Outfity na schůzku, které vás nepřipraví o pohodlí

03.05.16 | autor Zuzana

Konečně je počasí na to opustit prostředí kaváren a vyrazit ven. Kdo by odolal pozvání na procházku či venkovní posezení? Ať už jdete s kamarádkou či přítelem, teď je ten správný čas ukázat to, co jste v zimě zahalovala v kabátu. Jak se na schůzku chytře obléknout? Dám vám pár tipů.

Zdroj: 9to5chic.com

Piknik

Přijmete-li pozvání na posezení v trávě, zvolte co nejpohodlnější model. Mě osobně zaujala kombinace od blogerky 9to5chic.com. Pohodlnými sandálky předejde podvrtnutí kotníku na nerovném terénu, které by jí způsobily podpatky. V kraťasech se bude cítit pohodlněji a nemusí hlídat, zda neukazuje to, co nechce. Top bez ramínek (v jejím případě jednodílné plavky) jí udělá dobrou službu ve velkých vedrech a dovolí jí opálit více kůže. Pokud ale máte větší poprsí, zvolte top s ramínky, ať nepopotahujete celou schůzku padající vršek. Bílá košile pak dotáhne celý outfit a ještě vám poslouží, začne-li být chladněji.

A pokud se chystáte na přímé slunce, vybavte se slamáčkem, brýlemi a taškou s vodou a opalovacím krémem.

TIP: I do města si vždy přibalím opalovací krém v tyčince. V případě potřeby jej rychle nanesu na rty, nos a jizvičky či znaménka.

Zdroj: 9to5chic.comZdroj: 9to5chic.com

Posezení na zahrádce

I přesto, že jsem malá, podlehla jsem trendu midi sukní. A přesně na posezení na zahrádce v kavárně či na letní oběd bych si ji klidně vzala. Sáhněte po nějaké ve výraznější barvě či s výrazným vzorem. Doplňte ji jednoduchým topem, lodičkami/sandálky či špičatými balerínkami a malou kabelkou či psaníčkem. Je to tak jednoduché a efektní!

Pokud jste žádnou minulý rok neulovily, poohlédněte se po nějaké v Zaře či Mohitu. A pokud ji již máte, podělte se, kde jste dobře pořídily, v komentářích pod článkem.

Zdroj: galerie Módního PeklaZdroj: galerie Módního Pekla

Procházka po městě

A zase budu prosazovat již několikrát zmiňované pohodlí. Není totiž nic otravnějšího než puchýře a pálící otlačená chodidla. Kolikrát já hledala lékárnu, abych si koupila náplasti, až jsem je nakonec začala pro případ nouze nosit rovnou v peněžence. Teď už si ale předem rozmyslím, jaké boty zvolím na delší procházku. V takovém případě sáhněte po teniskách, polobotkách či sandálcích s měkčí a dobře vytvarovanou podrážkou.

Ke krátkým šatům či šortkám doporučuji delší lehkou vestu. Dodá vám na eleganci a případně i šikovně zakryje nedostatky. Nebo oblékněte letní dlouhé šaty či sukni. Máte-li ráda kalhoty, sáhněte po takzvaných culottes. Ty tento rok nabízí konečně i spousta řetězců u nás a jsou velkým hitem.

Zdroj (zleva): kayture.com, lovely-pepa.com, memorandum.comZdroj (zleva): kayture.com, lovely-pepa.com, memorandum.com

Večeře

Kdo by neměl rád teplé letní večery? A ještě k tomu, když se dobře nají. V takový večer si vždy ráda obléknu elegantnější overal, u něhož zvýrazním pas páskem. Pokud u těchto modelů válčíte s délkou nohavic jako já, zamiřte do obchodů, které mají kolekce „petit“ či „tall“ (např. Next, Topshop, Debenhams).

Pokud si chcete vzít raději šaty, zaměřte se na jejich kvalitu a dobrý střih. Ve vedrech jsme zvyklí se více odhalit, ale všeho by mělo být s mírou. Sáhla bych po saténových šatech s tříčtvrtečním rukávem nebo šatech ve stylu „negližé“ doplněné lehkým sáčkem.

Zdroj (zleva): blog.styleestate.com, brooksbrothers.com, aritzia.comZdroj (zleva): blog.styleestate.com, brooksbrothers.com, aritzia.com

Autor

Zuzana

Zuzana se zajímá o módu, líčení a design. Na každé designérské akci v Praze ji můžete zahlédnout s foťákem u těch nejhezčích kolekcí.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.16 15:10

Zdá se mi to, nebo se poslední dobou všude vyrojily velké „odbornice“ na módu, které většinou vyplodí nic neříkající plky.
Nebo se Andrea převlékla za Zuzanu.

bambou
30 příspěvků 3.5.16 15:28

@KoraKora Som zvedavá, koľko sa vyrojí odborníc na gramatiku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.16 15:37

(+) fotky jsou vybrané hezké a tím jsem na konci pozitivního hodnocení.
(-) článek (možná spíš příspěvek) mi přijde příliš subjektivní (viz tip: I do města si vždy přibalím opalovací krém v tyčince. V případě potřeby jej rychle nanesu na rty, nos a jizvičky či znaménka.), spíš jako takový deníček hodné holky, co má ráda pohodu a nekonfliktní styl.
Muselo se to psát samo, i toho, kam vyrazit je v příspěvku zoufale málo, rady jsou obecné (viz. Pokud si chcete vzít raději šaty, zaměřte se na jejich kvalitu a dobrý střih.) a v podstatě je příspěvek stavěný skoro jako katalog.

Příspěvek upraven 03.05.16 v 15:39

barvinok
655 příspěvků 3.5.16 16:13

P

Příspěvek upraven 30.10.18 v 10:32


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.16 17:30

Zhodou okolností mi pri čítaní tohoto článku vpravo vyskočil odkaz na starší článok z roku 2011 o športovej elegancii. www.modnipeklo.cz/…ni-elegance/

Keď porovnám úroveň toho článku s tým, čo teraz produkuje Zuzana, Andrea a ďalšie prispievateľky schované pod prezývkou Redakcie (s výnimkou Jany, ktorá píše o šití), tak je to dosť smutné. Toto už nie je Peklo, ale klon OnaDnes. Neskutočne povrchné bláboly a otravný, infantilný štýl písania. Na článku o športovej elegancii (a nielen na ňom, ale aj na iných) Ada musela stráviť hodiny času, toto niekto spláca za 15 minút.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.16 17:53

Myslíte, že nějaká Andrea nebo Zuzana nebo Josefína, redaktorky a adminky MP existujou?

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 3.5.16 18:18

@mutziputzi Já bych sázela na to, že neexistují, za těmi jmény se skrývá muž jménem Theodor.

ETE
47 příspěvků 3.5.16 18:31

Když je něco ve stylu negližé, tak to vypadá jako spodní prádlo… A to bych opravdu nenosila jako vrchní díl…

Dlouho jsem mlčela, navíc toto je Adino dílo (myslím tím blog), takže je naprosto její věc, co tu bude. Ale zajímalo by mě, proč zrovna články ve stylu „Žena a život“ a podobné…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.16 18:34

Když je něco „ve stylu“ negližé, není to negližé a o obsahu obávám se rozhodují osoby pověřené majitelem…

ETE
47 příspěvků 3.5.16 18:45

@mutziputzi Souhlasím s Vámi. Proto jsem napsala „ve stylu“ a „vypadá jako“ a ne „je to to samé“.

taeva
2 příspěvky 3.5.16 19:14

Prosím, má někdo recept na to, jak přimět redakci aby nepublikovala tyhle bezpohlavní články?

wolfmother
26 příspěvků 3.5.16 19:17

Nečítať, nekomentovať.

Nabot
3 příspěvky 3.5.16 19:21

@ETE Ada ale nerozhoduje o tom, co tu bude. Už dávno jí to nepatří.

Parwi Nawari
353 příspěvků 3.5.16 19:41

Zuzana sice dosud neumí psát, ale za to umí celkem dobře recyklovat, ať už jiné módní blogy nebo galerii Módního pekla.

Oveeec
3035 příspěvků 3.5.16 19:45

Jestli máte rády kalhoty, vemte si kalhoty. Jestli máte radši sukni, vemte si sukni, doplňte ji topem a botama.

Nejdřív jsem chtěla být sprostá na Zuzanu, ale pak jsem se uklidnila, připomněla si, že neexistuje (někdo, kdo se opravdu zajímá o design, je mentálně někde jinde a neplácá podobný nesmysly jako údajná Zuzana), a spíš mě napadla otázka, proč to (ta opravdová) redakce dělá. Vlastně právě se mi rozsvítilo - reklamní letáček.

Lela.Reinke
14 příspěvků 3.5.16 20:07
Vážně?

Vážně si mám na večeři vzít kombiné a přes to hodit sáčko? Obávám se, že v něčem takovém by mě na wine party u velvyslance nepustili.

VandaRybna
3713 příspěvků 5.5.16 07:50

Já chci taky na wine party k velvyslanci. Lákají mě slova „wine“ a „party“ :-) Klidně bych šla i oblečená.

moi-bebe
223 příspěvků 6.5.16 14:24

Já tedy nevím, jak často lidi chodí na wine party k velvyslanci, ale asi žiju v nějakém podivném světě, kde to tak běžné není. Tohle je oblečení na schůzku s klukem nebo s kamarádkou. Myslím, že většina lidí chápe, že jít na páteční rande, nebo na oficiální večeři k velvyslanci, přináší jisté rozdíly.

Lela.Reinke
14 příspěvků 15.6.16 11:07

@moi-bebe Jistě, že to přináší rozdíly. Jen ten poslední odstavec vyznívá tak, že se jedná o něco oficiálního. A jistě, že wine party u velvyslance není běžná, prostě se mi poštěstilo mít svého muže na nějaký čas v diplomatických službách. A ano, vím, jak se obléknout na tea party, coctail party, recepci, slavnostní vernisáž, jen ta wine party nezapadá do žádné ze škatulek. I když možná se dá brát jako odnož garden party.

Natkak
106 příspěvků 3.5.16 21:14

Nejpěknější vybrané outfity jsou od uživatelek MP.

carnifax
61 příspěvků 4.5.16 01:36

Ten prostřední autfit na procházku ve městě je teda mimořádně odporný.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.5.16 08:18

*

Příspěvek upraven 31.08.16 v 18:50


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.5.16 08:31

O čem jako je ten článek?

Betty J.
2031 příspěvků 4.5.16 12:26

Bych to napsala, ale maminka mi říkala, že ve slušné společnosti se taková slova nepoužívají.

diabla
8 příspěvků 4.5.16 09:53

Tak se chystám na ten piknik, ale ta voda mi z tašky stále vytéká ven. Co dělám špatně?
(navíc mi slamáček právě unesl vítr a v pohodlných sandálkách mi začínají omrzat prsty)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.5.16 16:55

@diabla To bude preto, že ste zabudla priliat' opalovací krém.
(doporučila by som slamák priviazat' stužkou zladenou s lakom na nechtoch a do sandálkov obut' diskrétne silonkové ponožky) :D

PattiStudio
16 příspěvků 4.5.16 13:06

Co musí pravidelný čtenář MP udělat pro to, aby se tu tyhle články přestaly objevovat? Stačí nekomentovat nebo příslušnou stránku ani nerozklikávat? Vždycky to otevřu v naději, že přišlo nějaké zlepšení po tolika kritikách. Místo toho jim znovu skočím na špek:-(

MP Vladenka
1307 příspěvků 4.5.16 16:26

„V kraťasech se bude cítit pohodlněji a nemusí hlídat, zda neukazuje to, co nechce“ - no zrovna v kraťáscích na obrázku si do tureckého sedu rozhodně nesednete :-) Jinak obrázky jsou to hezké, jen nechápu tu noční košilku či negližé na posledním…

Ascari
315 příspěvků 4.5.16 17:43

V titulku je „schůzka“, ale hned vzápětí se dozvím, že to vlastně může být s přítelem nebo i kamarádkou, ale pak už to není schůzka. Opět článek o ničem, jakési univerzální nesmysly o tom, co si „obléct ven“.

Pardon, ale mně tyhle rady připadají jako rady pro blbky, které se hlavně potřebují líbit samy sobě, jak ten outfit hezky vychytaly. I tak pochybuju, že by si slečna Petrušová, která je u „zahrádky“ na fotce vpravo, vzala jen barevné psaníčko.

Nic triviálnějšího, jako že z chození jsou puchýře a na puchýře jsou náplasti, jsem tady už dlouho neviděl.

Blogerka „9to5chic“ žije v SF, což je někde úplně jinde ve smyslu počasí a jeho proměnlivosti.

Já třeba identitu některých autorek/adminek znám, viděl jsem jejich životopisy, a nedivím se ničemu.

Valounek
46 příspěvků 4.5.16 18:12

Přesně kvůli těmhle článkům nepotřebuju číst ani OnaDnes nebo jiný ženský časopisy. Takže jsem jen prolítla fotky a přečetla prvních pět příspěvků v diskusi. Milá Zuzano, zkuste aspoň trochu napodobit Adu, jo? Aby se to dalo číst.

VandaRybna
3713 příspěvků 5.5.16 07:48

To je ale koňovina, co? nejlepší je overal dole vlevo a kraťasy nahoře vlevo. Pasáž Procházka po městě mě pobavila, kdybych chtěla strávit noc v Kosmonosech, tak si to na sebe vezmu.

Příspěvek upraven 05.05.16 v 07:49

moi-bebe
223 příspěvků 6.5.16 14:27

Ten první model je super, líbí se mi moc! Sice nezávidím blogerce celý den strávený v jednodílných plavkách, to myslím musí být pro ženské partie opravdu… ehm…náročné, ale být to normální top bez ramínek, je to perfektní. A ty modro-bílé saténové šaty jsou taky super!

Philogia
61 příspěvků 10.5.16 13:33

Širší delší sukně je kupodivu na piknik jako stvořená a zvláště v horku rozhodně příjemnější než kraťasy (zvláště pak džínové) - nic netlačí a alespoň já se i míň potím. Pod top bez ramínek patří zásadně podprsenka bez ramínek nebo žádná - to druhé si může málokdo dovolit a bezpečně držící (dostatečně pevná a nejspíš se silikonovými pásky po obvodu) podprsenka bez ramínek ve vedru aspiruje na mučicí nástroj. Nosit po delší dobu úplně zbytečně v horku jednodílné plavky z „umělé“ látky, aniž se koupete, vřele doporučuji každému, kdo se vsadil, který ze zdravotních problémů bude řešit jako první, a nechce se mu příliš dlouho čekat na výsledek. To nutné a samozřejmě skvělé opálení nesluší zdaleka tolika lidem, kolik si jich to myslí, zvláště když je přes míru. Sandálky na piknik dobré, ale pragmaticky upozorňuju, že zvláště jde-li o jednu z prvních schůzek, přespříliš pohodlně vypadajícími botami se možná připravíte o krásný „Ukaž, pomůžu ti!“ moment - vlastní zkušenost (čímž neříkám, že deseticentimetrové jehly jsou dobrý nápad) :) A… Tak.

Barbora888
4 příspěvky 1.6.16 14:48

Ta zelená sukně pod kolena je naprosto super! Ale neměla bych na ni odvahu.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Made in Italy

Autor: Ada

Když jsem předevčírem řekla pekelné A, řeknu i nepekelné B. Dnes... Celý článek

Střihy sukní a jak je nosit

Autor: Ada

Nosíte sukně? Jestli ne, proč? Nemůžete žádnou pěknou koupit,... Celý článek