Páteční momentky 10

24.06.16 | autor Ada

momentky10v.jpg

Zatracený Brexit. O politických důsledcích britského rozhodnutí teď jistě vyjde spousta článků a budou toho plné televize, takže se můžete informovat o všem, co vás zajímá. Jelikož jsme na módním webu, tak nás samozřejmě povrchně zajímá hlavně to, co teď sakra bude s nakupováním v britských e-shopech. A nebojte se, že byste byli sami, jak ostatně dokazuje aktuální stav webu Asosu:

sejmuto 24. 6. z asos.com

Zákazníci, vyděšení Brexitem a nalákaní oslabenou librou, si rychle utíkali nakoupit, a nakupovalo jich tolik, až to Asos nevydržel a spadnul. Apokalypsa je tady! (Ale já jsem ji čekala už od chvíle, kdy se provalilo, že Tom Hiddleston chodí s Taylor Swift. Co nás čeká dál? Hejna kobylek?)

Jak to ale s tím nakupováním teda bude? Za prvé, k vystoupení Británie z EU nedojde zítra, bude to nějakou dobu trvat - určitě minimálně dva roky. A za druhé, vystoupení z unie neznamená naprostou izolaci. Británie určitě bude chtít z ekonomických důvodů zachovat co nejvolnější pohyb zboží. Existuje mnoho možností úpravy obchodního styku se zeměmi EU, a teď se teprve bude rozhodovat, která z nich se použije a jak budou vypadat všechny detaily. Británie může zůstat členem evropského hospodářského prostoru, nebo se zcela oddělit a uzavřít s EU dohodu o volném obchodu, upravenou z obou stran různými regulacemi. Můžeme si být jistí, že pohodlné nakupování v e-shopech a na eBay zůstane; nakupující z EU tvoří velkou část zákazníků (konkrétně Asos prodává skoro dvě třetiny zboží do zahraničí), a kdyby se Británie nějak pokusila tok hadříků na obě strany omezit, firmy by se nepochybně vzbouřily.

Prozatím můžete nakoupit oslabenou libru, objednat letenku na začátek července a vyrazit do Londýna na letní slevy. Jestli teda nějaké budou.

Jestli vás zajímá čerstvá produkce designérů a ne zlevněné kabelky, právě teď se internet plní fotkami z přehlídek a focení kolekcí resort 2017 a pánského oblečení na příští jaro.

Mugler:

Mugler, style.com

Narciso Rodriguez:

style.com

Alexis Mabille:

style.com

Roberto Cavalli:

style.com

Naeem Khan:

style.com

Issey Miyake:

style.com

Rick Owens:

style.com

Haider Ackermann:

style.com

Etro:

style.com

Emporio Armani:

style.com

To jen tak namátkou, abyste věděli, že stojí za to si fotky prohlédnout. Spousta krásných nápadů, detailů, barev, výšivek, potisků i střihů.

Jestli je to pro vás moc vzdálené, tak pro vás mám samozřejmě oblíbené trendíky z českých ulic. Červnová nálož je úctyhodná. Tak třeba háčkované "kozačky", nebo jak to nazvat, budou očividně opět in. Škoda hezké korálové barvy...

zaslala Zuzana

Nemusíte mít ale nutně háčkované, pokud se vám k některému outfitu hodí klasika ze zimní části botníku, hoďte pravidla za hlavu a obujte si, co se vám zrovna zlíbí! Ale ne - vážně - pro mě za mě noste na nohách sněhule, když tím budete chtít něco vyjádřit, ale ty legíny pod pomačkanou džínovou sukní, to už mě fakt unavuje. To je strašná mařkárna. Jestli se stydíte za nohy, nenoste minisukně (ano, existují i jiné sukně než džínové mini!). Jestli si myslíte, že je to pěkné nebo dokonce módní, tak si dejte kafe na probuzení. A jestli se vám třou stehna o sebe (což v tomto případě asi zrovna problém nebude, protože paní má nohy jako laňka), kupte si "bandeletky" (zde, zde nebo třeba zde), je to méně nápadné, hezčí a tolik to nehřeje.

zaslala Alexandra

Čtenářce Iloně děkuji za nádherný příspěvek k dalšímu trendu, totiž ke krajkám. V návrhářských kolekcích na toto jaro a léto byly použity kilometry krajek, a kousíček smaragdově zelené ulovila do svého šatníku i paní z fotky. Kombinace s mohutnou černou podprsenkou a džínami (džegínami?) s velmi zvláštními optickými efekty je úžasná, ale mně se nejvíc líbí ten roztomilý niťový ocásek na levé hýždi. Je to taková ta pěkná třešnička na dně dortu.

zaslala Ilona

Víte, co je to eklektický módní styl? Není to vlastně jeden styl, ale jejich směsice. Podle definice eklekticismu můžete smíchat prakticky cokoli, zůstane-li to estetické, v praxi jde obvykle o pestrou, barevnou kombinaci nápadných, bohémských kusů s elegantními nebo vintage nebo z ulice. Dobře to umí D&G, Cavalli, ale i Chanel. A tahle paní z východního Slovenska. Barevné punčocháče, střídmě šedé šortky, květovaná halenka a excentrické háčkované tílko. (Jestli jste někdy přemýšleli, kam mizí tyhle prapodivné flerovské kusy a jestli je někdo vážně nosí - tady máte odpověď.)

zaslala Ivka

Tak zase příště :)

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek