka o této akci byla, omlouvám se.

Janka 58
21 příspěvků 12.9.13 08:27
akce v Praze

http://www.fler.cz/…barvach-1153
Třeba se tam něco vkusného objeví :))

bubbagump
44 příspěvků 8.9.13 20:56

Tak všechny tyhle věci jsou pro mě dost pekelné. Nevzala bych si je ani zadarmo, ale je fakt, že vůbec nejsem cílová skupina.

Janka 58
21 příspěvků 16.9.13 10:04
peklo nepeklo

.. dle nabízených a prodaných věcí na Fleru to vypadá, že téměř každá věc má svého kupce a je to vidět i na ulicích tak :(:)

Voldemortka
362 příspěvků 8.9.13 22:49

No tak ty tašky! Mít takovou třeba s A. Hepburn nebo Coco Chanel, asi bych je nedala z ruky. Svým způsobem je to hodně výstřední až možná kýčovité, ale to mě možná na tom neskutečně baví. Proč někdy nemít totálně ulítlej den na takovou kabelku :)

Voldemortka
362 příspěvků 8.9.13 22:52
  • Black Mountain mi připomíná, teď „moderní“ (pro mě pekelné, možná ještě horší než pekelné), značku Desigual. To jsem jediná, které je tenhle obchod proti srsti?
pozdni_ctyricitka
157 příspěvků 11.9.13 20:15

Desigual je opravdu specifický a občas z nekvalitních materiálů. Jeden, dva kousky oživí šatník. Docela elegantní a také dražší jsou věci z kolekce Desigual by L. Ale také to není na každou postavu. Shrnuto: Desigual má své zaryté příznivce i své zaryté odpůrce a jsem ráda, že Ada to respektuje.

Chorelain
34 příspěvků 8.9.13 23:14

Já bych si nějakou sukni od slečny Černohorské líbit určitě nechala :D (stejně všici kritizujou, že mám místo nohou vařečky…) A výrobky od Limi… ach, škoda, že nejsem z Brna :(

Robena
1257 příspěvků 9.9.13 00:16

Cilova skupina pro Recyklosklo jsem JA! :-) Asi jsem to nemela videt… Musim vydrzet do rana, nocni nakupovani v e-shopech by mohla byt moje zkaza.

teatime
1 příspěvek 9.9.13 13:57

Mně se třeba celá akce líbila. Velkou výhodou je možnost vyzkoušet si oblečení, než si ho koupím. Například na sukně od Black Mountain jsem přes e-shop neměla odvahu, na místě jsem zjistila, že mi sluší, i když nejsem až tak mladá a extra štíhlýma nohama se taky pyšnit nemůžu. Mimochodem spojitost s Desigualem nevidím, podle mě jsou ty styly hodně odlišné. Je asi fakt, že kdo má možnost chodit na větší akce, třeba do Prahy, tak takovouto menší moc neocení. Ale kdo tu možnost nemá, je rád. :-)

Ascari
315 příspěvků 9.9.13 21:07
Šperky

Nejsem cílová skupina ani jedné z uvedených autorek, protože jsem muž. Nicméně mnohé ty věci se mi líbí hodně a kdybych nevěděl, z čeho jsou, asi určitě bych se při hádání netrefil. Pokud můžu posoudit podle vlastní partnerky, pár podobných kousků má, s tím, že se třeba každý hodí jen k jednomu konkrétnímu outfitu, maximálně dvěma. A pokud holka není chodící propagátor recyklace všude a všeho, může to vypadat skvěle. Když můžou být prsteny z chirurgické oceli, proč ne ze skla, které ještě nedávno bývalo třeba flaška.

Nabule Mooshabrová
42 příspěvků 10.9.13 09:19

Nevím, jak ty průhledné šperky souvisejí s Galerií Glara, ale jinak se dají koupit na fleru pod značkou Ooops. Zkušenost výborná.
http://www.fler.cz/ooops

solei
143 příspěvků 10.9.13 11:38

Tak z tohoto mne nejvíc zaujalo Black Mountain - vypadá to jako něco do čeho by se dalo pohodlně uložit i těhotenské břicho. Sice to není primárně móda k tomu určená, ale když vidím co se prodává tak tohle je to to nejlepší co jsem zatím viděla.

Beaukita
1 příspěvek 11.9.13 18:42

Musím sa priznať, že mám k týmto vecičkám celkom schizofrenický postoj… Aj keď sa cítimi ako eko-friendly človek, asi by ste ma na takúto akciu len tak nedostali, ale potom by som vám ďakovala. Akosi vo mne najskôr víťazí pocit, že to bude pekná „hnusárňa“ robiť šperky z použitého plastu. Naopak, kebyže si to sama od seba kúpim a potom si prečítam ako boli ekologicky vyrobené, urobí to na mňa obrovský dojem. Ale asi to fakt bude len o prekonaní určitých psychologických hraníc…každopádne podľa fotiek sú všetky veci nádherné a kopu z nich by som rada aj ponosila! :)
Kuk na môj blog, kto chce: http://beautykutik.blogspot.sk/

Go-lightly
3429 příspěvků 12.9.13 08:22

Mě by zajímalo, jak ty láhve paní Tenorio řeže. Nevíte nikdo? Neumím si představit, že se hmoždí s bruskou, dělá z toho i závěsy, čili děsná spotřeba kroužků, to by přišla o sluch. Jinak lahvové sklo se mi líbí, ale ty kroužky a kroužky a kroužky mi přijdou takové nenápadité.

drcalypso
1 příspěvek 22.9.13 09:40

Láhev se nařízne řezákem na sklo a pak se v místo řezu střídavě polévá vařící a studenou vodou. Stačí pár prudkých změn teploty a sklo se přesně v místě řezu oddělí. Pak se to zbrousí smirglem a je to.

http://www.youtube.com/watch?…

recysklo
2 příspěvky 29.9.13 10:04
jak na ty lahve

Tak já ty lahve řežu elektrickou pilou, dají se vylamovat - jak je napsáno níže - tepelným šokem, ale to nebylo tak jisté výsledkem, že jsem zvolila pilu, ta mi nakonec dává více možností k práci.
A jen bych podotkla - proč vlastně lahve? ve skutečnosti ráda pracuji se sklem, štvalo mě, že si mohu koupit k práci drahé sklo až z ameriky… a ty lahve se válejí všude a některé mají krásné a kvalitní sklo. Tady byla ukázka mé práce z bižuterie (používám nerez a chirurgickou ocel - tak to zase moc bižu není), ale to je jen zlomek mé práce (taková ta snadno přenosná na trhy), ve skutečnosti dělám lustry, zvonkohry, lampy, plochá autorská skla… je to jen material.
Jinak děkuju za všechny ohlasy, a v Brně jsou moc příjemní lidé na které se budu těšit.

Allka27
5 příspěvků 15.9.13 15:50

Ty sukně jsou úžasný :)

Veru13
3 příspěvky 20.9.13 14:13

Oblecena chodim sice barevne, ale nijak zvlast ulitle, ovsem sperky od Ireny Marie Hartingerove jsem objevila loni na Holesovice Fashion Market a hned jsem si na nich ujela ;o) Muj nejlepsi ulovek - zelenomodre meduzy, ke kostymu do prace jak delane ;O)) A to jsem u stanku stravila asi 2× 15 minut a nemohla si vybrat!
Jinak v Holesovicich to zase bude 27-28.9. a pani Irena tam bude.

MPSkrolew
1850 příspěvků 25.9.13 15:16

Myslím, že z těch skleněných věcí by byly lepší nějaké zajímavé dekorace do bytu, nebo spíš baru či hipster kavárny (to není ironie). Proč každý, kdo tvoří, má pocit, že musí dělat zrovna šperky? Ty naušnice z PET lahví se mi líbí, některé opravdu hodně, i když cílová skupina taky nejsem.
Obecně si myslím, že takové akce jsou fajn a potřeba.

recysklo
2 příspěvky 29.9.13 10:07

Právě, že šperky jsou jen doplňkové. Ve skutečnosti jsem si to vždy představovala tak jak píšete. Dekorace jsou z toho nejlepší.

thecherry
41 příspěvků 28.10.13 13:25
wow

Úplně je z těch věcí cítit tu energii, co do nich autoři při výrobě vložili. Krása!:)

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Shopping v cizině: Jak se obléknout za západní valuty

Autor: Matouš

Vyrážíte na nákupy do Primarku nebo si z každé dovolené přivezete... Celý článek

Hlavní města módy: Tokio

Autor: Kateřina

Obrovské mikiny navrstvené na šatech, tričkách i košilích. Výrazné... Celý článek