PR článek

Pánské košile v létě – jak se vyhnout trapasu?

Společenská košile a horké letní dny


Léto je za dveřmi, což pro nás v redakci znamená šaty, sukně, trička a sandálky. Mnohým kolegům a také partnerům některých z nás ale vysoké teploty změnu šatníku nepřinášejí. Musí totiž denně oblékat společenské košile… a že to může být v parném horku opravdu nepříjemné, vám potvrdí snad každý z nich.

Jak tedy předejít do pěti minut propocené a zmačkané košili a ještě dosáhnout toho, že se v ní, pánové, budete cítit dobře? A jde to vůbec?

Propocená košile je pořádné faux paus


Pokud se přes den pohybujete v prostředí, kde se potíte, dá koláčům potu na břiše, zádech a hlavně v podpaží zabránit pouze tím, že si vezmete pod košili lehké tričko s krátkým rukávem. Pod společenskou košili (s výjimkou černé nebo tmavě šedé) patří triko v bílé barvě. V bavlněném tričku se budete cítit příjemněji, v tričku z umělých vláken se zase bude tělesné teplo lépe odvádět pryč. Rozhodně se nebojte toho, že bude rukáv prosvítat. Určitě to je lepší než propocená košile.

O tom, jaké tričko patří pod košili, si můžete přečíst také v podrobnějším článku.

Zmačkaná košile patří do koše na prádlo


V teplém počasí, kdy se člověk potí, se košile mnohem více mačká. To není příjemné na pocit ani pohled, propocená a ještě zmačkaná košile je vlastně takové pravé módní peklo.

Jenže jakmile se košile začne lepit na tělo, je na řešení už pozdě. Kromě nošení trička s krátkým rukávem nadměrnému mačkání zabrání nemačkavá resp. nežehlivá úprava. Zde ale pozor, není nežehlivá košile jako nežehlivá košile. Vzhledem k tomu, že se nežehlivosti dosahuje chemickou úpravou látky, vyhýbejte se modelům, u kterých netušíte, jak výroba probíhala.

Chcete-li mít záruku, že nežehlivá košile neškodí vám ani přírodě, vybírejte výhradně z těch, které mají certifikát Eko Tex Standard. Synonymem pro kvalitu vyrobenou ze špičkového materiálu jsou zejména košile značek Olymp a Eterna. Ty mají s nežehlivostí více než 50letou zkušenost a vyrábějí nejžádanější nežehlivé košile v Evropě.

Je letním řešením košile s krátkým rukávem?


Je jasné, že košile s krátkým rukávem není standardním společenským oděvem a pod oblek se rozhodně nehodí. Na druhou stranu platí, že košile s krátkým rukávem je vzdušnější a mnoho mužů jí v létě dává přednost.

Pokud si událost nežádá košili s dlouhým rukávem nebo nemáte sako, pak není třeba se krátkého rukávu obávat. Do business prostředí však budou určitě vhodnější standardní košile s krátkým rukávem, nikoliv ty volnočasové.

Zdroj: www.kosile24.czZdroj: www.kosile24.cz

Jak nakupovat na internetu?


Nákupu na internetu se dnes už opravdu není třeba obávat. Většina eshopů totiž poskytuje srozumitelné návody a velikostní tabulky. Zde je potřeba si všímat pouze toho, zda jsou v tabulce uvedeny rozměry košile (to bývá ve většině případů), nebo rozměry postavy. Pokud znáte své rozměry (základem je obvod kolem krku, hrudníku a pasu), stačí připočíst u hrudníku a pasu rezervu 8 až 10 cm a tento součet vám ukáže velikost a střih košile, která vám bude nejlépe sedět.

Některé eshopy nabízí i bezplatnou konzultaci pro výběr správné košile. Jak říká T. Hejsler ze specializovaného eshopu kosile24.cz: „Pokud zná zákazník své rozměry, je to snadné. Pokud je nezná, jsme schopni mu poradit, jak je buď zjistit, nebo odhadnout. Pravděpodobnost, že doporučíme zákazníkovi správnou velikost i střih pánské košile je kolem 97 %“.

A jak vybrat ten správný eshop, abyste se nespálili? Řiďte se hodnocením jiných zákazníků!

Vybrat správnou košili není tak těžké, jak se zdá. My vám příště prozradíme, čeho si všímat, když potřebujete správnou business košili nebo vybíráte košili na určitou příležitost.

Témata článku

To ošklivý sako radši spalte. Business outfit vás musí bavit

Autor: Andrea

Nebudu nosit dříví do lesa se základními poučkami o business módě.... Celý článek

Hubert de Givenchy: Velká sláva malé klasiky

Autor: Kateřina

Hubert de Givenchy začínal své jméno v módním průmyslu budovat už... Celý článek