Páteční momentky 9

03.06.16 | autor Ada

momentkyv.jpg

Michaela Korse nechtějí v luxusním obchoďáku. Jmenovitě Nordstrom se rozhodl, že přestane prodávat jeho kabelky, a během května je tiše stáhl z mnoha svých poboček. Jako důvod uvádí neochotu pokračovat nadále v cenové válce s konkurentem Macy's, kde se kabelky prodávají za nízké ceny a ještě jsou na ně neustále nějaké slevy. Skutečným důvodem je podle ostatních zdrojů klesající zájem zákazníků a také nízká kvalita, Korsovy kabelky prý patří k nejčastěji reklamovaným.

Znáte takové to tvrzení, že kdyby výrobci luxusního zboží nebyli nenasytní a prodávali levněji, prodali by víc a ve výsledku by víc vydělali? V reálném světě, kde funguje reálná ekonomika, to dopadne právě takhle. Kors chrlí levné kabelky (já vím, že stojí kolem 8000 korun, ale mezi luxusními kabelkami je to láce), takže každá žena, která ji chtěla, už si ji koupila, a trh se nasytil, ba přesytil. Zároveň to snížilo hodnotu značky u zákaznic, které jsou ochotné kupovat si skutečně luxusní věci, protože kabelky od Korse jsou pro ně moc laciné a navíc je má každá. Když máte víc peněz, koupíte si radši Pradu, abyste se odlišily od zástupů holek s Korsem na předloktí. Přidá-li se k tomu i mizerná kvalita, má to značka spočítané. Dá se na tom zbohatnout, ale peníze radši uložte a opusťte trh dřív, než se začnete zadlužovat.

Michael Kors samozřejmě neprodává jen levné kabelky, takže se o něj bát nemusíme. A i ty kabelky se budou vesele prodávat dál. Jen ne všude.

Byli jste teď někdy v pánské sekci webu H&M? Ne? Tak se určitě běžte podívat, mají nové basiky!

uloženo z hm.com/cs_cz

Vedle děvčete v šatech mintové barvy, nude lodičkách a statement náhrdelníku teď může kráčet chlapec v basiku, případně kargo kalhotách a oversized mikině. A my zatím můžeme odhadovat, jestli se dřív posereme ze vší té zbytečné angličtiny, nebo ze záplavy bejziků, univerzální výmluvy pro definitivní vygumování všeho jen trochu zajímavého z našich šatníků.

http://www.fler.cz/zbozi/rybarova-zena-sleva-z-449kc-2870277

Taky máte v partě toho kamaráda, který moc nemluví, ale pak zničehonic pronese komentář k něčemu, o čem se mluvilo před čtvrt hodinou?

Fotka je z céáčka, ale kdyby se vám nelíbilo barevné provedení, tak Číňani na eBay už asi tak tři roky prodávají padesát dalších barevných variací. Jestli vám teda nevadí, že plavkové trendy jsou dávno někde jinde.

Kdybyste je šli hledat, tak radši ne na stránky Victoria's Secret. Víte, že nemám ráda lidi, kteří mají nutkavou potřebu pod každý článek s fotkami modelek psát, jak jsou ty holky vychrtlé, ale tohle je moc i na mě.

http://www.victoriassecret.com

Čtěte i další díly Adina seriálu Páteční momentky.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Páteční momentky 11

Autor: Ada

Červenec je tady a s ním okurková sezóna a odliv čtenářů, kteří si... Celý článek

Czech Fashionisto's Diary: Nikdo nechce číst, že je buran

Autor: Redakce

Vítězslav Ivičič, autor blogu Czech Fashionisto’s Diary, není jen... Celý článek