Podprsenkové dotazy s odpověďmi

07.03.15 | autor Ada

* caresse.jpg

Cca před měsícem jsem uveřejnila článek, ve kterém jsem vás vyzvala, abyste posílaly své dotazy k podprsenkám, na které vám potom odpovědí děvčata z Caresse. Domnívala jsem se, že jich bude pár, takže za týden je vezmu, Klára napíše odpovědi a bude hotovo... Ale pod článkem se strhla nevídaně dlouhá diskuze a další dotazy chodily e-mailem, takže to nakonec vypadá, že články budou nejméně dva. V tom dnešním najdete necelé dvě desítky otázek a odpovědí; na koho se nedostalo, bude v příští várce; a kdo si právě teď vzpomněl, že by se taky chtěl na něco zeptat, nechť tak učiní v komentářích nebo opět pošle dotaz na můj e-mail.

Do proměny přišlo několik desítek přihlášek, ze kterých právě vybíráme. Příjem dalších přihlášek už je proto zastaven.

A teď k vašim dotazům. Odpovídaly na ně Klára a Lucie z Caresse.

1. Zajímala by mě nabídka podprsenek větších velikostí bez kostice. Ještě dva a půl roku po porodu nesnesu na žebrech kostice, takže přesto, že původní podprsenku v pohodě obléknu a zapnu, drží, jak má, nic nepřetéká, tak mám za půl dne na žebrech jelita. Nemám tam až tolik špeku (tedy ne víc než dřív). Obvody mám 95/126. Nějaké podprsenky bez kostic jsem sehnala v M&S, sedí dobře, ale zase moc dobře nepodpírají – prsa mám rozteklá do stran. Existuje nějaká, která tvaruje, drží a nemá kostice, nebo se to prostě vylučuje?

Zcela bez mučení přiznávám, že sehnat bezkosticovou podprsenku s větší velikostí košíčků, která by kromě pohodlí ještě dobře tvarovala, považuji za téměř nadlidský výkon. Ty, které mají šanci pěkný tvar udělat, zpravidla končí na košíčku menším (asi tak u britského G), než by mi podle naměřených obvodů pro Vás vycházel jako optimální (cca 38J). Ve Vaší velikosti se vyrábí např. Panache Sophie, která je moc hezká, ale u těžšího poprsí už to také tvarově není žádná hitparáda. Kvalitní podprsenky bez kostic pak vyrábí značka Anita (řada se jmenuje Comfort), ale nejsem si jistá, jestli byste se velikostně vešla. Nicméně Anitu prodává v ČR poměrně hodně obchodů, tak můžete vyzkoušet a třeba budete mít štěstí.

Na Vašem místě bych zkusila navštívit obchod, který má dostatečně širokou nabídku velikostí a kvalifikovaný personál a ověřila, zda problém přeci jen není v nevhodně zvolené velikosti či typu podprsenky. Každý typ podprsenky sedí jinak a i samotné kostice se chovají u různých podprsenek různě s ohledem na tvar a použitý materiál.

Podprsenka Anita Comfort Manhattan, zdroj: http://www.anita.com/shop/en_global/products/bra/comfort-bra-manhattan-78b22d.html

2. Zajímalo by mě, jak si vybrat podprsenku, aby dobře seděl spodní obvod, nikam se neposunovala, a zároveň aby se v ní dalo pohodlně dýchat do hrudníku. Zjišťuju totiž, že se správným obvodem dýchám docela mělce…

Asi byste se docela pobavila, kdybyste mě sledovala při odpovídání na tuto otázku, zkouším doslova psí kusy :-D Obávám se, že ale zcela uspokojivá univerzální odpověď neexistuje, neboť každé tělo je jiné a reaguje jinak. Osobně se mi velmi osvědčilo vybírat podprsenky, které mají co nejširší boční panel (a zádovou část) z pevného materiálu. U těch, které mají pevnou zejména gumu na lemech, ale materiál samotný příliš pevný není (případně je materiál pevný dostatečně, ale podprsenka se směrem k zapínání výrazně zužuje, aniž by byl tah správně rozložen), jsme já i některé mé klientky na tento problém také narážely. Jde tedy zejména o co nejrovnoměrnější rozložení tlaku na co největší plochu.

Když se opravdu zhluboka nadechnete, tak samozřejmě o podprsence vždy budete vědět, neměla by Vás ale omezovat v možnosti tak učinit. Pokud Vám ve správně provedeném nádechu takováto podprsenka i po nějaké době nošení stále brání, vyzkoušejte obvod o číslo větší, jestli by přeci jen nestačil. Nemusíte hned kupovat novou podprsenku, pro tento pokus postačí i prodlužovátko, kterým si obvod o patřičný počet centimetrů nastavíte. Pokud i tak sedí na těle pevně a ňadra podpírá, je výběr „té správné“ varianty ryze otázkou osobních preferencí, jen je možné, že budete dříve potřebovat novou, neboť povolí rychleji.

3. Zajímalo by mě, jestli se dá v obchodech jako Caresse sehnat bavlněná podprsenka, tedy myslím tím opravdu bavlněná podprsenka, ne něco, co má nahoře bavlnu a vespod polyester. A dále bych ráda věděla, jestli se na malá prsa vyrábějí nevyztužené podprsenky, v poslední době mám zkušenost, že se v obchodech se spodním prádlem prodavačky divily, že nechci push-upku nebo aspoň vypodloženou podprsenku a jiný typ mi nebyly schopné nabídnout. Chápu, že v zimě je fajn, když se nerýsují bradavky, a ta trocha materiálu navíc asi nevadí, co ale nosit v létě?

Pokud sháníte klasickou podprsenku (běžná podprsenková konstrukce s kosticemi), tak bohužel spíše nedá, neboť výrobci tento druh zboží velmi často ani nevyrábějí. V bavlněných verzích jsou zpravidla nabízeny jen tzv. lambády (v hezkých provedeních je nabízejí např. někteří švýcarští výrobci). Důvod je ten, že bavlna je obecně materiálem na podprsenku celkem nevhodným kvůli svým vlastnostem. Životnost takové podprsenky je pak velmi krátká.

Co se sehnat dá (i v Caresse), to jsou podprsenky, které mají svrchní část např. z polyamidu, vnitřní část košíčku pak v bavlněném provedení.

Pokud byste sháněla celobavlněnou podprsenku pro menší obvod i menší ňadra, vhodnou volbou by mohlo být dívčí prádlo z některých větších módních řetězců. Velikosti bývají dost často do výšky kolem 176cm, nebývají vycpané, dají se sehnat i bez infantilních obrázků a bavlna je zastoupena poměrně hojně (právě díky tomu, že se počítá s tím, že jde o prádlo na přechodnou dobu).

Nevyztužené podprsenky se samozřejmě vyrábějí i v menších velikostech, jen po nich není příliš velká poptávka, tak nebývají zastoupeny v sortimentu obchodů ve větším množství. Skoro každý lepší obchodník Vám ale nabídne buď možnost objednání, či Vás alespoň někam nasměruje podle toho, co zjistí, že by Vám mohlo sedět.

Snad jsem Vám dotazy zodpověděla alespoň trochu uspokojivě, bohužel u takhle konkrétních požadavků opravdu záleží na každém naměřeném centimetru, neboť nabídka se v každé velikosti diametrálně liší.

4. Co koupit, když se vám velikost prsou mění během měsíce až o dvě čísla… mám to tak týden v měsíci, kdyby mi tahle velikost aspoň zůstala stále :D

Tento jev je v ženské populaci zastoupen velmi hojně. Pokud je rozdíl opravdu patrný, tak bohužel nedokážu poskytnout funkčnější radu, než pořídit jednu podprsenku na období, kdy se velikost zvětší. Myslete na to již při nákupu a naplánujte si jej tak, abyste prádlo v tomto období mohla pořádně vyzkoušet. Vzhledem k tomu, že tento stav obvykle trvá až čtvrtinu času, domnívám se, že jde o investici, která se dlouhodobě vyplatí.

Pokud další podprsenku kupovat nechcete, doporučuji uchýlit se spíše k nevyztuženým či spacerovým (typ velmi měkké výztuže) podprsenkám, které se lépe přizpůsobí. V období, kdy jsou prsa větší, je pak dobré ramínka trochu povolit a obvod posunout na zádech třeba o 2 centimetry výš, košíčky tak poskytnou více prostoru. Tato varianta ale není vhodná, pokud už nepříjemně cítíte kostice po stranách či ve středu podprsenky.

Spacerová podprsenka Jay od Marie Jo L’Aventure, zdroj: http://www.jolielingerie.co.uk/lingerie-page/bras/spacer-bra/jay-spacer-bra-marie-jo-l-aventure

5. Ráda bych věděla, jestli se dá podprsenkou vyrovnat výrazná asymetrie velikosti prsou. Setkávám se s tím občas u zákaznic a někdy je s tím dost problém.

Není výrazná asymetrie jako výrazná asymetrie. Existují podprsenky, se kterými se dá doslova kouzlit, ale existují i takové, které nemilosrdně ukáží jakoukoliv nesouměrnost (těm bych se vyhnula už tak nějak z principu). Jiný postup je vhodný pro asymetrii u menších ňader a jiný u větších. Někdy se i relativně velký rozdíl dá vyrovnat pouhým nastavením ramínek (větším utažením u košíčku, který sedí na menším ňadru), jindy je nutné sáhnout po vycpávce. Některé podprsenky se s kapsičkou na vycpávku už přímo vyrábějí i ve větších velikostech, ne nutně kvůli zvětšení, ale právě kvůli možné korekci. Nejsnáze se asymetrie skrývá v podprsenkách vyztužených, které ale mají vyšší střed a ňadro více zakrývají.

6. Vždycky jsem měla s výběrem podprsenek problém, nakonec mi nejlíp seděly z New Yorkeru, ani jsem o nich nevěděla. Ale po kojení jsem se jaksi smrskla na asi malinký áčka a vůbec nevím, kam teď jít. Pod prsy mám 75 cm, přes prsa asi 81 cm – trochu víc od sebe, takže i 75A mě dost tlačí. Zatím to řeším tak, že nosím bezešvé "bolerko" bez kostic anebo vůbec nic. Což se teď v zimě dá. Ale co budu dělat v létě, to netuším. Přece jen to vypadá líp, když je pod trikem normální podprsenka, aby nekoukaly bradavky.

S takhle konkrétním problémem se na dálku radí poměrně těžko, protože zpravidla záleží na mnoha různých faktorech. Pokud Vás podprsenka opravdu tlačí i v obvodu, který by Vám měl teoreticky být velký, pak je pravděpodobné, že je problém ve zvolené velikosti. Nejsou výjimky, že se zákaznice z přesvědčení, že mají širokánský hrudník a malinká ňadra (nosily třeba právě tu 75A nebo 80AA) dostanou k tomu, že by měly nosit třeba 65D nebo 65DD, na kterou po chvíli už nedají dopustit. Sice je obvod menší, ale kostice širší a prostor v košíčku velkorysejší. Velmi záleží i na tom, jestli máte podprsenku správně oblečenou. Pak samozřejmě existuje i varianta, že Vám skutečně klasické kosticové podprsenky už nebudou vyhovovat. Pokud ale netrváte např. na bavlně, což asi ne, pokud jste byla spokojená s prádlem z New Yorkeru, pak mnoho obchodů nabízí krásné prádlo bez kostic (zrovna včera jsem viděla dva krásné modely v Intimissimi, jehož nabídka velikostí je sice celkem zoufale malá, ale Vy byste tam tu svou najít mohla).

Ada dodává: Na menší prsa, na která ani není potřeba podprsenka, spíš je potřeba uhladit profil a zakrýt bradavky, se taky hodí trojúhelníkové podprsenky bez kostic. Dělá je třeba Calvin Klein, La Perla, někdy jsou v Tezenisu, v Intimissimi.

Podprsenka Gooseberry Intimates, zdroj: http://www.dollskill.com/donna-triangle-bra.html


7. Mám miery 68/80 – chudý, kostnatý hrudník, a môj problém je, že mi správne sediace obvody (65 a nižšie) kvôli citlivej koži robia otlaky a nevydržím ich nosiť viacako pár hodín. Nakoniec tak vždy skončím s veľkosťou 70B, ktorá mi trochu uteká hore, ale otlaky nie sú zďaleka tak veľké…

Vzhledem k tomu, že Vaše podprsenka nemusí podpírat těžší poprsí, není úplně nutné, aby seděla hodně pevně (ale vyjíždět vzhůru by neměla). V případě úzkého pevného hrudníku hraje velkou roli materiál, ze kterého je podprsenka ušita. Běžně dostupné prádlo mívá docela často obvodovou část řešenou poměrně nešťastně. Pro velikosti kolem 65C/D doporučuji podívat se na nabídku značek Marie Jo L’Aventure či Simone Pérèle. Člověk si sice připlatí, ale získá prádlo, které skvěle sedí, je krásné a žádné nepříjemné pocity nezpůsobuje.

8. Chtěla bych se zeptat, jestli se dělají (příp. kde se dají pořídit) nevyztužené podprsenky (případně i bez kostic) ve velikosti 75F (tuhle velikost mám u Comeximu – mmch. super prádlo!).

Nevyztužené podprsenky s kosticemi nabízejí asi všichni výrobci, které v obchodě máme, ve Vaší velikosti namátkou třeba právě Comexim, ale i další – Freya, Fantasie, Curvy Kate, Parfait, Panache…

Co se týče nabídky prádla bez kostic, je to horší, málokdy se najde podprsenka bez kostic, která by kromě pohodlí dělala i hezký tvar. Nicméně bezkosticové podprsenky samozřejmě existují také. Pokud ne skladem, pak na objednávku určitě.

9. Mám jeden dotaz k Freye bez ramínek (resp. s odepínatelnými) – mám od vás vel. 70FF a při nošení se mi dělaly puchýře – asi od těch silikonových pásků? Nebo je příliš malý obvod? Co s tím?

Tato komplikace mě mrzí, bohužel je to problém, kterému se ne vždy dá vyhnout a není lehké zjistit jeho pravou příčinu. V mnoha případech je to alergická reakce pokožky na silikon, která se do té doby nemusela projevit (u někoho už je ale podráždění, byť v menším měřítku, patrné i při nošení samodržících punčoch). Samotná pevnost obvodu zpravidla takto dramaticky nepůsobí, spíše při pevném obvodu může být kontakt na některých místech intenzivnější a může tak reakci urychlit. Lehké uvolnění pak problém vyřešit může, ale nemusí, za pokus to ale každopádně stojí. Napište nám prosím email na obchod@caresse.cz s Vaší adresou a zašleme Vám prodlužovátko, abyste mohla vyzkoušet, zda bude toto řešení pro Vás funkční.

10. Dobrý den, mám velikost podprsenky kolem 75 D, E a v této velikosti se dá ve slušném obchodě koupit podprsenka, např. Triumph mi celkem sedí, ale nemám šanci sehnat plavky, ze kterých by mi nevypadávala prsa. Všude mají velikosti max. do italské 4, což je pro mě malé. V moderním designu nejsem schopná plavky sehnat. Velké velikosti košíčků prostě nemají a to si o sobě nemyslím, že bych měla nějaká obří prsa, přijdou mi celkem běžná. Nechápu, kde ostatní ženy nakupují plavky. Koukala jsem na nabídku na webu Správná podprsenka, ale tam taky není moc slavná nabídka. Máte nějaký typ, kdy sehnat plavky?

Na tuto otázku není úplně jednoduché odpovědět, neboť „moderní design“ je pojem, který může zahrnovat ledacos. Obecně většina vyloženě designových kousků ve větších velikostech než cca C-D neexistuje, a to jak u prádla, tak u plavek. To je bohužel smutná pravda. Pokud je skutečně Vaše velikost 75D - 75E, pak se můžete zkusit podívat po plavkách třeba v Marks & Spencer, kde by tato velikost odpovídala zhruba britskému 34DD, které běžně mívají. Pokud jste pražská, designovější plavky můžete sehnat např. v obchodě DessousDessus. Ve stejné velikosti se dají sehnat krásné plavky také na internetu – např. na Asos.com. U nás v Caresse máme plavkový sortiment podobný jako ve Správné podprsence, takže nepředpokládám, že by to byl Váš šálek kávy. Každopádně bych ale, být Vámi, zvážila i osobní návštěvu obchodu s kvalitním poradenstvím a ověřila, zda velikost 75D-75E je skutečně ta pravá.

11. Chci se zeptat: mám několik podprenek z různých obchodů a každá má jinou velikost, ale sedí mi stejně. Mám jednu z H&M a ta je 75B a sedí mi uplně skvěle. Pak mám jednu z Lindexu 80A a také mi sedí celkem dobře. Nedávno mi máma jako dárek koupila jednu z Tchiba 75B a je úplně obrovská, hlavně košíčky mi odstávají. Nevíte čím to je? Může snad každá značka mít jiné velikosti, nebo je to stylem podprsenky?

Možností je hned několik. Za prvé má vliv střih podprsenky, za druhé každý výrobce prádlo šije trochu jinak a v neposlední řadě i v případě jedné značky mohou existovat rozdíly mezi jednotlivými modely, ať už v pevnosti obvodu, nebo ve velikosti košíčku. Svoji roli také sehrává to, zda je velikost opravdu vybrána správně (což v případě velikostí jako 80A nebývá příliš časté) a zda je podprsenka správně oblečena (špatnou velikost správně neoblečete, ale může to být důvod, proč některý střih ve stejné velikosti zdánlivě sedí a jiný je úplně mimo).

12. Zajímalo by mě, jestli se dá v obchodech jako Caresse najít nevycpaná, nevyztužená podprsenka bez kostic. Bavlněná nebo krajková. A třeba v jiných barvách, než v obligátní černé a bílé. Mám pocit, že je to obchod cílený spíš na majitelky většího poprsí, případně na ty, které chtějí trošku přidat na objemu, respektive jim nevadí nějaká ta vycpávka a výztuž navíc. Oblíbila jsem si podprsenky trojúhelníkového střihu, jen se blbě shání. Mám dvě z nějakých řetězců, ale nemají je jako stálý sortiment. Podprsenkoví experti prominou, ale většina podprsenek mi přijde prostě jako pancíř. Sama sobě se v tom pak nelíbím, necítím se v tom, připadám si vysloveně disproporčně, jakmile je někde trocha molitanu nebo té výztuže.

Bohužel podobný typ podprsenek je ryze módní záležitostí, v některých sezónách je, v jiných není, ale obecně obchody jako Caresse tento typ prádla běžně nevedou. Caresse určitě není obchod, který by mířil jen na větší poprsí nebo na ženy, které chtějí přidávat na objemu, ale právě kvůli mnohem větší nabídce velikostí jsme oproti běžné konfekci limitovány, co se počtu modelů týče, což se týká (samozřejmě v poněkud větším měřítku) i výrobců, od kterých převážně odebíráme. Takto specifické kousky prádla si tak najdou místo v nabídce spíše výjimečně. Pokud máte postavu jako modelka z Vámi postovaného obrázku, doporučuji sledovat nabídku obchodu Intimissimi, nevyztužené krajkové prádlo bez kostic se nejčastěji objevuje právě tam a s Vaší velikostí byste tam mohla mít slušný výběr. Pokud se nebojíte objednávání ze zahraničí, doporučuji pak Asos, tam je výběr podobných kousků velmi rozmanitý a do ČR doručuje zdarma.

13. Pokusím se zformulovat svůj dotaz nějak srozumitelně. Nosím Freyu Deco, ale obvzlášť u té tělové, kterou peru ručně v dětském šamponu, mám takovej vnitřní pocit (obsesi?), že ji nevyperu úplně dočista. Že je zkrátka ten dětský šampon moc slabý svou prací schopností, i když peru často. Nechci tělovku nosit jen pod bílé vršky, nosím ji tedy i pod barevná i černá trička, protože pokud je gramáž trička nízká, nedostatečná, tak i černá podprsenka pod černým tričkem je vidět a mě to rozčiluje a vadí mi to (proto nosím tělovku i pod barevné vršky). Můžete mi opravdu zaručit, že i když vložím vyztuženou podprsenku do pracího sáčku, zapnutou na háčky, hodím do pračky na šetrný program a teplotu (bez aviváže), že se skutečně vyztužení podrsenky nijak nezdeformuje? Mohu ty nejvíc namáhavé části podprsenky (=kostice, obvod) vyčistit napěněnou houbičkou (tou jemnou částí) jak jsem se dočetla v jedné diskuzi?

Stoprocentně zaručit Vám to samozřejmě nemohu, náhoda je blbec, ale pokud dodržíte popsaný postup, pak je riziko poničení opravdu velmi malé a srovnatelné s praním v ruce (zvláště pokud nebudete prolamovat košíčky, ale podprsenku přehnete ve středové části napůl a vnitřní prostor košíčků vyplníte např. tričkem). Všechny mé Deco podprsenky si už pračkou prošly mnohokrát a vždy bez újmy.
Co se týče postupu pro nejvíce namáhané části (ramínka, kostice, podpaží…), pak doporučuji žlučové mýdlo nebo mýdlo s jelenem, na podobné úkony není silnějšího spojence. Popsaným postupem rozhodně nic nezkazíte.

A jen drobné varování na závěr – pokud budete tělovou (či jinak světlou) podprsenku nosit pod tmavé či výrazně barevné oblečení, je pravděpodobnost, že na některých místech ztmavne a už nepůjde vyprat zcela do původní barvy, takřka hraničící s jistotou. Většina látek pouští drobné, pouhým okem těžko viditelné "nitky", které se při opakovaném kontaktu s materiálem podprsenky rády "zažírají".

Podprsenka Freya Deco, zdroj: http://www.elegantsecrets.co.uk/freya-deco-underwired-moulded-plunge-bra-red.html

14. Za jak dlouho po skončení kojení se prsa obvykle dostanou do konečné podoby a má smysl si koupit novou podprsenku?

Je dobré si uvědomit, že prsa nic jako konečnou podobu nemají, mění se celý život. Novou podprsenku má smysl si koupit hned, jakmile dokojíte (či v období, kdy odstavujete). Poprsí je v tuto dobu dosti náchylné k různým vlivům (zejména k vlivu proklínané gravitace), takže následky špatně vybraného prádla se s Vámi mohou táhnout už napořád. Sice je možné, že budete za nějakou dobu kupovat jinou velikost, ale můžete si ji pořídit s čistým svědomím, protože ta předchozí rozhodně nebyla zbytečná.

15. Existuje podprsenka pro ženy s úzkými, "spadlými" rameny, u které by takové ženě nepadala ramínka? Podprsenky se sepnutými nebo překříženými ramínky sazmozřejmě fungují, ale dají se nosit pouze pod oblečení s malým výstřihem, pod obyčejné tričko většinou ne, protože ramínka lezou do výstřihu. A ne, utahování ramínek nepomáhá, problém je dán tvarem ramen, ne délkou ramínek.

Existuje, ale je potřeba ji pečlivým zkoušením najít. Utahování ramínek skutečně řešením není, ba naopak může fungovat zcela opačně. Obecně je dobré koukat po podprsenkách, které mají ramínka blíže ke středu (a to jak vepředu, tak vzadu). Např. oblíbený balkonetový střih je pro tento tvar ramen zcela nevhodný, protože má ramínka hodně na kraji. Dále je dobré koukat i na materiál ramínek a vyzkoušet si, jak moc snadno se po kůži posouvá.

Sepnutí ramínek bych zcela nezavrhovala ani pro nošení pod běžnými tričky, existují podprsenky, u kterých se háček na sepnutí ramínek dá posunout hodně dolů na záda, což nepřiblíží ramínka tolik k sobě v místech, kde by mohla vykukovat. Pokud najdete dobrou švadlenu a zvolíte podprsenku, u které je takové řešení možné, tak Vám může ramínka přešít blíže směrem k zapínání, pak nebudou mít takovou tendenci sklouzávat.

16. Je možné někde v kamenném obchodě sehnat poprsenku velikosti 65 B, tělovou, hladkou, ale nemyslím v Praze, nevím, jestli je tu třeba někdo z Hradce králové. Když jsem jednou někde četla, že Lindex má obvod 65, tak jsem tam hned přiběhla, ale ouha, bylo to až od košíku D a větší, to se mi stává v každém "podprsenkovém" obchodě – když už výjimečně mají obvod 65, tak je košíček moc velký.

Je to možná taková hraběcí rada, která neřeší samotný problém nedostatečné nabídky, ale v případě velikosti 65B, pokud je to skutečně ta správná, bych se osobně asi v zájmu zachování nějaké možnosti výběru z více designů uchýlila spíše k variantě kupovat 70A (zkoušet na nejpevnější háček), kterou mají prakticky všude, a najít si dobrou švadlenu, která Vám obvod zkrátí na požadovanou délku.
Pravdou je, že 65B není velikost, která by byla v běžném sortimentu obchodů zrovna frekventovaná, objevuje se spíše nárazově a zcela náhodně, takže se vyplatí chodit na číhanou opakovaně (jak ve zmiňovaném Lindexu, tak třeba v Marks&Spencer či jiných řetězcích – nebojte se zabrousit i do oddělení dívčího prádla).

Další variantou jsou pak samozřejmě české i zahraniční eshopy (doporučuji třeba Asos s doručením zdarma), kde je možnost nesedící prádlo vrátit, takže riziko se dá eliminovat, ale samozřejmě už je to komplikace navíc a člověk si prádlo nevyzkouší rovnou. A v neposlední řadě to neodpovídá na Vaši otázku.

17. Je zdravotně problematické nosit sportovní podprsenky? Většinou nosím takové poměrně utažené, které prsa poněkud splácnou, ale nikdy mě nebolí, ani poté, co si podprsenku sundám. Je mi to pohodlné, nosím je i doma, taky se mi líbí, že nemají vzadu zapínání, tak netlačí, když ležím na zádech. Ptám se tedy čistě na zdravotní hledisko, nikoli na estetické, protože mě se líbí (alespoň na mně) prsa, která jsou v podstatě nonexistentní.

Jestliže nosíte podprsenky kompresní, tedy takové, které prsa drží silně přitisknutá k hrudníku, pak se dlouhodobě nejedná o dobrou volbu. Postupem času může docházet k různým neblahým změnám v prsní tkáni, mohou se začít vytvářet různé zatvrdliny, rovněž je dobré zmínit vliv na vazivo, které pak má větší tendenci se po sundání takové podprsenky vytahovat. Často se pak v souvislosti s podprsenkami skloňuje tok lymfy, ale tam bych se nikterak zásadně nebála, že by mohl nastat problém.

18. Existuje pěkná podprsenka pro starší ženu spíše kostnaté postavy s povislým "hadrovým" poprsím?

Samozřejmě, že existuje, jen je potřeba opravdu pečlivě zkoušet. Ráda bych poskytla konkrétní radu, jak by taková podprsenka měla vypadat, ale už mě praxe naučila, že i ta nejnepravděpodobněji se jevící varianta může být ta nejlepší. Obecně bych se zaměřila spíše na podprsenky s trochu vyšším středem, které nemají pevnou, nepřizpůsobivou molitanovou výztuž. Hádat předem, zda lépe bude sedět podprsenka zcela nevyztužená, či podprsenka vyztužená, to je čirá loterie. Při výběru vhodného střihu by mohl dobře fungovat tzv. spacer, tedy materiál, který v sobě slučuje výhody obou výše zmíněných typů podprsenek. Je dostatečně poddajný, aby se přizpůsobil, ale přitom drží tvar. Krásné spacerové podprsenky pak dělají například značky Fantasie či Simone Pérèle.

Spacerová podprsenka Simone Pérèle, zdroj: http://www.suendwert.de/simone-perele-andora-triangel-bh-spacer-3d-131352.html?variant=9283

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Lucelle
332 příspěvků 8.3.15 10:03
Plavky 75D-E

Snad budu užitečná dotazující se, mám stejnou velikost a objednávám si plavky z Nextu - http://cz.nextdirect.com/…men/swimwear , jsou super a velikostí mají spousty. Poštovné se neplatí žádné a většinou přijdou do druhého dne. Většinou si čtu v britské verzi recenze a hodnocení, než si nějaké objednám, zde: http://www.next.co.uk/women/swimwear.
Když nesedí, dají se poslat zpátky obyč poštou za cenu doporučeného dopisu do zahr. (do bublinkaté obálky se v klidu vejdou), takže pohoda. Jen ty velikosti bývají někdy už dost probrané, ale mají jich tam tolik, že se ještě nestalo, že bych si nevybrala… Tak létu a koupání zdar :-)

Příspěvek upraven 08.03.15 v 12:28

TheZdenyk
68 příspěvků 8.3.15 10:31

Ta adresa na plavky-dík za ni. Kouknu. Trvalo mi několik let, než jsem sehnala plavky, abych se cítila šik. Doufám, že si vyberu.

jackdaw007
368 příspěvků 8.3.15 12:30

Já mám dotaz na podprsenku těhotenskou. Vidím tu, že většina dam postrádá výběr v nekosticových podprsenkách. Nicméně já mám odjakživa malý obvod (cca 70 podle značky) a větší košíčky (cca DD podle značky). Jakmile nemám kostice a pevnější košíček, prsa mi propadají skrze obvod.

V těhotenství se mi pochopitelně prsa zvětšila, nosím teď dvě větší podprsenky, ze kterých jsem před lety vyhubla, ale jsou mi jednozančně malé. V obchodech jsem nesehnala nic, co by mi sedělo, ani v MaS, kde jsem dřív často nakupovala, ani netuším, kolik ty košíčky teď mám. A za pár týdnů se nepochybně ještě zvětší.

Existují kojící s kosticemi? Máte je třeba i u vás v obchodě?

Případně poradil by někdo dobrou značku takové kojicí podprsenky. Nic typu lambáda.

mmel
6 příspěvků 8.3.15 17:06

Jackdaw007 skoro jsi mi to vzala z úst, chtěla jsem podobný dotaz taky napsat…
S tím, že bych ještě poprosila milé dámy, jestli byste neporadily tipy a triky na kojící podprsenky (co by měla mít, čemu se vyhnout)
Díky moc

Kralovna Bitche
382 příspěvků 8.3.15 20:22

V Caresse kojící s kosticemi mají, sama jsem si jednu koupila, velikost 75HH od Comeximu.

Melaka
1 příspěvek 8.3.15 22:48
Kojici podprsenky

Kojici podprsenky s kosticemi se nedoporucuji na spani, na noc. Jsou vhodne pouze na denni noseni.

Moc pohodlna kojici podprsenka kosticemi je od Anita model 5068.
Jinak Anita ma celkove supr nabidku kojicich podprsenek bez kostic - 5034 model je krasny puntikaty (maji v sedive i cerne barve).
5062 model je take fajn.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.3.15 13:18

@jackdaw007 Mela jsem tyto od Anity (telovou a cernou). Maji hodne velikosti. Podprsenka je skvela, krasne sedela, pri castem prani nezmnenila tvar, nebyly videt vlozky ani pod hladkym trickem.

http://www.spodni-pradlo-anita.cz/…a-22828.html

lucie cha
1 příspěvek 12.3.15 07:21

Kojici podprsenka

Podivejte se na podprsenky Bravado designs, daji se sehnat i u nas. Ja tedy kupovala v ceskem internetovem obchode, ale daji se sehnat i v kamennem. Kudy chodim, tak podprsenku doporucuji. Jsou sice trochu drazsi, ale je to investice k nezaplaceni.
Kojici bez kostic je treba jejich Seamles nebo Original Nursing bra, maji i pro velika prsa.
Ja do porodnice mela Seamles, ted ji pouzivam uz jen na noc. Ma pruzne kosicky, ktere prsa udrzi a zaroven s nimi rostou, kdyz se prsa pri zacatku laktace nalevaji. Vzadu je zapinani vysoke na 3 rady hacku a na 5 pozic, takze i obvod pod prsy si muzete upravit. Navic ty kosicky jsou zdvojene a obsahuji molitanovou vlozku( kterou muzete a nemusite pouzit), ktera je vyjimaci a slouzi jak ke zpevneni, tak k zakryti napr. bradavek nebo kojicich vlozek.

Asi po 3 mesicich, kdyz se mi ustalila velikost, poridila jsem jejich Allure black, ta je s kosticemi. Je i zdobena krajkou, takze si pripadam i trochu jako zena a ne jen jako mlekarna :-).
Obe podprsenky mam dlouho, syna jsem kojila 1,5 roku a dceru ted kojim rok. Porad vypadaji velice dobre a to je peru nemilosrdne v pracce.

Nevim, jestli sem muzu dat odkaz
http://bravadodesigns.cz

Edit: Ještě jsem zapomněla dodat, že když se náhodou podprsenka suší a já si musím vzít nějakou jinou ( a to jsou kvalitní - Anita, Carriwell, H&M), tak se strašně těším, až uschne. Použila bych přirovnání sednout si z Mercedesu do Trabanta.
Bravado by mi mělo něco platit, jsem jejich chodící reklama.

Příspěvek upraven 12.03.15 v 07:45

Coballtino
149 příspěvků 8.3.15 19:27
kojicí podprsenka

@jackdaw007
Já mám kojicí podprsenky s kosticemi Alles Mama Caffe Latte a Black jsem naprosto spokojená! Mám tedy velikost 75E.

Kamisa
80 příspěvků 9.3.15 10:31

Já sháním „podprsenku“ takovou tu silikonovou, která drží sama (mám šaty s krajkovými zády. Všechny, co jsem na netu viděla, jsou prostě malinký - i ty, co tvrdí, že jsou déčka. Neměli byste pro mě tip? Nejde o to, že by to nedrželo, ale ty košíčky jsou zkrátka malý…

Příspěvek upraven 09.03.15 v 10:32

Dahllie
2222 příspěvků 9.3.15 11:41

Ve větších velikostech to neexistuje, protože to prostě ten efekt mít nebude.

Fatabuna
152 příspěvků 9.3.15 15:36

Vsadila bych se, že větší poprsí „neviditelná“ podprsenka neudrží a nebude to vypadat dobře. Co takhle našít košíčky dovnitř šatů?

jackdaw007
368 příspěvků 9.3.15 11:07

@Melaka Teď se dívám, že dokonce i na stránkách porodnice je v seznamu vysloveně uvedená kojicí podprsenka bez kostic. To nechápu. A už vůbec nechápu, jak si mám koupit do porodnice podprsenku předem, nemám šajna, o kolik mi vylezou. Jednu velikost, dvě? A navíc spadne i to břicho. To přeci bude úplně, úplně jiná velikost.

z maloměsta
49 příspěvků 9.3.15 11:45

Na začátek kojení jsou nejlepší nevyztužené, co vypadají spíš jako sportovní (já sehnala značku Carriwell - velikosti jsou od S do XL ) ony jsou ty košíčky dost pružné, právě proto, že nikdo neví, jak moc se prsa nalejou. dá se to nosit i na noc, myslím, že během šestinedělí to bude stačit, a až se upraví kojení a velikost si trochu sedne, má teprv cenu kupovat nějakou vyztuženou mezi lidi. (taky mě to teď čeká a myslim, že těch 6 týdnů se jednak do společnosti moc nechodí, a asi budeme mít trochu jiné starosti, než jestli mají naše prsa hezký tvar pod trikem…)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.3.15 13:26

Kupte si na prvni tydny levnou podprsenku bez kostic, bud kojici nebo sportovni, ktera se da dobre stahnout na kojeni. Vetsinou se radi poridit si o dlan vetsi kosicek nez mate cca mesic pred porodem (coz ale u me bylo k nicemu, prsa se mi tolik nezvetsila). Pak si vyberete nejakou peknou a kvalitni. Kostice se nedoporucuji ze zacatku kojeni a na noc. Kdyz se prsa nalevaji, tak vznikaji v blizkosti kostic zatvrdliny a hrozi zanet.

katarinka_malinka
21 příspěvků 9.3.15 14:43

Jackdaw007 ja som si podprsenku do pôrodnice kupovala vopred, predavačka mi radila - radšej väčšiu, keď sa prsia nalejú - tak som poslúchla. no do predavačkou odporúčanej veľkosti sa mi prsia nenaliali, tak som ostala pri klasických domácich bezšvových podprsenkách / takmer lambádach. veľkosťou podobné, ako nosievam i teraz. nič netlačilo, prsia ma neboleli, vošli sa tam aj prsné vložky zachytávajúce tečúce mliečko, údržba jednoduchá ;)

Prima Vera
6 příspěvků 26.3.15 00:18
podprsenka v těhotenství

V těhotenství jsem měla podobný problém, v zoufalství jsem koupila bezešvou sportovní podprsenku a ta pak rostla se mnou v těhotenství (otékala jsem) i během kojení. Je pravda, že jsem začínala v těhotenství na velikosti 85A, pak po porodu přes 90C a skončila jsem na 90 B. Kojící podprsenka koupená po porodu mne pořád někde škrtila a nedalo se v ní spát…

kapka_v_moři
59 příspěvků 14.3.15 15:07

Říkáte, že nechcete „nic typu lambáda“. Já jsem měla taky nedůvěru k tomu, že by bezkosticová podprsenka mohla prsa dobře udržet (mám, resp. měla jsem, cca 65E/70D). Když mi ale prsa v těhotenství začala růst a nemohla jsem už nosit svoje podprsenky (a zároveň se mi nechtělo investovat do nové, která mi třeba za měsíc mohla být malá), tak jsem si koupila takový bezešvý podprsenkový top značky Anita a hrozně mě překvapilo, jak dobře prsa drží. Mají to opravdu dobře vyrobené, takže nehrozí, že by prsa „propadávaly spodem“. Po této zkušenosti tedy ani kojící podprsenku nehodlám vybírat „naslepo“, ale vyřeším to podobným způsobem, aspoň dokud se mi velikost neustálí.

ajtakrajta
3 příspěvky 9.3.15 14:46
Trojúhelníková podprsenka

Viděla jsem též trojúhelníkové podprsenky na foxintrouble . Některé se mi líbí moc, ale mám na ně moc velká prsa.

Fatabuna
152 příspěvků 9.3.15 16:25

Zatím tu myslím nikdo nezmínil široké a zároveň mělké poprsí, což je můj případ. Tvarově to vypadá asi jako na prvním obrázku - prsa začínají vysoko na hrudi, pak se jakoby propadají a největší objem mají v dolní části. Můj spodní obvod odpovídá velikosti 65 a šířka košíčků, tak aby správně lemovaly prsa a končily v podpaží, písmenu D. Všechny podprsenky, které jsem ale za poslední tři roky vyzkoušela, buď měly košíčky příliš hluboké a vepředu odstávaly, nebo se nahoře zařezávaly, zhruba jako je to na druhé fotce. Jestli máte někdo stejný tvar prsou a taky v nesehnatelné velikosti, budu vděčná za tipy na konkrétní modely podprsenek, které se vám osvědčily. Můžou být s kosticí i bez, normální nebo push-up, plunge nebo balconette. Internet už jsem probádala a články na téma shallow breasts mi nepomohly, protože prádlo v nich doporučované jsem ve své velikosti nesehnala.

Moir
2512 příspěvků 9.3.15 21:04

Padded half cup zkuste

Martishka
26 příspěvků 10.3.15 11:27

Mám stejný „problém“. Tvarově mi nejlépe sedí podprsenky, které mají šikmý šev - tj. je veden od ramínka ke žlábku (viz linky niže). Zkoušela jsem i různé značky a nakonec jsem zakotvila u polského Comeximu a Ewy Michalak

http://www.ewa-michalak.pl/…Charlie.html
http://www.comexim.pl/…stonosz.html
http://www.comexim.pl/…stonosz.html

Brioso
445 příspěvků 10.3.15 15:15

@Fatabuna Až docela nedávno mi došlo, že budu mít asi taky podobný tvar prsou. Velikost mám UK 30E (EUR 65F), takže ne až o tolik větší než vy. Jak již zmiňovala @Moir, zkuste half-cup. Tady třeba od Freyi ve Vaší 65D. Já mám 3 longline v tomto střihu a nedám na ně dopustit. Z nevyztužených je pak dobrý taky střih half-cup nebo vertical seam (nově Freya , ze starších Fauve ).
Celkově to musí být podprsenky, které jsou nahoře hodně otevřené.

Já se ale naopak zeptám, jestli někdo nemá tip na samodržící podprsenku pro tento tvar prsou, protože jsem jich vyzkoušela už hodně a žádná nesedí.

miakap
3 příspěvky 11.3.15 01:12

Zkousela jsi DD velikost u toho typu podprsenky, kde se ti zarezavaji? Prijde mi, ze na obrazku to vypada, jako ze je kosicek prilis melky a mozna by mohl byt i sirsi, jen dojem, mozna mylny. JInak na 65D je dobra znacka Anita Twin Romance http://www.obchodrodinka.cz/…e-anita-5444 Na internetu se da najit levneji. Na ebay se ji da koupit i za 500kc, kdyz ma clovek stesti. Maji ji v nekolika barvach. Pak bych mozna doporucila znacku Marie Jo L'Aventure, Marie Jo Avero, a mozna jeste Aubade - neco ve stylu Tulipes (coz je starsi kolekce, ale myslim se stale da vyhledat).

Samodrzici mozna vyzkouset Marie Jo Avero (strapless model).

Příspěvek upraven 11.03.15 v 01:16

Fatabuna
152 příspěvků 12.3.15 23:09

Děkuji všem za tipy, doporučené modely postupně vyzkouším. @ miakap
Na fotce nejsem já, je stažená z internetu. Dala jsem ji sem jako názorný příklad toho, jak mi (špatně) sedí určité typy podprsenek. @ Brioso
Různé stránky věnované shallow breasts doporučují jako nejvhodnější modely:
H&M Strapless Leopard Print, Calvin Klein Customized Lift Strapless, Ewa Michalak Strapless Toffi, Lepel Fiore Bouquet Strapless nebo Wonderbra Ultimate Strapless. Větším velikostem mělkého poprsí pak má sedět ještě Freya Deco Strapless, ale na menší velikosti prý nefunguje. Žádnou z nich ale nemám vyzkoušenou osobně.

Brioso
445 příspěvků 13.3.15 07:32

@Fatabuna Z těch, co jste vypsala, tak mám zkušenost s Ewou a Wonderbrou. Ani jedna není ono. U Ewy jsem musela vzít o hodně větší košíčky, aby se nahoře nezařezávaly. Díky tomu má ale na mě hrozně široké kostice. Mám ji doma už rok, měla jsem ji na sobě párkrát a ideálně bych ji chtěla prodat. Tady si můžete přečíst moji recenzi a kouknout na fotky. Wonderbra mi neseděla vůbec. Opět problém, že se nahoře zakousla do prsou. Jediná Freya Deco by asi jakž takž šla. Paradoxně nejlíp mi sedí jakási samodržící z H&M v 75D. Má docela pevný obvod (nenatažený něco kolem 62 cm), takže i drží.

Každopádně díky za tipy na další modely. Budu to muset prozkoumat.

Fatabuna
152 příspěvků 13.3.15 23:20

Vždycky je to holt pokus-omyl. Mně zase vůbec nesedí střih, který doporučuje Martishka, momentálně velmi rozšířený a majitelkami mělkého poprsí pohrdavě přezdívaný „europlunge“.
Ale mám čerstvý úlovek, tuhle skvěle padnoucí a megapohodlnou od MS ve vel. 30D:
https://www.marksandspencer.com/…/p/p22348077?…
Je z dost pružné látky a obvod 30 je na hraně, chtělo by to spíš 28, ale ten se nevyrábí. Až se vytahá, bude třeba popošít zapínání.
Dobře mi sedí ještě tahle (DVĚ padnoucí podprsenky v jedné objednávce, k neuvěření!), ale musela jsem vzít 30DD a je dost pushup:
https://www.marksandspencer.com/…/p/p22272975?…

Prima Vera
6 příspěvků 26.3.15 00:20

Zkuste Timo a střih na široký hrudník.

Kostalka
1 příspěvek 9.3.15 20:06
Něco mezi C a D ?

Potřebovala bych taky nějakou radu prosím… Mám velikost 85D, podprsenky mi krásně seděly, byla jsem spokojená. Teď mě začínají dost překážet a „píchat“ v podpaží, trochu se mi zmenšily prsa, myslím, ale do košíčku C se ještě nevejdou, nemáte některá nápad, jakou podprsenku si koupit? Díky a pěkný večer všem

Lamm
4 příspěvky 12.3.15 12:17

75E. Ale vážně, nedělám si srandu. 20 let jsem nosila podprsenku velikosti 85B, pak 85C a nakonec 85D. Několikrát změřeno, poradilo mi to i x na sobě nezávislých prodavaček. Myslela jsem si, že dobře padnou. Před dvěma lety jsem se pořádně změřila a koupila si obvod o 7cm menší, tedy 75E, jednu dokonce 75F. Na začátku jsem používala na radu jedné známé malý prodlužovák, po pár týdnech už ho nepotřebuju. Podprsenky konečně sedí skvěle, nic mne netlačí a vypadá to fakt dobře. A nic mne netlačí.

LinkaK
25 příspěvků 10.3.15 14:20

Pro podprsenku s velkým rozdílem mezi obvodem hrudníku a poprsím chodím na inetový obchod brastop. I kojící jsem tam jakž takž sehnala. A že to v mém případě je problém. Ani Anita bohužel nestačila.
Co se týče plavek, dobrou zkušenost mám s Anitou a S brastop.

neschopná mamka
1 příspěvek 11.3.15 12:58

Možná jen můj nedostek v anatomii člověka, ale jak je možné, že s klesajícím spodním obvodem podprsenky roste velikost(objem) košíčků? Dnes jsem po dlouhé době zkoušela spodní 65 (co i podle měření mám) ale košíček bych potřebovala C. POkud kupuju 70(jak je v běžné nabídce), stačí mi A, a ještě bych mohla vzít nájemníka?

anonymousse
29 příspěvků 22.3.15 15:48

Protože písmeno ve velikosti neznamená absolutní velikost prsu, ale jeho poměrnou velikost vzhledem k obvodu.

Olive Oyl
200 příspěvků 11.3.15 15:36

@neschopná mamka protože A, B,C… nejsou konstantní velikosti, ale určují poměr vůči obvodu
možná jsem to napsala nesrozumitelně, tak takhle (čísla jsem si vymyslela, nechci to hledat) : pokud jsou prsa větší než hrudník o 5cm, je to A, pokud o 9cm, je to B…

hranostaj13
57 příspěvků 11.3.15 16:05

Chci Vám poděkovat za články o správném výběru podprsenky. Když jsem si to tu tak pročítala, začala jsem o svých prsou uvažovat a došlo mi, že moje podprsenka asi nebude správná. Zašla jsem se poradit do Trioly v ČB a zjistila jsem, že nemám 70A, jak jsem si vždy myslela, ale 65C. V nové podprsence mám konečně pocit, že mám prsa. A to fakt potěší :-)

maxmarka
1 příspěvek 13.3.15 11:49
otázka 9

K otázke č.9 by som rada pridala vlastnú skúsenosť. Mne sa tiež niekedy robia pľuzgiere zo silikónových pásikov.
Niekedy.
Kedy a prečo, neviem na 100%. V lete je to, samozrejme, častejšie.
Ale zistila som, že paradoxne sa mi viac robia pľuzgiere vtedy, keď mám podprsenku zapnutú na voľnejšie. Keď mám podprsenku zapnutú úplne natesno, pľuzgiere sa mi robia menej.
Mám takú súkromnú hypotézu, že pľuzgiere sa robia vtedy, keď silikónový pásik nesedí úplne napevno a trochu sa hýbe na koži. A tým, že sa hýbe, kožu odiera.
Ale možno to tak funguje len u mňa.

anna144
2 příspěvky 14.3.15 09:30
Praní podprsenek v pračce

Nebaví-li vás prát podprsenky v ruce ale bojíte se, že vyztužené změní tvar, zkuste si najít „kouli na praní podprsenek“. Já ji mám z Tchiba a jsem spokojená. Před jejím uzavřením nezapomeňte podprsenku zapnout a případně ještě vložit do pracího pytlíku, aby se vám nezachytila háčkem o ostatní prádlo. :)

benyka
9115 příspěvků 15.3.15 00:44

Kupuji si většinou podprsenky nevyztužené s kosticí. Když si je zkouším v kamenném obchodě, první, co musím vždycky udělat, je povolit ramínka, protože jsou od minulé zákaznice zkrácená na minimum. Stalo se mi dokonce, že u podprsenek, které jsem si objednala z e-shopu, jsem musela ramínka ustřihnout a našít nová, protože mi chybělo cca 10 cm délky. Asi už přímo počítali s tím, že je normální mít prsa pověšená za krkem…

martek01
483 příspěvků 17.3.15 20:49

.

Příspěvek upraven 18.03.15 v 09:26

arienn
4 příspěvky 27.3.15 18:17
špatná zkušenost s Caresse

Nedá mi to a musím to napsat - nedávno jsem nakupovala v Caresse na Vinohradech a zažila celkem otřesnou zkušenost s paní prodavačkou. Řekla jsem jí, jakou podprsenku hledám a čekala něco jako „zkusíme něco vybrat“, v horším případě „Hm, to bude obtížné, ale zkusíme něco najít.“ Paní prodavačka se mi nicméně napůl vysmála, co že to mám za požadavky (hladká podprsenka, která by mi nečouhala v průramcích ani v hlubším výstřihu) a že košíčky budu mít vždycky tak vysoká, jak velká mám prsa. Kdyžtak si můžu zajít do kabinky a ona se na mě teda podívá. Přinesla mi jednu podprsenku, která náhodou sedla dobře a nevyčuhovala (předtím jsem vyzkoušela snad 10 lépe sedících podprsenek ve Správné podprsence, bohužel všechny šly vidět v podpaží). Poprosila jsem tedy o podobnou v tělové barvě. Ta hodně tlačila na žebra pod prsy, paní na to řekla jen, že žádnou jinou nemá, větší taky nemá, neprojevila náznak snahy, leda mě přesvědčit, že to časem povolí. Možná by povolilo, odřená jsem ale byla už po pěti minutách zkoušení. Její jediný přínos jakožto „odborné poradkyně“ byla v kontrole obvodu. Když se ukázalo, že si podprsenku koupím, najednou začala být milá.
Předtím jsem strávila hodinu a půl ve Správné podprsence. Bohužel jsem si žádnou nevybrala, paní prodavačka mi ale stále nosila další a další kusy k vyzkoušení, jestli by náhodou tahle nesedla, tahle má balkonetový střih, třeba by to šlo, tahle ještě jiný střih, tahle větší obvod, tahle menší košíčky… po hodině a půl jsem nic nekoupila, všechny ženy ze Správné podprsenky se na mě mile usmály a popřály mi hezký den. To nesnese srovnání, opravdu.

arienn
4 příspěvky 1.4.15 15:36
odpověď z Caresse

Podobnou reakci jsem psala i na Caresse. Odpověď byla špičková - vysvětlující, že ráznější přístup paní prodavačky má spousta zákaznic ráda a že nabídka je trochu užší, protože neprovozují e-shop a nemůžou si tudíž dovolit tak rozsáhlý sklad. Email končil nabídkou, že na případnou příští návštěvu se můžu přímo domluvit s nimi. Prostě hodně vstřícný a profesionální přístup :).

arienn
4 příspěvky 20.4.15 12:41
další (positivní) zkušenost s Caresse

V návaznosti na emailovou komunikaci jsem navštívila Caresse podruhé. Původně vybraná podprsenka se záhy ukázala nevhodná - zjevně mám alergii na silikon, ten den a půl, co jsem ji měla na sobě, jsem se mohla udrbat. Tentokrát jsem zajela do Nuslí a ujala se mě osobně Klára? Lucie? bohužel nevím :) a bylo to skvělé. Příjemná, povídavá, hodně poradila s nandaváním podprsenky a na co všechno si dát pozor, nanosila mi jich asi 10, jednu hezčí než druhou… O asi 40 minut později jsem odcházela se dvěma a dost spokojená.
Takže nakonec nákup v Caresse silně doporučuji :).

Nielada
2 příspěvky 20.4.15 19:46
Holá záda

Mě by zajímalo, jako podprsenku nosit k tričkům/šatům s holými zády. Případně k halenkám se zády průhlednými. Žádná silikonová ramínka, prosím :)
Podobný dotaz je i v pekelné poradně - http://www.modnipeklo.cz/…ku-pod-toto/

Godiva
8 příspěvků 18.8.15 15:11
Holá záda? BEZ!

Za mě v tomto konkrétním případě vždy a jedině bez podprsenky (a v jiných případech, kdy se nedá vzít normální podprsenka, jedině takovou, u které je evidentní, že měla být vidět - viz třeba prádlo Hervé Léger, Marni a podobně, případně stylově podobné vršky od plavek).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.4.15 10:54
Sportovní podprsenka

Hezký den, moc děkuji za článek. Pomohl mi! :) Zároveň mám otázku ohledně sportovní podprsenky. Tahle: http://www.fashionstore.cz/…atter-1.html mi padla do oka! Co na ni říkáte? :)

Dohaje
1 příspěvek 7.7.15 17:11
Kojicí podprsenka

Naprosto famozné podprsenky bez výztuže a kostice dělá Hotmilk. Jsou kojící, pohodlné, a výstřih přito dělají hezký.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Ordinérní Julie

Autor: Ada

Víte, že na Pekle nerada píšu o celebritách. Nejsme Blesk, abychom... Celý článek

Až se budete blížit do zralého věku...

Autor: Ada

...nepořizujte si tříčtvrteční tepláky; ...nenoste tepláky a... Celý článek