Paradoxy outdoorového národa

14.05.10 | autor Ada

Co Čech, to sportovec, horal a výletník. Stačí se podívat kolem sebe - samé tričko, pohorky, turistická bunda, a až se ještě oteplí a na zimní džíny bude moc teplo, jistě v ulicích vykvetou i vesele barevné kalhoty s kostičkami.

Co Čech, to sportovec, horal a výletník. Stačí se podívat kolem sebe - samé tričko, pohorky, turistická bunda, a až se ještě oteplí a na zimní džíny bude moc teplo, jistě v ulicích vykvetou i vesele barevné kalhoty s kostičkami.

Jenže kupodivu, když se vážně vyjdete podívat někam do přírody, na turistické trasy a koneckonců i do těch hor, možná budete překvapeni. I když by se mohlo zdát, že jsme náramně outdoorový národ, spousta lidí naopak netuší, jak se obléct na výlet.
Není to tak dlouho, co jsem se byla podívat v Moravském krasu, konkrétně v jeho samotném srdci - u Macochy a v Punkevní jeskyni. Kdo někdy šel pěší trasu dolů k jeskyni, ví, že to není úplně nenáročný terén, přesto jsem tady potkala mladou matku v sukni a balerínkách, jak táhne po šutrácích kočárek.

Ačkoli bylo sucho a teplo, bylo vidět, že má s hladkými podrážkami městských bot trochu problém se na ošlapaných kamenech udržet, a kočárek taky nebyl zrovna terénní model.
Dole u jeskyně jsem pak viděla další rodiny, a přestože mnoho jich bylo oblečeno opravdu výletně, vyskytla se i načančaná předškolní holčička v růžové tylové sukýnce (!) - jak jsem ne zcela bez škodolibosti zaznamenala, už poznamenané flekem od bláta. Jistě, mohla si ji vytrucovat, všichni víme, jaký je s dětmi někdy kříž, v jeskyni se ovšem ukázalo, že nemá moc praktické rodiče. Celá rodina včetně holčičky přišla v tričkách s krátkým rukávem a celou prohlídku klepala kosu. Na výlety pod zem se přece bez mikiny v batohu nechodí!

A nechtějte, abych začala vyprávět o té dámě v podpatcích, kterou můj kolega potkal na Šeráku. Bůh suď, jak se tam dostala…

Převzato z magazínu Víkend DNES

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek