Páteční momentky 11

08.07.16 | autor Ada

momentkyv.jpg

Červenec je tady a s ním okurková sezóna a odliv čtenářů, kteří si užívají prázdnin a dovolených. Pravděpodobně nebude ani tolik článků, nebo nachystám nějaké oddechové čtení, které nebude příliš zatěžovat naše hlavy vystavené tropickým teplotám. Například momentky :)

Dnešní momentky budou převážně vídeňské. Vyrazila jsem tentokrát se svým mužem, který nemá tak volný pracovní režim jako my překladatelé, takže musel počkat na svátky. Chtěli jsme převážně pocourat, žádné slevové šílenství; on chtěl pouze letní boty, kdyby se nějaké našly, a já samozřejmě ke Komolkovi. Co jsem si tam nakoupila vám ukážu v nějakém videu, ale pochopitelně jsem tam musela ulovit aspoň pár obrázků pro vaši potěchu:

V Česku takový obchod opravdu není. Ne že bychom neměli zdroje krásných látek (za všechny Aped, Bolena, Textilforum), ale všechno na jednom místě a v bohatém výběru najdete jedině v zahraničí, například zrovna ve Vídni.

U Komolky běžně prodávají české a slovenské prodavačky, takže jestli neumíte německy, najděte si jazykově bližší prodavačku. S angličtinou moc nepochodíte, většina personálu jsou dámy 50+ a anglicky neumějí. (Zato ve zbožíznalství a přívětivosti k zákazníkovi samozřejmě excelují.)

Pravidelně mi do mailu chodí dotaz, kde je ten kouzelný Humanic, kde mají výběr obuvi v hodně malých a velkých číslech. Je to tenhle, hned na začátku Mariahilferstrasse, po levé straně, rohová budova, nemůžete ho minout. Zašla jsem i dovnitř a ano, pořád je tam výběr. Dámské od 33 do 46, pánské až do 52. Jestli máte normální nohu, tak se zajděte podívat, jak taková padesát dvojka vypadá. Je to kus botiska.

Můj drahý si nakonec koupil boty v Geoxu. Na Mariahilfer je větší pobočka, kde mají i regál s různými posledními a předposledními páry, a hlavně tam měli podstatné slevy. Třeba 50 %, což je u bot, které běžně stojí nejméně 3000, docela dost. Po zaplacení se do nich rovnou nedočkavě přezul a za chvíli už si pochvaloval jejich větrací schopnosti. Geox polapil dalšího ptáčka :)

Pobavilo mě nacvakané pánské oddělení Zary. Jsou u nás v Zaře taky při slevách takhle plná pánská oddělení s dlouhatánskými frontami na kabinky? Kromě štíhlých hipsterských typů tam bylo i dost normálně až svalnatě stavěných mužů a velkou část, řekla bych nadpoloviční většinu, tvořili snědí a černovlasí muži. Zřejmě místní Turci (kteří jsou ve Vídni a Rakousku vůbec největší etnickou menšinou). Všichni do jednoho, bledí i snědí, byli pěkně vymydlení, ba vyšamponovaní, a k pokladně si nosili hlavně džíny a trička.

Starobrno, Tschechische Bierspezialität. Aha.

Ulovila jsem jedny rakouské ponožky v sandálech, ale pán byl postarší, obézní a dost možná diabetik, takže bych ho snad i omluvila...

...a naservíruju vám k němu tady tenhle výstavní úlovek od čtenářky. Hnědé pantofle a klasické světle šedé ponožky - akorát nemůžu rozluštit, jestli má dvoje, nebo se mu tak svezly, že to vypadá, jako by měl nohy v jedněch šedých ponožkách vsunuté v dalších, kratších ponožkách stejné barvy. Vypadá to každopádně komicky. Jako všechny fusekle v sandálech.

zaslala Veronika

Další čtenářka vyfotila zvláštní chlupaté boty na nohou paní v hromadné dopravě. Zbytek oblečení není vidět, jen kus dlouhé džínové sukně. Škoda, zajímalo by mě, jak se obléká člověk, který si vezme tak excentrické sandály. Takhle můžu jen ocenit odvahu :)

zaslala Gabriela

Užívejte léta a uvidíme se příště :)

Čtěte i další díly Adina seriálu Páteční momentky.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Páteční momentky 8

Autor: Ada

Jak řetězce kopírují návrháře, co nového je a bude v obchodech a na... Celý článek

Páteční momentky 4

Autor: Ada

Je tu pátek s ním vaše oblíbená nepravidelná rubrika Páteční momentky! Celý článek