Páteční momentky 3

06.11.15 | autor Ada

Dneska to budou hlavně různé drobné novinky z obchodů a o obchodech, ale taky mám pro vás jednu zajímavost z 20. let. A trochu toho černého smutku.

momentkyv.jpg

Ačkoli poslední dobou do obchodů s oblečením prakticky nechodím (myslím tedy hlavně řetězce), protože mě to nebaví, zašla jsem tuhle do H&M, protože jsem se tam chtěla na něco podívat. A viděla jsem toho nakonec víc, než jsem chtěla. Wrrraaau!

V Marks & Spencer mají svetry z jehněčí vlny. Jsou krásně teplé a výběr barev je slušný, hlavně pokud jste zatížení na světlé a mořské odstíny. Nejsou projmuté v pase, jsou rovné.

Na brněnskou čáru dorazil Obag. Zatím jsem se ještě nerozmyslela, jestli se ofrním, nebo si poběžím jednu koupit.

Na Jakubské je nově otevřený krámek Rebelion, kde prodávají Melissy a oblečení od Odivi a Patternu. Výběr spíš menší, ale předpokládám, že se bude pravidelně doplňovat a obměňovat, jak je v podobných fashion obchůdcích zvykem.

Když jsem se vracela z města, nasedla jsem do tramvaje, posadila se a chvíli jsem něco dělala na mobilu. Pak jsem zvedla hlavu... a koukala jsem do černošedé hradby, která se přede mnou mezitím vytvořila. Jediným barevným prvkem v mém zorném poli byla oranžová tyč. Docela bych v tu chvíli brala i nějakou študentku v barevných punčocháčích.

A na závěr něco pro uštvané matky. Tento návrh vhodného denního rozvrhu ženy v domácnosti je z časopisu z roku 1927.

V deset do hajan, aby se neplýtvalo petrolejem či elektřinou, v šest vstávat, aby se stihlo poklidit a nachystat snídaně pro muže a děti; ale odpoledne jsou vyhrazené dvě hodiny na odpočinek, péči o sebe a šití a večer před spaním ještě hodinka na četbu, například takovýchto přínosných dámských listů! Jestli je hodinová "příprava lože" eufemismem pro muchlování s manželem, šťastným a uvolněným z té příkladné péče, se můžeme pouze dohadovat. Děti v době matčiny sebeúpravy patrně spaly, tiše si hrály nebo klečely na hrachu za trest, že si tiše nehrají.

(Poznámka: kdyby vás mátlo, že hned po přípravě lože je příprava oběda, tak koukejte na čísla. Je to 24 hodin rozdělených desátou dopolední a večerní hodinou.)

Čtěte i další díly Adina seriálu Páteční momentky.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Inspirace z terénu

Autor: Ada

(Článek o sportovní eleganci, který jste si odhlasovali, samozřejmě... Celý článek

Těžký život pracující fifleny: Dress code

Autor: Romana

Mne se to netýká. Já jsem se narodila jako ztělesnění elegance a... Celý článek