Páteční momentky 11

08.07.16 | autor Ada

* momentkyv.jpg

Červenec je tady a s ním okurková sezóna a odliv čtenářů, kteří si užívají prázdnin a dovolených. Pravděpodobně nebude ani tolik článků, nebo nachystám nějaké oddechové čtení, které nebude příliš zatěžovat naše hlavy vystavené tropickým teplotám. Například momentky :)

Dnešní momentky budou převážně vídeňské. Vyrazila jsem tentokrát se svým mužem, který nemá tak volný pracovní režim jako my překladatelé, takže musel počkat na svátky. Chtěli jsme převážně pocourat, žádné slevové šílenství; on chtěl pouze letní boty, kdyby se nějaké našly, a já samozřejmě ke Komolkovi. Co jsem si tam nakoupila vám ukážu v nějakém videu, ale pochopitelně jsem tam musela ulovit aspoň pár obrázků pro vaši potěchu:

V Česku takový obchod opravdu není. Ne že bychom neměli zdroje krásných látek (za všechny Aped, Bolena, Textilforum), ale všechno na jednom místě a v bohatém výběru najdete jedině v zahraničí, například zrovna ve Vídni.

U Komolky běžně prodávají české a slovenské prodavačky, takže jestli neumíte německy, najděte si jazykově bližší prodavačku. S angličtinou moc nepochodíte, většina personálu jsou dámy 50+ a anglicky neumějí. (Zato ve zbožíznalství a přívětivosti k zákazníkovi samozřejmě excelují.)

Pravidelně mi do mailu chodí dotaz, kde je ten kouzelný Humanic, kde mají výběr obuvi v hodně malých a velkých číslech. Je to tenhle, hned na začátku Mariahilferstrasse, po levé straně, rohová budova, nemůžete ho minout. Zašla jsem i dovnitř a ano, pořád je tam výběr. Dámské od 33 do 46, pánské až do 52. Jestli máte normální nohu, tak se zajděte podívat, jak taková padesát dvojka vypadá. Je to kus botiska.

Můj drahý si nakonec koupil boty v Geoxu. Na Mariahilfer je větší pobočka, kde mají i regál s různými posledními a předposledními páry, a hlavně tam měli podstatné slevy. Třeba 50 %, což je u bot, které běžně stojí nejméně 3000, docela dost. Po zaplacení se do nich rovnou nedočkavě přezul a za chvíli už si pochvaloval jejich větrací schopnosti. Geox polapil dalšího ptáčka :)

Pobavilo mě nacvakané pánské oddělení Zary. Jsou u nás v Zaře taky při slevách takhle plná pánská oddělení s dlouhatánskými frontami na kabinky? Kromě štíhlých hipsterských typů tam bylo i dost normálně až svalnatě stavěných mužů a velkou část, řekla bych nadpoloviční většinu, tvořili snědí a černovlasí muži. Zřejmě místní Turci (kteří jsou ve Vídni a Rakousku vůbec největší etnickou menšinou). Všichni do jednoho, bledí i snědí, byli pěkně vymydlení, ba vyšamponovaní, a k pokladně si nosili hlavně džíny a trička.

Starobrno, Tschechische Bierspezialität. Aha.

Ulovila jsem jedny rakouské ponožky v sandálech, ale pán byl postarší, obézní a dost možná diabetik, takže bych ho snad i omluvila...

...a naservíruju vám k němu tady tenhle výstavní úlovek od čtenářky. Hnědé pantofle a klasické světle šedé ponožky - akorát nemůžu rozluštit, jestli má dvoje, nebo se mu tak svezly, že to vypadá, jako by měl nohy v jedněch šedých ponožkách vsunuté v dalších, kratších ponožkách stejné barvy. Vypadá to každopádně komicky. Jako všechny fusekle v sandálech.

zaslala Veronika

Další čtenářka vyfotila zvláštní chlupaté boty na nohou paní v hromadné dopravě. Zbytek oblečení není vidět, jen kus dlouhé džínové sukně. Škoda, zajímalo by mě, jak se obléká člověk, který si vezme tak excentrické sandály. Takhle můžu jen ocenit odvahu :)

zaslala Gabriela

Užívejte léta a uvidíme se příště :)

Čtěte i další díly Adina seriálu Páteční momentky.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Shiro
355 příspěvků 8.7.16 00:21

Jo Vídeň, tam maj ty obchody vůbec úplně jiný grády než u nás :D

liskarysava
301 příspěvků 8.7.16 06:10

Na té úvodní fotce vidím kopyto hodně ochlupeného tvora. A on je to člověk v žabkách :-)

Betynka02
384 příspěvků 8.7.16 07:02

Nejen krásné látky, ale i „..Zato ve zbožíznalství a přívětivosti k zákazníkovi samozřejmě excelují..“, tak to už bych se asi skácela! ;-)

Lezu
29 příspěvků 8.7.16 23:03

Doufám, že jsou na tom líp, než v látkách Mráz na Letné, tam si často připadám jako nevítaný zákazník. Někdo podobné zkušenosti?

Příspěvek upraven 08.07.16 v 23:04

Princezna Anežka
29 příspěvků 8.7.16 07:30

Vždycky když někdo kritizuje ponožky v sandálech tak se kácím smíchy…

Tamarix
13 příspěvků 8.7.16 10:16

Ono už je to podle mě natolik provařený, že informaci o tom, že se do sandálů ponožky nenosí už musí mít naprosto každý. Otázkou je, jak s tím naloží dál. Prostě tam vždycky musí být nějaký „jó“ důvod, když už si to ten člověk vezme - zdravotní problém, větší pocení a tím i klouzání nohy v botě, estetické důvody (nevzhledné nohy třeba díky nějakému kožnímu problému) nebo to má dotyčný prostě na háku a nějaká pravidla oblékání vůbec neřeší (a to pak jsou ty ponožky nakonec asi to nejmenší..).

Na uvedených dvou případech v článku je hezky vidět, že i na tomhle je patrný, že když dva dělají totéž, tak to není totéž. I když se jedná o takový opovážlivý čin, jako jsou fusekle v sandálech. Když se vezmou tmavý, čístý, neděravý do tmavých bot, tak je to podle mě v pohodě.

Ale celkově už mi taky přijde trapný se v tom pořád dokola šťourat. Kdo si z toho něco chtěl vzít, ten si to už musel vzít k srdci dááávno. Komu není rady, tomu holt není pomoci.

medvidka
3 příspěvky 8.7.16 09:11

Kam vlastně můžeme posílat svoje úlovky z ulic?

Anduli
151 příspěvků 8.7.16 09:28

Ponožky v sandálech u mužů jsou bez debat příšerné. Ale jak je to u dětí? Je peklo, když si osmiletý syn dá nízké ponožky do sandálů, protože je mu to tak příjemnější a ve městě pak neskučí, že má odřené nohy?

Edit - omlouvám se, neměla to být odpověď na Váš příspěvek..

Příspěvek upraven 08.07.16 v 09:28

mikita.miki
1935 příspěvků 8.7.16 10:32

Já chlapcům kotníkovky dávám. je pravda, že mají uzavřenější sandály s plnou špičkou atd, ale dávám, hlavně když jdeme do města. na hřišti je stejně hned sundají a po písku a trávě lítají bosky, ale pro delší chůzi ano. možná to není výchovné co do vkusu, ale u dětí řeším prvotně praktickou stránku a teprve to, co splňuje tuto podmínku se dostane sítem. pak až z toho, co propadne, vybírám to lepší, hezčí a vkusnější. u ponožek jsem na to nějak nepřišla. navíc jejich tatínek miluje ponožky, hlavně dost šílený fusky a i když v sandálech je nenosí, tak když má šortky a tenisky, tak ano a nedá si to vymluvit a kluci se začali s tatínkem předhánět, no nenadělám nic :-D

Anežka Moravská
139 příspěvků 8.7.16 11:52

Jenom otázka - proč to dětem může být příjemnější a nemají mít odřené nohy a dospělí na to nemají nárok?
P. S. Muži jsou v podstatě velké děti

Příspěvek upraven 08.07.16 v 11:56

vias
532 příspěvků 8.7.16 22:53

Protože:
a) děti mají citlivější pokožku
b) díte nepozná, jestli mu zkoušená bota dobře sedí (většinou vybírají podle líbí/nelíbí), nemá odhad. A rodič všechny problémy zvnějšku nepozná
c) dětem, minimálně těm menším (nevím, kdy se přesně ten rychlý růst zastavuje), vydrží jeden pár obuvi cca 3 měsíce. Zatímco dospělý neváhá připlatit si za kvalitní obuv s tím, že ji má na několik sezón, u dětí musíte tento problém řešit co čtvrt roku (maximálně se stane, že se jarní boty vynosí ještě na podzim). Navíc, některé děti i novou botu za ty tři měsíce doslova zničí. Mnoho lidí to řeší prostě tak, že dětem koupí obuv nižší kvality, obuv z druhé ruky, dá boty po sourozenci apod. Pak se ta bota samozřejmě tak dobře nepřizpůsobí.
Za mě je nošení ponožek dětmi do sandálů v pořádku a ani mě nenapadlo, že se nad tím někdo pozastaví.

hankabar
29 příspěvků 20.8.16 07:32

Osobně - než abych se dívala na hnusné, plesnivé či okopané nehty, (příp. popraskané plesnivé paty) populace, kterou móda a s tím často související úroveň péče o své tělo souvisí, přijmu mnohem raději fusekle v sandálech. Co vy víte, co za hrůzu se pod nimi skrývá.

Dahllie
2222 příspěvků 8.7.16 12:44

Já v pubertě nosila do sandálů prstové ponožky v divokých barvách :D Budiž omlouvou, že moje puberta byla dost barevná a nonkonformní.

Admin Módnípeklo.cz
1151 příspěvků 8.7.16 10:41

@medvidka Dobrý den,

svoje úlovky z ulic zasílejte na info@modnipeklo.cz, nebo do zprávy na facebook Módního pekla.

Těšíme se na ně!

admin Josefina

Ada Pekelná
973 příspěvků 8.7.16 13:59

Buď na ada@modnipeklo.cz, nebo do zpráv Módního pekla na Facebooku.

Edit: pardon, nevšimla jsem si, že Josefína už odpověděla :) Přes ada@ se to dostane ke mně, přes info@ do redakce, přes FB oběma.

Příspěvek upraven 08.07.16 v 14:00


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.16 09:45

@Anduli Řekla bych, že soudný rodič nemá problém se rozhodnout, jestli bude radši naslouchat pofidérnímu módnímu diktátu nebo kvílícímu dítěti. Taky dávám vnoučkovi do sandálů ponožky, jen se snažím, aby se netřískaly s tím ostatním, co má na sobě, ale i když zrovna žádné sladěné nejsou po ruce, pořád je to lepší než odřené nožičky, ne?
Edit: oprava hrubek. Dieta bez kafe má neblahé následky

Příspěvek upraven 08.07.16 v 09:47

janamarie
23 příspěvků 8.7.16 10:30

Ado, byl už v Douglasu k vyzkoušení Baptême du feu?

Ada Pekelná
973 příspěvků 8.7.16 14:05

@janamarie Tak to bych věděla, jedině kdybych se na to zaměřila. V parfumerii jsme se zasekli u pánských Creedů a Lutense jsem ani neviděla.

bambou
30 příspěvků 8.7.16 10:33

Rakúšania môžu nosiť ponožky v sandáloch, ich ospravedlníme, lebo veď asi majú cukrovku. No my Slováci a Česi nemôžeme, my cukrovku nemávame.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.16 20:47

U cizinců je to přeci módní záměr a u nás nevkus! Je to prostá logika pekla :)

XIII
71 příspěvků 8.7.16 11:29

Tomu pánovi v pantoflech se ponožky nesvezly, to jsou jen tak strašne vytahané. Lýtko je „gumové“ a drží tvar, zatímco chodidlo se vydojilo a vypadá o tři čísla větší. Taky mám několik takových párů, ale narozdíl od toho pána je nosím akorát doma. ;)

Jinak, fusekle v sandálech jsou ok, pochopili to už i módní návrháři, tak to všichni pochopte taky a přestaňte se nad tím vzrušovat, ju? :P

kolúch
577 příspěvků 8.7.16 11:46

Alebo si nasaďte zelený gumený náramok diabetes a môžte mať na nohách čo chcete. Schizoidná prítomnosť fotky rakúskeho občana s ponožkami v kombinácii s komentárom o obezite a diabete ma zaujala.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.7.16 11:03

Za prvé: Nejsou ponožky jako ponožky. To, co vidíte na přehlídkách (t. j. čisté, nové ponožky z na první pohled kvalitního materiálu) a to, co potkáte v ulicích (zaprané děsy od Vietnamců), se diametrálně liší.

Za druhé: Myslím, že i vy budete souhlasit, že ne všechno, co lze spatřit na přehlídkových molech, se dá „v civilu“ i nosit!

mitrid
15 příspěvků 8.7.16 17:01
Chlupaté sandále

Chlupaté sandále bych brala jako součást kostýmu hobita. Jina mám pocit, že nohy té paní tak nějak v těch pantoflích tiše trpí (vypadá to nepohodlně).

pozdni_ctyricitka
157 příspěvků 8.7.16 17:07

Nejsou ty štětinaté boty nějaká rukodělná práce z Fleru? Jak to ta paní dělá, že se ty chlupy zasunou do poutka na palec?

Robena
1257 příspěvků 9.7.16 07:42

Me polilo horko. Ja jsem na chodidlech strasne lechtiva, takove sandaly by pro me byly spanelskou botou.

Eastwood
12 příspěvků 8.7.16 17:44
Peklo ?

Omlouvám se všem svatým, ale myslel jsem že jsem na (módním) pekle. MP sleduju roky, i když zaregistrovaný nejsem dlouho. Stejně se zájmem čtu i všechny komentáře. Člověka to trochu posouvá (kam? to je otázka..), když čte názory ostatních. V podstatě ale v diskuzi vůbec nereaguju. Ale pod dojmy z poslední doby mi to nedá. Že jsou lidi, kteří si zaslouží být pranýřováni v módním pekle je jasný. A ti sem patří. Bohužel se tu začíná často stávat, že jsou pekelné outfity v diskuzi částí pekelnic omlouvány. Tuhle (předpokládanými) zdravotními problémy, tamhle (předpokládanou) ekonomickou úrovní nositelky, atd.

Ne sakra, MP bylo stvořeno pro pranýřování hříšníků, případně s návodem jak se do pekla (ne)dostat a ne jako kroužek korektních lidumilů.

Takže Ado, prosím pokračuj v tepání. Ano, ponožky v sandálech budou i po tisící fuj. Růžový pramen vlasů bude fuj, i když si to aplikuje matka spolu s nezletilou dcerou, aby byly stejné (muhehe). Viditelná podprda bude fuj, i když bude nositelka mít jen jednu, protože je chudák nezaměstnaná. Přetékající spodnička s viditelnou kasičkou bude patřit do pekla, i když nositelka je hodná a pracuje pro blaho světa. Do pekla nepatří omluvy a pochopení hříšníků. Volám po radikalizaci!

Jinak se mějte fanfárově a světu mír.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.16 18:25

Ale tak se trochu courněte po diskusi, tam najdete jedu, co hrdlo ráčí, a v galerii si taky milovník jízlivostí přijde na své. Není důvod propadat zoufalství nad nedostatečnou neurvalostí spoluobčanů ;)

pozdni_ctyricitka
157 příspěvků 9.7.16 15:59

@Lezu Jo jo, já taky. Ale jenom na Letné. Na Vinohradech to bylo trochu lepší.

DanaP
170 příspěvků 12.7.16 13:37

Byla jsem vždycky jenom na Vinohradech a vždycky jsem tam šla pro konkrétní věc. Fakt je, že kdybych tam šla pro nějakou látku na šaty a nevěděla pořádně, co chci, což se u látky na šaty stává, tak by to asi byl trochu problém…

Aija
56 příspěvků 15.7.16 08:25

Ve Vídni se nakupuje skvěle, stojí to za výlet!

Sofie-F
3 příspěvky 17.7.16 08:15
Aby nebyla zima na nohy...

Vzala si slečna froté ponožky. Ale venku bylo 30 stupňů. Oni i ostatní kousky garderóby jsou vypečené.

Příspěvek upraven 17.07.16 v 08:18

alese
1 příspěvek 17.8.16 12:56

Upřímně, když jsem viděla fotky látek, měla jsem dojem, že jsem u nás ve městě…takže ANO, v Česku taková prodejna existuje, prodavačky ví co nakupují, poradí, jsou milé a ochotné a výběr je…noooo…obrovský

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Páteční momentky

Autor: Ada

Mám pro vás pár momentek převážně z uplynulého týdne. Drobky, ze... Celý článek

Páteční momentky 3

Autor: Ada

Dneska to budou hlavně různé drobné novinky z obchodů a o... Celý článek