Pomoc! Partner se obléká fakt příšerně

12.04.19 | autor Adéla

Vůbec nic byste na něm neměnila. Kromě jeho příšerného oblečení, jehož původní barvu možná pamatují naposledy za Rakouska-Uherska.

Kamkoliv s ním jdete, musíte se přemáhat, aby se vám zamilovaný úsměv nezkroutil do omluvné a bolestivé grimasy, která dává okolí jasně najevo: „Vidím to také, ale jsme spolu příliš krátce na to, abych mu říkala, co má a nemá nosit. Přece nejsem jeho matka.“

Kráska a zvíře


I tak uvnitř trpíte. Milujete ho. Nejvíc nahého. Ze začátku vztahu jeho příšerný vkus tolik nevnímáte, oblečení na sobě beztak většinu času nemáte ani vy. Jakmile ale vylezete z postele a jdete společně na oběd, na drink nebo nedej bože na večeři, působíte jako kráska a zvíře. Vy v elegantních šatech a botách na podpatku, on v outdoorovém oblečení, které „nebudeš tomu věřit” nosí už pátým rokem a pořád drží. Není nad kvalitní materiály. A tohle vybledlé tričko má rád. Už s ním něco zažilo.

Tato teorie vám sice lichotí, protože po právě probíhajícím mučení vás bude muset milovat až do smrti, ale stejně byste nejradši všechny outdoorové firmy zakázala za páchání zločinů proti lidskosti.

Plán s jeho šatníkem


Mně trvalo pět let, než se partner rozhodl (dobrovolně!) zbavit přesně tří velmi oblíbených kusů oděvů, které jsem nenáviděla. Bez toho, aniž bych mu ohavné oblečení někdy vyčítala nebo se mu posmívala, že vypadá jako strašák do zelí. Považuji to za jeden ze svých životních úspěchů.

Nebudu vám lhát, je to vytrvalostní běh na dlouhou trať plný překážek, pastí, lstí, potu a dřiny. Partner nesmí mít pocit, že se ho snažíte měnit nebo se za něj stydíte. A vy za žádnou cenu nemůžete přiznat, že je to tak trochu pravda.

Válečná strategie


Prozradím vám pár kroků, jak se mi ho podařilo nenásilně přimět, aby místo triček z tábora, kde dělal vedoucího, začal nosit košile. Jak se zbavil fleecové mikiny s dírou na břiše a vytahanými rukávy, které něžně říkal svetřík. Jak přestal nosit vybledlou kšiltovku, která bývala červená možná někdy v jednom z jeho minulých životů.

1. K narozeninám, k Vánocům, k výročí a třeba i na Den Země dostal vždy nějaký „měkký dárek“. Hezké tričko, slušivou košili, kravatu (co kdybychom náhodou šli do divadla?) či jednoduchý svetr.

2. Zcela náhodou se velmi záhy naskytla příležitost, kam by si dárek mohl obléknout. Pokud se tak stalo, radostně jsem vykřikovala, jak mu to náramně sluší a obdivně jsem si jej prohlížela.

3. Zdůraznila jsem, jak se mu v novém oblečení krásně rýsují svaly, a naoko jsem žárlila na kolemjdoucí ženu, o které jsem tvrdila, že se po partnerovi se zájmem otáčela.
4. Velmi opatrně jsem občas prohodila, že takové věci by měl nosit častěji.

5. Jakmile jsme spolu začali bydlet, nenáviděné hadry jsem jaksi vždy zapomněla dát do pračky a ležely na dně prádelního koše několik týdnů, případně měsíců.

6. Při troše štěstí na staré věci zapomněl a oblíbil si nové oblečení.

Poznámka: Pokud opět vytáhl vybledlé tričko odněkud z pekel horoucích, smutně jsem poznamenala, že už dlouho neměl to ode mě. Poté se scénář opakoval od bodu číslo 2.

Happy end


Partner si tak k novým věcem postupně vytvořil vztah a staly se těmi, které podle jeho požadavků „s ním něco zažily”. Můžu jen doufat, že podobná válečná strategie bude fungovat, až i tyto věci časem vyblednou, objeví se na nich díra a spadnou do kategorie „co si to kriste pane zase vzal na sebe”.

Jak se vám podařilo proměnit partnerův šatník? Nebo patříte mezi ty šťastné, jejichž muž má vkus?

Autor

Adéla

Nosí všechno, na co má náladu. Šaty, mikinu XXL, třásně, klobouk, kostkovanou košili, flitry, roztrhané džíny, kšandy i záclonu. Módu bere jako nekonečné maškarní.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Temperance
3554 příspěvků 12.4.19 17:27

Spíš fejeton než článek…

Anička dušička
209 příspěvků 12.4.19 20:11

Myslím, že hovoriť s partnerom ako s dospelým a svojprávnym jedincom je jednoduchšie, rýchlejšie a účinnejšie.

Atlacoya
2790 příspěvků 15.4.19 08:46

A dopadne to asi takhle.

Atlacoya
2790 příspěvků 15.4.19 08:47

Pardon, špatně zařazeno.

Veroniq
332 příspěvků 12.4.19 21:37

Taky partnerovi kupuju hezké věci a pak projevuju radost, když je nosí. Sice mu pak stejně musím nějakou dobu připomínat, že má nový svetr, takže nemusí chodit v olezlé mikině… Dokud si nový kousek dostatečně neoblíbí a nepřijme za samozřejmou součást šatníku. Akorát jako ten, kdo nakonec shání a pořizuje oblečení pro oba, nemám zrovna pocit lišky podšité, jak jsem to na něj šibalsky navlíkla.

Sevenka
2 příspěvky 12.4.19 22:42

Normálně si nestěžuju, co se mi nelíbí, to nečtu, ale tenhle cosmočlánek je opravdu hodně moc špatnej…

Judy24
1474 příspěvků 13.4.19 08:12

„Adéla: Nosí všechno, na co má náladu. Šaty, mikinu XXL, třásně, klobouk, kostkovanou košili, flitry, roztrhané džíny, kšandy i záclonu. Módu bere jako nekonečné maškarní.“

Ale nedejbože, aby totéž dělal její partner…

czDanda
656 příspěvků 13.4.19 09:15

Hodláte radostně vykřikovat a obdivně si jej prohlížet celý život?

asterah
429 příspěvků 13.4.19 14:28

Vzhledem k tomu, co slečna uvádí pod článkem (co nosí), je podle mně úplně jedno, jak se vyhastroší její partner…asi vidí chybu v tom, že se on hastroší jinak než ona by si představovala - ale po pravdě - hastroš jako hastroš :D
Jinak docela chápu, že někdy může nastat problém mezi partnery, kdy to jeden z nich s oblékáním „přežene“, ale to snad stačí říct, ne? K čemu takové složité návody :)

Laida
14 příspěvků 13.4.19 14:55

A já hlupačka si myslela, že dárek má udělat radost obdarovanému…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.19 16:27

Aneb jak si najít zvířátko a prevychovat a pretvorit k obrazu svému.

Lizbeth
1424 příspěvků 13.4.19 17:36

Kdybych se takhle začala chovat ke svému partnerovi, tak mě zastřelte !

asterah
429 příspěvků 15.4.19 19:39

Nebojte - on si vás nejspíš zastřelí sám :D

Arvari
49 příspěvků 14.4.19 19:42

To jsou ty bezva manipulativní partnerky, u kterých bych na místě chlapa radši vstoupila do kláštera, než mít tohle doma. S chlapem jednají jako s děckem, při žádoucím chování (jako třeba umytí nádobí) ho chválí málem jako psa při učení nových povelů a když se jim něco nelíbí, tak to za zády partnera prostě samy vyřeší. Jako třeba tím, že nevzhledné tričko „omylem“ propálí žehličkou nebo „nechtěně“ rozbijí jeho oblíbenou skleničku, která jim narušuje jejich skandinávsky minimalistickou estetiku.
Hlavně si PROBOHA nic nevyříkávat jako dva dospělí, že?

Atlacoya
2790 příspěvků 15.4.19 08:50

Bohužel těm manipulátorkám to vychází!

Bývalému když jsem řekla, že má na triku flek tak se rozčílil, ale převlékl.
Současnému řeknu, že má na mikině flek a on odpoví, že letos už ji pral. A že by neměl jít v čem do práce. Ta druhá mikina je přece od hospody, ne do práce. A mít TŘI mikiny? To by byla rozmařilost.

Jinak rada - to nežádoucí triko „zapomenout“ vyprat - můj partner umí prát sám.

Ailili
14 příspěvků 15.4.19 09:35

No nevim. Kdyz si to otocim, a predstavim si, ze o me muj manzel napise clanek jak me musi „prevleknout“ aby se za me nemusel stydet, tak to je vazne pocit k nezaplaceni. Mozna kdyby nam bylo obema 16, tak jeste budiz. Clovek je nevyzraly a ma tendenci se chovat jako jelito. Ale mezi dospelymi lidmi, ergo dlouholetymi partnery…? Jak uz tu psaly jine ctenarky. Klidna, uctiva a prima komunikace je urcite mnohem vhodnejsi.

Edit: preklepy

Příspěvek upraven 15.04.19 v 09:36

Wounded Knee
31 příspěvků 15.4.19 11:11

„Milujete ho. Nejvíc nahého.“
Adélo, doufám že Vám i Vašemu přítelovi už bylo patnáct! Z článku to není patrné.

Judy24
1474 příspěvků 15.4.19 19:03

Rozesmála jste mě nahlas, to u mě není jen tak. :)

Cornero
415 příspěvků 15.4.19 11:23

Nedávno jsem viděl článek „nežijete s manipulátorem?“ Tak tohle je ukázková manipulace, ale je to legrace. Asi každý má nějaké oblečení, ke kterému trochu přilnul, ačkoliv by ho protějšek nejraději viděl v koši. Já sám jsem se nedávno zbavil pár kusů, které jsem měl rád, ale přítelkyně byla vcelku vytrvalá. Uznávám, že to oblečení bylo starší a onošené, ale na svou obranu jsem se marně snažil najít náhradu a do té doby jsem se ho prostě nechtě zbavovat. Pak jsem dopadl tak, že jsem vyhodil dva tlusté svetry a celou zimu jsem mrznul pod kabátem v tenkém svetříku, protože náhrada nebyla k nalezení.

asterah
429 příspěvků 21.4.19 11:10

Vzhledem k tomu, že nesnáším, když mi někdo mluví do účesu nebo do oblečení, snažím se to nedělat ani druhým. U nás to funguje tak, že pokud manžel chce s něčím poradit, tak si řekne a já taktéž. Někdy mě berou čerti, když mě tahá s sebou jako poradce - marně mu říkám, že vybrat si musí on, protože on v tom bude chodit - výjimka jsou obleky, protože žádné zrcadlo „nevyrobí“ dokonalý pohled ze všech stran a u obleku je nutné, aby perfektně seděl.

JUBA
111 příspěvků 16.4.19 14:53
pro: Atlacoya

Vy musíte mít záviděníhodnou schopnost vybírat si ty samé typy mužů - nebo aby to znělo lépe: Vy musíte mít nějakou schopnost, jak zaujmout ty samé typy mužů, ne?
Já si myslím už leta, že ženy si většinou vybírají opakovaně ty samé typy chlapů a naopak, u mužů to platí taky a ještě se do toho lehce přimíchá vize maminky, chichi… Na tom není nic špatného, naopak, ale fascinuje mne to.

Cornero
415 příspěvků 17.4.19 10:18

U mě to asi neplatí. První přítelkyně byla jemná spíš citová ale sebevědomá extrovertní holka, druhá byla inteligentní vřelá nevyrovnaná a nejistá a současná je sebevědomá racionální až někdy chladná a nebojácná. A vzhledově zrovna tak. První byla drobná tmavovlasá, druhá vysoká blonďatá a současná je sportovní bruneta…vzorec jsem ještě neobjevil :D

JUBA
111 příspěvků 17.4.19 12:03
TO PŘIJDE!!

Nevěšte hlavu, to přijde! Na podvanáctý se to určitě jednoznačně projeví (chichi)…

NedělSeNejsiBuňka
2 příspěvky 16.4.19 17:01

Mě by asi zajímal výraz výplodkyně tohoto článku, až jednoho dne přijde její partner domů a v ruce bude s nadšením třímat měkký dárek..

Stick
8 příspěvků 17.4.19 15:21

Já se tedy přiznám, že můj přítel je stejný typ, nosí čistě praktické věci, snese asi tak 4 barvy, cokoliv casual nevede a když s ním má jít člověk na nějakou společenskou událost, je to dost oříšek. Je pravda, že s ním nemanipuluju, normálně mu řeknu, že to sako po dědovi je moc pěkné, ale až půjdeme na retro ples, nicméně daná událost si žádá Bandi a ne retro (na značce nelpím, jen příklad). Ale je fakt, že za ty roky se mnou má mnohem víc oblečení, hezkého a sám si ho i vybral. Když mu dávám měkouše, nedávám nic, co by nenosil, taky mě nenutí chodit v mini, když ví, že to není můj styl, koupím prostě to co vím, že bude rád nosit, jen je to hezké, nové, neoprané a bez děr. Prostě to ty chlapy někdy potřebujou.

aelirenn
35 příspěvků 20.4.19 11:51

Když odhlédnu od toho, že je autorka manipulativní mrcha, která by měla zůstat navěky sama, tak i když chlap styl dobrovolně a sám měnit chce, je to příšerně složité. Nevěřila jsem tomu, dokud jsem s mužem párkrát nebyla na nákupech, ale shánět oblečení pro chlapy je fakt bída a utrpení.

Když jdu na nákupy já, výběr je obrovský co do stylu, materiálu, barvy, ceny, dokážu sehnat prakticky jakýkoliv výstřelek, který si zrovna vymyslím a zamiluju na fotce na pinterestu nebo instagramu. A klidně přihodím ještě něco navíc, protože řetězce se předhánějí ve snaze mě potěšit a ceny jsou nízké.

Pro muže jsme obvykle sháněli zdánlivě úplně jednoduché věci, z poslední doby můžu jmenovat rovné plátěné kalhoty, svetr bez výstřihu, jednobarevnou košili z přírodního materiálu, rovný tmavý kabát v délce pod zadek, hnědé kotníkové šněrovací boty… A vždycky to byl příšerný boj.

V základní cenové kategorii jsou slušné kalhoty (ne tepláky, ne džíny, ne šusťáky) jen ve slim střihu, košile mají divoké vzory nebo jsou z děsivé uměliny, navíc mají pouze jeden jediný střih, ze zimních svršků jsou na výběr koženkové bundy, divné bombery nebo příšerně vzorované/plandavé kabáty, boty jsou buď kecky nebo společenské, nic mezi tím…

Další možností je, aby si kupoval oblečení bez přehánění třikrát až pětkrát dražší, než já, které je kvalitou ale úplně stejné, jako to moje, případně aby si ho nechal šít na míru, což je ještě dražší, ale alespoň mu padne a bude v nějaké slušné kvalitě, na druhou stranu už musí přijít s velmi jasnou představou toho, co by chtěl, a poměrně dlouho čekat na výsledek.

Ve finále se tak vážně nedivím tomu, že se většina mužů drží osvědčených džínsů, mikin a triček s obrázky.

asterah
429 příspěvků 21.4.19 11:05

To přesně je důvod, proč jezdíme oblečení nakupovat do Polska - cca 87km od hranic je obrovský nákupní komplex, kde se dá sehnat všechno možné. Můj manžel je vysoký a štíhlý - někdy mám dojem, že u nás se prodává oblečení jen na trpaslíky a pokud se objeví něco většího, tak je to jako podle vzoru čím větší, tím širší…

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Fler

Autor: Ada

Cizí slovo? Záhadná zkratka? Zahraniční gurmánská specialita?... Celý článek

Týdny módy: Jak a proč se v metropolích pořádají?

Autor: Kamila

Co je hlavním cílem fashion weeků? Jak vypadá módní šílenství v... Celý článek